Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) ZeratulX válasza kezo0 (#46250) üzenetére


ZeratulX
tag

Jaja, már eszembe ötlött közben, hogy helytelenül írtam. :Đ A staff helyett nem sok nem idiótán hangzó alternatívát tudok. Legalábbis reggel 8 felé, alvás nélkül.

[ Szerkesztve ]

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#46252) Mr Bond 007 válasza ZeratulX (#46248) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kell egy router meg egy switch ha ekkora terekről beszélünk legalább szintenként 1 db Unifi ap. Mindegyik access pointhoz kábelezés. (magát az eszközt is a lan kábel látja el árammal)
Az alap unifi eszközök 4 különböző ssid-t képesek kezelni/készülék (a komolyabb Unifi eszközök 8-at is de azok már 100k körül vannak /db), mindegyiket lehet külön szabályozni szávszélben is. Központilag lehet őket vezérelni webes felületen és 1 csoportba tenni így zavartalan lehet az átjárás az eszközök között. (ha fellépsz a telóval vmelyik hálóra és lemész egy szintet, nem kell átjelentkezned, észre se fogod venni hogy már másik eszközt használsz.) Így látatlanban hasraütésre kb ennyiből állhat.

[ Szerkesztve ]

(#46253) Fjoe válasza Gubek-Einste (#46232) üzenetére


Fjoe
tag

Szia, bocs a késő válaszért, csak a részleteket egyeztetnem kellett az ismerősömmel.
Szóval:
Milyen net alá kellene az eszköz? Telekom Netmánia L 30/5Mbit/s
Mennyi van beszerzésre? Egyelőre úgy néz ki, hogy max. 25 ezer (de valamennyire tágítható a keret)
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva? Egy kisebb étteremről lenne szó, ott is főként a vendégtérről, úgyhogy 4 fallal lehetne számolni, a vastagságuk szigeteléssel együtt 50cm, és tégla falakról van szó. Kb. a helység közepén lenne a router és olyan 20-25m-es körben kéne "sugároznia".
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 1 kliens a biztos, ez vezetéken keresztül csatlakozna a routerhez, a különböző rendelésekhez, jelentésekhez lenne rá szükség, és ő kapná a nagyobb sávszélességet. A többi kliens változó számú és változó hardverű, a vendégek használnák a wifit, főként okostelefonnal, tablettel, notival.
Milyen egyéb elvárások vannak vele szemben? Azon kívül, hogy a wifi sávszélességét korlátozni tudjuk rajta, más egyéb elvárás nincs az eszközzel kapcsolatban. (Max. annyi, hogy ne legyen annyira bonyolult konfigurálni, de ez nem az én kérésem.)

[ Szerkesztve ]

(#46254) Gubek-Einste válasza Fjoe (#46253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Asus N18U elég erős hardveresen a több kliens eszköz kezeléséhez, ha a gyári firmware nem lenne jó akkor van rá CFW is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46255) Fjoe válasza Gubek-Einste (#46254) üzenetére


Fjoe
tag

Köszi szépen, ahogy néztem szerintem gyári fw-vel jó lesz :)

(#46256) ZeratulX válasza Mr Bond 007 (#46252) üzenetére


ZeratulX
tag

Köszönöm! Ez így jól hangzik.

