Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108301) baboss válasza KrAt (#108298) üzenetére


baboss
őstag

Ezt 1 nap alatt lenyomtátok :Y
Kb 800km lehet.

[ Szerkesztve ]

(#108302) MCs88 válasza vendingo (#108300) üzenetére


MCs88
aktív tag

Azon röhögtem kínomban mikor hazértem, hogy a laposan megtett 2km után végre úgy néz ki a gumi felülete, mintha tudnék normálisan dönteni :DDD

(#108303) KrAt válasza baboss (#108301) üzenetére


KrAt
veterán

Kicsit tobb, mint 700 volt, es az eso miatt kevesebbet alltunk meg nezelodni, meg a palya is gyorsitott rajta (az eso meg lassitott)

Viszont teny, hogy kell rendelnem egy Alpine fuldugot, nelkule zugott a fejem..

[ Szerkesztve ]

(#108304) gergo5991


gergo5991
őstag

látom itt-ott azért útba esik párótoknak kelet szlovákia, aki erre felé jár annak ajánlani tudom ezt az útszakaszt, hihetetlen szép a táj, csendes, nagyon nyugis, majdhogynem kihalt vidék. A végén tudtommal szállás is foglalható 10euró áron kb, esetleg egy hoszabb túra után megpihenni itt :)
itt található a hármas határ, szóval határőrök azért akadnak meg kiváncsiskodó rendőrök

[ Szerkesztve ]

(#108305) #31733248


#31733248
törölt tag

Na, itt van amit annyira akartatok, megjött a 300-as Harley. :)

(#108306) runner 125 válasza #31733248 (#108305) üzenetére


runner 125
nagyúr

A mai gazdasági versenyben, nyomásban egyszerűen már kiveszik minden gyártóból az alap filozófia.. minden kategóriából akarnak harapni egy szeletetet, ami rosszul is elsülhet.
_

A fonyódi Elonk Musk, az-az Kovács Peti megint alkotott egy zseniálisat: KTM SX-F egy 50 lovas (és tippem szerint 3x akkora nyomatékú) villanymotorral szerelve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108307) Topiccsendőr válasza runner 125 (#108306) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha 50 lovas, de 3x akkora a nyomateka, akkor a vegsebessege lesz rettenetesen kicsi. Hasznalhatatlanul kicsi. Kulonben nem jon ki az 50 lo.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108308) runner 125 válasza Topiccsendőr (#108307) üzenetére


runner 125
nagyúr

A videóban a mostani áttétellel végre 120-at mondanak, ami tökéletes.

Nem vagyok nagy e szaki, csak nagy általánosságban az eddigi elektromotor teljesítmény - nyomaték arányukból kiindulva írtam le a 150Nm -nyi sejtésemet. De most gyorsan rágoogleztam:

[link] - itt 50LE-höz 200Nm-t írnak.

Ezek szerint még keveset is írtam.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108309) Geresics válasza Topiccsendőr (#108307) üzenetére


Geresics
addikt

Nézd meg a videót. Böhöm nagy a lánckerék hátul, és pici elől, így 120 a vége. Amikor komolyabban akarják használni, akkor (a riporter szerint) hátulra kisebbet tesznek. Mivel az a végsebességet növeli, vagy véletlenül rosszul mondja, vagy a komoly használat alatt mást ért, mint én.

Szerk.: (#108308) runner 125
közben beelőztél! :)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108310) runner 125 válasza Geresics (#108309) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem azt Anti pont rosszul mondta, vagy valamit ő értett félre.. Eleve indokolatlan ennél jobban leáttételezni, hisz a 120-as vég egy crossgépnek több mint ideális..
Kisebb hátsó lánckerékkel nem h "komolyabb" lesz, hanem lassabb. Nyilván hosszabb áttétellel még úgy is brutálisat tolhat kb mindenhol nyomatékból, de nagy általánossággban a "rugalmassága" rosszabb lesz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108311) Gaboman válasza runner 125 (#108308) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Aztán milyen érdekes hogy ezekkel az adatokkal is azt lépi csak amit egy 450-es cross, teljesen másként kell kezelni ezeket a számokat, ha az adatokat néznéd akkor teljesítményre ennek a motornak szénné kellene aláznia az összes benzines versenycross gépet.
Azt egy nagyobb kategóriával mint egy SX380/CR500/KX500 TC570 stb labdába sem rúgna.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108312) Topiccsendőr válasza runner 125 (#108308) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Annak kellene utananezni, hogy ez a nyomatek hol ebred. Szerintem itt vannak a felreertesek. Ha loeroben megegyezeik, nem lehet erosebb egy ugyanolyan loeros hagyomanyos motornal, csak valami karan. Pl vegsebesseg. Azaz ha ugyanugy leattetelezel egy hagyomanyos motort, az is kb tudja azt.
Ha az elso lanckereken, azaz a kihajtason ebred, ez egyaltalan nem nagy ertek.
Egy belsoegesu motor fotengelyen ebred az a nyomatek, amit megadnak az adatlapon. A valtotengely kihajtason mar egyaltalan nem ez a szam van, a hatso kereken meg 1000 Nm feletti mar a szam. Ha visszaszamolnank hatso kerekre, nem lenne nagy kulonbseg valoszinuleg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108314) baboss


