Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) FNZ válasza Bolobi (#46850) üzenetére


FNZ
őstag

sajnos lemaradtam róla, kellett volna nekem is

(#46852) Bolobi válasza FNZ (#46851) üzenetére


Bolobi
tag

Reggel 5-től nyomkodtam az F5-öt le-le bukó fejjel :D
Mosógép volt a prior csak az meg nem volt olyan ami kellett volna :D ezt meg pont megláttam :D

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#46853) Zsolti900114 válasza Bolobi (#46850) üzenetére


Zsolti900114
tag

Tegnap különben arra jutottam én is, hogy megpróbálnám az N18U-t. A cégnél az van, és nem is rossz. Kosárba is tettem, de mondom megvárom az akciót. Most meg szívat. :)

(#46854) FNZ válasza Bolobi (#46852) üzenetére


FNZ
őstag

1/4 7-kor ránéztem a netre, de még nem volt semmi, mivel ahogy írták pirkadatkor kezdtek 3/4 7 felé.

(#46855) plejik


plejik
addikt

Hát csak behúztam egy Tp link archer c9 ac1900 routert, ha már így Black Friday van.. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#46856) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!

A BF keretein belül megrendeltem egy Asus RT-N18U routert otthoni használatra (spontán jött, nem routert akartam venni, de a mostani szolgáltatós kritikán aluli). Olvastam, hogy ebben az árban ajánlott routert, de mivel nem az volt a fő cél, hogy routert vegyek így nem is nagyon néztem utána.

Lenne egy két kérdésem:
- látom, hogy DLNA (Media Server) képes a router: megoldható, hogy kiváltsa a számítógépen futó Serviio media servert? 1 db tévén nézem vele a filmeket, sorozatokat.
- létezik részletes (pontról - pontra) leírás, hogyan lehetséges torrentezésre használni a routert?

Nem nagyon értek hozzá, csak a lehetőséget szeretném megvizsgálni, hogy lehetséges-e a torrentezést, illetve a média server feladatokat kiváltani a routerrel. Tudom erre vegyek egy NAS-t, de nem akarok, inkább hagyom az asztali gépem.

Köszi
Üdv!

(#46857) WestBam válasza Sur1G (#46856) üzenetére


WestBam
senior tag

Ez azért vicces mert reggel óta egyfolytában nyomkodtam hajtva egy ilyen routerre, aztán be is jutottam, kosárba is tettem de megerősíteni egyszer sem sikerült a megrendelést, az utolsó lépésnél mindig hibát írt, majd a kosárból is kivette a routert. Betettem kb. 10-15 alkalommal és addig csináltam ezt folyamatosan míg azt írta, hogy elfogyott. Tavaly is felrobbantottak mert halott volt az oldal, idén sem sikerült vásárolnom, botrány :W

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46858) Gubek-Einste válasza Sur1G (#46856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez ügyben nézz be IDE

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46859) Matthewus


Matthewus
őstag

Üdv! UPC 120/10 Mbit/s-os nethez milyen routert ajánlotok? Egy tablethez kellene, a gépemet és a routert viszont szeretném kábellel összekötni. Egy szobában lenne csak használva. A gép és a router között és a modem és a router között milyen kábel kell? Még nem volt routerem ezért a sok kérdés.

(#46860) Gubek-Einste válasza Matthewus (#46859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9
Legalább CAT5E kábel kell, hogy átmenjen a teljes sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46861) Sur1G válasza Gubek-Einste (#46858) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm!

(#46862) Matthewus válasza Gubek-Einste (#46860) üzenetére


Matthewus
őstag

Köszönöm a gyors választ! 10k alatti opció nincs?

(#46863) Gubek-Einste válasza Matthewus (#46862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez gigabites router kell ami pediglen 13-15k-s árral kezdődik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46864) Matthewus válasza Gubek-Einste (#46863) üzenetére


Matthewus
őstag

Értem. Köszi még egyszer!

(#46865) dugesz77 válasza WestBam (#46857) üzenetére


dugesz77
őstag

Reggel nagyon nem stimmelt az Edigital oldala. Én olyan 3/4 7 körül próbáltam 3x is eljutottam az átvételi pont kiválasztásáig de mindig kidobott. Negyedszerre sikerült volna minden de a legvégén a megrendelés véglegesítésénél kiköpte,hogy hiba 0 termék volt a rendelések között is. Viszont 2 percen belül jött az email,hogy mégis sikerült.. Egyébként én egy mostanában kehes Tplink 1043nd -ről váltottam az Asus RT-N18U-ra.

