Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) Beri válasza MZsoltee (#12450) üzenetére


Beri
addikt

Jó kérdés... egy rádióval, két különböző szabványon két klienssel... egyáltalán mit számít? Nem úgy volt, hogy a kis n-es adapterrel fogod használni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12452) MZsoltee válasza Beri (#12451) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem, akkor félre értetük egymást.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12453) Dikri válasza Beri (#12449) üzenetére


Dikri
tag

Nas-t is fel kell dugni valahova, laptop kiesik, marad a router. Mivel filmeket szeretnék tárolni rajta a cél az lenne, hogy az asus mediaplayerem elérje és a laptop is lássa.
A kérdés csak az hogy ha veszek egy Usb vagy E-sata-s routert, elég -e a sima hdd blokkolo, vagy Nas kell-e? Mert olcsobb a dokkolo, mint a nas.
És az asusra nem akarom diretbe dugni, mert a laptoppal is szeretném látni normálisan ezért kéne uj router is. De ha van más ötlet azt is szevesen fogadom :)

Szoval a kérdés, melyik routert, és elég-e a dokkolo? :)

[ Szerkesztve ]

(#12454) Dikri válasza Dikri (#12453) üzenetére


Dikri
tag

Közben nézelödtem és letöltöttem manuált is.
Ezt a routert néztem ki: Tp-link WR1043ND. Ha jol olvastam elég a hdd-t dokkoloba tenni.
Esetleg van olyan amin van e-sata, nem csak usb, és nem horror ára van? Mondjuk 20k környékén.

Illetve a másik kérdésem, hogy a ugyebár wifinél lehet állitani a szabványt, hogy melyiken forgalmazzon. Lan-nál is lehet állitani? Mert olvastam, hogy asus hdp-r1-es nem szereti a gigabites kapcsolatot, és akadozik, persze lehet már megoldották azota. de biztos ami biztos :) Szoval lehet-e 100mbitesre butitani esetleg csak az egyik kimenetét?

(#12455) Beri válasza Dikri (#12453) üzenetére


Beri
addikt

Nas-t is fel kell dugni valahova, laptop kiesik, marad a router.
Csak hogy tisztázzuk: a NAS-ból UTP jön ki, amit a (már meglévő) routered egyik LAN portjába dugsz, majd elérhetővé válik a hálózati tároló tartalma a hálózaton.

A kérdés csak az hogy ha veszek egy Usb vagy E-sata-s routert, elég -e a sima hdd blokkolo, vagy Nas kell-e? Mert olcsobb a dokkolo, mint a nas.
Ha usb-s routert veszel, arra usb-s vinyót dugsz, viszont sokkal lassabb lesz, mint egy tisztességes NAS.

Esetleg van olyan amin van e-sata, nem csak usb, és nem horror ára van? Mondjuk 20k környékén.
Nincs.

Illetve a másik kérdésem, hogy a ugyebár wifinél lehet állitani a szabványt, hogy melyiken forgalmazzon. Lan-nál is lehet állitani? Mert olvastam, hogy asus hdp-r1-es nem szereti a gigabites kapcsolatot, és akadozik, persze lehet már megoldották azota. de biztos ami biztos Szoval lehet-e 100mbitesre butitani esetleg csak az egyik kimenetét?
Nem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12456) Fleed


Fleed
aktív tag

Hali!

Utolsó kérdések router vásárlás előtt. A T-link 841nd bírja a 30Mb es netet gond nélkül? Illetve a torrentezés se tesz be neki? (mostani linksys wrt54gc nem bírja).
És még egy kérdés - ami miatt ne kövezzetek meg - mert nem igazán ebbe a topikba tartozik, de 2 laptop közt akartam átpakolni 50GB ot, vettem is erre a célra egy keresztkábelt, viszont csak 1megával másolt. :F Mi lehet a probléma? Van gyorsabb megoldás ennél (külső vinyó kizárva)?
Előre is köszönöm.