:: Eladó kishibás HD 7870 2G :: hardverapro.hu/apro/_185

(#46257) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam az ASUS RT-N66U routert a TP-Link WDR4300 ellenében (ebből találtam egyet használtan is azok közül, ami szóba jött, mint potenciális "fejlesztés").
Előbbi a legfrissebb gyári OS-el fut, utóbbi pedig az OpenWRT legutolsó stable/release verziója reghack-el megtámogatva.
A két router-t átmenetileg egymásra helyezte (szinte összeérnek az antennáik) és a WDR4300-nak kedvezően választottam meg a közös csatornákat (egy iw list alapján olyat, amin eléri az adott rádió a lehető legmagasabb txpower értékét, az ASUS hardware-ről nincs is ilyen információm, és mivel ő a "kihívó", így gondoltam megérdemli a "hazai pálya" előnyét a TP-Link). A mód azért is 20MHz, mert az OpenWRT biztos elhagyja a bővítő csatornát, ha erős jelet lát azon a frekvencián.
A 2GHz kb. egyforma (néha helyet cserélnek a véletlen mérési hiba tartományán belül + az ASUS értéke néha felugrik ~10 dBi-vel jobbra, majd hirtelen visszaáll, ami nem tudom mitől lehet, mert a TP-Link mérése stabil ugyan ezen körülmények közt), az 5GHz-et viszont egyértelműen nyeri az ASUS, stabilan ~10 dBi-vel jobb. Utóbbi különbség talán mérséklődne, ha kikapcsolnám a 2GHz rádiókat, mert a TP-Link nyer úgy ~5 dBi-t (az ASUS-t még nem néztem), de kell a 2GHz.

Ami viszont negatívum, hogy a gyári szoftver nem engedi a 13-as WiFi csatornát, pedig szerettem oda menekülni a szomszédok elől. (Itt most nem látszik, de ház más pontjain előkerül egy-egy szomszéd 40MHz-es router-e) :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46258) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, erről (ZyXel NBG4615V2) mik a vélemények? A topikban még nem volt róla szó ha jól láttam. Egy lowbudget router kellene anyósékhoz ami megbirkózik a 200mbit-es digi nettel. Jelenleg egy asus n10e teljesít szolgálatot, tehát nem kell semmi extra, alap dolgokat tudja megbízhatóan. Várhatóan nem lesz ennél nagyobb sávszél, és 1 pc-t + smart Tv-t kell kiszolgálnia, + 2-3 mobilt wifin. :R

[ Szerkesztve ]

(#46259) HF77


HF77
senior tag

sziasztok!
nővérem szeretne routert venni! 200/100Mbps diginet van nála....ehhez milyen routert ajánlanátok?
egy kérése van, nem szeretne tízezreket költeni rá (1 laptop, 2 teló lenne a lakásban)
én ma vettem havernak egy TP-Link WR841N-et...ez jó lehet? vagy inkább ez: Asus RT-N12 mondjuk nála csak 100/50Mbps net van...

köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46260) kali válasza HF77 (#46259) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr841n(d) korlátos lesz 94/94 Mbps sebességgel, mivel csak 100-as router, az rt-n12 d1 meg még annyit sem tud, 100 Mbps és felette nethez gigabit képes router kellene, ha a teljes sebességet szeretné kihasználni, minimum egy tl-wr1043nd v2/v3.

[ Szerkesztve ]

(#46261) Intruder2k5 válasza HF77 (#46259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kizárt dolog, mert annak 100Mbps portjai vannak. A legolcsóbb ami szóba jöhet, a TP-LINK 1043NDv2 vagy v3.

(#46262) HF77 válasza Intruder2k5 (#46261) üzenetére


HF77
senior tag

:R
kali neked is

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46264) Gubek-Einste válasza SUPREME7 (#46258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen vele, gigabites portokkal szerelt de nem találtam adatot arról mennyit bír NAT-olni így kétséges, hogy tudja-e kezelni a teljes sebességet. Ha gondolod akkor tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46265) SUPREME7 válasza Gubek-Einste (#46264) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm, közben én is erre jutottam, hogy ennyiért megér egy próbát, max ha nem bírja visszaveszem. Csak mivel nem egy új cucc, reméltem, hogy van vele tapasztalat és ha nagyon problémás akkor nem futok vele felesleges köröket.

[ Szerkesztve ]

(#46267) Gubek-Einste válasza HF77 (#46266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jó a v1 mert kb max 100-110 Mbps-t tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46268) HF77 válasza Gubek-Einste (#46267) üzenetére


HF77
senior tag

aha..értem..akkor azért fontos a v2 vagy v3. gondolom az tudja a 200Mbps
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#46269) kali válasza HF77 (#46268) üzenetére


kali
legenda

azok már akár a gigás nethez is jók a hw nat miatt.

