Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) Vangelis válasza club1 (#44249) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Bejöttek a multik!

Nekik biztos nem érdekük cserélni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44252) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok
Jelenleg a Telenornál vagyok előfizető.

intercampus csomag (hálón belül lebeszélhető,1300ft)+klick (100mb net, 1000Ft), ami havonta kb 2800-3200Ft-omba kerül, mert néha-néha becsúszik egy roaming hívás.

Nagyon szimpatikus a Like S díjcsomag. Váltás előtt szeretnék kérdezni párat.

1. Számhordozás nem kerül semmibe és semmilyen hátrányom nincs ebből? (szeretném meghagyni a 20-as számomat)+ ekkor is új simet kapok, vagy a régi marad?
2. Végzős vagyok egyetemen, szokták kérni a diákot évente bemutatni? (Telenornál csak a szerződéskötéskor kellett bemutatni, azóta egyszer sem)
3. A telefonadó, kapcsolási díj, stb hozzáadódik még a díjtáblázatban foglalt összegekhez, vagy az a végleges összeg? (19;29Ft/SMS/Perc vagy 19;29Ft+xFt/perc[hívás])
4. iPhone-on le van tiltva a Roaming net, de szolgáltató szinten is tiltható? Sokat járok külföldre, ha véletlen bekapcsolva maradna a 3G nem kapok horror számlát?
5. Itt nem látom a bővebben szekcióban, hogy tiltanák a voip szolgáltatásokat. Viber/WhatsUp(imsg) hiba nélkül használható?
6. e-Pack esetén minden hónapban -300-tal kedvezőbb az előfizetői díj? Tehát visszavonásig
2790 Ft-300Ft lenne a havidíj, vagy csak a szokásos első(három) hónapban?
+1 Van valakinek valamilyen beváltható Kuponkódja? :)

Köszönöm a válaszokat!

(#44253) dptrsk válasza D@reeo (#44252) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1.Nem ér hátrány Telekomos SIMet kapsz.

2.Itt 2 évente be kell mutatni a diákot, ha nem mutatod be átkerülsz másik csomagba.

3.Külön adó nincs.

4.Tiltható

5. A whatsapp, imessages nem voip.
A voip hang tiltott, üzik nem.

6.E-packkal 2790 nélküle 3090, nem csak 3 hóig van.

(#44254) D@reeo válasza dptrsk (#44253) üzenetére


D@reeo
aktív tag

1.Értem.
2.Remek, 2 év elég sok. Köszi.
3.Remek!
5. Végül is nem akkora katasztrófa. Skypeot nem használom, a többit csak üzenetküldésre. A Viber Out érdekelne igazából, hogy az megy-e, mert külföldre olcsóbban lehet telefonálni vele.

6. Látom már, eddig nem szúrta ki a szememet.

(#44255) natë


natë
nagyúr

(#44256) djculture válasza natë (#44255) üzenetére


djculture
félisten

Így én át se vettem volna egyböl jegyzőkönyv vagy/és vásárlók könyve... Mostmár veszett fejsze nyele sajnos hogy átvetted.

[ Szerkesztve ]

(#44257) Vangelis válasza natë (#44255) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sokmindent már nem biztos.

De reklamáld meg!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44258) natë válasza djculture (#44256) üzenetére


natë
nagyúr

Kiröhögnek ha azt mondom karcos a fólia, a kijelző karcot pedig nem tudom bizonyítani, hogy ők voltak, lévén én fóliásan vettem használtan a készüléket.... :(

(#44259) djculture válasza natë (#44258) üzenetére


djculture
félisten

Ja hogy eleve használtan vetted, ezt nem irtad így más téma.

(#44260) natë válasza djculture (#44259) üzenetére


natë
nagyúr

Ha azt írják, kamera csere volt, akkor 100%, hogy megtörtént?

(#44261) djculture válasza natë (#44260) üzenetére


djculture
félisten

Azt csak az tudhatja aki csinálta...

(#44262) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Hali!

Úgy néz ki aláírok egy előfizetésnek. Jelenleg vodás kártyás vagyok, nem beszélek sokat, régi kártya a fene se tudja milyen csomaggal és előszeretettel eszi a pénzt, havi 3k-t simán megeszik...

