Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177001) bul07 válasza 1stVikman (#176947) üzenetére


bul07
nagyúr

Majd ha nem lesz ennyire hideg nekiállok
Valamennyire hozzáférek az már haladás ahhoz képest ha meg se próbálnám :)

Amúgy most visszakerestem de azt nem találtam meg hogy mivel is kellene milyen gépzsírral, hogy jó e a legolcsóbb ásványi(ezt nem kellene venni)
Vagy esetleg elég fehér zsír sprével lefújni
Amihez hozzáférek gépzsír amihez meg nem megpróbálom lefújni

Na meg akkor már ki is takarítom ezt a rész láttam bent egy két falevelet amihez nem fértem hozzá, meg ahogy a videóban az enyémnél is elengedett a zajvédő szigetelés azt is visszaoperálom valahogy

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#177002) 1stVikman válasza bul07 (#177001) üzenetére


1stVikman
senior tag

Fehér zsír spray jó lesz. Kis kenés is több a semminél. :)

(#177003) F_Zolee válasza kisza25 (#176996) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kérj el egy előző vizsgapapírt. Ott kiderül mennyire vették észre.

Amúgy akkor gondosabb tulaj lehet ha ilyesmik kerültek be de valszeg lámpát csak visszatette műszakira. Vagy vigyétek ugyanoda vissza ti is. :D

(#177004) K Norbi válasza Csigavair (#176976) üzenetére


K Norbi
addikt

Van valami ötletetek?
Használtautó.hu

(#176991) tibbike01
Motortartó bak milyen állapotú.

[ Szerkesztve ]

(#177005) DJ. Ru$y válasza F_Zolee (#177003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez a vigyétek vissza oda, csak akkor probléma, ha ismeretség alapján ment, meg, ha 200-300 km-rel arrébb kerül az autó új tulajhoz. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#177006) Szada85


Szada85
aktív tag

Ezzel még adós voltam a topiknak, hétvégi mosás után kattintottam párat:

(#177007) tibbike01 válasza K Norbi (#177004) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem néztem, de érzésre nincs kikopva. Ha jól tudom 3 féle tartóbak van az 1.6-nál. Az alsó kutyacsont alakúra gondolsz?

(#177008) emvy


emvy
nagyúr

Az importor elszurt valami papirmunkat (tobb szaz autonal...), szoval meg egy het, amig kiguritom. Teli kereket felraktak mar.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#177009) Kiskokó válasza Szada85 (#177006) üzenetére


Kiskokó
veterán

gyors kérdés :
Te tiktokozol ? :DDD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177010) Szada85 válasza Kiskokó (#177009) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerencsére nem. :DDD
Miért?

(#177011) zoo8800 válasza emvy (#177008) üzenetére


zoo8800
veterán

Szép :)

rip and tear, until it is done

(#177012) Qru válasza emvy (#177008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek a hogy fog tetszeni. Nekem a Passat után pár fronton visszalépés de összességében oké (igaz a miénk nem L&K).

#nincsbennetarcsi

(#177013) K Norbi válasza Szada85 (#177006) üzenetére


K Norbi
addikt

Szép nagyon! :K
De nem tudják mit kérjenek egy ilyen gépért.

(#177007) tibbike01 Csak amit a vezérlés csere miatt, ki kell szedni.
Arra.

[ Szerkesztve ]

(#177014) Richard válasza emvy (#177008) üzenetére


Richard
őstag

Szép!

Tetszik ez a szín, ilyet még nem is láttam élőben :)

Akkor ez is 2.0tsi 4x4 ?

(#177006) Szada85

Szép autó! És nagyon helyesen DSG :D

[ Szerkesztve ]

(#177015) 1stVikman válasza Szada85 (#177006) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szép darab! ;)
Automata parkolást szoktad használni?

Emvy
Gyönyörű a színe!
Ha átvetted kérünk majd sok képet minden apró részletről. :R

(#177016) emvy válasza Richard (#177014) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, az.

while (!sleep) sheep++;

(#177017) Szada85 válasza 1stVikman (#177015) üzenetére


Szada85
aktív tag

Köszönöm!

