Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141001) freaghill válasza atos19881101 (#140994) üzenetére


freaghill
őstag

Én 4 deciről tudok, bár lusta vagyok kikeresni Mágus mit írt korábban és, hogy mekkora motorról van most szó :DDD

(#141002) Mágus2 válasza didros (#140986) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tölts bele fél litert egy új literes castrol 5w 30 ból és ellenőrizd a szintet, ha kell még tölts rá pár decit, de amint lehet, azonnal cseréltesd le. 10000km-ként cserélném azt az olajat, nem 30+k. :Y Most van az enyémben 9300km a csere óta, és kirándulni már nem ezzel az olajjal megyünk. :N

[ Szerkesztve ]

(#141003) Kiskokó válasza Qru (#140998) üzenetére


Kiskokó
veterán

Városba 11-12l ??? mi a franc baja van annak a 2.0-nak ? :D
neked kézi nem ?

nekem az A4 evett városba Multitronic váltóval 18-as felnivel 8L
Vegyesbe 7L

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#141004) bitpork válasza didros (#140993) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hideg motornál 2decinként ereszd bele és várj vele pár percet h leérjen. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141005) atos19881101 válasza freaghill (#141001) üzenetére


atos19881101
senior tag

4deci az kevés egy picit.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#141006) focvis válasza atos19881101 (#141005) üzenetére


focvis
veterán

Opel 4 hengeres motorok esetén kerek 1 liter; szvsz itt is.

(#141007) Qru válasza Kiskokó (#141003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DSG-s. A sok pár km-es városi rohangálás megdobja nagyon. Amúgy normálisan használva tök jól fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141008) zsolt19900 válasza bitpork (#140972) üzenetére


zsolt19900
őstag

picit utána néztem, van valami kis ketyere 3-4k ért lehet rendelni ali, ebay amivel közvetlen be lehet kötni és van valami védelmi rendszer meg egy kis dobozka ami rejt valami elektronikát talán stb. stb. és így lehet az Ecu megkerülésével pl. bekötni
de ezek a kérdések valóban jók, mert okés hogy mennie kell és biztosan megvan úgy oldva, hogy ne egyen sokat, vagy ha sokat eszik akkor meg tényleg annak nem látom sok értelmét, hogy megbiccenti az autót az aki neki megy és akkor feléled és pont lehet látni az autó sarkát amint hajt el az autótól :) szóval ezek kérdések az én fejemben is igen, de egyszer csak ha az autóm is megkívánja biztosan venni fogok ilyesféle berendezést

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#141009) Acheron válasza bitpork (#140992) üzenetére


Acheron
őstag

Ezt nem tudtam, de a típus újraeladhatóságával kapcsolatban nem túl jókat olvastam, ez is egy ok volt a többi mellett, amiért el is vetettem az ötletet.
(#140997) Kiskokó: Ugyanerre jutottam, de ha nem lesz tiptonic, akkor az S-tronic a második a sorban. Nekem sincs jó tapasztalatom a dupla kuplungosokkal, egy másik gyártó ilyen váltójában 65e km -nél kellett vezérlést cserélni, és most sem érzem tökéletesnek a váltásokat. Emellett ami nem tetszik, a D és az R közötti várakozási idő oda vissza.
A WV DSG -jét csak vezettem (Passat 2.0TDI, 140 Le) ott szépen váltogatott, de ugyanúgy problémásnak mondják (de talán többen értenek hozzá, mint a powershitekhez.). Ami szintén feneség ennél a váltónál, hogy a kettős tömegűt ugyanúgy csereberélni kell, mint a kézinél.
(#141000) i-sti: Ha már 4 henger, akkor inkább a benzines TFSI. A kézi váltót már nyugdíjaznám, olyan kevés helyen tudnám használni, amire való, minden más helyzetben jobb az automata. Suliidőben viszem a gyereket a városban, minden reggel 10 - 20 perces dugóval kezdek - ott áldás az automata.
Köszönöm, amit a B8 -ról írtál. Sajnos anyagminőségben nem voltam nagyon kényeztetve az utóbbi egy évben, szerintem egy A4 -é is minőségi ugrás ehhez képest. Egy A6 még inkább.

