Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174001) c00per válasza Zizmand (#174000) üzenetére


c00per
tag

a szett lelke a rogzito csavarok helyes meghuzasa(alaphelyzetben legyen a futomu),illetve a lengescsillapitok allapota es a kerek merete.nekem ami ki lett veve gyari szett ment 344ezer km-et 12ev alatt.ebbol magyar szabolcsi utakon jar 2016 ota.a gombfejek allapota meg mindig jonak mondhato.

Ezzel azt akarom mondani, hogy ha szarul lett osszerakva egy lemforder se fog birni sokat, de ha jol van osszerakva egy noname kinai is fogja birni eleg sokaig

[ Szerkesztve ]

(#174002) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok

Audi a3 8l 2000 ALH

Állítólag a pótféklámpa izzót lehet cserélni. Milyen izzó való bele? Tudja valaki? (fele ég, fele nem)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#174003) Zizmand válasza c00per (#174001) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Persze, tudom. Teljesen igazad van.

(#174004) kk831228 válasza c00per (#174001) üzenetére


kk831228
addikt

Szett lelke, ha nem használod az autót vagy folyamtosan pályázol... Nekem normálisan lett összerakva, gyári 15 - ös felnivel gurult mostanában és azzal nem ment el 20000 km - t se... Akkor a 17 - es aluval mit memt volna...🤔 Nem beszelve arról hogy a felső - első szilentje az első kanyar után kiforkdult a helyéről... Mondjuk azt korrekten cserélték gariba...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#174005) Lacess válasza iceQ! (#174002) üzenetére


Lacess
tag

Csere/javítás folyamata

W2,3W izzó megy bele.

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#174006) c00per válasza kk831228 (#174004) üzenetére


c00per
tag

es nalad milyen szettrol volt szo?azert egy szilent kifordulas huzos dolog.

en egy parat mar osszeraktam,azert irtam le amit irtam

szerk: visszaneztem es lattam hart.olyannal meg nem volt dolgom...

[ Szerkesztve ]

(#174007) c00per válasza c00per (#174006) üzenetére


c00per
tag

azt megkerdezhetem milyen lengescsillapito van most elol az autodban?

(#174008) iceQ! válasza Lacess (#174005) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#174009) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Octavia II, a visszapillantó gomb fűtésállításáról kérdeznék (megint).

Nekem jelenleg ebben az állásban van. Nem tudom úgy tekerni hogy pont a fűtés ikonra legyen állítva. Ezek szerint most akkor nem aktiváltam a fűtést, valahogy be kell nyomni v ki kell húzni miközben tekerem? Nincs olyan állás hogy megakadjon az ikon felett :(?!

KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#174010) Lacess válasza trialboj (#174009) üzenetére


Lacess
tag

Látványra fura a megoldás, mivel nem pont oda mutat a pont a gombon. De ha forgatva nincs más pozíció -a beállítási lehetőségeken kívül- akkor nagy eséllyel így megy a fűtés. Benyomni/kihúzni biztos nem kell.

De nagyon egyszerű a dolog: próbáld ki! Ha leszárad a tükröd reggel 2perc után, valamint meleg a tükörlap akkor ennyi, és működik.
Fedélzeti irodalom nincs az autóhoz?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#174011) diablo1984 válasza trialboj (#174009) üzenetére


diablo1984
veterán

pedig csak tekerni kell és annyi az egész! A többi állás passzol az ikonokkal?

(#174012) dond válasza dond (#173908) üzenetére


dond
csendes tag

Válasz erre, hátha másnak is jól jön később,, ebben a topicban találtam a megoldást, 12V pin1+ és pin5- közé, így nyitott állapotba kerül, amíg a feszültség rajta van, próbáltam, működik.
Kérdés, ha esetleg valaki tudná, hogy a gyárilag kis (szűrős) szuszogónak mi a helyes működése? Nyitott és zárt állapotban is át tudok rajta préselni levegőt, de zárt állapotban picit nagyobb ellenállással.. /ez egy lecserélt szelep, nyilván okkal, de nem ismerem az előéletét/

[ Szerkesztve ]

(#174013) kk831228 válasza c00per (#174007) üzenetére


kk831228
addikt

Sachs volt gyárilag, utána is az került bele... De igazából nem érzek különösebb változást... H@tsókat még nem cseréltem 450 van az órában, én 200-at mentem vele... :B Azon gondolkoztam hogy ki kellene cserélni de, érzésre az se rossz, nem tudom mennyi % - os lehet...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#174014) trialboj válasza Lacess (#174010) üzenetére


trialboj
őstag

Nem az én autóm, (én bringával járok szerencsémre) ezért nem is nagyon értek hozzá, családi vas, nyáron lett véve, eddig nem kellett, ma mentek vele hosszabb útra, gondoltam bekapcsolom nekik, de fura hogy nem talál ott állást, a többi ikon passzol, és van hozzá irodalom, de abban sem ír pontosabbat, mint hogy forgassam oda, arra sem tér ki hogy kell-e hátsó ablakfűtést kapcsolnom hogy aktiváljam v sem.

