Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) #95590400 válasza Sammy Jankis (#12249) üzenetére


#95590400
törölt tag

wrt160n adsl modemes változata a wag160 nemzetközileg elfogadott piece of crap. eldobálta a wifis kapcsolatot, fw-el nem tudták javítani. nekem is volt, de múlt időbe tettem: egyszer egy intenzív orál után eldurrantam, de agyilag és öklileg. utána már külcsínben is egy roncs lett, nem csak belbecsben. így mulat a magyar. fene se gondolta, h ennyire gyér az a műanyag. de csitt, a bigbádáboss úgy tudja, véletlenül ráléptem... :DDD

(#12252) Fleed


Fleed
aktív tag

Hellosztok!

Kérlek ajánljatok egy router. Semmi extra nem kell, csak hogy
- bírja a sávszélességet ( upc 30/3Mb es net),
- 10-15 méteren belül,
- kódolni lehessen,
- lehetőleg olcsó legyen.
Előre is köszönöm.

(#12253) Beri válasza Fleed (#12252) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12254) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Érdeklődni szeretnék milyen routert kéne vennem, hogy ha lent dolgozom a szuterénben laptoppal (félpince) és a tetőtérben lesz ez a router akkor tudokjak odalent netezni?
távolság légvonalban 2 födémen keresztül kb. 5,5 m távolság légvonalban csak a pinceajtón keresztül kb. 13 - 15 m
Olyan kellene amivel tudok a nyomtatóra is nyomtatandó cuccot küldeni távolról meg a másik számítógépen kavarni Mit kell tudnia?
Melyik ez?
Köszi?

[ Szerkesztve ]

(#12255) #95590400 válasza ladisz2 (#12254) üzenetére


#95590400
törölt tag

2 vasbeton födémhez, 6 méterhez és pincéhez a tutira bevált mai akciós ajánlatunk:
[link]
:DDD
viccet félretéve, tetőtérben egy lefele irányzott 3 antennás n-es eszköz esélyes, h produkál legalább 10-20 megabitet a pincében. de ezt baromi nehéz megjósolni.
nyomtató? usb-n. mondjuk ebből nincs nagy választék és a legtöbbje pont belső antennás.
a közkedvelt tp 1043-al lehetne próbálkozni, de gyári fw-el nem fog menni.

(#12256) ladisz2


ladisz2
tag

Oké szóval kell vmi ilyesmi: [link]
Hogy menjen vhol a jel. :)
Arra gondoltam hogy a routert felcsavarozom a plafonra a lépcső közelében lefelé irányított antennákkal a lépcsó közelében.
Az n-es alatt mit értesz?
Egyébként gondolom a laptop vagyis netbok-ra is gondolom lehet +usb-s antennát dugni és akkor már használható lesz.
Nyomtató már megvan cannon pixma mx? van rajta egy wifi felirat :) ezért gondoltam, hogy bekapcsolom és lentről küldöm a cuccot mikor nyomtatni akarok.

[ Szerkesztve ]

(#12257) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek TP-Link TL-WR741ND routere?
Tud róla tapasztalatokkal szolgálni?
A Wifi titkosítása/védelme érdekelne...

Attila

(#12258) Beri válasza Atimester (#12257) üzenetére


Beri
addikt

Olyan, mint mindenki másé.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12259) #95590400 válasza ladisz2 (#12256) üzenetére


#95590400
törölt tag

a terved nem hangzik rosszul... mármint nem a bontókalapács, hanem az elhelyezés. :DDD
ha wifis a nyomtató, akkor nem kell usb port a rúterre, csak hálózatiként kell majd telepíteni. ezt elvileg a telepítő a winnel elintézi.
n alatt a szabványt értem. [link], mind a fogadó eszköznél, mind a rúternél.
a legtöbb új eszköz tudja.
igen, lehet variálni egy usb-s kábel + usb wifis cuccal is, jó ötlet. de lehetséges, h nem lesz rá szükség.
igazából azt nem tudom, h a nyomtatók milyen minőségű wifis eszközzel vannak szerelve, és mennyire lesznek érzékenyek a jelerősségre/minőségre.
itt általában a tápélink rútereket ajánlják, nem alaptalanul.
egy középkategóriás eszközzel működhet a dolog, ha nem is full sávszéllel, de használhatóval már esélyes.

