Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy nekem mini sim-em van és vettem egy olyan telót amibe micro sim megy, az lenne a kérdés, hogy át lehet e vinni a telefonszámot, vagy kapok egy micro sim-et teljesen új számmal. Ha át lehet akkor ez mennyibe kerül a Tmobile-nál?
A segítséget előre is köszi.

(#44402) kali válasza Benito94 (#44401) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben a sim kártya cseréje csak a méretben való eltérés miatt kell, úgy az a telefonszámra és kapcsolódó dolgokra nincs kihatással.
amennyiben a szolgáltatónál vásároltad a sim kártyához kapcsolódó előfizetéshez a készüléket, úgy díjmentes a csere, ellenkező esetben 4500 ft papíron, de nem kizárt, hogy más esetben is ingyen kicserélik, de ez már jófejség kérdése, és ügyintézője válogatja, mert a díjszabás szerint díjköteles.

(#44403) #41133696 válasza #41133696 (#42581) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezt a Youtube videót teljes terjedelmében, meg még pár kisebbet a Gamepodról néztem ma egy 3G-s lefedettségű teremben unalmamba a Huawei 5776 Mobile Hotspoton keresztül, az ASUS Nexus 7 táblagépen, egy megakadás nem volt, folyamatosan ment, és kb ennyi adatforgalommal járt:

Szóval jó dolog a 4G, ez vitathatatlan, de ahol nincs, ott az előző generációs kommunkáció is elégséges HD Stream megtekintéséhez is.

(#44404) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

2 éves hűségszerződésem pár napja járt le, szeretnék dominóra váltani. Gondoltam belépek az online felületre, és majd egyszerűen átváltok, azonban úgy tűnik ez nem lehetséges. Mi lenne a legegyszerűbb módszer tel. szám, sim megtartásával? Ha valakinek van hozzá tippje megköszönném.

honlapjukon semmi, tudakozó meg valami borzalmas most :U

What is your ikigai?

(#44405) tomy86 válasza aAron_ (#44404) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy tévedek, de úgy emlékszem, hogy a váltást csak személyesen lehet intézni, mert cserélik a sim-et. A számod természetesen megmarad.

(#44406) djculture válasza aAron_ (#44404) üzenetére


djculture
félisten

Előfizetésröl dominóra csak személyesen lehet mivel sim váltással jár. Ja és nem ingyenes, kikell pengetni egy dominó sim csomag árát. Számod megmarad

[ Szerkesztve ]

(#44407) 313313 válasza djculture (#44406) üzenetére


313313
addikt

Azt kihagytad, hogy amit kipenget azt jóvá is írják mint egyenleget...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44408) aAron_


aAron_
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor nincs más választásom, mint besétálni hozzájuk... Értelmét nem nagyon látom, talán így akarják nehezíteni az előfizetés lemondását. :U

What is your ikigai?

(#44409) djculture válasza aAron_ (#44408) üzenetére


djculture
félisten

Annyi az értelme hogy teljesen más sim a kettő, az előfizetéses meg a dominó. Minden szolgáltatónál ez van..

(#44410) glaci válasza djculture (#44409) üzenetére


glaci
őstag

Ez így igaz, bár zárójelben azért megjegyzem, hogy tudomásom szerint akkor is be kell menni, ha csak lemondani akarod és nem átalakítani. :(
Úgyhogy sajnos az elötted szóló szavaiban is van némi realitás!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#44411) St3ven válasza margithid (#44390) üzenetére


St3ven
addikt

A P6-ról én is hallottam, azt meg tudom erősíteni. De ilyenkor érdemes az adott készülék topikjában körbeszaglászni. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#44412) kali válasza glaci (#44410) üzenetére


kali
legenda

a "lemondáshoz" nem kell bemenni, a két sim kártya (domino és havi díjas előfizetésű) pedig technikailag eltér, ezért kell cserélni.

(#44413) glaci válasza kali (#44412) üzenetére


glaci
őstag

Köszi!
Az elsőre azt mondtam, hogy "tudomásom szerint", akkor ezek szerint rosszul tudtam.
A másodikkal tisztában vagyok, azért is írtam, hogy "ez így igaz".

Szerk.:
A saját utolsómhoz pedig annyit, hogy akkor ezek szerint csak túl sok összeesküvés elméletet olvasok! ;) :D

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#44414) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Időnként az alábbi szöveget dobja fel pár másodpercre a kezdőlap:
"Hamarosan jönnek a jó ajánlatok!"

Tipp, hogy mi lehet ez?

(#44415) pepe091 válasza Bazsee71 (#44414) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Lassú a neted, vagy a honlap. Amíg nem töltődik be az oldal, addig ezt írja ki.

