Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181401) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Mivel nem értek hozzá, ezért kérdezném, hogy Polo 9N-re ha van egy 185/60 R14 gumim egy sima acélfelnin dísztárcsával, akkor az alábbi felnire vajon átszerelhető lenne gond nélkül? [link] Tetszenek ezek a 14-es felnik, sokkal jobb lenne mint a dísztárcsás, viszont a gumijaim újak és azokat szeretném átszereltetni. :)

(#181402) molnarpeter válasza Chereiose (#181401) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tiéd hány csavaros?

Gumi rámegy, az nem gond, (14" egyezik, maximum szélesség tudna gondot okozni, ha valami ritka tuning cucc lenne, gyárinál nincsenek beteg szélességek).

[ Szerkesztve ]

(#181403) Chereiose válasza molnarpeter (#181402) üzenetére


Chereiose
addikt

Levettem a tárcsát, 5 csavaros az enyém is. Nem hiszem, hogy valami extrém szélességű lenne a hirdetett felni, de megkérdezem az eladót. Elvileg akkor passzolnia kell. Az a baj, hogy 14 esben elég ritka az alufelni főleg a gyári, 15 öset meg a gumim miatt nem veszek mert most vettem nem rég őket.

(#181404) molnarpeter válasza Chereiose (#181403) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Wheel-size.com oldalán megtalálod a gyári adatokat, azt össze lehetne hasonlítani még, ha kapsz infót. Középfurat ha egyezik és nincs nagy eltérés ET-ben, akkor jó lesz :)

(#181405) Chereiose válasza molnarpeter (#181404) üzenetére


Chereiose
addikt

Megkérdezem majd, annyit írt csak, hogy 5x100-asok.

(#181406) Zizmand válasza anorche1 (#181398) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Ha jól látom te is miskolci vagy, tudok egy helyi autósboltot, ahol másnapra bármit megszereznek kb. Kauffer áron. Ha gondolod privibe elküldöm a címüket.

(#181407) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

2004 AMF Ibiza
Féltengely gumiharang bal külső kellene, néztem a ZSU-n de 6 oldalt is kihozott. Segítségre szorulnék kibogarászni a megfelelőt.

(#181408) Clain


Clain
tag

Sziasztok,
Volt már valakinek olyan problémája, hogy a tetőablak víz elvezető csöve eldugult?
Sajnos nekem épp ma az esőzésben fordult elő és ezmiatt beázik az autó
Mivel nedves, sajnos a porszívózás nem segít
Lenne esetleg javaslatotok mivel tudnám orvosolni a hibát?

Köszi előre is :R

(#181409) molnarpeter válasza Clain (#181408) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Damilt nyomj rajta végig, de itt egy komplex videó: [link]

(#181410) Csabadi válasza Mágus2 (#181378) üzenetére


Csabadi
tag

Szia, jó reggelt ha lenne időd ránézhetnél nekem, a hibakódokra. Jobban a veztengelyjeladó hibája érdekelne. Bár azt sem értem, hogy a főrelét mért írja hibának.. [kép] köszi

(#181411) Clain válasza molnarpeter (#181409) üzenetére


Clain
tag

Köszi, próbáltam, de sajnos csak részleges segített, csak minimálisan szivárog rajta a víz

Esetleg más megoldási javaslat?

(#181412) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok!
Vw passat B8-on milyen márkájú a gyári fékbetét?
Érdemes gyárit vásárolni , vagy szerintetek melyik a megfelelő márka?
Válaszokat előre is köszönöm

(#181413) molnarpeter válasza Clain (#181411) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Videót nézted? Van jópár megoldás benne, hogyan lehet tisztítani, ellenőrizni, módosítani a beázás ellen.

(#181414) molnarpeter válasza gringoka (#181412) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sok korrekt márka van, szerintem nem szükséglet a gyári. Első vagy hátsó, illetve akkor csak betét kellene? Talán mintha Pagid rémlene valahonnan, de egyik neves márkával sem lehet nagyon mellé lőni szvsz.

