Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) junior11 válasza kali (#46742) üzenetére


junior11
veterán

Köszi! :R

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46752) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok! Milyen routert ajánlanátok nekem? 4 okostelefon, 2 tablet, házimozi, 3 gép, ps3, ps4 mellé? Természetesen nem megy minden egyszerre. Általában 3 telefon 2 gép 1 tablet van rá csatlakozva és neha jön a ps4, de most valamiért nem akar bejelentkezni psn-re, hibaüzenetet dob ki. (se ps3) Most egy TL WR841ND routerem van, azt mondják ez lehet a baj, hogy egy alap router.

(#46753) kali válasza Kicsikatona7 (#46752) üzenetére


kali
legenda

szia,

rosszul mondják, ilyen ok nincs, más lesz a probléma.
azt viszont leírhatnád, hogy milyen netes sebességhez kell, illetve mik az elvárások, elég 100-as router vagy gigabit képes kell, valamint milyen wifi sávot és/vagy szabványt kezeljen.

junior11; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#46754) Dorian


Dorian
félisten

Rendelném meg az itt ajánlott ASUS RT-N56U routert. Rendeléskor a típusnév így szerepel: ASUS RT-N56U B1
Mivel a korábbi routeremnél pont ezt szívtam meg, és a rt-n12 D1 helyett E-t vettem így most kérdezem, hogy a B1 jelzés jelet-e valamilyen negatív jelzőt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46755) kali válasza Dorian (#46754) üzenetére


kali
legenda

adott esetben a b1 a jó, illetve jobb.

(#46756) Dorian válasza kali (#46755) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. Holnap este már ez küldi a netet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46757) prof.hardver


prof.hardver
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérek router ügyben,a lényeg hálózati nyomtatót szeretnék megosztani 3 PC között de a jelenlegi T-homos gigabites Cisco epc3925 ha jól tudom ezt nem tudja kezelni.A t-homos email-es válaszra /csere készülék kérése/egy hete várok.
Szóval kábeles net,iptv,hálózati nyomtatót tudja kezelni, ilyen készüléket tudtok-e ajánlani,vagy milyen kiépitést a megoldáshoz.
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46758) Multibit válasza prof.hardver (#46757) üzenetére


Multibit
veterán

A mai Asus routerekkel egyszerű a nyomtatómegosztás (is).

(#46759) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!

Alap felállás:
EZ az alaplap.
Digi 1000 internet

Két kérdésem lenne:

1: Lehetséges-e, hogy az alaplapi LAN miatt megy a letöltés max ilyen 22 MB (Megabájt, nem bit !!!) körül? Speedtest is kb. úgy max 200 Mb (megabit) és alatta írja a sebességet.

2: Milyen routert vegyek, hogy kábelen a routerből a PC-be tudja az 1000Mb-et, wifin azért minimum 150, de inkább 300Mb sebességet tudjon tolni? Nem kell drága, egy 53 négyzetméteres lakásba kell, max 1 téglafalat kell átlőjön.

Ami fontos lenne, hogy legyen a székesfehérvári Aqua eszközei közt elérhető legyen, mert holnap venném meg délután.

Köszönöm.

(#46760) Multibit válasza dannyl (#46759) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell drága
Ha valóban 300 Mbps adat sebességet szeretnél elérni, akkor AC routerre lesz szükséged és nyilván AC adapterre a kliensekben. Ez nem lesz olcsó! S mivel wifi-ről van szó, még így sem garantálható a 300 Mbps elérése.
Ha eltekintesz a nagy sebességű wifi-től, egy TP-Link TL-WR1043ND v2/v3 a legolcsóbb ajánlott router.

szerk:
Ragaszkodsz az Aqua-hoz? Úgy látom ott igen vastagon fog a ceruza :(((

[ Szerkesztve ]

(#46761) dannyl válasza Multibit (#46760) üzenetére


dannyl
addikt

Nem kell nagy sebességű mindenképp (pláne nem ilyen áron). Mint mondtam elég akkor a 150Mb is, nem ver földhöz. Miért csak ilyen drágán lehet ajánlottat találni? Az 5k-ssal mi a baj? Csak 2 telefont látna el, illetve néha 1-2 laptopot, nem brutál letöltéshez.