baboss
őstag

Gyertyapipát, kellene cserélnem, jó bármilyen, vagy van valami amit figyelembe kell venni ? link link Érdemes lenne akkor már a kábelt is cserélnem.

Beázott a csizma, a talpbetétről elvált egy réteg, mivel tudom visszaragasztani.

[ Szerkesztve ]

(#108315) Topiccsendőr válasza Geresics (#108309) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Megneztem a videot. Ahogy igy el tudom donteni, direkt hajtas van a hatso lanckerekhez, tehat ezt a nyomatekerteket egy belsoegesu motor kihajtotengelyen ebredo nyomatekertekhez kellene hasonlitani, nem a fotengelyen ebredo nyomatekertekhez. szoval nekem itt nem jott ki a matek.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108316) baboss válasza baboss (#108314) üzenetére


baboss
őstag

Gyújtógyertya NGK DPR8EA-9 link

(#108317) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Elektromos vs Benzines elmondja a végén miért is, én is ezt tapasztalom a nagyrobogóval lámpánál a váltós motorokhoz képest.
De utána már kiegyenlődik a hátrány, annyi hogy a váltós gépeket nehezebb kezelni, itt az időeredménye crosspályán.
Talán ez is az ami a hátrányuk a benzineseknek, a váltásokkal időt veszítenek, az elektromoson nem kell váltogatni az nagy előny.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108318) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!

Friss jogsiskent keresem az elso motorom, de elbizonytalanodtam. Keretnek 1 milliot huztam meg, felhasznalas fokepp 200 km autopalyazas par hetente oda es vissza, munkaba jaras Pesten (bar arra ott a robogom). Aztan mellette belfoldi, kulfoldi turak. Kezdetben mindenkepp egy fovel szamolok, de azert jo lenne, ha ket fonel is birna a tempot majd.
600-as motorokkal szemezek, kisebbet nem akarok, nagyobbat meg talan meg nem erdemes?
Amit neztem eddig, Hornet (ezen tanultam is) illetve FZ6-S. Jo valasztasok lehetnek a 190 centis magassagomhoz? Vagy melyik motorok fele nezelodjek, milyen szempontokkal? :)

Remelem tudtok segiteni iranyba allni.

(#108319) V.Stryker válasza doddencs (#108318) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Milyen motorok tetszenek egyáltalán?

Tapasztalatból azt mondom,hogy 190cm-hez valami túraenduró félét vennék. DL-650 pl.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108320) doddencs válasza V.Stryker (#108319) üzenetére


doddencs
senior tag

Tura es sport vonal.

(#108321) vendingo válasza doddencs (#108320) üzenetére


vendingo
veterán

Nem biztos, hogy kényelmesek lesznek. Én is magas vagyok, ebből a szegmensből a fazer és a TDM egész jó volt méretileg.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108322) doddencs válasza vendingo (#108321) üzenetére


doddencs
senior tag

mert melyik szegmens lenne a testhez allo?

(#108323) Bogyó bá' válasza doddencs (#108322) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kényelmes - pláne a Te testmagasságoddal - csak a túraendurók lesznek. Pl. a kitűnő Suzuki DL650 (V-Strom), de az értelmes állapotúak nemigen jönnek ki 1 millió forintból (bevált típus, szinte nincs típushibája, nem nagyon válnak meg tőle az emberek).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108324) Gaboman válasza doddencs (#108322) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ilyesmi és akkor élvezni is fogod a motorozást, megunni sem fogod, van alattad blokk, futómű, fék, magasságodhoz ideális.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108325) Bogyó bá' válasza Gaboman (#108324) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy élmény lehet azon az ülésen 200 km-t autópályázni. Utassal főleg! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108326) Gaboman válasza Bogyó bá' (#108325) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Simán lehet vele autópályázni 200 kilométert is, egy személlyel minden képen.
Max egy komfort ülés rá és az utasnak is jó.
Egy sima 640-et is meglehet csinálni ilyen ülésekkel komfortossá, úgy hogy utassal együtt kényelmes legyen.
Viszont egy DL-t meg hasonló gépeket sokkal drágább lenne erre a szintre hozni amit a KTM képvisel.
Oda futómű, fékek, meg sok minden kellene ami kicsivel komolyabb összeg.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108327) Bogyó bá' válasza Gaboman (#108326) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet én értettem félre: nekem úgy jött le, hogy nagy távolságon (normálisan) közlekedni, ezen kívül túrázni szeretne, nem pedig "rosszalkodni". :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108328) Gaboman válasza Bogyó bá' (#108327) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem értem mit akarsz ezzel mondani, azt hogy ezekkel lehet így is és úgy is közlekedni megint egy jó dolog, sokkal többet tud nyújtani.
Bármelyik stílusba beletud kóstolni, nagy távolságok megtehetőek a 950-el is, mondom max komfortülés és kész is egy tökéletes túramotor.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108329) Geresics válasza Gaboman (#108328) üzenetére


