Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

egy megyeszekhely lakotelepi lakasaba (54 nm) kellene egy wifi router, egyeb lathato wifi APk szama 15+, mit ajanlotok ?

Ami kellene:

- kulso vinyoval torrent non stop

- tavoli elerhetoseg (akar mobillal is, torrentek tavoli hozzaadasa es letoltese)

- egyidoben 1 Samsung TV DLNA, , 2 mobil es egy laptop (ez wired) lenne rajta altalaban

Mennyiert ? olyan 25 korul bezarolag ...

Elore is koszi

Udv,

SB

(#46452) Gubek-Einste válasza Sickboy75 (#46451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net sebességet nem írtál de a torrent-ezés miatt gigabites eszköz lenne az ajánlott a nagyobb terhelés miatt.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46453) Multibit válasza Sickboy75 (#46451) üzenetére


Multibit
veterán

A konkrét típusjavaslatokon felül néhány fontos dolog:
- mivel sok a zavaró AP, dual band routert kéne venned és 5 GHz-en lenne jó wifi-zned vele (már ha alkalmasak erre a klienseid)
- a routeren történő torrentezéshez, DLNA szerver futtatáshoz és relative gyors HDD kezeléshez dual core ARM-os ruter javasolt
- még egy dual SoC-os, ARM-os router teljesítménye is kevés lesz egy home szerverhez képest
- told feljebb a 25 ezres határt

(#46454) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Mivel költözés miatt vidanetről váltunk digire így most teljesen elvesztem. Panelba kellene. Elvileg csak 1 router kellene hozzá .

Ez a csomagunk:
DIGINet  100
Sávszélesség:
100 / 50 Mbps
Garantált sávszélesség:
25 / 20 Mbps

1. kérdésem: ehhez milyen routert érdemes választani 5-6 ezer környékén?
2. Kérdésem ,ha töltök le valamit , akkor akinek ilyen csomagja van megtudja mondani mennyivel fogok lefele tölteni kb? Vidanetnél Kábelnet 40-ünk volt.
Ott Letöltési sebesség: 40 Mbit/s

40 Mbit/s letöltési sebességet biztosítunk, melyből 10 Mbit/s minden esetben garantált.
Feltöltési sebesség: 4 Mbit/s

A feltöltési sebesség 4 Mbit/s, melyből a garantált sebesség 1 Mbit/s. Ezzel 5mb körül töltöttem le.

köszönöm!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46455) Alex91 válasza Ramoskaa (#46454) üzenetére


Alex91
félisten

A letoltes mily meglepo 100 Mbit/s lesz a feltoltes pedig 50 Mbit/s. Eljon a Kanaan :D!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46456) Gubek-Einste válasza Ramoskaa (#46454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez gigabites portokkal rendelkező router ajánlott aminek a kezdő ára 13-15k környékén van.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46457) Dorian válasza Gubek-Einste (#46456) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel kapcsolatban még amit múltkor nem kérdeztem meg:

5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U és 5 GHZ-s wifivel: Asus N56U nagyjából egy árban van.
- Tehát az Asus N18U valamiben érdemlegesen jobb, mint az Asus N56U, hogy az 5GHz nemtudás ellenére érdemes lehet azt választani?
- 5gHz-es kliensek elterjedése milyen, ill. a, jövőt tekintve várhatóan milyen lesz ill. milyen időtávban?

Összefoglalva: Annak ellenére, hogy nekem jelenleg nincs egyetlenegy 5GHz-et tudó eszközöm, érdemes lehet ilyen routert vennem a köv. 10 évet tekintve, vagy az Asus N18U valamiben annyival jobb, hogy inkább azt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46458) Ramoskaa válasza Gubek-Einste (#46456) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Atyaég! Pedig ez még csak az alapcsomag. :DDD
Ez a wifivel vagy wifi nélkül mit takar? Ugye nem azt ,hogy nem tudnak rá csatlakozni? :D
Bocsánat ,de ehhez eléggé analfabéta vagyok :W

Alex91!

Én arra gondoltam ,hogy utorrenten mennyi lesz kb? vagy nem kell ahhoz utorrent se , neten ha letöltök az mennyivel jön lefele?

