Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) focvis válasza enddav (#89988) üzenetére


focvis
veterán

Itt 20 ezer beszerelve [link] Anno Octaviát itt csináltattam.

Az enyém most valóban kijött 7+5 = 12 ezerből, kb. 20 perc munka volt: légzsák ki, kormány ki, burkolat le, index kar csere, vissza minden, 3 perc programozás.

@TaaT : G4-ben kábelezni is kellett ugye? G6-nál minden benne van. Szvsz Jetta 5-nél is.

[ Szerkesztve ]

(#90002) TaaT válasza focvis (#90001) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt nem tudtam :R

Igen, kábelezni is kellett. :K

Give them hell Ukraine!

(#90003) Mappa válasza TaaT (#89999) üzenetére


Mappa
addikt

Igen, legalábbis festett zöld mert sikeresen lekapartam ahogy próbáltam kihúzni belőle, de sehogy sem akarja az igazságot. Ezt találtam és itt ki is jön a képeken, de szerintem nálam ez ragasztva lesz :o
Ezek a ledes megoldások jópofák, ha nagyon nem adja meg magát marad a reszelő meg a fűrész.

Szerk.: Megadta magát, Nálad a pont, nem cserélhető - kifűrészeltem. Veszek bele valami zöld ledet.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#90004) VR6-Fan válasza TaaT (#89999) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igen jól :)

muhaha pár éve már ilyen van nekem is ;] :P
mondjuk én bent hagytam a zöld foliát

Mappa:valahol volt már előre beledezettem, ha picit igényes vagy akkor pár órát eltöltesz vele még naggyából homogén fényerővel fog világítani a leddel :)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#90005) TaaT válasza Mappa (#90003) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor sajnos jól emlékeztem :(

VR6-Fan: corrado panel? egyazegyben passzol? :)

Give them hell Ukraine!

(#90006) brumi1024 válasza focvis (#90001) üzenetére


brumi1024
veterán

Őt (Zsoltot) én is ajánlom, nekem gyári BT-t rakott be, szépen dolgozik és rendes.

A programozást te csináltad?

(#90007) Mappa válasza VR6-Fan (#90004) üzenetére


Mappa
addikt

:K Az lesz, úgy is akartam a Boramra (az utód :D) rendszámtábla világítást ledesre cserélni. Na majd jövőhéten meglátogatok valami led boltot.

TaaT - köszi, egyébként :K

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#90008) focvis válasza brumi1024 (#90006) üzenetére


focvis
veterán

Nem, nem én szereltem; elvittem VW-szakihoz, ő szerelte és programozta 5000-ért a XXII. kerületben.

(#90009) VR6-Fan válasza TaaT (#90005) üzenetére


VR6-Fan
veterán

igen az, csak nekem nem klímás, a felső plusz részt vagy lekéne vágni vagy megköszörülöd ahogy én.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#90010) Ace owner


Ace owner
addikt

Nekem meg villog ahogy rázkódik a kocsi, szét kéne szedni megint valami kilazult..

Galaxy Fold 4

(#90011) joshua7


joshua7
veterán

Az éjszakát a kocsim a szabadban töltötte, ma hidegindításnál egy hangos csippanás mellett ezt írta a fedélzeti számítógép: Check coolant level low - Check owner's manual.
Megnéztem a szintet, nem tűnt úgy, hogy alacsony lenne. A motort leállítottam, újraindításnál már nem volt figyelmeztetés. Gondolom ennyi elég volt neki, hogy 'bemelegedjen'. A manual szerint G12+ vagy G12++ adalék kell bele, min.40% részaránnyal. Tudnátok tippet hol és milyen kiszerelésben vegyek G12-t?

Semper Fi

(#90012) K Norbi válasza joshua7 (#90011) üzenetére


K Norbi
addikt

Kb 2-3 deci víz elég neki. :D utána fokoltasd be.

[ Szerkesztve ]

(#90013) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Audi a4 1995-be (asszem b5 modell) hol tudnék olcsón, megbízható forrásból nézni módosított fényszórót, angel eyest?

[ Szerkesztve ]

yo

(#90014) Mágus2 válasza kenny123 (#90013) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vegyél inkább depo utángyártottat. Az angyal szemmel semmit nem fogsz látni sötétedés után.

