Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Gubek-Einste válasza matyi012345 (#46346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus USB-N14, TP-Link 822N/8200ND

#46347 HUTCHDB
Két eltérő frekvencia tartományról van szó, a 2,4 GHz elterjedt -> emiatt zsúfolt is sűrűn lakott környezetben. A 5 GHz kevésbé zsúfolt de távolságra/zavaró tényezőkre érzékenyebb de nagyobb sebességre képes.

#46348 Janusz001
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami belefér a 10k-ba.

#46349 tvamos
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46350 sanya1111
Pontosan mit értesz lokális DNS szerver alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46352) Intruder2k5 válasza sanya1111 (#46350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Lokális DNS szervert?

Ugyebár SOHO routerek esetén alap esetben a router a DNS szerver, tehát ha úgy veszem ez is lokális.

De van lehetőség egyedi DNS szerver IP cím beállításra a DHCP szerverben, így a klienseknek az ott beállított IP-t fogja kiosztani a router DHCP szervere, ha arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#46353) matyi012345 válasza Gubek-Einste (#46351) üzenetére


matyi012345
őstag

:R

(#46354) sanya1111 válasza Intruder2k5 (#46352) üzenetére


sanya1111
csendes tag

(#46351) Gubek-Einste:

A lokális dns szerver alatt arra gondoltam, hogy a helyi hálózaton a valami.valami-nek a router meg tudjon feleltetni egy megadott ip címet.
Ugyanis hobbiból/munkához van egy wamp szerverem, és azt tesztelgetném és gondoltam, ha tud ilyet a router akkor nem kell külön nekem linux alapú dns szervert belőnöm.

üdv:
S

(#46355) HUTCHDB válasza Gubek-Einste (#46351) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46356) Intruder2k5 válasza sanya1111 (#46354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári szoftverrel sosem próbáltam. Nekem most (is) Tomato fut az ASUS RT-N66U routeren, ebben egész biztos működik az, hogy domain néven hívom meg a gépemen próbaképpen futó webszervert. Tehát a routerben be tudok állítani domain nevet, és azt böngészőbe írva a gépem nevével bejön a webszerver.

http://laptopneve.domain

(#46357) sanya1111 válasza Intruder2k5 (#46356) üzenetére


sanya1111
csendes tag

Köszönöm!

Akkor majd megnézem, hogyan működik az.

Üdv:
S

(#46358) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Tudtok javasolni egy kb 50-60e forintos megoldást ami:

AC WIFI router (lehető legnagyobb átviteli sebességgel mert HD tartalmak átvitelére kellene..) valamint egy jelismétlő (vagy szintén router ami tudja a bridge/client bridge funkciót) aminek van 4 db gigabites ethernet portja is.

Magyarul leirva : egyik szobában egy NAS a másikban egy médiaplayer van. A Cat 6 kábel kihúzása bontás nélkül sajnos lehetetlen... Ezt kéne áthidalni a lehető legnagyobb sebességgel, ami kb belefér a fent emlitett keretbe.

Persze olvasgatom a topikot, de mindegyik router kézikönyvét elolvasni majdnem képtelenség, hogy melyik tudja a client-bridge funkciót... :( :(

Előre is köszi.

(#46359) drlovi


drlovi
aktív tag

üdv!

van egy TP Link TL-MR3420 és egy Netgear WNR 2200 otthon , melyiket éredmes használni ?
A tp link antennás gondolom ez előny a számára?

(#46360) Gubek-Einste válasza Galahed (#46358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens/kliens-híd többnyire csak CFW alatt érhető el de ASUS-ban gyári firmware-ben is van ilyen funkció.
Mondjuk 2 db Asus AC56U még beleférhet a keretbe.
TP-Link-re CFW kell, abból Archer C5/C7.

#46359 drlovi
Mind a két eszköz azonos kategóriába esik így olyan sok különbség nincsen közöttük, a külső antenna miatt a TP-Link előnyösebb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46361) tvamos válasza Gubek-Einste (#46351) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na jo, de ezekbol melyikben van ket radio? Vagy hogy fogjak ezek a wifi-rol venni a netet, a wan port helyett? Nem tudom, hogy van ez mostanaban.