(#46270) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na most szépen pofára estem QoS és HWA NAT ügyekben. :W
Leginkább azért cseréltem volna WDR4300-ról, mert a TP-Link router-ek OS-e nem tud QoS prioritásokat kezelni, csak kőbaltával sávszélességet korlátozni, az OpenWRT pedig nem tud hardware-el NAT-olni (de a QoS-t ügyesen csinálja).
Most pedig beigazolódott a félelmem, hogy más OS-ek esetén sem feltétlenül működik egyszerre a HWA NAT és a prioritáskezelős QoS. Ha bekapcsolom az RT-N66U router-en a QoS-t, akkor kikapcsol a HWA NAT (aminek nincs is erőltetett Enable, csak Auto és Disable állása, Auto-ra rakva pedig egy percig molyol a semmin és Disable-el tér vissza, ha nem kapcsolom ki kézileg a QoS-t). :U

Akkor azt hiszem ennyi választásom maradt:
- Megtoldani még egy ethernet vezérlővel a Gentoo-s NAS-t és abból csinálni router-t a helyi hálózat számára (ez egyben a NAS cseréje is lenne, mert a mostani ITX lapon csak 1db integrált NIC és egy kőkorszaki PCI slot van)
- Venni valami méreg drága AC-s router-t, amiben izmos, akár több magos CPU van
- Esetleg vissza a kőkorszakba = fixen limitálni a kliensek sávszélességét és/vagy a klienseken a programok által használható csatlakozások számát

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46271) Sasos válasza janos666 (#46270) üzenetére


Sasos
senior tag

Kipróbáltam az RT-AC56U-n, és bekapcsolt QoS mellett is megy NAT gyorsítás. Bár ez téged nem vigasztal, csak azért írom, hogy itt lenne hozá proci HW NAT nélkül is, ellenben nem kell...

(#46272) janos666 válasza Sasos (#46271) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mármint olyan QoS, ami kezel IP:port=priority listát és ténylegesen alacsonyan tudja tartani a pinget is, miközben a prioritások szerint osztja szét a sávszélt?
(Az OpenWRT-nek ez szépen megy, csak kajálja is hozzá rendesen a CPU-t. Még durván 30/3-es volt a netem, mikor beüzemeltem így a WDR4300-at, és még épp elég volt a 60/5-höz is, de már jön a 120/10...)

Olyan értelemben még vigasztalhat, hogy ha viszonylag drágán vagy más kompromisszummal, de van megoldás (az RT-AC56U csak barkácsolva akasztható falra, de gondolom, hogy akkor más AC-s router-ük is tudhatja ezt, főleg olyan amiben hasonló a chipset, csak a burkolat más...).

A NAS-ból sem tudok ingyen router-t csinálni, sőt, még sohasem konfiguráltam desktop/server Linux-ot router-nek, így egész komoly WiKi/Handbook lapozgatós meló lenne, mire mindent összeszedek, ami egy router-re összeválogatott OS-ben készen vár.
Bár amúgy is szemezgettem már a használt Mellanox ConnectX-2 kártyákkal, hogy a NAS és PC közt 10Gbe optika legyen, azoknál nem sokkal drágább a 2db SFP+ portos se és fogad 1Gbe UTP modult is, nem csak 10Gbe optikát.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46273) Sasos válasza janos666 (#46272) üzenetére


Sasos
senior tag

A gyári FW-ben lévő adaptív QoS esetén dolgozik a HW NAT. Itt különböző alkalmazástípusok (játék, videó és hang streamelés, voip és üzenetküldő, böngészés, fájltovábbítás, egyéb) húzgálhatók fel, le a listán. (IP:port nem beállítható benne, feltételezem a hálózaton ezeket az alkalmazásokat részesíti előnyben, ha elfogy a sávszél.) Hogy a gyakorlatban ez mennyire dolgozik sikeresen azt nem tudom, mert nem használom a QoS-t, most is csak a teszt miatt kapcsoltam be.

