Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Spenike


Spenike
tag

Skacok

Mi a különbség a
TL-WR841N
és a
TL-WR841ND
között
?

(#46402) kali válasza róland (#46392) üzenetére


kali
legenda

a pici kis antennája miatt csak akkor jó igazán, ha azonos helyiségben a router és az eszköz és még úgy sem kell komoly akadályokkal megküzdenie, értem úgy, hogy viszonylag jó a rálátása a router antennájára.

Spenike; szia, alapvetően a levehető/cserélhető antenna a "d" jelzésűnél, de verzió függvényében minimális hardveres eltérés is lehet.

MADcat; szia, egy másik router - vagy akár a jelenlegi utóbbi helyre és egy új a meglévő helyére -, megfelelő konfigurálás kérdése csak a dolog.

Pocok256; szia, lehetne pontosítani a Linksys WRT AC1200 típust?
mert létezik wrt1200ac - duplájába kerül és erősebb hardverű is, mint az rt-ac56u - illetve több 1200-es jelölésű linksys típus is.

[ Szerkesztve ]

(#46403) Pocok256 válasza kali (#46402) üzenetére


Pocok256
veterán

Konkrétan erre gondoltam.

Viszont megrémiszt, hoyg nemigazán találok communityt mögötte konkrétan egy torrent klienst akarnék felpasszírozni egy mumble serverrel egyetembe a routerre, de míg asusnál találok raklap leírást sajnos ennél nem, és nem is tudnám, hogy kihez fordulhatnék ez ügyben :O

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46404) kali válasza Pocok256 (#46403) üzenetére


kali
legenda

az rt-ac56u típusnak a duplájába kerül (30 kontra 60 e ft környéke), viszont erősebb hardverű is (800 MHz kétmagos proci, 256 MB ram és 128 MB flash kontra 1.33 GHz kétmagos proci, 512 MB ram és 128 MB flash), de a linksys szoftvere más kérdés, alapban is szűkösebbnek tartom és a moddolása is nyűgösebb.
itt érdemes nézelődni openwrt kapcsán, mindig beteszik a linket, ha újítás vagy fejlemény van; link

[ Szerkesztve ]

(#46405) Pocok256 válasza kali (#46404) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen viszont a linkelt helyen 33k körül lenne, így máris 1 kategóriába esnek árazás terén. (tudom Magyarországra nem hozzák, de ez nem probléma). Az oldalt amit linkeltél azt én is megtaláltam, de egy changelogot nem látok, rajta plussz sehol egy info, hogy akkor torrent kliensel elbánik -é. Gyanítom ha ilyen gyér marad a support akkor az asus lesz, mert hiába sokkal gyengébb egyszerűen a supportja sokkal jobb.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#46406) VeryByte válasza Spenike (#46401) üzenetére


VeryByte
őstag

Az egyiknek cserélhető az antennája (ND) a másiknak nem (N).

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#46407) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 5ghz routerre mivel a környezetemben legalább 25 wifi hálozat van és olyan az interferencia hogy élvezhetettlenűl lassú a net. Probáltam csatornákat váltani a wifin de nem lett jobb a helyzet.
kb 20-30k között keresek. 3 laptop 3-4 telefon szokott egyszerre rajta lenni.

(#46408) Intruder2k5 válasza reflxx (#46407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az összefoglalón túl vagy már?

(#46409) Gubek-Einste válasza Rush77 (#46398) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen semmilyen tapasztalat rólunk így teljesen zsákba macska a gyártó, ha van kaland vágyad akkor tegyél egy próbát.

#46407 reflxx
Ajánlott dual band eszközök: Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46410) MADcat válasza kali (#46402) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Köszi mester! :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#46411) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Le szeretném cserélni a routerem
Amire használni szeretném :
1 smart tv, 4 telefon-tablet, 2 PC wifin
1 smart tv, 1 PC kábelen kiszolgálása
Egy hdd megosztása,nem lenne baj ha torrent is erre menne
A net jelenleg nem a legjobb 12/1 ADSL , elvileg fejleszt a T a térségben (29-es körzet) akkor lesz jobb is
Melyik routert ajánlanátok az olcsóbbak közül ?
Köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#46412) Gubek-Einste válasza zsloti (#46411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jövőre tervezés és a torrent okán gigabites portokkal szerelt típust lenne ajánlatos beszerezni.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46413) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Router gondok fórumban megfejtettük, hogy a routerrel lehet bajom, mert torrentezés közben teljesen szétesik a net.

