Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197001) K Norbi


K Norbi
addikt

(#197002) Szada85 válasza rbalint88 (#196998) üzenetére


Szada85
aktív tag

A német fórumok szerint attól függ, hogy hány "csík" világít, hogy van-e a fényszóróban DLA (Dinamic Licht Assist).
Aminél csak a szélsö világít, abban nincs, amelyikben mindkettö, abban van.
[link]
[link]

(#197003) Doki16 válasza Szada85 (#197002) üzenetére


Doki16
addikt

Huh ez aztán egyre bonyolultabb :D

Meg kell nézni, hogy fizikailag ott van-e benne a led, akkor utána aktiválható az biztos.

Bálint, amelyikben mindkettő világít volt kamera szélvédőn?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#197004) rbalint88 válasza Doki16 (#197003) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat meg nem mondom, hogy volt-e kamera :) de abban automata tavfeny biztosan volt, de hogy csak fel-le kapcsolgat vagy matrixol, az dunno. Na mindegy, nem dolok kardomba amiatt, ha vegul csak az egyik csik fog egni, nyilvan jo lenne, ha be lehetne kapcsolni mindkettot, ugy szebb. Hatul az alap lampa van, ugyhogy futofenyes index biztos nem lesz :)

(#197005) rasotamas


rasotamas
veterán

Némi újdonság LA Chip ügyben.
Felhívtam az Oroszlányi központot. Elbeszélgettünk mit szeretnék, hogyan, satöbbi, nagyon normális volt, mindenre van megoldás, nem úgy mint a tegnap felhívott pestinél.
Mikor megemlítettem neki hogy tegnap a pesti nem ezt mondta, a telefonban is jól hallhatóan elkerekedett a szeme. Merthogy több mint egy éve kirakták mert sok volt rá a panasz, tehát a 18 kerületi LA chip nem része az LA chip hálózatnak, csak a nevet bitorolja, se pad, semmi, az utcán laptoppal feltölti amit kérsz és kb ennyi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197006) grizlisandor válasza rasotamas (#197005) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az szép, örülök, hogy tisztázódik a story. :)
Megcsináltatod velük, hogy döntöttél?

[ Szerkesztve ]

(#197007) gycs02 válasza focvis (#196981) üzenetére


gycs02
tag

Szia!
Sajna nem jutottam előrébb, csak arra sikerült rátalálnom, amit tudtam. Csak elsőfék szerepel a PR táblán, de annak tudom a gyári cikkszámait. Az első fék PR kódja 1ZM, viszont ez szerepel az ATE 422210-nél és az 522210-nél is. Tehát visszajutottam oda, hogy mit jelenthet az ATE leírásában szereplő PD az 522210-nél. Érdemesebb ezt venni vagy jó a 422210 is? Viszont, hogy honnan lesznek hátsó cikkszámaim nem tudom. :F
Valami más ötlet?

(#197008) monosgeri21 válasza gycs02 (#197007) üzenetére


monosgeri21
tag

Hátsó PR kód nem volt?

Bocs, látom nincs

[ Szerkesztve ]

(#197009) rasotamas válasza grizlisandor (#197006) üzenetére


rasotamas
veterán

Még nem tudom, márciusra vannak időpontok jelenleg Oroszlányba ami nekem 140km egy irányba. Ajánlott egy srácot 25 kilométerre, majd felhívom kifaggatom mit tud mennyiért és mikor van időpontja.
A szoftver downgradere mondott egy nem túl magas, dsg tuning áránál alacsonyabb számot, de ha chiptuning is lesz akkor az benne van a 80ban. Pont úgy van kitalálva az ár hogy hát akkor már legyen chiptuning is :DDD
Azt nem kérdeztem a dsg váltási pontok átírása olcsóbb-e önmagában, mint a stage1 dsg tuning aminek a keretein belül ez szintén megoldható.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197010) tresh válasza MunezXBK (#196976) üzenetére


tresh
addikt

Jóóó azt tudjuk, hogy szedi a lábát :B De nem is lehet hasonlítani az alap modellekhez. Már hazajöttem németből de ha kint leszek megint pár hónapot nyomhatunk egy talit. :B
Én se geciskedek az RS Oktávokkal CR vagy a 3.0 TDI 3x Sline Audikkal, mert 200 nál elfogynak :D :D

#196979Kickass: jó ez nem volt kérdés ;]

[ Szerkesztve ]

(#197011) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Skoda Octavia 3 1.4 TSI 6 sebességes manuális váltó olajcseréjét is ugyanígy kellene végezni? [link] Ha ez igaz minek az olajbetöltő nyílás, illetve mért kell reteszelni leeresztés előtt?

