Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) mezis válasza gjoco1 (#41649) üzenetére


mezis
nagyúr

Az étered is változhatott. Akár "láthatatlan" BT-s eszközöd (szomszédodé) is zavarhat.

mezis

(#41652) mezis válasza gjoco1 (#41650) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Próbálkozz a 10,11,12,13-as csatornákkal.

mezis

(#41653) gjoco1 válasza mezis (#41652) üzenetére


gjoco1
addikt

Aha . . :DDD
Hol lehet " állítgatni " ? Láma láma . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41654) Multibit válasza gjoco1 (#41653) üzenetére


Multibit
veterán

A routerben/AP-ben ;)

(#41655) mezis válasza gjoco1 (#41653) üzenetére


mezis
nagyúr

Hát ott, nálad! ;] :D
A Huawei címkéjén az IP cím, Login Name, Password. Meg a pontos típusszám.
IP cím a böngészőbe,.....

mezis

(#41656) gjoco1 válasza Multibit (#41654) üzenetére


gjoco1
addikt

Jó , akkor ezrészemről felejtős . . :DDD
Lesz rá szaki . :)
Köszi szépen a türelmed !

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41657) yanna válasza gjoco1 (#41656) üzenetére


yanna
őstag

Keress már rá a router kezelésijére. Nem nagy durranás ez.

(#41658) gjoco1 válasza yanna (#41657) üzenetére


gjoco1
addikt

Aki ért hozzá . . :DDD
Köszi , innen már meglesz . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41659) yanna válasza gjoco1 (#41658) üzenetére


yanna
őstag

Lényeg, hogy amiben nem vagy tuti biztos azt ne ok-zd le, ne mentsd.

(#41660) gjoco1 válasza yanna (#41659) üzenetére


gjoco1
addikt

Lesz talán segítség . . Megoldjuk . . .
Köszi , innen már szerintem menni fog . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#41661) milan07 válasza kpityu2 (#41642) üzenetére


milan07
tag

https://tools.keycdn.com/traceroute Erre gondoltál? Amúgy most próbáltam ki a régi laptopommal is, és azon tökéletesen futott a játék... Szóval esetleg van valami ötlet, vagy melyik topikba lenne érdemes írnom?

(#41662) kpityu2 válasza milan07 (#41661) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor alighanem a gépedben lesz a hiba és kábé bármi okozhatja. Maga a játék, az oprendszer, driverprobléma...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41663) greg77 válasza Soderes (#41606) üzenetére


greg77
csendes tag

Szia! Lett megoldás a problémádra? Hasonló gondokkal küzdöttem (digis FTTH, WAN/Gbps vs. LAN/Gbps helyett csak LAN 100 Mbps TP-Link AC750 C2-n), és nálam egy leolcsózott AX-es router hozta a megoldást. A régi routeremnél az volt a probléma, hogy a tépélink elbaxarintotta az adott verziónak (v1) a támogatását, és valami miatt már csak 100 Mbps jelent meg a LAN porton. Még a Digi is ránézett remote-ba a routeremre, ők is gigás eszközt láttak. A digi modemről is Gbps jött tovább, PC-ről direktben néztem. Fórumokban utánaolvastam, és pont ennél a AC750 C2 v1-nél jelentkezett az említett Gbps 100 Mbps probléma, javítva nem lett.
Az OpenWRT-s vonalat nem próbáltam.
Viszont ezen az új AX-es routeren se jött a Gbps LAN porton elsőre a digis giga, sőt, bizonyos, addig gyakrabban használt weboldalak sem jöttek be. Utánaolvasás után a megoldás az lett, hogy a routeren: (1) MAC klónozás a PC-m MAC címével, illetve (2) DNS server-nek a 8.8.8.8-at adtam meg. Azóta 100_kiváló, akarom mondani 1000/1000 (gyakorlatilag 900+/300+ az eddigi speedtest.net mérések alapján).

[ Szerkesztve ]

(#41664) gyleves


gyleves
csendes tag

Sziasztok!