Geresics
addikt

Igazad van! Javasoljunk egy kezdőnek 950-t! Az azért jó, mert még egy nem kezdőnek is kihívás! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108330) Gaboman válasza Geresics (#108329) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Horneten tanult, FZ6-on, úgy hogy ha azokat tudta kezelni ezzel sem lesz gondja.
A lényeg tisztelni kell a gépet, ha finoman bánik vele, pár hónap alatt szépen hozzá lehet szokni.
Csak azon múlik milyen beállítottságú, ha olyan mindegy mit adsz a kezébe.
Vannak ennél sokkal durvább kezdések is és még sincs semmi gondjuk azóta sem.
Úgy gondolom ki kell próbálni, majd ő eldönti sok e neki vagy bejövős, ha fél tőle nem szabad elhozni.
Tudod, minden azon múlik mennyire tekered a jobb oldalon található gázkart. ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108331) Geresics válasza Gaboman (#108330) üzenetére


Geresics
addikt

Azért egy 950 esetében úgy tudom ez nem igaz. Persze, én nem vagyok olyan majer, mint Te, hogy jobban motorozzak Adam Riemannál, sőt, még csak tized annyi motorom sem volt, mint Neked. Ellenben motorozok együtt olyannal, aki nálam 10x jobban motorozik terepen, és a 950 Adventure-t bizony még neki is tisztelnie kellett, mert az a gázreakció, és egyéb nyalánkságok nem kezdőknek valók! :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108332) vendingo válasza doddencs (#108322) üzenetére


vendingo
veterán

Ahogyan a többiek is írták, túraenduró.
"Sport túra" géppel kezdtem én is, aztán váltottam túraendurora.
A régi mocimon megfájdult a derekam, lapockám, vállaim, csuklóm, nyakam. Környéken csavarogni bármivel lehet, 200km pályázás se gond, de 4-6-12+ óra motorozás már mástészta, oda kell a kényelem. Írtad, hogy túráznál is. Nálam a túra min 400km-nél kezdődik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108333) Gaboman válasza Geresics (#108331) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Senki nem mondta azt hogy én jobban mennék itt bárkivel is, nem tudom te ilyet honnan veszel.
Terepen?
De itt senki nem beszél terepről.
Eddig itt aszfalton való motorozás, túrázásról volt szó.
Persze ha tépi neki tud meglepetést okozni, virgoncabb minden tartományban mint egy 600 cm3 soros 4 amivel eddig ment.
Egy ilyen gép úgy megy mint egy SV1000 vagy VTR1000, azokkal is lehet szépen, könnyedén motorozni.
De nem kell egyáltalán rám hallgatni, ha mégis egy próbát megérne, próbáljon ki több típust, de nem zárnám ki ezt sem.
Az hogy kinek mi jön be had döntse el maga miután ment egy ilyennel is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108334) hroberto válasza Bogyó bá' (#108325) üzenetére


hroberto
veterán

A 950-esekkel simán lehet hosszabb távokra menni. Egy ismerősöm (hölgy), minden évben Ausztriába és Svájcba jár turázgatni egy 950 SM-el.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#108335) #81556480 válasza hroberto (#108334) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ő nem a "kex " becenevű hölgyike ?