Céges csomag lenne egy kis nettel bővítve( célok: skype/viber/fb/e-mail). 1300+áfa a csomag havidíja, 8 forint nettóért beszélni a céges mobilokkal, + havi 400ért ingyen beszéd a flottán belül, 12 forint volt nettóba a hálózaton belül és kívül valami 22 forint volt vagy mennyi... Net meg 1090 forintért 200 mega, 1500 forintért meg valami 500 megát emlegetett... Amit nagyon kihangsúlyozott, hogy másodperc alapon megy a számlázás.

Az a baj, hogy sose akkor jutnak eszembe a jó kérdések, mikor ott vagyok. Így itt próbálok rá választ keresni.
A cégnél mesélték, hogy sokan úgy szokták, hogy kérnek egy társkártyát, pl.: a párjuknak stb. és az egyikre kérik +400haviért a ingyen flottás beszédet és csak ő hívja a másikat. :D Ezt ha nálam is bekövetkezik akkor kérhetem, hogy bővítsék a csomagomat a havi+400ft-sre?
Net hogy működik, hogy ha letelik a 200 mega, akkor belassítják és tudom használni ingyen, vagy fizetni kell megánként x forintot?
Június 1ig, az 500 megás net a 200 megás net árán vagy vagy mit mondott. :D

Jelenleg nekem ez így jobbnak hangzik, mint a havi 3k feltöltőkártya. :)

(#44263) klogw


klogw
aktív tag

Üdv!
Lenne itt egy kérdés:
Kaptam Tééktől egy 10ezres kupont Lumia 625 vásárlásra 2év hűség vállalása mellett. Azon vacillálok, hogy rendeljek független kétkártyás kínai droidot, amibe bedugom a telefonos SIMet meg a mobilnetes SIMet is és az utóbbiról nyomom VoIPpal vagy vegyem ezt a Lumia 625öt 19ért (-10e kupon) és vállajak 2év hűséget egy 10ezres díjcsomagra korlátlan belföldi alapdíjas beszélgtéssel.

(#44264) n@p@lm válasza klogw (#44263) üzenetére


n@p@lm
őstag

felejtsd el a kuponos dolgot, a két évvel.
kínai teló dual simmel, aztán hadd szóljon a voip.

nézegesd vissza pár hónapra visszamenőleg a telefonszámládat, mennyi volt a kimenő perced és hívás darabszámod.ű
abból már tudsz statisztikázni.

[ Szerkesztve ]

(#44265) Herczi


Herczi
senior tag

Nano Sim cserével van valakinek friss tapasztalata? Telekom GYIK alapján ingyenes, viszont visszaolvasva valakinek 4500 volt, de hogy én annyit nem adok érte az fix.

(#44266) St3ven válasza Herczi (#44265) üzenetére


St3ven
addikt

Én úgy mondanám, hogy jó eséllyel ingyen megcsinálják.

Ha viszed a T-nél vásárolt nano SIM-es készüléked számlával, akkor meg főleg.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#44267) tomy86 válasza Herczi (#44265) üzenetére


tomy86
addikt

Nem az első eset, hogy a weboldalukon teljesen mást írnak, mint ami az ászf-ben van. ;] Az ÁSZF szerint (47. oldal): "SIM kártya cseréje/pótlása (pl. rongálódás, micro SIM csere, lopás miatti pótlás) 4500Ft/alkalom/db"
A tapasztalat az, hogy ha náluk vetted a telefont, amibe a nano sim kell vagy ha meghibásodott a kártya, akkor biztos az ingyenes csere. Minden egyéb esetben az ügyintéző hangulatán múlik a dolog. Amit a weboldalukon írnak (bármilyen témában), mindig kezeld fenntartásokkal!

[ Szerkesztve ]

(#44268) Herczi


Herczi
senior tag

Oké, köszi srácok, majd próbálkozok több helyen akkor, bár lehet másik telefont veszek inkább. :DDD

na még MOD-ba gyorsan belefér, NANO SIM vágó esetleg, tapasztalat valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#44269) gyuromoj válasza Herczi (#44268) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én Micro-ból vágtam Nano-t. Tegnap óta használom, hiba nélkül.
Pedig küldtek egy zsír új Nano-t, de lusta voltam beaktiválni és használom a vágott SIM-el.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#44270) ShadowX válasza Herczi (#44265) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem mikor cserélték azt mondták hogy ennek minden üzletben ingyenesnek kell lennie. Nekem is az volt pedig a sima sim kártyámat kókányul micro-ra vágtam, de el sem kérték.

