Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107601) emre válasza Geresics (#107600) üzenetére


emre
veterán

Grat, egy kalappal!

De ha erről csak egy 1,5 perces videót leszel képes összhozni szétspammelem az oldalad. ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107602) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
évekig fuchs titanium dry lube láncspray-t használtam. Nagyon meg voltam vele elégedve 600-800 km-ig rajta marad, nem volt gondom vele. Sajnos megszűnt ez a termék ezért kipróbáltam a putoline láncspray-t. Ezzel nem vagyok annyira kibékülve sokkal hamarabb kifényesednek a görgők hiába tűnik ragacsosabbnak a fuchs-nál.

Milyen spary-t tudtok még ajánlani mit próbáljak ki ?

Ahogy nézem a fuchs titanium dry lube lehet még kosárba rakni webes oldalon, lehet ahol én veszem ott nincsen csak.

[ Szerkesztve ]

(#107603) z123456789 válasza zgospel (#107599) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, én azt hittem hogy csak púpos, egyrészes bőr ruha, és D gyűrűs sisak kell mindenhova.
A bőr szett megvan, csak két részes. Abban motorozom. Sisakom sima AGV zárt, nem D gyűrűs. Amikor vettem még azt sem tudtam mi az a dupla D. Kb annyi volt a véleményem róla, hogy dik, hát ezt meg majd én fogom fűzögetni dupla annyi pénzért, nem? :DDD

Ja, bocs, kettő van, de közben eszembe jutott még egy, szóval mégis csak 3. :D
Pannónia ring, Rába ring, Slovakia ring.

Fogalmam sincs, hogy hogyan megyek, meg hogy milyen a kondim. Ebből a szempontból azt hiszem a fél nap lenne célszerű kezdésnek. :)
Erre gondoltam én is. A szabadnapra.

(#107604) tboldi válasza Geresics (#107600) üzenetére


tboldi
nagyúr

Opel Manta?

(#107605) Geresics válasza tboldi (#107604) üzenetére


Geresics
addikt

igen, a képen az van. A csapat-névadó műhely egy retro-autók fényezésével foglalkozó fényező műhely. Ez a Manta pl. valahonnan Németországból érkezett, de szokott ott ennél nagyobb csoda is megfordulni! ;)
Ha csorog a nyál ilyenekre, akkor érdemes rálesni a Petrol Circus-ra, mert rendszeresen raknak fel képeket, videókat ilyenekről ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107606) zgospel válasza z123456789 (#107603) üzenetére


zgospel
őstag

Akkor tökéletes a szetted, feltételezem van kesztyűd és csizmád is.
A Slovakia ring és a Pannónia ring is állítólag (nem voltam egyiken sem) elég tempós pályák, még a Hungaroringhez képest is. Ezért írtam hogy nem biztos hogy ezeken a legjobb elkezdeni. Persze vannak akik a mélyvízben tanulnak meg úszni, szóval ez ne tartson vissza :DDD
A Rába ring pedig egy normál versenypálya? Nem valami teszt pálya az a különféle gyáraknak?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#107607) tboldi válasza Geresics (#107605) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#107608) Khaosz55 válasza zgospel (#107606) üzenetére


Khaosz55
addikt

Simán mehet a pannónia ringre. Az oktatáson 4 csoport van, a legelső csoport tényleg lassú tempó előzni sem lehet, úgyhogy nem kell parázni. Voltak akik érthetetlen mód még a kanyart se tudták bevenni lenetek a fűre. Az oktatás nem a köridőre megy. Barátnőm is simán megcsinálta és sokat fejlődött kanyarodást terén. 4X20 perc a pályán, olyan tapadás van ami szerintem közúton sehol sincs, szóval lehet döntögetni.

