Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Brogyi válasza dzsozefo (#12148) üzenetére


Brogyi
senior tag

A szokasos bakikat elkoveted.Nem mindegy ,hogy ADSL vs UPC topnet.
Szinten nem mindegy torrent vs voip estleg online game.
A torrent 50 szalas vs 5000.Ezer hiba forras. Nyilvan gyenge a regi router,de ezt a csoro nezetet hagyjatok mar fel 5k ert szeretnek routert, de vigye a digis top netet, es 5km-rol mukodjon a wifi.
Elso szempont tisztaba legyetek magatokkal mit szeretnetek, es milyen sebessegu a net otthon.
Ez utan jon az ,hogy "kezit csokolom nem lehetne ingyen?".Ezt a reszet ertem. Magam is a legolcsobbat keresem, de az adott feladatra a legjobb berendezes kell, es ez nem a legdragabbat jelenti.Szep napot fiatalok.

(#12152) dzsozefo válasza Brogyi (#12151) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Ebben teljesen igazad van akkor pontosítsunk!

2db Routert szeretnék 2db külön lakásba. Egyik 50nm a másik 150 legalább.

Az 50Nm - igaz UPC -van! Ahol jelenleg egy ezeréves Trust router szolgál - ami a 1,5mb kb 4-500 szokott jönni! Iphonok itt csodásan működnek. A hiba a gyenge jel 1-2 pálcika max! Konyhába már szia sehol semmi.

A másik " nagyobbik lakásba " egy újabb de régi gigabyte gbr asszem. T-online 1m net Ő megvan pukkanva. Elszáll a állandóan a net. Iphonok meg látják rá kapcsolódnak de sehol semmi max lassan jön le a cuccos vagy megszakad, ledobja stb stb. Nokia pl csak tölt tölt tölt de semmi. A notebookok látják szépen de mondom szakad sűrűn. Illetve FB-nál a farmozás közbe :C :C állandó hitelesítésért kunyerál... megadom neki a dolgokat és hiba meg stb és újratölti a böngészőt esetleg.

Szeretném minél előbb lecserélni őket! Kinéztem és azt hittem ha több antennám van akkor jobban látják az eszközök de írták, hogy ez nem így van teljesen. Azért az ember szeretném megúszni minél olcsóbban főleg ha rögtön 2db vesz.

Ezek tudatában mit tudnál ajánlani Brogyi fórumtárs?

(#12153) Beri válasza dzsozefo (#12152) üzenetére


Beri
addikt

Véletlenül se írd le, hogy milyen csomagod van, milyen ellenoldallal próbálkoznál, valamint mennyire látszik a jelenlegi megoldás, amikor épp nincs szétzuhanva...
Ha tényleg csak telefonokkal kapcsolódnál (csak azokat emlegetted), akkor semmi értelme MIMO-képes routerbe pénzt fektetni, úgysem érnél vele semmit.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12154) dzsozefo válasza Beri (#12153) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Miért kell leszólni? Mezei user vagyok. UPC: 15mbit ahogy írtam :) 1,5 mb/s :D sebaj...
Másikat is írtam! 1M t-online 128kbit/s :P

Ellen oldal?

(töltögetek, és netezek )

Amikor nincs zétzuhanva akkor jó-nak mondanám tehát működik!

Iphone, Nokia, és notebookok ahogy az előző előző posztban is írtam.

Várom kérdéseidet...

Köszönöm.

(#12155) Beri válasza dzsozefo (#12154) üzenetére


Beri
addikt

A notebookok hálókártyáira voltam még kíváncsi.
A csomagodról csak annyit írtál, hogy júpíszítől van "ami a 1,5mb kb 4-500 szokott jönni". Ennyi erővel lehet 120as fájberpajjer is, meg egy kóc router...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12156) dzsozefo válasza Beri (#12155) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

MSI x-slim 340x
Asus k50c sx002 kártya: AW-785

De évente váltom őket...

