Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) Zin


Zin
senior tag

ProBiker motoros csizma jobb lábnál achille ín begyulladt.Hogyan tudnűm betörni ezt az uj cipőt?Csak a jobb lábamnál fáj/fájt iszonyatosan.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#108602) 3psilon


3psilon
aktív tag

A 2006-os Kawasaki ER6F-emen egyszercsak megszunt mukodni az index. Az elakadasjelzo is. :( A visszajelzo feny sem eg. Minden mas lampa OK.

A biztositek ki volt egve, de a tartalekra cserelve sem volt jo.

A rele lehet a ludas? Ezek speci gyari cuccok vagy autosboltban kaphatok?

Koszi!

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#108603) HoaryFox válasza 3psilon (#108602) üzenetére


HoaryFox
őstag

Meg kell nézni, biztos van rajta azonosító, azt összevetve kb. bármelyik alkatrész boltba be lehet szerezni szvsz.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#108604) 3psilon válasza DZs (#108548) üzenetére


3psilon
aktív tag

Oh igen. Kicseréltem a biztosítékot, de azt is kiégette, gyanús, hogy a relé. Vagy egy zárlatos vezeték.

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#108605) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hátha valakinek jól jön ez az info. Motorline-nál 1db nem akciós termékre 27% kedvezmény ha a heti akcióra hivatkozol. Csak személyes átvétel esetén és csak raktáron lévő termékekre.

Még szerencse, hogy múlt héten vettem motoros farmert 50ezer ft-ért náluk... :W

[ Szerkesztve ]

(#108606) yodamastah válasza 2thletme2day (#108605) üzenetére


yodamastah
őstag

Kösz! :R

(#108607) Geresics


Geresics
addikt

Full Gas akció! 🤣
790

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108608) z123456789 válasza 2thletme2day (#108605) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi. :R

(#108607) geresics
Hát ez full gáz. XD

(#108609) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. SZeretném a motoromat Angliába szállítani és ott forgalomba helyezni. Jelenleg Magyarországon volt forgalomban a mai napig, ahol az okmányirodában azt mondták, hogy átmenetielg kikell vonatnom a forgalombül, leadni a rendszámtáblát és vihetem is ahová szeretném. Szóval jelenelg itt tartok, pár nap mulva szállítanák is a gépet, de nem találtam pontos leírást, hogy mi ennek a menete. Még azt sem tudom kell-e cserélnem km órát, vagy sem. Tehát pár nap mulva ott fogok állni a motorommal rendszám nélkül kilyukasztott törzskönyvvel és forgalmival de onnan hová tovább? Találtam némi infot hogy a HMRC-nek kell jeleznem hogy itt a motor, de tovább nem jutottam.

Ha valakinek van bármi tapasztalata vagy több infot talál neten mint én kérem segítsen. :R

(#108610) z123456789 válasza zsolti_20 (#108609) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Utána kérdezek neked, van kint élő motoros haverom. Ha addig nem segítenek az itteni ottaniak. :D Mondjuk Etnies vagy Teasüti. :R

[ Szerkesztve ]

(#108611) zsolti_20 válasza z123456789 (#108610) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Rendben köszönöm! Így hogy elsőre csinálom számomra túl sok az infó. Amit eddig össze tudtam halászni az annyi, hogy első lépésként kell a NOVA form, aztán a MOT, regisztrációs számot kérni hogy kapjak rendszámtáblát, majd a road tay és a biztosítás.

De sajnos nem tudom ,hogy kell-e cserélnem km órát mérföld órára, vagy hogy a lyukasztott forgalmit és törzskönyvet hol és mikor kell leadnom.

(#108612) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma megjött az NZI bukó. Első blikkre az a csodálatos,hogy már a második bukót veszem próba nélkül netről és jó a méret. Persze még nyomja a pofám, de a méret jó.