Aqua-hoz se ragaszkodom, de mást nem ismerek fehérváron.

[ Szerkesztve ]

(#46762) Multibit válasza dannyl (#46761) üzenetére


Multibit
veterán

Nem vagyok biztos benne, hogy wifi sebességről szólva képben vagy a linksebesség és az adatsebesség különbözőségét illetően. Olvasd el a téma összefoglaló Pár gondolat a WiFi-rõl bekezdését!

Miért csak ilyen drágán lehet ajánlottat találni? Az 5k-ssal mi a baj?
A hozzászólásodban ez áll: Digi 1000 internet. Az a baj az 5k-ssal, hogy az gyenge mint a harmat (a gigabites nethez).

[ Szerkesztve ]

(#46763) kali válasza dannyl (#46761) üzenetére


kali
legenda

szia,

5 e ft környékén nem találsz olyan gigabit képes routert, ami képes a diginet 1000 maximális (~940 Mbps) wan <-> lan átvitelére.
a munkaállomásnál is adottak elvárások/feltételek a fenti sebesség átviteléhez, megfelelő proci, ssd (nem minden hdd képes rá)...stb. kell hozzá, a szolgáltató sem véletlenül ad meg kritériumokat, még ha kicsit fölé is lő, mert ő router nélkül írja, a router meg leveszi a pppoe terhet a munkaállomás hardvereiről.

(#46764) dannyl válasza Multibit (#46762) üzenetére


dannyl
addikt

És kali:
Tényleg nem vagyok képben ezekkel, de alapból a PC-khez értek. Nekem az kell, hogy routerből kábelen "vágtasson a PC-be az internet". Ez tényleg fontos. Wifi abszolút másodlagos.

Pc-m elég hozzá. i5 CPU, SSD-m is van.

Bocs, ha hülye vagyok hozzá, de most nem akarom csak ezért kiképezni magam hálózatokból. Ezért jöttem ide, hogy egy költséghatékony megoldást találjak holnapra. Ha ehhez 18k-s router kell, akkor az lesz. Csak fölöslegesen nem szeretnék pénzt költeni.

(#46765) kali válasza dannyl (#46764) üzenetére


kali
legenda

ahogy előttem is írták, minimum tl-wr1043nd v2/3 - 14 e ft körül is megvásárolható már - és onnantól nem a router lesz a szűk keresztmetszet a diginet 1000 maximális átvitele kapcsán, mert az már tudja az elvárt wan <-> lan átviteli sebességet.

(#46766) dannyl válasza kali (#46765) üzenetére


dannyl
addikt

Rendben, köszi szépen a segítséget! Ennyi nekem elég. Még arra tudnál válaszolni, hogy a korábban linkelt alaplap hálókártyája lehet-e gond sebesség terén?

(#46767) kali válasza dannyl (#46766) üzenetére


kali
legenda

elvileg nem, ha a megfelelő gyártói illesztés adott és a beállítások is rendben, akkor nem lehet szűk keresztmetszet.

(#46768) dannyl válasza kali (#46767) üzenetére


dannyl
addikt

Milyen beállítást érdemes megnézni win10 (eredeti) alatt? "Megfelelő gyártói illesztés" alatt illesztőprogramot értesz?

(#46769) kali válasza dannyl (#46768) üzenetére


kali
legenda

a hálókártya speciális beállításaiban minden kapcsolódót, illetve igen, a gyártói illesztésre gondoltam, win 8-ig látok csak régebbi támogatást, a 10 alapban ad neki valamilyen általánost, de az nem mindig tökéletes, amit alapban az oprendszer biztosít, vannak/lehetnek olyan gyártói extrák, amik csak meghatározott illesztéssel működnek.
megfelelő router mögül látod majd, hogy mi a helyzet a sebesség terén.