(#181415) gzbotii


gzbotii
veterán

Csak elméleti síkon kérdem: azonos korú A4 és A6 között mekkora a fenntartási költségben a különbség? Konfortban van jelentős eltérés?
Egyik jóbarátomnak volt A4 B6 cabrio, most A5 Cabrio és A7 van neki, ültem és vezettem mindet, de igazából szerintem az extrázottságon múlik a lényeg (A7 C7 alap ülései vs A4 B6 bőr, etc). Szerinte az A7 azért nem olcsó mulatság.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181416) v450


v450
tag

Sziasztok!

VW Golf 7 1.2 TSI-hez szeretnék rendelni olajat és szűrőket. Melyik a megbízható bolt?

Előre is köszönöm.

(#181417) Qru válasza gringoka (#181412) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ATE, TRW, Zimmermann vagy ha van pénz lóvéra akkor EBC.

#nincsbennetarcsi

(#181418) akooos válasza v450 (#181416) üzenetére


akooos
veterán

Amit Qru ír, azokat megkapod Bárdiban, Unixban is.

(#181419) molnarpeter válasza v450 (#181416) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]olaj topik ;)

(#181420) bitpork válasza gzbotii (#181415) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amíg az A4 esetében jellemzően a csúcs motor hozza meg az árakat, az A6 és felette már zsebbenyúlós. Ha nem is az alkatrész árakat nézed de a mester ránéz és ácsceruzával kezd el írni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181421) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

2.7 V6 TDI és 3.0 V6 TDI mennyire megbízható motorok?

Javításuk mennyire költséges? Szabad ilyen motorút autót venni? :R

(#181422) bitpork válasza cross56 (#181421) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Ezek már öreg konstrukciók. Hiába a legjobban sikerültek, mindig lesz mit cserélni rajta (tömítés, puNpa, szívótorok állító, turbó vagy rosszabb esetben lánc). Én a 3. három literes tdi-met koptatom és annyit mondhatok h legyen mindig egy 1000€ fájdalommentesen elkölthető ami kocsira van és akkor öröm lesz vele autózni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181423) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!
Tegnap öcsém Jettája után mentem egy kicsit (kb 1 km) és észrevettem, hogy kigyorsításkor kéken füstöl.
VW Jetta, 2012 októberi, CAYL, 1.6 CR TDI, 77 kW, 85 k km
Végig szervizelt (Porsche M5).
Nem tolja neki vadul, elvált, amikor a műszerfal jelzi, de így is hagyja a gép, hogy pl 1,1 k rpm-mel 4.-ben menjen városban.
Foglalkozós a sztori, vagy "jó van az úgy?
Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181424) mesysil


mesysil
csendes tag

Sziasztok,

Skoda Octavia 3 2016 1.6 CR TDI CXX 110 LE Milyen olajat ajánlotok bele? Én ezt a 2-t néztem ki, de jöhetnek hozzá más tanácsok is:
Castrol Edge Titanium FST 5w-30 LL 4liter
Motul 8100 X-Clean+ 5W-30 5liter

Állítólag a Castrolt nagyon hamisítják.Ez igaz?

Köszi előre is a választ!

(#181425) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Seat Toledo IV, 2013, 1,6 CRTDI, CAYV, 77kW, Style felszereltség (azt hiszem), elköszönt az óracsoport és a középső LCD (MFD talán?) háttérvilágításának egy része, a képen talán látszik.


Középen a felső sávon kellene lennie az órának, illetve a fokozat jelzőnek és a váltás segítőnek, ott is vannak, csak háttérvilágítás nélkül nem látszanak, illetve a kijelző alsó harmada is halványabb, mint a középső rész, de még olvasható.

Valamint a digit klímán nagyon nehezen, szinte egyáltalán nem lehet hőfokot állítani, a gomb forog, kattog, de az értéket nem viszi, csak nagyon erős, a gomb tengelyirányú benyomásával lehet néha-néha állítani.
Mennyire zsebbenyúlósak ezek, egyáltalán lehet javítani, vagy csak a csere a megoldás?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#181426) bitpork válasza macilaci78 (#181423) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Méricskélni kellene a turbót. Van olaj fogyása a kocsinak két csere között?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181427) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Asszonykám A3-a mostanában azt csinálja, hogy el-el megy az ereje és motor leállít, elindít és ismét jó....