(#46274) janos666 válasza Sasos (#46273) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor köszönöm, hogy külön megnézted. :R
Azóta nézelődtem még google-el is, és úgy tűnik, hogy az Adaptive QoS megy az ASUS-nál HWA NAT-al, a Traditional QoS nem, az TR-N66U-n pedig van Traditional és Bandwith Limiter mód (utóbbi van a WDR4300-on is).
Nekem csak a Traditional tetszik. :o

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46275) Multibit válasza janos666 (#46274) üzenetére


Multibit
veterán

Azt írtad 120-as nteted lesz. Ezek az Asus-ok (AC56U, AC68U, stb.) a dual ARM procival már hw NAT nélkül is többet bírnak, mint a WDR4300. Tehát egy jó CWF-el (pl. Tomato) érdemes próbálkoznod, ha a gyári QoS nem felel meg.

(#46276) Mardel92


Mardel92
tag

Sziasztok!

Tanács kéne, router választáshoz. A probléma az, hogy van egy kamera rendszer, amit távolról kéne megfigyelni, de csak mobil nettel megvalósítható. Kipróbáltam sokféle USB-s csoda eszközt, de mind a gyári firmware, mind OpenWRT eldobálja a kapcsolatot egy idő után (2 féle modemmel is).
Valami olyan routert keresnék, aminek saját SIM foglalata van. Találtam egy D-link DWR-512-t, de elég borsos az ára és mivel nincs vele tapasztalatom, nem merem bevállalni. (Kifizetnék, ha működik, de tesztelni meg elég erős húzós.)
Tehát a kérdésem az, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata, vagy más hasonló eszközzel, amit nyugodt szívvel tud ajánlani?

Köszönöm előre is!

(#46277) Pitbullcsiga


Pitbullcsiga
csendes tag

Sziasztok!
Routert keresnék 60as nethez, 1 laptop, 3 mobil, semmi extra csak megbízható legyen. Milyet lenne érdemes venni?

(#46278) Multibit válasza Multibit (#46275) üzenetére


Multibit
veterán

CWF => CFW
:W

(#46279) sssz


sssz
őstag

sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, átfutottam az első hozzászólást, de egy kétéves gyerek mellett nincsen időm túlságosan átbogarászni és utána olvasni (lévén én vagyok az anyja :D ) . Napokon belül bekötik hozzánk a 30as kábelnetet. Eddig mobilnetünk volt wifi hotspottal, de elég volt az adatforgalmi korlátokból, ezért váltunk. De nem akarunk kábelekkel vacakolni, wifin szeretnénk ha minden kapcsolodna. ez a minden 2 laptop, 2 telefon 1 tablet. A ház két szintes, a router az alsó szinten lenne, de fent is gond nélkül akarnánk fogni jelet. A másik , hogy én fogom összerakni valószínűleg a rendszert ( ne tessék szörnyülködni, tényleg meg tudom csinálni :D ) . Van elfekvőben egy ősrégi Dlink routerünk, de nem kotornám elő ha nem szükséges, szerintem már nem is tudná a sebességet biztosítani, anno azt is én raktam össze, nem volt vele gond, de azóta hogy a gyerek megszületett és Bogyó és Babóca valamit Halász Judit zenéi töltik ki a napjaimat, kissé "leépült" a szürkeállományom :D Szóval, egyszerű, gyors, erős, nem méregdrága, megbízható routert keresek a fentiekre :) Légyszi írjatok ötleteket, köszönöm :)

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#46280) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

janos666 és Sasos
A Hardveres NAT és a QoS kitárgyalása beállítás szintjén itt OFF, menjetek át az Otthoni hálózat és internet megosztás témába

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46281) Gubek-Einste válasza Mardel92 (#46276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM foglalatos router-ek nem olcsóak, ezért is szoktunk inkább USB modem + router párost ajánlani.
Mivel ez nem egy gyakori igény így sajnos tapasztalat sincsen az ilyen eszközökkel.

