Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) kali válasza ronson (#46150) üzenetére


kali
legenda

szia,

30 darab ellenoldali eszköz már viszonylag soknak számít a soho kategóriában, 60 e ft környékén az rt-ac87u lenne az, amit mernék javasolni adott felhasználásra, mert elég erős a hardvere (1 GHz kétmagos + 500 MHz kétmagos proci, illetve 256 MB + 128 MB ram), illetve a gyári szoftver is teljesen rendben van.
nem túl sok helyre tettem még ki ilyet, mert ez a soho kategóriában már a drágábbak közé tartozik és nem sokan szánnak rá ennyit, de ahová igen, ott nagyon jól teljesít, viszont az az igazság, hogy ebben az (ár)kategóriában nem is nagyon tudok erősebb hardverűt, ami a sok eszközt és az azok általi húzóst terhelést jobban bírná.

[ Szerkesztve ]

(#46152) ronson válasza kali (#46151) üzenetére


ronson
őstag

Igen sok eszköz, szolgáltatós router van most, elég gyengusz, ha már van rajta több mint 20 eszköz, akkor meg megáll a forgalom, mondjuk 10 percenként, ilyen 0.5-1 percre, szóval akadozik az egész. Én csak arra tudok gondolni, hogy már teljesítménybe nem bír minket kiszolgálni.

Utánnanézek ennek az Asusnak is.

(#46153) Intruder2k5 válasza ronson (#46152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően a kliensek elérik a HGW maximális lehetséges kapcsolatszámát, ilyenkor az új kérések nem lesznek teljesítve, tehát net kimaradásként lehet érzékelni ezt az esetet. Rosszabb esetben a HGW DDoS támadásként ítéli meg a sok kapcsolatot, ilyenkor blokkolhat egy-egy klienst x időre.

(#46154) ronson válasza Intruder2k5 (#46153) üzenetére


ronson
őstag

Mi az a HGW? :D

(#46155) Mr Bond 007 válasza ronson (#46150) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A ház milyen (falak anyaga, szintek vannak-e)? Milyen sebességű a net, kb mennyi terhelést kapna a hálózat (pl kliensek közt lesz-e nagy fileok másolása, továbbá jó lenne tudni mennyi eszköz lenne vezetéken mennyi wifin)?

(#46156) kali válasza ronson (#46154) üzenetére


kali
legenda

home gateway, amolyan modem + router kombó.

(#46157) ronson válasza Mr Bond 007 (#46155) üzenetére


ronson
őstag

Tégla falak, kb. 100nm alapterület ránézésre, plusz mögötte kb 40nm kiskert. 2 szint. A net kb. 100Mbs, de ha lesz lehetőség, akkor lehet gyorsabb lesz. NAS, hálózati megosztás, video stream nem lesz. Igazából, böngészést (youtube HD és minden hasonlókkal együtt), torrent 3-6 laptop-on, illetve menne rajta Netflix és haonló 1-2 eszközön. Jelenleg 3 gép van vezetéken többi vezeték nélkül.

kali

Igen az van most, modem router kombó, ez lenne csak modem módba kapcsolva és mögé egy normális router.
Gondolom így már nem lesz ez a szolgáltatós cucc a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#46158) Gubek-Einste válasza CoolBoy323 (#46148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SIM modulos a D-Link DWR-921 de az ára 50-60k.
Ha tudsz szerezni kompatibilis USB-s modemet akkor TP-Link MR3220/3420, Asus N18U B de a legtöbb CFW-vel telepített USB router is használható erre.

#46157 ronson
Ami neked a legjobb lenne az kettő darab eszköz, szintenként 1-1 így a terhelés eloszlana és a lefedett terület is optimálisabb lenne.
Elsődleges eszköznek egy Asus AC56U/AC68U/AC87U, másodlagosnak pedig N18U/AC56U igény szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46159) ronson válasza Gubek-Einste (#46158) üzenetére


ronson
őstag

De routerként nem csak 1 eszköz tud működni 1 WAN IP címmel?

(#46160) CoolBoy323 válasza Gubek-Einste (#46158) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor inkabb az utobbi, es veszek egy sticket. Olcsobb lesz igy is :)

Stick tipp esetleg?