Amúgy a minősége nekem meglepően jó, a plexi mechanika sem tűnik gagyinak. A béléssel semmi bajom. A szellőzők viszont elég jelképesek, de ez most hazafelé kiderül. Ami a nyitható bukó után furcsa, hogy mintha szarabbul látnék ki, kicsit bezártság érzetem van. :)

Marha kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz hangos...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108613) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Közben csizma tanács kéne!

Feleségemnek vettünk egy csizmát és szkeptikusak vagyunk, hogy visszaküldjük-e. A helyzet az, hogy ma jött meg és felszenvedve tök kényelmes, nem sérti, tud benne járni, jó a méret, minden oké vele. Viszont felhúzni, lehúzni, becipzározni két emberes feladat, még ketten is megszenvedtünk vele.

Szerintetek ez javul, betörés után jó lesz vagy inkább most cseréljük vissza?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108614) julius75 válasza zsolti_20 (#108611) üzenetére


julius75
aktív tag

Nem tudom, lehet rossz gondlatmenet, de nálunk sem kell a jobbkormányosból bal oldalit csinálni.....akkor talán a km is jó lehet mérföld helyett.

(#108615) V.Stryker válasza V.Stryker (#108613) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ez az NZI kellemes csalódás.

A Grex G9.1/Nolan N90-hez viszonyítva..

- súly kb minimálisan kevesebb, de gondolom a zárt mivolta miatt
- végül hazafele tök jól kiláttam belőle
- a napszemcsi használható, de szarabb minőség, a napsugarak látszanak, nincs túl polarizálva és jobbra a két széle túl korán van felkanyarítva.
- szellőzés érdekes mód egész jó
- ami nagyon érdekes, hogy a motort jobban hallom benne, viszont kevesebb a szélzaj számottevően.
- a bélése nekem jó... a másik-é sem jobb semmivel.

Alapvetően 25k-ért teljesen jó vétel volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#108616) canniball válasza zsolti_20 (#108609) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagyok egy nagy külföldre utazós így lehet láma kérdés, de mire jó ez az egész herce-hurca? Ha egyszer itthon már forgalomba helyezték azzal tudsz külföldön is közlekedni, nem? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#108617) canniball válasza V.Stryker (#108613) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is jártam már így. Szóltak a boltból hogy megjött a rendelt csizma, bebattyogtam, belebújtam, baromi kényelmes volt, csak épp kibújni nem tudtam belőle. Az eladó srácot kellett megkérnem hogy segítsen levenni. Mivel nincs mindig valaki kéznél lábnál én elnézést kértem és nem vettem meg. Nálatok ugyan kicsit más a helyzet, hiszen gondolom az asszony csak akkor ül motorra ha te is, de én nem feltétlenül ragaszkodnék hozzá, biztos találtok másikat is ami kényelmes és nem kell hozzá két ember. Bár minden relatív, ha megtartjátok akkor van egy joker a kezedben. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#108618) runner 125 válasza canniball (#108616) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem éltem külfödön, de több cimborám igen. Egyik legjobb barátom Bécsben él már jó pár éve, konkrétan az ottani bejelentett lakícme alapján már pár év után elkezdték vegzálni a rendőrök, amikor 1-1x igazoltatták, h ha ott él, akkor miért magyar rendszámú autóval közlekedik, miért nem osztrákkal. Magyarán fizesse az osztrák adókat, biztosítást, ha már egyszer osztrák fizetésért dolgozik - gondolták.
Így lett végül h eladta és vett osztrák rendszámmal kint egy másik autót. (Biztos lehetett volna papírozgatni, de egyébként is csere előtt állt.)
Könnyen elképzelhetőnek tartom, h az UK.-ban is hasonlóan működhetnek a dolgok.