#46277 Pitbullcsiga
Ehhez a nethez inkább gigabites portokkal szerelt típust lenne jó beszerezni a jövőre tervezés okán.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46279) sssz
Ha nincsen tervben a 60-70 Mbps-nél gyorsabb előfizetésre váltás akkor jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.
Természetesen wifi tekintetében semmire sincsen garancia, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy hogyan is szerepel az adott eszköz mert minden környezet más és más, előre semmit sem lehet biztosra mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46282) janos666 válasza Multibit (#46275) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom, hogy azok már sokkal izmosabb CPU-k (magonként is, főleg akkor kettesével).

Az N66U gyári szoftverével a Traditional mód sem tetszik. Besoroltam a NAS-t Lowest-re, az asztali PC-t Highest-re. A NAS-on szaladt tovább a letöltés a netsebesség ~90%-ával, a PC-n pedig csak cammogott egy FTP-s letöltés és 100 felett volt a ping ~10 helyett.
Szóval igen, valószínűleg kell a custom OS ASUS-ra is, nem csak az erős CPU.

Most inkább arra húzok, hogy a NAS-ból csináljak router-t. Nem akarok annyit fizetni egy router-ért, amibe ezek a komolyabb AC-s eszközök fájnak, főleg így, hogy nincs is AC-s kliensem (esetleg néha vendégként).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46283) Multibit válasza janos666 (#46282) üzenetére


Multibit
veterán

Új (készülék) árakat tekintve egy AC56U olcsóbb, mint az N66U.

[ Szerkesztve ]

(#46284) Gubek-Einste válasza Multibit (#46283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig is az volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46285) Mardel92 válasza Gubek-Einste (#46281) üzenetére


Mardel92
tag

Rendben, köszönöm, akkor kénytelen leszek bevállalni a D-linket sajnos :S Ha érdekel, írok majd a tapasztalatokról.

(#46286) jag222 válasza Mardel92 (#46276) üzenetére


jag222
csendes tag

Az D-Link 512-est nem ismerem, de talán némi segítség: a DRW-921-et használom ugyanerre a célra. Kamerás megfigyelés mobil (Telenor) hálózattal. Mondjuk ez sima boltból még drágább cucc.
A routerben csak néhány port átirányítás van, semmi extra funkciót nem használok, de a kamera elérést azt teljesen stabilan tudja.
Egy másik helyen pedig ugyanilyen célra egy régebbi Huawei router van, pontos típust nem is tudok már. Ez szintén Telenoros beszerzés.
Ha hosszútávra kell akkor érdemesebb az ilyeneket hűség idő vállalásával mobil szolgáltatótól beszerezni. Akkor már megfizethető. De semmiképpen sem a Telekomtól, mert ott NAT-olt IP címek vannak, Telenor vagy Vodafone jó ilyen célra.

(#46287) Mardel92 válasza jag222 (#46286) üzenetére


Mardel92
tag

Köszönöm! A 921-es ha minden igaz, csak annyival több, hogy 4G-s, nem 3G. Vodafone-os net van, standardnetes APN-el, mert akkor nem NAT-olt IP-t ad, de mivel a modemük már egyben router is, ezért csak 192.168.9.x-es IP-ket osztogat, ami miatt már nem megy a portforward, de régebbi sticket meg nem hajlandóak adni...
Ha azt mondod, hogy a 921-el megy, akkor már kicsit bátrabban be merem vállalni ezt a típust.

Köszönöm még egyszer!

(#46288) sanya1111


sanya1111
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg 13-16 eszközt kellene egy switchen és két AP-n keresztül kiszolgálnia a TP-link 841ND routeremnek, ami elég sokat kifagy, vagy random nem csatalakoztat eszközöket(akár olyat sem ami direkt csatlakozik hozzá wifin vagy kábelesen), így úgy gondolom ez nem nagyon bírja ezt, ezért szeretném lecserélni.

Amivel szemezgetek az egy TP-LINK TL-WR1043ND v2 vagy v3, kérdésem az lenne, hogy ez tudná e stabilan kiszolgálni a fent említett 13-16 eszközt, 20 megás adsl mellé kéne de azt ahogy olvastam az összefoglalóban simán viszi. Extra funkciók nem igazán izgatnak mivel van letöltő szerver a rendszerben amivel mindent megoldok, max a portforwald és dynamikus dns kezelés lehet érdeket, bár az az ennél öregebb masinákban is benne van.

