Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108551) runner 125 válasza Mentolka (#108547) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mit vársz a topiktól bszod? Helyetted használjuk a google-t úgy, h még a motorod pontos típusát sem vagy hajlandó beírni?


Üsd már be a google-ba, aztán lesz rá 10 találat.

A nagy szerencséd, h 2019-et írunk.

"Az újszülött csecsemővel az apja nem rendelkezett, hanem karjába vette és elvitte a Leszkhé nevű helyre, ahol a törzsek vénei összegyülekeztek és megvizsgálták a kisdedet. Ha idétlen nyomorék volt, lerakták a Taügetosz Apothetai nevű szakadékába, azzal a meggyőződéssel, hogy nem előnyös sem a gyermeknek, sem az államnak, ha életben marad."



"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108552) -Mosquito- válasza Mentolka (#108547) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Haztapics@,kb 5 óra alatt eddig nem találtál a neten?? :U [link] 20800db találat van..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#108553) canniball válasza DZs (#108548) üzenetére


canniball
nagyúr

M0/M2-n kevés lesz, de itt Bp. környékén még talán az alsóbbrendű utakon is. Ha nem akarsz folyton forgalmi akadály lenni nagyobbat nézz!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#108554) zgospel válasza Mentolka (#108545) üzenetére


zgospel
őstag

Yamaha szerviz / kereskedés. Ivanics és Harmati ami Budapesten van.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#108555) Mentolka


Mentolka
senior tag

Köszi a segítséget(?)... Pont azért kérdeztem meg, meg mert több szem többet lát, és van aki esetleg pont x órája volt motorosboltban.
A neten - baxxátokmeg - én is találtam. Aztán, azt várjam meg, míg fel tudom rakni a motorra... ("nincs raktáron..", stb.)
Ma reggel csak kétszer akartak kinyírni az utakon emiatt, ezért kéne mostazonnal.

De mindegy. Nem kérdezek itt többet. Pedig jó kis topicnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#108556) vendingo válasza DZs (#108548) üzenetére


vendingo
veterán

Nézz valami 250-300-400-as robogót, ha csak közlekedni szeretnél vele. Van nagyrobogós topic is. Ha motoroznál is, akkor 250ccm-től már jó kis gépek vannak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108557) KoVee84 válasza Mentolka (#108555) üzenetére


KoVee84
senior tag

Viszlát ;]

(#108558) zgospel válasza Mentolka (#108555) üzenetére


zgospel
őstag

hasztaqrva :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#108559) -Mosquito- válasza Mentolka (#108555) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szerinted Hondásként mekkora az esély,hogy ma motoros boltba megyek és ott Yamaha indexet fogok nézni??? :F
Tényleg nyisd az ablakot a sült galambért..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#108560) Mentolka


Mentolka
senior tag

EMBEREK!
Miután ki lett tárgyalva - oldalakon keresztül - a DRZ nevű csoda, illetve előtt valamelyikőtök Honda Jazz AUTÓJA, a többit had nem említsem, nem gondoltam, hogy ártatlan kérdésem ekkora baxxott nagy feszültséget fog okozni.

ÉN KÉREK ELNÉZÉST!

(#108561) Geresics válasza Mentolka (#108555) üzenetére


Geresics
addikt

Te most komolyan azért hisztizel, mert nem néztük meg helyetted azt, amit Te szeretnél adjuramistenazonnal megvenni? És ezért még mi "baxxukmeg"? Ezen azért kicsit gondolkodj el kérlek!
Kétszer meg akartak ölni azért, mert Te nem használtál irányjelzőt? Ha elütnek, szerinted a rendőr majd mit ír a jelentésbe? A szar topik a hibás, mert nem keresett neki indexet? :F

Különben is, ha valami ilyen fontos Neked, akkor lépj már ki kicsit a kényelmes világodból, és kezd el sorban felhívni a boltokat, bontókat, hogy van-e nekik polcon!