(#46161) kezo0 válasza ronson (#46157) üzenetére


kezo0
addikt

"video stream nem lesz" <--> "menne rajta Netflix... egy-két eszközön"...
Egyrészt ez a két állítás mintha egy picit elkentétes lenne, másrészt dobhatnál nekem egy privát üzit, hogy az utóbbit hogyan oldod meg Magyarországról – már ha onnan írsz –, mert érdekelne. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46162) ronson válasza kezo0 (#46161) üzenetére


ronson
őstag

Rosszul fogalmaztam. DLNA és társai nem lesz hálózaton belül és természetesen nem Magyarország, hanem Anglia. A netflixnek egyébként nem sok sávszél kell, mert rohadt jól van optimalizálva.

(#46163) kezo0 válasza ronson (#46162) üzenetére


kezo0
addikt

Hááát, jó lenne már innen is 4k-ban nézni a House of Cards-t... De talán egyszer, majd. (Mondjuk a UPC-nél most még a saját videotár-szolgáltatás elérhetősége is problémás néha, de ez már tényleg másik topikba tartozik.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46164) Gubek-Einste válasza ronson (#46159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt nem értem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46165) ronson válasza Gubek-Einste (#46164) üzenetére


ronson
őstag

Ha rákötök egy routert a modemre, akkor a másikat ha rákötöm az első routerre, akkor azt már csak switchnek lehet használni elvileg. Vagy legalább is régen így volt, ha jól emlékszem.
De mindegy is, mert ennyire biztos nem lesz bonyolítva a dolog. Valószínűleg egy RT-AC87U lesz hadrendbe állítva, remélem állja majd a sarat.

(#46166) kali válasza ronson (#46165) üzenetére


kali
legenda

a második router is kaphatja a wan portjába az elsőből a kapcsolatot és működhet router módban, de akkor két külön (al)hálózat lesz/javasolt, mert ügyelni kell arra, hogy ne legyenek ütközések a dhcp tartomány, elérési cím...stb. tekintetében.
amikor mind a két router külön router módban működik, úgy arányosabban megoszlik a terhelés a kettő között, de ha csak az első megy router módban, a második pedig switch ként üzemel, akkor az első router kapja a húzósabb terhelést, hiszen a fontosabb folyamatokat az menedzseli, ezt is érdemes figyelembe venni, ha sok ellenoldali eszközről és komolyabb terhelésről van szó, viszont itt képbe kerül a fent említett kompromisszum, hogy mennyire számít a két külön (al)hálózat.

(#46167) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Melyik most a legolcsóbb, de megbízható és stabil gigabites router?
WiFi nem érdekes -sőt, kikapcsolható sem ártana-, a LAN sebesség ami számít.
Pl. D-LINK DIR-652 milyen?

A tudomány a valóság költészete!

(#46168) kali válasza Vesa (#46167) üzenetére


kali
legenda

szia,

ne add tl-wr1043nd v2 alá.
a dir-652 esetén ez sem mindegy, hogy a1 vagy b1 verziós, utóbbi jobb egy fokkal, de még az sem az igazi a fent írthoz képest.

(#46169) Mr Bond 007 válasza ronson (#46165) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Majd írj tapasztalatokat ha sikerült! Másnak is jól jöhet az infó.

(#46170) popely16


popely16
tag

Sziasztok,

Telekomos IPTV, UTP kábelre ha ráteszek egy switchet akkor tudom azt úgy osztani, hogy menjen a tv is meg legyen ott nekem egy másik UTP kábel amivel csak neteznék? Ha igen milyen switchet vegyek erre a célra illetve mit kellene módosítani az alap beállításain?

Előre is köszi.

(#46171) rbalint88


rbalint88
addikt

TP-Link 841N routert cseréltem Archer C20i-re. Utóbbi teljes kudarc, vissza is viszem, csak az a kérdés, hogy mi legyen helyette?
Kell az 5GHz, mert a legtöbb eszközünk tudja és a 2,4-es frekvencia eléggé telített. Jelenleg 100/10-es netünk van, ez a jövőben felfelé változhat. A 841-esnek csak a hatótávjával van gondom, de ugye ez a fix antennás verzió, így nem tudok rajta segíteni, plusz nem ártana az 5GHz sem. Konkrétan a routertől 5m-re és egy falra lévő ponton már nincs wifi, ami azért kicsit ciki.
TP-Linkek beváltak eddig, de nem feltétlenül akarok a seggére verni a büdzsének, a top darab, amit megfizetnék, az az Archer C5.
Nincs extra igény, mondjuk a gigabit wan és lan, illetve az 5ghz wifi lenne az elvárás. AC750 is elég, nem kell abban gyorsabb.