Vidanetnél ennél a csomagnál:
(Letöltési sebesség: 40 Mbit/s
40 Mbit/s letöltési sebességet biztosítunk, melyből 10 Mbit/s minden esetben garantált.
Feltöltési sebesség: 4 Mbit/s
A feltöltési sebesség 4 Mbit/s, melyből a garantált sebesség 1 Mbit/s.)

Olyan 5 mb/s volt. Diginél garantáltra "csak"
Sávszélesség:
100 / 50 Mbps
Garantált sávszélesség:
25 / 20 Mbps -t ír.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46459) Gubek-Einste válasza Dorian (#46457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- Tehát az Asus N18U valamiben érdemlegesen jobb, mint az Asus N56U, hogy az 5GHz nemtudás ellenére érdemes lehet azt választani?
Külső antennákkal rendelkezik és hardveresen is erősebb mint az N56U. Ha nincsen szükség 5 GHz-s wifi támogatásra akkor jobb ha csak 2,4 GHz képes eszköz használat.

- 5gHz-es kliensek elterjedése milyen, ill. a, jövőt tekintve várhatóan milyen lesz ill. milyen időtávban?
Folyamatosan jelenek meg a dual band eszközök és a jövőben ez csak erősödni fog, főleg AC-s adapterrel szerelt típusok lesznek előnyben.

Összefoglalva: Annak ellenére, hogy nekem jelenleg nincs egyetlenegy 5GHz-et tudó eszközöm, érdemes lehet ilyen routert vennem a köv. 10 évet tekintve, vagy az Asus N18U valamiben annyival jobb, hogy inkább azt?
Érdemes dual band eszközt venni de ha nincsen terhelt környezet (pl panel lakás) és/vagy fontos a nagyobb lefedett terület akkor érdemes beruházni csak 2,4-s router-be, főleg az N18U erős hardverét tekintve.

#46458 Ramoskaa
Sajnos ez van, a Digi olcsón adni gyors netet amihez pedig kell a megfelelő router is ami viszont már nem az alsó kategória.

Ez a wifivel vagy wifi nélkül mit takar? Ugye nem azt ,hogy nem tudnak rá csatlakozni?
Ezt nem értem pontosan mi akarna lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46460) Ramoskaa válasza Gubek-Einste (#46459) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

A Lényeg ,hogy jó legyen a net, mert a vidanettel megszenvedtünk. Bár lehet ez az 5eft-os belkin routernek köszönhető akkor..

Ha a wifi nélküli verziót veszem akkor nem tudok megosztani netet pl telefonra, laptopra wifin keresztül? Erre gondoltam.
A diginél ennyivel jobb a csomag? mert leírása alapján 2x annyit garantál mint volt. Ehhez meg már atomerőmű dukál? :D
Sokba lesz nekem ez a költözés.. Remélem panel nem árnyékolja le annyira :)

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46461) Gubek-Einste válasza Ramoskaa (#46460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, nem ezt jelenti.
Az Asus N18U és a TP-Link 1043NDv2/v3 csak 2,4 GHz-s wifi-vel rendelkezik, az Asus N56U és a TP-Link 3600/4300 pedig dual band router-ek vagyis egyszerre tudják a 2,4 és 5 GHz-s sávot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46462) Dorian válasza Ramoskaa (#46460) üzenetére


Dorian
félisten

Sőt, a Diginél az esetek nagy többségében simán megy a névleges sebesség vagy még a felett, nem csak a garantált.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46463) Ramoskaa válasza Dorian (#46462) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Ez újdonság lesz akkor. Vidanetnél csak a töredékét kaptam.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46464) Alex91 válasza Ramoskaa (#46463) üzenetére


Alex91
félisten

Nalad az 5 mb az megabit vagy megabyte? Mert nem mindegy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46465) ronson válasza Ramoskaa (#46458) üzenetére


ronson
őstag

8Mb/s=1MB/s

100Mb/s=12.5MB/s

(#46466) Ramoskaa válasza Alex91 (#46464) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Ezt nem tudom. Utorrent csak MB-t ír! meg mozilla is.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46467) Dorian válasza Ramoskaa (#46466) üzenetére


Dorian
félisten

5MB/s = 40mb/s
Mi a kérdés?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46468) Ramoskaa válasza Dorian (#46467) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Na így már akkor semmi :))

Köszönöm.

