Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Tav-Csoves válasza Multibit (#46650) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Sajnos nem lehet, a kábelezés végett.
Viszont nem csak a távolság miatt cserélném le, hanem a nyers erő miatt. Amit nyújt az asus rt-n10 az nem elég, illetve tomatot - amilyen verzióra nekem szükségem lenne - nem tudok felflashelni a kevés memória miatt.
Digi100-ból csak 50 jön át. :)
Szóval marad az a hely, s az 56 ill 68as szintke. Melyik routert vetyem meg, s miért?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46652) HUTCHDB válasza Multibit (#46648) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sajnos igy sem ertem, vagyis azt, hogy mit irsz azt ertem, csak logikat nem talalok a szavak mogott...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46653) Gyurka6 válasza HUTCHDB (#46652) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Minden kereskedelmi forgalomba levő 2.4 GHz-es (ISM) sávban sugárzó wi-fi eszköznek a max. kisugárzott teljesítménye (EIRP) 100mw (20dBi) lehetne EU (Francia országban még kevesebb, ha jól olvastam). Ezt kétféleképpen lehet, egy kisebb "nyereségű" antennával (2dBi) kb 70mW teljesítménnyel, vagy nagyobb nyereségűvel (antenna) 10-50mW-al. Az első esetben jobban "szórja mindenfelé" a jelet, viszont gyengébben veszi az klienstől a jelet. A nagyobb nyereségű egy irányba szór ugyan akkora távolságra mint az első, viszont az adott irányból jobb a vételi képessége. Ezek miatt (is) van különbség az egyes eszközök adott helyi viselkedése között. (Láttam hirdetést olyan cuccról aminek ez nem probléma, nyilván a hirdető szerint elsősorban, (HIF/NNH?) engedélye biztosan nincs...)

Gyurka

(#46654) vittorio7 válasza HUTCHDB (#46652) üzenetére


vittorio7
őstag

Szia!

Én értelek mindkettőtöket.
Előbb-utóbb nekem is kell egy router, ha végre valahára bekötik a DIGI-t.
Az alábbit néztem ki: TP-LINK TL-WR1043ND V2 vagy V3. De minél többet olvasok a routerek után, lassan nincs olyan típus, amire ne panaszkodna valaki. :DDD

Pl. Ezt a tp-link.hu vélemények rovatban olvastam.

"D Zsolt – 2014-11-20:

Minden jól működik rajta, csak a térerővel van a gond. Egy Wr542 volt az elődje, és 1 antennával is nagyobb volt a térerő , A három anntenna nem ér 1-et.

Ügyfélszolgálat – 2015-01-13:

A régi routerek kimenő teljesítménye sokkal nagyobb volt, mint a ma kaphatóké. Ez azért van mert rendelet alapján leszabályozták a routerek kimenő teljesítményét, így az újabb routerek gyengébbek lesznek az ugyanolyan gyári 3-5dbi-s antennékkal, mint az elődeik.

Amennyiben ilyen jellegű probléma merül fel, akkor érdemes lecserélni az antennákat 8dbi-re (ANT2408cl), mert ez azért tud segíteni nem is kicsit."

[ Szerkesztve ]

(#46655) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Koszi a velemenyeiteket.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#46656) Execᵀʰᵀˢ válasza Gubek-Einste (#46636) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Köszi!

(#46657) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#46651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem 40-50nm-es panelbe bőségesen elég kell legyen az RT-AC56U is, nem egy példa van rá, akik ilyen környezetben használják elégedetten. Ha engem kérdezel, akkor nem éri meg a felárat az RT-AC68U.

(#46658) Tav-Csoves válasza Intruder2k5 (#46657) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsod, megfogadom, akkor 56U lesz! :)

(#46659) Intruder2k5 válasza Tav-Csoves (#46658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha gondolod kérdezz rá még ITT a tapasztalatokra.

Illetve ilyen esetekre szoktuk tanácsként javasolni, hogy webshopban rendeld meg, úgy ha mégsem jönne be, akkor lesz 14 nap elállási időd, mialatt indoklás nélkül bármikor visszaküldheted a routert, és kérheted vissza az árát, vagy cseréjét másik típusra.