Ez peldaul bejon. Csak ha nem tudom beallitani, akkor kidobott penz...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46362) Gubek-Einste válasza tvamos (#46361) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két külön rádiós egység nincsen az ajánlottak eszközök között mivel ez elég ritka igény, inkább két eszközzel szokást ezt megoldani.
Milyen irányból/távolságból jön be a net?
Az ajánlott eszközök a beltéri megosztásra jól lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46363) tvamos válasza Gubek-Einste (#46362) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kb. 10-15 meter lehet, hazon belul. A lakason kivul. Csak a tablet eldobalja a netet. De nem ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy azon a wifi-n nem tudok halozatot szervezni / SAMBA, meg ilyenek.
De azt nem tudom, hogy ehez kell-e ket radios egyseg, vagy megy az egyen is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46364) Gubek-Einste válasza tvamos (#46363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyen nem fog mert ott csak repeater mód lenne.

Kb. 10-15 meter lehet, hazon belul. A lakason kivul.
Ezt nem értem pontosan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46365) Intruder2k5 válasza tvamos (#46363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen a feladat megoldható egy rádióval is, csak úgy feleződik az adott irányba történő kommunikációra fordítható idő, és ezzel együtt a sebesség is, mert a meglévő egy rádió hol erre, hol pedig arra kommunikál, váltakozva a kliens, és a netet biztosító AP közt.

Mondjuk lassabb net hozzáférés esetén ez nem okoz gondot, de értelemszerűen kihatással van a LAN<->LAN irányú forgalomra is, amennyiben az WiFi-n történik.

Esetleg ha tudnának a kliensek 5GHz-et, akkor megoldás lehetne, hogy a 2.4-es rádió lenne a kliens, ami venné a netet, és 5GHz-en lenne az továbbosztva. Ehhez persze Dual Band router kellene.

[ Szerkesztve ]

(#46366) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#46365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel kellene neki belső hálózat is így elég macerás lenne megoldani ezt egyetlen eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46367) tvamos válasza Gubek-Einste (#46364) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ket szintes hazban lakom, ket lakas van, a masikban van a router. Nem lopom a netet, csak igy vagyunk megegyezve, hogy toluk kapom a hozzaferest. Nem akarom hogy lassak az en dolgaimat a NAS-on, meg a savszelesseguket sem akarom terhelni az en belso adatkommunikaciommal.

(#46365) Intruder2k5 válasza tvamos (#46363) üzenetére
Nem gond a sebesseg nekem, a g-s azert mar lassu, az nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46368) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Lecseréltem ma a TP-Link 1043-as V1-es routeremet V2-re.
Az alap problémámat megoldotta, vagyis a LAN kapcsolatban most már a PC-mel összekötve a 240-es netet tudja.
Viszont max 40-es sebességet tudok kihozni wifin a routerből, ami elég gyengus. (pedig ugye 135 Mbit/sec-et tudnia kellene...)
Kérdésem az lenne, hogy nagyságrendileg milyen árból lehetne egy olyan routert vásárolni, (és természetesen milyen típust) amely mind wifin, mind LAN-on is egy igen jó választás lenne, ráadásul a wifi jel erőssége is a nagyon jók közé tartozik?
Tudom, hogy ez lényegében szabvány kérdése is, vagyis az 5Ghz-es ac-s routerek között kell keresgélnem, de itt igen nagy a szórás.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46369) Intruder2k5 válasza tvamos (#46367) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem. Akkor szerintem Te ezt keresed: TL-WR843ND
"Wireless ISP function provides the wireless Internet access in areas without wired ISP infrastructure"

Csak mondjuk ezzel meg a 100Mbps portokkal lennél gondban a NAS miatt. De ha mögé kötsz egy Gbit-es switch-et, akkor megvan a Gbit-es belső hálózatod is, és nem kell firmware-ekkel mókolnod.

