Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) FoBCRaistlin válasza Morris (#36000) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Erre mondják, hogy megszólalásig szép. :DDD
Mellesleg a dolgát biztosan mesterien tudja... ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36002) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Na Szigetszentmiklós>Kispest = 1,5 óra
Kispest > Újpest > Kispest = 2 óra. Menekülő útvonalakkal nem mohabával

Gratulálok Andrássy környékén szart se lehet csinálni letaposott hó meg latyak tarkítja az utakat. Egymás arcába bsszuk a latyakot egy élmény ... -.-"

Audis meg BMW-s meg versenyzik mert ők a rajok de csúszkál mindkettő. Lámpánál közéjük értem hát persze hogy nyári gumi volt rajtuk...... Nem értem minek vesznek ilyen autót. Ismerősömnek is RS6 Audi de se tankolni se papucsra nincs pénze azt télen bkvzik.

Felháborító hogy le esik egy kis hó és a sok idióta és az útkezelő szervek összefonott technikával ronjták az utakat és ölik az ember így is kevés idegét.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36003) VR6-Fan válasza RohamDroid (#36002) üzenetére


VR6-Fan
veterán

[link] :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36004) rob210 válasza VR6-Fan (#36003) üzenetére


rob210
nagyúr

Na én még ilyet nem mondtam neked de menj a picsába cigányibolyával együtt:(
:W

Renault power

(#36005) RohamDroid válasza rob210 (#36004) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

:C hát igen..

De a legjobb ebben a zenében hogy Oláh nagyszerű ibolya amikor mondta hogy ő írta és azért mert jaj mert Magyarország és ez az ő hazája és ő imádja és stb nyálfolyás szar. Mentem külföldre, és meghallottam ugyan ezt a zenét Alegria címmel, ugyan ez a hangszerelés ugyan ez az ének szöveg is hasonló. VICC !!!

Hülyének néz egy egész nemzetet a szarjával.

Üdv.: Csaba

(#36006) rob210


rob210
nagyúr

Sokkal témába vágóbb kérdésem van.
Mi a különbség a 101lóerős 1.4-es fabia és a 68 meg ezerféle lóerős 1.4 es fabia között?

Szívó mindegyik és más a hengerfej meg a befecskendezés, vagy a 101 lóerős kapott valami hajszárító légbefúvót?
:F

Renault power

(#36007) TaaT válasza rob210 (#36006) üzenetére


TaaT
veterán

Megcsippelték a gyárban :DDD

Give them hell Ukraine!

(#36008) rob210 válasza TaaT (#36007) üzenetére


rob210
nagyúr

De akkor az agyonvágja a motort.
Más változtatásnak is kell lennie.
:F

Renault power

(#36009) RohamDroid válasza rob210 (#36006) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Lehet hülyeség de ugye az én feliciamban a régi 120as skoda blokk van és arra vannak rárakva az új kütyük.
Kerestem vezérműcserés videókat hogy mégis mi hol van egyátalán, és akkor láttam hogy van olyan 1.4 fábia aminek ugyan ez a motor a lelke némi átalakítással.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36010) tomcsi23 válasza rob210 (#36008) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hátul tárcsafék. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36011) zoo8800 válasza rob210 (#36006) üzenetére


zoo8800
veterán

A 68 lovas motor Skoda-eredetű, az 75 és a 100 lovas pedig VW. Nem sok közös van bennük. A 75 és a 100 lovas motor sok alkatrésze ugyanaz, de pl. a szívósor eltér.

rip and tear, until it is done

(#36012) MunezXBK válasza tomcsi23 (#36010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elöl szélvédő. ;]

(#36013) RohamDroid válasza zoo8800 (#36011) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

na akkor jól gondoltam. :)

Megjöttek a lidércek is az ilyen tárcsafékes szélvédős dolgokkal is :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36014) rob210 válasza zoo8800 (#36011) üzenetére


rob210
nagyúr

ott a pont köszi, így már legalább értem a dolgot,
Tehát akkor vannak az mpi-skoda motorosok, meg a VW motorosok 101lóerővel.
:R

Renault power

(#36015) Mágus2 válasza rob210 (#36006) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 100 lovas VW 16 szelepes motoros, a 68 meg felfúrt favorit-felicia moci MPI-vel megtámogatva. ;)

Ups, késő. :B

[ Szerkesztve ]

(#36016) Kickass válasza rob210 (#36006) üzenetére


Kickass
őstag

a 101 lovas a 16 szelepes, a 68 lovas az 1,4 MPI

hát ö előttem is megírták páran :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36017) RohamDroid válasza Mágus2 (#36015) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

én is erre gondoltam de nem mertem rávágni. Fabia hogy muzsikál ezzel a fajta mpi szerzeménnyel ?