[ Szerkesztve ]

(#46660) Gubek-Einste válasza travis84 (#46642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kellene az nem egy repeater, hanem egy AP. A repeater alkalmazása esetén nincsen lehetőség az eredeti jelszónak a megváltoztatására.
Repeater-ekről általánosságban:
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
A 10-15 kliens eszköz már egy elég komoly terhelésnek számít így emiatt mindenképpen a egy normál router használata lenne ajánlott.
Milyen router mellett kellene használni az új eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46661) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban hogy milyen wifi routert érdemes venni 1000mbites internethez.

(#46662) FNZ


FNZ
őstag

hali!

ha jól olvasgattam a fórumot, akkor egy tenda n60 jó lenne digi 1000-hez?

(#46663) Ozsi009


Ozsi009
tag

Sziasztok!

Wifi routert szeretnék vásárolni. Van egy Lenovo G500 tipusú laptopom. A barátnőméknél nem tudom milyen wifi van, azzal sajnos nem működik mindig jól, sokszor megszakad a kapcsolat. Honnan lehet tudni hogy milyen wifivel fog rendesen működni...? Mit tudnátok ajánlani?

Köszi!!

(#46664) Gubek-Einste válasza Tomi229 (#46661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46662 FNZ
Gyári firmware használatával nem ajánlott, Tomato-val pedig nem lenne meg a teljes sebesség.

#46663 Ozsi009
Honnan lehet tudni hogy milyen wifivel fog rendesen működni...?
Ez elég sok tényezőtől függ, nem valami egzakt kifejezés a "rendesen működni" így teljesen egyértelmű választ nem lehet erre a kérdésre adni.

Mit tudnátok ajánlani?
Jó lenne tudni a következőeket:
Milyen net alá kellene az eszköz?
Mennyi van beszerzésre?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb elvárások vannak vele szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46665) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

A napokban kezdett el gyengélkedni a routerünk (TP-Link TL-WR741ND). Van ebben az 5-6 ezres árkategóriában olyan, amely – ha nem is sokkal, de – ettől nagyobb hatótávolsággal rendelkezik? Az említett modell az egyik távolabbi szobába csak elég gyenge (néha eltűnő) jelet volt képes sugározni.
Ha pedig nincs, melyik lenne az a modell, ami megfelel annak az egyetlen kritériumnak, hogy ettől a TP-Linktől jobb legyen ilyen téren?

[ Szerkesztve ]

(#46666) r4z válasza B1T3 (#46665) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem vagyok hozzáértő, de ha már leszerelhető az antenna, nem lenne érdemes megpróbálkozni egy nagyobbal?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46667) yodamester10


yodamester10
őstag

A jelen és a múlt :) 60/6-os vidanetes net mellé vettem, a 62 ezret sajnáltam az asus 87-es típusért :D Gyors teszt lement és az 1080-p filmet simán stream-eli minden gond nélkül oda pörgetek a tévén ahova akarok.Remélem megérte az árát.

[ Szerkesztve ]

(#46668) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok! Én is jól kiszúrtam magammal beköttettem az 1000/400 as netet. 700/370 el csordogál. Milyen router ajánlott? A wifi nem érdekel,nem használom,de a 4 port elég kevés lesz,dugdosnom kell majd. Amiket néztem azt az 500-as csomaghoz ajánlják. Nem értek hozzá. Vegyek kettőt? :DDD

(#46669) Multibit válasza zarew (#46668) üzenetére


Multibit
veterán

Melyik szolgáltatónál lehe magyarországon 1000/400-as netre előfizetni? Vagy nem is Magyarországról van szó?
Asus RT-N18U + switch a javaslatom.

(#46670) Gubek-Einste válasza B1T3 (#46665) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hatótávot előre nem lehet megbecsülni pontosan mert minden környezet más és más, sok minden befolyásolja az elérhető eredményt, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz.
Az alső kategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND az ajánlott eszközök.