...még én kérek elnézést... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108562) Mentolka válasza Geresics (#108561) üzenetére


Mentolka
senior tag

Feltettem egy kérdést, amiihez hasonlót nem egyszer láttam a topicban. Azt hittem, egyszer nekem is lehet erre lehetőségem. Ezexerint, nem.

(#108563) Topiccsendőr válasza Mentolka (#108555) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jofogason jopar van par ezresert.
Sima r1 r6 fz sorozatnak ugyanaz az indexe, csak a gumi basz valtozik, amin fel van fuggesztve

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108564) csoki46 válasza Mentolka (#108562) üzenetére


csoki46
aktív tag

Tényleg egyszerűbb lett volna google-ban keresned. Abban viszont egyetértek, hogy a motoros társak reakciója eltúlzott, nem tudom miért kell ennyire egymás nyakának ugrani..

(#108565) Geresics válasza Mentolka (#108562) üzenetére


Geresics
addikt

Na akkor itt álljunk meg egy kicsit.
Feltettél egy kérdést, igen.
Nem kaptál rá választ. Ilyen is előfordul.
De hogy utána mi vagyunk a gonoszok, Te vagy megsértődve, és a topikot ezért megszólod, az már nem OK.
Viselkedj kérlek felnőtt ember módjára, és keress, és telefonálj, bármennyire is kényelmetlen ez.

Azért raktam mindenhova .-ot, és nem !-et, mert nem megszólni, beszólni szeretnék, hanem felhívni a figyelmed a dolgok működésére...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108566) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Annyit hozzatennek, hogy veletlenul sem rendelnek kereskedesbol, mert horror penzert aruljak, inkabb ellatogatnek a jofogas vagy mas aprohirdetes oldalra, mert aki lecsereli vmi utangyartott ledes, szerintuk esztetikusabb indexre, az 5 ezerert szabadulni akar tole, mig gyari ara sokszor ennek a 3-4x ese.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108567) Mentolka válasza Geresics (#108565) üzenetére


Mentolka
senior tag

Folytassuk akkor?

Talán nehezen hihető, de a "keress rá", az nem tanács, illetve mielőtt itt kérdeztem volna, rákerestem.
6 boltnak írtam emailt, másik ötöt felhívtam.

Arról fogalmam sincs - mivel nem értek hozzá -, hogy a LED-es csodák ugyanúgy működnek-e, mint a gyáriak, és hogy a használatukért mit szólnak a rend őrei egy ellenőrzéskor?

A topikot évek óta olvasgatom, és nem nagyon volt ilyen a hozzáállás, ha jól emléxem. Nem vagytok ti gonoszok, csak amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten is.

(#108568) Topiccsendőr válasza Mentolka (#108567) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha oem ledes indexet veszel, az E jeles, a rend orei semmit nem szolhatnak hozza.
Illetve utangyartottak is vannak E jellel.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108571) Geresics


Geresics
addikt

Kérek mindenkit, hogy engedjük el a témát. A korábbi kommentek nem lesznek törölve, mert nem sértenek semmilyen szabályzatot, de a vének tanácsának hatására valahol meg kellett húzni a határt, és minden a témában születendő kommentet törölni fogjuk, tekintet nélkül a hangnem barátságfaktorára.
Béke. Tényleg. :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108572) BlackPriest válasza Topiccsendőr (#108568) üzenetére


BlackPriest
őstag

ledessel azért figyelni, mert mindet kell cserélni, plusz adott esetben a relét is.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#108573) Topiccsendőr válasza BlackPriest (#108572) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, a regebbieken igy volt, de nekem van egy oem ledes, es utangyartott ledes is, mindkettoben gyarilag van ellenallas, csak felrakod es kesz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108574) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mi a véleményetek az NZI bukókról? Ólcsó és szar vagy használható kategória? Látom létező márka, de 30k-ért zárt bukót óvatosan merek megvenni. Torzíthat a plexi vagy ilyesmi?