(#46172) Mr Bond 007 válasza popely16 (#46170) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt inkább a telekomos topikban kéne feltenni, mert nem sok köze van a routerekhez. Ott biztos lesz valaki aki ismeri a rendszert és megmondja hogy lehetséges-e. KATT

(#46173) Gabesz87 válasza popely16 (#46170) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én nem vagyok ugyan nagy hálózati mogul, de ehhez miért kell switch? Nem jó a HGW? Nekem úgy van, hogy a HGW-ből 3 UTP kábel megy ki: STB-be, asztali gépbe, routerbe.

[ Szerkesztve ]

(#46174) popely16 válasza Gabesz87 (#46173) üzenetére


popely16
tag

fali cstlakozos az utp. De csak 1 van amin jön az IPTV és kettő kéne.

(#46175) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!
Fix 40 megás netem lett a mobilnet helyett, ezzel együtt kinőttem korábbi routerem (TP-Link TL-MR3220) tudását, így szeretném lecserélni egy több tudásúra. Ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy melyiket ajánlanátok, ami ár/érték arányban a legmegfelelőbb.

A következő dolgokra használom, ezért ezek a fő szempontok, amelyet mind tudjon:
-4 db gigabit lan port kellene rá
-erős és stabil wifi (tv, 2-3 laptop, sok telefon, dlna, media stream)
-egy NAS-t tudjon kiszolgálni, ez a legfontosabb, mert wifin nagyon észreveszem, hogy a dlna és egyéb strem nagyon lassú wifin, főleg, ha egyszerre több eszközre megy a kiszolgálás
-ddns-t (no-ip) tudjon
-ára lehetőleg legyen 20k alatt (bár ez nem feltétel, mert nem nagyon vagyok képben az árral)

Köszi a segítséget előre is!

Üdv:
spgabor

(#46176) JanR


JanR
addikt

Sziasztok!

Elolvastam a téma összefoglalót, de nem találtam magamnak megfelelő típust. Vagyis 1 kérdésem maradt.
2 emeletes családi házban lakom, így elég fontos lenne, hogy a jel megfelelő erősségű legyen. Eddig egy D-link Dir 636L routerem van (ami jelenleg eladó) - ennek az ereje megfelelő erősségű amúgy, de az se lenne baj, ha valamivel erősebb lenne ennél. Melyik routert nézzem ki magamnak? 60/6-s UPC netem van, ha ez esetleg kérdés, és 2 eszköz lanon van, a többi wi-fin (3-8 telefon, 3 laptop és 1 tv).

(#46177) rbalint88 válasza rbalint88 (#46171) üzenetére


rbalint88
addikt

Plusz kiegeszites: a 3 telefon a tablet, egyik laptop mar tudja az 5ghzt, masik laptop, tv es nyomtato van 2,4-en, 1 asztali gep lanon.

(#46178) gaben1993


gaben1993
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, routert szeretnék vásárolni, ami ki tud szolgálni egy 2 szintes elég nagy alapterületű családi házat. Az a lényeg hogy jó hatótávolsága legyen, könnyű legyen beállítani, használni és megbízható legyen, valamint az se jelentsen gondot ha mondjuk egyszerre 10 eszköz csatlakozik rá. 15nél nem igazán szeretnék többet áldozni rá, de ha ebben a kategóriában még nincsenek minőségibbek, akkor hajlandó vagyok többet is. Nem fontos hogy tele legyen funkciókkal, a lényeg hogy stabil wifi legyen az egész házban.
A segítségeket, tippeket előre is köszönöm. :)

(#46179) krealon válasza popely16 (#46174) üzenetére


krealon
veterán

"fali cstlakozos az utp. De csak 1 van amin jön az IPTV és kettő kéne."

Ha elegendo a 100 Mbit-es kapcsolat, akkor igy lehet egy 8 eres kabelen ketto darab 100 Mbps kapcsolatot atvinni.

(#46180) Vesa válasza kali (#46168) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ!