(#141010) bitpork válasza Acheron (#141009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Zárt világ, saját rajongótábor az Allroad-é. Én szerettem, de még az is kicsi volt :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141011) i-sti válasza Acheron (#141009) üzenetére


i-sti
senior tag

"minden reggel 10 - 20 perces dugóval kezdek - ott áldás az automata."
Nem pont ott lehet a leghamarabb legyilkolni az automatát és vele együtt a kettőstömegűt?

Pár kép kedvcsinálónak: [link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#141012) bitpork válasza i-sti (#141011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A DSG-t. A tiptronicot nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141013) Lacess válasza Acheron (#141009) üzenetére


Lacess
tag

Én nem nagyon szeretnék beleugatni, nagyon nem is szeretek más autóvásárlásába, max ha kérdeznek. Annyit jegyeznék meg talán, hogy egy volt kollégámnak van A4 B8-a 170pacis kormossal és S-Troniccal, elsőkerekes. Bőven 200k fölötti futással és állítása szerint nagyon vegyes használattal semmi gondja nem volt vele. Ő is azt vallotta amit itt is sokan: 60ezrenként olaj és szűrőcsere a váltóban. Utasként szerintem is finoman működött a szerkezet, bár nem volt sok dolgom automatával, az én megítélésem nagyon nem mérvadó.

A pár hsz.-szel korábban linkelt fekete B8-at meg ugye te sem gondolod komolyan? Az én 16éves klozetem vezetőülésének az abban lévő csak köszönni tudna. És ez csak egy észrevétel.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#141014) i-sti válasza bitpork (#141012) üzenetére


i-sti
senior tag

Teljesen egyetértek veled, így van. De most nem S-Tronicról/(DSGről) volt szó? :B
Én kérek elnézést. :B

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#141015) Primary92


Primary92
senior tag

A 3M alatti 2.0 CR TDI B7 Passatokról mi a véleményetek? Annyiért már lehet normális (eléggé a kínálat alja)?

(#141016) bitpork válasza Primary92 (#141015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem lehet így kitalálni. Meg kell nézni és diagolni vásárlás előtt. Én mindig a kínálat aljáról veszek sz@rt - ahogy már több ph-s meg is mondta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141017) atos19881101 válasza focvis (#141006) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nekem is 1l rémlik.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#141018) freaghill válasza atos19881101 (#141017) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor tévedtem. :R

(#141019) tomcsi23 válasza bitpork (#141016) üzenetére


tomcsi23
veterán

Teljesen életképes ez a modell is, csak ne várja el az ember, hogy utána nem kell rákölteni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#141020) zsolt19900 válasza Qru (#140998) üzenetére


zsolt19900
őstag

pont most találtam rá erre és itt azt írja hogy a vezető az aszfér és az anyós a sík

miért érdemes a színes? Lupomban színezett volt és az annyira nem volt patika sötétben, hogy kék volt a tükörlap színe, de meghallgatlak kíváncsi lennék rá, hogy miben lenne jobb a színezett :K

jobb ill. balt is színessel vennéd? vagy csak a balt? mert nekem csak a bal volt színes a Luponban azt hiszem

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#141021) bitpork válasza tomcsi23 (#141019) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt hol olvastad tőlem? Vagy azt hogy csak mert drágán veszel valamit, akkor nem kell rákölteni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141022) tomcsi23 válasza bitpork (#141021) üzenetére


tomcsi23
veterán

:N Már megint olyan inget akarsz felvenni, ami nem jó Rád. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#141023) bitpork válasza tomcsi23 (#141022) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tisztázzuk a dolgot. Ha az én hszemre mondod akkor az olyan mintha kezedben az inggel odajönnél. :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141024) Doki16 válasza Primary92 (#141015) üzenetére


Doki16
addikt

Én pont most mentem ezen végig. Ugyanilyen kocsit vettem amit leírtál. Végül inkább 4 millára emeltem a keretet. Eléggé a legalja vackok vannak. Vagy nem olyan rosszak de full fapad. Lehet találsz egy normálisat, de annak el is kérik az árát. Amikor én nézegettem nem is volt nagyon magyarországi kocsi. Mind francia, német, olasz import volt. Arra figyelj oda, hogy ez eléggé szeretett menedzserkocsi. Az enyémben is 3 és fél éves korára már 142e km volt amikor vettem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141025) kk831228 válasza Doki16 (#141024) üzenetére


kk831228
addikt

Óra szerint... :B ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#141026) Acheron válasza i-sti (#141011) üzenetére