Üdv.: Csaba

(#36018) Mágus2 válasza RohamDroid (#36017) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sokat eszik, de legalább nem megy. Cserébe tartós és olcsóbb fenntartani. ;) Láncos motor még az 1000mb motorjából kifejlesztve. Egy őskövület, de az atomtámadást is túléli. :K

[ Szerkesztve ]

(#36019) tomcsi23 válasza MunezXBK (#36012) üzenetére


tomcsi23
veterán

Baze, szokni kell az arcod. :DDD
A simánál nincs hátul tárcsa, csak dob. Amúgy teljesen meg voltam elégedve nagyfater 1,4MPI-vel, ment az "kegyetlenül", 180-nál állt meg a mutató, persze a fék az karcsú hozzá.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36020) RohamDroid válasza Mágus2 (#36018) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Multkor beszélgettünk arról, hogy a lánc cserés lesz egy idő múlva ha vika gyártmányt vettem. Na kiderítettem hogy nem az zsírpapiros skodás cucc.

Amúgy valami bmeg van a kocsival.

Fogy a vízecske.

Nem gőzöl, nem folyik se a hűtő se a fűtő radiátor se a vízpumpa. Az olajszint nem emelkedik.
Sehol sincs fagyálló szag. De elég rendesen fogyiKol a víz belőle. A termosztátom rossz, ugyanis állandóan nyitva van a héten fogom kicserélni.

Jelenleg uniós szabványú kartonpapír van benn :D

Üdv.: Csaba

(#36021) 8th válasza Morris (#35992) üzenetére


8th
addikt

Én nem. Ez számomra nem vicces hanem ijesztő. :(

(#36022) Mágus2 válasza RohamDroid (#36020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

HA sehol semmi folyás nincs, akkor az bizony tömítés a hengerfej alatt. :Y Kartonpapírt tegyél a motor alá éjszakára, és kiderül.

A hűtő szokott lyukas lenni az oldalán, arról lefolyik a hűtő alatti kereszttaróra, onnan lecsöpög a légterelő lemezre, onnan meg az útra. Aki tudja hol és mit keressen az megtalálja. A hűtő alatti lemezt meg kell szártani, törölni szárazra, másnap ha nedves, akkor meg is van a hiba.

tomcsi23 a 100 lovashoz képes írtam azt, h nem megy. Teljesen elegendő forgalomba. :K

[ Szerkesztve ]

(#36023) MunezXBK válasza RohamDroid (#36020) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam is k.papír a megoldás. :D

Tomcsi: még nekem is furcsa. :DDD

(#36024) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#36019) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Az a baj, hogy élőben is ;]

Bocs Csabi! :B

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36025) MunezXBK válasza FoBCRaistlin (#36024) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól van, ezt megjegyeztem. ;)

(#36026) bitpork válasza Mágus2 (#36018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem ilyet ne mondj hogy tartós! 365+1 nap és hengerfejes lett a 0 km-s garanciás 1.4 mpi-m! Életem első és utolsó új autója! Persze hogy a márkaszerviz nem akarta garizni: mer'hogy én biztos hajtottam mint állat...na ja. Viszont 4 ember nyáron klímával a kéziféket röhögve túlszárnyalta, és volt 10+ literes fogyi. Egy marék lepke sajnos, még az én pedállehelő stílusommal is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36027) Mágus2 válasza bitpork (#36026) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Péntek délutáni vagy hétfő reggeli páldányt mindenből ki lehet fogni. :K

(#36028) TaaT válasza rob210 (#36008) üzenetére


TaaT
veterán

Csak vicceltem :DDD :B

Give them hell Ukraine!

(#36029) bitpork válasza Mágus2 (#36027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na ja, mert most meg a melós hibája mi? :D Szimplán a felfúrt hengerfej nem volt jó ötlet. 2 emberrel lehetett volna használni normálisan, de az hogy Szeged-Győr-Szeged, 2004-ben 10k forint volt, kicsit szem-csípős...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36030) Mágus2 válasza bitpork (#36029) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezek a vasak érzékenyek erre, hiába, aki a német technikához van szokva, az ne vegyen skoda motoros autót.