(#46866) WestBam válasza dugesz77 (#46865) üzenetére


WestBam
senior tag

Meglepő de aztán én is megtaláltam a mailboxomban a megrendelést egészen pontosan 5 alkalommal :W . Gyorsan autóba ültem és el is mentem érte, még lehet, hogy ma be is üzemelem. Amúgy pont ugyan ezt a routert cserélem én is mert mostanság nem mindig elég stabil a jele, legalábbis nagy távolságban.
Szóval mégiscsak van öröm és bodottá :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46867) Bolobi válasza dugesz77 (#46865) üzenetére


Bolobi
tag

Nekem is ugyan így volt :)

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#46868) vittorio7


vittorio7
őstag

Ez aztán az akció:

(#46869) Multibit válasza vittorio7 (#46868) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy elnézték a dátumot (április 1.) :D

(#46870) azigazimoris válasza dugesz77 (#46865) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Én is kíváncsian váron a holnapot, hogy mit sikerült rendelnem.
Weboldalon nincs már készleten, de a rendelésem visszaigazolva letenyei kiszállításal.
Tatabányára kértem :-)
AC68U

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#46871) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni vezeték nélküli routher vásárlása előtt állok. Célom az lenne hogy testvérem a laptoppal/telefonjával tudjon internetezni. Talán falun lakom és a szemközti sráccal lanozni. Ugye rögtön felnéztem az ph. apróra. hátha van fent valami bolti árhoz képest olcsón.
Így találtam egy ASUS RT-N65U típusú eszközt. ami olyan 27E be lenne Árgép szerint is. Azt gondolom hogy van pofám egy hangyaszarnyit alkudni. Viszont néztem infókat specifikációkat nem látok rajta antennát vagy csatit. Hogy nagyobb dB es antennára cserélni a gyárit. Számomra kissé aggasztó erős kételyeim támadtak. Mit gondoltok?

Hardverapro-s linket töröltem.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#46872) azigazimoris válasza xxxxxxxxx (#46871) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Mi a kétely ? Az n65u belső antennás. Nem cserélhető.
Mindezzel együtt nem rossz eszköz.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#46873) xxxxxxxxx válasza azigazimoris (#46872) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Am mennyire jók ezek a belső antennás megoldások? Milyen táv lőhető át vele mennyire elég ez?
Bocs a linkért. :B

(#46874) Intruder2k5 válasza xxxxxxxxx (#46873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt így nyilván nehéz (lehetetlen) helyszín és körülmények ismerete nélkül látatlanban megmondani, de általánosságban véve az ASUS-nak a belső antennás eszközei sem mondhatók rossznak. Egyébként milyen körülmények közé kellene? Vidék, város, főváros, lakótelep? Mennyi idegen WiFi hálózat látható nálatok? Szükséged van az 5GHz-es részre is?

(#46875) xxxxxxxxx válasza Intruder2k5 (#46874) üzenetére


xxxxxxxxx
tag

Mint írtam kis községben (falun) lakom. Régi építésű vályog ház. Műanyag nyílászárókkal. Ahol a WLan üzemelne a padlástér fa a homlokzat és lemez tető van, így gondolom elég jó lefedettség lenne a házban. Majdnemhogy homlok egyenes jó rálátás is van a szomszédra. Neki a gép fakeretes ablak előtti íróasztalon van. Kettőnk közt van a község főútja. Kb 30m van köztünk.

(#46876) Gubek-Einste válasza xxxxxxxxx (#46875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetbe nem számítsál a másik helyen vételre, a vályog a wifi egyik legnagyobb ellensége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46877) atirag


atirag
őstag

Egész nap próbáltam rendelni egy Tp-link archer c9-et és már délelőtt elfogyott. Teljesen véletlenül ránéztem az előbb és újra vásárolható volt így le is csaptam rá. Amit olvastam róla az alapján jó router. egy dolog volt itt a topikban valami külső elérés probléma laptoprol.
Mi a vélemény általánosságban erről a routerről?

FNZ: Látom más is próbálkozott:)

[ Szerkesztve ]

(#46878) FNZ válasza FNZ (#46851) üzenetére


FNZ
őstag

délelőtt kiírták, hogy sajnos elfogyott (asus rt-n18u). most néztem és nem volt kiírva rá az elfogyott, így meg tudtam rendelni 16.990-ért (2 megerősítő emil is jött a rendelésről), kívánság listában már elfogyottként írják.
akkor most lesz belőle valami vagy nem? elfogyott, de mégis meg tudtam rendelni?!