Segítségetek előre is megköszönve:

üdv:
S

(#46289) Mr Bond 007 válasza janos666 (#46282) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Miért nem nézel akkor valami combosabb vezetékest? Sokkal több lehetőséget ad mint a consumer cuccok. A mostani routered meg marad wifire. Ráadásul elég kraft van bennük hogy sok esetben értelmét veszti a qos mert ki tud szolgálni egyszerre több klienst is fennakadás nélkül.

Nekem az Edgerouter lite pl a digis netemen max feltöltés alatt (200mbit-el linux iso-t seedelve ofc :P) az asszony simán tud netezni youtubeozni, miközben én játszom az xboxon mindezt akadás, és lag nélkül)
Letöltést sajna még nem sikerült kiakasztani, de a régebbi routeremmel ilyet nem lehetett volna csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#46290) janos666 válasza Mr Bond 007 (#46289) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem nézel akkor valami combosabb vezetékest?

Nézem. :K
Az az új terv, hogy a NAS-ból lesz router is (amihez kényszerűen új ITX lap is kell a jelenlegin PCI-E hiányában, de akkor már a CPU is izmosabb lesz...)
Sőt, lehet hogy a hecc kedvéért SFP+ uplink switch lesz. ;]

"elég kraft van bennük, hogy sok esetben értelmét veszti a qos mert ki tud szolgálni egyszerre több klienst is"

Ezt nem egészen értem. A QoS nekem LAN<->WAN közé kell, aminek egy villámgyors CPU mellett is van értelme, hisz a WAN sebesség erősen véges, amiért alapvetően egyenlő esélyekkel versengenek a kliensek, de én meg akarom bundázni a meccset, hogy mindig az nyerjen, akit én szeretnék, a többiek pedig bármilyen hangosan ordibálnak, csak a maradékból csipegethessenek. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46291) sssz válasza Gubek-Einste (#46281) üzenetére


sssz
őstag

"Ha nincsen tervben a 60-70 Mbps-nél gyorsabb előfizetésre váltás akkor jó lesz egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.
Természetesen wifi tekintetében semmire sincsen garancia, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy hogyan is szerepel az adott eszköz mert minden környezet más és más, előre semmit sem lehet biztosra mondani. "

Nincs tervben :) Az ASUS szimpatikus, ára se rossz, úgy tűnik akár a 2 éves lányom is telepíteni tudná :D Köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#46292) Mr Bond 007 válasza janos666 (#46290) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"A QoS nekem LAN<->WAN közé kell, aminek egy villámgyors CPU mellett is van értelme, hisz a WAN sebesség erősen véges, amiért alapvetően egyenlő esélyekkel versengenek a kliensek, de én meg akarom bundázni a meccset, hogy mindig az nyerjen, akit én szeretnék, a többiek pedig bármilyen hangosan ordibálnak, csak a maradékból csipegethessenek. "

Esetedben kell a qos, de sok embernek bőven megfelelő ha minden kijut rendesen legfeljebb a letöltésed nem max sávszélen megy hanem 2-3%-al lassabban amennyi mellett a többi is szóhoz jut, és nincs fennakadás.

[ Szerkesztve ]

(#46293) Gubek-Einste válasza sanya1111 (#46288) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet tenni vele egy próbát de a nagy számú kliens eszköz miatt inkább az Asus N18U javasolnám az erősebb hardver miatt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46294) keekee


