Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) kali válasza gemby (#46548) üzenetére


kali
legenda

érdemesebb lehet nem 100-as típusban gondolkodni, jobb az, ha fölé van kicsit tervezve a dolog.
írtad korábban a tl-wr1043nd típust, annál fontos, hogy ne v1, hanem v2 vagy v3 legyen.

(#46552) GRaul válasza Gubek-Einste (#46550) üzenetére


GRaul
őstag

es melyiket ajanlod?

ASUS RT-N10 D1 Vagy ASUS RT-N12 D1

TP Link N750 melle kellene jelerősitonek, mert a panelba kicsit gyenge a jel a tobbi szobaban

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#46553) Gubek-Einste válasza GRaul (#46552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az N12 a jobb wifi képesség miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46554) kzoli89 válasza Gubek-Einste (#46544) üzenetére


kzoli89
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, végül egy RT-AC55U mellett döntöttem.

Üdv,
Zoli

(#46555) konyi79


konyi79
addikt

Tudja valaki, mi a különbség az ac55u és ac56u között? érdekes, az már alig-alig elérhető...

(#46556) Multibit válasza konyi79 (#46555) üzenetére


Multibit
veterán

(#46557) konyi79 válasza Multibit (#46556) üzenetére


konyi79
addikt

Qualcomm vs Broadcom chip, ez a gyakorlatban jelent valami különbséget?

(#46558) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Másik topicban kérdeztem, de nem kaptam sajnos választ, így felteszem itt is. Intruder a WRT54GL-nek mennyire tesz be egy QoS? Át lett NAS-ra helyezve a trnt és ha maxon megy fel, akkor kb lehetetlen a netezés. Míg a gépemen volt a cFos ezt nagyon szépen egyenlítette, de debian alá nemigazán találtam(alt. L7 Filter). :R

Bár lassan már érik az az új router(kicsit eljárt már felette az idő), ami gigabites is, de addig is ezt meg kéne oldani. :K

[ Szerkesztve ]

(#46559) Multibit válasza konyi79 (#46557) üzenetére


Multibit
veterán

Nos, ha ezt sikerült kihámoznod a két adatlapból, akkor már csak egy lépés, hogy utánanézz a két IC-nek. Az AC55U-ban egy 1 magos 720 MHz-es központi egység van, az AC56U-ban 2 magos, 800 MHz-es. De nem csak ennyi az eltérés. Architektúrában is különbözőek MIPS (AC55U) és ARM (AC56U).
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az AC56U jóval erősebb vas, mint a testvére.

(#46560) konyi79 válasza Multibit (#46559) üzenetére


konyi79
addikt

Persze, láttam a két chip különbségét, ugyanúgy a dupla RAM-ot is. Azonban mivel a két router paraméterei alapvetően megegyeznek, elvileg azonos adatátviteli tempót ígérnek, így a gyártó nem közöl túl sokat ennek előnyéből (kb 5k HUF). Az érdekelt volna jobban, ez az eltérés a gyakorlatban milyen előnyt hoz.
Elvégre lehet mindegy, melyiket indítom, ha a szükséges tempót mindkettő tudja ac55u vs ac56u

[ Szerkesztve ]

(#46561) Multibit válasza konyi79 (#46560) üzenetére


Multibit
veterán

Írtam, hogy az AC56U jóval erősebb vas.
A kulcsszó a terhelhetőség. Pl. húzós torrent terheléskor, vagy sok rákapcsolódó kliens esetén tovább bírja, mint a társa. Ha nálad a nagyobb terhelhetőség nem szempont, akkor nyugodtan veheted az olcsóbb típust. Ezek a különbségek elsősorban kábelen jönnek ki. Wifi-vel nem lehet igazán kihasználni ezeket a routereket. A külső antenna bizonyos körülmények között az 55U előnyét hozhatja.

(#46562) Haapaet válasza Gubek-Einste (#46529) üzenetére


Haapaet
csendes tag

köszönöm
a lefedettségen tudok valamilyen eszközzel javítani?
ASUS AC56U-t néztem ki első körben, de nem tudom hogy a külső antennák hiánya
mennyire befolyásolja a lefedettséget vagy bármi mást :S

USB-s wifi adapter is megfelel az a lényeg, hogy legyen net :P, és mondjuk online játéknál se legyen vele gond

(#46563) kali válasza konyi79 (#46560) üzenetére


kali
legenda

azok a ráírt átviteli tempók csak a szabványt jelölik, de a gyakorlatban gyorsabb wan <->lan sebességet tud az erősebb hardver - a nyers erőre gondolok, különböző rásegítések nélkül -, illetve amit előttem is írt Multibit, terhelhetőség szempontjából sem mindegy, hogy egymagos 720 MHz proci és 128 MB ram, vagy kétmagos 800 MHz proci és 256 MB ram.
más kérdés, hogy kihasználod az erősebb hardvert, vagy a te felhasználói szokásodhoz elég a gyengébb is.