(#12260) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Haverom szeretne venni egy WiFi-s routert. Egy nagyobb házat szeretne vele lefedni, ami 3 szintes, de a sebesség "mindegy" lenne. Ez alatt LAN-on 100 Mbit-et, WLAN-on pedig 54 Mbit-et értek minimum. A 3 szintet elég lenne légvonalban átvinnie, tehát 3 szinttel pont a router fölött szeretné még használni a WiFi-t. A ár is fontos lenne.

Én a TP-Link TL-WR740N modellt ajánlottam neki a PCWORLD teszt olvasása után, viszont abból nem derült ki, hogy mekkora a hatótávolsága. Ez is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#12261) Beri válasza megema (#12260) üzenetére


Beri
addikt

Ha a középső szinten van a router, talán. Azért a wlanon 54Mbitet gondold át egy csöppet...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12262) megema válasza Beri (#12261) üzenetére


megema
őstag

Arra gondolsz, hogy a távolság függvényében csökken a sebesség? Mert azt tudom, viszont 5 Mbit-es netje van csak és nem akar WiFi-n keresztül másolgatni, így szerintem bőven elég az 54 Mbit.

Egyébként elírtam egy picit mert 2 szinttel a router fölött szeretné használni még, mivel 3 szintes a ház. :B A földszinten lenne a router és a 2. emeletet kéne még bírnia. Szóval ez nem megoldható szerinted? Nálam 1 szintet gond nélkül átvisz vasbetonon keresztül is egy hasonló tudású router. Igaz, már csak 40 megabit körül.

(#12263) Beri válasza megema (#12262) üzenetére


Beri
addikt

Az n-lite olyan 50Mbit körül tud a gyakorlatban, 100%-os jelszint mellett. Erre gondoltam.
Leírom ezerkétszázhetvenhatodszor is: senki nem mondja meg neked szemre, hogy meddig ér majd el egy wifi háló. Oda kell vinni egy routert és kipróbálni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12264) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok, 10ezer ft alatt milyen megbízható vezetéknélküli routert tudnátok ajánlani? Isminek lesz net bekötve laptopjához, és szeretné, ha telón is tudna netezni vele lakáson belül bárhol, lehetőleg sebességcsökkenés [ne kelljen már magával vinni a routert...] és kábelek nélkül. Nem kell semmi überkomoly, vmi olyan, ami a célnak tökéletesen megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#12265) daniel001


daniel001
csendes tag

sziasztok.

az alábbi routerekrol mondana valaki valamit, mert nem tudok dönteni.

ASUS WL-500W
ASUS RT- N16

NETGEAR WNR3500L

LINKSYS WRT610N V2

DLINK DIR655.

mennyit számít az, hogy külső vagy belső anetnna van?

Nekem az a lényeg, hogy stabil legyen, ne dobja el a netet.

Az ár nem számít! a lényeg, hogy jó legyen.

előre is köszönöm!

(#12266) Beri válasza Archanon (#12264) üzenetére


Beri
addikt

Ha 10k a limit, akkor 941ND.

daniel001: WL-500: eljárt felette az idő, az áráért komolyabb vasat kapsz ma már.
DIR-655: nincs a toppon szoftverügyileg, nemigazán ajánlott.
WNR3500L: ő sem tud annyit, mint a többiek.
Az n16 meg a 610n benne van a listámban.
A belső antennát nem lehet letekerni és másikat rakni a helyére, míg a levehető külsőket igen (nem minden külső levehető, de a túlnyomó többség igen).
Biztos, hogy ki akarsz csapni 30ezret routerre? Milyen übernetet osztasz? Mi lett a nyomtatóval, meg a NAS-al?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12267) daniel001 válasza Beri (#12266) üzenetére


daniel001
csendes tag

most csak 25-ös kábelnet, de tervezzük hogy 80-asra váltunk, de azt ígérték nem soká jön az otpikai kábel, az meg még jobb lenne. "T" területen vagyunk, csak ez az egy szolgáltató van sajnos. tehát nem is tudok máshova menni, csak a "T" :O

Linksys WRT610N és a ASUS N16 között mi a különbség? irtad hogy a proci ugyan az.

tényleg nem baj, ha 40ezer, csak ne legyen olyan szar mint az SMC, attol már megörülök, most nincs is net már, csak mobilnet, behalt teljesen. tehát a 8 gépből 4 megy, 4db mobilnettel. hétfőre sürgösen kell valami router. utána jöhet a NAS,eg meg egy WIFI lézer nyomtató.