Milyen routert javasolnátok, ami bírja a strapát. Felraknám a tetőre, tehát olyan kéne amit tényleg csak nagyon-nagyon ritkán kell piszkálni, és bírja a masszív torrentezést.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#46414) Zso11


Zso11
csendes tag

Sziasztok!
Tp-Link AC750 - Archer C2 routerről van tapasztalat valakinek aki tesztelte Digi 500 vagy Digi 1000 alatt?
Mennyi lan-on a max sebesség amit átvisz? Wifi is fontos lenne.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#46415) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#46413) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

#46414 Zso11
Nem ajánlott eszköz a gyenge 5 GHz-s wifi képessége miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46416) tajati válasza Gubek-Einste (#46415) üzenetére


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Hasonló a problémám mint amit nem rég az egyik kolega írt fórumban, nagyon sok a wifi hálozat a társasházban és nagy az interferencia . Utána jártam a dolgoknak és TP-Link Archer c7 tettem le a voksom.
Azonban egy két dolog nekem nem tiszta ezzel a dual band-el kapcsolatban.
Ha jól értelmezem n és ac eszközök képesek az 5ghz hálózatra kapcsolni. Na most a kérdésem az lenne hogy az én eszközeim automatikusan 5ghz-en kapják a jelet vagy nekem kell valamit beállatni?

Bocsi de amatőr vagyok ezen a pályán.
Köszönöm előre is !

(#46417) Multibit válasza tajati (#46416) üzenetére


Multibit
veterán

Már megvetted a routered, tehát minden további gondod itt offtopic.
Adj eltérő SSID-t a 2.4 GHz-es és az 5 GHz-es rádiónak és a klienseiddel az 5 GHz-es SSID-re csatlakozz! Amelyiknek nem jön össze, az valszeg csak 2.4 GHz-et tud.

(#46418) tajati válasza Multibit (#46417) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
lehet rosszúl fejeztem ki magam, de még nem vettem meg...

(#46419) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#46415) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Nem egy nagy sebesség... 5mbites...

Igazából mind1 az ára, csak jó legyen és ne kelljen többet foglalkoznom vele. 20-30e belefér.

3 asztali gép 2 laptop 5 telefon.

B30-as tégla falak vannak beton födémmel, de vannak repeater-ek hogy szétszórják a telken a jelet.

(#46420) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#46419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott router-ek 20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de 5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46421) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#46420) üzenetére


Zlcsi
senior tag

a Asus N56U, és a TP-Link 3600/4300 között nem látok lényegi különbséget

lehet döntő az ár :)? a tp link olcsóbb pár ezerrel

mondjuk a tp-linkről elég sok rosszat írnak...

[ Szerkesztve ]

(#46422) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#46421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell minden elhinni, sok probléma beállítási/felhasználói és/vagy nem megfelelő igényből/környezeti viszonyokból adódik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46423) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#46422) üzenetére


Zlcsi
senior tag

te melyiket vennéd :)?

(#46424) Gubek-Einste válasza Zlcsi (#46423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen irreleváns, hogy én melyiket választanám, neked kell döntened mivel te fogod használni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46425) Zlcsi válasza Gubek-Einste (#46424) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Nem kérem rajtad számon, ha szar lesz :)

a 4300 és a 3600 között mi a különbség?

általában kedvelem az asus márkát de az évek során 2 asus routerem is volt ami a garancia lejárta után pár nappal ment tökre...

(#46426) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Már megint routercsere volt a Tréhomnál, kaptam egy SpeedPort csodát és komolyan mondom megsajnáltam őket, ha ilyenekkel kell dolgozniuk...

Még a belső hálós sambán stream is akad wifin... :/

Ezért gondoltam router cserére. Szerintetek 10 e ft-ért melyik routert érdemes számba venni? PPTP vpn jó lenne, meg egy jó kezelőfelület sem hátrány. Tomato támogatás nem fontos, de ha van az sirály.

