Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107451) Geresics válasza runner 125 (#107450) üzenetére


Geresics
addikt

Nem érted. Ez nem egy hibátlan öreg AT, ami hetekig szervizben van! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107452) vlevi


vlevi
nagyúr

Az elmúlt pár napban végre megvolt az első 1000km, ráadásul elkezdtek megjönni a kiegészítők, amiket korábban rendeltem.
Ami nem látszik, az a Cosmo hűtő védőburkolat, és ugyan rajta van a képen, de szerintem senkinek sem tűnik fel, szintén Cosmo tükör hosszabbító.
A Givi csomagtartóval viszont megszenvedtem. A hátsó tartókozonzol miatt a 2018,19-es modellhez szerteszéjjel kell bontani a hátulját, mert a rendszámtáblatartó környékére is kell valami fém bizbaszt csavarozni. De ez csak részben van fenn, mert, amíg a platni nincs meg, addíg nincs, ami összefogja az egészet.
Az oldaldoboz tartót már könnyebb volt felrakni, azzal csak az volt a kínlódás, hogy kegyetlen passzentosra van kimérve az egész, és igencsak feszegetni kell az alkatrészeket, hogy a csavarok lyukai a helyükre kerüljenek.
De ehhez legalább nem kellett fűrészelni, mint a SHAD oldaldoboz konzolhoz. Nem vicc, eredetileg azt akartam, mert abban elfér a sisak is, de az útmutató szerint le kell flexelni egy darabot az ülés alatti burkolatból, hogy a konzol beférjen a helyére. Mindezt azért, mert a 2018-as modell hátsórésze nagymértékben eltér az előzőektől.
És egy kis szélvédelem. Ez kínai, hát, nem tudom, remélem nem lesz belőle baj. Viszont nagyon hatásos.

(#107453) Micsurin válasza vlevi (#107452) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Műbizonylat van e ? :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107454) vendingo válasza Geresics (#107451) üzenetére


vendingo
veterán

Öhlinsnél szarakodnak a rugóstaggal...
Amúgy ez a 790-es akkor is ronda, a 700-as tenere meg a divatból is kiment a nagy várakozások alatt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107455) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Polír tanácsot kérnék.

Visszatenném a gyári kéményt a vasra. Nyugodtabban mennék külföld felé és már itthon is basztatnak. Gyári Suzuki a dob,csak nem típusazonos. Nem tudom ezért basztatnának-e.

A gyári dob viszont elég matt. Van itthon plolirpasztám krómra, de mellé csak mikroszállas törlőkendő van. Próbáltam simogatni vele, de nem vezetett eredményre. Rosszúl csináltam vagy nem lehet megúszni a gépi polirozást pízé?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#107456) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Kicsikét más téma, rendeltetek már az alibabáról?
Mennyire megbízható az oldal?
Mi a garancia arra hogy amit rendelek azt megkapom e, és azt kapom amit rendeltem?
Kell e félni hogy csak lehúznak, elveszik a pénzem?
Itt csak előreutalás játszik gondolom, nincs olyan hogy akkor fizetek amikor házhoz jön a termék.
Sosem rendeltem még innen.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107457) Micsurin válasza Gaboman (#107456) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aliexpress is az alibaba csoport tagja, ha abban bízol no para.
FAQ

Az alibaba lényegében nagyobb mennyiséggel szolgál ki és kevésbé van első sorban a szimpla end user kiszolgálásért emiatt sok termékből nem is rendelhetsz pl 10,20,50,100 darab alatt. Míg az alli darabonként is kiszolgál.

Ha még alliról se rendeltél akkor:
Általában ha nem érkezik meg 60 nap alatt, nem az jön amit rendeltél, vagy szimplán szar akkor nyithatsz disputet, itt először az eladóval egyezkedhetsz ha nem jutottatok dűlőre akkor beszáll az Alli mint "döntő bíró" az esetek 99%-ban mikor jogos a panasz a vásárló javára döntenek. Fontos ha disputeolsz akkor kérhetsz: Full, partial refund vagy általában resend itemet. Abba, hogy zárd a dispute ticketet soha ne menj bele az eladóval akármennyire kampányol mindig az Alli döntését kérd. Ha mégis problémád lenne és ezekre figyelsz nem igen futhatsz problémába.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107458) vlevi válasza Micsurin (#107453) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elmondanám, a gyári Yamaha plexiben sincs semmi.
Voltam 1000-es szervízen, rákérdeztem, megnéztük, tényleg. Egymás mellett állt egy rakat Yamaha, különböző típusok, és volt, amelyikben van DOT szám, van, amelyikben nincs. Telefonon beszélt a srác az importőrrel, és az van, hogy több beszállítója van a Yamahának, némelyik nem rak bele. De E betű egyikben sincs :D