keekee
tag

Sziasztok,

küzdök az utóbbi hetekben a következő problémával:
adott egy faház, nappali falán rögzített TL-WR2543ND gigabit routerrel (3 db 8 dB-es antennával), és a szintén faház garázs falán rögzített TL-WA801ND repeaterrel (2 db 8 dB-es antennával). A két masina távolsága kb 20-25 méter egymástól, a könnyűszerkezetű falazatot leszámítva majdnem rálátással vannak elhelyezve. Az eszközök (mobil, laptop, tablet) szépen barangolnak a lakás és az udvar bejárása közben, automatikusan a nagyobb jelszíntű eszközre csatlakozva. Aztán egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy a repeaterre csatlakozó eszköz netrádiója huss-elhallgat. A wifi jel tökéletes, de netkapcsolat game over :F A repeater újraindítása után helyreáll a rend, de abszolúte kiszámíthatatlan ideig. A csatorna fix 6-osra volt eddig állítva, ma újraszkenneltem a környéket, és feltekertem a 13-masra, most tesztelem. Mire kellene még figyelnem a beállításoknál? Oké, hogy van watchdog a repeaterben, de ha lehet, nem azzal orvosolnám a problémát :)

Ami amúgy fura, hogy ezekkel a kondíciókkal (elhelyezés, illetve böszme antennák) a speedtest szerint 7,2/6,5 mega a sebesség a repeaterre csatlakozva, a fő AP-n mérve pedig 49,3/6,2, wifi átvitellel, LAN-on 80/6 (a kábeles internet amúgy 80/8-as papíron).

(#46295) Gubek-Einste válasza keekee (#46294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a 8 dBi-s antennák, gondolom, csak 2,4 GHz-s és a TP-Link TL-WR2543ND dual band eszköz így annyira nem olyan jó a használata.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
A repeater alapból min felezik az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46296) keekee válasza Gubek-Einste (#46295) üzenetére


keekee
tag

Igen, anno az antennacserekor figyelembe vettem, hogy csak 2,4GHz-en dolgozik ezzel a nyereséggel, de 5GHz-es eszköz úgysincs a közelben, és egyszerre csak egy frekin tud jelet sugározni/venni a router.

Mire gondolsz a két progival kapcsolatban, jelerősséget rendben találom, nyílván amelyik eszközhöz közelebb vagyok, ahhoz csatlakozik a teló/laptop, most a nappaliban -40 dBm a router és -80 dBm a repeater jelszintje. (wifi analyzer szerint)

Sajnos nem sikerült kölcsön kérnem a hétvégére egy barátom TL-WR841ND-jét, de teszek majd azzal is egy próbát a repeater helyén...

[ Szerkesztve ]

(#46297) Gubek-Einste válasza keekee (#46296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a repeater gyengén akkor ő maga sem tud nagyobb sebességgel adni.
Jó lenne látni mi a helyzet a repeater mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46298) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Üdv mindenkinek.

Egy sor kérdéssel fordulnék hozzátok: Router szeretnék vásárolni ittonra azzal az indokkal, hogy amit adtak a T-homeos előfizuhoz D-Link router az nem képes az 5Ghz-es átvitelre. Na most ezzel nem lenne gond de amióta van egy bluetooth-os hangfalam ami ugye szintén a 2.4Ghz-es frekvenciát használja drasztikusan lecsökken az internet sebessége wifin kersztül ha az használatban van vagy a laptop vagy a telefon mellett. Szóval átfutottam az összefoglalót meg visszaolvastam kicsit és arra jutottam, hogy egy Asus N12 D1 megfelelne az igényemnek.Ha esetleg kevesebb lenne a kraft, ami simán előfordulhat 5ghz-n tudomásom szerint akkor ezt lehet orvosolni egy erősebb antennával? Meg találtam máshol közben egy Asus N12Plus elnevezésű típust is, van a kettő között bármi lényeges eltrés? Minden úgy van ahogy gondolom, és működni is fog? Ha tévednék nyugodtan javítsatok ki egy laikus vagyok aki megpróbált utánajárni a dolgoknak :)

Válaszotokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#46299) kali válasza ricsi0307 (#46298) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-n12 d1 nem 5 GHz képes, hanem csak 2.4 GHz frekvenciát tudó típus.
milyen sebességű a neted, illetve mennyit szánnál a routerre?

(#46300) ricsi0307 válasza kali (#46299) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Papíron 30/5-ös, árban pedig 10000 környékén gondolkodtam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.