(#12157) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Döglődik a Gigabite gn-br01g routerem és utód keresésében kérném a tanácsotokat, mivel hálózat , wifi témában nem igazán vagyok otthon...
Elvárásom csak annyi lenne, hogy valami nagyobb teljesítményű egyed kerüljön a helyére, mert a melléképületben már nem igazán volt jelerősség. Kábelmodemet használok, a laptop wlan eszközéről pedig ezt írja a gyártója:
- Kétsávos elhalkulásmentes (diversity) antenna
- Atheros Minicard b/g 802.11 b/g

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv: Joci

[ Szerkesztve ]

(#12158) Beri válasza dzsozefo (#12156) üzenetére


Beri
addikt

Hadd ne guglizzam ki, milyen szabványúak... Na, akkor máshogy: ha van MIMO-s ellenoldal, vehetsz MIMO-s routert, ad majd pluszt. Ha nincs, semmi értelme.

szjoci: Kell egy ap a melléképületbe. Egyébként [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12159) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

A NetGear WNB2100 szerintetek OK?
Erős Wifi-re és gyors netre volna szükségem...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12160) Beri válasza KisApám (#12159) üzenetére


Beri
addikt

Azonos felépítésű modellek között nagyságrendi különbség nem lesz hatótávban. Az a netgear nem lesz kiemelkedő semmilyen formában a beépíttett 2 antennájával. A wnb2100 egyébként a csomagot jelenti, a router egy wnr2000v2, ITT egy teszt róla. Az igazán meglepő számukra az volt, mekkorát zuhant a wifi sebesség, amikor bekapcsolták a titkosítást. Érdekes olvasmány.
A gyors net mit jelent pontosan?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12161) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Sziasztok!

TL-WR1043ND és Netgear WNDR3700 közül melyiket válasszam? 100 nm feletti lakás, 4 gép lenne rákötve, mindegyikről torent, online játék, youtube, akár egyszerre is. a mostani Zyxel P-335WT már halódik, naponta lefagy, ki kell menni kihúzni és visszadugni, hogy működjön. Sajnos már 1 db Youtube videó megnyitásakor is ez történik.

Szomorú, mert egészen jól üzemelt idáig. Ráé volt kötve USB nyomtató ami így mindig elérhető volt, de ahogy nézem ez akkor mostantól csak gépen keresztül lesz elérhető.

Előre is kösz a választ.

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#12162) KisApám válasza Beri (#12160) üzenetére


KisApám
addikt

UPC-m van (asszem 30Mbit).
A lényeg inkább, hogy a WIFI gyors és jelerős legyen.

Ahogy elnézem, a TP-LINK 1043ND a legjobb választás... bár csak 1 gép lesz rákötve, meg egy iPod Touch vagy eBook (aPad) lesz használva WIFI szempontjából.

A lényeg: ha a gépen megy a netezés, a WIFI ne akadozzon pl. és a betonpanelt is röhögve átmássza :D

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12163) Beri válasza Hix3r (#12161) üzenetére


Beri
addikt

Ha van rá keret, természetesen a wndr3700-at. Nem véletlenül kerül 2x annyiba. Az usb nyomtató megosztása hálózatban megoldható lehet továbbra is, ha a gyári szoftvert lecseréled egy alternatív megoldásra (ez érvényes a 1043ND-re is).
Ha gyári szoftverrel akarsz nyomtatót megosztani, akkor ott az asus n16 (mivel gondolom szeretnél gigabitet).

KisApám: Az egy dolog, hogy júpíszíd van, de az lehet 15Mbit down is, meg 120 is... Igaz, hogy 1043-nak, meg attól felfelé nem probléma a legnagyobb csomag sem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12164) KisApám válasza Beri (#12163) üzenetére


KisApám
addikt

MI a Probléma, MI Problémás az 1043-nak??? :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12165) KisApám


KisApám
addikt

A TP-LINK 1043ND megfelelő választás P2P-hez? (13 000 ft)
Nem kell állítgatni rajta? Vagy bár mi máson, hogy csatlakoztatás után rendesen működjön a P2P (torrent)?

Vagy helyette inkább a EnGenius ESR9850? (+18 000 ft)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12166) eziskamu válasza KisApám (#12164) üzenetére


eziskamu
addikt

Erősebb proci és kétszer annyi ram van a Netgear-ban. De szerintem egy jól bekonfigolt OpenWRT-vel is ott van az ember, márha van elég mersze, ideje és/vagy tudása. Persze lehet hogy valami csúcs UPC-s net nél már kijönnek a különbségek, de helyi hálón és kisebb nettel nem kéne, hogy problémázzon.