(#107459) Micsurin válasza vlevi (#107458) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez egy forgalmi lesz Uram. ;] :DDD

Gyári fékkaromban sincs, sőt azt kézzel eltudom neked roppantani bármikor. Miről beszélünk? De gyári, és szép fekete mázos spiáter. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107460) Gaboman válasza Micsurin (#107457) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi!

Írtam privátban!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107461) vendingo válasza Gaboman (#107456) üzenetére


vendingo
veterán

Diamond besorolású user vagyok alin, már annyit rendeltem. :)
Ha probléma van, akkor ali megoldja, ez nem olyan mint egy magyar webshop, hogy könyörögnöd kell mindenért ha valami probléma van.
Ahogy Micsurin írja alibaba inkább nagy tételes.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107462) Micsurin válasza vendingo (#107461) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Diamond besorolású user vagyok alin
Te is? :DDD
Annyi kínai cuccom van az E jelekért én bizony már letöltendőt kapnék..... :DDD

Még Optikai <---> 5.1-es DAC-ot is Alliról rendeltem az Xbox One és az erősítő közé mikor megláttam a 30 eurós kínait akarják már a második boltban rám melegíteni.... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107463) vendingo válasza Micsurin (#107462) üzenetére


vendingo
veterán

A kiskéstől a motoralkatrészán át minden szart onnan rendelek.
Ugyanezeket a vackokat árulják itthon átcímkézve 10x áron.
Most néztem ki magamnak egy tartalék feszültségszabályzót (20$) és egy tartalék benzinpumpát (35$)
Ezek itthon véve horror áron lennének. Jelenleg is ilyen filléres pumpám van, remekül muzsikál, és nem 80 ezer volt....
Fékalkatrészt meg hasonló biztonságtechnikai cuccot viszont tuti nem vennék aliról.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107464) Geresics válasza Gaboman (#107456) üzenetére


Geresics
addikt

Nekem a négyből az egyik tükör törve érkezett, kellett csinálnom egy fotót, és már küldték is az újat. Remélem lassan ide is ér! :DDD
Rendeltem az első futómű-védőhöz zöld csavart (BoyRrrrracing rullllez!), az sem passzolt. Tegnap jeleztem este, reggel már írtak, hogy jön a refund.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107465) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Köszönöm mindenkinek! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#107466) julius75 válasza vlevi (#107452) üzenetére


julius75
aktív tag

Biztos megéri nem gyárit venni?
Gondolom utána számoltál....
Én gyári túraplexit vettem, és a "semminél" azért kicsit több minden van benne. Reméljük nálad nem fogják hiányolni...

[ Szerkesztve ]

(#107467) vlevi válasza julius75 (#107466) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, a tiedben benne van. Én is láttam a szalonban olyan, frissen kicsomagolt Tracert, amiben van DOT szám. De olyat is, amiben nincs. És ott állt egymás mellett 3 T-Max robogó, egyikben sem volt. A szalon tulaja is csak lesett.

(#107468) julius75 válasza vlevi (#107467) üzenetére


julius75
aktív tag

Jó, végülis nekem mindegy......
Kérdés a rendőrnek is az lesz vagy sem.

(#107469) -Mosquito- válasza julius75 (#107466) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Puig MRA plexin,ami akkora mint a tenyerem,semmi nincs belekarcolva. Múlt héten megejtett műszakin egy mukk nem volt.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107470) vlevi válasza -Mosquito- (#107469) üzenetére


vlevi
nagyúr

Givi túraplexiben viszont van. Legalábbis azon volt, amit szombaton láttam.
De nekem az előző motoromon is volt MRA plexi, azon sem volt semmi. Igaz, 2005-6 körül még nem volt ilyen fontos mint manapság.
Reméljük ez is elmúlik pár hét alatt, mint a sárgán áthajtós balhé.
Oké, értem, azzal takaróznak, hogy az ismeretlen eredetű plexi nem tudják, hogyan viselkedik balesetnél, satöbbi.
Szerintem a többi, nevesített gyártóét se tudjuk, csak éppen azokban van egy szám.