Acheron
őstag

Már azt, amiben van kettőstömegű. És ezzel nagyjából körbe is értünk: Mivel olyan autót keresek, amivel 99% -ban egyedül járok, az A4 - A6 közül előbbi a logikus választás (családinak ott a párom cégese). Automatát is szeretnék, mert egyrészt megszoktam, másrészt kihasználom. Ebből a legtartósabb a hagyományos, legyen hát az. És itt a csavar: a kettőnek nincs közös keresztmetszete. Tehát vagy választok egy A6 -ot tiptoniccal (és méretéből adódóan nagyobb motorral), vagy maradok az A4 -nél, de bevállalom a rizikósabb váltót, esetleg kalamolok tovább kézivel. A többi eset más típust is jelent.
(#141013) Lacess: Az olajcsere az automatában természetes, a legutóbbinál is az volt az első, hogy lecseréltettem benne vásárlás után (nyilván minden más folyadékkal együtt)
A linkelt autó csak példa, nem konkrét kinézett példány. Szemle nélkül egyébként sem venném meg. :N
(#141027) bitpork: Miskolc

[ Szerkesztve ]

(#141027) bitpork válasza Acheron (#141026) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hol vagy helyileg?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141028) Doki16


Doki16
addikt

Lenne egy kérdésem. Ma reggelre azt vettem észre, hogy alig 60 km alatt eltűnt a teli tankolás után legalább majdnem negyed tank gázolajam és a megtehető távolság 1260-ról 1040-lett. Most amikor hazaértem nem ejtette vissza normális szintre a fordulatot a kocsi. [kép] [kép] Lehet regenerálódási fázisban van és azért tűnt el ennyi üzemanyagom is hirtelen? Az hozzá teszem, hogy szegénynek ezt a 60 km-t ami alatt megevett ennyi gázolajat mind városban megáll/elindul folyamatban tette meg tegnap. Érdemes lenne rámennem autópályára, hogy befejezze ha tényleg ez a gond? Sajnos most is muszáj volt leraknom a kocsit, de ma még megyek vele és ha ez megoldás akkor meghajtom hosszabb távon.
Kicsit aggaszt, hogy ez mitől lehet, de remélem jól gondolkodom. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141029) Kiskokó válasza Acheron (#141026) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én az A6 felé terelnélek, már csak azért is mert nem olyan túl nagy az az autó. Főleg a mai világban mikor már egy sima Ford Mondeo meg egy B8-as Passat is "akkora mint a dög..."
Nem olyan hatalmas autó ez, én nem éreztem még soha hátrányát hogy nagy lett volna a kocsi.
Sőt... 4 ember cuccait még az A6ba is sakkozni kell hogy faszán beférjen pedig nekem Avant.

Az A4 nél viszont simán fogod érezni belül hogy kicsi.
De te tudod

Térjünk a lényegre? mennyi a keret?
B7 ből például van 200L körüli 3.0 TDI Tiptroniccal !

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#141030) Acheron válasza Kiskokó (#141029) üzenetére


Acheron
őstag

Nyilván én döntök végül, de sokat jelentenek a gyakorlati használatból adódó tanácsok. Nem zárom ki az A6 -ot (nagyon tetszik), de elrugaszkodni sem szeretnék a realitásoktól. A felhasználás módja miatt én a kisebbet tartom logikusabbnak. Az A4 egyébként Passat méret, ha jól tudom. Most egy Aurist hajtok (a feleségemnek vettük anno városi autónak), éppenséggel ebben is elférek, igaz,ez nem is kifejezetten kicsi belülről a méretéhez képest.