Előre is köszi!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46427) kali válasza Zlcsi (#46425) üzenetére


kali
legenda

szia,

5 GHz sávon van különbség, előbbi 2*2:2, utóbbi pedig 3*3:3 mimo képes, emiatt a 2 kontra 3 antennás eltérés is.
más kérdés, hogy a jobb mimo kihasználáshoz megfelelő ellenoldal is szükséges, így ez alapján érdemes figyelembe venni a különbséget.
2.4 GHz sávon mind a két típus 2*2:2 mimo tudású.

[ Szerkesztve ]

(#46428) Gubek-Einste válasza Mr Dini (#46426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 (Tomato kompatibilis) vagy TP-Link 841ND ami ajánlott a 10k alatti kategóriában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46429) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kerestem véleményeket, teszteket az Asus RT-AC55U AC1200 AC routerről, de nem igazán találtam se itt, a fórumon, se a google nem segített. Valakinek van ilyen eszköze? Ha igen, akkor mennyire van megelégedve vele?

(#46430) Gubek-Einste válasza ngabor2 (#46429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem elterjed eszköz köszönhetően annak, hogy Qualcomm Atheros alapú, szemben az Asus által általában alkalmazott Broadcom SoC-vel (most nem számítom az alsó kategóriás, nem-ajánlott eszközökben lévő egyéb chipset-eket), ebből kifolyólag nincsen vele általános tapasztalat.
Egy próbát lehet vele tenni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46431) kali válasza ngabor2 (#46429) üzenetére


kali
legenda

szia,

két helyen voltam még csak ilyet beállítani, de az önmagában is jó jel, hogy azóta nem csörgött azok miatt a mobilom, szóval különösebb probléma biztos nincs adott típussal, a hardver sem annyira rossz, így azt mondanám, hogy ha az ársáv alján (25 - 26 e ft) veszi valaki, akkor jó vétel lehet - a felső értéken már elgondolkodtató lehet, hogy olcsóbban is van hasonló - akár más gyártós, de közel azonos hardver, mint például az archer c5 -, vagy kicsivel drágábban erősebb hardverű, mondjuk az rt-ac56u.

[ Szerkesztve ]

(#46432) Zso11 válasza Gubek-Einste (#46415) üzenetére


Zso11
csendes tag

És a TP-Link 3600-ról a tapasztalat? Wifi része is jó?

(#46433) Mr Dini válasza Gubek-Einste (#46428) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok. Köszönöm! :R

Az asus nem tűnik rossznak, de TP-Linkkel már volt rossz tapasztalatom. Régebben volt egy WR741ND kis 1 antennás, kb 2 évig viselkedett jól, majd egyszer csak elkezdett furán viselkedni. Pl DHCP nem osztott IP-t; akkor a telefonok nem látták a wifi-t, de a gép igen; meg kb havonta elfelejtette a konfigurációt... :/

Egyébként az ajánlott 841-ben van pptp?

Illetve Szerinted a filmlejátszás belső hálóról nem fog akadni az Asussal? (Max 1080p) A régi telekomos ZTE ZXDSL ... simán kitolta. Érdemesebb lenne még rááldoznom picit, 15 k-ért jobbak?

Előre is köszi!

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46434) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#46433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK WR841ND-ben nincs VPN funkció.

Filmnél nem a pixelméret számít, hanem a tömörítési arány. 100Mbps hálózaton LAN<->LAN irányban maximálisan 93Mbps sebesség vihető át, de persze maradjunk egy olyan értéknél, ami reálisan tartható is hosszú időn keresztül, és nem okoz torlódást a hálózaton, így számoljuk 80Mbps-el. Ez MB/sec-ben számolva kereken 10, tehát percenként 600MB, 90 perc alatt pedig - ami egy átlagos film hossza - 54GB adat vihető át a 100Mbps hálózaton. Magyarul ha ~50GB-tól nagyobb méretű filmet akarsz nézni, akkor már fenn áll a veszélye, hogy a router lesz a szűk keresztmetszet.

