Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107751) ath válasza runner 125 (#107742) üzenetére


ath
senior tag

Hat ez.. :( jobbulast, gyors felepulest!

(#107752) zolee5016 válasza runner 125 (#107742) üzenetére


zolee5016
őstag

:(
mielőbbi felépülést

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#107753) vlevi


vlevi
nagyúr

[link]

Szeretnéd tesztelni a KTM utcai motorokat?
Akkor itt a lehetőséged rá!
2019. június 8-án (szombaton) a KTM Kecskemét kereskedés megszervezi az első "ORANGE DAY" tesztnapot.
A bejelentkezés érkezési sorrend szerint történik.
A regisztrációhoz szükséges egy érvényes kategória jogosítvány, személyigazolvány és lakcímkártya.
A motor teszteléséhez feltétlen szükséges felszerelés, mely 1 bukósisak, 1 pár kesztyű, 1 pár csizma és egy 1 protektort foglal magába. Amennyiben a felsoroltak közül bármelyik védőfelszerelés hiányzik, sajnos nem áll módunkban biztosítani a motort a vendég számára.
A részvétel ingyenes, mindenkit sok szeretettel várunk, azokat is akik nem motoroznak, hiszen nekik is fogunk kedveskedni a nap folyamán.
Az esemény 9:00-tól 18:00-ig tart.
Tesztmotorjaink:
1290 Super Adventure
790 Duke
125 Duke

(#107754) csongi válasza runner 125 (#107742) üzenetére


csongi
veterán

Gyors gyogyulast!

Alovera cucc sokat segit a regenralodasban, sok kalcium,magnesium.

Egy kis olajteszt

[ Szerkesztve ]

(#107755) zgospel válasza runner 125 (#107742) üzenetére


zgospel
őstag

Ihhh na basszameg :( Ráadásul a térd elég kényes és nehezen gyógyul. Jobbulást!

Na hát a balesetiről mi is tudnánk mesélni barátnőmmel sportsérülések kapcsán. A vége mindig az hogy magánkórházba megyünk rengeteg pénzért, de ott mindig alaposan kivizsgálják és a megfelelő kezelést vagy rögzítést kapjuk, és kiderül hogy amit a balesetin mondtak az hülyeség (nyilván, hiszen 4 óra várakozás után fél percet foglalkoztak vele).
Csak akkor meg mi a brének fizetjük a TB járulékot...

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#107756) Ferdzsoo válasza runner 125 (#107742) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Uh, jobbulást, gyógytorna és a terhelés fokozása onnantól kezdve hogy az orvos engedi nagyon sokat fog segíteni, sok odafigyelést és munkát igényel te szuperül rendbe lehet rakni a térdet is, tapasztalatból mondom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#107757) z123456789 válasza runner 125 (#107742) üzenetére


z123456789
addikt

Na bazmeg. :/
Mielőbbi felépülést!
És kitartást.

(#107758) #31733248 válasza runner 125 (#107742) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sajnálom, remélem, gyorsan fogsz gyógyulni! A térdgép az endurózáshoz jó ötlet.

(#107759) -Mike- válasza runner 125 (#107742) üzenetére


-Mike-
addikt

Gyors felépülést, ugyanitt DR-Z eladó? ;]

(#107760) mm89 válasza Jakab66[hun] (#107715) üzenetére


mm89
őstag

[link]
Ktm Kecskemét Orange Day
Mondjuk itt csak duke lesz, de hátha lesz nekik bérelhető adv ia később.

Runner
Baszki olvasni is szar volt.... Jobbulást..

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#107761) -Mosquito- válasza runner 125 (#107742) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Na bazz,mielőbbi jobbulást! Térd,porc,szalagok szar dolog.

Mike:
Ha viszel virágot,még olcsóbban is oda adja. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107762) vendingo válasza -Mosquito- (#107761) üzenetére


vendingo
veterán

Közel 2 év telt el a bokaszalag sérülésemtől, mostanság szűnt meg teljesen a fájdalom bizonyos mozdulatoknál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107763) canniball válasza runner 125 (#107742) üzenetére


canniball
nagyúr

Ejj, mielőbbi jobbulást! Ezt olvasva egyáltalán nem bánom, hogy nem vágyok offroadozni.
Ugyanakkor Murphy nem okoz csalódást, én is épp térdporcszakadással küzdök, pedig pont semmit nem csináltam. Úgyhogy lehet én sem sokat fogok motorozni idén... Persze inkább ez mint a törés.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#107764) hroberto válasza Geresics (#107733) üzenetére


hroberto
veterán

Egy haveromék is indulnak, elektromos Schwalbe-val. :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#107765) Bogyó bá' válasza runner 125 (#107742) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mielőbbi jobbulást kívánok én is!