[ Szerkesztve ]

(#46370) kali válasza HUTCHDB (#46368) üzenetére


kali
legenda

a router jóval többet is tud wifi sebességben is, de ahhoz megfelelő ellenoldal is kell, 40 MHz képes, illetve 2*2:2 vagy jobb mimo képességűvel (300 vagy 450 Mbps képessel) a jelenlegi dupláját vagy attól gyorsabb sebességet is mérnél.
amennyiben n szabványos dual band típus kell, úgy néhány tipp; tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300, rt-n56u, rt-n65u, rt-n66u
ac képes; archer c5, c7, rt-ac55u, rt-ac56u, rt-ac68u

(#46371) HUTCHDB válasza kali (#46370) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha a router tudja, akkor mi az oka annak, hogy ez a valóságban nem valósul meg?
Itt ülök a router mellet, minden családtagot megkértem, hogy csatlakozzon le a wifiről.
iPhone 6-ról van szó, amely 802.11a/b/g/n/ac szabványt tud, (és én nem is találtam arról semmit, hogy a 6S más szabványt támogatna, így nem értem az miért képes dupla sebességre mint a sima 6) így véleményem szerint a másik, fogadó oldalról nem lehet gond.
A router 2.4 Ghz-et tud csak, és ugye "N"-es, így a max 135 Mbit/sec.
Sajnos ennek harmada sem mérhető. (Még úgy sem, hogy -ahogy ajánlottad az iPhone topikban- a hálózatot állítgattam.)

Hatótávolság szempontjából melyik emelkedik ki a sorból?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46372) tvamos válasza Intruder2k5 (#46369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen-igen... :K Ilyesmi kene, csak nem lehet nalunk ilyet kapni. :(
Eleg lenne nekem az a sebesseg. Az nem gond.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46373) kali válasza HUTCHDB (#46371) üzenetére


kali
legenda

a router hibába tudja, ha a telefon nem, mert mindig a szűkebb keresztmetszet lesz a mérvadó, attól többet nem fog tudni a kapcsolat, mint amit az adott tekintetben gyengébb eszköz tud.
az iphone 6 2.4 GHz sávon nem 40 MHz/mimo képes, így bármilyen más 2.4 GHz képes routert vennél, egyikkel sem lehetne jobb a helyzet, mert attól a telefon képessége nem változik.
a wifi esetén adott egy "kapcsolati" és egy "hasznos" sebesség, mérésre csak a hasznos kerül, de van egy szükséges körítés is, az adja a "hasznos" és a "mérhető" sebesség különbözetét, hogy sokszor a felét sem lehet mérni a kapcsolatra kiírt sebességnek, de ez minden wifi kapcsolat és eszköz esetén így működik.
amennyiben jobb sebességet akarsz az iphone 6 esetén, úgy n szabványos dual band, még gyorsabbhoz pedig ac képes router kell.

(#46374) HUTCHDB válasza kali (#46373) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tehát az i6 csak 5 ghz-en tud "N"-es szabványban kb. 40-től többet, 2,4 Ghz-en ennyi a max?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46375) Gubek-Einste válasza tvamos (#46367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vegyél egy Asus N12 D1-et vagy TP-Link 841ND-t, tegyél rá CFW-t, és a beltéri megosztáshoz egy fentebb ajánlott gigabites router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46376) kali válasza HUTCHDB (#46374) üzenetére


kali
legenda

így igaz, 5 GHz n szabványon már gyorsabb, ac-n meg pláne.

(#46377) HUTCHDB válasza kali (#46376) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ok.
A barátom ajánlott egy wifi routert, igaz használt, de 25e-ért megkapnám, még garanciás:Linksys EA6900.
Ilyen árfekvésben (25e) van jobb választás tőle?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46378) kali válasza HUTCHDB (#46377) üzenetére


kali
legenda

annyiért jó vételnek gondolom, nem csak az ára, hanem a hardver miatt is.

(#46379) HUTCHDB válasza kali (#46378) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönöm, a segítséget, és a véleményt is! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46380) t.benedek


t.benedek
tag

Sziasztok,

1043nd v1-et cserélném bármire, amiben erősebb wifi jel 2 fallal arrébb is. Ezenkívül még feltétel a gigabit port, más nem. (Nem szeretnék range extenderrel és powerline adapterrel bohóckodni, mert naívan kipróbáltam mindkettőt de a 30/5-ös netet sem tudták stabilan átvinni.)