(#107471) vendingo válasza -Mosquito- (#107469) üzenetére


vendingo
veterán

Műszakin..... Lenyúlt lánccal, kopott fogaskerekekkel, kotyogó és hibás rugóstaggal átengedték a motorom. Egyedül a kipuffon nézik az E betüt, de ha egy aliexpresses aprókavicsba bele lézereztetek egy full fals számsort meg egy E betűt is átengedtek volna.
Megnézték a világítást, dudát, indexeket, fékeket, aztán már mentem is haza 9000 ft kiperkálása után. kb 3 percet vizsgálták a motorom, még csak be se indították.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#107472) julius75 válasza -Mosquito- (#107469) üzenetére


julius75
aktív tag

Persze, igazatok van, csak ha megállítanak én speciel biztos nem tudom kidumálni magam.
Pedig nekem sincs "E" betű a kuplung-fék karban.

[ Szerkesztve ]

(#107473) vlevi válasza julius75 (#107466) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Gyári" reklámfotó.
Hatalmas méretű kép, ne kattintsatok rá mobilnettel :)
Tudom, hol van a dot jelölés, na, ott nincs semmi.
[link]
Ezen se.
[link]
De itt van egy, amin meg van.
[link]

(#107474) veze


veze
őstag

Nekem ma volt egyiknek müszaki, és adtak egy nyomtatott papírt is "műszaki vizsgálati bizonyítvány" a neve
járműazonosító adatokat tartalmaz, müszaki vizsgálati bizonyítvány azonosító számát,km óra állást, járműkatekoria, a viszgálatot végző szervezet neve, a vizsgabiztos azonosítója, aláirása stb.
És azt mondták ezt a papírt is hajtogassam össze mert a forgalmiban kell tartani ezt is..(nem elég hogy beleírták a dátumot abba is? ) főleg ha külföldre is megy a járművel az ember akkor nála legyen !
de a mult héten kellett vizsgáztatni a kocsit, ahhoz is adtak egy ugyanilyet.. és ugyanezt mondták el mellé
Ez most valami új modi? legutobb még (nem volt ilyen

[ Szerkesztve ]

(#107475) Micsurin válasza veze (#107474) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azt ! elvileg ! nem kötelező magadnál tartani legalábbis múlt szezon végén még ez volt a hivatalos állapot.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107476) tboldi válasza vlevi (#107473) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk a sajtófotókról előszeretettel fotosoppolnak le ilyen és ehhez hasonló részleteket. Sőt, gyakran a kitámasztót is. :D

(#107477) Micsurin válasza tboldi (#107476) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Te sose alszol? :P

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107478) tboldi válasza Micsurin (#107477) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak a gyengék alszanak. ;]

(#107479) Micsurin válasza tboldi (#107478) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor én biza marha gyenge lehetek ha tehetném egy hétig aludnék :DDD

Amúgy írta nem tudom láttad e de a kereskedésbe se találtak jelzést némely mocin, ennyit erről az E jelről... :))
Btw tegyenek már nekem egy Pannóniára gyári e jeles indexet. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107480) tboldi válasza Micsurin (#107479) üzenetére


tboldi
nagyúr

Láttam persze, csak arra akartam reflektálni, hogy ne a sajtófotók alapján akarjunk bármit is leszűrni. :)

(#107481) julius75 válasza vlevi (#107473) üzenetére


julius75
aktív tag

Most már nagyon kíváncsi vagyok, előszedem az eredeti plexit és megnézem.

(#107482) -Mosquito- válasza julius75 (#107472) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mondjuk a gyártókat kéne cseszegetni, nem a vevőt. Aki megvesz egy ~3-4-5 M stb motort és kiderül, hogy ezen azon alkatrészeken/kiegészítőn nincs semmilyen infó/műbizonylat sem..

Vlevi:

Nem hinném, hogy pl egy túraplexit/MRA-t tesztelnének baleseti körülményeket szimulálva...