"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#108619) vendingo válasza runner 125 (#108618) üzenetére


vendingo
veterán

6 hónap után szólnak, hogy vidd ki az országból, vagy valami ilyesmi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108620) Shad0w válasza runner 125 (#108618) üzenetére


Shad0w
senior tag

Régi cikk, de gondolom azóta nem változott semmi, fél év kint élés után kötelező honosítani. Aztán, hogy ezt mennyire ellenőrzik azt én nem tudom...

zsolti_20: ha km órát nem is cserélsz lámpát mindenképp, vagy legalább ragaszd le. :)

Szerk.: rákerestem a fényszóró ragasztókra, de csak autókra vannak találatok. Gondolom akkor motoroknál a lámpán át lehet állítani a vetítés képét, hogy ne vakítsa a szembejövőt. Szal azt ne felejtsd el át tekergetni :)

[ Szerkesztve ]

(#108621) etnies válasza z123456789 (#108610) üzenetére


etnies
senior tag

Én nem tudok segíteni, mivel a motorom soha nem cserélt rendszámot, mert évi 1500 Fontért akarták biztosítani. 5 évig nyomtam illegálba, végül hazaküldtem és eladtam és vettem egy itteni rendszámosat.
Ha olyan motorod van, amit itt nem forgalmaztak, erre számíts.
Vannak Fb csoportok, pl magyar motorosok angliaban, ott tudnak segíteni.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108622) etnies válasza canniball (#108616) üzenetére


etnies
senior tag

Ha van NI numbered (taj- és adószám egyben), akkor 14 napod van átrendszámoztatni. Én megúsztam, okosabb mentem. Ha nem feltűnősködsz és szabályos vagy, nem szednek ki a rendőrök.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108623) #81556480


#81556480
törölt tag

Valaki ment ma innen Gödöllő felé az M0-án egy S bandittal ? :Y :Y

(#108624) zsolti_20 válasza canniball (#108616) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szeretem a motoromat és hoznám magammal Angliába. Mivel mindig is ilyen kitartó és küzdő szellemiségű voltam, ezért nekem nem probléma ilyet végig járnom. Igen tudok külföldön is közlekedni, de csak fél évig. Itt Angliában kamerák vannak amik olvassák a rendszámot, így ha átlépem a 6 hónapot jöhet a cseszegetés.

Shad0w: Több helyen hallottam ilyesmiről hogy a lámpát lelehet ragasztani. Mi ez pontosan? Tudnál küldeni egy linket légyszives?

(#108625) fd3


fd3
tag

Sziasztok,

(jó)pár hozzászólással feljebb olvastam a telefontartókról, az lenne a kérdésem, hogy a kínai ócó tartók mennyire használhatóak?
Aszfaltra kellene, esetleg bringára is feldobnék egyet, merthát ócó :)

Ezt néztem ki aliexpresszen, de ha valakinek van már tapasztalata más ali-s megoldásokról, szívesen várom a tippeket:
http://tiny.cc/osu78y

(#108626) BlackPriest válasza fd3 (#108625) üzenetére


BlackPriest
őstag

ránézésre alig tartja valami a telefont, szerintem ebből simán kibillen

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#108627) bajaki válasza fd3 (#108625) üzenetére


bajaki
őstag

Szia!

Motorra én ilyet vettem. Tükör alá kell rögzíteni. Extra nagy méretű telefon nem fér bele (vagyis fizikailag belemegy, de a sarkokra nem tudod ráhúzni a plusz gumipántot), a kisebbeket jól tartja. A fiókból előszedett Galaxy S5-öt raktam rá, nincs vele gond, de a OnePlus 7 Prómat már nem merném belerakni. :D
Akksira is rá tudod kötni, töltő is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#108628) Geresics válasza fd3 (#108625) üzenetére