(#108336) hroberto válasza #81556480 (#108335) üzenetére


hroberto
veterán

Dede! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#108337) Gaboman válasza hroberto (#108334) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ne vicceljél már, megmondták hogy nem lehet kezelni, ez a csaj egy terminátor, "emberi szövet a fém vázon "!
Halandó erre nem képes, kicserélte a blokkot, mert kezelhetetlen szar! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108338) #81556480


#81556480
törölt tag

(#108339) Micsurin válasza Gaboman (#108337) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hmm szóval motorozik és mivel kicsikét gépies van rajta némító gomb is? :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108340) Geresics válasza Gaboman (#108337) üzenetére


Geresics
addikt

...mert egy friss jogsis pont úgy motorozik, mint világutazó... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108341) #31733248 válasza runner 125 (#108306) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kíváncsiságból megnéztem az amerikai adatokat, a Harley jelentős piacveszteséget könyvelhetett el, miközben a többiek elég jól állnak. A becslések szerint 2-3 év múlva már a Honda lesz ott a piacvezető, valószínűleg ezért is próbálnak előremenekülni (mint annak idején a Mercedes az A-osztállyal.

Az elektromos KTM pedig meggyőzőnek tűnik, nagyon ügyes a srác!

(#108314) baboss

Szivacs- vagy kárpitragasztóval vissza tudod ragasztani, de nem ér ennyit, inkább vegyél újat. Erősen tudom javasolni a Scholl zselés talpbetéteit bármilyen cipőbe, nagyon jók. Esetleg egy memóriahabost, azok szintén jót tesznek a lábnak.

(#108342) Gaboman válasza Geresics (#108340) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Szerintem hagyjuk a témát, felesleges ezen rágódnod, hidd el vannak olyanok akik kezdésnek is bevállalnak komolyabb gépeket és semmi gondjuk nincsen vele.
Hogy ő milyen azt csak ő érezheti, nem kell kizárni semmit sem, elmegy megnéz egyet, kipróbál, ha úgy érzi tudja kezelni, tud vele finoman menni akkor bevállalhatja.Ha az ellenkezőjét tapasztalja vele akkor más irányba kell nézni, nem értem miért ragadtál le ennyire a témánál. ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108343) eron009


eron009
tag

Sziasztok!

A JET bukódisakokról mi a véleményetek? Shoxnál elég jó belőle a választék, de neten nem találok tól asemmit, még csak a gyártó weblapját sem.

Illetve 45000Ft-ig milyen márkát érdemes nézni, ami jó minőségű zárt sisak?
Lényeges hogy legyen pinlock előkészítés és napszemüveg benne.

(#108344) Micsurin válasza eron009 (#108343) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én ennyiért inkább néznék egy akciós Scorpiont, esetleg egyéb nagy márkát -> Sharkok belépő modelljei is mozognak már ebben az árban és a HJC-nek is itt mozog a CS-15 ha jól rémlik.

Keloban utóbbi meglepő áron megy most. Nap szemüveg miatt ugyan kiesik... :)

Rider13-ban is akcióznak. Itt csörgesd meg őket előre nem mindig up to date az oldal meg a raktárkészlet.

Esetleg az újabb MT-k is megérhetnek pár próbát ebben az árazásban.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108345) eron009 válasza Micsurin (#108344) üzenetére


eron009
tag

Köszi

Ezzel az a baj, hogy napszemüveg nins benne :(

Esetleg a GIVI sisakokról mi az álltalános vélemény (50.5 vagy Sniper)
Illetve a NISHUA márkáról mit lehet tudni?

Scorpiont néztem, ezt, de teszten (szerintem) leszerepelt. Nem tudom mennyire mérvadó de így nem venném meg jó szívvel

[ Szerkesztve ]

(#108346) Micsurin válasza eron009 (#108345) üzenetére


Micsurin
nagyúr

IS17 után tettem át ilyenbe a fejem, csendesebb és jobb összhatást kellt. Sharp teszt nem feltétlen irányadó. Schubert C3 is csak 3 csillag számos egyéb nagyobb márka termékével.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#108347) runner 125 válasza Gaboman (#108311) üzenetére


runner 125
nagyúr

De ezt miből gondolod? A fenti videóból?

Szerintem meg a nyomatékrugalmassági különbségek ilyen teljesítményszinten terepen már nagyon nehezen mutathatóak ki. Egyszerűen elforog a hátulja, gumitól függetlenül..