(#107609) z123456789 válasza zgospel (#107606) üzenetére


z123456789
addikt

Van, mindegyik, igen.
Mindegyikre járnak ismerőseim (távoliak, lényegében veletek többet beszélgetek. :D ), rákérdezek náluk is. Slovakia Ringről elhiszem, akik oda járnak ismerősök, azokat amúgy is kicsit komolyabb motorosoknak gondolom.
Fogalmam sincs, semmi infót nem találtam róla, csak tudom, hogy ladákat szoktak ott kergetni. :DDD

(#107608) Khaosz55
Akkor lehet tényleg ott kezdeném. Nem azért mert nem szeretek utazni 200+200 km-t a motorral, de azé na. :D
Viszont ha tényleg bejön, akkor szeretnék majd veletek is hajtani. :)

[ Szerkesztve ]

(#107610) zolee5016 válasza Khaosz55 (#107602) üzenetére


zolee5016
őstag

Motip??
.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#107611) Khaosz55 válasza zolee5016 (#107610) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,
úgy néz ki mégsem szűnik meg a gyártása a Fuchs Silkolene Titanium Dry Lube-nak. Olajcentrumról rendeltem is gyorsan 3 dobozzal. Nekem tökéletesen bevált.

(#107612) ath válasza Geresics (#107600) üzenetére


ath
senior tag

sok sikert :)

(#107613) V.Stryker válasza Geresics (#107600) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na szuper! Gratula!

Igyekszem akkor élőben meglátogatni benneteket a verseny alatt. Minden évben tervezem,hogy leugrom megnézni és minden évben az van, hogy délután kapok észbe,hogy "jéé, ez ma van?!". :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107614) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Az igen 2 nap nem vagyok azt 100hsz. :Y

Gipsz Jakab

(#107615) -Mike- válasza Jakab66[hun] (#107614) üzenetére


-Mike-
addikt

Biztos valakinek nem indult a motorja, vagy valami olaj kérdés.

(#107616) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Van erről a csizmáról valakinek tapasztalata?
Túrázásra kell,egy Z750re. Pálya csak évi 1 kb.
Tetszik a bokavédelme,hogy jól szellőzik,és talán menni is jó benne.De tapasztalat jó lenne.
[Dainese]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#107617) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Gsx s motoromon,utasnak milyen kapaszkodasi módszert ajánlotok,inkabb kanyargósabb utakhoz? Sajnos az utasom picike, így még a tankot sem éri el,viszont ez a testre erősíthető kapaszkodó mennyire állnà meg a helyét?

(#107618) etnies válasza Viiktor1989 (#107617) üzenetére


etnies
senior tag

Elnézve a géped, nagyon szerethet téged az a lány :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#107619) Polemius válasza Viiktor1989 (#107617) üzenetére


Polemius
aktív tag

:D

Ha téged nem zavar, nem jó a klasszikus, téged átölelős megoldás?
Plusz térddel-combbal szorítson.

(#107620) XFishboneHUN válasza beci (#107616) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Jónak tűnik, nem szar hiszen Dainese. Viszont a GORE-TEX membrán miatt, szerintem nyáron bele fog rohadni a lábad. De, ha tetszik nyugodtan vedd meg. :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#107621) XFishboneHUN válasza Polemius (#107619) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Plusz térddel-combbal szorítson.

Azt máshol és máskor kell! ;] ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#107622) julius75 válasza XFishboneHUN (#107620) üzenetére


julius75
aktív tag

"Viszont a GORE-TEX membrán miatt, szerintem nyáron bele fog rohadni a lábad.".....nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#107623) -Mosquito- válasza XFishboneHUN (#107620) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem fog. Két Gore-Tex-es csizmám is van. Az egyik legjobb dolog.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107624) emre


emre
veterán

Valaki tervezi hogy megy a Bázismotorhoz?

Szeretném megkérni, hogy nézzen rá egy termékre. Nevezetesen hogy ennek a bakancsnak a talp feletti része tényleg bőrből van-e.

+1 pont a Gore-Tex-nek.

Volt ilyen cipőm is, és ha lehet megint hasonlót veszek, (Adidas terrex vagy valami hasonló) illetve a jelenlegi TCX Infinity túrabakancsommal is teljesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107625) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok. Motor átírásnál (eredetvizsga/stb) nem lényeges, hogy van-e egy motoron index vagy sincs, ugye? Köszi.