(#12167) KisApám válasza eziskamu (#12166) üzenetére


KisApám
addikt

Csak a Netgear WNDR3700 ára (28 000 ft) kicsit "durva" a (kb. 2,5x) a TP-Link-éhez képest.
Ennyit már bőven NEM ér meg nekem.

Szóval eddig marad a TP-Link 1043ND (13 000 ft).
VAGY talán az EnGenius ESR9850 (18 000 ft).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12168) eziskamu válasza KisApám (#12165) üzenetére


eziskamu
addikt

Az EnGenius ESR9850 hardveresen kb a 1043-as szintjén van, csak más chipkészlet. Konkrét tapsztalatom viszont nincs egyikkel sem. Eddig ha baj volt, nem routert cseréltem, hanem firmware-t (WRT54GL :) ) A 2 megás netemhez ez is bőven elég, és kiteszteltem, hogy 25 MBit-ig nincs értelme cserélni, csak ha N-esre cserélem a wifis cuccaimat.

(#12169) eziskamu válasza KisApám (#12167) üzenetére


eziskamu
addikt

A jól bekonfigolt OpenWRT-t a TP-Linkre írtam. Azért láttam már pár hibás, vagy mondjuk, hogy érdekes működésű egyedet más tipusú TP-Link routerekből, szóval olyan helyen vedd meg amiben megbízol és korrektek a garis ügyek intézésében.

(#12170) KisApám válasza eziskamu (#12169) üzenetére


KisApám
addikt

Azt, hogy OpenWRT konfigoljak, szinte a ZÉRÓval egyenlő, mivel ebben a tekintetben az amatőr szinten állok (azt sem tudom mit jelent, mire való).

De van fóruma a TP-Link 1043ND-nek, ott talán megtudok valamit...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12171) eziskamu válasza KisApám (#12170) üzenetére


eziskamu
addikt

Annyival több az OpenWRT konfigurálása a gyáriénál, hogy több a hálózatra vonatkozó beállítási lehetőség a webes felületen (már ha olyan a változat amiben teljes webes felület szerepel, a Blackfire-ban van Luci nevű felület, de alapból azt hiszem hiányzik belőle pár dolog) valamint tudsz csomagoknak nevezett bővítéseket letölteni, akár webes felületen is.
Valamint egy Linux parancssort tudsz elérni SSH protokolon keresztűl (putty nevű programmal pl).

A P2P-vel meg pont az volt a gond, hogy a gyári firmware-ban nem tudott az ember a NAT kapcsolati táblájára vonatkozó különféle időzítéseket és táblaméretet állítani, és eleve a gyári értékek se voltak P2P-re kihegyezve, meg gyengébb is volt a hardver régen.

Az OpenWRT-ben meg állíthatók ezek az értékek, de alapbbeállítások is rendben vannak és lehet QoS-nek nevezett szolgáltatást telepíteni, amivel pl ha böngészne az ember letöltés mellett, akkor előnyt ad a böngészésnek (pontosabban a http forgalmat képző csomagoknak).

[ Szerkesztve ]

(#12172) at100


at100
csendes tag

EnGenius ESR9850 routernél szeretnék fix IP címet beállítani MAC addres alapján.

A router azt írja, a MAC address 00-val kell hogy kezdődjön!

Az én gépem címe pedig NEM 00-val kezdődik!

Mit lehet a routerrel kezdeni?

(#12173) at100


at100
csendes tag

Firm upgrade megoldotta.

(#12174) KisApám válasza eziskamu (#12171) üzenetére


KisApám
addikt

Akkor megint a felhasználónak kell mindenféle progi buherával felhasználhatóvá tenni az eszközt? Nem a gyártó áll elő valami jó dologgal?
Csudijó :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12175) Beri válasza KisApám (#12174) üzenetére


Beri
addikt

Ha egy olyan szolgáltatásra van szükséged, amit a gyári szoftver nem támogat (nyomtató megosztás USB-ről), akkor igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12176) KisApám válasza Beri (#12175) üzenetére


KisApám
addikt

Nekem max P2P a TP-Link 1043ND használatához.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12177) Beri válasza KisApám (#12176) üzenetére


Beri
addikt

Mit akarsz a P2P-vel? Torrentklienst akarsz futtatni a routeren?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12178) KisApám válasza Beri (#12177) üzenetére


KisApám
addikt

HA torrentezni is akarnék, nem kell valamit mahinálni a routeren?
Simán mehet, mint eddig is ment néha, a sima modemmel?
Csak mert olvastam visszafelé, és úgy emlékszem, hogy a több szálú letöltéseket nem nagyon kedveli 1-2 router.
Nem értek hozzá...