[ Szerkesztve ]

(#12268) Beri válasza daniel001 (#12267) üzenetére


Beri
addikt

A processzor ugyanaz, viszont az n16 több flash-t meg RAM-ot kapott, meg mostanában már 533MHz-en jár az a processzor, nem 480on. Viszont a gyári szoftver hulladék.
Ha ilyen 40 rugó körül járunk, remélem nem akarsz usb-ről megosztani külső vinyót... Nyomtató, NAS megvannak már?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12269) daniel001 válasza Beri (#12268) üzenetére


daniel001
csendes tag

nem, lebeszeltetek rola, igazatok volt, atgondoltam:) NAS lesz, nem pedig USB-rol megosztott HDD ;)

nyomtatót nem találtam még, mert egy helyen sem adtak normális felvilágosítást, mit jelent a WIFI-s lézer. egyszer azt mondják, azt jelenti, hogy routerrel kommunikál és ugy a többi géppel. máshol azt, hogy 1 nyomtató csak 1 géppel kommunikál, de vezeték nélkül, és nem hiába telepitem az összes gépre a szoftverét, nem fog a routeren keresztül kommunikálni a gépekkel, mert ez a wifi, nem gépek->router->nyomtato wifi, hanem gép-nyomtató csak. erről tudsz valamit esetleg?

(#12270) daniel001 válasza Beri (#12268) üzenetére


daniel001
csendes tag

oké, marad az ASUS N16, és ha rossz a gyári szoftver, hol találok olyat ami jó?:)

(#12271) Beri válasza daniel001 (#12270) üzenetére


Beri
addikt

Nos, ha úgyis NAS lesz, meg hálózatos nyomtató, akkor nem kell feltétlenül annyi pénzt kicsapnod routerre. Viszont az n16 egy dd-wrt-vel, vagy egyébbel (majd az n16 topicban megmondják ki mit szeret, aztán majd eldönöd mit választasz) nem rossz választás.

Ja, és használd a szerkesztés gombot, ha 5 percen belül vagy :U

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12272) daniel001 válasza Beri (#12271) üzenetére


daniel001
csendes tag

köszi:)

(#12273) Free04


Free04
tag

Üdv!

Gyorsabb netre váltottam, konkrétan 25mb/5mb és a mostani wifis routeren keresztül csak 16mb-al tudok letölteni. Milyen routert ajánlotok, ami bírja legalább a 25mb/s letöltést wifin keresztül? (hatótáv nem számít)
Nem szeretnék sokat költeni rá, de örömmel venném ha mondanátok pár alternatívát.

Szerk: 2-3 gép lógna rajta

[ Szerkesztve ]

(#12274) daniel001 válasza Free04 (#12273) üzenetére


daniel001
csendes tag

nekem is hasonló probléma volt, továbbá be is sz@rt a router. SMC volt- azt tuti ne vegyél.

én most ASUS rt-n16-ra váltok, bár látom, nem akarsz sokat költeni rá.

linksys-t ajánlottak még nekem asus mellett.

[ Szerkesztve ]

(#12275) Free04 válasza daniel001 (#12274) üzenetére


Free04
tag

Az első pár napban a szolgátatót szidtam, aztán megnéztem a modemre kötve a netet és kiderült h én vagyok a hülye.
Routerekhez egyáltalán nem értek, ezért konkrét típusok kellenének, vagy h mire kell figyelni vásárláskor. Most vagy egy 5 éves Belkin van, rendesen müxik, de ha már gyorsabb netem van akkor ki is szeretném használni.
10k körül gondoltam, nekem már a 20k is picit sok, de ha olyan a helyzet akkor még éppen belefér a költségvetésbe.

