Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1868) Cleo válasza canniball (#1867) üzenetére


Cleo
tag

''Hmm, a jelenlegi Dlink DI-604-esemnél be lehet állítani, hogy DHCP ossza a gépeknek az IP-t vagy manuálisan adok nekik fixet. Vagy nem egy funkcióról beszélünk?''

- NEM, amit beszéltél az nem más , mint bármelyik gépnek adhatsz egy fix IP-t, amelyik benne van a megengedett tartományban és akkor már jöhet a konnektálás (feltéve, hogy a gépnek MAC addresse is a megengedett tartományban van a routeren). Tehát igazán mindegy, hogy kinek a gépe, a lényeg egyszerre ne 2 ugyanaz IP legyen .
Amit mondtam arról szólt, hogy Józsi gépe egy fix IP címet kap, forever, amíg a router admin nem változtatja. Az elsőnél MAC klonozással törhető a védelem, a másiknál sokkal nehezebb, ott finomabb IP spoofing és szerencse is kell mellé. Ha nem erről kérdeztél, hanem csak a sima manuális vagy DHCP osztásról van szó, akkor elnézést...

''Akkor térjünk a lényegre:''
- Ezekre íg nem tudok válaszolni, ahogy szeretnéd, minden routernél van pro- és kontra, főleg egy árszínten több jó router is létezik, de mindegyiknél van előny és hátrány is. Lsd a #1865 hozzászólásom a Dany27-nek, jól választotta ki, azok a routerek jók, és mind 20k alatt van , azt hiszem, nem vagyok kereskedő

(Eddig más jellegű kérdeseidre próbáltam válaszokat adni , vagyis adott speci, érdekes igényeknél, melyik kategóriájú routert érdemes szemügyre venni beszerzés során , milyen feature-kel rendelkezik és valóban mit is jelentenek azok.)

Remélem ez segít



[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.