(#44271) klogw válasza n@p@lm (#44264) üzenetére


klogw
aktív tag

Köszi!

Mivel van egy 8gigás mobilnetem, ami ugye kb 8000 perc voipos hang (ha jól tudom), azt hiszem tényleg felesleges beleugrani.

Szakmai topikban nem hirdetünk!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#44272) dptrsk válasza klogw (#44271) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mindenkinek van ilyen kuponja.

(#44273) klogw válasza dptrsk (#44272) üzenetére


klogw
aktív tag

Nos, igen, jogos, valószínűleg nem a céges topik az a hely, ahol ne lenne a többségnek.

(#44274) Vangelis válasza klogw (#44273) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igazából aki mivel ki lett írva a kuponkód így csak vissza kell olvasni és lesz bárkinek.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44275) klogw válasza Vangelis (#44274) üzenetére


klogw
aktív tag

Nem maga a kupon, hanem a készülék+új hűség vs. kínai dualsim+meglevő csomag volt kérdésem lényege.
Magyarul: nem volt miért visszaolvasnom.

[ Szerkesztve ]

(#44276) Vangelis válasza klogw (#44275) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze értem.

Az eladásra értettem.

De tényleg megfontolandó a hűség dolog.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44278) gabi123


gabi123
senior tag

Sziasztok!

Flottába szeretnénk belépni a családdal (4 fő), el is indítottam egy cégen keresztül a folyamatot, de az ügyintézéshez szükségük van az MT azonosítókra.

Ez az én és az egyik másik szám kapcsán nem gond, mert előfizetésesek, tehát minden számlán rajta van az MT azonosító, viszont a maradék két szám domino-s, így nincs számla, amin meg tudnánk nézni.

Gondolom a dominós szerződésen rajta lehetnek, de több, mint 10 éve lettek vásárolva, szóval így hirtelen nincsenek kéznél a papírok, ha még megvannak egyáltalán. Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy meg tudjuk a két dominós SIM-hez tartozó MT ügyfélazonosítót?

Köszi a helpet!

Forza Ferrari!

(#44279) KZP válasza gabi123 (#44278) üzenetére


KZP
őstag

Én az online ügyfélszolgálatba belépve próbálkoznék, ha ez megoldható, ott talán szerepelnek ezek az adatok...

(#44280) natë válasza djculture (#44259) üzenetére


natë
nagyúr

Esélytelen, hogy kicseréljék az üveget?

(#44281) n@p@lm válasza #45553408 (#44277) üzenetére


n@p@lm
őstag

nincs miért hosszabbítani.
rablás megy, pofátlan módon.
hűségidővel annyi neked, vigyázz vele! (mindenféle ászf módosítások, stb)
váltsd át dominora (2700 forint de lebeszélhető), aztán ha nincs szükséged a hívószámodra a jövőben (mert ott a céges) kukázzad.
vagy éves szinten 3000 forintért fenntartod a számot magadnak. (365 nap elérhetőség 3000 forint feltöltés esetén).

(#44282) gabi123 válasza KZP (#44279) üzenetére


gabi123
senior tag

Köszönöm a választ! Az a gond, hogy ahhoz meg ügyféljelszó kell a bejelentkezéshez, és arról kb. ugyanúgy nincs fogalmuk, mint az MT azonosítóról. :(

Forza Ferrari!

(#44283) djculture válasza natë (#44280) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet hogy az ilyen használt továbbadott cuccokkal mindegyik szervíz csak tessék lássék módon alibi munkát szokott végezni. Szerintem a tieden se cseréltek semmit fizikailag csak szoftvert arra fogadnék.
Ha első tulaj lennél lehetne tovább vinni az ügyet de így szerintem nem sok értelme lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44284) kali válasza djculture (#44283) üzenetére


kali
legenda

a szerviz honnan a bánatból tudná, hogy épp használtan továbbadott készülékről van szó, pláne akkor, ha a szolgáltató küldi tovább a telefont a gyártói szervizbe, és ott szervizelik?!?!
bárki leadhatja javításra a készüléket, nem csak az eredeti tulaj, tehát ebből még következtetni sem lehet, így semmi köze az elvégzett munka/javítás milyenségéhez!