Üdv újra itt persu. :C

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108575) Geresics válasza V.Stryker (#108574) üzenetére


Geresics
addikt

Attól, hogy valami olcsó, nem feltétlenül szar - mondom ezt úgy, hogy utoljára NZI 2 éve volt a kezemben, és nem tetszett. Az olcsó bukók - ha megvan az ECE minősítésük - inkább anyaghasználaton spórolnak. Keményebb a textília, puritánabb a szivacs, hangosabb az egész, stb...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108576) dellfanboy válasza V.Stryker (#108574) üzenetére


dellfanboy
senior tag

spanyol marka, Lorenzo veluk lett vilagbajnok meg a nyalokas idokbol.
nem tartom valoszinuleg, hogy uj buko eseten torzitana a plexi.. :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#108577) V.Stryker válasza Geresics (#108575) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most a nolan n90-em azért adnám az asszonynak, hogy felnyitható mikéntje miatt hangoska.... most akciós az nzi terra... tetszik, napszemcsis,zárt.... 25k-ért ha szar, odaadom asszonynak és használom a régit. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108578) #45302528 válasza DZs (#108548) üzenetére


#45302528
törölt tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz: kevés lesz a 125 ccm. Ha pedig robogó, a Honda SH300i-t nagyon ajánlom.

(#108579) runner 125 válasza V.Stryker (#108574) üzenetére


runner 125
nagyúr

Őszintén szólva én elég szkeptikus vagyok az ilyen "új (kedvező árú) márkákkal", ugyanis véleményem szerint itt is ugyanaz történik, mint a kínai robogók piacán, kicsit egyszerűbb kiadásban.
Mire elterjedne a köztudatban, h szar, addgira megszűnik az egész, és kb ugyanaz a cégcsoport kijön egy új márkával, új brand-del, új marketing háttérel.
Csak egy sisak piacon ez nyilván egyszerűbben és gyorsabban kivitelezhető, mert manapság gyakorlatilag bármilyen kínai gyár legyárt neked egy adott mennyiséget bármilyen termékből, az általad megtervezett design-nal és logóval.

Nem beszélve arról, h sisak legfontosabb védőeszköz, szvsz minimm abból érdemes egy közép / felső kategóriát választani.

persu

Nyilván tudod, de a legtöbb motoron ( japánon, európain ) a spanyol Vicma az index és tükör beszállító.
Google, 5. találat, gyári csúcsos végű Yamaha index: 8000ft
De az tény, h a márkaszerviz ugyanezt képes eladni 3x-os áron, mint "gyári Yamaha" index.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108580) V.Stryker válasza runner 125 (#108579) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

1989-ben már nyertek NZI-vel vb-t. 30 év annyira nem új. De persze értem, amit mondassz.... Ugyanakkor meg úgy gondolom, hogy az átlalad mondott dolgok miatt k.rva nagy lehúzás is van a témában.

Pl. életem első bukója Grex volt... a Grex a Nolan alcége, a kifutott Nolan sisakokat árulták grex matricával úgy,hogy közben a Nolan nyomat benne volt belül a hélyban. Annyi volt,hogy nem volt hozzá bogárháló, mint a Nolanhez és az N-Com nem volt kimarva, csak a helye volt meg meg. Ehhez képest akkor Nolan néven 90k- volt...a Grex néven ugyanazt 36k-ért vettem meg. Most a Grex-et egy másik cég forgalmazza, ugyanaz a bukó közel 60k.
A pinlockot hozzá Nolanhoz kérve 9k volt, ha a régi Grex forgalmazót kerestem meg (ami sajnos már nincs meg), akkor ugyanaz 3k....

Szóval néha az az érzésem, mint a gyerekeimmel, hogy amint megtudják,hogy kisgyerek cucc kell, akkor fejőstehénnek néznek.

Közben megrendeltem... így majd megosztom a tapasztalatokat pár nap múlva. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108581) runner 125 válasza V.Stryker (#108580) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, akkor ez olyan formában kivétel lehet, abszolút nem ismertem, de akkor ez az én hiányos tudásom.