Geresics
addikt

Én ilyet használtam több telefonomhoz több méretben is! Most van a legnagyobb telefonom, a legnagyobb tömeggel, és a legkeményebb terepezést már nem bírta, és a műanyag eltört. Minden másra jó volt! Esőt, felhőszakadást jól bírja.
Ha a telefonod hajlamos melegedésre, akkor viszont érdemes úgy rakni, hogy kapjon menetszelet, és/vagy amint megállsz, folyton kivenni, mert ha töltöd is, akkor bizony melege lesz ott bent!
Mivel az eddigi telefonjaim nem vízállóak, ezért választottam ezt anno!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108629) etnies válasza zsolti_20 (#108624) üzenetére


etnies
senior tag

6 hónap akkor van, ha nem életvitelszerűen tartózkodsz UK-ban. Ha ott laksz és/vagy dolgozol akkor 14 napod van.
Tehát ha van NI numbered, rajta vagy bármilyen közüzemi számlán, stb akkor 14 napod van.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108630) Shad0w válasza zsolti_20 (#108624) üzenetére


Shad0w
senior tag

Jobb oldalas közlekedésnél így néz ki a fényszóró vetítési képe

Ha bal oldalon mész akkor ez elvakítja a szembejövőt. Sztm a legegyszerűbb ha szembeállsz egy fallal és leragasztod a ducktape-el, hogy mind2 oldalon ugyanolyan legyen.

(#108631) zsolti_20 válasza Shad0w (#108630) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Elfogadják ezt a ducktapes megoldást MOT-nál? Lehet hogy most hülyeséget írok, de a régebbi 125-ös motoroknál a lámpák nem közvetlenül előre világítanak? Amikor írták, hogy leragasztani komoylan arra gondoltam, hogy van egy áttetsző fólia, amit ha a lámpámra ragasztok akkor máshogy töri meg a fényt. :DDD

etnies: Igen akkor ezek szerint 14 napom van. Sokáig nem is akarom húzni ezt a dolgot, megakarom pörgetni az ügyintézést, mert jelenelg rendszám nincs rajta, így használni sem tudom. Több embertől sikerült már majdnem össze raknom a telejs sztorti hogy működik. Csak a KM óra és a lámpa van hátra amit megkell még oldanom. De lehet veszek egy utángyártott fejidomot 20-30 font körül, így a lámpa dolog megoldva. a KM órát meg szétszedem, megszerkesztem hozzá a mérföld beosztást és megcsináltatom egy céggel a matricát amit beragasztok.

(#108632) Shad0w válasza zsolti_20 (#108631) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem tudom, hogy elfogadják-e. Nekem csak ez ugrott be elsőnek amiből probléma lehet. Igazából nem is a törvények miatt, hanem mert csak magadat szopatod ha a szembejövő nem lát/ingerült lesz a vakító fény miatt.

(#108633) canniball válasza zsolti_20 (#108624) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindenkinek köszönöm az infót! Azt hittem az EU-n belül nem csak az emberek, hanem a gépjárművek is szabadon mozoghatnak, ezek szerint tévedtem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#108634) etnies válasza zsolti_20 (#108631) üzenetére


etnies
senior tag

Milyen motor? Kalkuláltál már rá biztosítást?

Cannibal, ez a téma engem is felkúr, a rendszám azonosítja a járművet, fasznak kell cserélgetni. Autópálya díjat lehet rakni külföldi rendszámra is, ott miért nem gond?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#108635) zsolti_20 válasza etnies (#108634) üzenetére


zsolti_20
senior tag

1998-as KTM 125 LC2. Nem kalkuláltam rá biztosítást még, mivel nincs angol forgalomba helyezve. Eddig magyar biztosítónál voltam, ott fizettem kb 8ezer ft-ot.

(#108636) Geresics


Geresics
addikt

Amikor elgurul a gyógyszer, és rendelek ezt-azt! 💚 :D
#KLX250 #WeekendWarrior #MotorosVandor #AliExpress

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#108637) tboldi válasza Geresics (#108636) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#108638) Gaboman válasza Geresics (#108636) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jesszus! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108639) Chris0321 válasza zsolti_20 (#108635) üzenetére


Chris0321
addikt

Szerintem csinálj egy kalkulációt ne akkor érjen meglepetés mikor már a papír munkát csináltatnád angliában.