#46666 RazorGTR1
Általánosságban az antenna csere alig vagy egyáltalán nem jelent jobb lefedettséget, sokkal jobb megoldás egy másodlagos eszköznek a beüzemelése ha nem megfelelő a lefedettség/sebesség az adott területen.

#46668 zarew
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
A négynél több LAN port kell akkor switch bekötése az ajánlott mivel a négynél több portos router-ekből elég kevés van és azok egy része nem ajánlott és/vagy drágább mint a router + switch páros használata.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46671) zarew válasza Multibit (#46669) üzenetére


zarew
senior tag

8 éve sínylődöm a T-h rabságában.A Román testvéreink elhozták a szabadságot Érdre! Digi 1000/400 garantált:300/50 +95 tv (25HD) +tel 4500ft

Gubek-Einste: Köszönöm ,rohanok vásárolni!

[ Szerkesztve ]

(#46673) Sasos válasza zarew (#46671) üzenetére


Sasos
senior tag

400?!?! :Y

Nincs is olyan csomag hivatalosan. A szerződéseden mi szerepel?

[ Szerkesztve ]

(#46674) Multibit válasza Sasos (#46673) üzenetére


Multibit
veterán

1000/200 - gyanítom.

(#46671) zarew:
8 éve sínylődöm a T-h rabságában
Részvétem. Szerencsére nálam kimaradt a T-agság. A jelenlegi 500/200-as Digi nettel elégedett az egész család.
A mostanában kapható népszerű gigabites routerek mindegyike elbír a Digi 1000-es csomagjával.

[ Szerkesztve ]

(#46675) zarew válasza Sasos (#46673) üzenetére


zarew
senior tag

Bocsánat elírtam 200. Na, 200 ide vagy oda :)) ( A 30/5 6500-ért volt előtte.Csak net.)

(#46676) yodamester10


yodamester10
őstag

Kérdésem,hogy a frissen beüzemelt asus router-nél be kell kapcsolni a DDNS kliens szolgáltatást, vagy mi a manó az?

(#46677) Multibit válasza yodamester10 (#46676) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem tudod, hogy mi az, akkor - valószínűleg - nincs rá szükséged. El akarod érni az otthoni hálózatodat az internet felől? Ha nem, akkor felejtsd el a DDNS-t!

(#46678) yodamester10 válasza Multibit (#46677) üzenetére


yodamester10
őstag

Jelenleg nincs rá szükségem,köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#46679) MaCS_70 válasza yodamester10 (#46676) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha megtudod, mi az, hátha megörülsz neki!

A lényeg az, hogy az internetre (mondjuk úgy, jó esetben) egy a net felől is látszó IP-címmel csatlakozol, ami jelenleg a x.x.x.x (x<=255) formátumot jelenti. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az internet felől nézve ezen a címen elérheted az otthoni hálózatodat.

A gond kettős.
A kisebbik az, hogy az ember nem számokban, hanem szövegben gondolkodik szívesebben.
A nagyobbik viszont az, hogy ez az IP-cím jellemzően változni szokott, szolgáltatótól függően akár naponta is, tehát csak akkor látod kívülről a routeredet, ha az éppen abban a pillanatban érvényes IP-címen keresed.

A DDNS-szolgáltatás ezt a két problémát oldja fel azzal, hogy a router a szolgáltatónak mindig megüzeni az éppen aktuális IP-címét, amihez a szolgáltató stabilan hozzárendel egy alfabetikus webcímet.
Az ASUS-nál ez az xxxx.asuscomm.com-ot jelenti, azaz ha akarod (és más még nem akarta), akkor mondjuk a yodamester10.asuscomm.com címen elérhető lehet a hálózatod.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46681) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok!