[ Szerkesztve ]

(#46564) Gubek-Einste válasza Haapaet (#46562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszköznek a beüzemelésével lehet javítani a lefedettségen.
Általánosságban a belső antennás eszközöknek kisebb a lefedett terület nagysága de az Asus eszközei az általánosságnál jobbak ebben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46565) Mega_106 válasza kali (#45892) üzenetére


Mega_106
újonc

Köszönöm,

Már majdnem megvettem az asus 87u-t de közben felmerült bennem, hogy a 256MB ram nem kevés-e. Idő közben meg elkezdtek megjelenni az 512MB rammal szerelt egységek, pl. Linksys wrt1900ACS, Asus 88U.
Nehéz kérdés:)

(#46566) Mega_106 válasza Mardel92 (#46276) üzenetére


Mega_106
újonc

Én 2db dwr-921 4g-s routert is használok.
Sajnos nekem nem volt szerencsém velük. Az elsőt 5 hónap után vissza kellett vinnem. A csere készülék tökéletesen működött. Idő közben kellett még egy és sajnos ezt is vissza kell vinnem.
Hibajelenségek:
- SMS kezelés nem működik (Főleg a fogadás)
- Eldobálja a hálózatot
- Nem lehet csatlakozni a hálózathoz
- Elérhetetlen a webes felülete

Viszont ha egy jó példányt fogsz ki, akkor lesz egy stabil, remekül használható routered.

(#46567) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget.
Végül Archer C5 lesz. Ma veszem át és csak reménykedek benne, hogy v1.2.

(#46568) kali válasza Mega_106 (#46565) üzenetére


kali
legenda

nem hiszem, hogy mostanság és a jövőben még egy ideg bármikor kevés lenne/lehet, de attól persze veheted a többel rendelkezőt.

(#46569) Pocok256 válasza Mega_106 (#46565) üzenetére


Pocok256
veterán

A linksyst én is nézegettem meg az asus t is csak a community ami mögötte van egyelőre egy nagy rakás nulla. Ezért nem merem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46570) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46522) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Végül Egy n18u lett a választott, meló után hozom el a posta pontról, 19990ért vettem. Este próba :)
Köszönöm a segítséget.

(#46571) Macei


Macei
tag

Sziasztok

A honapban bekotik az 500/200-as diginetet és mint kiderűlt routerről magamnak kell gondoskodnom.

Legaláb 4 lan portos kellene. A wifi-je lehet lassú ha erős a jel(nincs és nem is lesz laptop). Állandó ts szerver fut meg néha futtatok más játék szervereket szóval szükségem van megbízható ip kezelésre és port továbbítás/tiltásra.

Nem tudom melyik márka jó/nem jó. Ha konkrét tipust tudnátok mondani az lenne a legjobb, de megelégszem egy iránymutatással is hogy 20e+egy kicsiért mit vegyek.

Köszönöm

(#46572) kali válasza Macei (#46571) üzenetére


kali
legenda

szia,

akár az rt-n18u is megfelelő lehet 20 e ft környékén.

(#46573) MaCS_70 válasza Macei (#46571) üzenetére


MaCS_70
félisten

kérdés, hogy milyen környezetben használnád.
A Diginél ugye jellemző a sűrűn lakott társasházas környék, ami már erősen felveti az 5 GHz szükségességét, ami már az RT-AC56u felé viszi a választást, még ha drágább is.
Meg ugye az sem mindegy, hogy milyen a lakás, mekkora, hány szintes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46574) Dorian válasza MaCS_70 (#46573) üzenetére


Dorian
félisten

Kérdés, hogy mikor terjednek el az 5GHz-es kliens eszközök. Nálam spec nincs ilyen, a laptopok viszonylag újak, de azok sem tudják, viszont mivel nem régiek, egy jó darabig nem is lesznek lecserélve.
Én nagy társasházban lakom, de sztem én is az Asus n18u-t választom az n56u helyett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46575) kali válasza Dorian (#46574) üzenetére


kali
legenda

összességében elég régen elterjedtek már, vagy legalábbis elég sok van belőlük, a mobilok már több éve tudják, ráadásul nem is csak a csúcskategóriában - ott meg több éve adott már az ac is -, illetve a notik...stb. is, mostanság azokból is már szinte csak a legolcsóbbak nem dual band képesek.