Tl-wr1043nd v2 én már nem találtam sehol. Létezik, hogy már kifutott?

A tudomány a valóság költészete!

(#46181) UnSkilleD válasza Vesa (#46180) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

akkor vegyél helyette v3at

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#46182) Gubek-Einste válasza popely16 (#46170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már többször le lett írva, hogy IPTV-hez IGMP Proxy/Snooping támogatás kell mind switch és mind router esetében.

#46171 rbalint88
AC-s eszközből minimum az AC1200-as ajánlott, az AC750 nem a gyenge 5 GHz-s wifi-je miatt.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7

#46175 spgabor
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#46176 JanR
Mindenképpen gigabites eszközt vegyél.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46180 Vesa
Most már van v3 is de csak a gyári firmware-ben tér el a v2-től így azt is nyugodtan megveheted de amúgy is csak v2/v3 kapható már újonnan, a régi v1 már évek óta nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46183) HF77


HF77
őstag

heló
holnap mennék venni routert, és ezt a kettőt néztem ki
szerintetek melyiket érdemesebb megvenni? az ára egyforma!
sima net lenne, panelban, két laptop és két teló mellé.
D-Link N300 Wireless N Router DIR-605L vagy
TP Link TL-WR841N

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46184) Surda-


Surda-
őstag

UTP kábelnél fontos a hosszúság,veszítek a minőségből/gyorsaságból,ha mondjuk 1,5m helyett 3métereset rendelek?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46185) Multibit válasza Surda- (#46184) üzenetére


Multibit
veterán

Ekkora eltérés nem számít.

(#46183) HF77:
Ebből a kettőből a TP-Linket válaszd!

[ Szerkesztve ]

(#46186) Surda- válasza Multibit (#46185) üzenetére


Surda-
őstag

köszi

Vesanak is

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46187) Vesa válasza Surda- (#46184) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem 25 méteres a leghosszabb UTP kábelem.
Egy szakasz 100 méterig jelvesztés nélkül megy UTP kábelen.
A CAT5e/Cat6 gigabites kábel, a korábbi verizók csak 100-asok.

Úgyhogy ne aggódj, 3 méter az semmi. 100 méter után is csak annyi, hogy a következő szakasz elé kell rá egy switch.

A tudomány a valóság költészete!

(#46188) Surda- válasza Vesa (#46187) üzenetére


Surda-
őstag

És érdemes belőle valami jobbat venni, vagy jó a noname is? Xiaomi , noname

#46189) CoolBoy323 ok,akkor kimarad,úgyis hónapok mire megérkezne :D

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#46189) CoolBoy323 válasza Surda- (#46188) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Majomfogas ez a Xiaomi. A legolcsobb is boven jo lesz Neked!

De ha szamit az e-penis, akkor Belkin, Belden pl

[ Szerkesztve ]

(#46190) HF77 válasza Multibit (#46185) üzenetére


HF77
őstag

köszi.. :R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46191) rolixyz


rolixyz
tag

Üdv!

Bedöglött a céges WRT54G routerem, ennek helyére szeretnék venni egy újat. A net nem egy gyors darab, inviteles,5 megabit talán, viszont pppoe a kapcsolódas módja. Ez annyiból érdekes, hogy volt itthon egy WR740N tartalék router, ami egyszerűen képtelen felcsatlakozni erre a netre. De ezzel korábban is volt már nyűgöm, hogy a pppoe kapcsolatokat ledobálja/ nem csatlakozik (legújabb firmwarre is frissítettem, amiben pont erre ígértek megoldást, de hiába). A régi Linksys hiba nélkül ment.

Ti milyen routert ajánlanátok? Az összefoglalóból kiválasztottam a WR842ND típusút, de kicsit aggódom, hátha ez a pppoe gond valami általános TP-Link betegség? Nézzek inkább az Asusok közül egyet? 8-10ezer ft környékén gondolkodom, legyen benne támogatás NO-IP ddns-re, minél erősebb wifi előny.

:R

(#46192) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok

Ma megrendeltem a Digi500-as netet, ehhez keresek routert. Viszont nem kell az abszolút csúcskategória, nem vagyok nagyigényű. Egy szottyadt USB2.0 porttal már megelégszem (nyomtatómegosztás legyen!)