(#107626) Geresics válasza akos727 (#107625) üzenetére


Geresics
addikt

Műszakinak asszem kell lennie rajta. Ha az van, nem szólnak semmit szerintem...

(#107627) emre
szerintem motornál elfogadott a karjelzés is, így nem kötelező, de lehet van külön kritérium rá...

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107627) emre válasza akos727 (#107625) üzenetére


emre
veterán

Ha lábon viszed, érvényes műszakival természetesen kell lennie indexnek, de a meglététől nem függ az eredetvizsga.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107628) HoaryFox válasza akos727 (#107625) üzenetére


HoaryFox
őstag

Elméletileg nem szükséges eredetvizsgához, ott csak motor-, és alvázszámot ellenőriznek, majd arról adnak egy igazolást.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#107629) akos727 válasza emre (#107627) üzenetére


akos727
senior tag

Tehát akkor az átírás nem függ az index meglététől, köszönöm! Amúgy tudtommal, ha van index a motoron, akkor azzal kell iranyjelezni. Akkor lehet karral, ha ezek le vannak takarva/fedve vagy ha nincsenek rajta.

A story annyi, hogy eladtam a motorom úgy, hogy csak hátsó indexek voltak rajta (mert az épeket hátra raktuk). Csúsztam egyet vele, de tényleg gyönyörűen helyre lett állítva. Ezt és minden egyebet elmondtam a motorrol, amit tudtam, mondtam, hogy hívjon nyugodtan, ha van valami. Persze hívott, talált egy-két dolgot és hogy ez így neki nem jó, csalódott, etc, egy kicsit bunkó stílusban (amiért amúgy bocsánatot kért később), és, hogy nem fogja így átírni, vagy adjak vissza neki dellát vagy nem írja át és vegyem vissza. Én tényleg nem tudtam ezekről a dolgokról (viszont ha ő jobban átnézte volna a motort, látta volna ezeket), és ugye a boltban kapható adás-vételi is kimondja, h a vevő átnézte a motort és így veszi meg (hozzátenném, hogy üzembiztos motorról beszélünk, nem életveszélyes hibák voltak ezek). Tehát tarthattam volna magamat ezekhez, de jófej voltam és megbeszéltük, h nálam marad 1-2 kiegészítő és visszaadok neki egy kis kpt. Aztán most kerdezi, h hol a kabele az első indexeknek, mert nem találja és így nem tudja átírni blabla. (vizsga am. 2020-ban jár le) Aztán már kicsit felidegesített, a dolog, h hülyének néz. Tőletek meg megerősítést szerettem volna, úgyh köszönöm :)

(#107630) XFishboneHUN válasza -Mosquito- (#107623) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ja igen, közben rájöttem, hogy a full lezárós vízhatlan membránnal összekevertem. :D Elnézést a félretájékoztatásért a kolléga irányába. :)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#107631) beci válasza XFishboneHUN (#107620) üzenetére


beci
őstag

Egyedul ami zavar,az orrreszen a talp nagyon keskeny,nem nyulik fel.Nem tudom,hogy esetleg kavicsos reszen valo seta kozben az orr nem e serul...🥴
Még ezt a 2ot neztem...
Ennél a vedelem is kisebb,es szerintem meleg is:
[link]
Ez pedig valamivel jobban véd az elozonel,de szerintem ugyanugy meleg.Amugy ez tetszik a legjobban.😊 :
[link]

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#107632) DonThomasino


DonThomasino
veterán

GS 500 benzincsapja szivárog,
érdemes lehet ezt felújítani
vagy inkább csak csere?

Tudja valaki ponotsan milyen benzincsap ez ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#107633) Jakab66[hun] válasza akos727 (#107629) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Ez ma annyira tipikus. Mikor eladtam az autómat, ugyan ez volt a sztori. Ez sz*r az sz*r, ezt sem mindtam azt sem mondtam. Miközben másfél órát nézegette, meg 70km próbakör volt. Tetmészetesen megvétel után két nappal már nem volt jó a világítás modul, cserélninkellett mind a két légrugót, meg vacakolt a centrál zár. Hát persze.