Az a megoldás nyilván nekem is eszembe jutott hogy így hagyom és kiderül, csak ha nem történik semmi, akkor jó lenne tudni, hogy én vagyok suta, vagy szar az üveg/elszakadt valami, és cserés.
Mindenesetre annyi érdekelt hogy kell-e ki be húzni a csavaráshoz, mint pl a ködlámpa kapcsolót.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#174015) zsolt19900 válasza MunezXBK (#173999) üzenetére


zsolt19900
őstag

és c00per

a meghúzás összerakás teljesen jó volt, terhelés alatt voltak lehúzva, aztán egyszer megint felengedve és meghintáztatva meghúzva ismét aknáról, szóval azzal nem volt gond

ezzel a szettel sajnos nem volt szerencsém.... az ezelőtti bírt 2 évet, ez 1et, hát ez van :D

km nem tudom, hogy mennyi mehetett bele sajnos, kb 30-40e mehetek egy évben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#174016) c00per válasza zsolt19900 (#174015) üzenetére


c00per
tag

sajnos ez ilyen.bele lehet futni :( eleg osszetettre sikerult ez a futomu.

kk831228: Nekem is sachs volt gyarilag az a6ban meg ebben az a4ben.az a4 b5 boge.Azert belegondolok, nem egyszer 20eves autobol meg en vettem ki a gyari cuccokkat nem kis teljesitmeny.Tiedbe is ha meg valoban gyari a hatso az se gyenge :R

(#174017) negyedes válasza c00per (#173991) üzenetére


negyedes
addikt

Az mar nem volt raktaron(a CN vegzodesu), de talaltam egyet ami pont BH-ra vegzodik megyek ma megveszem, hetfon hagyon ott az autot.

Koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#174018) c00per válasza negyedes (#174017) üzenetére


c00per
tag

akkor szerencsed volt :C remeljuk megoldodnak most mar a problemak veglegesen.Tudom milyen cipoben jarsz :R

(#174019) S e t h


S e t h
nagyúr

Srácok, van vkinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy milyen feltételei vannak az Android Auto wireless funkció használatának?
Gondolom benéztem vmit, mivel azt hittem elég csak hozzá App connect, de ezzel csak usb csatlakozáson keresztül ismeri el a telefont( telefon alkalmas lenne rá).

Kapásból azt sem tudom, hogy T roc A1 tip. járműben milyen fejegység van, de egyre inkább az a meggyőződésem, hogy a wireless funkcióhoz kellett volna car net és/vagy we connect.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#174020) csiga8


csiga8
senior tag

2004.12-ik havi Skoda Octavia 2 Ambiente.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e ebben kiegészítő elektromos fűtés [link]

A kormányoszlop alatt lebontottam a burkolatot, középen a boxnál van 2 vastagabb vezeték, 1 db világosbarna, 1 db fekete

az ott lévő kettő biztosíték tábláról is lőttem fotót

ill a motortéri bizt tábláról is

Az oldalán az egyik 80A-es ág nincs is bekötve

Az egyik (autó) szerelő szerint nincs még benne ilyen, a másikhoz ( ez már villanyász) elmentem, ( elvittem az autót, megnézte) ahol csak az alkalmazott volt, ő is csak pingvinezett, mondta menjek vissza jövő héten, akkor már lesz a főnök is.

Szerintem van benne, de nem tudom biztosan, és azt sem, hogy hogy esetleg melyik biztosíték lenne az övé, esetleg valamelyik üres helyen.

Működni nem működik, de ha van, jó lenne, ha menne.

(#174021) rob210 válasza csiga8 (#174020) üzenetére


rob210
nagyúr

Kolléga 2004 es 1.6 A4 ben van.
A technika meg igencsak hasonló.
De majd mágus megszakérti.
Szerintem van benne.
De a felszereltségi szintek szerint változnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#174022) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki tudja, az Outlanderbe (mk II) szerelt VAG 2.0 PD TDI ugyan azzal a problémával küzd, mint a saját márkás autókban? Tippre igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#174023) bognar110


bognar110
őstag

Sziasztok képen a bekarikázott csatlakozó mit csinál mi a dolga tudja esetleg valaki ?
2Dines fejegységet szeretnék cserélni de amit vettem fejegység nincs rajta ilyen csati és nincsen hang Passat B5.5 2004

[ Szerkesztve ]

(#174024) PeTeR_33 válasza Kiskokó (#72275) üzenetére


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Lenne egy laikus kérdésem.