Illetve DualBand nem lenne rossz ha lenne :)

Nem töltök 0-24, hanem inkább a pillanatnyi elhatározásaim miatt kell az ilyen gyors net, és azért örülnék ha minnél jobban kihasználhatnám :K

Most egy TP-Link WR1043ND van, ami a 240es UPC netből 170et látott kb, nem valami izomállat már szegénykém, őt cserélnénk le :)

Ár terén: 20-25ezer körül ha találnék az már nem lenne rossz, de indokolt esetben 25-30 is belefér... routert úgyis soksok évre vesz az ember

[ Szerkesztve ]

(#46193) Intruder2k5 válasza rolixyz (#46191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Feltehetően öreg a modem, ami előtte van. Véletlenül nem egy ilyen darab?

(#46194) Intruder2k5 válasza ittakary (#46192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

2.4GHz: TP-LINK WR1043NDv2 / v3, vagy ASUS RT-N18U
5GHz: TP-LINK WDR3600
5GHz+AC: TP-LINK Archer C5 / C7, ASUS RT-AC56U / 68U / 87U

(#46196) rolixyz válasza Intruder2k5 (#46193) üzenetére


rolixyz
tag

Azt hiszem ilyen, igen.

(#46197) CoolBoy323 válasza ittakary (#46195) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem az ASUS 56U jobb erősséget biztosít a beépített antennáival, mint a 1043nd :U
szintén panel... tp-link-kel a konyhában nem volt wifi, asus-szal simaliba :D

(#46198) kali válasza ittakary (#46195) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez a dual band és az 5 GHz kompromisszuma lehet sajnos - nem minden esetben, mert nagyon sok tényező befolyásolja -, de a csak 2.4 GHz szórásra készített eszközöket nem minden esetben lehet/érdemes dual band eszközökkel összehasonlítani, az osztott vagy belső antennák miatt a 2.4 GHz is gyengébb lehet, illetve az 5 GHz eszköztől függetlenül, maga a frekvencia miatt is fogékonyabb a befolyásoló tényezőkre, mint a 2.4 GHz, jellemzően ennek a csapdájába esnek inkább, hogy azt várják el az 5 GHz kapcsolattól is, mint a 2.4 GHz esetén, pláne akkor, ha előtte nem is n, hanem g szabványos kapcsolatot használtak.
ahogy Intruder2k5 is írja, ~ egy évig használtam bő 50 nm panelben tl-wdr3600 típust, húzós környezetben lakom, 150 lakás, rengeteg elérhető idegen hálózat, de még így is elégedett voltam a wifi kapcsolatokkal, teljesen beszórta a lakást a router.
jelenleg beépített antennás rt-ac56u van, az is teljesen okés.
sokszor a megfelelő elhelyezésen és beállításon múlik minden, ha azok rendben vannak, illetve az ellenoldal sem túl problémás, akkor hozzák a routerek az elvártat.

[ Szerkesztve ]

(#46199) Intruder2k5 válasza ittakary (#46195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebből sok minden nem derül ki, lehet annyi volt a gond, hogy a nyolcadikról már a játszótéren nem lehet fogni a jelet. Ezen kívül lehet rossz beállítás eredménye is, hogy nem megfelelően működik.

kali fórumtársnak volt korábban saját, huzamosabb használatban WDR3600 routere, és elégedetten használta lakótelepi környezetben, mind 2.4, mind pedig 5GHz-en. Én rövidebb ideig használtam - igaz nem fő routerként - WDR3600-at, kertes házban, itt is teljesen elégedett voltam vele.

A hsz-edet töröltem, ugyanis itt tilos hardveraprós hirdetéseket linkelni.

(#46200) ittakary válasza kali (#46198) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen, ebben igazad van :)

A wifi hatótáv talán nem is annyira fontos. Az elsőrangú szempont egyértelműen az lenne, hogy bírja az 500as netet. A gépem bőven készen áll rá, én vagyok itthon a letöltésfelelős, szóval igenis számítana a sebesség. Gondolom a router hardvere (CPU, RAM) a szempont ilyenkor.

WDR3600 van most aprón 16ért, de még eMagon is csak 17k
TPLink Archer C5 - 24k - ez pl elég szimpatikus darab, de ez is már +7ezer

illetve van ilyen is: TP-LINK Archer D5 - 26-27k körül, ez az újabb verzió?

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.