Nem eddig még nem próbáltam. Mivel sosem volt még ennyire extrázott autóm, így a korábbi "mezítlábas" autóimmal megtanultam magamtól parkolni. :DDD De az R-ben magától lebillenö tükörlap az kellemes feature, és nagyon hasznos.

(#177018) Kiskokó válasza Szada85 (#177010) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nagy ritkán felnézek rá (wc-n üle :D) és van egy profil ami teli van ilyen GTI- videókkal. Mondom hátha te vagy az.

Qru :

Na ezt érdekes olvasni. Nem sokszor beszélnek ilyenekről a neten.
Tehát a VW ha hajszállal is de "jobb"
Ezek után a sok okos még minid képes szajkózni hogy az Audi egy drága VW.... :U

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177019) emvy válasza Kiskokó (#177018) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tehát a VW ha hajszállal is de "jobb"

Ezek azert velemenyes dolgok, es valtoznak. Az uj 2020-as Superbrol azt irtak a kulfoldi tesztelok, h az L&K verzio nem ter el minosegben egy Passattol.

En ultem sok mindenben, ennyi penzert sok minden mast is vehettem volna (A4, A6, Arteon es a Passat is szoba jott). Peldaul az elozo A6/A7 merfoldekre van az uj Passatol vagy Superbtol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#177020) Kiskokó válasza emvy (#177019) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen, értelek de tulajdonképpen, hogy az Audi egy drága WV nem állja meg a helyét. A lényeg nekem ez volt.

Hát igen, az én 2006-os A6-om nagyjából a B8-as Passattal közeli érzésű alapjában véve (extrákat nem számolva) De maga a vezetési élmény még mindig nem ér fel az Audihoz hiába a 10 év előny.

Most az A7 az meg megint más kategória, pedig ez is 5 éves, és ugye Audiból is már az A8-A7-A6 vonalon már van az új kiadás, ami megint egy nagy lépéssel modernebb, jobb.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177021) Doki16 válasza 1stVikman (#177015) üzenetére


Doki16
addikt

Én szoktam használni mindig ha párhuzamosan kell parkolni. Tudok, de nem szeretek úgy parkolni és ha már benne van miért ne :)

(#177017)Szada85: Nekem a tükörlebillenés valamiért nem müködik. Ha R-be rakom akkor kb egy mm-t lebillen és annyi. Van valami titka neki? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#177022) TayRol válasza Doki16 (#177021) üzenetére


TayRol
veterán

Igen. Amikor R-ben van, akkor állítsd be a neked megfelelő billenési szögbe. Ha visszarakod D-be akkor visszaáll, és innentől R-ben mindig annyira fog lebillenni.

Feltéve, hogy a tükörállító a jobb oldalira van tekerve - legalábbis a 7-es Golfban így volt.

(#177023) emvy válasza Kiskokó (#177020) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Audikban jonnek be az uj fejlesztesek. Peldaul ott volt eloszor matrix led fenyszoro. Szoval az aktualis Audi majdnem mindig elorebb jar, mint a Passat vagy Skoda.

En az aktualis Passatot, Superbet, Arteont es az elozo A7-et es A6-ot vetettem ossze. A Passat nekem bazi uncsi volt, az Arteon az bejott (foleg a paromnak), abbol majdnem vettunk egy pirosat, bezs belsovel :). Az A7 azert szukos hatul, pedig egyebkent szep. Az A6 az nem volt meggyozo a fentiekhez kepest, pedig a motorja jo volt (3 literes V6-os dizelt nezegettunk).

Igazabol nekem az volt a kerdes, hogy mi az az extra, ami nekem kell, es ami miatt kiesik egy-ket tipus.
- elozo Superb verzioban nem volt matrix LED
- BMW G30-ban nem volt Android Auto
- uj Passatbol nem volt a 272 lovas benzines, csak a 190 vagy mennyi

Stb. Az Arteon az tenyleg fasza szerintem, azzal meg asszem az volt, hogy R-line nem volt szinesben, csak feketeben meg feherben, amit a parom nem szeretett volna.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#177024) Kiskokó válasza emvy (#177023) üzenetére


Kiskokó
veterán

Pedig az Arteon se sokkal másabb mint egy Passat.
Na meg igen VW-t csak R-line kivitelbe vennék az is biztos (mondjuk ez Audira is igaz, a sima verziók nem tettszenek csak az S-line. Ezt még megtetézi hogy a Facelift modellek után a Preface- modellek se tettszenek)