[ Szerkesztve ]

(#46576) Dorian válasza kali (#46575) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyan lehet megtudni, hogy az eszközeim tudják-e?
Laptopomra rákeresve ennyit találtam: Wireless 1704 802.11b/g/n Ez tudja?
De pl. telefonnal kapcs. fogalmam sincs hogyan derítsem ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46577) kali válasza Dorian (#46576) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul és a mobiltelefon pontos típusára kell rákeresni. (wiki és társai)
a (dw) 1704 esetén inspiron lenne a tippem, a gyártó abba az olcsóbb kategóriájába még 2.4 GHz képes wifi modult tesz jellemzően.
a mobiltelefon gyártói leírását is megnézheted, de a gsmarena is segít; link, ha beírod fent a keresőbe a készülék típusát.

(#46578) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok.
ASUS RT-AC56U-val van valakinek tapasztalata? garantált sebesség, melegedés, illetve openwrt-k működőképessége érdekelne leginkább, fájlszerver lenne belőle, illetve VPN server.

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46579) kali válasza Tamás9x (#46578) üzenetére


kali
legenda

szia,

többen is használunk itt ilyet, a jó és erős hardvere garantálja a tőle várható maximum sebességet és stabilitást, melegedésről nem lehet beszélni, viszont én csak gyári firmware verzióval használom, így arról nyilatkozom, hogy azzal tökéletesen teszi a dolgát - teszem hozzá ezt azért, mert a témájában olvasható, hogy moddolt (konkrétan hgg) firmware verzióval képes néha fagyni, de nem csak ez a router, hanem más típusok is, szóval a módosított firmware verzióval van valami gubanc.

(#46580) Tamás9x válasza kali (#46579) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szia

A hgg-s fagyást olvasom több külföldi fórumon is de nem "jelentős" engem lehet speciel zavarna.
Stabilitásban lenne a főbb szempont van hogy 1-2 évig nem tudok kijutni a készülékhez, (kivéve extrém probléma, villám, vagy más készülék hardveres problémája)
Esetleg fellelhető valami más típus ami rendelkezik 32MB flash felett 128MB ram és 2db usb-vel?
Tp-Link C5 AC1200-on morfondíroztam még. Mikrotik sajna szóba sem jöhet :(

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46581) szekerszabi


szekerszabi
csendes tag

Üdv
Otthoni felhasználásra szeretnek venni egy Routert! 20mbit-es internet melle, nagyobb sajnos nem köthető a csekély lefedettség miatt..
7-8000ft-ős arkategoriaban tudom elképzelni a megfelelő eszközt számomra , aminek egy időben 2okostelefont, 2pc-T kell ki szolgálnia maximum. De legtöbb esetben 1laptop wi-fin illetve a pc kábelen csatlakoztatva terhelné az igen csak kicsi sávszélességet!
Egy szintes lakásról van szó.. Előre is köszönöm a segítséget

Nem egy szép gondolattal gazdagítottam volna a világot, ha időközben el nem felejtem őket.

(#46582) Intruder2k5 válasza szekerszabi (#46581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre legmegfelelőbb egy TP-LINK WR841ND, vagy egy ASUS RT-N12 D1 lesz, amennyiben további extra igényeid nincsenek, mint mondjuk 5GHz WiFi, vagy USB port.

(#46583) szekerszabi válasza Intruder2k5 (#46582) üzenetére


szekerszabi
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Nem egy szép gondolattal gazdagítottam volna a világot, ha időközben el nem felejtem őket.

(#46584) Gubek-Einste válasza Tamás9x (#46580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

70% vagy az alá állított wifi erősséggel már nincsen gond HGG esetén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46585) cyberkind


cyberkind
félisten

Szép estét mindenkinek!

Ez a router jó lesz az 500-as digi nethez?
Köszi előre is! :R

Paranormal Cocktivity

(#46586) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Szeretnék tanácsot kérni modem vásárláshoz. Ha nem a megfelelő helyen vagyok, kérlek irányítsatok tovább. Röviden a történet: barátnőméknél van egy inviteles 8/1-es ADSL net még a Telekomtól örökölt vén D-Link 360R modemmel. Folyamatosan szakadozott a net, kijött a Telekomtól a szerelő bekötötte rendesen a szűrőt a modem elé, amit nem tudom ki kötött be anno rosszul, valószínűleg majd tíz évvel ezelőtt aki telepítette a netet. A vonal jó lett, a net azonban még mindig szakadozott, a hibát a modem jelezte is azzal, hogy nem váltott állandó világításra az ADSL ledje. Azt mondta a modem nem valami korszerű, kérjünk az Inviteltől másikat. Namármost kiderült, hogy nem az Invitelé a készülék, mert azt még a Telekomos időkből maradt itt. Szóval nem adnak korszerűbb modemet, váltani meg nem válthatunk mert júniusban munka közben barátnőm édesanyja telefonon rábólintott a két év hosszabításra. Kisebb gondja is nagyobb volt, mint a nettel foglalkozni. Ha most váltunk, ránk verik a hátralévő hónapok díját, pedig a ház előtt már ott van az oszlopon a telekom 120Mbites koaxja. :O

Szóval venni kéne egy modemet, ami megfelelően kiszolgálja ezt a netecskét. Újonnan is jó, de ha van valami bevált típus lista, amiből itt az aprón tudok mazsolázni, azért nagyon hálás lennék. :R

(#46587) Intruder2k5 válasza cyberkind (#46585) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Igen tökéletesen jó lesz hozzá.

