Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) forrest85 válasza ALI_G (#11350) üzenetére


forrest85
senior tag

Hugomnak valami SMC -G szabványos router van. Hát az vagy megfőzi magát vagy kialszik rajta a WiFi led csakúgy, vagy csak szimplán kifagy. Sokszor okoz fejfájást. TP-Link-el jobban járnál. Vagy e-Tech router :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11352) ALI_G válasza ALI_G (#11350) üzenetére


ALI_G
veterán

A TP-Link 1043ND-n ugye van USB és alapból csak fájlmegosztásra használható.
Használható esetleg torrentezésre moddolt firmware-rel?

forrest85: Akkor marad a TP-Link, nem sz*patom magam :)

TP-Link 1043 és 941 között az USB lehetőségen, és a gigabites lan-on kívül van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#11353) Beri válasza ALI_G (#11350) üzenetére


Beri
addikt

Az az smc nemigazán szuper semmilyen téren sajnos...
A 941 v2 és a 1043 tényleg azonos a gigabites portokon, meg az usb-n kívül (bár a 941-ben is ott a helye a lapon, csak nincs ráforrasztva a csatlakozó). A többi verzió a 941-ből más chip köré épül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11354) ALI_G válasza Beri (#11353) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi!
Használható esetleg torrentezésre moddolt firmware-rel az 1043?

[ Szerkesztve ]

(#11355) forrest85 válasza ALI_G (#11354) üzenetére


forrest85
senior tag

Simán.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11356) ALI_G válasza forrest85 (#11355) üzenetére


ALI_G
veterán

dd-wrt vagy open-wrt tudja ezt? Esetleg valami info, hogy merre induljak?

(#11357) Beri válasza ALI_G (#11356) üzenetére


Beri
addikt

Pl.: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11358) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

Adott egy SMC VBR 7004-es router...60megás vonalhoz elégséges? 3 gépet szolgál ki és abból 2ön néha néha torrent is megy.

Gorneck#1239

(#11359) forrest85 válasza Gorneck (#11358) üzenetére


forrest85
senior tag

Helló
Én a helyedben olyat vennék, amiben gigabites portok vannak, Ez már nagyon régi készülék. Lehet, hogy kiis fagyna egy idő után ilyen nettől.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11360) Beri válasza Gorneck (#11358) üzenetére


Beri
addikt

Erősen kétlem, hogy 60Mbit átférne azon az smc-n (talán a fele). Ideje váltanod (vagy routert, vagy csomagot kisebbre :D ). Egy 741ND hatezerért simán elbír a kapcsolatoddal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11361) Kolondrum válasza ALI_G (#11352) üzenetére


Kolondrum
félisten

1043ND tulaj vagyok fél napja, a wifi jel erőssége jobb mint a korábbi DIR-615-ösömnek. Röviden: Nokia E90 100m-ről még látja, de a DIR-t 50m után végleg elvesztette.
Kicsit szenvedek a teló wifijével, de nem veszett ügy.
Elég ránézni és látszik h nem kaki szerkezet. Ezt így fél nap után mondom, aztán lehet h fél év és elromlik.

(#11362) Claude Leon válasza Kolondrum (#11349) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Milyen szempontból?
(beéri 5W-tal teljes terhelésen? :D)

(#11363) zedar


zedar
csendes tag

Sziasztok

szeretnék routert váltani.

ilyen most a netem
max szávsélesség 60000 / 5000 kbit/s
garantált szávsélesség 10000 / 2500 kbit/s

amit használok 1 laptop, 1 netbook és egy asztali gép (főleg torrentre) ehhez kéne egy új router, ha let 35 ezerig és nem hátrány ha van usb rajta külső tárolónak ( nem a torrenthez).

köszi

(#11364) forrest85 válasza zedar (#11363) üzenetére


forrest85
senior tag

TP-Link 1043ND és sokat megtakarítottál vele. :DD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11365) Claude Leon válasza Claude Leon (#11362) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Megkaptam a választ a 1043-as topicban :)

[ Szerkesztve ]

(#11366) Beri válasza zedar (#11363) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11367) ALI_G válasza Kolondrum (#11361) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi. Az szép, 100 méter :)
5 év gari van rá, szóval addig romoljon el, aztán kuka :) Ma veszek én is.