(#46879) dugesz77 válasza FNZ (#46878) üzenetére


dugesz77
őstag

Lehet a reggeli hibából adódóan többen több darabot is rendeltek véletlen. Mostanra dolgozták fel a rendeléseket és ezekből lehet még pár darab. Aztán ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#46880) FNZ válasza dugesz77 (#46879) üzenetére


FNZ
őstag

csak érdekes volt, hogy a kívánság listámban azt írták, hogy elfogyott, de mégis meg tudtam rendelni.
a rendes oldalukon már nem találtam a routerek között, de az akciósban van. :F

atirag: tök véletlenül kipróbáltam, ha bejön örülünk, ha nem akkor IJ

[ Szerkesztve ]

(#46881) vittorio7 válasza FNZ (#46878) üzenetére


vittorio7
őstag

Hali!

Rendeltem egyet én is. Most! :)

Még jó, hogy olvasom a fórumot. Remélem lesz is belőle valami.

Amúgy ezt a routert gyárilag fóliázva becsomagolva árulják?

[ Szerkesztve ]

(#46882) WestBam


WestBam
senior tag

Mint írtam én is vettem reggel 5 vagy 6 darabot belőle mivel a weboldalon hibát dobott minden rendelésem alkalmával, a fb oldalukat olvasva írta valaki, hogy neki hibát dobott de a mailt megkapta róla. Ez után néztem be a mailboxomba ahol hegyekben állt a rendelés. Szóval igen, biztosan megkaptátok a routert ha jött róla az email, én már át is vettem. Csomagolva van a doboz is amiben adják és a router is fóliás.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#46883) Zsolti900114 válasza FNZ (#46880) üzenetére


Zsolti900114
tag

Érdekes módon most már a rendes oldalukon is megvan, és van belőle készleten. :)
Lemaradtam a jóárasítottról, mert napközben mire beengedett, folyton az "elfogyott" ment, utána meg már nem is erőltettem.
Ami még furcsább, hogy a 10 m-es utp kábel is elfogyott tegnap náluk. Most persze az is van már. Ott nem is maga a leárazás a lényeg, mert eleve ezer forintos tétel. Csak egy pakkban rendeltem volna a routerrel.

(#46884) Jorus


Jorus
nagyúr

Ahogy látom a Digi rendesen felpörgette a topicot. :) Nálunk ugyanez a helyzet, pár nap, és jön az 1000-es sávszél, a kérdésem, hogy a v1-es 1043-asom mennyire lenne jó a célra. (A PC etherneten kapcsolódik, a wlan powerline-on megy.) Ha nem lenne jó, akkor Archer 7 vagy AC66U legyen?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46885) AggressiveGT


AggressiveGT
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem értek a routerekhez. Digi 100/50 netet szeretnék megosztani kizárólag kábellel két pc részére, wifi nem kell. Mit tudnátok ajánlani? Lehetőleg stabil eszközt keresnék ami észrevétlenül teszi a dolgát.

(#46886) Gubek-Einste válasza Jorus (#46884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 1043NDv1 kb 100-120 Mbps-t bír így egyértelműen nem jó a gigabites nethez.
Az Asus AC66U és a TP-Link Archer C7 jó lesz, hogy a kettő közül melyik legyen azt neked kell eldöntened.

#46885 AggressiveGT
Ha nem kell wifi akkor a legolcsóbban az Asus N18U-val vagy TP-Link 1043NDv2/v3-mal lehet megúszni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46887) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik eszközt érdemes megvenni?

-TP-LINK WDR3600
v.
-TP-LINK WR1043ND

Normál használatra kell, asztali PC + 2 okostelefon + laptop + tablet. A régi 741ND már haldoklik. UPC 120Mbit a net.

Köszi !!!

(#46888) Jorus válasza Gubek-Einste (#46886) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! :R Utána olvasva kicsit Az Asus mellett döntöttem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46889) kali válasza _kovi_ (#46887) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben elég a csak 2.4 GHz wifi, úgy tl-wr1043nd v2/3, ha viszont kell a dual band (5 GHz n szabvány is), akkor tl-wdr3600.