(#12457) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék én is egy új Routert mert a régi(Belassul ,lefagy,stb(SMC)Olyan érdekelne ami dd-wrt,open-wrt-vel tuningolható.Stabil megbízható az ára kb 20körül legyen.A netem 5mbit(nem kábel).Egy asztali és egy laptop ellátása a cél.Konkrét válaszokat várok.Néha a Torrent is kell.
Előre is Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#12458) Beri válasza Fleed (#12456) üzenetére


Beri
addikt

Igen, elég lesz a 841.
A gigabites hálónál gyorsabb és egyszerűbb megoldást két gép közötti másolásra nem igazán találsz. Ha 1MBps körül szalad az adat, annak okait a gépekben keresd.

szimla65: 1043ND. Fölötte netgear wndr3700, esetleg asus n16, vagy linksys wrt610n v2.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12459) Fleed válasza Beri (#12458) üzenetére


Fleed
aktív tag

Köszi! A fájlmegosztás problémára meg rákérdezek másik fórumban.

(#12460) szimla65 válasza Beri (#12458) üzenetére


szimla65
aktív tag

Helló!
Köszönöm a segítséget .Átnézem az árakat és utánna választok a felsoroltak közül.

(#12461) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

kicsit off amit írok, előre is elnézést, de jók a tapasztalataim a topik segítőkészségét illetőleg!

van egy TP-LINK 941ND típusú routerem, és egy DIGI 40/20as netem!

a gond az, h laposon a speedtest nem hozza a 40/20at Wi-Fi-n (kábelen igen!), pedig a laptop tudja az N-es szabványt (DELL Vostro 1015)

vmi megoldás erre létezik??

köszi, minden jót: CoolBoy

[ Szerkesztve ]

(#12462) Rotor82 válasza CoolBoy323 (#12461) üzenetére


Rotor82
aktív tag

100% hogy mennie kell a netnek rajta wifin, mert nekem is 40/20-as netem van és WR841ND-routerem (tehát eggyel kisebb mint a tiéd). Bár a notim más (acer 7738g)
Talán a router beállításaiban nézz szét. Pl. váltogasd a csatornákat. De csak tipp. Nekem nem kjellett rajta semmit állítani.

(#12463) CoolBoy323 válasza Rotor82 (#12462) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én se állítottam rajta semmit, gyári állapotban van...

(#12464) TomiLi


TomiLi
addikt

Hello Urak!

Az lenne a kérdésem, hogy jó routert néztem-e ki?
Ez lenne az: [link]

Digineten belül a top net csomag van itthon. (80/25Mbit/s)
Jelenleg 3 asztali gép van(sima Lan kábellel lenne bekötve), és egy kis netbook (ez a wifis) Az lenne a kérdésem, hogy a kiszemlet áldozattal simán lehet használni egyszerre akár a négy gépet?

Hülye vagyok a témához, ha egyszerre megy a négy gép, akkor a sebesség is negyede lesz?

Előre is köszi a segítséget!
:R

Bogyóka

(#12465) CoolBoy323 válasza TomiLi (#12464) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem jót néztél ki!!

N-es routert keress...

de ha itt visszaolvasol, már sokszor tettek javaslatot az okosok a top net-re ;)

(#12466) CoolBoy323 válasza TomiLi (#12464) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem jót néztél ki!!

N-es routert keress...

de ha itt visszaolvasol, már sokszor tettek javaslatot az okosok a top net-re ;)

(#12467) Beri válasza TomiLi (#12464) üzenetére


Beri
addikt

Nem, borzasztóan kevés lesz. 1043ND a minimum árban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12468) McSpy


McSpy
őstag

Hi all
Tanácsot szeretnék kérni a következöre:
Van egy asus laptopom,és a laptopba van wifi, egy wifi-s routerra lenne szükségem,ahogy visszaolvastam,és az ajánlott router listát is megnéztem ugy látom hogy az ár/teljesitménybe a Tp-Link-t ajánlja Beri kolléga,tehát a márka megvan.
A kategoria a közép felsö,és a felsö also szint,ami 10000ft-környéke,vagy 15000 körül