A legkíváncsibb arra volnék, h SM szettel szerelve, mit tudhat egy 450-es vagy EXC300 ellen, utcán mindenféle tartományban elgyorsítva. Félre értés ne essék, nem akarom temetni a robbanómotort, imádom az 1 henger hangját, de a világ e felé megy, és ez lesz a jövő. Muszáj lesz mindenkinek nyitni ebbe az irányba.. (Javaslom youtube-on Karotta csatornáját, iszonyú tartalmas "közlöny" videókat kreál a villanyautózás világáról, amely alapján azt kell mondjam, h a maradi gondolkodásommal is egyre inkább elfogadom és kezdem kedvelni a villanyhajtást.)
Az ilyen önjelölt zsenikre meg egyszerűen fel tudok nézni. Ugyanis ez közel sem barkács színvonal, mindent úgy épített meg ez a srác, mintha gyári e-moto lenne, a legkomolyabb részletekre is figyelve, mint pl. súlyelosztás..
Emellett nagyon tudom bírni az olyasfajta elszántságot, kitartást, amikor valaki meri vállalni, h neki a gyári, jelenleg itthon is kapható e-moto-k teljesítménye kevés és ő csinál magát jobbat.
Ez olyasfajta úttörői szint, amit mint pl. a KTM is meg fog lépni, de nyilván nem most, hanem valszeg évekkel később, h meglegyen a "látványos fejlődés" az "e" brand-en belül... És jön egy magyar srác, aki 2,5 gurításból megcsinálja. Qrva nagy. :)


Jah és akkor amire baromi kíváncsi leszek, ha már cross vonalon vagyunk most: mit fognak lépni cross gépeknél a gyártók a jelenlegi üzemórásságból fakadó jelentős alkatrészbevétel kiesésére?! Levetítve jelenleg egy SX-F vételára rendeltetésszerű használat mellett simán 5-6 év alatt visszacsorog még egyszer a KTM-nek alkatrészek formájában, ami brutális járulékos bevétel 1-1 eladott crossgép után. A legnagyobb business minden bizonnyal nem is 1-1 motort eladni, hanem utána alktrésszel kiszolgálni..
A villanymotor pedig megfelelő hűtéssel örök élet.. max csapágyak, de akkor is ezrede a szervizigénye a benzinmotorhoz képest.
A videóban is elhangizk, h már 100 óra benne van, és 100%-osak az akksik is.. a motort szóba se hozta, mert az nem is kérdés. Úgyhogy én kíváncsian várom mit hoz a jövő.

persuader

Nem tudok konkrétabb számokkal szolgálni, mint az ilyen cikkek, lövésem nincs h ők az adott nyomatékot mire vetítve számolják, de az biztos, h a villanymotor a max nyomatékát már az első fordulatán leadja és gyakorlatilag a maximális fordulatáig konstans tartja. Tehát az élvezeti faktora - egy cross gépnél pláne - számomra leginkább ez lenne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108348) Topiccsendőr válasza runner 125 (#108347) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Abban egyetertek, hogy a villanymotor azonnal tudja a nyomatekot, mig benzinmotorral neked csusztatnod kell a kuplungot a nyomatekcsucson, hogy ugyanazt elerd. kicsit furcsa volt a haromszoros nyomatek ugyanannyi loero, mert olyan nem lehet.

Biztosan a villanymotor tengelyere ertik, ami esetunkben a szekunder hajtas hajtotengelye, ezert benzinmotornal a valto utani, kihajtotengely nyomatekot kell nezd, amit ki lehet szamolni.

Meg regebben szamoltuk ki itt egy benzines es elektromos ktm hatso kerek nyomatekait.

Termeszetesen ezzel most semmit nem erunk, csak szemleltetni szeretnem, hogy ne a fotengely adatokkal hasonlitsd ossze a hajtotengely adatokat, mert ugy hibasan kovetkeztetsz az erejere.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108349) runner 125 válasza doddencs (#108322) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sokkal határozottabb és konkrétabb elképzeléseid legyenek, mielőtt beírsz egy ilyen forumba.
Ugyanis mindig ugyanaz történik. Mindenki javasolja az általa leginkább kedvelt, használt kategóriát. :)

A többség tudja rólam, h szeretem a nagy ccm-s motort, sőt, ha valakinek volt már 125-250-500-as motoron eltöltött 10-15.000km-e / pár éve, és fejben is felnőtt, simán azt mondom továbbra is, h ráülhet egy ezer körüli, min 150 LE-s gépre.
De friss A jogsival ne tedd.
Ha nincs több éves motoros előéleted, akkor a rutintalanságot is hamar megbosszulhatja egy nagyon erős gép.
Tehát utcai fronton, a 600 körüli, 90-100 LE sor 4 tökéletes első motornak (akár az általad nézett típusok is, mondjuk kiegészítve a CBR 600 F4i-vel).
Azt nem állítom, h 2 személlyel is nagy élvezet lesz, de megtanulni magabiztosan kezelni forgalomban a gépet tökéletes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108350) doddencs


doddencs
senior tag

Koszonom a tanacsokat, akkor nekiallok szemezgetni a turaendurokkal. A dl650 es a tdm tetszik, bar a tdm mar 900. :) Nem feltem magam az erotol, de nem biztos, hogy ekkoran akarok rutint szerezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.