Vákuumcsöveket lecseréltük és a turbóra menő csövet megnéztem a vákuumpumával ott picit lassan ugyan de eresztette a nyomást (ezt pl. betudom a pumpának, máskor is csinálta sajnos) és amit még észrevettem, hogy amikor gyengélkedett és leállítás után lehúztam a vákuumdobról a csövet akkor szisszent egyet, szóval a vákuumot azt tartja a rendszer....

Ooodis csoportba fb-n azt mondta mindenki, hogy a geo lehet letapadva és a turbó pucolás megérett a járgánynak.... ez valós lehet? (nekem is ez lenne a következő tippem)

Ami az egészben kérdéses, hogy nagyon-nagyon ritkán csinálja.... amikor elindítottuk és jó volt, akkor mentem vele itt ott "kikormolós" menetet, azóta nem igazán jött vissza az erőtlenség

Szedessük le a turbót és pucoltassuk ki, vagy inkább legyen még egy-két normálisabb "kormolós" "megjáratós" menet valahol?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181428) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

A4 B7 2006 1.8T, jelenleg piros monokróm műszerfal van benne, úgy néz ki tudnék szerezni ugyanilyen, de színes kijelzős műszerfalat. Gondolom VCDS-sel kódolni kell a műszerfalat hozzá csere után + van valami olyan dolog amit még tárol a műszerfal és probléma lehet? (Tudom a KM-t nem fogom tudni VCDS-sel átírni, arra keresek szakit majd.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#181429) bitpork válasza DJ. Ru$y (#181428) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez nem így működik. De majd okosabbak megmondják. A6ban sem lehetett kicserélni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181430) Dika22


Dika22
tag

Szevasztok! Kicseréltem a főtengely jeladót, de a kocsi továbbra is csak teker, meg se röffen. Valakinek lenne ötlete, hogy mit lehetne még megnézni? Vw Bora 1.9 tdi, 1999 AHF

"Samsung s23 ultra®

(#181431) DJ. Ru$y válasza bitpork (#181429) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ismerősnek színes volt, de tele lett pixelhibával vagy elfolyt vagy nem tudom, és ő nem akart színeset venni drágábban, így neki színes helyett lett monokróm piros. (Boardcomputer van a kocsiban, és a csere órás is olyan.) Csak neki külföldön csinálták (kint dolgozik) ő betolta a kocsit, ők szerezték az órát és megcsinálták. Szóval infó az 0 róla, de Km-t átírták az előzőben lévőre stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#181432) macilaci78 válasza bitpork (#181426) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs róla tudomása, a szervizben annyival elrendezték a dolgot, hogy hidegen nem tudja elégetni a kipufogóban. :F
Mindegy, mostantól fogja Öcsém nézni, én is nézem, írom egy ideje már.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181433) cross56 válasza bitpork (#181422) üzenetére


cross56
senior tag

Szia!

Köszi a választ. Akkor mondjuk egy 2.0 CR Tdi vagy FSi olcsóbb lehet szerviz szempontjából?

(#181434) molnarpeter válasza cross56 (#181433) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.0 CR fenntartása olcsóbb, közvetlen befecskendezős benzines szerintem drágább móka összességében a 4 hengeres dízelnél, ha kijönnek a jellemző hibák.

[ Szerkesztve ]

(#181435) cross56 válasza molnarpeter (#181434) üzenetére


cross56
senior tag

Köszönöm szépen :R És a DSG váltótól mennyire kell félni? A kinézett autók közül többnyire már csak ilyet találok, kézi váltósat szinte alig.
Azt olvastam egész jók, de ha elromlik az nagyon zsebbenyúlós.