Én 2x voltam a tengernél fater 1.3-as MPI feldájával, de annak az utazója 120, ha ezt nem tudja valaki felfogni, az alatt széthullik. 120-al a világból kivisz, lehetett 150-el is menni vele, de sem biztonsági, sem tartóssági szempontból nem ajánlom senkinek ezt a tempót. Gondolom egy párszor megnyaggattad 140-el. :Y Szóval a Te hibád. ;] Kézifékkel 4 ember alatt. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#36031) RohamDroid válasza Mágus2 (#36022) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

tömítés csere nem nagy cucc olcsó is meg nem nagy meló hála istennek. De, ha az a hiba akkor gőzölnie kéne nem ?

Üdv.: Csaba

(#36032) Mágus2 válasza RohamDroid (#36031) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mármint hol kellene gőzölnie? Kipuban? Ahhoz már nagyon ennie kell a vizet. ELőbb nézd meg a motor alatti karton-teszt alapján, h tényleg nem ereszt sehol a rendszer. Legjobb ha valami nagy kartotnt leterítesz alá, h lásd a foltokat amit hagy. Sok esetben észre em veszed, h szivárog. Elsődleges gyanusított a hűtő, rögtön utána a vika vízpumpa vagy a csatlakoztatott csövek. :K

Ha ezek izárva, akkor lehet levenni a hengerfejet. ;)

(#36033) MunezXBK válasza Mágus2 (#36032) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tuti vízpumpa lesz. ;]

(#36034) RohamDroid válasza Mágus2 (#36032) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Az a baj, hogy karton tesztet csináltam 2 napja este amikor még száraz volt az idő, és reggelre nem volt alatta semmi szal valszeg az lesz a baj. Viszont nem eszi jobban tehát nem változik az szomja a fagyállóból de 4 5 nap alatt eltünik egy fél tartálynyi és nincs kedvem venni még egy 5 literes adagot.

Munez Ma nagyon harapós kedvében van :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36035) Mágus2 válasza MunezXBK (#36033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez a fiatalembernek eszébe sem jut, mert ugye új. Csak hát made in shitland. :Y Lekvárból nem lehet vízpumpát gyártani. :(

A karton elért a az első lökös alá egészen a kocsi orráig?

[ Szerkesztve ]

(#36036) RohamDroid válasza Mágus2 (#36035) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Igen egy 2x2 méterest raktam alá full száraz kocsi alá. És semmi. Se olaj se víz. Lehet hogy nyomás alatt jelenik meg csak a probléma ?

Üdv.: Csaba

(#36037) tomcsi23 válasza Mágus2 (#36022) üzenetére


tomcsi23
veterán

Utólag belegondolva, a sima 16V is jobban ment az MPI-hez képest. Olyan, mint a kicsit ellustult, meg egy rendesen kikormolt verzió közti különbség. Ezt anno betudtam a nagyfater "vezetéséhez". A 100 hp meg igazán meglódította a kasztnit, "kegyetlenül ment", előzni is lehetett vele rendesen.

(#36024) FoBCRaistlin :D

RohamDroid: nem lehet, hogy az ablakmosó vízszintjét nézegeted? :DDD
Kézmeleg állapotban nyomkodd végig a csöveket, hátha az ereszt valahol. Anno E36 szivatott ezzel, egy kis repedés volt a csövön, pont a motor felett. Amikor felmelegedett a víz, megnőtt a nyomás, elkezdett ereszteni, pont rá a blokkra. Ami ugye meleg volt, a víz meg huss, elpárolgott. Sehol egy vízcsepp, semmi nyoma, de ott is folyogatott. Aztán végignyomkodtam a csöveket és egyik részen elkezdett sziszegni.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36038) Mágus2 válasza RohamDroid (#36036) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lehetséges. Bár elég sok az a fél tartály 4-5 nap alatt. Ennyit illene észrevenni, ha valahol ereszt a rendszer.