(#44416) Bazsee71 válasza pepe091 (#44415) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, már kezdtem örülni, hogy helyreteszi az árakat a T. :DDD

(#44417) LadaLord


LadaLord
aktív tag

Helló Mindenki!

Lehet, hogy volt már erről a témáról szó, de elég sok itt a hsz, és nem nagyon találtam a keresővel meg a számomra értékes információt, ezért kérdezek.
A szituáció az, hogy barátnőmnek a héten akarják behúzni a Like díjcsomagját, és Eco XS-be áttenni, mert már nem fog tudni nekik diákot bemutatni. Fontos lenne, hogy ingyen tudjunk beszélni, és ahogy néztem, a trémobilnál erre a Next S díjcsomaggal lehetőségünk is lenne. A kérdésem az, hogy ahogy ezen az oldalon látom, Aranytárskártya csomagban 5490-ért meg is lehetne oldani. Mik ennek az aranytárskártyás témának a feltételei? Az én Mozaik XS csomagomhoz lehet ezt igényelni? Maradhat a régii száma barátnőmnek, és nem az Eco XS csomag a jövőben? Vagy ez a társkártya dolog hogyan működik?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv,
Tamás

(#44418) 313313 válasza LadaLord (#44417) üzenetére


313313
addikt

Társkártyát csak meglévő díjcsomag mellé igényelheted, tehát a te díjcsomagod+majd 6k és ekkor csak a barátnőd hívhat ingyen téged(meg a többibtré előfizetőt).
Ellenben ha ő átmegy echi xs-be, ami 1800-2000ft korül van, ehhez köttök egy család barátot, ami fejenként 1040-1040ft és ekkor te is és ő is ingyen hívhat, havi 100 óraverejéig.
Nekem és barátnőmnek mozaik xs van az 3400ft+ a csaladbarát, így 4300-4400ft/hó/fő van netünk is, meg ingyen hivjuk egymást.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44419) #41133696 válasza LadaLord (#44417) üzenetére


#41133696
törölt tag

... és miért nem lehet a szolgáltatót rendesen a nevén nevezni? Miért kell gúnynéven hívni? Mert trendi? Ha nem vagy vele elégett, válts másikra, ha még nincs velük bajod, akkor maradj, de divatból ne csúfold... Az egyik legjobb szolgáltató az országban ugyanis.

(#44420) klogw válasza #41133696 (#44419) üzenetére


klogw
aktív tag

Azért hasra esni ne kelljen már egyiktől se, tekintve pl. hogy milyen díjszabással dolgoznak nálunk és akár csak egy országgal arrébb nyugatra.

(#44421) St3ven válasza LadaLord (#44417) üzenetére


St3ven
addikt

Én is a Családbarát kedvezményt javaslom, fejenként havi 1066,8 Ft-ért.

www.t-mobile.hu/lakossagi/tarifak/kedvezmenyek/telefonalas/csaladbarat

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#44422) klogw válasza St3ven (#44421) üzenetére


klogw
aktív tag

"hívószámonként havi 1066,8 Ft-ért "
"a csoportba egyidejűleg legalább 2 hívószámot be kell vonni,"

Tehát akkor minimum 2130 huf a kedvezmény havidíja?

(#44423) raziel01 válasza St3ven (#44421) üzenetére


raziel01
veterán

De úgyis lehet, hogy csak az egyik számra kéri, nem?
Mondjuk a srác hívhassa ingyen a lányt.
Ha a lány akar valamit akkor pedig megcsörgeti és visszahívja a srác.
Így 1066 Ft megspórolható.

(#44424) djculture válasza raziel01 (#44423) üzenetére


djculture
félisten

Nem lehet mert csoportot nem lehet alakitani 1 számmal..

(#44425) raziel01 válasza djculture (#44424) üzenetére


raziel01
veterán

Hát akkor 2k-ért nem feltétlen éri meg.
Ha sokat beszélnek akkor mikor mindketten otthon vannak akkor a Skype jó alternatíva. Telefonra telepíthető és tök jó a hangminősége.

(#44426) 313313 válasza raziel01 (#44425) üzenetére


313313
addikt

Mi együtt lakunk a barátnőmmel, családbarátért fizetünk 2k-t, havonta számonként 15-20k a jóváírás. Szóval ha ki kellene fizetni minden lebeszélt percet 20-25k/fős számlákat kapnánk...
Azért vannak esetek, mikor nincsenek együtt az emberek (munka, bevásárlás....) ott jól jön. Mielőtt jönnétek a voippal, azzal az a baj, hogy 10-15 perc telefonálás után eltűnik az akku(m) nagy része. Nekünk nagyon megéri a havi 2k plusz....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44427) 313313


313313
addikt

Itt másnak sincs semmilyen akció feltüntetve, vagy csak engem tisztel meg?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44428) djculture válasza 313313 (#44427) üzenetére


djculture
félisten

Csak téged, van két lg egy múmia meg egy sony :)