Nyilvánvaló, h a "prémium" sisak márkáknál a komoly marketingköltségek is be vannak építve a vételárba, de sajnos ez ilyen buli.
Másfelől szerintem használtan is lehet jó sisakvételeket csinálni. Nyilván aminek semennyire nem sérült a fényezése, tehát földre sem volt leejtve kézből. Nekem volt ilyen Nolan bukóm, amit az új ár feléért vettem ismtől, mert Schubert-re váltott.

Noh majd írj róla akkor.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108582) BlackPriest válasza V.Stryker (#108574) üzenetére


BlackPriest
őstag

én akciósan vettem két éve egyet, napszemüveg, pinlock előkészítés 20-ért igen jó vétel. végül nem használtam, zajról így nincs infóm, de a szivacsok jók voltak, a plexi is szépen járt, ár-érték arányban elég jó. nekem csak a dupla d gyűrű hiányzott.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#108583) baboss


baboss
őstag

Vennem kéne egy blokkot, [link]
Ezek az értékek elfogadhatók vagy felejtős ?
1 ZYLINDER 8,8BAR
2 ZYLINDER 12,5 BAR
3 ZYLINDER 9,0 BAR
4 ZYLINDER 8,8 BAR
Úgy néz ki, hogy az enyém meghalt. Indulni pöcre indul, de melegen ha leállítom akkor utána már csak úgy indul be , hogy max gáz mellett is csak pöfög, nem veszi fel a fordulatot. Nagyobb lejtőn tolásra beindul, alapjárat nincs, nem tudom beállítani. Gyertyák pipa új. Szikra hidegen melegen van. Karbi kitakarítva, hibát dugulást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#108584) BlackPriest válasza baboss (#108583) üzenetére


BlackPriest
őstag

én inkább megnéz(et)ném mi van vele, lepapírozni egy motorcserét horror. tank nem rozsdás, szűrő nincs eldugulva? amíg nem állítod le, minden jó, csak újraindulás után rossz?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#108585) Topiccsendőr válasza baboss (#108583) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mielott a hibat nem allapitod meg, minden alkatresz vasarlas penzpocsekolas. semmit ne vegyel addig, amig nem tudod, mi a hiba.

szelephezag mikor volt nezve?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108586) emre válasza V.Stryker (#108580) üzenetére


emre
veterán

Emlékszek mikor gyerekként nézegettük a motorokat, meg kezdett beszivárogni a gp a Nolan volt tök ismeretlen noname márka, amit még a GP-ben sem használtak. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108587) baboss válasza Topiccsendőr (#108585) üzenetére


baboss
őstag

3 év alatt soha, attól tartok, hogy ha megbontják annyi hiba, kopás lesz benne, hogy több száz ezer lenne a blokk felújítása. Vezérmű lánc csörög, szelepek halhatóan kopognak.
Inkább vennék egy másikat, a régi meg megmaradna donornak, sok alkatrész ugyan az. [link] Vagy egy 550 vagy 750 est.

[ Szerkesztve ]

(#108588) Topiccsendőr válasza baboss (#108587) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a szelepek biztosan nem kopognak, ugyanis ha 3 evig hozza sem volt nyulva, akkor mar nincs hezag, ami hangot adhatna ki, es mindig nyitva van.

nem az en dolgom, igy tobbet nem foglalkozok ezzel a reszevel, de szerinted egy olyan blokk, ami kozel azonos koru, nem rendelkezik ugyanolyan hibaval, mint ami epp a tiedben van? egy 550 zephyrben 9 ala nem mehet a kompot amugy sem.
tenyleg olcsobb egy egesz blokkot venni, mint szelephezagot merni, esetleg beallitani, kompressziot merni? ha meg nem egett el a szelep a karbantartas hianya miatt...

en egy alatetet sem vennek addig, amig nem tudom, mit kell kicserelni.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108589) baboss válasza Topiccsendőr (#108588) üzenetére


baboss
őstag

Ok köszi, akkor megnézetem valakivel. Nagyon a szívemhez nőtt nehezen válnék meg tőle.