15k körül ugyancsak TP-LINK-et tudsz venni gyorsabbat (1043MDv2, WDR3600), ha ASUS-ban gondolkodsz, akkor az RT-N18U a következő lépcső, amiben Gbit-es LAN és WAN portok vannak, illetve USB port is található rajta, és klasszisokkal gyorsabb a hardvere mint az RT-N12 D1-é.

[ Szerkesztve ]

(#46435) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,

1,5 éve vettem egy Asus RT-N12E-t, de a tököm tele van vele: Egyre gyakrabban random kapcsolatot bont a wifi. Általában 5-10 percre, de tegnap pl. egész nap. Kihúz-bedug vagy újraindít sem segített. (Közvetlenül a laptopot kábelre dugva volt net, ill. elhelyezésileg a laptoptól 3 m-re, szabad rálátási helyen van.
Elvileg 2 év garis, de természetesen nem találom a garipapírjait, de így legalább élvezettel töröm darabjaira...

Diginet 100 pro netcsomagom van (100/100 Mbps) ehhez szeretnék egy stabil routert venni, aminek egy 50m2-es lakásban, egyszerre max 4 laptopot meg pár telefont kell kiszolgálnia (+ a kábelen rádugva a tévé, erősítő, médialejátszó, kutyafüle).

Természetesen nem szeretnék a kelleténél többet rá költeni, max 15-ből van ajánlott vétel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46436) Intruder2k5 válasza Dorian (#46435) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia,

Az ASUS RT-N12E sosem volt ajánlott router. De azért érdemes lenne megnézni, hogy a WiFi miként van beállítva. Ajánlott egy fix csatornát választani, mindenképpen 1-11 közt, mert sok eszköz nem ismeri, nem támogatja a 12-13 csatornákat, viszont AUTO módban ide is beállhat a router.

Segítséget ITT találsz.

Ha így is eltűnik majd a WiFi, akkor térjünk vissza az új router vásárlásához.

[ Szerkesztve ]

(#46437) Gubek-Einste válasza Zso11 (#46432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban rendben van de pontosabb info-ért nézz be a saját témájába.

#46434 Intruder2k5
A TP-LINK WR841ND-ben nincs VPN funkció.
Mivel nem zárkózott el a CFW használatától, sőt ki is emelte a Tomato kompatibilitást így annyira ez nem lényeges.

#46435 Dorian
Mivel egyáltalán nem ajánlott az Asus N12-ből a + és E verzió, sokaknak volt már velük gondjuk így te is egy lettél közülük :(
Ehhez a nethez már gigabites típus kellene.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
Gigabites portokkal de 5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46438) Dorian válasza Intruder2k5 (#46436) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm, meg fogom nézni, ha hazaértem. De sztem már eléggé megutáltam ezt a routert ahhoz, hogy csakazértis vegyek másikat ;] Ill. azért is, mert ez a lehetséges netsebességemet sem tudja, csak a felét-kétharmadát, így az újjal jobban kihasználnám.

(#46437) Gubek-Einste:
- A 20k-s határ jelent számomra vmi lényeges minőségi limitet?
- 5 GHZ-s wifi-tudás vajon kell nekem?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46439) Intruder2k5 válasza Dorian (#46438) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2.4GHz vs. 5GHz

Az ajánlott típusú Gbit képes routerek - ez kell a 100Mbps nethez -, valahol 15k környékén indulnak árban, tehát a 20k egyáltalán nem mondható soknak.

(#46440) Dorian válasza Intruder2k5 (#46439) üzenetére


Dorian
félisten

Értem. Ha 20k-ba kerül egy normális router, akkor inkább kifizetem, minthogy újra cumizzak 1,5 évig :D
Ha később esetleg kiépítek vmi szerver alapú film és/vagy zenelejátszást, akkor kell is majd a Gb.