Tudtok ebben segíteni? :)

Előre is köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#46381) kali válasza t.benedek (#46380) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi kapcsolat tekintetében semmi garancia nincs ugyan, mert az nem csak a router függvénye, de ideális esetben jobb lehet egy tl-wr1043nd v2/3 (a v1 3 * 3 dBi antennás, a v2/3 pedig 3 * 5 dBi, illetve mimo tekintetében is jobb az újabb verziós, persze ehhez már jobb mimo képes ellenoldal is kell, ami képes kihasználni), vagy egy rt-n18u, utóbbi moddolt firmware által "tuningolható" is a wifi szórás tekintetében, de ezt csak asaját felelősségre.

HUTCHDB; nincs mit!

(#46382) tvamos válasza Intruder2k5 (#46369) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egy TL-WR743ND jó lehet nekem?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46383) kali válasza tvamos (#46382) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardver tekintetében gyengébb valamennyivel, mint a tl-wr843nd, illetve a wifi is szerényebb (150 Mbps és 1*1:1 kontra 300 Mbps és 2*2:2), de az Intruder2k5 által írt funkciót tudja az is.

(#46384) Janusz001


Janusz001
őstag

Egy tp link wr 841nd képes kiszolgálni 120/10 -es netet? Vagy ide már gigabites router kell? Van lehetőség hatótáv növelsésére, esetleg másik antenna rácsatlakoztatásával?

(#46385) Gubek-Einste válasza Janusz001 (#46384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router-en csak 100-as portok vannak így nem alkalmas a 120-as nethez, mindenféleképpen gigabites portokkal rendelkező típus kell.
Általánosságban az antenna csere alig vagy egyáltalán nem jelent jobb lefedettséget, sokkal jobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése ha nem megfelelő a lefedettség/sebesség az adott területen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46386) Janusz001 válasza Gubek-Einste (#46385) üzenetére


Janusz001
őstag

Akkor így már más a leányzó fekvése, jobban a zsebbe kell nyúlni :( Amúgy az működhetne, hogy a jelenleg a Telekom által biztosított dlink dcm 704 routert használnám az asztali géppel lan kábellel, ahogyan jelenleg is van ,ami igy biztosítaná a 120mbit -es (esetlegesen nagyobb csomagnál többet is) netet, a wifit pedig egy tp link 841n -el oldanám meg? Mert végülis a wifinél nincs szükségem ekkora sebességre, inkább a 10-15m -es körzetben stabil jel lenne fontos. Ha ez megoldható, hogyan néz ki ebben az esetben a kábelezés a két eszköz és az asztali gép között?
Esetleg gigabites eszközből valami jó ár/érték aránnyal rendelkező eszközt tudnál ajánlani a fenti szempontok figyelembe vételével?

[ Szerkesztve ]

(#46387) Galahed válasza Gubek-Einste (#46360) üzenetére


Galahed
senior tag

Köszönöm válaszod.

Amit nem tudok, és hiába olvasom a manualt, az nem teljeskörü.

Amit szeretnék:
A "client-bridge/bridge" beállítással (pl 2db AC56u/AC66u val) A és B pont között (max 7méter) a lehető legnagyobb átviteli sebességet szeretném elérni a HD tartalmak továbbítása miatt. Ez elvileg megoldható az Asus speciális, saját szabványú media átvitel beállításával, ha jól olvasom.

A kérdés: jól tudom, hogy ekkor a sima AP mód nem működik, azaz külön még konfigurálnom kell egy AP-t?
Sajnos nincs Asus routerem, nem tudom kipróbálni és vásárlás előtt jó lenne tudni...

(#46388) tvamos válasza kali (#46383) üzenetére


tvamos
nagyúr

(#46375) Gubek-Einste

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46389) t.benedek válasza kali (#46383) üzenetére


t.benedek
tag

Köszönöm szépen a segítséget :)

(#46390) Gubek-Einste válasza Janusz001 (#46386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható, hogy a TP-Link csak AP módban müködjön és az asztali gép közvetlenül menjen a HGW-ről.