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46469) Ramoskaa válasza Gubek-Einste (#46456) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Visszatérve a témára.. Akkor panelbe érmesebb wifivel rendelkező dual-band-es router venni, igaz?

Most olvastam vissza a kettő nem egy és ugyanaz..

Bocsi a dupláért :/

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#46470) #19617792


#19617792
törölt tag

Keresem azt a routert, vagy routereket, amik megfelelnek az alábbi szempontoknak:
- UPC 120 mbites netet bírja (vagyis Gbit portok)
- 1 gép vezetékesen, a többi 3-5 okostelefon, 2-3 laptop WiFi-n, két szintes családi házban szétszórva, vastag (nem vasbeton) födémen keresztül is jó (stabil) legyen a WiFi, 5GHz nem lényeges.
- torrent ritkán van, akkor is az 1 vezetékes gépen és max 200 peer (uTorrent alapbeállítás).
- ha mindenki mindenen netezik és mondjuk fut a torrent *1, ne haljon le az eszköz.
- vagy legyen rá ~stabil*2 custom firmware vagy alapfirmware-rel lehessen az utolsó csavart is konfigolni rajta (a'la RouterOS)
- rendes tűzfal lehetőségek a'la RouterOS, pfSense, Sophos UTM *3
- mindezt bírja fagyások nélkül.

jelenleg a UPC által adott Cisco EPC3925 teljesít szolgálatot (AP-nek egy őskövület Edimax BR-6524n), teljesítménnyel gondjaim még nem voltak, ellenben a gyári módosított (feltételezem hogy UPC által módosított fw) firmware nem igazán jól konfigurálható. :(
stabilitás majdnem megfelelő, nyári hőségen - tetőtérben lakik - heti 1x újra kellett indítani... nem kicsit lehet terhelve, mert modem és router feladatokat lát el, illetve még AP is (UPC Wi-Free).
az AP-m pedig éppenhogy nem elég teljesítménnyel sugároz (dd-wrt ugyan van rá amivel elvileg növelhető a teljesítmény, van 1db build, az is instabil).

amikre eddig szemet vetettem (max 25k Ft)
- Asus RT-N18U (mert Tomato-képes)
- valamelyik "régebbi" Tomato-képes Linksys pl. E3200
- Mikrotik RB951G-2HnD
- TP-Link WR1043ND v2/v3, ha OpenWRT-vel stabil-bírja-jóawifi
- dual LAN miniPC pl. Intel J1900 CPU-val + pfSense/Sophos UTM + switch + 2db AP (valószínű overkill és vödör pénzbe kerül...)

ötletek, javaslatok?

*1: nem feltétlen üveghangon, és/vagy QoS által lefogva
*2: ha netán esetleg heti 1x újra kellene indítani az még belefér
*3: pl. nem szeretném, ha xyz országokból vmi idióta script kiddie nálam kopogtatna, nyugodtabban alszok, vagy az egyszem Windows 10 gép kémkedésre használt IP-jeit tiltanám, vagy kezdetleges központi adblock

[ Szerkesztve ]

(#46471) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Adott egy miskolci panel, ahol a net minőségével nem vagyok kibékülve (Digi - okos csomag megoldásból a legkisebb (DIGINet100)).
Nemrég költöztem panelbe (kollégiumból ahol kábelen neteztem folyamatosan, de wifiről sem volt ilyesfajta gond mint alább írok majd le).

Adott eszközök:
TL-WN821N - usb wifi stick (300n, nem 5ghz eszköz)
TL-WR340GD - 54M Wireless Router (54Mbps, 2,4ghz, G szabványig)

Problémám: Amit eleinte játék közben, majd skype, stream nézegetés és böngészés közben is észrevettem, hogy időközönként rettenetesen belassul / elérhetetlenné válik. Szedtem le latency monitor-t, kiugróan magas csak a "szakadás" időpontjaiban volt.
A router és gép távolsága 1 vékony fal és ~6 méter.

Én az interferenciára igyekszem fogni, ugyanis van (csak az én és párom tulajdonában) 1 pc (wifi stick), 1 munka noti, 1 munka teló, 2 saját teló, 1 ps4 és még az okos tv-ben is van egy wifi adapter.
Ergó szumma 7 eszköz csatlakozik csak általunk a routerre + a környezetben lévő 10+ router.