[ Szerkesztve ]

(#90015) Cheesy


Cheesy
őstag

Nem vagyok normális. Inkább bejöttem dolgozni 40 perccel előbb és én nyitottam a boltot, mert sajnáltam beindítani az autót 30mp-re, hogy arrébbálljak a garázs elől, hogy anyám tudjon menni dolgozni, így indultunk egyszerre :DDD

www.vakbelmutet.hu

(#90016) K Norbi válasza Cheesy (#90015) üzenetére


K Norbi
addikt

Jól tetted :C
Én meg ha takarítom az autót és nem volt beindítva az nap, akkor kézzel ki tolom, megmosom kitakarítom, utána visszatolom a szomszédok meg lesnek.

[ Szerkesztve ]

(#90017) Cheesy válasza K Norbi (#90016) üzenetére


Cheesy
őstag

Hehe, én is így szoktam :)
Azért mert úgy tudom a legnagyobb igénybevétel és kopás, nameg a legtökéletlenebb égés az indításnál van.
De lehet hülyeség.

Ma reggel még az autónak is korán volt, mert nehezen nyílott a szeme. Világítás fel, állok ki a kapu elé, csak látom, hogy mintha kevéssé világítana. Kiszállok, megnézem, hát a két helyzetjelző világít csak, a lencsések nem. Próbából lekapcsolom és újra be, akkor meg működik. Most csinálta nálam először, remélem nem lesz elektromos gebasz :/

www.vakbelmutet.hu

(#90018) enddav válasza focvis (#90001) üzenetére


enddav
aktív tag

Láttam már ezt az oldalt, ha pesten lennék ide vinném. De mivel odavissza 240km-re vagyok és 20ezer plusz áfa az ár, így sajnos nem érné meg elmennem :(
12-ért gondolkodás nélkül berakatnám már ma. = D

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#90019) cool13


cool13
őstag

A Toledo MK2 (1M) a fűtésszabályzó és légkondi környékén is világítania kell a gomboknak amikor felkapcsolom a világítást? A Golf4-nél világított. Most tűnt fel ennél nem működik. Hiba, vagy ez ilyen? Ha hiba, akkor milyen izzó vagy led kell bele? Nagyon szét kell bombázni miatta azt a részt a cseréhez?

[ Szerkesztve ]

(#90020) Mágus2 válasza cool13 (#90019) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1 darab izzó felel a megvilágításért. A vetillátor kapcsolót közép állásba kapcsolod(2-es fokozat), hogy teljesen függőlegesen álljon, kihúzod, alatta van az 1db. izzó. Kelleni fog valami vékony csipesz, majd meglátod mekkora az az izzó. 1,2W-os, olyan picike, mint a 3. féklámpába kell.

[ Szerkesztve ]

(#90021) tresh válasza cool13 (#90019) üzenetére


tresh
addikt

Vagy csak egy bizti ment ki :B

(#90022) Mágus2 válasza cool13 (#90019) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

N 0177512 Oda kell az izzó. Sokkal véknyabb, mint a T10. A foglalat nem jön ki, csak maga az izzó.

tresh Akkor az egész műszerfal világítás nem menne. ;) 1 darab izzó fénye van szétvetítve az egész panelra.Ha az kiég, akkor sötét az egész.

[ Szerkesztve ]

(#90023) cool13


cool13
őstag

Köszönöm urak! :R

(#90024) tresh válasza Mágus2 (#90022) üzenetére


tresh
addikt

Ja bocs reggel van :R
(tegnap lecsúszott 2 óra alatt 1,7 liter tequila :DDD azóta nehezen bootolok még )

ódi b5 hátsó pórféklámpába nem tudod véletlen milyen izzó kell ? Sehol se találtam a neten és a 4 vagy 5 ből 1 kiégett :S

[ Szerkesztve ]

(#90025) Mágus2 válasza tresh (#90024) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

N 0177532

(#90026) tresh válasza Mágus2 (#90025) üzenetére


tresh
addikt

:R :R

(#90027) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Sokat gondolkozom azon, mi lenne a legjobb és leggazdaságosabb döntés egy tolvaj megakadályozásában. A riasztóról a legtöbben lebeszélnek, mert a mai világban senki sem figyel oda rájuk, ha megszólalnak. Egy váltózár beszerelése ~85.000 Ft lenne anyag- és munkadíjjal együtt egy Skoda márkakereskedésben. Jelenleg van CASCO az autóra. A korábbi autókban mind volt váltózár és riasztó is. Egy barátom azt ajánlotta, rejtsek el bent lenémítva egy buta-telefont, ami 1-2 hétig is működik, így egy esetleges lopás esetén a cellainformációkból kideríthető 50-100 m-es pontossággal, hol van a kocsi. Állítólag lopás után sokszor hetekig parkoltatják az autókat, mielőtt elviszik szétszedni, stb. Mi a véleményetek erről a mobilelrejtésről? A kérdés, hogy a mobilszolgáltató mennyi idő alatt adja ki a cellainfókat a rendőrségben. Kb. 5 évvel ezelőtt ez még több hónap volt... :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#90028) tresh válasza Anubis_9 (#90027) üzenetére