Ma kötötték be az FTTH-s digit, messze sikerült csak elhelyezniük az eszközt az asztali géptől, ezért arra gondoltam, hogy veszek egy routert közel a géphez és bridge-elem őket wifin keresztül. A drága Huawei optixstar hg8147x6 viszont először a felmatricázott adatokkal nem engedtt be, egy reset után igen, viszont amint megváltoztattam a belépési adatokat ismét se az új jelszóval, se a régivel nem enged be (sőt, mgától ki is léptetett előtte). Lehet vele szerintetek valamit kezdeni, vagy marad a wifi stick? Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#41665) milan07 válasza kpityu2 (#41662) üzenetére


milan07
tag

Értem, tehát akkor mit tehetek? Újra rakni minden driver-t, ezen kívül bármi mást tudok még tenni? Így is egyszerűbb, mint újratelepíteni az oprendszert.

(#41666) mezis válasza gyleves (#41664) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lehet hogy a szolgáltatói eszköz most jött rá, hogy fw.-t kell frissítenie, mivel eddig dobozban pihent. Várj pár napot.

mezis

(#41667) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a wpa3 titkosítást ki tudja használni?

Hálókártya függvénye?

Wifi 6 amit csak a telefonom tud AX-es hálókártya lehet és működik is a wpa3. A legion y720 notebook ba csak AC -és kártya van gondolom itt nem működik a wifi 6 és nem tudtam csatlakozni a wpa 3 által választott wifihez.

Valahogy jól fogalmazok?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41668) Doky586 válasza Angel2014 (#41667) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy állapítod meg hogy wpa2 vagy wpa3 van használatban? Az eszközeim tudják.

(#41669) Angel2014 válasza Doky586 (#41668) üzenetére


Angel2014
addikt

Hát a ruter beállításban van hogy egyszerre a wpa2és wpa3

Vagy csak wpa 3 de csak telon engedi a laptopon nem tudok rá belépni.

Ezért is kérdeztem hogy hálókártya függvénye lehet a wifi6 és a wpa3 használata.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41670) Multibit válasza Angel2014 (#41667) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdezd le az eszközeiddel! :K
AP
telo

(#41671) Angel2014 válasza Multibit (#41670) üzenetére


Angel2014
addikt

Mivel csak ahogy előbb írtam a laptopon nem megy a wpa3 csak a wpa2 és wpa3 kombót tudom beállítani.

ezt is látom..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41672) Doky586 válasza Multibit (#41670) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam: [kép] [kép]

(#41673) Multibit válasza Angel2014 (#41671) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint tudod, hogy "ki" (melyik kliensed) képes használni a WPA3-at. Nyilván, ha a routerben a wifi SSID-nél WPA3-at állítasz be, csak azok a kliensek tudnak rá kapcsolódni, amelyek ismerik azt a titkosítási módot. Hogy valóban tudják-e, azaz tartósan, stabilan működnek vele, azt a gyakorlat dönti el. Nálam egy régi iPad Air 2 nem barátkozik a WPA3-mal, a többi telefon, tablet, media player stabil vele.
A wifi technológiát (wifi5, wifi6) ne keverd ide! Teljesen független a wifi biztonsági módtól.

[ Szerkesztve ]

(#41674) Multibit válasza Doky586 (#41672) üzenetére


Multibit
veterán

Én külön SSID-ket hoztam létre a WPA2-nek. Az IoT eszközök is azt használják. A legtöbb modernebb kliensem jól el van a WPA3-mal.

[ Szerkesztve ]

(#41675) Doky586 válasza Multibit (#41674) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem az Asus AX55 routerem csak wpa2 vagy 3 at mond, telefon is. Tehát nem lehet megkülönböztetni.

(#41676) Multibit válasza Doky586 (#41675) üzenetére


Multibit
veterán

Eszköztől (szoftvertől) függ, hogy mit enged, mit tud: [kép]

(#41677) Doky586 válasza Multibit (#41676) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Wpa2/wpa3 van kiválasztva ahogy a képeken is látszik. Tehát tudja.