(#197012) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Siasztok4 Ez a pali hülyeséget beszél a videóba na motorokról ? Azt mondja TSI-ben a legrosszabb az 1,4.

(#197013) d.tiborz válasza rasotamas (#197009) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ez majd érdekel, nekem is messze van Oroszlány. Jövőre lesz esedékes, addig garis a szekér.

(#197014) Motion_Blur válasza JHONNY 79 (#197011) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csodás baszki... mehetek újra váltókódot nézni :D

Sajnos én nem láttam a teljes folyamatot, annyit láttam hogy a 2 litert amit vittem azt teljesen felszivattyúzták, de itt a kommentekben írják hogy ha gond van akkor csak 6 deci jön le (és megy bele vissza).

Ha ez igaz, akkor elmegy a VW a 'csába..

(#197012) BullKoxa: minden azon áll hogy milyen gazdája volt az autónak, és az még a szervízkönyvből se derül ki sajnos. én nem mernék ismeretlentől (ilyen) autót venni :B

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#197015) MunezXBK válasza tresh (#197010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már késő.

(#197016) aero. válasza BullKoxa (#197012) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Atyaég, amikor a fotel-megmondóember nekiáll youtuberkedni. :W

[ Szerkesztve ]

(#197017) grizlisandor válasza rasotamas (#197009) üzenetére


grizlisandor
addikt

Értem, kíváncsi vagyok, hogy működik a dolog, majd számolj be. :)

(#197012) BullKoxa:
1.6 8 szelepes motort ajánlani a Passatba, Alteát még megmozgatja, nehezebb Passatnál már kínlódik.
Régen igaz volt a biciklilánc, de már az utolsó cikkszámos gyári vezérlésen erősítettek és az már sokkal jobb.

(#197007) gycs02:
Alvázszám alapján meg tudják mondani, hogy milyen a hátsó féked, kérd meg a szerelőt, vagy valamelyik VW szervizbe fáradj be, hogy legyenek kedvesek segíteni. :)
Vagy az ősi technika, le kell venni és megnézni a cikkszámokat(ha még látszódik rajta) /megmérni a tárcsát.

(#197018) T-master válasza gycs02 (#197007) üzenetére


T-master
tag

Ha küldesz alvázszámot pü-ben, megnézem neked a cikkszámot.

[ Szerkesztve ]

(#197019) rasotamas válasza grizlisandor (#197017) üzenetére


rasotamas
veterán

Persze megpendítettem az asszonynak hogy lenne egy ilyen, hogy a váltót átíratnám meg a gyári motorszoftvert visszarakatnám pár tízezerért hogy ne kelljen később százezreket költeni DPF-re meg kettőstömegűre, egyből kezdte hogy már megint olvastam valami okosat az interneten, de a pártízezret most kell kifizetni a párszázezret meg majd csak soká, meg egy kurva felmosós robotporszívót nem veszek meg neki (a 18 négyzetméteres konyhába merthogy mindenhol küszöbök vannak) :(((
A chiptuningról persze jóindulatúlag hallgattam :P

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197020) rbalint88 válasza rasotamas (#197019) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a robotporszivo, ami ertelmesen mos fel, az nem par tizezer, hanem 200ezer kb, arrol nem beszelve, hogy a konyhaba meg az is keves, meg nem arra valo. Konyhaban bo vizzel, sokat oblitve kell felmosni, a robotporszival csak szetkened a mocskot - tapasztalat. A lakasfelujitas ota mi vissza se raktuk a felmosoreszt a mi porszivonkra. Ami egyebkent a 3cm kuszobot kis kuzdessel megmaszta :Y
Ja es ezeket ugy mondom, hogy arulom is a robotporszivokat, foleg xiaomit es irobotot. ;)

A passat’ meg szanaszejjel kell chipszelni :K

(#197021) 6030D válasza rbalint88 (#197020) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#197022) d.tiborz válasza 6030D (#197021) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

:Y
Google Maps idővonal.