[ Szerkesztve ]

(#44285) KZP válasza gabi123 (#44282) üzenetére


KZP
őstag

De csak van ott valami elfelejtett jelszó lehetőség. :)

(#44286) djculture válasza kali (#44284) üzenetére


djculture
félisten

Ja abban igazad van nem nagyon gondoltam ezt át. Mondjuk én nem telefonokat szervizelek hanem pc-ket a kolléga meg laptopokat tableteket de ha megvan bontva valami és úgy hogy látszik a barbárkodás akkor már mi se úgy állunk hozzá. Mostanában meg ez nagy divat hogy valaki műszerésznek hiszi magát és elkezd kókánykodni. Még egy takaritást meg is értek vagy aminek látom az értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#44287) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mostan nézem, hogy kivették az Ikon díjcsomagokat? :Y És csak ár/értékben szarabb jött ki helyettük...már ami nekem lényeg,hogy fele annyi netet tartalmaz hasonló árért. Na, meg kell becsülnöm a jó kis Ikon 200-at. :)

Valaki nem tud linkelni egy utolsó Ikon 200-as táblázatot, amiben benne van minden a díjcsomagról? (percdíjak, stb.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44288) djculture válasza V.Stryker (#44287) üzenetére


djculture
félisten

Áprilisi pdf-ben ottvan a lezárt dijcsomagoknál:

(#44289) V.Stryker válasza djculture (#44288) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44290) 1430 válasza grizlisandor (#44262) üzenetére


1430
senior tag

Technikailag ilyenkor 2 díjcsomag van. A kettő között az a különbség, hogy az egyikben ingyenes a Telemátrix szolgáltatás (ami a csoporton belüli ingyenes hívást/hívhatóságot szabályozza), de akkor csoporton belül is díja van a hívásnak (bár jellemzően kedvezőbb, mint hálón belül), a másik díjcsomagban havidíja van a Telemátrixnak, ekkor viszont csoporton belül 0 Ft a percdíj. Tehát ha kezdetben az első verzióval indítanál, később (következő hónaptól) akkor is válthatsz, díjcsomagváltással, amit ügyintéző tud elvégezni (jelszó ellenében akár telefonon is).
Ami a netet illeti, ugyanazokat a NetPlusz csomagokat választhatod, amit bárki más, mégpedig azon az áron, ami azokra a dícsomagokra vonatkozik, ahol nincs bennefoglalt net (kattints át a táblázat fejlécében). A NetPlusz M promóció pedig itt is érvényesül, vagyis az aktiválás hónapjára és az azt követő hónapra 190 Ft-ért kapod az 500 MB-os csomagot, ha még nem volt aktív a hívószámon.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#44291) 313313 válasza Vangelis (#44247) üzenetére


313313
addikt

Ma voltam bíróságon, ahol is a következő dolog történt:
Használt készülék meghibásodott, készüléket le adták javításra, javítás után aznap visszahozták, hogy ugyan olyan szar (elmondás szerint bontja a hívást, nem elérhető az illető, tehát helybe nem tudod ellenőrizni), kérte vissza a pénzt (kisebbségi) Mivel nem kapta vissza, elkezdett kiabálni, majd megjelent a társa, akivel pult mögül ki akarták szedni az eladókat (egyik én voltam) köpködtek, többször elkapták a nyakamat, közbe fenyegetőztek nem gyengén. 15 percig tartott a "műsor" közbe valaki kihívta a rend éber őreit. Végén pénzt visszakapták. (utólag kiderült, 1 napos használat mellett telefonnak semmi baja, illetve aki utána megvette, probléma nélkül használta...)
Mivel lehetett már pár dolog az emberkék rovásán kb 1 hét múlva rendőrök jöttek, hogy be kéne fáradni vallomást tenni (nem történt feljelentés, rendőrség tán hivatalból indított nyomozást), bekérték a kamera felvételeket, amit igazságügyi szakértő kielemezve megállapította, hogy ez önbíráskodás volt, emiatt vádemeléssel bírósági ügy.
Ma tárgyaláson 2 dologba próbáltak kapaszkodni:
1. Nem kapták meg a főnök privát számát.
2. Joguk volt a pénzt visszakérni.
A bíró is nekem esett, hogy ez sajnos be vett gyakorlat, hogy nem adják ki az ilyen üzletek a főnök magán számát. Kérdem én, milyen jogon adjam meg bárki magán/privát számát? Ott az üzleti, keresse azon...
Másrészről a bíró sérelmezte, hogy hogy nem adtam vissza egyből az teljes vételárat, rávilágított, hogy nem vagyok tisztában a PTK adott pontjaival. Végén engem vádolnak meg kisebbségi jogainak korlátozásáért....
Érdekes volt, ennyit a Magyar jogrendről és igazság szolgáltatásról.
Holnap megyek be a Téhez és visszaviszem a telefonom, hogy adja vissza a vételárat, mert jogom van hozzá, illetve a bíró szerint jogom van visszakapni az összeget...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44292) Vangelis válasza 313313 (#44291) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Elég barna vagy?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44293) egoistus válasza 313313 (#44291) üzenetére