[ Szerkesztve ]

(#12276) Beri válasza Free04 (#12273) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12277) Winne válasza Free04 (#12275) üzenetére


Winne
nagyúr

Eladói tapasztalatok alapján a TP-Link meglepően jól teljesít, most van a termékpaletta frissítése, választhatsz is a régi és az új design-ok közül. N-es verzióval nem lősz mellé.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12278) Sátán44


Sátán44
addikt

Tplink 741 nd-nél hogy (hol) lehet állítani a jelerősséget?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12279) Truman válasza Sátán44 (#12278) üzenetére


Truman
senior tag

Alapból a maxon van. Egyébként: Wireless --> Wireless Advanced --> Transmit Power

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12280) Sátán44 válasza Truman (#12279) üzenetére


Sátán44
addikt

Akkor megbarátkozom a gondolattal!

Channel
Mode
Channel Width

Itt milyen értékeknek kell szerepelni?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#12281) Free04 válasza Beri (#12276) üzenetére


Free04
tag

Köszi!

Vagy TP-Link 841ND (8500ft) vagy 941ND (11000ft) lesz. Az antennákat leszámítva nem nagyon látok más eltérést.
Ti melyiket vennétek?
Esetleg valaki próbálta már mind a kettőt és van összehasonlítási alapja?

[ Szerkesztve ]

(#12282) Beri válasza Free04 (#12281) üzenetére


Beri
addikt

Attól függ, melyik hw verzióról van szó. Ha 941v4-et tudsz szerezni, akkor "csak" a rádió a difi (2xMIMO vs. 3xMIMO, tehát a 941-nek fizikailag eggyel több rádiója van, nem csak annyi a dolog, hogy eggyel több botot tekertek rá). Viszont ha v3-at, vagy v2-t, akkor egyértelműen gyorsabb is a 941, igaz, úgyis megfogja a 100as ethernet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12283) gF válasza Beri (#12282) üzenetére


gF
senior tag

A mostani Asus WL-500gP (v1) routerem cseréjét tervezem, mert a FiberPower 120as nethez már kevés.. (Tomatoval használom már másfél éve)

A következőző routerek néztem ki:
Amikre rámegy a Tomato:
-Asus RT-N16
-Linksys E3000
-Netgear WNR3500L

Amikre nem de szimpatikusak:
-D-Link DIR-825 (rev B)
-Netgear WNDR3700

Nagyából ezek egy árkategóriában vannak leszámítva a Netgear WNR3500L-t de nem az ár az elsődleges szempont..

Ki mit javasolna? :)

Szerk: Nem válasznak szántam.. :B

[ Szerkesztve ]

(#12284) Beri válasza gF (#12283) üzenetére


Beri
addikt

WNDR3700-at. Kiveszed a dobozból, felszúrod a drótokra, bekonfigolod és elfelejted a létezését.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12285) Fleed válasza Beri (#12253) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszi szépen, hasznos írás, viszont nem tudok dönteni TP-Link 841ND és 941ND között. Mennyi különbség van közöttük? Illetve wifin fájlmegosztást mekkora sebességel tudják?

(#12286) Beri válasza Fleed (#12285) üzenetére


Beri
addikt

[link]
A wifi sebesség meg a környezeti viszonyoktól függ főleg. 100%-os jelszint mellett nincs sok a kettő között. Mondjuk árban sem...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12287) triumpht


triumpht
csendes tag

routert keresek, legfobb szempont, h a torrent fusson rajta, es ennek a feluletet bongeszoben elerhessem a geprol, de nem artana wireless es 1000Mbit se :)
olyan 25e korul koltenek

(#12288) Beri válasza triumpht (#12287) üzenetére


Beri
addikt

ASUS N16.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12289) Winne válasza Beri (#12288) üzenetére


Winne
nagyúr

Asusra nem 1 év a jótállás?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12290) Beri válasza Winne (#12289) üzenetére


Beri
addikt

Bolttól függ. Gondolom ez is olyan módszer, mint a notiknál. Egy év garis olcsón, picit drágábban 2-3 év...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12291) gF válasza Beri (#12284) üzenetére


gF
senior tag

WNDR3700-től azért félek egy picit mert Netgear nemzetközi fórumán nem dicsérték nagyon a gyári firmwaret.. :F
Bugok vannak szép számmal, javítások már kevésbé.. :((

(#12292) Beri válasza gF (#12291) üzenetére


Beri
addikt

Nincs semmi baj vele. Ha mégsem tetszene, raksz rá másat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12293) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Mit ajánlanátok a következő feladathoz.