Egy router egyszerre is sugározhat 2,4 és 5GH-en vagy át kell állítani? (Jelenleg nem tudom melyik eszközöm 5GH képes, melyik nem, így ilyen problémába nem szeretnék belefutni, régi laptop is van otthon, annak is működnie kell)

Az ajánlott eszközök ára 15 és 20 k között van. Itt a 25% árkülönbség jelent minőségben, stabilitásban érdemlegeset, vagy ezek ugyanolyan jók?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46441) Gubek-Einste válasza Dorian (#46440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság már csak szimultán dual band eszközöket lehet kapni újonnan vagyis egyszerre tudnak működni 2,4 és 5 GHz-s sávon is.
Hogy jelent-e minőségi különbséget a 15 vs 20k-s ár? Ez teljesen relatív, kinek melyik eszköz szimpatikus de tény, hogy az Asus N18U hardveresen erősebb és szoftveresen is többet tud gyári firmware-rel mint a TP-Link 1043NDv2/v3, valamint az Asus eszközök mindig is drágábbak voltak de ezen kívül nem sok olyan különbség van közöttük amely egyik vagy másik oldalra billenti a mérleget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46442) Dorian válasza Gubek-Einste (#46441) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46443) p81er válasza Gubek-Einste (#46437) üzenetére


p81er
csendes tag

Hello!

A diginet pro-hoz miért kell gigabites router?

Garantált sávszélesség:
50 / 25 Mbps
Nehogy már ehhez is gigabites router keljen.

Ezt nem tudja egy sima router leadni? pl. tp link 841ND?

Üdv.

Gigabyte H97M-D3H, i5 4690, Alpenföhn Brocken Eco, Gigabyte GTX960 4GB WF2, Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP, Super Flower FX 550W Bronze, LG 23MP47HQ-P

(#46444) Multibit válasza p81er (#46443) üzenetére


Multibit
veterán

Nem a garantált a mindennapi sebesség! A gyakorlati sebesség abban a csomagban 110-112 Mbps le/fel. Ezért javasolt hozzá a gigabites router. 841-essel kb 94/94 Mbps a max.

(#46445) Dorian válasza p81er (#46443) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam mindig tudja a névlegest is, nem csak a garantáltat... már ha nem routeren keresztül csatlakoztam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46446) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan 2 szintes házban vagyok albérletben, ahol a padláson van egy WIFI router (TP-Link 340G) és arról használja mindkét szinten (összesen 20-22 egyetemista) vezeték nélkül a 30 Mbites internetet. Kérdésem az, hogy melyik típusú router az a router amelyikre minimum érdemes lenne lecserélni, hogy a jelerősséggel se legyen probléma, mert jelenleg a helyzet katasztrófa. Jelerősség sem túl acélos, de IP-t sem mindig oszt... Nyilván sokaknál a torrent is pörög... Lehetőleg olyat mondjatok, ami a 60-asat is elbírná, mert lehetséges, hogy ki tudunk sírni erősebb netet a főbérlőtől :D Köszi szépen előre is!

(#46447) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani 30 000 Ft alatt megbízható wifi routereket, melyek gigabitet is tudnak kezelni a WAN portjukon? A Digi gigabites netét kötik be hozzánk hamarosan, ahhoz szeretném. Az összefoglalót elolvastam a topic elején, de ott csak 800Mbit-ig van ajánlás. Az összefoglaló alapján úgy érzem, hogy érdemes 3 antennás routert vennem a wifi miatt.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#46448) adika4444 válasza hektor24 (#46447) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Wi-fi-n ezt a sebességet képtelenség átvinni, gigabit kimérhető sebessége kábelen 940 Mbps körül maximalizálódik.
Legolcsóbb ajánlott router TL-WR1043ND v2-v3, ezek jók, de csak 2.4 Ghz képesek.
Ha kell 5 Ghz is, akkor TL-WDR3600, ha pedig AC akkor archer C5 C7.
Asusok is jók, de nekem csak TP-LINK-kel van atpasztalatom, olyat meg nem fogok ajánlgatni amit nem ismerek.

üdv, adika4444

(#46449) ngabor2 válasza Gubek-Einste (#46430) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és kali: köszönöm a válaszokat, ha megérkezik és belövöm, akkor írok róla pár szót.

(#46450) Gubek-Einste válasza malisonX (#46446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites eszközt lenne érdemes beszerezni a erősebb hardver miatt ami jobban bírná a sok kliens eszköz okozta terhelést.
Ajánlott router-ek 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#46447 hektor24
Neked is a fentebb ajánlott router-ek közül kellene választanod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.