A kiegyenlítő tartály fedele zár rendesen? Nyomás alatt tartja a rendszert, melegedés gondolom nem tapasztalható -5 alatt. Az olajban nincs emulzió, és a víz sem olajos akkor vagy kifolyik, vagy elégeti -kinyomja a kipufogón. Máshová nem léphet le a víz. :K

(#36039) RohamDroid válasza Mágus2 (#36038) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Igen valahol el kell tűnnie. Szerintem zár. Próbáltam tegnap fél meleg motornál kinyitni sziszegett rendesen. Fülemet közel téve hozzá nem szuszog amikor zárva van. De az is benne lehet a problémában. Van otthon szerelő akna így rendesen alá tudtam nézni a dolognak, vízpumpa nem ereszt a csövek sem eresztenek, a radiátornál se eresztenek a csövek. Marad a tömítés gyorsan rendelek is egyet. Valami márkát esetleg ajánlotok ? :D nehogy megint szart vegyek. Mert ahonnan rendelem ott csak VIKA van.

Ma barangolás közben Mintha láttam volna egy Skoda boltot a Tatai úton. Nem tudja valaki hogy nekik van webshopjuk ?

Amúgy a Radiustól szoktam hozatni a cuccokat.

Nem tudom hogy szabad e reklámozni ha nem akkor törlöm a hsz-t

tomcsi23 Na ezt majd megnézem. Az a baj hogy itt minden cső meleg vagyis csak langyos mert a termosztát nem zár el... A hét végén jön meg az új termosztát.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#36040) ESP


ESP
senior tag

Hihetetlen milyen jó cucc ez az ESP ASR vagy kipörgésgátló mifene.

Ott ahol én csak kaparásztam kolléga simán feljött :D

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36041) Mágus2 válasza ESP (#36040) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az az ASR. :K

(#36042) MunezXBK válasza RohamDroid (#36034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nemnem, anno nekem is ott szökött meg a víz.

(#36043) tomcsi23 válasza RohamDroid (#36039) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért legyen langyos, hogy ne égesse a kezed, valamint normális rugalmassága legyen a csőnek is. Ne a -10-ben kezdd el átnyomkodni. ;)

ESP: pedig jó az ESP is (ilyen nicket választani vazze.. :D), egyszer már visszarakott az ívre, amikor a gumis magától fújta fel a gumit. Akkor örültem neki, hogy van benne, pedig már láttam a korlát nyomát az oldalán. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36044) RohamDroid válasza tomcsi23 (#36043) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Van otthon azbeszt kesztyű. Nincs valami anyag ami festéket tartalmaz és nem árt a motornak ? xD Ilyenkor annyira hasznos lenne.

Munez Értem én majd utánnajárok.

Üdv.: Csaba

(#36045) bitpork válasza Mágus2 (#36030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rossz hírem van. Akkoriban még nem is pályáztam, a max 100-110 volt főúton. És a 4 ember súlya + a klíma használata volt jobb hatásfokú mint a kézifék! Nem kell ám itten ferdíteni!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36046) FoBCRaistlin válasza ESP (#36040) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Most ebben semmi túlzás nem lesz.

A ház előtt soha nem takarítják a havat.
Megvettem a kocsit, ráment a téli gumi, leesett a hó.
Orrba szájba nem tudtak elindulni a ház elől. Na mondom én is szívni fogok.
Beültem, semmi takarítás magam előtt.
Beraktam 1-be, finom kuplung (holott kevláros) Ibike takk-takk-takk, mindenféle pörgés csúszás mászás nélkül kijött.
Sehol nem volt gondom se a be se a kiállással. Szóval az elektronikája+gumi nálam nagyon pöpec. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36047) ESP válasza FoBCRaistlin (#36046) üzenetére


ESP
senior tag

Itt egy elég meredek feljáró van, nuku takarítással.

Neked milyen gumid van?

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36048) Mágus2 válasza bitpork (#36045) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mondd meg kire fogjam, simán ráhúzzuk a balhét. ;) ;] Típushiba nem lehet, mert akkor mindenki sírna, és eddig csak RohamDroid vett ilyen motoros autót és az övé sem hengerfejes, vagy mégis. :F :W

[ Szerkesztve ]

(#36049) bitpork válasza Mágus2 (#36048) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

LOOOOOOOOOOL, epic fail :DD :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36050) FoBCRaistlin válasza ESP (#36047) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

a királynék városa nem éppen az azonos tengerszinti magasságról híres, illetve a nagy melegről :D de simán járkálok a városban bárhol.
Röhögni fogsz, a frankó nyári gumihoz képest egy nevetséges télim van, de eddig tökéletes.
Matador Mp59 Nordicca.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.