(#197023) focvis válasza rbalint88 (#197020) üzenetére


focvis
veterán

Te nem ittál valami vicceset? ;]

Kb. 3 éve vettem Xiaomi roboporszívót (a drágábbik lidarost), sokat nem használtuk, a szőnyegrojtok miatt igényli a személyes felügyeletet, a székeket jobb előtte elpakolni, nem fenékig tejföl.

(#197024) Reggie0 válasza focvis (#197023) üzenetére


Reggie0
félisten

Szonyeg- es kuszobmentes lakasban azert egesz jol elvannak ezek, igaz nekem Neato van.

(#197025) slett27 válasza tresh (#196975) üzenetére


slett27
addikt

Úgy számolom már régóta, hogy az ilyen "mulatságokhoz" már kell a havi 1M fizetés nettóban (lakáshitel, 2-3 gyerek, lakásfelújítás). :U Egyszerűen kevesebb fizetésből mindenre IS felkészülni lehetetlen. Bármikor, bármi ami 100-400e Ft. Lehet egy évben 3x is ekkora kiadás.
Persze ha otthon lakok anyuval és apuval fizetik a kaját vizet villanyt akkor úgy már más a leányzó fekvése. :D

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#197026) Csabadi


Csabadi
tag

Sziasztok, segítség kellene. Volna egy octavia 2017 évj akkumlátor csere lenne. 1.4tsi start-stop rendszerű. Mi ennek a menete és milyen akkumlátor kell bele? Tanítani kell stb..? Köszi

(#197027) focvis válasza Csabadi (#197026) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Valószínűleg EFB akku van benne, meg kell nézni (fotózni). Érdemes VCDS-sel feltanítani ha koppra ugyanolyan is megy bele.

(#197028) macilaci78 válasza slett27 (#197025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem egyszerű a képlet.
1-1,5 mFt: régi autó zsebből olcsón, sűrűn előjövő kisebb-nagyobb nyűgökkel
3-5 mFt: frisebb autó, kis eséllyel drága nyűggel, zsebből, vagy hitellel
7-10 mFt: új autó szalonból, gariidő alatt 3-7 évig márkaszervizben drágán szervizelve, de elvben fejfájásmentes, gyakorlati tapasztalat azért van sz*pórollerekkel. Jellemzően hitelre és örülsz, ha kifizeted a hitelt, mire kiszolgál a járgány.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#197029) Csabadi válasza focvis (#197027) üzenetére


Csabadi
tag

Köszi, igen az van benne. Tanításnak mi a menete vagy minek kell? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#197030) focvis válasza Csabadi (#197029) üzenetére


focvis
veterán

Tudtommal azért célszerű, mert:
1. vélhetően nem pont 59 Ah-s akku kerül bele,
2. hogy tudja az autó esze, új akkut kapott, ahhoz igazítsa a töltést.

VCDS-sel nem egy nagy "was ist das", nekem amatőrnek sikerült 10-15 per alatt. [link] [link]
Meg kell adni a típust, kapacitást, egy tetszőleges sorozatszámot.

[ Szerkesztve ]

(#197031) MunezXBK válasza Csabadi (#197029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Régebben linkeltem képet, kódokkal. Keress rá.

(#197032) Csabadi válasza focvis (#197030) üzenetére


Csabadi
tag

Köszi

(#197033) bul07 válasza macilaci78 (#197028) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért van olcsóbban is új autó ja hogy az nem VW :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#197034) Csabadi válasza MunezXBK (#197031) üzenetére


Csabadi
tag

Köszi, megpróbálom megkeresni

(#197035) macilaci78 válasza bul07 (#197033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebben a csoportban... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#197036) vzsryl válasza bul07 (#197033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Már nem nagyon van 7M alatt új autó, max virágosláda.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#197037) aero. válasza vzsryl (#197036) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Uj Toyota Aygo automataval 6.37 :DDD
A belepő meg 4,6. Beteg.