De ha volt is valódi hiba, egy 15 éves 5-ös BMW közel 300k km-el nem új autó. :N

Gipsz Jakab

(#107634) Bogyó bá' válasza DonThomasino (#107632) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csere, kizárólag gyári újra! Az évjáratot ellenőrizd, mert több fajta csappal jött ki a motor. Ez az egyik, itt rendelhető emberi áron: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107635) DonThomasino válasza Bogyó bá' (#107634) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha köszi, a szerelő is ezt tanácsolta.
Ezekbe nem lehetséges a csak a gumi alkatrészek cseréje ?
Gondolom a fém csap nem nagyon tud elromlani ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#107636) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Na megrendeltem a Quadlock telefontokot + motoros tartót, vízálló tokkal. Valakinek van már vele tapasztalata?

Gipsz Jakab

(#107637) -Mosquito- válasza Jakab66[hun] (#107636) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Arról nincs. Most rendeltem egy ilyet a Mate 20-ra. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107638) runner 125 válasza -Mosquito- (#107637) üzenetére


runner 125
nagyúr

Váó, ez mennyire durva cucc!
..főleg egy lassan papírnehezéknek használható mobilhoz. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#107639) Jakab66[hun] válasza runner 125 (#107638) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Elvileg a már eladott hüvelyektől nem vonnak meg semmi frissítést / szolgáltatást.

Nekem Iphone 8 plusra lesz, és nem is annyira a tok, inkàbb a tartó érdekes számomra. (Nameg hogy vîzálló-e a vízálló.)

Gipsz Jakab

(#107640) Horvi válasza Jakab66[hun] (#107636) üzenetére


Horvi
őstag

Nekem egy RAM mount utánzatom van, viszont érdekel ez a Quadlock dolog. Ha megjön és teszteled majd érdekelne a tapasztalatod róla.

Hello darkness, my old friend...

(#107641) Bogyó bá' válasza DonThomasino (#107635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Más, GS500 fórumos tapasztalatok alapján nem lesz jó, csak gyári újra történő csere után. Minden más idő- és pénzpocsékolás, véget nem érő szívás...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107642) -Mosquito- válasza runner 125 (#107638) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nyugi megoldják.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107643) tboldi válasza Jakab66[hun] (#107636) üzenetére


tboldi
nagyúr

etnies kolléga használ ilyet, azt hiszem.

(#107644) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Nem tudjátok, hogy esetleg van olyan védő hátsó rugóstagra mint amit találtam első telóra ilyen harisnya jellegű cucc? Az a baj, hogy hiába van sárvédő hátul így is összecsapja a rugóstagot és ezt szeretném elkerülni.
Ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen fogadom.
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#107645) Viiktor1989 válasza Polemius (#107619) üzenetére


Viiktor1989
tag

Próbáltuk ezt a pozitúrát is,de én folyton a nyakamban éreztem,nem volt kényelmes :) Igazából a bal kézzel fog előlről,jobb kézzel tartja a hátam megoldás a legjobb,nekem! de neki fárasztó.

(#107646) Jakab66[hun] válasza Horvi (#107640) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Rendben, írok majd pát sort ha van már érdemi tapasztalatom.

Más: Triumph Tiger 1050 vélemény valakinél? runner 125 fórumtárs jöhet a hideg zuhany. :K

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#107647) Jakab66[hun] válasza Jakab66[hun] (#107646) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

(#107648) emre válasza Jakab66[hun] (#107647) üzenetére


emre
veterán

Én inkább egy FZ1-S-t néznék.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107649) vendingo válasza emre (#107648) üzenetére


vendingo
veterán

Én meg SV-t, mert jobban gyorsul... :)
Tetszenek nekem is a tigrisek de triumphból max fehérneműt vennék csajnak :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107650) Jakab66[hun] válasza emre (#107648) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

Biztos jó motor, de picit túlzásbak érzem a teljesítményét. Illetve nem túl sportos az üllés pozíció? Sajnos a VFR-nél is arra jutottam, hogy nem nekem való az a ráhasalós téma. :(

Gipsz Jakab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.