(#46890) plejik válasza kali (#46889) üzenetére


plejik
addikt

Én tegnap vettem egy TP Link Archer AC9 1900-as routert. AZ 5GHz -el az a bajom, hogy az emeleten tökéletes, de mikor már lemegyek, akkor sajnos ott elveszíti a jelet. A 2,4Ghz-es viszont elég jól teljesít, főleg ha azt nézem , hogy milyen sz@r helyre tudom rakni a routert. Eddig az XboxOne-on nem érte el a net sebesség az 1/1- et, ami elég vicces.. Viszont ezzel már a 15/10 körül van, szóval nem volt rossz vétel. Ha sikerülne valahogy egy kicsit jobb helyet találnom, szerintem még ez főlé is lehetne szépen lőni.
Viszont van benne Guest mód is, ami tök jó lenne, de valamiért a sávszélességet nem tudom korlátozni, és nekem pont az lenne a lényeg. Esetleg használ valaki ilyen routert vagy hasonlót? AZ adhatna tippett , hogy hogyan lehetséges a korlátozás.. :B

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#46891) _kovi_ válasza kali (#46889) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Ez az 5GHz-es szavány csak a sávszélességben jobb? Mert azért a 450 amit a 1043ND tud elég lehet sok ideig.

(#46892) kali válasza plejik (#46890) üzenetére


kali
legenda

korábban írtam már valamelyik témában a sebesség korlátozásáról, megpróbálom megkeresni, hogy hol, ha esetleg nem lesz meg, akkor leírom majd ismét.
az 5 GHz fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, cserébe gyorsabb átvitelre képes és kevésbé ad hibalehetőséget a telítettség szempontjából.

_kovi_; nem csak sávszélességben, sokkal kevesebben is használják, így a sűrűn lakott helyeken az a probléma sem áll fenn annyira, hogy (túl)telítettség miatt lassú, akadós vagy más tekintetben problémás a használata, a 2.4 GHz ilyen szempontból sokkal problémásabb.
a 450 Mbps jelölés egy dolog, ahhoz azonos ellenoldal is kellene, ami arányában nagyon ritka, a 300 Mbps (vagy alatta) a jellemzőbb, de az is csak kapcsolati sebesség, a hasznos (mérhető) sebesség annak csak a töredéke, a 300 Mbps kapcsolati sebességnél sokan nagyon örülnek, ha már 80 - 90 Mbps átfér hasznosan (mérhetően).
120 Mbps netet írtál, ideális esetben az nagyobb eséllyel - vagy abból több - átvihető a 300 Mbps 5 GHz n szabványos kapcsolaton, mint azonos, de 2.4 GHz esetén.

(#46893) plejik válasza kali (#46892) üzenetére


plejik
addikt

Köszi! Azt megköszönném. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#46894) _kovi_ válasza kali (#46892) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszi szépen! :R

(#46895) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

Linksys wrt54-GL-t szeretnék lecserélni egy hasolóan stabil routerre, minél olcsóbban :)

a csere oka: kell az N-es wifi.

mit ajánlotok?
én wrt3600-at használok, de ezt szeretném olcsóbban megúszni, nem kell az 5G se,

10/0.5-ös ADSL mellé kellene.
DLNA lenne használva rajta keresztül (wifi és lan)
wifin: kb 3 androidos teló, 1 noti, 1 PC
LAN:
TV, illetve másik házba TP link AP-kkel van átlőve a net, ez is erről a routerről táplálkozik.
ezt kellene bírnia

előre is köszi

erre gondoltam: wr841nd

[ Szerkesztve ]

(#46896) atirag


atirag
őstag

Vettem egy tp-link c9 routert. Honnan tudhatom meg,hogy az usb-n rádugott eszköz milyen sebességre képes?
A lejátszásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#46897) Gubek-Einste válasza eastsider (#46895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a kinézett TP-Link.
A Linksys-hez hasonló eszköz még az Asus N12 D1.

#46896 atirag
Függ a használt eljárástól és a router-en lévő egyéb terheléstől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46898) eastsider válasza Gubek-Einste (#46897) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi,

kettő közül melyik az ajánlottabb?

vagy bökjek rá a szimpibbre és kész?

(#46899) atirag válasza Gubek-Einste (#46897) üzenetére


atirag
őstag

Milyen eljárások lehetnek? Jelenleg egy pendrive van bele dugva és a tv-n a tp-link-et választottam ki és ott a root majd a pendrive-on lévő dolgok lejátszása. Egy pendrive lehet lassabb mint egy hdd?

(#46900) Gubek-Einste válasza eastsider (#46898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus gyári firmware-ben többet tud, a TP-Link kb 94 Mbps-ig jó nethez.
Azt vedd meg a melyik jobban tetszik.

#46899 atirag
Ez már kezd nagyon off lenni így inkább ITT kellene ezt a kérdést folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.