(#197038) slett27 válasza macilaci78 (#197028) üzenetére


slett27
addikt

Igen, a második opció amit írtál tűnik a szimpatikusnak.

Esetleg nem tudod hogy Seat Leon 2 2006-os 1.6 MPI-ben hol lehet előcsalni az átlagfogyasztást ? Egyszerűen sehogy nem tudom behozni.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#197039) enddav válasza slett27 (#197038) üzenetére


enddav
aktív tag

Ha a legegyszerűbb műszeregységed van, akkor nem tudja.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#197040) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Kértem egy ajánlatot márkaszervizből 2. éves szervizre olajcsere, pollenszűrő csere illetve egy levegőszűrő csere (amit nem tudtam milyen gyakran kell) és leesett az állam amit kaptam. 122e ft :Y egy 999cm 110 le turbós motorra. Tavalyi éves olaj csere 48k volt. Végül kiderült, hogy légszűrőt nem kell cserélni de azért belerakták az ajánlatba.

Ennyit drágult egy év alatt vagy csak az első éves szerviz volt egy kedvezményes? :F
Különben zala megyei márkaszervíz :)

(#197041) slett27 válasza enddav (#197039) üzenetére


slett27
addikt

Igen, sejtettem. :( Akkor marad a tele tankolás, majd 100 km után rátankolás vagy mi.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#197042) macilaci78 válasza slett27 (#197038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én google sheets-ből hozom elő. :B

Nagyon régóta van vezetve a tankolás óraállással, mennyiséggel, dátummal, kúttal, illetve hogy táltos-e.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#197043) yodamester10


yodamester10
őstag

7 évesek lettünk kár,hogy nem nálam kezdte pályafutását nem lenne benne ennyi.

(#197044) Reggie0 válasza slett27 (#197025) üzenetére


Reggie0
félisten

Monduk 3 gyerekkel a bruttod a nettod, szoval azert nem lehetetlen.

(#197045) rasotamas válasza Reggie0 (#197044) üzenetére


rasotamas
veterán

Miért már nem 99 ezer az adókedvezmény 3 gyerekre? Tudtommal csak az szja-t fizetik vissza, a többi adóterhet nem.
Sajnos egy picit még arrébb van az 1 milla bruttó, pár nap híján 9 év villamosmérnöki tapasztalattal. Mondjuk kicsit visszább léptem mert 2 éve már vezettem kis csapatot, az új helyemen mezítlábas mérnök vagyok, ezt az áldozatot meghoztam, hogy a majd egy éves külföldi betanulás alatt nettó 2 milliót kapjak havonta, most hogy fél éve itthon vagyok vakarózok, hogy kéne feljebb/előrébb jutni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#197046) slett27 válasza Reggie0 (#197044) üzenetére


slett27
addikt

Ez így igaz, de felélik. :D

macilaci78 : én is vezetek majd egy táblázatot. Kíváncsi vagyok a E5 vs E10-re. Sose néztem még meg tüzetesen a különbséget.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#197047) monosgeri21 válasza slett27 (#197038) üzenetére


monosgeri21
tag

Konstans 8 liter télen/nyáron :D

(#197048) slett27 válasza monosgeri21 (#197047) üzenetére


slett27
addikt

Igen, annyi lesz kb. :K

Hűtőfolyadékot ti szoktatok cserélgetni ? Nekem azt mondta szerelő 3 évente illene. Illetve a váltóolajat az emberek többsége nem cseréltet én úgy érzem. Sokan azt sem tudják hogy létezik. :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#197049) molnarpeter válasza slett27 (#197048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vezérléssel együtt nem árt cserélni legkésőbb, gyári intervallum típus függvényében 2-5 év rémlik.

(#197050) slett27 válasza molnarpeter (#197049) üzenetére


slett27
addikt

Akkor annyira nem mondtak hülyeséget. Thx.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.