(#11368) Gorneck válasza Beri (#11360) üzenetére


Gorneck
titán

Én is így gondoltam...akkor ez meg is felelne a célnak nem? Ezt ajánlotta boltos ismerős...

Gorneck#1239

(#11369) Beri válasza Gorneck (#11368) üzenetére


Beri
addikt

Megfelel, persze, csak én mindig a legolcsóbb megoldást írom le :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11370) Gorneck válasza Beri (#11369) üzenetére


Gorneck
titán

Én csak abból indultam ki, hogy ennek jobbak a paraméterei, mint amit írtál...mert annak egyezik a mostaniéval...de gondolom ez jelen esetben nem számít, hanem inkább az újabb belső.

Gorneck#1239

(#11371) Beri válasza Gorneck (#11370) üzenetére


Beri
addikt

Így van, a 741-nek is 100as portjai vannak, viszont a belső sokkal nagyobb tempót bír route-olni, mint azé az smc-é.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11372) Kolondrum válasza ALI_G (#11367) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hegy + emeletről nyomom. egy fa és egy 38as téglafal van az útban. ;)

(#11373) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! A Dlnik DIR-615 és a TL WR1043ND összeköthető egymással? A TL kapja a netet és a Dlink csak ossza. Tehát mint hozzáférési pont működne a dlink?

(#11374) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy a házon belül a szomszédos szobába került egy PC, és nem szeretném furkálni a falakat, de internetet szeretnék átjuttatni oda, van olyan wifi router illetve bármilyen más vezeték nélküli megoldás , aminek a jele átviszi a kb. 20 cm vastag blokktégla falat?
Köszi a válaszokat előre is!
Üdv!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#11375) Beri válasza Kolondrum (#11373) üzenetére


Beri
addikt

Igen, persze.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11376) Kolondrum válasza Beri (#11375) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hogyan? Mit hova dugjak és mit állítsak be? Tehát a TPlinken maradt 3db RJ45, gondolom oda egy UTP, a másik fele meg a Dlink WAN csatlakozójába vagy nem?! Utána mit csináljak? Azt már elértem h az elindított dlinket elértem telóról, mármint a kezelőfelületét wifin és minden beállítását.

A Dlink csak arra kell nekem, hogy jelet osszon ezzel nagyobb legyen a hatótávom. Gondolom ekkor kettő wifit látok és azt használom amelyiket akarom de mégis egy netet fog adni.

Tybee21! Persze szerintem bármi átvisz annyit, főleg ha a PC-ben lévő kártya jó. Én notival a ház két sarka között 3-4 csíkkal vagyok 5-ből. Bár a noti wifije erős.

[ Szerkesztve ]

(#11377) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ahaaaa, nem a WAN-ba kell dugni!

(#11378) Beri válasza Kolondrum (#11376) üzenetére


Beri
addikt

Kilövöd a második DHCP szerverét, nem használod a wan portját és vigyázol, hogy ne akadjon össze a két wifi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11379) Maximusz válasza ALI_G (#11354) üzenetére


Maximusz
aktív tag

sziasztok!

TP-Link WR1043-as ... az az USB-s :)

ha USB hub-ot dugok rá, akkor képes lehet több külső adattárolót (1 pendrive, 1 winyó) és esetleg egy hangkártyát is müködtetni, vagy max csak 1 USB-s eszközt képes elvinni?