Kb. 20mbit-es netet kéne lőni egyik házból a másikba. A két ház közötti távolság légvonalban úgy 20m. Megoldható úgy hogy összesen két falon menjen csak át a jel. A falak téglafalak. Elvileg ablakon keresztül az adó és a vevő egymásra látnak. A vevő egy advent noti lenne és csak a belső wifi-je lenne használva.

A neten nem lenne nagy adatforgalom átlagos webezés és levelezés lenne. Torrentezés nincs letöltés max 5-10mb levél csatolmányok.

Azon gondolkodom hogy legyen egy alap router és egy erős bel- vagy kültéri antenna, vagy legyen egy izmos router a saját antennájával.

Kb. 20k-ból kéne kihozni az egészet. Mindegy melyik megoldás csak működjön és stabil kapcsolatot adjon.

Mit ajánlanátok?

Előre is köszi :K

(#12294) Beri válasza Tutti-amigo (#12293) üzenetére


Beri
addikt

Izmos és nemizmos router nem létezik (legalábbis szabványosan nem, mivel meghatározott a maximális tx power). Notira tudsz külső antennát tekerni?
Kezdetnek vegyél mondjuk egy 741ND-t (igaz, hogy csak n lite, de bőven elég az is, meg ha kevés, csak egy antennát erősítesz majd). Ha látja a noti, öröm, boldogság. Ha nem, rátekersz a routerre egy külső nagyobb antennát. Ha így is kevés, megtámogatod a notit is (már ha lehet). 20k-ból még a worst case scenario is kijön.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12295) Tutti-amigo válasza Beri (#12294) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Notira nem tudunk antennát tenni sajna. Akkor marad a lépcsőzetes módszer. Ok kezdek akkor egy 741ND-vel. Aztán meglátjuk.

Ha külső antenna kell akkor milyet?

kb mennyi dbi kellhet?

Köszike

(#12296) Winne válasza Tutti-amigo (#12295) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Ahogyan írtad, hogy kb rá is lát a cucc, simán lehet, hogy elég egy G-s router is, ezt sztem módodban áll kipróbálni, csak van valakinek a közelben, akinek van egy próba erejéig. Ha G-s a vevőegység, akkor N-es routerrel kb csak kapufát lőnél. Ha nem elég a G-s, akkor árban sztem a kültéri antennával jössz ki legjobban, bár csak egy falat és kb. 2 decibelt nyersz. Vannak 10 körüliek is már, de én nem pakolnám tele a házamat erős wifi cuccokkal, csak ha feltétlenül szükséges.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12297) Beri válasza Winne (#12296) üzenetére


Beri
addikt

Mért lőne már kapufát egy 741ND-vel? Minimális a difi árban egy 542-höz képest, viszont gyorsabb, ha van n-es ellenoldal és semennyivel sem kisebb a hatótávja, még ha csak g-s kártya van a másik oldalon, akkor sem.

Tutti-amigo: Kezdésnek vedd meg a routert, aztán majd a jelszintből következtetünk.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12298) Winne válasza Beri (#12297) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért, mert ha a vevőegység G-s, akkor nem tudja kihasználni az N adta előnyöket. Nincs bajom az ajánlatoddal, félre ne érts, csak először próbálni érdemes, aztán vásárolni. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12299) Beri válasza Winne (#12298) üzenetére


Beri
addikt

Oké, kérjen kölcsön bármi másat. Majd lesz valamilyen. Mit számít? Úgyis venni fog egy routert. 741ND alatt ne nézelődjön az ember 2010-ben, drágábbra meg nincs szüksége. Az esetleges plusz antenna sem kerül többe rá. Nem veszíthet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12300) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
A fiber power 120-s netemhez keresnék valami jó routert.
Mindenképpen gigabit LAN-nal és n wifivel kéne az eszköz.

Néztem az ajánlott routereknél a felső kategóriát.
A kérdésem az hogy a TP-Link 1043ND menyivel rosszabb a többinél? Ha már veszek egy routert szeretném ha hasítana a netem és a router sem dobálná el magát nagy forgalomnál, de azért fölöslegesen nem adnák ki 3x annyit érte.

Thx

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.