Itt próbáltam összeszedni, hogy kb mit keresnék. A keret az ott leírtak szerint cirka 4m + átírás, no meg marad karbantartásra is (pl szűrők, folyadékok motorban + váltóban, stb). A 400k -s vezérléscsere reményeim szerint nem rögtön vétel után ugrik be.
A kínálatot nézegetve viszont úgy látom, hogy semmi garancia arra, hogy ezért az árért megvéve nem kell hamarosan hozzányúlni, lehet bitporknak van igaza, inkább lejjebb kell menni, és a különbségből megcsináltatni a nyűgös dolgokat. :F

[ Szerkesztve ]

(#141031) bitpork válasza Acheron (#141030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nézd: találtam rakat beszerz forrást neten. Pl hivatalos bosch szerviz elad nekem 66k/db ért magasnyomású befecsit. Ez cirka 396'000 Ft. Állítja h új, de le kell adnom a régit :U Nomost. Néztem, telefonáltam, 600€-t itt van a teljes szett ugyanúgy leadva a régit, és 1 év garanciával, e-bayről, több mint 5 éves múlttal és 99%+ értékelésű cégtől. Kérdés?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#141032) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ajtó zsanér kenésre mit szeressek - zsír-/teflon-/láncspray, esetleg más? :R

(#141033) ga_-bor válasza molnarpeter (#141032) üzenetére


ga_-bor
tag

Ez speciel engem is érdekelne. A WD-t nem bírja 3-4 hétnél tovább magán tartani :)

(#141034) simonjoe válasza molnarpeter (#141032) üzenetére


simonjoe
senior tag

Szia!!

A WD nekem sem jött be, majd eszembe jutott, h a bringához van egy pár "kence", spec ezt használom a Paszulyhoz is, és elég tartósnak bizonyult. :)
http://forex.hu/webshop/xado/lanc-spray/mottec-dry-weather-cikk

Joe

(#141035) freaghill válasza molnarpeter (#141032) üzenetére


freaghill
őstag

(#141036) focvis válasza tomcsi23 (#140958) üzenetére


focvis
veterán

Rendeltem fékbetétet Csehországból; 50,6 € + 15 € posta (a vége kb. 20 k Ft).
Majd Mágus megmondja, hogy gyárit adnak-e valóban.

@Peter: úgy tudom, hogy "fehér zsír" spray kell, nekem Mannol van, 650 Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

(#141037) Mágus2 válasza molnarpeter (#141032) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szilikon olaj spray. A láncolaj ragad, beletapad a kosz és szét fog kopni.

(#141038) Danex válasza molnarpeter (#141032) üzenetére


Danex
addikt

Én a lithiumos zsírt hallottam, hogy jó lehet.

A sima WD40 leszárad róla hamar.

(#141039) Doki16


Doki16
addikt

Az olaj hőmérséklet témához még ez. Ma mentem vele autópályán hátha csak a DPF regenerálódása miatt fogyasztott többet. Ennyi volt az üzemi hőfok az M6-os Dunaújváros Paks szakaszon. [kép]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141040) Acheron válasza bitpork (#141031) üzenetére


Acheron
őstag

A cég címe? :B
Csak mellékesen: egy másik gyártó hasonló kategóriájú benzinesébe pár ezer HUF híján ugyanennyibe kerül a benzines (!) injektor...
Akartam kérdezni, hogy milyen rendszerű injektorokat használ az Audi, de ez után ez okafogyott - és ráadásul jó hír :D

(#141041) molnarpeter válasza Danex (#141038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi mindenki, a szilikon spray kiütéssel győzött (600 Ft :DDD ). Csocsóasztalok rúdjaihoz is mindig azt használtunk közepsuliban :D

WD40-nel nem is próbálkoztam a gyors párolgás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#141042) Mágus2 válasza Doki16 (#141039) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rövid a váltód. Nálam ilyen fordulaton 160 fölött megy.

focvis [link]

[ Szerkesztve ]

(#141043) Doki16 válasza Mágus2 (#141042) üzenetére


Doki16
addikt

6 sebességes DSG. A Q5 ugyanennyinel 2100-et forog. Csak az meg egy 7 sebességes S-Tronic. Ezzel a váltóval kaptam, nem gondoltam lecserelni :D

Mágus az itt leirt dologra van valami magyarázat? [link] Amit az olaj hőmérsékletes képen látsz annyira apadt le a teli mutató 105 km alatt. Mire hazaertem az 160 km ehhez képest egy osztást azóta is csökkent. Máskor egy teli tankkal elmentem 1100 km körül.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#141044) simonjoe válasza Mágus2 (#141037) üzenetére


simonjoe
senior tag

ez nem "hagyományos" lánc olaj! :P Nem köti meg a port, úgynevezett száraz olaj.