(#41678) Angel2014 válasza Multibit (#41673) üzenetére


Angel2014
addikt

A wifi technológia wifi 6 azt jelenti hogy 6GHz megy? És egyszerre lehet 2,4-5-és 6 GHz?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41679) Multibit válasza Angel2014 (#41678) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Wifi6 = AX. Semmi köze a 6GHz-hez.

(#41680) unicumnext válasza Angel2014 (#41678) üzenetére


unicumnext
aktív tag

wifi 6E szabvány és felette van csak 6 GHz csatorna. Szóval a fenti kártya nem tudja a 6 GHz-et

(#41681) woodworm válasza unicumnext (#41680) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk konkrétan szerepel a 6e és a 6GHz is a kártya leírásában.

(#41682) unicumnext válasza woodworm (#41681) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Mondjuk jogos, odáig nem jutottam, mert AXE-ként szokták jelölni.
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/204836/intel-wifi-6e-ax210-gig/specifications.html

Intel specifikáció oldala megerősíti wifi 6E, szóval tud 6 GHz-t

(#41683) unravel


unravel
őstag

Sziasztok!

Segítségre van szükségem.

Van egy TP-Link Archer MR600, benne korlátlan Yettel mobilnet.

Van egy iRobot Roomba 600 robotporszívó.

Amióta ez a routerem van van (1 hónapja) nem tudok rácsatlakozni és távolról felporszívózni. Annyit tudok, hogy a porszívó csak 2,4 GHz -en tudna csatlakozni és nem ismeri a WPA3 jelszót.

Mit csinálok rosszul? Portot kell nyitni? (előtte vodafone internet volt a saját eszközükkel) :F

¯\_(ツ)_/¯

(#41684) Angel2014 válasza unravel (#41683) üzenetére


Angel2014
addikt

[link]

Ezt kell kiválasztanod és nem a wpa 3-at.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41685) unravel válasza Angel2014 (#41684) üzenetére


unravel
őstag

Ezek vannak. Gyárilag a Recommended-en volt.

¯\_(ツ)_/¯

(#41686) Angel2014 válasza unravel (#41685) üzenetére


Angel2014
addikt

Abban biztos vagyok hogy az eszköz nem tudja az AX való vpa3-at. Ezért kell a wpa2 .

A másik nálam regelni is kellett a TP-link ID-be hogy menjen a távoli vezérlés

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41687) unravel válasza Angel2014 (#41686) üzenetére


unravel
őstag

Működik. :(((
A telefonon levő Adguard alkalmazás volt erőszakos. Próbából kikapcsolás a szűrést és máris sikerült a kapcsolódás. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#41688) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
ezt beírtam ide is, de itt talán gyorsabban kapok választ, jobban pörög:
Segítsetek plíz... :W
Vettem 2 darab RT-AX57 routert. Az egyiket beledugtam a Telekomos fos routerbe (2gbit optikai netem van) és onnan kap netet. Ezen beállítottam, hogy az IGMP snooping aktív legyen. Bekapcsoltam a másik routert is, hozzáadtam mint aimesh node, tök jól működik. Beledugtam kábellel a kotvány Telekomos TV boxot (mivel a Telekom közölte, hogy bár van wifi az eszközön, akkor sem fog menni vele a tv, mert szar benne a wifi megoldás, csináljak MESH hálózatot és kössem be kábellel)
Viszont ugyanúgy akad vele a kép, lefagy, mint amikor direktben csak a wifire csatlakoztam a Telekomos TV box-al. Megnéztem, ki van rajta kapcsolva a wifi, etherneten kommunikál és úgyis szar.
Én nem akartam megvenni a Telekomos KAON rendszert, hanem valami normálisabban konfigolhatót de ez így most nem műxik.
Tudtok segíteni mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#41689) -conrad- válasza -conrad- (#41688) üzenetére