De volna egy kis bökkenö h a 2 kilométerre(légvonalban,és nincs benne se ház,se semmi egyéb épitmény,vagy fa,tehát tiszta) levö tanyán is lehessen netezni,tudom h kell hozzá plussz antenna is,és ilyen szempontbol melyik a legjobb router,és mind a két helyre kell-e antenna,milyen,és kb mennyibe kerül
Elöre is köszönöm a tanácsokat
Bye all

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#12469) McSpy


McSpy
őstag

Ja és ha mind a két helyen lenne antenna,akkor irányitott antenna kell-e,és ha igen hány DBi-s,vagy esetleg Yagi antenna?és milyen csatlakozásu?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#12470) TomiLi válasza CoolBoy323 (#12465) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a segítséget! :R

(#12467) Beri Köszi Neked is! :R

Ez nem lenne jó? TL-WR940N Nem (csak) az ára miatt, hanem a tudása is megfelelő nem? :B

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#12471) Claude Leon válasza TomiLi (#12470) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az már elég lehet. Éppen, hogy :)
Aztán mindjárt kevés lesz, ahogy 80/25-ből alkalomadtán lesz nagyobb csomag.

A gépek között esetleg másolnátok nagyobb állományokat?
Mert akkor az 1-el nagyobb kell neked.

(#12472) TomiLi válasza Claude Leon (#12471) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi!

A gépek között esetleg másolnátok nagyobb állományokat
Tervben van, mert a filmeket szeretném mozgatni olykor-olykor. Tehát igen.
Te milyen routert ajánlanál ennek fényében?

Amit Beri kolléga ajánlott, az megfelelő lenne? Vagy még annál is komolyabb lenne jó?

Köszönöm még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#12473) Beri válasza McSpy (#12468) üzenetére


Beri
addikt

Mekkora sávszélesség elérése a cél a két pont között? Ha nincsenek extra elvárásaid, ajánlom, hogy egy n-lite eszköz fölé ne menj, mivel sokkal olcsóbban ki lehet hozni a vele 100%-osan használható antennát (ugye csak egy rádió van, egy csatlakozó).
Az, hogy mekkora antennára van szükség, nem megjósolható, maximum tippelni tud az ember. Jaés mind a két oldalt nagyobb antennával kell támogatni, én irányítottakkal próbálkoznék.

ceaser: Nem, a 940 kevés, mondom 1043ND kell minimum.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12474) ATomium


ATomium
csendes tag

Sziasztok!

Lehet hogy elsőre hülyeségnek tűnik a kérdés, de tud valaki olyan otthoni N-es routert, amin van dedikált wifi kikapcsoló gomb?
Olyan kellene amin az előre beállított kapcsolatot egyetlen gombnyomással meg lehet szüntetni, majd be lehet kapcsolni. Kvázi mint a laptopokon.

Otthon a jelenlegi routeremen igen-igen ritkán használjuk csak a wifi-t, ezért amikor nem kell, akkor a fölösleges sugárzás, és energia fogyasztás miatt ki szeretném kapcsolni.

Köszi ha tud valaki segíteni. Konkrét típus is jöhet.

(#12475) TomiLi válasza Beri (#12473) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor nem úszom meg.. zsebbe kell nyúlnom...
Köszi mégegyszer! :R

Bogyóka

(#12476) Miho14


Miho14
csendes tag

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy a TP-Link 741ND router elég-e nekem?
Semmi extrára nem használnám, csak arra, hogy a kábelen bejövő netet (digi topnet) 2 laptop felé továbbítsa..
Ha nem elég vagy esetleg egyel "gyengébb" is megfelelő akkor azt is írjátok meg pls, hogy milyet ajánlotok.
Köszi.

Ui.:egyáltalán nem értek a routerekhez:D

(#12477) Beri válasza Miho14 (#12476) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem elég.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12478) Miho14 válasza Beri (#12477) üzenetére


Miho14
csendes tag

Köszi, akkor 841es lesz,mert igazából 8-10nél többet nem szeretnék rákölteni..