(#46770) dywerd


dywerd
csendes tag

Sziasztok!
Router vásárlás elé kerültem, mert a jelenlegi két TP-Linkes (TP-Link TL-WR741N/ND v4) router nem hozza azt amit szeretnénk. Próbáltam wds és reapeter-relayd összekapcsolást, de mind a kettőnél feleződik a sávszél továbbszórásnál (mindkét routeren openwrt bb van).
Ami szükséges hogy a wifije rohadtul erős legyen mert szinte minden wifin keresztül kapcsolódik hozzá, lévén a falak fúrkálása nem vagy nehezen megoldható (vastag [kb 30-40cm + vakolat] téglafalak).
A kapcsolódó eszközök kábelen: 1 pc és egy NAS; wifin: 5-6 androidos teló + 1 androidos média box valamint 1 laptop és egy másik pc. Hál' istennek minden másik szobában van.
Jelenlegi felállás: nappaliban van a fő-router (8dBi-s antennával) és erre csatlakozik 1 pc és NAS kábellel. Wds-ben összekapcsolva a másik al-routerrel (5Bi- antennával). Az al-routerre csatlakozik a másik pc kábellel, valamint 1 laptop+média box+2 telo állandóan (esténként +2 telo).
Elvileg belinkeltem egy képet, hogy érthetőbb legyen az elrendezés :F
Ez egy családi ház vidéken, ami 3 szintes (mind 3 szint elrendezése ua.). Mi a középsőn lakunk, ott a legfontosabb, alsó szint anyóséké (ők nem használják a netet :DDD), felső szint sógoré, neki meg elég az a jel ami most is fel megy.
A lényeg az, hogy a wifi mindenhol egyforma sávszélességet produkáljon és ne szakadozzon. Pc/laptop online játék, online filmnézés/youtube/netezés, medibox NASról filmstreaming/netezés/esetleg játék, telók netezés/közösségi oldalak/játék. A berendezések szinte mindig egyszerre mennek (max1-2 nem), csak más-más felhasználással.
Milyen routerrel lehetne ezt megoldani, vagy milyen megoldást javasoltok hozzá?

[ Szerkesztve ]

OnePlus 3T (A3003)

(#46771) Gubek-Einste válasza dywerd (#46770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Kell-e 5 GHz-s wifi támogatás?

Alapól egy gigabites portokkal rendelkező router lenne az ajánlott a nagyobb kliens eszköz szám miatt. Ha esetleg nem lenne megfelelő a lefedettség/sebesség akkor másodlagos eszköznek be lehetne üzemelni a jelenleg használt kettőt is.

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46772) dywerd válasza Gubek-Einste (#46771) üzenetére


dywerd
csendes tag

Köszi a segítséget!
A net nem túl gyors, max 20/5. 5GHz-es wifi-t nem igazán tudná ki használni semmi (max a media box).
Ha lefedettség nem megfelelő és a másik kettőt beüzemelem akkor nem fog feleződni a sebesség? Vagy milyen megoldásra gondolsz?
Szerettem volna 20k alatt maradni, de ha szerinted ezek a jobbak, akkor lehet róla szó.
Én ezeket néztem első körben: Asus N12 D1, TP-Link 841ND. Ezeket akkor felejtsem el?

