Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97749) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Végre nálunk is lesz vezetékes internet (2022 vs falu) szerencsére rögtön optikai (Telekom). Gondoltam ha lehet, akkor legyen 2gbps. Sajnos elég sok az eszköz és a munkához is jó lenne egy viszonylag nagy sebességű internet, ezért nem az 1gbps -es csomagot választottam.

Régebben ajánlottatok itt valakinek egy ASUS GT-AX6000 routert, még mindig ez az amit ajánlanátok?

A ház kicsi, 100m2, 1 szint, de tégla és beton födémmel. Egy olyan routert szeretnék ami viszonylag sok eszközt tudna stabilan vezeték nélkül kiszolgálni (4-8 telefon, 2-3 számitógép, 2 tv, 1 nas)

Illetve lenne még 1 plusz kérdésem. A nas és a munkás gépem között jó lenne egy 5-10 gbps-es kapcsolat, hogy ne kelljen annyit várni a fájlok mozgatásánál.

Hogyan lenne érdemes ezt kialakitani? Nekem az volt az ötletem, hogy:
- T-s eszköz → ASUS GT-AX6000 a 2.5gbps wan portra kötve → vezeték nélküli eszközök
- ASUS GT-AX6000 a 2.5gbps lan porton - a 10gps switch (rajta a munkás gép, nas)

A munkás gép és a nas-nál is fontos lenne a gyors net, lesz ebből probléma, hogy ez a kettő még egy switch mögött van? Ahogy látszik nem értek hozzá és utálok is hálózatokkal bibelődni, ezért ha hülyeséget kérdezek, szóljatok!

Köszi szépen a segitséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.