Problémám megoldását router + wifi stick cserében remélem(/látom). Amit az alábbi commentekből leszűrtem és zsebemnek is szimpatikus az egy TL-WDR4300 beszerzése lenne, valamint mellé (egy 5ghz képes wifi stick).

Viszont mennyire garantált a problémám megszűnése?

+++
Nem csak a problémám miatt tervezem ezen router beszerzését, ugyanis szeretném torrentezésre is használni, otthoni média megosztóként (vagy erre inkább kössem be a raspberry pi-omat?).

"Find something boring, and make it funny!"

(#46472) Gézengúz válasza chosa91 (#46471) üzenetére


Gézengúz
addikt

A 340GD egy őskövület, első körben cseréld le...

(#46473) nerysse


nerysse
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Tegnap vásároltam egy iphone 6s készüléket, és a problémám az, hogy nem sikerül az otthoni WIFI csatlakozás a routerhez.
UPC internet van otthon. A router ASUS tipusú. Másik (5s) iphone készülékkel simán csatlakozik.
A jelszót próbáltam megadni, amit kér, de így sem jártam sikerrel.
Mi a teendő ilyenkor? Adjatok valami jó tippet, ha tudtok segíteni. Amúgy nem értek az informatikához, de ha másik telefonnal simán csatlakozik a WIFI-re, akkor az iphone 6s-el is kellene szerintem. Tehát nem a router a hibás.
HELP!!! :) :W
Előre is köszönöm a segítséget! :R :C

(#46474) KTU válasza nerysse (#46473) üzenetére


KTU
addikt

Ezt mondjuk ide kellett volna,
:U
MAC szűrés van?
De az esetek túlnyomó többségében elfelejtik / hibásan ütik be a wifi jelszót.
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#46475) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok !

Hordozható mobilinternetes router szeretnék venni.
Alábbi szempontok szerint:
beépitett SIM kártya olvasó
saját akkumlátot
4G
jó lenne ha lenne rajta 1 LAN csatlakozó
külső antennát is lehessen hozzá csatlakoztatni
Mit tudnátok ajánlani?

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#46476) Gubek-Einste válasza #19617792 (#46470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kinézett eszközök:
Asus N18U jó lesz, nekem is van 240-es nettel gyári firmware-rel, bírni fogja a terhelést. Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor talán ez a legjobb választás.
Régebbi eszközt nem érdemes venni, max másodlagosnak.
Mikrotik ha van kedved hozzá akkor jó lesz.
TP-Link 1043NDv2/v3 helyett inkább Asus N18U az erősebb hardver miatt.
Mini PC is megfelelő lesz, sőt még home server is lehet egyben.
Ami még szóba jöhetne a dual band eszközök, az Asus N56/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

#46471 chosa91
A dual band router és adapter páros a többi 2,4 GHz-s hálózat zavarát kiszűri.
Az új, erősebb hardverű router a terhelési gondokat valószínűleg megoldja így jó eséllyel nem lesz meg ami eddig volt de természetesen garancia nincsen semmire sem wifi tekintetében.
Ha nem tervezed 2x2:2-néljobb wifi képességű adapter használatát/beszerzését akkor elég lehet a TP-Link 4300 kis testvére, a 3600 is, csak az 5 GHz-s wifi-ben térnek el egymástól.
Természetesen azt vedd figyelem, hogy egy router soha nem lesz olyan mint egy különálló NAS/gép így nem is szabad elvárni tőle azonos teljesítményt, torrent-ezésre is csak korlátozottan alkalmas.
Ami még szóba jöhet az az Asus N56U mint alternatíva a TP-Link 3600/4300 szemben.

#46475 Vikt0r
Leginkább szolgáltatóknál lehet ilyen eszközöket beszerezni könnyen.
Sajnos az igényeid elégé ütik egymást, a SIM foglalat/LAN csatlakozó/akkumulátor hármas elég ritka -> szolgáltatóknál talán van ilyen.
Ami ajánlani tudok az a TP-Link MR3040 (akku+LAN) és a M7350 (SIM+akku)
Külső antenna csatlakoztatóra semmit sem tudok mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46477) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!