Joe

(#141045) focvis válasza Mágus2 (#141042) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! Cikkszám alapján ugyanaz. Arra irányult az érdeklődésem, hogy ha azt írják "Nový originální díl", akkor ugyibár "új eredeti alkatrészt" adnak, ami a gyári fékbetétet jelenti?

Ahol rendeltem, ott van angol nyelvű verzió, a cc-autodiliy.cz viszont csak cseh nyelven elérhető, amit sajnos csak nagyon korlátozottan értek (sört tudok kérni, természetesen :D ).

Doki16 váltóáttétele kb. megegyezik a GTI DSG áttételével 6. fokozatban, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#141046) Mágus2 válasza Doki16 (#141028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem álltál meg nagy emelkedőn vagy lejtőn? Az megzavarja a tankbn az úszót. Két hete cseréltem olajat a havernak a passaton, felálltam a rámpára, lecseréltem az olajat és láss csodát egy negyed tank elveszett. Pedig nem folyt ki sehol. Mire hazaért visszakúszott a mutató a teli vonalra. :U

Ezt nem kell ennyire komolyan venni, regenerálásnál emelkedik a fogyasztás, de annyira nem, hogy 1/4 tank eltűnjön 73km alatt. ;) Majd rátankolásnál kiderül, mennyi az annyi átlagban. Klmáztál?

(#141047) zsolt19900


zsolt19900
őstag

esetleg így all publikum:

holnap délelőtt adom le a rendelésem, színezett (kék) vagy normál színezett tükröt vegyek a kinti visszapillbe? annyit már eldöntöttem, hogy a vezetőoldali aszférikus lesz mert elvileg az van benne most is, az anyós pedig szerintem sík, de dobok be képeket 1 2

szerintetek? ill. amennyiben az anyós sík (vagy amit még dob a bárdi az konvex elnevezésű) akkor legyen az? és miben jobb ill. rosszabb vagy melyik ajánlott színezett nem színezett?

köszi előre is a tanácsokat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#141048) K Norbi válasza zsolt19900 (#141047) üzenetére


K Norbi
addikt

színezett (kék) az a fényre sötétedős?
A sima meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#141049) focvis válasza zsolt19900 (#141047) üzenetére


focvis
veterán

Miért akarod cserélni? A fotók alapján semmi bajuk.

Ha cseréled:
- A vezető oldali aszférikus, a másik sima legyen; ebbe a kisméretű anyósoldali házba szvsz nem szoktak aszférikust tenni. Eddig egy autóval találkoztam aminek mindkét tükre aszférikus volt, a Saab, de az speciális állatfajta.
- A színe olyan legyen, ami Neked tetszik; én kéket rendelnék, mert olyan tükröm még sosem volt. :)

(#141050) zsolt19900 válasza focvis (#141049) üzenetére


zsolt19900
őstag

K Norbi: nem neem sötétedős csak szimplán alapszíne kék

focvis: nem megy egyik oldalon sem a tükörfűtés és a progi is dobta rá a hibát, félreértésben voltam abban, hogy hogy működik nem működik épp a fűtés: azt mondták nekem -és hittem is nekik- hogy csak hátsó ablakfűtéssel együtt megy, így én nem foglalkoztam azzal, hogy a kis gombja merre áll amivel állítani lehet és mindig a se nem bal se nem jobb álláson hagytam, amit a másik emberke pedig mondta, hogy úgy bizony folyamatosan fűt és hát gondolom így megszakadt benne egy szál és ezért szeretném cserélni

a kék igazából kinézetre jó volt, de este valahogy a sima nekem szimpibb, de való igaz hogy a kék az kellemesebb nappal meg dzsukelesebben mutat :D ezért rágom még magam, de akkor megfogadom a tanácsod és az anyósba sík vagy konvex lesz, ahogy a bárdi írja, mert asszem arra konvexet dob nem is síkot

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.