Az 1043Nd-vel kell valamit csinálni, vagy hagyom ahogy van és minden pöpec? :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12179) Brogyi válasza dzsozefo (#12152) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerencsed van. Szerintem a legolcsobb TP is jo neked, de hogy tipust is lass [olvasgass itt.]

(#12180) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok, olcsó, de megbízható wifis router-t keresek. melyik kerülendő és melyik az ajánlott márka?

(#12181) Johnny Cage válasza Brogyi (#12179) üzenetére


Johnny Cage
addikt

köszönöm, nagyjából meg is kaptam a választ.

(#12182) Beri válasza KisApám (#12178) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem kell ezen törnöd a fejed. Megveszed, kibontod a dobozból, aztán letorrentezheted vele az internetet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12183) KisApám válasza Beri (#12182) üzenetére


KisApám
addikt

OK
Le is fogom ha kell! :D

Kösz a segítséget!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12184) bedlam


bedlam
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég láma kérdéssel fordulok Hozzátok, amire nem találtam választ a sok komment között... Nekem egy olyan routerre lenne szükségem, ami megbízhatóan, stabilan tud működni vezeték nélküli kapcsolatban. A router és a gép között 2 fal van, és kb 6 méter légvonalban. Eddig volt egy belkinem és egy asus-om, de egyik sem (volt) képes megbízhatóan működni. Semmilyen torrentezésre nem használnám, sima internetezés: böngészés, letöltés, stb. Előre is nagyon köszönöm a segítséget, üdv:

bedlam

(#12185) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Routert szeretnék venni, ha lehet ne túl drágát.

1. nekem Diginetem van (optikai kábeles, nem a tányéros fos) startnet azaz 20/10 Mb-es
2. ezt a netet a gépem és egy laptop között szeretném megosztani, tehát wifis router kell.
3. 55 m2 panelban lakom, a laptop és a gép külön külön szobába lenne (2 db 10cm-es betonfalon kellene átmennie a jelnek). Vagy ha ez sok pénz kóstál akkor inkább egy szobában marad a két cucc.
4. a laptopon csak egy adatfeldolgozó távmunkához kellene végülis a net, a pc-n minden máshoz, letöltés, torrent online játékok, online filmnézés stb...
5. ne legyen túl drága. Max 8000 ft-om van rá.

Én erre gondoltam, de nagyon nem értek hozzá, hogy ez jó e vagy sem, de 5 év gari van mégis rá:
[link]

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#12186) Beri válasza bedlam (#12184) üzenetére


Beri
addikt

Az előző routerek látszottak, csak szakadt a háló? Mert akkor a listámból bármelyik routerrel meg tudod oldani a kérdést.

penge111: Senki nem tudja megmondani neked ránézésre, hogy hány falon át fog látszani a router. Az egyetlen biztos megoldás az, ha veszel valamit és kipróbálod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12187) penge111 válasza Beri (#12186) üzenetére


penge111
addikt

Tegyük fel ha csak egy szobában használnám őket együtt, tehát nem kell átmenni a falon, akkor a fenti linkelt router jó, vagy mit ajánlasz/tok?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#12188) bedlam válasza Beri (#12186) üzenetére


bedlam
csendes tag

Nem, sajnos nem is látszanak, míg a szomszéd lakásokban/irodákban lévő routereket látja a "vevő" gép... Most egy asus wl-520gc-vel szenvedek... A tp-linkeket nézegettem, mennyi az esélye, hogy egy TL-WR1043ND jobban fog működni, mint az eddigiek? Mert az eddig használt routerek mind g-sek voltak, nem tudom, ez mennyit számít. Előre és utólag is köszi a válaszokért...