OnePlus 3T (A3003)

(#46773) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy újabb kérdés router ügyben, ezúttal nem saját részre: szüleimnél vidéken jelenleg egy 10 megás kábelnet van (Elektronet a szolgáltató), és egy Belkin F5D7234-4 b/g-s router. Az az igazság, hogy teljesen jól teszi a dolgát évek óta, jó a wifije is, az egész házat, földszintet, emeletet befedi, és nem mondható csiga lassúnak sem (nyilván az is nagyban hozzájárul, hogy max. 2-3 hálózat van a környéken). Most ugyanazon áron 30 megára lehetne váltani (szóltam is nekik ez ügyben), ill. láttam egy prospektusban otthon, amit küldtek, hogy decembertől 40 Mbps lesz. Kérdésem, hogy ehhez elég még a g-s Belkin router, vagy inkább cseréljük le egy n-esre? Utóbbi esetben melyik lenne jó? Semmi sallang nem kell, csak egyszerű, gyors, stabil legyen, hasonlóan jó legyen a wifije (tudom, hogy ez körülményektől függ, de ha a belső antennás Belkin befedi a házat, akkor egy külső antennás n-es már csak nem vall szégyent).

(#46774) mobal válasza Gabesz87 (#46773) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én első körben kipróbálnám. Ha nem jó akkor ott az N12-es Asus router! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#46775) Gubek-Einste válasza dywerd (#46772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nagyobb eszköz szám miatt javasolnám a gigabites típusokat de természetesen megfelelő lehet az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND is.

Ha lefedettség nem megfelelő és a másik kettőt beüzemelem akkor nem fog feleződni a sebesség? Vagy milyen megoldásra gondolsz?
Ha repeater módban vannak a másodlagos eszközök akkor lesz csak link sebesség feleződés, kábelezéssel nem (az egyik lehet kliens, a másik pedig AP). Első körben mindenképpen csak az új eszközzel való próba után kellene elgondolkodni a jelenlegiek beüzemelésén.

#46773 Gabesz87
Biztos, hogy cserélni kell a jelenlegit mivel egy G-s linken max kb 20-22 Mbps vihető át.
Javasolt eszköz az Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46776) prof.hardver válasza prof.hardver (#46757) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

Multibit Köszi a választ,evvel csak az a problémám hogy ilyen router kellene,az Asus termékénél ilyen nincsen /a kép mellékelve / még szóba jöhet a Fritz!Box ennél van ilyen csatlakozó,de leírásba nem találtam print servert,vagy csak átsiklottam felette.Legalább 5 LAN port kellene hogy a meglévő eszközeim maradéktalanul egy eszközre tudjanak csatlakozni.

ui: Elnéztem a hozzászólást Multibit

[ Szerkesztve ]

(#46777) Steveke válasza Gubek-Einste (#46698) üzenetére


Steveke
csendes tag

Milyen net alá kellene az eszköz?
Most úgy tervezem , hogy egy 120Mbit-es netet fogok beköttetni.

Mennyi van beszerzésre?
Max 20ezer

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
4db laptop - Wifi, 3db teló - Wifi, 1db synology nas - Lan

Milyen egyéb elvárások vannak vele szemben?
720p-s filmeket tudjak nézni lapotopon úgy hogy azt a nas streameli és a film ne szaggason.
Esetleg egy nyomtatót is hozzá lehessen kötni a routerhez, amit minden gép lát (De nem ez a legfontosabb)

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46778) Multibit válasza prof.hardver (#46776) üzenetére


Multibit
veterán

:F
Mi akadálya annak, hogy a meglévő T-Home eszköz mellé vegyél egy Asus routert (pl. nyomtató megosztáshoz)? A szolgáltató eszköze és az Asus összekapcsolható.

(#46779) Eagle15


Eagle15
csendes tag

Sziasztok!
Arra szeretnék választ kapni, hogy normális-e az a jelenség, hogy közvetlenül kábelen cstlakozva a nethez 100Mb a letőltés 30 a feltőltés sebessége, viszont amikor már a wlan routert (ASUS RT N12E) közbeiktatom, mindkét érték leesik 20-25 Mb értékre, valamint a második gép csatlakozása és a böngésző vagy FB megnyitása, esetleg email küldés esetén szinte használhatatlanul lelassul az adatfolyam.
A szolgáltatói oldal nagyjából rendben van (digi). A lakókörnyezetemben sokan használják és nincs panaszuk.