Adott egy 2017.októberi 150Le Passat.
65000km futás teljesítménnyel.

Azt vettem észre hogy ugyanazon használat mellett gyakrabban regenerál az autó.
Úgy értem hogy 1 éve 30000km nél ugyanaton felhasználás mellett 470km enként regenerált míg most 65000 kmnél 300km nél.

Igaz az,hogy attól mert figyelek a regenerálásra és látszólag le is fut de a szűrő nem ég tisztára mint normál felhasználás,pályázás mellett?

Elviittem az autó márkaszervízbe.Kértem hogy regenerálják géppel hadd égjen tisztára?
Egy bő fél órás regen után annyit tudtal kiolvasni hogy olaj hamu 12gram.
Ez mennyire számít jó értéknek?

Igyekszem óvni az autómat de sajnos sok a rövid táv.10000lm ként olaj csere csak prémium nyál.Mit tehetek azért h a DPF minél tovább jól szolgáljon.?

Köszönöm a válaszokat tanácsokat előre is. :R

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#174025) Lacess válasza bognar110 (#174023) üzenetére


Lacess
tag

Szerintem ez valami gyári erősítőnek a csatlakozója.
Gyárilag milyen rádió volt benne? Nem MFD1 véletlenül?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#174026) bitpork válasza bognar110 (#174023) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen fejet vettél?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#174027) Gabesz11


Gabesz11
tag

Sziasztok. Meg mindig fűtés bajom van. 2001 passat 1.9pdtdi. Új hűtő új termosztát új érzékelik új radiátor és hengerfej. csak hideget fúj meg mindig. Melegszik a víz is de ha el kezd jönni a meleg beall szépen 90re. Egyszer volt meleg aztán azóta se. Valami ötlet?

(#174028) Attix82 válasza Gabesz11 (#174027) üzenetére


Attix82
őstag

Két bemenő cső a radiátorba meleg? Ha igen és új a radiátor csakis a terelő lapátokra tudok gondolni.

(#174029) Gabesz11 válasza Attix82 (#174028) üzenetére


Gabesz11
tag

Meleg igen de hogy tudom még nezni h azok jók?

(#174030) kk831228 válasza Gabesz11 (#174029) üzenetére


kk831228
addikt

Ha mindkettő meleg és nincs nagyon nagy eltérés akkor fűtésbox... Azért a bemenőnek olyan melegnek kell lenie, hogy a kezed ne nagyon állja.. Az egyik radátpr csövön van egy légtelenítő lyuk, addig húzd vissza a csövet, hogy ott tudjon levegőzni, alapjáraton. Ha már csak fagyálló jön, akkor visszatol... Magát le kellene légtelenítenie, de ezt meg lehet próbálni... Ha nem levegős akkor folyt. köv fűtésbox /radiátor...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#174031) bognar110 válasza bitpork (#174026) üzenetére


bognar110
őstag

[link] Ezt vettem.
Lacess: Igen az lesz mert a gyári fejet kipróbátam hogy ezt a csatit nem kötöttem be és nem volt hang ezt valahogy be kell kötnöm az új fejbe csak nem tudom h hogyan.

(#174032) Mágus2 válasza bognar110 (#174023) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ennek hol a barna párja? Abból jön a hang...

(#174033) Lacess válasza bognar110 (#174031) üzenetére


Lacess
tag

Ebben az autóban elvileg egy elég ritka Nokia DSP van. Azon a csatin megy a jel a DSP-be. Szóval szerintem valami igen spéci adapterre lesz szükséged, aminek a másik vége az ISO hangcsatlakozó. Hasonló ahhoz a barnához ami van.