(#12479) Beri válasza Miho14 (#12478) üzenetére


Beri
addikt

Tehát veszel egy olyan routert, ami ugyanúgy kevés, csak mert nincs pénzed tisztességesre? Furcsa gondolkodásmód...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12480) Miho14 válasza Beri (#12479) üzenetére


Miho14
csendes tag

pénzem lenne csak én abból indultam ki ,hogy aki itt volt beszerelni a netet azt mondta, hogy bőven elég egy 1antennás 8körüli router..(igazából egy 50nm-es panellakásról van szó..)
akkor ha megkérhetlek ajánlanál egyet?:)

(#12481) CoolBoy323 válasza Miho14 (#12480) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem az antenna a lényeg, hanem a szabványa, hogy b-s, g-s, n-es... nah neked N-es kell!

ami G-s, B-s, az nem jó!!! vili? :)

keress a használt piacon egy olyat, amit javasoltak, a bolti ár alatt jóval találsz biztosan jó darabokat! (én használtan vettem egy tp link 941-et, jópár ezerrel olcsóbban, és még garanciás is... szal kicsit jobban jártam, mintha boltban vettem volna meg :P :D)

(#12482) #95590400 válasza Miho14 (#12480) üzenetére


#95590400
törölt tag

digi topnet: 80/25?
mert akkor a modemből a rúterbe bemenő wan oldal az általad választottaknak kb. a felét sem tudja. azaz előfizettél valamire, amit ki sem tudsz használni. ez nem nagy biznisz.
a sokat ajánlgatott 1043 lesz a barátod, 12k-ért. igazából wifin ezt a sebességet nem tudja továbbítani, ahogy a legtöbb n-es eszköz sem, de még mindig a duplája lesz azoknak, mint amit néztél. ja és cserébe meg stabilabb is, mert nem jár folyamatosan csúcson.

(#12483) vorik


vorik
tag

Előre is elnézést hogy nem olvasom át az előző hozzászólásokat (nyílván már leírták a választ), de nekem is lenne egy kérdésem.

Digi 20/10es internetem van, egy ex-Témobilos Speedtouch 780WL routerrel, ami egész jól üzemel (habár csak a sávszél 2/3a jön ár rajta).

Nemrég váltottam N-es laptopra, illetve januártól 80/25es előfizetésem lesz.

Mindenképp szeretnék egy olyan N-es routert, amin átjön mind a 80mbit, valamint be is tud csatlakozni a Diginetes PPPoE cuccra.

Leginkább valami jobbfajta Linksys routerre vágyom, de nem zárkózom el más gyártótól sem. A lényeg, hogy stabil legyen (van egy letöltős gép is a hálózaton, igaz az kábelen), és elbírjon legalább kettő N-es laptopot.

Várom a (lehetőleg tapasztalattal megtámogatott) kedves kollegák jobbnál jobb ötleteit.

:R

[ Szerkesztve ]

recreational nuclear physicist

(#12484) Beri válasza vorik (#12483) üzenetére


Beri
addikt

Nem is kellett volna sokat visszaolvasni, közvetlenül fölötted ugyanez volt a téma. A megoldás: tp-link 1043ND, vagy fölfelé. Linksysből wrt320n nem igazán ajánlott, a beépített antennái nem produkálnak túl sokat. Innen válogathatsz még bátran.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12485) kali válasza vorik (#12483) üzenetére


kali
legenda

itt a felső kategóriás típusok között válogass; link
az általad rászánt összeg lesz a lényeg, mert elég lehet akár egy tl-wr1043nd is 12 e ft-tól, de a többszöröséért is vehetsz routert! linksys esetén ha fontos a wifi átviteli sebessége és stabilitása is, akkor óvatosan a wrt320n típussal - a beépített kis antennák miatt!

lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#12486) vorik


vorik
tag

Köszönöm a gyors válaszokat, a TL-WR941ND megfelelő lenne, már csak annyi kérdésem maradt, hogy vajon képes-e felcsatlakozni Diginetre probléma nélkül?

Csak mert szereztem egy USRobotics "USR9108 Wireless MAXg ADSL2+ Gateway" routert kölcsönbe, de az istenért se tudom becsatlakoztatni (esetleg valami ötlet erre?).