[ Szerkesztve ]

"Ne vitatkozz diótákkal, mert ahhoz, hogy megértsd őket le kell süllyedned a szintjükre, ott pedig legyőznek a rutinjukkal!"

(#46780) prof.hardver válasza Multibit (#46778) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

Ehhez,nem értek annyira :D ,amúgy semmi akadálya,melyik készüléket ajánlod az Asus-tól?
Ár/érték arányban legyen jó,és ha lehet támogassa a Win 10-et

(#46781) Multibit válasza prof.hardver (#46780) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora a net előfizetésed fel- és letöltési sebessége? A routerre kötött kliensek kommunikálnak majd egymással, azaz fontos a LAN-on belüli sebesség?
Úgy 60 Mbps-ig jó lehet az Asus RT-N12 D1. Ha gigabites típusra van szükséged, az RT-N18U az egyik legnépszerűbb Asus manapság. Mindkét említett típus csak 2.4 GHz-es wifi-vel működik (amennyiben lényeges szempont ez számodra).

(#46782) prof.hardver válasza Multibit (#46781) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

A netem ,de majd emelni akarom 50-re vagy 120-ra /a gyerköc sokat játszik :DD /.
nem hátrány a LAN-on belüli sebesség sem,igen gigabites típusú kellene,a wifi nem szempont.
Akkor,valószínű hogy az RT-N18U lesz,ennél nincsen korlát mint a másik Asusnál?

(#46783) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok,
WIFI Routert szeretnék vásárolni, érdeklődnék hogy ismeritek-e a Xiaomi márkát, és ha igen mennyire megbízható, melyikre érdemes beruházni?

[link]
[link]
[link]

Csak hagyományos felhasználásra kéne, semmi komolyabb elvárásom nincs, nem kell hogy hasítson a a net csak böngészésre max egy két videóra kéne.

(#46784) Multibit válasza prof.hardver (#46782) üzenetére


Multibit
veterán

ennél nincsen korlát mint a másik Asusnál?
De van. Kb 940 Mb/s :)

(#46785) Intruder2k5 válasza ZTE_luky (#46783) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Itt nem szoktuk ezt a típust (gyártót) ajánlani, de azt tudom, hogy NEKI van Xiaomi routere, és nagyon elégedett vele. Esetleg érdeklődj nála.

[ Szerkesztve ]

(#46786) prof.hardver válasza Multibit (#46784) üzenetére


prof.hardver
csendes tag

köszi a választ és a türelmedet :DD ,a befutó azAsus RT-N18U :R

(#46787) ZTE_luky válasza Intruder2k5 (#46785) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

köszönöm szépen.

(#46788) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Sziasztok!

Egy új routert szeretnék venni a következő paraméterekkel:

Milyen net alá kellene az eszköz?
Diginet 100 (100/50 Mbps - garantált 25/20 Mbps, később garantált 100/100-ra akarunk átváltani)

Mennyi van beszerzésre?
15-20E

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1 db asztali gép (TP-Link TL-WN722N adapterrel), 1 db laptop, 2 db telefon

Milyen egyéb elvárások vannak vele szemben?
A jelenlegi routeremet (TP-Link WR-841N) cserélném le, két okból:

1. Van egy WD Red merevlemezem, amit beletennék egy USB 3.0-ás HDD házba, és így rákötve a routerre tudnék egy torrent klienst futtatni.

2. Valamilyen oknál fogva esténként eléggé belassul/ledobál a net, foglamam sincs miért. Talán mert egy panelban lakunk a kilencediken? Ezért gondoltam valami másra váltani.

