Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28409) proradeon válasza pista1235 (#28405) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre bőven elég a TP-Link TL-WDR3600 modell. Nem szükséges ennél többet kiadnod router-re. :)

:R

(#28407) KaiotEch: Hatótáv különbség nincs a két TP-Link modell között. A különbség a TL-WDR3600 és a TL-WDR4300 között csupán annyi, hogy előbbinek kettő, utóbbinak 3 antennája van, valamint az, hogy míg a TL-WDR3600 mind 2.4 Ghz-en mind 5 Ghz-en "csak" 300 Mbit-et tud biztosítani, addig a TL-WDR4300 2.4 Ghz-en 300 Mbit-et, 5 Ghz-en 450 Mbit-et tud. Valamint míg előbbi "csak" 2x2 MIMO-t, addig utóbbi 3x3 MIMO-t tud.

Igazából úgy vélem, hogy az, hogy a telefonod nem tudja fogni a WiFi jelét, azt nem a router-en múlik már. A telefon antennája meglehetősen kicsi a router-éhez képest, úgyhogy ennek inkább maga a telefon az oka. Javaslom, hogy amennyiben kivitelezhető, ne a ház sarkában legyen a router, hanem valahol a közepén. (Nekem is így fedi le az egész házat a TL-WR1043ND-m, amitől - prohardver felhasználók szerint - a TL-WDR3600-nak erősebb WiFi jele van.) De igazából egyik router esetén se lehet garantálni, hogy fogsz tudni jelet fogni a telefonoddal, mert ez előre megjósolhatatlan. :(

(#28403) vargalex: Igen, sajnos hibáztam, mert siettem az 5 perces szerkesztési idő miatt. :B Köszönöm a korrigálást. :R

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.