[ Szerkesztve ]

(#44429) csako válasza 313313 (#44427) üzenetére


csako
veterán

Nekem van néhány telefon.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#44430) #41133696 válasza 313313 (#44427) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#44431) 313313


313313
addikt

Köszönöm a választ mindenkinek, már nekem is behozza a készülékeket :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44432) n@p@lm válasza #41133696 (#44419) üzenetére


n@p@lm
őstag

nincs baj a t-mobile-al csak ne akarja megmondani mire használhatom fel az 500 megás netcsomagot.
ennyi.
nem kisbetűkkel spékelt 500 mb-ot szeretnék vásárolni és használni, hanem 500 mb-ot!!!
és azt arra használhassam amire akarom!
ahogy eddig erre éveken át példa volt.
de nem, ők elkezdenek keverni hogy a hülye user még véletlenül se tudjon kicsit spórolni.
hisz a profit isten mit szól hozzá??!!!

(#44433) djculture válasza n@p@lm (#44432) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk minket az okok nem nagyon érdekelnek... de ha neked a bevételeid egy részét elszipkázná az állam ágazati adó formájába te is mindenféle áremelésekkel meg korlátozásokkal probálnád meg pótolni. Én különben össze teszem a kezemet hogy csak a telefonálásra van adó mert egykét elborult elmében annak idején megszületett az is hogy legyen internet adó megánként 10forint. Csak felháborodott minden cég és minden ember azért nem lett egyelőre. Ha nem igy lenne most az 500megádnak lenne 5000forint adója , nem igen neteznél te se meg én se meg más se.

[ Szerkesztve ]

(#44434) #41133696 válasza klogw (#44420) üzenetére


#41133696
törölt tag

A díjszabás akkor magas ha csak egy szolgáltatásod van, és nem vagy a különböző csomagok kombinációiban jártas.

Utóbbi kitételt a mobil percdíjakra értem. Nekem 2580 Ft a Net & Roll S 8 GB-os csomag havidíja mert platina szintű ügyfelek vagyunk (TV, Internet, Telefon, és még az áram is T-s), ebben a csomagban mivel csak adatforgalomra használható, engedélyezett a VOIP. Skype-ról Skype-ra, Skype-ról vezetékesre használom, de használhatnám Skype-ról mobilra is. Youtube-on nézek trailereket, stb és a Skype-ra is bőségesen elég, de még egy ezressel többért már Platinásoknak Net & Roll M van 20 GB adatforgalommal. Eddig még nem kellett váltanom. Ha csak hang alapú VOIP-ot használnék éjjel-nappal beszélhetnék, akkor sem igen fogyna el a 8 GB... A Skype havonta 1,25$-t von le, ezért a pénzért 1 hónapban 60 perc mehet vezetékes irányba. Ez megint bőven elegendő számomra, a többit úgyis Skype-Skype között bonyolítom le, hol írásban hol szóban.

Persze lehet erre azt mondani, hogy nem mindenki halmozhatja így a szolgáltatásokat, és az is lehet, hogy odaát még olcsóbb, de ez ellen tenni csak úgy tudsz ha kiköltözöl. Ausztriában, Németországban és Angliában is élnek rokonaim. Jobb az életszínvonal mint Magyarországon, ezt senki sem vitatja, de ott sem fenékig tejfel az élet: Rekordmagas az áram ára Németországban

Akkor a németek és a dánok most sírhatnak, hogy a kontinensen belül mindenhol olcsóbb az áram díjszabása mint náluk?

Pont a hétvégén beszéltem keresztanyámmal aki Angliában lakik. Azt mondta, hogy odakint 60 £/ hét a szociális segély (igaz, hogy ott az állam fizeti az albérletet ésszerű kereteken belül azt mondta), ami ugyan négyszerese az idehazainak, de azért havi 80 k-ból jöjjön ki az ember Nagy-Britanniában...

Nem kellene mindig sírni emiatt, meg más országokba vágyni... illetve ha annyira vágyik valaki, akkor uccu neki, unión belül lehet szabadon útlevél nélkül vándorolgatni, meg munkát vállalni, és a kánaánt meglátogatni, letelepedni stb.

De láttam én már 4 év után angliában dolgozó pizzafutárt hazajönni úgy, hogy FB-on kiírta, hogy sohatöbbé nem megy oda vissza. Azt sem mondanám, hogy megtollasodva jött haza...

Persze van más jellegű példa is, muterom unokatestvére 88'-ban kiköltözött Bécsbe Pécsről, azóta is ott él bírónőként. Olyan jól megy neki, hogy ejtőernyőzget közel az 50-hez a sógórnőjével, meg amikor nem dolgozik, világot jár, például lemegy a reklámügynökségét a karib szigetekről menedzselgető másik unokatestvéréhez. Nyilván neki bejött az ausztriai élet...