(#12189) eziskamu válasza bedlam (#12188) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez nem csak izomerő kérdése, hanem antennáé és pozícionálásé. Gondolom laptopot kellene ellátni, mert akkor csak a routeren múlik. Leszedhető (rp-sma csatis) antennás routert kell venni (a normálisak mind azok, vagy legalább van olyan változatuk) és az antennát (antennáit) próbáld lecserélni mondjuk 9dbi-s TP-link antennára (még jó árban is vannak, jó helyen 1500 alatt beszerezhető per darab )
Az hogy N-es a router csak akkor számít, ha a túloldal is N-es. Viszont legalább 2 antennás kiszerelés a G-s üzemmódban is hasznos, bár nem úgy min N-es üzemmódban (ott a 300 MBit eléréséhez kell minimum 2 antenna, a harmadik és negyedik (! elméletileg van olyan router, csak még nem láttam)) lényegében annyit csinál mint a G-s üzemmódban a második antenna. Lényegében ha a nem használt antennával jobb a vétel, mint az éppen használttal, akkor vált, ha jól tévedek.

(#12190) Beri válasza penge111 (#12187) üzenetére


Beri
addikt

Szobán belül elég, persze.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12191) KisApám


KisApám
addikt

Hali!

Erről: Belkin N1 Vision Mi a véleményetek?

A TP-Link 1043ND-hez képest pl.?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#12192) forrest85 válasza KisApám (#12191) üzenetére


forrest85
senior tag

TP-Link a nyerő. Stabilabb.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12193) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Szeretnek itthon egy vezeteknelkuli halozatot letrehozni, azonban ezzel a szakterulettel csak most kezdem az ismerkedest, igy inkabb hozzatok fordulok a vasarlasi tanacsokkal kapcsolatban.
Szoval az igenyeim a kovetkezoek:
- 1 Wifi router, 1-1 vevoegyseg a ket gepben
- A routeren legyen jo minosegu (adatatvitel stabilitasara ertem) antenna
- Tudja a WPA2 titkositast (illetve ha van biztonsagosabb, akkor azt), tehat mindenfele rosszindulatu ember ne tudjon hozzaferni a halozatomhoz, ne lassa az adatforgalmat sehogysem
- Legyen a routeren hagyomanyos UTP kabelt fogado aljzat is
- kepes legyen arra, hogy hibatlanul leadja a jelet 2 falon keresztul is
- fontos, hogy a Linux alol is tudjam hasznalni az eszkozoket!!
- beepitett tuzfal, de ez gondolom alapveto dolog

Extrak:
- Lehessen ra kulso vinyot kotni (nem tudom, hogy ez mennyire elterjedt technologia)

Arban a routerre max 10e Ft-ot, a vevoegysegekre 2-3e Ft-ot/db tudok szanni.
Napjaink vezeteknelkuli eszkozeivel egyebkent ugyanolyan stabil kapcsolat epitheto ki, mint az UTP kabeles megoldassal? A 4 megabites netem ugyanolyan stabilan fog mukodni?
Akar jatekhoz LAN "partyt" is tudunk csinalni a 2 geppel igy?

Nagyon halas lennek, ha gyartot, konkret tipust es tapasztalatokat is irnatok.
Koszonet, baratsag,
katsi

(#12194) PyCos


PyCos
tag

Sziasztok.
Airlive W2000R routerem 2 év után lecserélném, gigabitesre és vlmi stabilra.
Átolvasva itt a dolgokat és körüljárva a TP-link 1043 lesz.
Létezik ebből verziók (v1, v2 ) amire figyelni kellene vásárláskor ?
A jelenlegi router problémája, hogy néha nem sikerül IP-t adnia wifi-n, így a 2 szobatárs jön és reset kell a routeren.
Van Mybook transmission torrenttel és lan-on hálózati nyomtató, ezért kell a mac adress controll, és a fix ip osztás, de ekkor néha megakad a dhcp.
Hiába a firmware frissítés és finohangolás, hol 1-2 naponta, hogy hetente újraindítás szükséges a csatlakozás hiánya miatt.
Jelerősséggel és LAN-on minden rendben, sőt van hogy 2 gép Wifi-n bent van a routeren, a 3. viszont nem tud csatlakozni, nem ad neki a DHCP IP-t.
Várom segítségetek.
Van-e vlkinek tapasztalata a tp-link 1043 és mybook blue ring 500 GB gigabit sebességéről ? (írás,olvasás) Nekem jelenleg 4.5-5 Mb/s olvasás a max (ennél többre vágyom)
Köszi

[ Szerkesztve ]

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#12195) Mörk


Mörk
csendes tag

Sziasztok, nem értek annyira a routerekhez, ezért a segítségeteket kérném ezzel kapcsolatban!