Köszi a válaszokat / tippeket.

maximusz

(#11380) Neontea


Neontea
csendes tag

Aloha!
Router vásárlás előtt állok.Tanács kellene SMC párti vagyok, jók az új SMCWBR14S-... vagy az SMCWGBR14S-... szériák?Van valakinek tapasztalata?Esetleg más típus is érdekelne.
Konkrétan kb 20méterre viszem a netemet a műhelyembe, 1db 70cm-es falon +2épületen keresztül.A mostanim egy SMCWBR14T-G2 ezzel 1es max 2es jelerősségem van, és sokszor dobál.
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Tiszta Windows, rendes ház

(#11381) Kolondrum válasza Beri (#11378) üzenetére


Kolondrum
félisten

Fajin,, megy, dupla router! :DDD

(#11382) Adler válasza Beri (#11285) üzenetére


Adler
aktív tag

Bocsi, hogy most írok csak vissza. :B

A sok próbálkozásnak az eredménye, hogy sikerült megoldani a fix ip-t a wireless-en. Csak nem a routeren, hanem a notin, ahol manuálisan adtam meg az ip-t, és így mindig ezzel az ip-vel kapcsolódik a routerhez a noti. max annyi, hogy így az automatikus DHCP kiosztás nincsen, mivel fix.

Amúgy azért tartott ilyen sokáig, mivel most csináltam ilyet először. :B

Azért még egyszer köszi a segítséget és a felajánlást.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11383) Foo


Foo
tag

sziasztok! tudnátok ajánlani nekem egy N-es wifi routert úgy húsz ropiig. a júpíszí 120-as fibernetjét kellene szétszórnia kb.70nm-en, három-négy esetenként több gép között. fontos a stabilitás, bírja a kiképzést, ne akadjon ki a torrent kliensektől stb stb... az interfész kezelhetősége másodlagos a router kinézete nem lényeges. esetleg ha egy hdd-t rákötök akkor azt fájlszerverként használhassam, de ez a tulajdonság nem kritérium...
a válaszokat előre is köszönöm!
:R

(#11384) kali válasza Foo (#11383) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr1043nd vagy utána egy nagy (ár)kategóriányi ugrás...

(#11385) Foo válasza kali (#11384) üzenetére


Foo
tag

köszönöm! :R :C systemini-ben bruttó 12.600ft-ért találtam. mindenhol csak jókat írnak róla!

(#11386) Neontea válasza Neontea (#11380) üzenetére


Neontea
csendes tag

Meg is kaptam kérdésemre a választ: tp-link tl-wr1043nd
Ezzel és egy EDIMAX EW-7317UHG vevővel menni fog a netem a leírt távolságokkal is?

Tiszta Windows, rendes ház

(#11387) vargalex válasza Maximusz (#11379) üzenetére


vargalex
félisten

Természetesen. Persze ilyenkor azért már külső tápos vinyó, vagy aktív USB HUB ajánlott.

Alex

(#11388) Konair


Konair
csendes tag

Üdv,

tudnátok ajánlani egy jó minőségű router? 2 asztali gép, egy lap-top és egy telefon lenne rajta kábellel és egy PDA Wifi-n. Nem ártana, ha a kertben is elérhető lenne a wifi, de ez nem olyan fontos. A hangsúly a minőségen van és lehetne rá pár év gari is. Nem tudom, hogy fontos-e, de 30 megás netem van. Ha valami infó kell még, akkor írom.

A segítséget előre is köszönöm!

Weboldal készítés felsőfokon...

(#11389) kali válasza Konair (#11388) üzenetére


kali
legenda

akár egy tp-link tl-wr741nd is elég, amire 5 év gari van, és már 6 e ft környékén megvásárolható! a noti esetében wifi nem játszik? mert ha igen, és abban n szabványos és mimo képes wifi modul van, akkor jobb lehet a tl-wr841nd vagy a tl-wr941nd típus a mimo miatt!

(#11390) Konair válasza kali (#11389) üzenetére


Konair
csendes tag

köszi a gyors választ. Acer Aspire 5730Z típusú notink van. Néztem a leírását, de nem találtam benne mimot. :S Wifi van benne természetesen, és működik is. (Az előző router miatt húztunk hozzá egy kábelt)

Weboldal készítés felsőfokon...