[ Szerkesztve ]

(#44435) #41133696 válasza #41133696 (#44434) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt hozzá kell tennem, hogy ejtőernyőzni, azért Magyarországra jár át, MI-8-asból ugrálnak, nyilván mert ez a szolgáltatás itt lehet olcsóbb :)

(#44436) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Tudtok a mai napra vonatkozóan Budapesten belül bármilyen karbantartásról, javításról ?
Ugyanis nálam csak az EDGE hálózat elérhető már lassan egy fél órája. Szépen eltűnt a 3G.

kengyel

(#44437) n@p@lm válasza djculture (#44433) üzenetére


n@p@lm
őstag

ok, akkor most elmorzsolok egy könnycseppet....

(#44438) #41133696 válasza n@p@lm (#44437) üzenetére


#41133696
törölt tag

Annyi igazság azért van benne, hogy a mi kis államunk eléggé telhetetlen... Ha az összes extra profit a hazai államkasszába folyna be, akkor is jönne az adóemelés :DDD

A szolgáltató meg érthető, hogy ragaszkodik a profitjához, nem non-profit szervezet... törvényileg kellett volna nem most, hanem 25 évvel korábban leszabályozni, hány % lehet a tiszta nyereség, és mennyi az ahol már extrának számít. Azon felül pedig szankcionálni, hogy mennyit kell befizetnie az államkasszába plusszul. Valahogy úgy mint az Egyesült Államokban van.

[ Szerkesztve ]

(#44439) n@p@lm válasza #41133696 (#44438) üzenetére


n@p@lm
őstag

na igen..(sóhaj)

(#44440) Arolotifar válasza Benito94 (#44401) üzenetére


Arolotifar
őstag

Tegnap este cseréltettem SIM kártyát, normálról Micro-ra. Telekom-os Note1-ről tértem át független Note 3-ra. Az ügyintézés 2 perc volt és semmilyen költséggel nem járt :)
Az ügyfélszolgálat e-mailben is megerősítette, hogy ingyenes a csere.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44441) tomy86 válasza Arolotifar (#44440) üzenetére


tomy86
addikt

Kellene nekik küldeni egy példányt az ÁSZF-ből. Hátha eldöntik végre, hogy az ügyfélszolgálaton dolgozók ennyire tájékozatlanok vagy az ászf-ben felejtik el kijavítani az erre vonatkozó részeket. Tapasztalatom alapján az előbbire tippelek. ;]

(#44442) Benito94 válasza kali (#44402) üzenetére


Benito94
tag

A feltöltőkártyánál is lehetséges ez a csere szám megtartásával?

(#44443) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Egy elméleti kérdés.
Tfh Alice számhordozással átmegy a Vodához, Bob pedig T-s és van havi x ingyenes perce T irányba. Bob felhívja Alicet és beszélnek y percen át. Bob abban a tudatban volt, hogy Alice T-s (mivel 30-as száma megmaradt). Ekkor Bob megszívja és fizet y*z Ft-ot hó végén, vagy mivel 30-as számot hívott (még ha az már a Vodánál van) végül is nem számlázzák neki ezt a hívást.

Ez csak úgy érdekel, mi a szokás ilyen esetekben? Köszi

(#44444) Arolotifar válasza tomy86 (#44441) üzenetére


Arolotifar
őstag

Azt mondanám, hogy trükkösek :) Egy kedves barátom azt mondta, hogy vágjak komoly arcot a droidnak és ne mosolyogjak, akkor tutira megkapom ingyen :) Így tettem, bevált :)
Amúgy egy volt T ügyfélszolgálatos barátom szerint is ingyenes a csere :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44445) Benito94 válasza Arolotifar (#44440) üzenetére


Benito94
tag

Ez feltöltő kártyánál is így van?

(#44446) Melack válasza D@reeo (#44443) üzenetére


Melack
veterán

Ilyenkor szív, igen. Ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44447) Arolotifar válasza Benito94 (#44445) üzenetére


Arolotifar
őstag

Azt sajnos nem tudom, előfizetéses vagyok. Szerintem feltöltősnél biztos felszámolnak valamit. Előfizetésesként másként húznak le rólad egy plusz bőrt :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44448) Benito94 válasza Arolotifar (#44447) üzenetére


Benito94
tag

Értem, akkor majd beugrok aztán megkérdezem. :D Köszönöm szépen a segítséget.

(#44449) Arolotifar válasza Benito94 (#44448) üzenetére


Arolotifar
őstag

Igazán nincs mit :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#44450) lord.lakli válasza Arolotifar (#44440) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csak nehogy a következő számládon legyen rajta ;] én is így jártam.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.