Albérletbe szeretnék venni 15/2-es nethez, 3 felé szeretném osztani, a kábeles megoldással állandóan probléma van :(( az ár ne legyen tűl magas, és szeretnék valami biztonságot is hogy ne tudjon mindenki rácsatlakozni.

Előre is köszönöm. :)

(#12196) Vidala


Vidala
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje bajlódom az Asus WL520GC routeremmel. Nem hibás (szerintem), csak néhány dologban gyenge, vagy én vagyok láma, ezért gondolkozom egy ideje, hogy le kéne lecserélnem.

Átolvastam az utolsó néhány száz hozzászólást, és az is lehet, hogy elég lenne első körben a dd-wrt-vel megpróbálnom upgarede-elni (úgy látom az open-ert-vel nem kompatibilis). Kérdésem, hogy jól látom-e, vagy inkább a csere a biztos megoldás (cél a stabil net, és használható torrent, feltöltésnél is)

Egyéb paraméterek és jelenlegi problémák röviden:
- FiberPower 30 (jelenleg, de hosszabb távon ki tudja, inkább felfelé)
- panel lakás, 2 PC wifi-n és egy x-box lan-on rákötve, mindegyik néhány fal távolságabn
- többnyire a kapcsolat jó, vagy nagyon jó, de néha begyengül, és sza****dik
- ilyenkor többnyire a router odébb pöckölése szokott segíteni (csak uncsi, hogy mindig fel kell másznom a szekrény tetejéhez), de nem mindig
- a AP-k (ha jól mondom) Linksys WUSB100, az egyik v1, a másik v2
- a torrent-tel van a legnagyobb gondom: letölteni még csak-csak ok, de feltölteni alig hajlandó. Azureus-t használok, és igen ritkán "zöld" a tracker, inkább csak "sárga", vagy "kék"
- az ajánlott portforward.com útmutatója alapján már kb. 25x megpróbáltam bekonfigurálni rendesen, de eddig mindhiába. Az is fura, hogy a leírásban lévő felület nem is egyezik teljesen a router-em felületével

Ugyan nem vagyok teljesen tudatlan PC berhelésben, de valahogy eddig ezzel nem sikerült megbírkóznom.

Előre is köszi

CoVboy Forever!

(#12197) katsi


katsi
tag

Kedves kollegak!

Picit utanaolvastam, a TP-Link TL-WR1043ND router lesz az en valasztasom vezeteknelkuli halozathoz
Mindent tud, iszonyat gyors, iszonyat stabil, arban is rendben van, 3 antenna, tokeletes.
http://digistreet.hu/tesztek/tp-link-tl-wr1043nd-vezetek-nelkuli-router-teszt-a-mindenvivo

Azonban a Wifi adapteres kerdesem tovabbra is all.
Gyorsat, stabilat szeretnek, milyet vegyek ehhez a remek routerhez?

(#12198) Beri válasza KisApám (#12191) üzenetére


Beri
addikt

"Atheros AR7141 processzora van, ami mellé 16 MB RAM és 8 MB flashmemória került" - részlet a ph-s tesztből. Innentől nem kérdés, hogy melyik a jobb választás.

PyCos: Annyival fogod tudni olvasni a májbúkoadat, amennyi kifér a torkán. 900Mbit felett megy egy picivel a 1043 LAN-on tisztességes kábellel.

Mörk: [link]

Vidala: Azt a routert gyári szoftverrel használni főbenjáró bűn :D
Sederints rá egyet, aztán megszépül a világ :K

katsi: Adapterek: PCI USB

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12199) Vidala válasza Beri (#12198) üzenetére


Vidala
senior tag

Ok, köszi. Akkor egyelőre ejtem a pénzköltést, és megyek telepíteni. Remélem tényleg megszépül a világ! :D

CoVboy Forever!

(#12200) PyCos válasza Beri (#12198) üzenetére


PyCos
tag

Köszönöm válaszod, de épp erre vagyok kíváncsi. :))
A másik kérdésem : létezik a 1043-ból hardverváltozat, amire figyelni kell a vásárláskor? (v1, v2 ...)

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.