-----------------------------------------------------------------------------------

Bobyjack

D-LINK DSL-321B, vagy pedig DSL-360R T1/E

Utóbbit csak T pontban, vagy pedig aprón tudod megvenni. Olcsóbb mint a 321, de nincs kiskereskedelmi forgalomban. Mindkettő fekete színű, és teljesen jó, megbízható modemek.

De szürke 360R-t véletlenül se vegyél!

szerk.:
Ja, és sajnos már a DSL321-ből is van egy újabb verzió, amit szintén nem szabad megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#46588) róland válasza kali (#46579) üzenetére


róland
veterán

Milyen torrent kliens van azon az RT-AC56U routeren?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46589) Bobyjack válasza Intruder2k5 (#46587) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Ez a szürke 360R kerget már engem is az őrületbe, eszemben sincs még egy ilyet venni, de ebből adódik a kérdés, hogy a fekete dobozos változata már ennyivel jobban sikerült volna?

(#46590) Intruder2k5 válasza róland (#46588) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Transmission fut rajta, az ASUS által kreált saját kezelőfelülettel.

Bobyjack, a fekete dobozban teljesen más chipset van, csak a nevükben azonosak, egyébként semmi közük egymáshoz. Ez már BroadCom alapú, akárcsak a 321B, még a szürke szutyok azt hiszem TrendChip.

A feketének van már saját admin felülete is, igazából az egy 1 LAN portos router is egyben, illetőleg rá lehet tenni a dchard által készített firmware-t is.

[ Szerkesztve ]

(#46591) róland válasza Intruder2k5 (#46590) üzenetére


róland
veterán

Ugye nem hagyták ki a webes felületet belőle?! (Mostani LaFonera routeremen nagyon jól használható.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46592) Intruder2k5 válasza róland (#46591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is webes felület, a router admin felületén belül található.

(#46593) róland válasza Intruder2k5 (#46592) üzenetére


róland
veterán

S a router 9091-es portján meghívható felület?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46594) Intruder2k5 válasza róland (#46593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamilyen felületen igen, de sosem próbáltam ezt gyári fw-n, tehát nem tudom, hogy ott mi van, eredeti transmission felület, vagy egyéb...

[ Szerkesztve ]

(#46595) róland válasza Intruder2k5 (#46594) üzenetére


róland
veterán

Ha meghagyták a lehetőséget, akkor a http://a.router.ip.íme:9091 -en érhető el a webes kezelőfelület.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46596) Intruder2k5 válasza róland (#46595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt értem, tudom, ismerem is a transmission "gyári" felületét, bár a fentebb linkelt emulátorban az alapbeállítás szerinti port 8081, de ez nyilván állítható. Ugyanígy én a gyári tm felület helyett is inkább a webcontrol-t szoktam javasolni, csak gyári szoftverre ez nem igazán tehető fel.

Viszont továbbra sem használok gyári asus firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#46597) Rush77


Rush77
aktív tag

Tegnap átvettem a C5-öt de "sajnos" a v2.0-t kaptam.
Jobb lett volna a v1.2 a későbbi fw csere miatt. Viszont a v2-nek szvsz átláthatóbb a menüje.
Sebaj. Az eddigiekhez képest így is hatalmas előrelépés. +pont, hogy a környékemen 1 darab 5GHz hálózat sincs. :DDD

Mértem egy speedtestet wifin a telefonommal (LG G2) és nem vagyok csalódott.
A céges gépem amiben nincs SSD 360Mb/s-nél kifeküdt kábelen
Gondolom ez már a telefon korlátja és nem a hálózaté.

Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget.

(#46598) kali válasza Rush77 (#46597) üzenetére


kali
legenda

a telefoné, csak 1*1:1 ac kapcsolatra képes, így 433 Mbps a kapcsolat sebessége, amiből a hasznos 200 Mbps környékén korlátozódik.
igaz, vannak már elvétve mobiltelefonok is, amik 867 Mbps kapcsolatra képesek.

[ Szerkesztve ]

(#46599) Rush77 válasza kali (#46598) üzenetére


Rush77
aktív tag

:R

(#46600) Viper26


Viper26
nagyúr

Megérkezett.
Kb két hét mire be lesz üzemelve, csak tudjam kivárni. :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

iPhone 14 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.