Ha ez megoldható, hogyan néz ki ebben az esetben a kábelezés a két eszköz és az asztali gép között?
Egy kábel menne a HGW-ből az asztali gépbe, egy másik pedig a TP-Link egyik LAN portjába.

Esetleg gigabites eszközből valami jó ár/érték aránnyal rendelkező eszközt tudnál ajánlani a fenti szempontok figyelembe vételével?
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46391) Janusz001 válasza Gubek-Einste (#46390) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszönöm, így akkor megpróbálkozom a tp link wr841n -el.

(#46392) róland válasza kali (#46335) üzenetére


róland
veterán

Kali Gubek-Einste: TP-Link TL-WN725N adapterről mi a véleményetek? (Megnéztem, a routerem csak 150Mbps-t tud, így nem biztos, hogy kell gyorsabb.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#46393) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

867Mbps AC-s routert keresek gigabites LAN portokkal (legalább 4), nem túl drágán. USB nem kell, de az erős antenna feltétel, most WR1043ND V1-em van. Az Archer C5 megfelelő lenne a tulajdonságai alapján, jó vétel 23-25k-ért, vagy van olcsóbban is a fentieket tudó router?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46394) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az Asus RT-N65u-val jobban járok, mint a mostani wdr3600-zal? Igazából annyi bajom van csak vele, hogy az usb-n megosztott merevlemez olvasási sebessége max 10MB/s. Az Asus mennyit bír?
Az Asusnak nincsenek külső antennái. Ez nem jelent visszalépést a tp-link routeremhez képest?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#46395) Intruder2k5 válasza Victoryus (#46394) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N65U esetén 25-30MB/sec várható NTFS HDD-ről.

Általánosságban az ASUS-ok egyébként kifejezetten jól teljesítenek WiFi ügyben a belső antennák ellenére is, de természetesen azért érhet meglepetés, mint ahogy az WiFi-ről lévén szó, bármikor, bármivel előfordulhat, ezt előre megjósolni sajnos nem lehet.

Esetleg RT-AC56U nem jöhet már szóba? Ott a sebesség még feljebb tehető úgy 10MB/sec-el, és persze minden más vonatkozásban is egy jóval erősebb, és persze korszerűbb hardver.

[ Szerkesztve ]

(#46396) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

Nagypapám beruház az internetbe :D
Szóval kell neki router.
100/50-es digi netet vettem neki.
Szeretnék hozzá egy routert amit távolról is tudok managelni, mert nem a ő szomszédban lakik.
Mit ajánlotok?
Köszönöm!

(#46397) Multibit válasza r4z (#46393) üzenetére


Multibit
veterán

Jelenleg nincs a magyar piacon az Archer C5-nél olcsóbb, ajánlott AC router.

(#46396) jubilleum:
A jövőt is szemelőtt tartva, egy gigabites routert érdemes venned. A legolcsóbb ajánlott típus a TP-Link TL-WR1043ND v2/v3.

[ Szerkesztve ]

(#46398) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

A NETIS routerekről mik a tapasztalatok (már ha vannak egyáltalán)?

Az ajánlások alapján amúgy szerintem az Asus RT-AC55U lesz a kiválasztott csak megláttam a Netis WF2880 típust.

Köszi

(#46399) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nem tudom itt jó-e a kérdés.

Van egy Asus routerem a ház egyik végében, a másik végébe ki van húzva egy kábel a routertól és arról megy egy gép.
Azt szeretném, ha ezen a végén lenne egy olyan eszköz, amibe kábelen keresztül bemegy a net és egyben szórja wifin a netet, de kábelen menne tovább mellette a gép is. Erre van céleszköz? Vagy úgyis csere érett a routerem berakom a végre régit amin kikapcsolom a DHCP-t és ennyi?

Bocsi ha pongyola volt, segítséget köszönöm! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#46400) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok véleményt kérnék erről a routerről:
Linksys WRT AC1200
vs
ASUS RT-AC56U

Árban ugyanannyi lenne mindkettő. Főleg torrent futtatására lenne használva, (usb 3.0- ás HDD lenne rákötve) és esetleg egy kis mod után mumble szerver is futna rajta. Ezeket szem előtt tartva melyiket javasoljátok ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.