Egyelőre csak tájékozódásképpen, érdeklődni szeretnék Tőletek.
Asus routerben gondolkodom elsődlegesen, Viszont ez ezekben is magok meg ramok vannak már, minden eszköz egyre okosabb inteligensebb és az egyébként technikai beállítottságú ember már szinte iszonyú buta minden modern kori csodához, fejlődik a világ, de nem is ez a lényeg.
Nézegettem, vannak elég szép árak, viszont kettő tetszik.
Az egyik az AC66U a másik pedig az AC68U.
Az árán látom hogy jelentős a különbség, meg hogy az egyik kettő másik csak egy mag, ebből is gondolom hogy azért a több az erősebb és gördülékenyebb.
Viszont mennyire éri meg a felárat (~10ezer ft) ha így nézzük ez a dolog? nekem 3 port biztosan foglalt lesz benne, wifin 3-4 eszköz fog szolgálni viszont 5ghz nem kell nekem. (természetesen még ameddig el nem terjed, nem gond hogy ott van benne)

Szeretném ha valamennyire felhomályosítanátok :)

Előre is köszönöm!

(#46478) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#46477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Ha nem kell az 5GHz, akkor nézd meg az ASUS RT-N18U-t is, sokkal olcsóbb mindkettőtől, teljesítményben pedig a kettő közt helyezhető el.

[ Szerkesztve ]

(#46479) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46478) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm a válaszod, amúgy nem AC66U-ra gondoltam hanem N66U-ra és AC68U-ra, már belezavarodtam teljesen. :)
N66U megmondom az őszintét nekem nagyon bejön, viszont az AC68U a maga két magjával kicsit jobban csábít, annak ellenére hogy azért majdnem duplájába kerül, viszont ha hosszú távon jól teljesít mondjuk 0-24ben évekig (esetleg BT-re használva is) Akkor lehet hogy megérné az is nekem. Ez az N18U is bírja az efféle dolgokat, és nem hagy ki semmi jóból engem amibe belevinnének a nagy társai?

(#46480) Intruder2k5 válasza ftamas0201 (#46479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N18U is generációkkal újabb, mint az RT-N66U. Még előbbi már 800MHz-es ARM SoC-al megy, 256MB RAM-mal, és 128MB flash-el, addig utóbbi a régebbi MIPSEL architektúrára épül, 600MHz-es SoC, 256MB RAM, és 32MB flash van benne. Az RT-N18U-ban USB 3.0 port, még a 66-ban csak 2.0 port van.

Bár kétségtelen, hogy a kétmagos RT-AC68U erősebb, de nem vagyok biztos benne, hogy 30k pluszt megérne a többlet amit nyújtani tud, ha nincs szükséged az 5GHz-es WiFi-re.

(#46481) ftamas0201 válasza Intruder2k5 (#46480) üzenetére


ftamas0201
senior tag

WiFi nekem lényegében csak a jelerősség kell távolságban. De igaz amit mondasz, újra kell akkor tervezzem a gondolatokat. :)

Köszönöm szépen!

(#46482) btibi2001


btibi2001
csendes tag

Sziasztok!
Most váltok DIG 200-as csomagra. Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen routert érdemes vennem. Társasházban lesz kb. 7-8 konkurens WLAN. Egyidőben WLAN-on csatlakozó eszközök 5-6. A földszinten lenne és az meleten is lérhető jel relenne szükség kb. 6-7 m távoldágban

Köszönettel

(#46483) Gubek-Einste válasza btibi2001 (#46482) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46484) btibi2001 válasza Gubek-Einste (#46483) üzenetére


btibi2001
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Nehezen tudom eldönteni, hogy kell-e az 5GHz. IAz Aus N18-at néztem és a TP-Link Archer C5-t. Esetleg milyen szempont alapján válasszak?
Köszi!

(#46485) Gubek-Einste válasza btibi2001 (#46484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a kettő között a kell-e az 5 GHz vagy sem a fő kérdés. Panelos környezetben jól jön az 5 GHz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46486) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#46483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kopott még el a Ctrl+C/V a népeden?
Iszonyúan becsüllek a türelmedért!

:)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46487) btibi2001 válasza Gubek-Einste (#46485) üzenetére


btibi2001
csendes tag

Köszi szépen!

(#46488) truefx válasza MaCS_70 (#46486) üzenetére


truefx
aktív tag

Lehet hogy egy robot, és kulcsszavakra posztol. ;] Maxi riszpekt amúgy.