:R

recreational nuclear physicist

(#12487) kali válasza vorik (#12486) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr941nd bár probléma nélkül felcsatlakozik a digi pppoe netre, de nem gigabit képes, így nem kifejezetten ajánlott 80/25 alá!

USR9108 Wireless MAXg ADSL2+ Gateway :U

[ Szerkesztve ]

(#12488) Beri válasza vorik (#12486) üzenetére


Beri
addikt

a TL-WR941ND megfelelő lenne
Nem, nem lenne az. Ezerszer leírtam már, 80/25höz ne akarjatok 1043ND alatt vásárolni, mert semmi haszna.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12489) vorik válasza kali (#12487) üzenetére


vorik
tag

"ADSL2+ Gateway" - Azt elfelejtettem, hogy szintén Digis havertól kaptam, nála működött, valami spec firmware van raja ami tud PPPoE funkciót) :U

Szóval akkor 1043ND :K

:R

[ Szerkesztve ]

recreational nuclear physicist

(#12490) kali válasza vorik (#12489) üzenetére


kali
legenda

egy szóval sem írtam, hogy nincs pppoe funkció, természetesen megoldható a dolog, csak nem úgy, mint egy normál router esetében; link
ja, és ugye a wan sem kimondott wan, hanem adsl, szóval fizikailag is van eltérés, ezért minden csúszik...

[ Szerkesztve ]

(#12491) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#12492) Tosee válasza CoolBoy323 (#12491) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Válts csatornát (channel) a router wirless beállításainál, hátha egy másikon több átmegy (esetlegesen bezavarhat egy másik wifi hálózat, ami ugyan azt a csatornát használja)!
Esetlegesen próbáld ki titkosítás nélkül mennyi megy át! Vagy ne speedtest-el mérd, hanem próbálj ki ftp kapcsolaton keresztül letölteni valamit...
Végső esetben firmware frissítés!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12493) CoolBoy323 válasza Tosee (#12492) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

köszi!

a csatorna automatikuson van!

titkosítás nélkül lényegtelen a próba, mert titkosítani kell (panel :D)

az ftp se megoldás, hisz ha tegyük fel az "jól jön" a net akkor is lassú :(

a fw meg a legfrisebb...

szal a hiba még áll sajnos :F :O

(#12494) Beri válasza CoolBoy323 (#12493) üzenetére


Beri
addikt

1. Rossz topicban kérdezel.
2. Csatornát állíts kézzel, ne hagyd auton.
3. Titkosítás nélküli próbát sem azért erőltetik, hogy majd úgy hagyd.
4. Ha az ftp jön, a "net" nem lassú.
5. Ha valaki segítségét kéred, vegyél erőt magadon és csináld, amit mond.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12495) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Én olyan eszközt keresek, ami router és adsl modem is egyben, de a lan oldalnak gigabit-esnek kellene lennie. Van ilyen típus?

Előre is köszönöm a segítséget!

Csaba

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#12496) Beri válasza ratkaics (#12495) üzenetére


Beri
addikt

Van, pl. ez itt.
Viszont szerintem a modemet adja csak a szolgáltató egyforintért, aztán szívjon vele ő, ha gáz van. Így bármi gondod lesz a kapcsolattal, egyből ráfogják majd a routeredre.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12497) #40731136


#40731136
törölt tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen routert ajánlanátok egy UPC Fiber Power 15 (15/1,5 Mbit) 2 gépre való osztására? Eddig egy híres neves SMC 7004VBR routert használtam, de finoman szólva tele lett a tököm vele, mint oly sok más usernek is. :(((
Nem feltétlenül göndolkodom wirelessben, bár ahogy elnéztem a boltokat már a routerek zöme vezetéknélküli, így nem baj ha nem vezetékes. :)
Előre is köszönöm a választ. :R

(#12498) Beri válasza #40731136 (#12497) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12499) #40731136 válasza Beri (#12498) üzenetére


#40731136
törölt tag

Igen, erre én is rábukkantam, de egy kicsit szűkíteni kéne a kört. :)

(#12500) Beri válasza #40731136 (#12499) üzenetére


Beri
addikt

Hát szűkítsd! Te tudod, mennyit szerentél költeni.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.