Viszont az A7-ben tuti nagyobb a hely minden téren mint az Arteonban.
Legalább is én a 186cm-el lábtérben simán elférek hátul , magam mögött a fejem meg pont koppon :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177025) DJ. Ru$y válasza Kiskokó (#177024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

#csakazsline

Ha már S-re vagy RS-re nincs pénzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#177026) emvy válasza Kiskokó (#177024) üzenetére


emvy
nagyúr

> Viszont az A7-ben tuti nagyobb a hely minden téren mint az Arteonban.

En nem ezt tapasztaltam. A fejter hatul joval szukosebb es klausztrofobikusabb. Labter van boven mindkettoben.

Egyebkent ezert is lett vegul Superb, ott olyan ter van hatul, hogy besz*rsz :)

while (!sleep) sheep++;

(#177027) gzbotii válasza emvy (#177026) üzenetére


gzbotii
veterán

A7-el nyomtunk egy Magyarország-Bosznia-Horvátország-Magyarország túrát a nyáron, ültem hátul is, meg vezettem is. Nem vagyok égi meszelő, de hátul azért nincs olyan sok lábtér (magamra állított első üléssel sem).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#177028) Richard válasza Kiskokó (#177024) üzenetére


Richard
őstag

Volt CC-m, még egyszer kupét nem veszek az is biztos. Arteonban is hátul a fejtér az nulla. Próbálkoztak a tetőkárpittal trükközni, de az édes kevés :)

Az Arteon egy Passat kupé. Azzal a különbséggel, hogy amennyiben nem veszed meg hozzá a 200+ ezres "hővédő üvegezés extra zajszigeteléssel" extrát akkor hangosabb a simánál a keret nélküli ablakok miatt.

(#177029) Szada85 válasza Doki16 (#177021) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ahogy már írták, annyi a trükk, hogy mikor R-be rakom a kart, utána a tükörállító tekerentyüt elkattintom középsö állásból a jobb tükör irányába, és máris lebillen a tükörlap. Ha visszakattintom középre, akkor pedig visszaáll alaphelyzetbe.

(#177030) TayRol válasza Szada85 (#177029) üzenetére


TayRol
veterán

De ha a jobb oldalin hagyod, ám D-be rakod (és elindulsz vele - nálam 10 km/h felett...), akkor is visszaáll. Faceliftes Golf7-en így van, szerintem már a tiéden is.

(#177031) Doki16 válasza Szada85 (#177029) üzenetére


Doki16
addikt

+ (#177022)TayRol

Köszi, nem tudtam, hogy be kell előbb állítani. :R
Akartam ilyet a Passatba bekódolni, de ott nem tudta az ajtóelektronika sajnos.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#177032) Szada85 válasza TayRol (#177030) üzenetére


Szada85
aktív tag

Melóból hazafele végigpróbálgatom majd pontosan mikor mit hogy csinál.

(#177033) TayRol válasza Doki16 (#177031) üzenetére


TayRol
veterán

akkor nem szenvedek vele a Passatban...

(#177034) Kiskokó válasza emvy (#177026) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na hát majd megnézem, ismerősnek van Arteonja.
Szülők velük szoktak utazni az Arteonban, azt mondták az A7 fejben kicsit nagyobb.
Én magam mögött simán elférek lábtérben de annyira nem számít nálam a coupe forma mert nagyon ritkán ülnek hátul amúgy.

A Superb meg más tészta ja. Abban mindig is orbitális hely volt.

Richard :

Igen ezt a Preface A7-nél is sokat olvastam hogy zajos a keret nélküli ajtók miatt.
Ezt tudhatta az is akitől vettem az A7-et mert ebben is duplaüvegezés van. Csendes is pályán mint atom. Alig forog a motor,(180-nál 2400rpm) szinte csak a gumik hangját hallani. Pedig A6ban se panaszkodtam a zajszigetelésre.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177035) Neoteric válasza Kiskokó (#177020) üzenetére


Neoteric
addikt

Új A6 modernebb, multimédia ügyileg jobb is, de minőségérzetre nagyon nem. Ezüstözött fémes hatású finoman kattogó intuitív tekerők és gombok helyett totál feleslegesen ujjlenyomat gyűjtő érintő panel, mellé kötelezően odaokádva az utálatos karc és ujjlenyomat gyűjtő fekete zongoralakk műanyag. Zajkomfortja se lett jobb, sőt. Érezhető a dízelbotrányos nadrágszíj összehúzás a négykarikánál is. Szvsz a 2014-től gyártott jól felszerelt faceliftes A6 belülről prémiumabb érzetű, mint a mostani.