tresh
addikt

Röviden kezdjük a legfontosabbal. Ha el akarják vinni akkor mesterlövészeket is állíthatsz az ablakodba , kutyát is köthetsz az autóhoz elfogják vinni.

Viszont minél több dologgal kell "pepecselnie" annál hamarabb fog másik autó után nézni. Ugyan is itt nem az lesz a kérdés hogy elviszi e hanem hogy mennyi idő alatt. Tehát ha van benne egy váltózár az kb 2-3 perc a riasztó se több és így tovább. Úgy gondolom ha egy riasztó+váltózár+gyári immon felül még egy indításgátló benne van kisebb az esélye hogy szöszölni fog vele kivéve ha nem egy porsched van mert az így is úgy is elviszi ha kell neki hiába betonozod a földbe vagy veszed le a kerekeit :)

A telefonos dolog nem rossz de ugye aki autót lop az fel van mindenre készülve ha profi, tehát 100 szónak is egy a vége. Megnehezíteni kell a dolgát (időben) mert gátolni nem tudod ugye se. :R

(#90029) Anubis_9 válasza tresh (#90028) üzenetére


Anubis_9
őstag

Egy új Octaviaról van szó. 2-3 perc egy váltózár? F@sz@. :(( Ha nem 85.000 lenne, beszereltetném, de ez elég húzós. Garanciamegtartás miatt egy Skoda szalonra bíznám csak. Lehet a zsaruktól is kérek infót erről a cellainfó kiadásról. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#90030) Mágus2 válasza Anubis_9 (#90029) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha új, akkor nem engedi indítani, ha nincs kinyova a kuplung. Vegyél egy pedál zárat. Az csak 100 euró és nem kell szerelni. Összecsukja a fék és a kuplung pedált + alulról megtámasztja. Hasonlót használok már vagy 6 éve.

(#90031) tresh válasza Anubis_9 (#90029) üzenetére


tresh
addikt

Nem szeretem a TC-s cikkeket de itt leírják bővebben amit én elég rövidre fogtam :B

(#90030) Mágus2: ez se rossz megoldás :))

[ Szerkesztve ]

(#90032) Anubis_9 válasza tresh (#90031) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi, Mágus2-nek is! Végigolvasom a cikket, aztán meglátom. Ha úgy döntök, beszélek a rendőrökkel a cellainfós lenyomozás ügyében, megosztom majd az infókat!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#90033) tresh válasza Anubis_9 (#90032) üzenetére


tresh
addikt

Nekem ebben a bent a telefon és ő lenyomozza hol van a kocsi dologba csak egy a kérdéses hogy fog e vele foglalkozni. Nem rosszból de az félnap hogy felvegye a bejelentést elinduljon a folyamat az még 2-3 nap az alatt meg már szerintem csavarokra szedik a kocsit. Mondjuk az érdekel hogy ezt hogy kezelik szóval mindenképp írd meg ha netán kapsz tőlük választ :)

(#90034) TaaT


TaaT
veterán

~2tonna, 570Le és csak 267g a Co kibocsátása 100-on, fákje :)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#90035) brumi1024 válasza TaaT (#90034) üzenetére


brumi1024
veterán

Sokat eszik, és nem sz.rfosdízel -> nem kéne. :DDD

Amúgy meglepően könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#90036) Cheesy válasza tresh (#90028) üzenetére


Cheesy
őstag

Nagy jackdugós megszakító a benzinpumpához? :U
Anno így csináltuk az előző autónkban. Megy vele 10 métert, megnyugszik, hogy fasza, erre leáll alatta és fel is kelti a figyelmet, nem indul sehogysem... És egy ilyen aljzatot meglepően aljas (háh) helyekre lehet ám elrejteni ;]

www.vakbelmutet.hu

(#90037) TaaT válasza brumi1024 (#90035) üzenetére


TaaT
veterán

Szorri, elnéztem, az új cayenne lesz 2tonna az MLB padlólemezen. :B

Ez 2,4t

Give them hell Ukraine!