(#108590) dellfanboy válasza emre (#108586) üzenetére


dellfanboy
senior tag

wat? :Y 72-ben alapitottak, amiota nezem a Gp-t mindig volt valaki nolan bukoban, pedrosa, meg 250-ben melandri, o a mai napig ebben nyomja, stoner, toni elias, magyar ob-n toth imi..
es linkelem kedvencem Kork 'bajusz' Ballington-t 82-bol[link]

en haveri koromban sose volt noname marka...

no mind1

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#108591) nyogo83 válasza V.Stryker (#108580) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ket eve nyuzok szinte minden nap egy NZI Combi Duo-t. Pinlock-al rendeltem, azota benne van, hozza nem nyultam.
Nem torzit a plexi, nem is karcolodik konnyen(pedig nem szoktam himes tojas modjara tisztitani).
A belseje meg most is hibatlan, nem foszlott szet, nem ment ossze a szivacs, a napszemuveg/plexi/felnyithato allresz mechanikaja olyan mint uj koraban, semmi logas, akadas.
A napszemcsi lehetne egy picit sotetebb, de jobb mint a semmi.

Zajossag szempontjabol kb 100 korul kezd megjonni a hang rendesen, de felnyithato buko reven ebben az arkategoriaban szerintem normalis. Raadasul mivel varosban hasznalom 90%-ban, igy nem is igazan lenyeges szamomra.

Ja, es szinte mindent kapsz hozza utana, ha szukseg van ra (teljes belso belest, plexit, arcparnat, stb)

Csajom most kapott egy ugyanilyet(feherben), mivel szetnezve 30-35k korul noi normalis sisakok kozul ez volt tapasztalat alapjan a legjobb.
Amugy nem is ertem, hogy noi sisakban miert tudjak le annyival, hogy valami lilas vagy rozsaszines mintat rapingalnak, azt kesz. Neki meg a rozsaszin a halala :DDD

(#108592) canniball válasza baboss (#108583) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy szoktad letámasztani? Egyik ismerősnek volt valami hasonló problémája: gond nélkül indult, de ha melegen letámasztotta nem akart újra indulni. Aztán rájött hogy ha középsztenderre húzza nincs ilyen gond.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#108593) tboldi


tboldi
nagyúr

[link] 🤔

(#108594) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Ti milyen sisakátbeszélőt ajánlotok 100 km/h körüli tempóhoz? Csak a párom meg én használnánk, ár érték arányban jó legyen és megbízható. Néztem Kínából is de ott szinte az összes "jóra való" out of stock és kb 30-35 ezerre jön ki.

Én max. 50 ezret szánok rá kettőnknek. Annyiért lehet itthon is venni normálisat, ha igen megéri azt a plusz 10-15 ezer forintot?

Előre is köszi!

(#108595) z123456789 válasza V.Stryker (#108574) üzenetére


z123456789
addikt

Két ismerősöm is használ, ők szeretik. Ár/értékben szerintem jó sisakok. Nem úi márka.

(#108596) BlackPriest válasza baboss (#108589) üzenetére


BlackPriest
őstag

mirek motorhoz, ha bejutsz, megcsinálják. nem jöttek zavarba 400-as zzr-től sem. nem voltak olcsók és sok a meló, de jól megcsinálták.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#108597) yodamastah válasza dellfanboy (#108590) üzenetére


yodamastah
őstag

Az általad említett Nolan versenyzők X-Lite sisakban mennek Nolan felirattal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#108598) runner 125 válasza yodamastah (#108597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi van amúgy veled, GSX-R-rel jársz még pályázni, vagy már csak az új X-Max-oddal robogsz?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108599) yodamastah válasza runner 125 (#108598) üzenetére


yodamastah
őstag

Gixxer most nagyszerviz alatt van. Így áll most :D [link] Még kell neki 1-2 hét aztán mehet pályára. Közútra xmax 300 továbbra is. holnapután lesz 1 éves, 8K km raktam bele. :)

(#108600) dellfanboy válasza yodamastah (#108597) üzenetére


dellfanboy
senior tag

most(ansag).
kotve hinnem azert ragaszkodott mindegyik a nolan felirathoz, mert x-lite-ban kezdte a palyafutasat... :U

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.