PSN: ne0teric_sAN

(#177036) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Dániába költözünk és szükségem lenne egy ottani autóra. Azon gondolkozom, hogy veszek kint egy 2002-2004 es 101 LE s PD TDI passatot amiben kb van 4-500e kilóméter.
Majd itthon felújíttatom a motort és az adagolókat valamint a turbót. (+ kopó fogyó alkatrészeket cserélek)
Tudnátok abban segíteni, hogy mennyibe kerülhet egy motor + adagoló + turbó felujítás itthon? Gondolom ha nem akkor viszem be a motort amikor már nagy a baj akkor valamivel olcsóbb?
A célom az hogy 3-5 évig még kiszolgáljon és lehetöleg ott ne kelljen szervízbe vinni mert annak horror ára lenne. Megérheti felújíttatni egy ilyen autót vagy egy 17 éves autót hiába újitok fel, sosem lesz jó? Mennyit mennek el ezek a motorok felújítás után?
Kb 2.8millio amit rá tudok költeni. 1-1.4 lenne a kocsi(kb a kínálat tetejéről tudnék választani rohadás menteset) a maradékból tudnám felújítani?
Köszi a segítséget
Karesz

(#177037) molnarpeter válasza King Charles (#177036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.9 PD esetén nem hinném, hogy felújítással kell kezdeni :R Ha tudsz 1-2 napot kivenni szükség esetén, én nem cserélném ki a fél autót, ezen dolgok vagy része szépen megfigyelhető és időben fel lehet készülni rá, kivéve talán egy zárlatos PD elemet, ha ezt érinti ilyen. Nézz rá az összefoglalóra.

(#177038) Qru válasza Kiskokó (#177018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A miénk csak Style (felette a Sport és az L&K van még). Az ülés egyértelműen jobb a Passatban (igaz az highline volt), az anyaghasználat is gyengébb és van pár butítás, pl ha a ACC-vel mész megáll az előtted lévő és aztán elindul akkor nem indul el magától, nem követi csak ha gázt adsz. A kormányzás pl nagyon műérzetű, villanyosból is vezettem már sokkal jobbat/közvetlenebbet.
Ezek nüanszoknak tűnhetnek de valóságban elég bosszantóak ahhoz, hogy akinek belefér anyagilag az inkább kifizesse a VW felárat.

Nekünk ez a második Superbünk de én tuti kifizetném a Passat felárát. Az első mk2 az óriási csalódás volt a B5.5 után ez a második mk3 fl egyelőre kevésbé a B6 után.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177039) bitpork válasza King Charles (#177036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pláne ha ott veszed. Mert ugye most asszem éppen 100% regadó terheli a bevitt autót teljesítménytől és eu normától függően. Mondjuk ez is jobb mint a régi 140%, de na.
Viszont ha ott veszed meg akkor nagy meglepetésed nem lehet - ha nem rohad akkor a dán eladók karban szokták tartani, vagy olyan mocsok olcsón árulják h az már gyanús kell h legyen.

MOD

Merre fogsz lakni?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177040) Kiskokó válasza Neoteric (#177035) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát nem tudom, ültem már az új A7 (ezt vezettem is) és A6-ban is.
Nekem minőségbeli stb kifogásom nem volt. Az új rendszer stb nagyon komoly, de igen ezen kívül már nagyon új és jobb nem tud lenni mer az előzőek is már minden téren nagyon jók.