egoistus
tag

Nekem itt sokminden sántít!
Írod használt készülék de"utólag kiderült, 1 napos használat mellett telefonnak semmi baja, illetve aki utána megvette, probléma nélkül használta." Most akkor miva"?

A főnök privát számát nem kell kiadni, de ha munkaidőben van(nyitvatartás) akkor elérhetőnek kell lennie, ha másképp nem legalább úgy hogy ha van probléma akkor felhívod a benti telefonról. De bevett szokás hogy az üzletvezetőt bárkinek el kell tudni érni a panaszával nyitvatartási időn belűl. És sajnálatos az is hogyha a törvény azt írja hogy az ügyfél visszakérheti a pénzét akkor azért balhéznia kell akár kisebbség akár nem.Az eddig leírtak alapján nagyon nincs igazad, bár nem ismerem az egész történetet vagy valamit nem jól értettem.

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#44294) vgyuri válasza 313313 (#44291) üzenetére


vgyuri
őstag

T-Mobile vezérigazgató magánszámát is kérd el. :)

(#44295) djculture válasza egoistus (#44293) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk attól függetlenül hogy valakinek igaza van e vagy nincs, ahhoz senkinek sincs joga hogy kezet emeljen bárkire.

(#44296) Vangelis válasza djculture (#44295) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Látod ezeknek van!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44297) klogw válasza Vangelis (#44276) üzenetére


klogw
aktív tag

"megfontolandó a hűség dolog"

Úgy érted, hogy
kétszer is gondoljam meg mielőtt bevállalom,
vagy úgy, hogy
gondoljam meg jól mielőtt kapásból elvetném?

[ Szerkesztve ]

(#44298) egoistus válasza djculture (#44295) üzenetére


egoistus
tag

Ez igaz de ne éljen valaki azzal sem vissza hogy ő nem dönthet csak a főnök de őt meg nem lehet elérni...
én is futottam bele már ilyenbe és 2 órát várattak meg szivattak oda vissza mire megoldották mert a főnök "elfoglalt" (kb azt csinál amit akar és nincs kötelessége)

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#44299) 313313 válasza egoistus (#44293) üzenetére


313313
addikt

"Írod használt készülék de"utólag kiderült, 1 napos használat mellett telefonnak semmi baja, illetve aki utána megvette, probléma nélkül használta." Most akkor miva"?"
Tehát használt telefon volt, amit vásárlás után 2-3 héttel hoztak vissza (meglepő módon a városba egyedül a mi cégünk !!!???vállal garanciát a használt készülékre???!!) A garancia mióta azonnali pénzvisszafizetés? Szóval visszahozták, balhéztak, visszakapták a lóvét... Napokkal késöbb tesztelve lett a készülék, aminek semmi baja (kisebbséginél szar volt) amely készüléket értékesítettünk és nem kisebbséginél !!tökéletesen működött!!!
Nehogy már az eladó legyen hibás, mert nem ad egyből vissza pénzt?
Hol bevett szokás az, hogy x héttel vásárlás után bármilyen mondvacsinált indokra pénzt kapsz vissza, ill kell visszaadnod.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#44300) Vangelis válasza 313313 (#44299) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egy dolgot meg kell tanulni!
Van amelyik üzletet jobban megéri kihagyni!

Mi olyanokat ki sem szolgálunk.. találunk valami kifogást!

Csak okosan! Nem minden a haszon!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.