Amúgy ez a Nokia cucc igen ritka és drága extra volt, érdemes utánaolvasni.

szerk.: aztán lehet hogy hülyeséget beszélek... próbálok utána nézni de most kicsit belekavarodtam... :)

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#174034) bitpork válasza bognar110 (#174031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Engedd meg hogy elkeserítselek: sehogy nem fogod bekötni konkrétan azt a kábelt. Milyen felszereltségű az autód?
Ha megnézed azt a képet amit a válaszomba írtam ott van rajta a lábkiosztás. Azon a keskeny csatlakozón megy a CAN jel és azon keresztül kommunikál a műszerfalad kijelzőjével is. Az után gyártott fej ezt nem tudja jellemzően ( ha pontos akarok lenni akkor én még nem találkoztam ilyennel pedig mindig magamnak építettem be). Kérdezd meg a fej gyártóját hogy létezik-e nála CAN emulátor - ha nincs szerencséd és highline (a fa borításból tippelem) a kocsi a legnagyobb hifivel, akkor ott nem lesz őszinte a mosolyod.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#174035) Gyula84 válasza Mágus2 (#174032) üzenetére


Gyula84
veterán

felette lévő színes csatin van line out
nálam is csak azon van abból megy az erősítőre (a gyári)

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#174036) Mágus2 válasza Gyula84 (#174035) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az szopás. :K

(#174037) bognar110 válasza Mágus2 (#174032) üzenetére


bognar110
őstag

Barna csati nincsen ezek vannak
.
A gyári fejen pedig ezek.

bitpork: Highline felszereltség.
Lacess : Én is ezt találtam beszélek a gyártóval megkérdezem mi legyen :(

[ Szerkesztve ]

(#174038) Lacess válasza bognar110 (#174037) üzenetére


Lacess
tag

Csak félig beszéltem f@szságot, a hang maga a színes csatik egyikén megy ki. Viszont a DSP-t vezérelni kell, ez pedig a kérdéses csatin történik a gyári MFD által.
Ezt viszont nem hinném hogy aftermarket cucc tudni fogja.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#174039) Attix82 válasza Gabesz11 (#174029) üzenetére


Attix82
őstag

Fűtésbox kiszerelés de próbáld abba a pozícióba megnézni ahogy most van és látni fogod mi a hiba, szerintem a hideg - meleg levegőt terelő lapát megszorult. Ezért lehetett egyszer meleg utána kinyitott és csak a hidegeket tereli feléd.

(#174040) bitpork válasza bognar110 (#174037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahogy írtam: ere nem lesz megoldásod, csak ha direktbe újra kábelezel és van az új fej gyártójának CAN bus adaptere.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#174041) Gabesz11


Gabesz11
tag

Valakinek fejér megyében nincs vcds programja h meg nézze a kocsimat mert sajnos nem tudok senkit

(#174042) Richard


Richard
őstag

A 272LE 2.0 TFSI motorokról mik a tapasztalatok? 2019-es évjárat.

ezek láncosak vagy szijasok?

(#174043) Mágus2 válasza csiga8 (#174020) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A bal első lámpa alatt van a kályha a nyúlványra csavarozva alulról. Meg kell nézni, ott van-e.

[ Szerkesztve ]

(#174044) csiga8 válasza Mágus2 (#174043) üzenetére


csiga8
senior tag

Ez az állófűtés, ( Webasto?) ha jól értelek. Ilyen biztos nincs.

Az elektromos kiegészítő fűtést kérdeztem, ami a fűtésboxba van ( szokott lenni)

(#174045) Mágus2 válasza csiga8 (#174044) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az a dízelekben van csak. Milyen motor van az octaviaban? Ha lenne is benne, úgy van beépitve, hogy nem is látni.

[ Szerkesztve ]

(#174046) csiga8 válasza Mágus2 (#174045) üzenetére


csiga8
senior tag

Azt tényleg nem írtam, 1,9 PDTD ( BJB)

[ Szerkesztve ]

(#174047) 1stVikman válasza Gabesz11 (#174041) üzenetére


1stVikman
senior tag

Mennyire fejér megye?

(#174048) Gabesz11 válasza 1stVikman (#174047) üzenetére


Gabesz11
tag

El megyek én a megyen belül nem probléma

(#174049) 1stVikman válasza Gabesz11 (#174048) üzenetére


1stVikman
senior tag

Megkérdem unokaöcsémet, hogy ráérne-e, mert én talán csak karácsonyra megyek legközelebb haza.
Kábel biztos van, én adtam neki az enyém. :)
Aztán privátban egyeztetünk.

[ Szerkesztve ]

(#174050) bul07


bul07
nagyúr

Nagyon gyors kérdés mert szét van bombázva a kocsi
Még a lökhárítót is le kellet vennem hogy hozzáférjek a ablakmosó tartályhoz

Úgy néz ki hogy a szívagyúnál a tömítésnél szivárog

Most megyek valahogy lefejtem a maradék 3-4 litert

Kérdés az hogy kiveszem majd gumiánnal körbekenve rakom vissza a szivattyút jó az úgy?
Gumian ez
Használhatom mértékkel a gumiant?

Olyan 10-20perc míg leengedem a folyadékot így a válasz tanács fontos lenne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.