Sajnos nem értek a témához, a korábbi hozzászólásokból ítélve talán az ASUS RT-N18U lenne a legjobb megoldás? Vagy esetleg az overkill ebben az esetben? Nekem csak tényleg valami megbízható router kellene, ami teljesen kiszolgál egy 100/100-as kapcsolatot, illetve torrent kliens futtatható rajta.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

(#46789) kali válasza .Ishi. (#46788) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-n18u nagyon jó választás, viszont ha a wifi kapcsolat a 2.4 GHz (túl)telítettsége miatt problémás - paneles környezetben jellemző -, akkor az sem garantáltan jelent majd megoldást, olyankor az 5 GHz a kibúvó, ahhoz viszont nem csak router, hanem ellenoldal is 5 GHz képes kell.

[ Szerkesztve ]

(#46790) .Ishi. válasza kali (#46789) üzenetére


.Ishi.
aktív tag

Köszi a gyors választ. :R

Lehet, hogy akkor az 5 GHzes irányba kellene elindulnom. Ebben az esetben a Asus RT-N56U lenne a befutó? (Kérdés, hogy B1 változat vagy sem? Illetve ahogy az összefoglalóból olvasom, nem gond, ha csak 2.0-ás USB portok vannak rajta?)

Az ellenoldalnak utánajárok, hogy mennyire 5Ghz kompatibilis :)

(#46791) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Diginet 100 Pro-hoz keresek wifis routert.
Mit tudtok javasolni?

Hálózati vevőm típusa:
http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-11_TL-WN721N.html
Ha jól értelmezem, ez 150 Mbps-re képes, tehát nem lehet vele gond.
Valamire kell még figyelnem esetleg? Most fogok új szerződést kötni.
Processzor pl gond lehet? (AMD A6-3650) Vagy a HDD írási sebessége? Okozhat valami keresztmetszet szűkülést? Biztosan butaságokat kérdezek, de láma vagyok a hálózatokhoz.
Egy db födémet kellene átjátszania.

Ezt néztem ki, nem tudom jól tettem-e.

https://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr841nd/127434

Vagy jobb lenne valami komolyabb?

https://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wr941nd/28314

Esetleg előre gondolkodva egy gigabites?

https://ipon.hu/webshop/product/tp_link_td_w8970/443546

Nem tudom, hogy szükségem van-e rá, mert nem igazán van, ami ilyen nagy sebességgel jön, netet is direkt választottam kisebbet, és egyidejűség sem lenne, egy gép megy csak egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#46792) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mint korábban írtam, rendeltem egy Asus RT-AC55U routert. A múlt héten belőttem, az első hibaüzeneten kívül (192.168.1.1 ütközés, a vezetékes IP-t áttette 192.168.2.1-re) szépen ment. A teljes beállítás 3 jelszó megadásából állt, ha nincsenek speciális igények. Nagyon felhasználóbarát, eleinte nem is igazán merült fel igény más fw-re. A wifi részével is minden rendben, egy vastag panelfalon keresztül is 4-5 között mozog a jelerősség, stabil 30 Mb/s-t tud, ami bőven elég. Összehasonlításként egy TP-LINK WDR4300 jelerőssége 2-3 között mozog ugyan ilyen körülmények között. Kis túlzással csak AP-ként lesz használva, pedig ennél sokkal többet tudna (USB 3.0, GB LAN).

Viszont már másodjára játssza el, hogy 2-3 nap üzemelés után nem lehet a wifihez csatlakozni. Ha újraindítom, akkor megint megy pár napig, de ez így nem az igazi.

Itt nem látom az openwrt által támogatott routerek között. Sőt, úgy látom, se DD-WRT, se Tomato nincs rá :( Ezek szerint jól belenyúltam, vagy elsiklottam valami felett?

mod: itt megemlítik, csak nagyon nem vagyok benne a fordítgatásban, kb. 2-3 éve nem csináltam. De a leíráson se tudok elmenni, pontosabban úgy tűnik, alaposan eldugták a forrást előlem.