-conrad-
addikt

Közben némi telefonos egyeztetés után a Sagecom 5670-es router 5G hálózatára csatlakozva megy a tv adás (eddig így nem ment, nem tudom állított-e valamit a kolléga). A probléma szerinte az hogy az RT-AX57 nem kezeli (jól) az IGMP snoopingot.
Nekem a "fő" eszközön be van állítva a node-on pedig nem érem el ugye a beállítást de gondolom ott is aktív, az volt az alapbeállítás. . Jó lenne egy mesh hálózat itthonra de most jelenleg ez így nem megy. Mit kellene még beállítanom?

Csináltam egy 5g hálózatot egy darab Asus routerrel, a Sagecomtól kapja a jelet, arra csatlakozva fagy a tv. Tehát valami a router beállításaival nem ok, ha a Sagecommal meg megy.

[ Szerkesztve ]

(#41690) kezo0 válasza -conrad- (#41689) üzenetére


kezo0
addikt

(Először is: 5G-t írsz, de az a mobilnetnél jelenti az 5. generációt, szóval gondolom, te az 5 GHz-re gondolsz. A kettő nagyon nem ugyanaz.)

Nem tiszta, hogy a tévé a fő routerre csatlakozik, vagy a mesh node-ként működő másikra. Meg kéne próbálni, hogy a fő routerre csatlakozzon, ha nem így lenne, mivel lehet, hogy a mesh node nem kezeli vagy nem kezeli jól az IGMP snoopingot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41691) orion1025


orion1025
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy hosszabb ideje létező problémám, hátha valaki találkozott már hasonlóval.

Adott egy 4G Vodafone mobilnetes sim, ami egy TP-Link TL-MR6400 router hátuljában lakik. A probléma az, hogy random elmegy az internet kábelen, illetve wifin is. Általában magától újra éled random idő után, de ha ki, majd bekapcsolom a routert, olyankor egyből van net egy darabig. Sim kártya nemrég cserélve lett, nem javított a helyzeten, de talán kevesebbszer megy el azóta, többször frissítetten a router szoftverét, de az sem segített. A telefonom szintén voda, azon van net ilyenkor, így nem az ő hálózatukkal van baj vélhetően. Az sem segített, hogy a kapcsolatot 4G only helyett 4G preferredre állítottam. Minden tanácsot szívesen fogadok, még fél évig ezzel kell nyöszörögnöm sajnos, de szeretném kicsit életképesebben használni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41692) kpityu2 válasza orion1025 (#41691) üzenetére


kpityu2
őstag

Tipp: túlmelegedés, megfáradt elkók a routerben vagy esélyesebben a tápban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41693) mezis válasza orion1025 (#41691) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A router mekkora térerőt jelez ?

mezis

(#41694) orion1025 válasza kpityu2 (#41692) üzenetére


orion1025
őstag

Újként vettem itt az aprón még pár éve, azóta nem született a hibára megoldás, nem hiszem, hogy ilyen jellegű gond lenne vele. Ráadásul menetrend szerűen megy el például 17:50 és 18:00 között. Amíg 4G only használtam, sokkal többször lőtte le magát, de arról olvastam, hogy nem túl jó beállítás mert a torony X időközönként vált és azt nem tudja lekövetni, ezért a 4G preferred a jó beállítás. Én javarészt nem vagyok itthon, mert dolgozom reggeltől estig a hét minden napján, főleg párom írásos jegyzeteit követem.

mezis:

A torony tőlünk 900-1000 méterre van, térerő gondom sosem volt a telefonomnál sem, illetve a router sincs eldugva annyira.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41695) mezis válasza orion1025 (#41694) üzenetére


mezis
nagyúr

Közvilágítás mikor kapcsol?

mezis

(#41696) orion1025 válasza mezis (#41695) üzenetére


orion1025
őstag

Passz, természetesen télen korábban, akkor is ez az időpont rendszeres volt a routernél, holott akkor már 16:00 körül kapcsolnak. Nap közben is teljesen random elmegy a net, nem igazán lehet mihez igazítani. Többször lett írva a voda hibabejelentője miatt, nem látni összefüggést.