(#11391) kali válasza Konair (#11390) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelőben tudod megnézni a hálózati kártyáknál, hogy pontosan milyen típusú wifi modul van a notiban!

(#11392) Konair válasza kali (#11391) üzenetére


Konair
csendes tag

Megnéztem, leírást kerestem róluk, de nem találtam semmilyen mimot. :S
Ez a 2 dolog volt benne:
- Atheros AR5B91 Wireless Network Adapter
- Generic Marvell Yukon 88E8071 based Ethernet Controller

Weboldal készítés felsőfokon...

(#11393) Neontea


Neontea
csendes tag

Aloha végül is vettem egy Belkin N Wireless EE58A5ös routert melyhez adtak még egy BelkinF5D 8053 N Wireless USB adaptert is, ezt ismeritek?Vélemények róla?

Tiszta Windows, rendes ház

(#11394) kali válasza Konair (#11392) üzenetére


kali
legenda

az atheros a wifi, lite-n szabványos 150-es wifi modul, elég lesz a szintén 150-es tl-wr741nd router hozzá!

(#11395) Neontea


Neontea
csendes tag

Aloha.Végül is vettem egy Belkin N Wireless EE58A5-ös routert ehhez adtak egy Belkin F5D8053 N Wireless USB adaptert.Ezt a típust ismeritek?Vélemények róla?
:C

Tiszta Windows, rendes ház

(#11396) Neontea


Neontea
csendes tag

Aloha.Végül is vettem egy Belkin N Wireless EE58A5-ös routert ehhez adtak egy Belkin F5D8053 N Wireless USB adaptert.Ezt a típust ismeritek?Vélemények róla?
:C

Tiszta Windows, rendes ház

(#11397) Konair válasza kali (#11394) üzenetére


Konair
csendes tag

még gondolkozok a tl-wr741nd és tl-wr941nd között. Árban 4000ft a különbség, ahogy néztem. A tl-wr941nd 300m-ig megy el, a tl-wr741nd csak 150m-ig. A kérdésem, megéri a + 4000ft-ot? Az a 300 méter jobban bejön. Esetleg ha kerül hozzánk egy mimos noti, akkor mennyivel lenne jobb? Bocsi, de ehhez egyáltalán nem értek. Hosszabb távra tervezek, így inkább lehet, hogy a jobb mellett maradok.

Még annyit, hogy a 741 külsőben eltér a 941-től? Mert a gyártó honlapján igen, de a google-ben hasonló a kinézetük.

[ Szerkesztve ]

Weboldal készítés felsőfokon...

(#11398) kali válasza Konair (#11397) üzenetére


kali
legenda

a 150 és a 300 értékek a wifi elméleti maximális sebességét jelentik megabit/sec értékben, méterről szó sincs! a tl-wr741nd csak egy antennával rendelkezik, a tl-wr941nd pedig hárommal! a hardveres eltérés is adott! nem akarlak a térbeli multiplexálással és hasonlókkal fárasztani, a lényeg, hogy mimo esetén jobb/javulhat a wifi hálózat stabilitása, jelerőssége és a hatótávja is! természetsen szükséges, hogy a hálózat mindkét végén lévő eszköz támogassa!

(#11399) Beri válasza Konair (#11388) üzenetére


Beri
addikt

A kertben is elérhető wifi hálózatról volt szó nemrég [link].

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11400) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Routert keresek , amin internetet kellene megosztani és tudja a sávszélességet kezelni, ip cim vagy mac cim alapján.
Ugy értem,hogy én határozzam meg hogy melyik usernek mennyi sávszél jusson.
Legyen rajta usb,gigabites hálózat.
Mit ajánlotok?

Én ezt Asus RT-N16 néztem ki,de a sávszélesség kezelése nem egészen az amire én gondolok.... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.