(#181436) mario1012


mario1012
tag

Sziasztok,

VW Passat B5.5 2002 AVF 96kw
Az utóbbi időben megint elkezdett nyiszogni az autó bal elől, felvettem videóra, de ez most mintha fentebbről jönne, lehetséges, hogy lengéscsillapító szilent adná a hangot? Csatoltam a videót a nyiszogásról. Érdekesség, hogy ez egy régebbi videó felvétel és szakaszosan néha jön elő ugyanazon az útvonalon járva. Nincs összefüggés a téli - nyári garnitúra kerekek cseréje között, mindkét esetben előjön néha, mostanra egyre gyakoribb és folytonos a hang.

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?

[link]

(#181437) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

A fűtés ventillátora szokott ilyen hangot adni. :U

(#181438) mario1012 válasza Mágus2 (#181437) üzenetére


mario1012
tag

Köszi az ötletet, holnap ha megyek vele letesztelem. Elvileg akkor kikapcsolt levegőbefúvásnál nem kellene a hangnak jelentkeznie. :R

(#181439) bitpork válasza macilaci78 (#181432) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minek kellene elégnie a kipufban a szerviz szerint?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181440) macilaci78 válasza bitpork (#181439) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amennyire tudom, a kék füstöt az égéstérbe jutott motorolaj adja, szóval a motorolajnak. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181441) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

O2 2007 1.9 PD BXE

Pár hete csinálja azt, hogy hidegindítás (pöccre megy) után kb. 3 másodperccel leejti a fordulatszámot egy pillanatra, de utána azonnal visszamegy, és később sem csinál semmi furcsát.
EGR szelep tavaly volt újra cserélve, turbót is akkor megnézték, minden hibátlan volt.

Van valami tippetek ennyiből?

[ Szerkesztve ]

(#181442) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv

Délelőtti órákban az Audi megadta magát és nem indult. Gyújtás rajta van, teker teker lekapja majd dadogva leáll. Mégegyszer megcsinalom ugyan ez a jelenség. Lökött füstöt is, talán fehér vagy kék nem figyeltem a sokk hatása alatt. Újra nem próbáltam mert nem mertem. Ki mire tippel? Vezérlés most lett cserélve, üzemanyag szűrő tavaly. :O

Audi a3 8l 2000 1.9 TDI

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181443) bitpork válasza macilaci78 (#181440) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annak a kipuffban nincs helye mert eltömítene mindent. IS.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181444) MunezXBK válasza iceQ! (#181442) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik hőmérsékletjeladó?

(#181445) gzbotii válasza bitpork (#181420) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem, köszi az infót.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181446) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok,
Segítségetekre lenne szükségem:
[link] youtube video

Készítettem egy videót a hibajelenségről, az autó meleg állapotban lüktető,kattogó hangot ad ki, de csak nagy melegbe csinálja amikor meleg a motor, télen hideg állapotban nem.

A hang előlről érkezik a jobb sárvédő felől, esetleg az üzemanyagtank levegőztető szelep tud ilyen hangot adni, vagy a levegő szivattyú ? vagy valamelyik vákuumcső esetleg?
Vízpumpa vezérlés most lett cserélve, hidrotőke is jó állapotban.

The easy day was yesterday!

(#181447) iceQ! válasza MunezXBK (#181444) üzenetére


iceQ!
addikt

Hibakod olvasó nem hoz semmit. Manuálisan kell megnézni vagy nem tudom :(((

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181448) bitpork válasza gzbotii (#181445) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyanakkor ha mégis nekimennél a C6 szériának nyugodtan keress tudok adni linkeket meg van már 3 autós tapasztalatom a 3 literessel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181449) bitpork válasza tomrRRR (#181446) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vedd le a szűrőházat miközben ezt hallod és ott is hallgasd meg. Lehet visszapuffog. Van aknázós lehetőséged? Nem fúj ki a kipuff?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181450) mario1012 válasza mario1012 (#181438) üzenetére


mario1012
tag

Kikapcsolt levegőbefúvásnál is hallani a hangot. Bekapcsolt állapotban épp nem is hallottam, mikor rápróbáltam úgy is. De ma nem volt olyan erősen hallható. Időközönként változó erősségű. Talán fékezésnél mikor jobban az első futóműre terhelődik a súly megnyikkant egy kicsit. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.