Reggel a bejegyzésem után kerestem frissítést, a hivatalos oldalról leszedtem a legutolsót, érdekes, hogy minden menüpont vízjeles hátterű, mert amolyan béta verzió, holott hivatalos upgrade. Most teszt alatt van, reggel óta nem ment még el.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41697) gera021


gera021
aktív tag

Hello.
Acer predator connect w6 wifi6e routert használok
Jól működik de az istenert sem tudom beállítani H az eszkozeim használjak a 6ghz sávot. Nagy ritkán néha fellép a mobil de hamar vissza is megy 5ghz ra.
Asztali pc szintén pedig az wifi7 támogatású.
Mit állítsák az allitekon?

(#41698) Multibit válasza gera021 (#41697) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy azért vált a kliens, mert nem marad stabil a kapcsolat 6 GHz-en. Egyszerűen kiderítheted:
- kikapcsolod a band steering-et
- különböző nevet adsz az SSID-knek
- beállítod a kliensen, hogy csak a 6 GHz-es SSID-re kapcsolódjon automatikusan.
Ha eldobja a kapcsolatot, akkor az van, amit az első mondatomban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#41699) gera021 válasza Multibit (#41698) üzenetére


gera021
aktív tag

Kipróbáltam. Ha egyszer megtalálja a 6ghz jelet akkor csatlakozik és addig nem dobja el amíg újra vagy ki nem kapcsolom a gépet.
Ha újra bekapcsolom a pc van mikor 1 percet kell várni a 6ghz jelre de a 5ghz és a 2.4ghz folyton van minden körülmények között
Esetleg az számít H az 5ghz is 160hz megy mint a 6ghz ?
Mert gyárilag az 5ghz 80hz re van állítva

[ Szerkesztve ]

(#41700) Multibit válasza gera021 (#41699) üzenetére


Multibit
veterán

de a 5ghz és a 2.4ghz folyton van minden körülmények között
Nem fogom ésszel, hogy ez mit jelent. Fogalmazz világosan!
Ha jól sejtem, azon a konzumer routeren arra van lehetőség, hogy egy-egy SSID-t rendelj a különböző sávokhoz (6, 5, 2.4 GHz). Ha - ahogy írtam - az 5GHz és a 2.4GHz SSID-knél azt állítod be a kliensen (pl. telefonon), hogy ne kapcsolódjon automatikusan, akkor két eset lehetséges: vagy stabilan kapcsolódik mindig a 6 GHz-es SSID-re a kliens, vagy - stabilitás híján - eldobja a 6GHz-es kapcsolatot és ilyenkor nem áll át sehova.

[ Szerkesztve ]

(#41701) gera021 válasza Multibit (#41700) üzenetére


gera021
aktív tag

Amikor 6ghz leugrott megy 5ghz ra akkor már nem megy onnan sehova csak akkor ha újra a router menüben wifi pontnál nyomok apply gombot és a routert újra tölti a wifi beállítást amit adtam neki
Bocsi H nem írom érthetően.
Esetleg egy Facebook elérhetőségét adnal ha jól értesz hozzá ? És segítenél ?

(#41702) Multibit válasza gera021 (#41701) üzenetére


Multibit
veterán

Esetleg egy Facebook elérhetőségét adnal
Ahhoz kellene, hogy legyen FB account-om. Nincs szükségem rá ;)

Amikor 6ghz leugrott megy 5ghz ra
Ezt magyarázom már egy ideje, hogy nem megy (5GHz-re), ha a kliensen beállítod, hogy ne kapcsolódjon automatikusan. A kliens által megismertetett SSID-knél erre van lehetőség. Nálam - az általam használt AP-n - több SSID is definiálható, ezeket mind megismertettem a telefonommal. De nem kapcsolódik automatikusan mindre: [kép]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.