(#107763) canniball: neked is!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107766) etnies válasza csongi (#107754) üzenetére


etnies
senior tag

Nekem most pont ilyen van benne (Liqui Moly 4 Stroke 4T Semi Synthetic Street), de a Castrollal és a Motullal sem volt gondom. Saját tapasztalat, hogy ha az előírt API SG szabványt és viszkozitást teljesíti, akkor akármelyik nívósabb gyártó, közepestől felfelé pozicionált termékét megveheted és beleteheted.
Vannak olyan blokkok, amelyek nagyon speciális olajat igényelnek, de a motorkerékpárok többsége elmegy szinte bármivel. Tévesen gondolják az emberek, hogy füllel meglehet mondani, melyik a jobb olaj, Pl a DL650 kuplungja hangos (üresben ciripel) egyes olajokkal és hangtalan másikkal. Egyáltalán nem biztos, hogy a hangtalan állapot a jó neki, mivel ez ilyen és így gyártják már 20 éve, DL-nek nem szokott kuplung gondja lenni.

Szerintem sokkal fontosabb az, hogy időben cseréld (és cseréld a szűrőt is, alátétet is, és néha az olajleeresztő csavart sem árt), mint hogy melyik gyártó.
Én minden olajcserénél cserélem az alátétet, és mindegy negyedik cserénél az olajleeresztő csavart is.

Ja, akartam még írni a láncolajozóról is! Remekül funkcionál, kb minden 100 km-nél tekerni kell egyet rajta és az egész láncot szép fényesen tartja. Kb egy hónapja van fent, koszos lett a lánc, tegnap letakarítottam. Már készült fejben a sikálásra meg spray-re, de semmi. Sima ronggyal tisztára töröltem, olyan mint az új. Nagyon picit dobja rá a hátsó kerékre, de lejön onnan hamar, Sthil biodegradable olajat használok.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#107767) KoVee84 válasza runner 125 (#107742) üzenetére


KoVee84
senior tag

Jobbulást, a drz-t átveszem amennyiért vetted :DDD

(#107768) runner 125


runner 125
nagyúr

Kösz srácok mindenkinek, tippeket is, szedek mindent ami elősegíti a gyógyulást. Ettől függetlenül nem úszom meg a műtétet, ez ma derült ki. Jövő héten kedden valszeg pár gramm platinával nehezebb leszek.

ui. Jah és természetesen marad a gép, számoltam vele, h ez benne van a pakliban. Sajnos erre pont nem gondoltam, nyilván ha tapasztalt enduros lennék, akkor nem térdvédővel kínlódtam volna, hanem térdgéppel rögtön és akkor talán meg van előzve a problem.


[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#107769) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Tudtok egy oldalt, ahol utána lehet nézni, hogy egy 1999es Honda Shadow 1100 milyen olajat illetve szűrőt szeretne...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#107770) hroberto válasza runner 125 (#107768) üzenetére


hroberto
veterán

Amikor én vettem a DRZ-t, az úriember azért adta el mert valahol Romániában enduróztak, és ő is letalpalt. Hozzád hasonlóan szétment a térde, őt is fúrták-faragták. Ő ekkor adta fel az erdei motorozást.
Jobbulást! ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#107771) csongi válasza etnies (#107766) üzenetére


csongi
veterán

En I-sint olajat hasznalok, nincs bajom vele, legalabbis eddig nem volt.

(#107772) etnies válasza pocokxx (#107769) üzenetére


etnies
senior tag

Owner manual.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#107773) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Pár kép a mai motorozásról, kipróbáltuk egymás gépeit, jó volt menni egy 2009 Yamaha WR450F-el.
Az erdőkben még mindig hatalmas a sár, a nyílt terepeken viszont száraz, lehetett azért tempózni is.










Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107774) veze válasza runner 125 (#107768) üzenetére


veze
őstag

Jobbulást, és át tudom érezni azt a részét ,amikor az ember azzal szembesül, hogy egy szezont ki kell hagyni, ( és akkor még ez a kisebbik baj)
Én egyszer hagytam ki, amikor bevonták a jogsim, mert az előttem lévő gyorsan hajtott :)
Mellesleg az még nem is hasonlítható ehhez, mert a csontom attól még egyben maradt, nem vártak rám műtétek..
Szval ez kombó így együtt nagyon nem jó sajna :U

[ Szerkesztve ]

(#107775) Geresics válasza Gaboman (#107773) üzenetére


Geresics
addikt

WR450F-ről tudsz bővebb infókat? Leginkább szerviz-periódus, és ilyesmik érdekelnének, mert 2-3 év múlva az az egyik kiszemelt továbblépés!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107776) Gaboman válasza Geresics (#107775) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez többet mond nálam:

Szervízkönyv

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107777) Lomha 8V válasza pocokxx (#107769) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Olajszűrő, Mahle cikkszám: OC 575 (ennek alapján bármelyik autós bolt tud adni)

Olaj: JASO:MA2 specifikációjú 10W-40. (én személy szerint a Motul 5100-t használom)

(#107778) #81556480


#81556480
törölt tag

szia motoros topic hogy vagy ?

(#107779) gergo5991


gergo5991
őstag

vannak itt csopperesek? inkább olyan érdekel akinek újabb vasa van, mert ahogy nézem elég gyér a kinálat csopper téren újonnan

(#107780) #81556480 válasza gergo5991 (#107779) üzenetére


#81556480
törölt tag

1984 honda shadow :DDD ( apámé)

(#107781) bigdady válasza csongi (#107754) üzenetére


bigdady
nagyúr

Motul 5100 eléggé a végére került...300 akárhányadik.

(#107782) z123456789 válasza Gaboman (#107773) üzenetére


z123456789
addikt

Bár biztos van még az országban ebből a motorból, de nem jártál tegnap az egyik győri autómosóban vele? :D

(#107783) F1DO válasza runner 125 (#107768) üzenetére


F1DO
senior tag

Most olvasom a baleseted runner125, jobbulást, nekem is volt már komolyabb motoros balesetem, kvázi tudom milyen szar...

Megkérdezhetem hogy hogy is volt a baleset pillanata, mikor letapadt a csízmád?
A sár megfogta avagy beakadhatott valamibe, és lerántott a motorral a lábadnál fogva, vagy egy rándulás történt, a lábad egyidejűleg kifordult és meginogva de haladtál tovább?
Az dúrva hogy még rá tudtál állni utána..

Egy térdgép ezt kivédte volna és ha igen hogyan?

Mindig tanulni kell az ilyen esetekből mert súlyosak a következmények emiatt firtatom csak..

[ Szerkesztve ]

(#107784) Ferdzsoo válasza bigdady (#107781) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan és ez egy tényleg valós körülményeket és használatot generáló tesztkörnyezet volt. :C
Szerintem nevetségesek az ilyen tesztek. Mit bizonyít be egy ilyen tesztel?
Semmiben nem hasonlít egy motorban lévő terhelésre, akkor meg mi értelme van? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#107785) yodamastah válasza runner 125 (#107742) üzenetére


yodamastah
őstag

Mielőbbi teljes felépülést :(

(#107786) Jakab66[hun] válasza runner 125 (#107742) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Ó b*zd, jobbulást!! :Y

Gipsz Jakab

(#107787) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Tegnapi menetelésből egy kis videó.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107788) Gaboman válasza z123456789 (#107782) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát nem jártam. :N
Talán akad egy-két darab belőlük, nem sok van az országban, főleg nem gyári TE, talán SM-ből átalakított.
Bár odaadtam a srácnak hogy menjen vele egy kört, ennyire eltévedt volna? :DDD
Gyanús volt hogy eléggé tisztán hozta vissza! :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107789) z123456789 válasza Gaboman (#107788) üzenetére


z123456789
addikt

Sejtettem. Pontosan nem tudom melyik típus volt, de színre passzolt. :D (Nem vagyok nő, de ennél jobban nem tudom behatárolni. :D )

(#107790) Gaboman válasza z123456789 (#107789) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tervezek majd arrafelé is egy gurulást, Pannonhalmáig szeretnék eljutni földúton, legközelebb Vinye lesz az úticél.
Ott kezdődik az igazi Bakony, felfelé Bakonybél irányába. :K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107791) Geresics válasza Gaboman (#107790) üzenetére


Geresics
addikt

Ismeretlen terepen napi hány km-t szoktatok menni?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107792) Burt1793 válasza Gaboman (#107790) üzenetére


Burt1793
veterán

A Bakony tuti tájvédelmi körzet. Persze múltkor a Gerecsében is találkoztam crossmotorokkal, nem kellemes...