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107483) vlevi válasza -Mosquito- (#107482) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erről van szó.
Egyébként a plexi (pontosabban a lexan) az az anyag, ami, ha törik, akkor bizony elég éles szélekkel törik, kb, mint az üveg. Szóval attól, hogy van róla műbizonylat, az nem azt jelenti, hogy nem törik el.

(#107484) dellfanboy válasza -Mosquito- (#107482) üzenetére


dellfanboy
senior tag

MRA gp/wsbk beszallito raadasul nemet ceg, szerintem tesztelnek azok eleget.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#107485) -Mosquito- válasza dellfanboy (#107484) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Te sem gondolod, hogy így megy.. pl Vara Kappa/Givi túraplexi alsó állás MRA 10%-os állásnál 170cm pilóta. Majd túraplexi középső állás, MRA 20%-on és 190cm pilóta. Majd ezeket ütköztetni is kéne x/y sebességel stb stb.

Max egy tök átlagos tesztet csinálnak közúti felhasználásra, ha mondjuk egy Puig MRA ~100 felé motorra/plexire jó.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#107486) Geresics válasza -Mosquito- (#107485) üzenetére


Geresics
addikt

jóhogy nem NCAP tesztet akarsz egy kiegészítő plexire! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#107487) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Doboz+konzol eladásnál szokták a bekarikázott valamit hozzá adni? Eladtam a motorom rajta ezzekkel, de a dobozt és kjonzolt megtartottam, de valószínüleg azokat is eladom. Köszi!

(#107488) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Első váci B forgalmi óra pipa. Konklúzió az új Yaris marha kicsi de a kuplung nagyon jó. :D

Kombi i30 után nagyon nagyon nagyon kicsi volt az autó. De sokkal finomabban adagolható. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#107489) z123456789


z123456789
addikt

Srácok, hogyan lehet vontatni motorral? Gondolom kajakot nem tudok. :D Ugye?

(#107490) vlevi válasza z123456789 (#107489) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne bosszantsál a motor után csónakkal, mert tegnap csak egy rövid 20km-es karikára merészkedtem ki a háztömb körül, de akkor is szarrááztam!
Eddig asszem minden nap, az elmúlt két hétben, amióta nálam van a motor, vizes lett.

(#107491) Tamás9x válasza vlevi (#107490) üzenetére


Tamás9x
őstag

Add ide, én szeretem az esőt, olyankor nem látják, hogy sírok ;]
Blokk bekötése megoldva :) Faék egyszerűek ezek a Lifan blokkok, már csak a minőségére lennék kíváncsi.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#107492) vlevi válasza Tamás9x (#107491) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem adom :) Egyszer csak elfogy ez a sok víz.

(#107493) z123456789 válasza vlevi (#107490) üzenetére


z123456789
addikt

:D
Nem engem érdekel. Eszem ágában nem lenne vontatni motorral. "Born to be wild" haverom kérdezte...nagy kajakgyártó... :D

(#107494) vlevi válasza z123456789 (#107493) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mindent lehet. Még Goldwinggel krosszmotort vinni is.

Ez viszont már szimplán beteges :D Főleg, ha nem fotoshop, hanem valódi.

(#107495) canniball válasza vlevi (#107494) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért van egy olyan érzésem, hogy ezek a képek nem itthon készültek... :N

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#107496) vlevi válasza canniball (#107495) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, az első az amerikai, nem vitás, de a lakókocsin egy német webcím van.
Gyorsan megnéztem, létező weboldal.

(#107497) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, Honda Transalp 700-hoz tud valaki olcsó kulcsmásolási lehetőséget? Immobilis HISS rendszerű.

Kulcsmásoló ember szerint a gyári elvileg 50 körül lenne, utángyártott talán 25, már ha épp van szaki aki meg tudja csinálni. Ennél létezik olcsóbb megoldás?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#107498) emre válasza Kloden (#107497) üzenetére


emre
veterán

Kérdezd meg őket: http://www.999kulcsnagyker.hu/

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107499) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Deauville-ből melyik ajánlott? A 700i, vagy vehető a második szériás (2001-től?) gyártott karburátoros 650?

(#107500) z123456789 válasza vlevi (#107494) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi, továbbítottam. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.