(#108640) zsolti_20 válasza Chris0321 (#108639) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Megcsinaltam de semmi extra. 23font/ ho. Ugy hogy 0-rol inditok.

(#108641) #81556480


#81556480
törölt tag

(#108642) fd3 válasza bajaki (#108627) üzenetére


fd3
tag

Köszi a tippet, ez egész jónak tűnik.
Nekem egy 6"-os kijelző van, elvileg ahhoz még jó méretben, meglátjuk :)

(#108643) fd3 válasza fd3 (#108642) üzenetére


fd3
tag

ha ez nem velem történik, nem hiszem el... :)
melóból kicsit kimentem sétálni hogy mozogjak, az út szélén állt egy e-onos villanyrobi, és mit ad isten, PONTOSAN ugyanez a telefontartó volt rajta, mint amit ajánlottál, úgyhogy gyorsan meg is csináltam a terméktesztet a helyszínen. stabilan tartja a telefont, a gumipókkal extra rögzítést is el lehet érni vele, jó cuccnak tűnik. lehet rendelek egyből kettőt, hogy a bringára is feldobjak egyet.

(#108644) Gaboman válasza #81556480 (#108641) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meglett a DRZ?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108645) #81556480 válasza Gaboman (#108644) üzenetére


#81556480
törölt tag

:C DRZ ;] fel is kötném magam

(#108646) Horvi válasza Gaboman (#108644) üzenetére


Horvi
őstag

Azzal a narancsszínű kacattal az asztalon az csak KTM lehet :DD

Hello darkness, my old friend...

(#108647) Gaboman válasza #81556480 (#108645) üzenetére


Gaboman
nagyúr

:DDD De miért? :DDD :C

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#108648) Pocee


Pocee
senior tag

Tegnapi esemény: haverral elugrottunk a helyi étterembe enni és [ez] a látvány fogadott minket a parkolóba.
Valami nagyon messzi német rendszám mind a kettőn,tulajok sehol.20 percel később autóval hoztak egy 70 körüli házaspárt,kis alkatrészes kartondobozokkal,akkor már sejtettük hogy szerelés lesz de a nemvárt fordulat ezután következett.papi felült a teraszra németes nyugalommal egy sör mellé,a 70 körüli mami a Givi túradobozból kipakolta a szerszámost,leterített egy rongyot,letérdelt és miután lehúzta a lendkereket leforrasztotta a tekercseket fel az újat,rúg,indul,sikercigi,őissör,majd mentek tovább.szóval nagy elismerés a néninek...apa gondolom azért nem segített mert úgy volt vele,hogy "nem az enyém romlott el"

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#108649) Topiccsendőr válasza Pocee (#108648) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szoktam enis latni etzket es simsonokat, bar ugy orultem, hogy vegre megszabadultam a latvanyuktol, ezek a nyugatnemetek meg elkezdtek kultkent kezelni, amikor nekik aztan semmi kozuk nem volt hozza. Valszeg azert lelkesek.
Hala istennek mifelenk ilyenekkel jarnak:

Az a jolly cso 800 € rajta.

Van meg egy masik ficko, az rg gamma 500 al szokott jonni, az 4 hengeres 2T, ha esetleg valakinek nem mond semmit a nev. Es ezek itt jarnak kozottunk.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#108650) Pocee válasza Topiccsendőr (#108649) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem normálisak...számomra az a durva,hogy láttam a néni szemében a tüzet,hogy a főtengelyt is kihúzná itt a parkolóban ha arról lenne szó.

Múltkor engem is elkapott a láz,ahogy láttam hogy tépítek a robogó száját,hogy kellene egy rs250.hogy a kettő dolog között hogy lett párhuzam,ne kérdezd ;] :D

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.