(#90038) Mappa válasza TaaT (#90034) üzenetére


Mappa
addikt

Inkább valami Techart-os Panamera "flow" ;)

nem kötelező megadni

(#90039) TaaT válasza Mappa (#90038) üzenetére


TaaT
veterán

A panamera is tetszik :K

A porsche manapság nem tud mellényúlni.

Give them hell Ukraine!

(#90040) Rick4 válasza Anubis_9 (#90027) üzenetére


Rick4
félisten

Egy váltózár beszerelése ~85.000 Ft lenne anyag- és munkadíjjal együtt egy Skoda márkakereskedésben.

Skoda márkakereskedésben nem hinném, hogy szerelnek ilyesmit, elviszik ők is a beszerelőhöz, ahol az utcáról beesve is megvan a feléből. Diamondlock a nyáron 46K-ért került bele egy Alhambrába.

Nem butateló kell, hanem okosteló töltőjével szépen elrejtve, és a kárpit alatt az akksira dugva, és előfizetve a cerberus nevű programra (5 készülék 1K-ért örökre) és akkor GPS alapon 10 méteren belüli pontossággal akár a saját telódról is követheted is, merre jár a gép. Ha viszik, akkor valószínű lesz náluk gsm és gps blokkoló, (50K a kettő) de ha pihentetik, ezeket nem hagyják benne. Akkor viszont meglesz.

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#90041) bajnokpityu válasza Rick4 (#90040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

enyémbe is skoda szerviz szerelte be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90042) Typhoon47 válasza Anubis_9 (#90027) üzenetére


Typhoon47
őstag

Szerintem TK103 :K. Nem rég teszteltem és brutál gyors, pontos, azonnal reagál.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#90043) focvis válasza enddav (#90018) üzenetére


focvis
veterán

Az ár az 20+tréfa és nem kell minden viccet komolyan venni.

Nekem (Golf 6 Trendline, van benne fed. számítógép, ha ez számít) hibátlanul működik amit linkeltem és 26 dollár, arról győződj meg 100%-osan, hogy megfelelő elektronika van hozzá a kocsidban. (Esetleg hívd fel a srácot, hogy mit gondol, mennyiért tudja megcsinálni a te kocsidat, kell-e bele bármi más a tempomatos indexkaron túl.)

(#90044) cool13 válasza Anubis_9 (#90027) üzenetére


cool13
őstag

Esetleg egy TATU?
Azt beszélik ha ügyesen helyezed el az érzékelőket akkor nagyban megnehezíted a dolgukat.
Például itt.

(#90045) Rick4 válasza bajnokpityu (#90041) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehetetlen, de az ilyen utólagos dolgok nem mindig kapun belül történnek. Ott álltál mellette végig?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#90046) Dr.Zoo válasza Anubis_9 (#90032) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csak annyit az egész GSM kontra GPRS cucchoz, hogy egy kedves ismerősöm egy cigisdoboz méretű ketyerét mutatott nekem (igen fogtam a kezemben, nem a szomszéd tehenének az unokaöccse mesélte) amit bekapcsolva leárnyékolja a kocsit, és annak 1.5-2 méteres sávját. Évekkel ezelőtt volt a ketyere a fekete piacon 70-80e birodalmi magyar forint..... :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90047) bajnokpityu válasza Rick4 (#90045) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Előző tulaj frissen, 0km átvételnél kérte a váltózárat, szervizkönyves beírás van, hogy a budaörsi skoda szalon szerelte be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90048) Anubis_9 válasza Dr.Zoo (#90046) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nehezen lehet okos az ember ebben a témában. Értelmetlennek látom 85.000-et fizetni egy olyan váltózárért, amit (állítólag) 2-3 perc alatt semlegesítenek. Az előző 2 kocsinkban mindbe tetettem annó, de max. 50.000 volt még, nem ennyi. A GPRS jelet meg blokkolját, háát... :(

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#90049) TaaT


TaaT
veterán

GSM Zavarás

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#90050) siti válasza Rick4 (#90040) üzenetére


siti
senior tag

okos teló elrejt (Real Time GPS tracker, ingyenes) + váltózár +casco. ha meg viszik, akkor lesz indok a miért kell új autó :)

a gps+gsm követés csak addig jó, amíg parkoltatják az autót, kivéve ha ott is blokkolják. ha gps blokkal viszik, akkor komoly mázli kell, hogy egy nyílt wifire fel tudjon ugorni, szétszedésnél pedig meg fogják találni hamar.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.