Igazából a kinézett eszköz megvan egy Asus RT-N66U személyében viszont, mi történt? 1 hete követem kb. a terméket, de némely webshopban (ahol eddig a legolcsóbb volt pl. amit linkeltem) megugrott az ára annyira, hogy kb. AC66U-t vehetnék ott. Ez miért történhetett várható ez a többi webshopnál is? Ruházzak be minél előbb, ne halogassam? Illetve szerintetek N66U vagy AC66U egyelőre 0 db AC képes eszközöm van itthon. Csak mobilok és tabletek lógnak Wifin, azoknak pedig elég az N-es Wifi. Illetve netezésre kellene egy asztali gépbe egy vevő, az Asus Nano vevőjét néztem ki megvehetem nyugodt szívvel? Családi házban egy téglafalon túlra kellene a Nano. Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46682) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#46681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem semmi különös oka nincs ennek, csak a szokásos, vagyis az EUR/HUF árfolyam romlása. Hogy a héten, vagy a jövő héten ez merre megy tovább, az jó kérdés. Ha én ezt tudnám, már milliomos lennék. :)

iPon árgrafikonon is látszik némi emelkedés, 2-3000Ft egy hét alatt.

Egyébként az RT-N66U nem a legújabb modell már, és utódaihoz mérten elég drága is. Ha nincsen szükséged 5GHz-es WiFi-re, akkor RT-N18U lenne ajánlott, lényegesen erősebb ARM alapú vas, mint az RT-N66U. Ha kell az 5GHz, akkor hasonló árban van még az RT-AC56U, igaz belső antennákkal, de ez már Dual Core SoC, tehát 2x800MHz-es ARM modell.

Kell az az 5GHz Neked? Családi házas, vagy lakótelepi környezetben használnád? Sok a szomszédos WiFi hálózat?

Egyébként nekem is RT-N66U-m van, 1000%-ig meg vagyok elégedve vele, de én ezt három évvel ezelőtt vettem, ma már tuti RT-N18U-t vennék helyette, ami akkor még nem volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#46683) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#46682) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm a választ!

TP-Link TL-WR1043ND-t érdemes a RT-N18U-ra cserélni? Meguntam a TP folyamatos kifagyásait. Ezért gondoltam az RT-N66U-ra, azt mondod a N18U-ban erősebb a hardver? :R Hosszú távra terveznék vele, ezért szeretnék 5 GHz-eset venni, de, akkor N66U már nem érdemes, azt mondod? :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46684) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#46683) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha tényleg hosszú távra tervezel akkor inkább AC-s eszközt vegyél és abból is ARM alapút (ha maradnál az Asus-nál).
Érdemes a TP-Link 1043ND-t Asus N18U-ra cserélni de ha szem előtt tartod az esetleges 5 GHz-s váltást akkor inkább AC56U vagy afelett gondolkodjál.
A Nano adapter-t felejtsd el, a köröm piszoknál is kisebb antennája semmire sem jó, legalább normál méretűt de inkább külső antennás típust vegyél.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46685) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#46683) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy a fenébe ne lenne erősebb... :)

RT-N66U még MIPSEL alapú, 600MHz-es SoC, 256MB RAM, és 32MB flash.

Ezzel szemben az RT-N18U már ARM alapú, tehát generációval újabb SoC van benne, 800MHz-es, 256MB RAM, és 128MB flash.

Az RT-N66U USB HDD-re/ről másolási sebessége valahol 10-15MB/sec közt mozog, ezzel szemben az RT-N18U 20-25MB/sec közt tud.

A TP-LINK 1043ND még v1-es? A fehér?

Az RT-N18U sajnos nem 5GHz-es, így akkor az kiesik. Ezt neked kell eldönteni, hogy melyiket éri meg...

Az RT-N66U 5GHz-es is, külső antennás is, ellenben ~4 éves modell. Ez persze önmagában nem probléma, nálam is tökéletesen szolgál most is, és nem is szándékozom egyelőre cserélni, de mivel nekem egyébként nincsen szükségem az 5GHz-re, a nyers ereje miatt én ma RT-N18U-t vennék, vagy ha több pénzem lenne rá, akkor RT-AC56U-t.

Az RT-N18U erősebb, újabb, külső antennás, de csak 2.4GHz-et tud.

Az RT-AC56U még erősebb, 5GHz-es is, viszont csak belső antennás.

Efelett pedig jó nagy ugrás jön az árakban, RT-AC68U, RT-AC87U, stb...