(#107793) Gaboman válasza Geresics (#107791) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez változó, van hogy csak pár mert már bejárt területen megyünk és csak kisebb ismeretlen kitérőket teszünk, van hogy sok akár 100 kilométer is.
Ha most Vinye irányába fogunk menni az nekem teljesen ismeretlen a 82-es főútról, hatalmas vidék.Ott is meglesz a közel 50-100 kilométer között.

Burt1793 Eddig is a Bakonyban motoroztam, dehogy tájvédelmi az egész, vannak részek amik igen, oda nem megyek be.
Mi ott motorozunk ahol az erdészek, vadászok is mennek, rendes utakon haladunk, kijárt egysávos ösvényeken stb......
A videóban is látszik milyen helyeken megyünk, sehol egy tábla, kerítés, sorompó ami tiltaná az ott tartózkodásunkat.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107794) z123456789 válasza Gaboman (#107790) üzenetére


z123456789
addikt

:R

(#107795) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Tudtok esetleg olyan motoros ruházati boltot ahol lehet szépkáyta szabadidő zsebből fizetni ? Szeged, Kiskunfélegyháza, Soltvadkert, Kecskemét bezárólag?

(#107796) Jakab66[hun] válasza Maxell014 (#107795) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Az is ritka ahol bankkártyával lehet, nekem ez a tapasztalatom. :(

Gipsz Jakab

(#107797) z123456789 válasza Jakab66[hun] (#107796) üzenetére


z123456789
addikt

Hova tűnt egy hatos? Vagy eddig is csak 2 volt? :F

(#107798) Jakab66[hun] válasza z123456789 (#107797) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Mármint a nicknevemben? Eddig is 2 votl. :K

Gipsz Jakab

(#107799) csongi válasza bigdady (#107781) üzenetére


csongi
veterán

Nem szempont hanyadik.
Egy csomo tulajdonsag van aminek meg kell felelni.
Nyomasra higyan viselkednek, magas homersekeleten mekkora viszkozitas vasztessel jarnak, koszt mennyire tudja lebegtetni, Az adalekok mikor faradnak el...stb. Ezeket is tesztelik, es kapjak meg a minositest.
Inkabb ez arra jo, hogy egymashoz viszonyitva milyen lehet egy folyadek nyomas mentes kenyszer olajzasi ponton. Latvanyos de kb ennyi.
A valodi teszt a minositesek mogott van.
Eszveszelyto elteres nincs a koptatos tesztben. Par szazad, az meg ilyen tesztnel kb sokat nem er. :).

(#107800) runner 125 válasza F1DO (#107783) üzenetére


runner 125
nagyúr

A motorral egy hasonló kaliberű földúton mentem, ültem rajta, kb 50-es tempóval, a bal csapában, csak középen még nagyobb volt a fű. Mint írtam tele volt, tócsával mindkét fele, a tócsa alatt pedig ilyenkor 8-10cm masszív sár van, amin max akkor nem esel el, ha full egyenesen veretsz át rajta.
Egy szakaszon ahol hosszan tócsa volt mindkét nyomban úgy döntöttem h felhúzom a két nyom közé és ott megyek tovább. Ahogy elkezdtem a manővert (testsúly jobbra, kormány kicsit jobbra) észrevettem h az egyik nagy tócsa félig belenyúlik a középső füves sávba is. De kb. már csak akkor amikor esélytelen volt visszakormányozni egyenesbe, mert a lendületem jobbra vitt. Magyarán a tócsába (és alatta a masszív sárba) nem egyenesen ment bele az első kerék, hanem enyhén jobbra kanyarodva. A sár miatt hiába a kocka gumi, nem tudott irányt váltani, megkapaszkodni az eleje / felugrani a középre a füves területre, hanem ment tovább 1 métert egyenesen. Eebből fakadóan kibillentem az egyensúlyomból (így utólag inkább estem volna el..) és leléptem a jobb lábammal, érzésem szerint ahogy rugózott a motor is, pont úgy jött a domborzat és úgy rugózott be, h egyszerűen "letapadt" /megakadt a csizma alja. A motor meg én persze ment tovább az eredményét pedig fent leírtam..
_

Többieknek ismét nagyon köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.