Az én kérdésem az lenne, hogy a melegen ajánlott Archer sorozat mennyire régi architektúra? Merthogy ugye elhangzott szempontként itt az is, hogy pl. az N18 generációkkal újabb mint az N66.

(#46489) chosa91 válasza Gubek-Einste (#46476) üzenetére


chosa91
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a korrekt választ :) :R

Az említett 4300-nál maradnék (már be is rendeltem), milyen wifi sticket ajánlanál mellé (ha nem vagyok pofátlan hogy itt kérdezem meg)?

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#46490) Gubek-Einste válasza truefx (#46488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem olyan régi, 1-2 éves típustól függően.

#46489 chosa91
Semmi gond, nyugodtan kérdezhetsz adapter ajánlás ügyben is.
A 4300 mellé N600 vagy N900-as adapter való (N600 esetén nem lesz kihasználva az 5 GHz sáv teljes képessége).
Ajánlott eszközök: TP-Link TL-WDN3200/4200, Asus USB-N53/N66

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46491) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az összefoglalóban az ASUS RT-N18U és a ASUS RT-N56U is szerepel. A kettő majdnem ugyanolyan áron van az Aqua-ban. A kettő közül melyik lenne a jobb választás hatótávolság tekintetében?

(#46492) Intruder2k5 válasza Pikkolo^^ (#46491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyértelműen az RT-N18U. Egyébként is erősebb hardver, "hiányossága" csak annyi a másikkal szemben, hogy nem tudja az 5GHz-et.

(#46493) repvez


repvez
addikt

tud valaki véleményt erről a routerrol vagy tud e esetleg hasonló vagy jobb tudású routert ugyan ennyi árért?
[link]

Ha erre ráteszek egy külső winyot vagy egy nagyobb pendrivot akkor azt tudom használni mint távoli adattárat és a számitógép bekapcsolása nélkül elérni róla fájlokat videokat képeket doksikat, akár mobilra vagy a TVre vagy , bárhol ahol épp vagyok ?

A jelenlegi TP link 842nd valamiért sokszor eldobja a kapcsolatot vagy csak belassul, pedig csak egy 10/0,5-ös net megy rajta és a PC vezetéken meg 1 telefon wifin. ÉS meleg a burkolata.

(#46494) Gubek-Einste válasza repvez (#46493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

[link]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46495) Pikkolo^^ válasza Intruder2k5 (#46492) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm. Akkor azt választom.

(#46496) rbalint88 válasza Gubek-Einste (#46211) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszönöm a segítséget, ajánlásokat, sikerült lezongorázni a c20i gariját és elhoztam helyette egy Archer C5-öt (v2, legfrissebb fw), eddig parádé. Laptoppal és iPhone6-tal tesztelve ezt tudja a wifije:

(#46497) Spenike


Spenike
tag

Hali vettem 1 TL-WR841ND .V9 rutert

Elvileg helyesen össze is dugtam viszont mikor konfigurálni alkarom ezt írja:

[ Szerkesztve ]

(#46498) KTU válasza Spenike (#46497) üzenetére


KTU
addikt

Reseteld, és csak a feltétlen szükséges beállításokat, állítgasd.
Belépési felhasználói név, jelszó módosítás, esetleg router IP, ha valamivel ütközne.
Szolgáltatódnak megfelelő kapcsolat beállítása.
Wifi beállítás.
Esetleg MAC korlátozás

a DHCP-t ne piszkáld, ha nem tudod mi az. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#46499) Spenike válasza KTU (#46498) üzenetére


Spenike
tag

Oké

Nyomtam neki 1 Resetetem elvileg újra is indult minden lámpa felvillant elindítottam a telepítőt de ugyan azt írja ?
Most akkor mi lehet a probléma ?
El sem jutottam odáig hogy valami is állíthatnék!...

(#46500) crissprivat válasza Spenike (#46499) üzenetére


crissprivat
senior tag

Ne telepítöröl akard állítgatni,hanem webfelületen keresztül. Kösd össze a sz.géppel és üsd be a böngészöbe az alap ip címét a routernek. Azt hiszem 192.168.1.1 lesz. Utána felhasználó admin,jelszó admin és bennt is vagy a router menüjében.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.