Ha neked nincsen nagyon szükséged a brutál erős vasra, mert nem akarsz rajta ipari méretekben torrent klienst futtatni, akkor megteheti az RT-N66U is.

Ezért jó tudni előre, hogy mik lesznek a felhasználási területei.

(#46686) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#46685) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm Intruder neked is és Gubek-Einste-nek is!

USB-t nem használok, egy NAS fut mögüle, távoli eléréssel, torrent klienssel és ilyesmi nyalánkságok. Magát a routert nem terhelném USB-n semmivel még a nyomtatóm is hálózaton van. Egyelőre őrlődöm N18U és N66U fronton. Belső antennásat nem szeretnék. Van 3 db TP-Link +x dB-es antennám, azokat is szeretném feltenni.

Köszönöm a tanácsokat, akkor erre alszok még ma egyet, meg lehet holnap is egyet. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46687) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#46686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha szeretnéd használni a meglévő TP-Link antennákat akkor csak az N18U jöhet szóba mivel az antennák csak 2,4-esek így nem lehet használni dual band antennák helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46688) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#46686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek alapján akkor valóban az RT-N66U és az RT-N18U marad versenyben. A neted azt hiszem Neked 20Mbps, ha jól rémlik, de lehet tévedek. Van kilátás rá, hogy ez a router élettartama alatt mondjuk 500, vagy 1000Mbps lesz? Ha nincs, akkor az 5GHz jegyében megveheted az RT-N66U-t is, de ha van, akkor az erőfölény miatt csak fontos lenne az az ARM SoC.

(#46689) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#46688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jól tudom akkor 50/15-ös VDSL-je van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46690) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#46688) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gubek-Einste Úrnál a pont, az elsők közt voltam aki nem teszterként megkapta az 50/15-ös VDSL2-t, ha ezt lecseréli a T majd optikára, akkor lesz itt bármi más, addig kötve hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46691) B1T3 válasza Gubek-Einste (#46670) üzenetére


B1T3
addikt

Ez a D1-es Asus miben különbözik a Plusostól?

(#46692) Gubek-Einste válasza B1T3 (#46691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D1 az Broadcom, a + RealTek vagy MediaTek alapú.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46693) B1T3 válasza Gubek-Einste (#46692) üzenetére


B1T3
addikt

Köszönöm a válaszaid. :)

(#46694) Steveke


Steveke
csendes tag

Sziasztok!

Egy 60nm panel lakásban szeretnék WiFi routert venni, ami akadás mentesen bírná HD film streamet.
Milyet ajánlottok?

Köszi

(#46695) merqree


merqree
őstag

Szerintetek, munkahelyen kb 15 asztali gép, plusz 10-12 wifi eszköz ráakasztható egy TP Link WR941ND v5-re? :W
Mert most ez a szomorú helyzet, informatikusunk hozta.

Mivel a cégnél még nekem van affinitásom az informatikához, így engem "cekcuálnak", hogy nem megy a net... :Y

[ Szerkesztve ]

(#46696) mobal válasza merqree (#46695) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ehhez valami komoly cucc kell már :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#46697) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#46688) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tegnap megrendeltem az N66U-t az egyik hárombetűs boltból, ma látom a rendelésemnél, hogy hiányos rendelés, elérhetetlen az N66U, mondhatom vissza és most őrlődök megint, hogy akkor mi is legyen...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46698) Gubek-Einste válasza Steveke (#46694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net alá kellene az eszköz?
Mennyi van beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb elvárások vannak vele szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46699) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#46697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szép! Lehet megint feljebb ment az ára, "ráfizettek" volna ha ideadják a meghirdetett áron, így aztán kaptál inkább egy hibaüzenetet.

(#46700) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#46699) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja igen, 35e-ért volt náluk azt hiszem, most van még egy hely, ahol látom, hogy raktáron van, csak nem merem berendelni, amíg nem válaszolnak, hogy törlik-e a rendelésemet. Bár úgyis elállhatok a rendelésemtől, merjem megrendelni máshonnan úgy, hogy ők még nem jeleztek vissza vajon!? :U :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.