[ Szerkesztve ]

(#46793) Zolee22


Zolee22
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok jártas a témában, de igyekszek minden infót leírni ami hasznos lehet.
Most egy TP-Link TL-WR340GD routerem van. A számítógépemen tárolom a filmjeimet és kábellel van a routerhez kötve mind a gép mind a smart TV-m(Samsung UE40ES6570).
A TV-re feltelepítettem a Plex szoftvert és egy hd filmet szerettem volna lejátszani rajta, de sajnos akadt. (A film paraméterei: Video bitrate: 28919 kbps, Fps 23.976, Audio Bitrate 384 kbps, channels 6, frequency 48000)

Szerintetek a router a szűk keresztmetszet? Ha igen, akkor erre a routerre jó ha lecserélem: TP-LINK TL-WR1043ND V2.1?

Ha számít, akkor Digi 100 pro netem van(garantált 50/25 Mbps)

Köszönöm szépen a segítséget,
Zoli

(#46794) Gubek-Einste válasza Steveke (#46777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Nyomtató megosztás nem lesz gond egyikkel sem de a TP-Link esetében a gépre kell majd telepíteni egy programot a megosztott nyomtató használatához.
A videó stream-elés nem a felbontás kérdése, hanem a bitrátáé, erősen környezet függő lesz, garantálni semmit sem lehet előre.

#46779 Eagle15
Nem ide való kérdés, menj át IDE.

#46790 Ishikoro
Mivel az N56U v2/B1 még csak most jelent meg így gyakorlati tapasztalat nincsen vele de kb hozhatja a v1 szintjét így nyugodtan megvehető, erre is van Padavan firmware.
Gyakorlatban nincsen jelentősége, hogy csak USB2.0-s port van rajta mivel amúgy sem lenne kihasználva a teljes port sebesség.

#46791 milan26
Ehhez a nethez erősen ajánlott a gigabites portokkal szerelt router mivel a 100-as portú router-eknek a teljesítő képessük határa lenne ennek a netnek a lekezelése ami tartósan annyira nem lenne ajánlatos.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
A jelenlegi adapter N150-as amivel gyakorlatban kb 40-50 Mbps vihető át körülményektől függően.
A TP-LINK TD-W8970 egy ADSL modem-router ami neked nem jó mivel nem ilyen neted van.
Legközelebb rendesen linkeljél.

#46792 ngabor2
Sajnos az AC55U egyik hibája a CFW hiánya de talán később lesz kész kiadás.

#46793 Zolee22
Mindenképpen megéri a cserét, már csak a net sebesség miatt is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46795) milan26 válasza Gubek-Einste (#46794) üzenetére


milan26
senior tag

Köszönöm szakszerű válaszod.
Sokszor én is így jártam a nem rendes linkekkel, majd telepítettem ezt:

[link]

Azóta bevallom, én is kicsit ellustultam. :)

(#46796) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

60mb os invitel nethez kellene valami wifis router 10 ezer forint körül, milyet érdemes venni ennyiért ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#46797) Gubek-Einste válasza killer1203 (#46796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami belefér a keretbe és ajánlott lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46798) krobi1


krobi1
csendes tag

Sziasztok!

A Dlink DIR-840 routerről mi a véleményetek? A Tp-Link TL-WR1043ND -vel van egy árba de a dlink 5ghz is tud.
Vagy asust inkább? módosított, alternatív firmware-t nem tervezem.

köszi, Robi

[ Szerkesztve ]

(#46799) Gubek-Einste válasza krobi1 (#46798) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D-Link az utóbbi időben nem ajánlott, akik vettek is tőlük router azok sincsenek teljesen megelégedve velük.
TP-Link-ből alternatíva lehet a 3600 ha kell a dual band képesség, Asus-ból az N56U ami már két sávos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46800) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Adott egy jelenleg 100/100-as digi net, ami a későbbiekben 200as lesz. Ehhez szeretnék megfelelő routert, amin az utóbbi sebesség maximálisan átmegy. Viszonylag kis lakásról van szó, ~40nm-t kéne lefednie. Egy laptop csatlakozna wifin (intel 7260), amin sokat megy a torrent, illetve pár mobil. Ehhez tökéletes választás az asus ac56u?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.