A fekete dolgok meg ízlés kérdése. Igaz hogy ujjlenyomat gyűjtő a zongoralakk fekete de én kifejezetten szeretem! :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177041) bitpork válasza Kiskokó (#177040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Több kép? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#177042) Doki16 válasza TayRol (#177033) üzenetére


Doki16
addikt

Lehet a tied tudja. Amelyikben van memóriás ülés az biztosan támogatja. Vagy van olyan Highline ami szintén tudja. Ki kell olvasni mindenképpen VCDS-el.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#177043) emvy válasza Qru (#177038) üzenetére


emvy
nagyúr

> ACC-vel mész megáll az előtted lévő és aztán elindul akkor nem indul el magától, nem követi csak ha gázt adsz

Ha par masodpercnel tovabb allsz, akkor igen. Az uj Passat ugyanez.

> A kormányzás pl nagyon műérzetű
Adaptiv kormanyzas van a tiedben?

> Az ülés egyértelműen jobb a Passatban (igaz az highline volt
Fura, en a BMW G30 csucs komfortulesehez mertem az L&K szelloztetett boruleset, es az utobbi legalabb annyira bejott. Izlesek es pofonok (a C5-om ulesei azert jobbak, azt hiszem). De majd meglatjuk. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#177044) Gyula84 válasza bitpork (#177041) üzenetére


Gyula84
veterán

nincsideje :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#177045) Kiskokó válasza bitpork (#177041) üzenetére


Kiskokó
veterán

[link] ;] ;]

Nincs még, szar idő van. Le kellene mosni, meg az én kis házi waxolásom is ráférne.
Meg időm se nagyon van fotózgatni.
Most épp urológiai problémával küzdök. Múlthéten elvesztettem az urológus szüzességem :DDD :U
Majd a beléről csinálok valamikor,de külsőről csak ápolás után akarok.

Valami extra fekete metál ami nagyon sötét barna a napfényben.
3.0 Bitdi 320ló.
Magyar, 1. tulajos, vezetett 141ezer km
Jaaa és azt leszámítva hogy bentre is szól valami ebből a "kamu motorhangból" a külső kipufogó hang nagyon jól el van találva.
Ez a modulator cucc nagyon fasza, tényleg tök benzines hangja van kívülre, csak les utána mindenki ha kicsit odalépek neki.
Én se vagyok a híve ezeknek, de ez fasza.
Nagy átlagja 8,7l / 100km
Dupla üveg, ajtószervó stb

Már csak azt nem tudom szegény A6-al mi lesz.
1,5-2 Millióért nem akarom valami baromnak eladni, mert szerintem ha max pár ilyen állapotú 2006-os A6 van magyarba akkor nem hazudok nagyot.
(és ez nem a "mindenkinek a saját autója a legjobb" téma)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177046) Neoteric válasza Kiskokó (#177040) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát ha szimpi a fényes zongoralakk, akkor neked kánaán az összes új. :))

A7-et sajna még nem vezettem, pedig kíváncsi lennék mekkora a szélzaj 140-nél mondjuk egy A6-hoz képest. Ha legozhatnék, akkor egy új A7 külső, régi A7 belső + virtual cockpit lenne az ideál. :D

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#177047) Kiskokó válasza Neoteric (#177046) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen , fekete mániás vagyok (nem Emó-s :DDD )
Nekem Dupla üvegezésű, semmi hang. Ha a napfény tető szövet nincs elhúzva akkor onnan hallani valamit épphogy.

A virtual cockpit nekem is bejövős, de az analóg műszernek megvan a varázsa.
Tesóm BMW-jébe is az van. Tök jó, szép meg minden de valahogy Autósjáték érzésem van tőle. :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#177048) yodamester10 válasza Doki16 (#177031) üzenetére


yodamester10
őstag

Írd már meg légyszi mi lett az eredmény ;)

(#177049) F_Zolee válasza kisza25 (#176999) üzenetére


F_Zolee
veterán

Megnéztem a hirdetést. Olcsón adja a verdát ahhoz képest amit ráköltött. Meg a sötétített lámpák se vizsgapozitív. :D
Mondjuk azt nem értem, hogy miért tesz be valaki állítható futóművet, hogy max magasságon használja amikor alapban holdjáró a gyárija is. :D

[ Szerkesztve ]

(#177050) Reggie0 válasza Kiskokó (#177047) üzenetére


Reggie0
félisten

Dupla uveggel 200nal mennyire zajos? Majd egy csoporttalinal megmutathatnad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.