Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) petyus_


petyus_
senior tag

10-12ezerért milyen routert tudnátok ajánlani? Itthon használnám, egy gép menne kábelről, 3 wifin keresztül.

(#12852) Beri válasza zack (#12849) üzenetére


Beri
addikt

A QSS-t a kliensnek is támogatnia kell. A telefonoknál ez nem szokás.
A security-ben lődd le az SPI firewall-t, az advanced security-ben meg a DoS protection-t, meg mindegyik filtering-et. Csak a baj van velük.

Lajkó: Olcsóbb routert USB porttal? Ugyan, kérlek... Ha többet szánnál rá, lenne más alternatíva, de így csak a 1043 marad.
Az az írás meg érdekes és tanulságos, csak neki semmi szüksége rá.

petyus_: [link]

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12853) zack válasza Beri (#12852) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. :R A tűzfalat kilőttem, a többi alapban se volt bekapacsolva. A basic security-t ne lőjjem ki?

Az a gondom, hogy az egyik teló (SE X10 Mini) nem tud stabilan csatlakozni mixed módban, le-fel csatlakozik random. Ezt a teló topikjában is megerősíették, hogy fix G módban nincs ilyen. Viszont G módban meg az asztali sávszél. gyengus. :F Ezt kellene valahogy megoldanom, hogy stabilan tudjon csatlakozni, és a pc sávszélessége is jó legyen. A Nokia N86 stabil, nem dobálja el a Wi-Fi-t. Nincsenek olyan beállítások amik esetleg az X10-re negatívan hathatnak? :R

Jól látod...Nekem ez a hack teljesen felesleges, de azért elolvastam. ;) Feleslegesen meg 1% kockázatot se fogok vállalni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12854) kali válasza zack (#12853) üzenetére


kali
legenda

mixed módban próbáld ki több/minden csatornán, a telcsik érzékenyek erre, bizonyos csatornákat nem szeretnek!

(#12855) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok! Routert keresek beépített torrent klienssel...Eddig volt egy ASUS WL-500W, egy külső _USB-s winyóval...Jól szolgált 1,5-2 évet, megmozgatott pár terrát, de most továbblépnék...Ismertek olyan routert, amiben mondjuk van beépített winyó és pl torrent kliens is, és "n"-es vez nélküli net?

Köszi:
L.

Xiaomi Redmi 3

(#12856) zack válasza kali (#12854) üzenetére


zack
nagyúr

Ok! Kipróbálom, de más megoldást is kaptam ha esetleg ez nem működne. Átrakom G-re, mivel a pc úgyis kábellel kapcsolódik a nethez és nincs kihatással a vezeték nélküli átvitelre. Egyszerű, de mégse tudtam. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12857) zack


zack
nagyúr

S.O.S.-be szeretnék választ kapni ha lehet USB-s vevő vételével kapcsolatban:

TP-LINK 821NC vagy 7200 ND?

Azt az infót kaptam hogy a 7200 bár csak 150Mbit/s tud, de erősebb mint a 821 és átviszi a UPC 120Mbit sebességét. Szerintetek? Du. 15h után kell mennem a boltba, mind a kettőt megrendeltem, és valamelyiket el fogm hozni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12858) kali válasza zack (#12857) üzenetére


kali
legenda

a jel erőssége jobb az antenna miatt, de a lite-n 150 megabit/sec elméleti maximális sebességű eszköz nem képes valósan átvinni 120 megabit/sec netet, még a 300-as eszköznek is mondhatni extra körülmények kellenek hozzá, sőt...
ha neked az ideális környzetben történő nagyobb sebesség átvitele fontos, akkor a 300-as eszköz kell, ha nagyobb távolság, falak...stb nehezíti az átvitelt, akkor lenne jobb a 150-es eszköz, de akkor nagyobb sebességi korlátod lesz!
ja, és a te routered esetében a mimo is a 300-as eszköz mellett szól, mivel a 150-es eszköz nem mimo képes!

[ Szerkesztve ]

(#12859) zack válasza kali (#12858) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem pont az ellenkezőjét mondták. :DDD De hiszek neked. :R
Illetve vannak egyező pontok, mert kérdezték hogy mekkora területre kell, amire a válaszom az volt hogy "szoba méretű", majd azt mondták akkor vigyem a 7200-at mert erősebb, bár elméleti síkon kevesebbet tud, viszont valósan átviszi a 120Mbit-et. :U
Valami titkosítási dologról kérdeztek, ha van, akkor nem ajánlják a 7200-at és inkább a 821.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12860) kali válasza zack (#12859) üzenetére


kali
legenda

a titkosítás ilyen szempont alapján? :U titkosítás kell, különben mindenki a te neteden lovagol majd - persze egy pusztában kevésbé számít, ahol csak te használod...
nem tudom, hogy hol és ki modta ezeket, és inkább nem véleményezem... :(
meg azért a számok is szigorú tények; ha egy 300-as elméleti maximális sebességű eszközön a gyakorlatban alig lehet átpasszírozni valósan a 120 megabit/sec sebességet, akkor egy 150-es eszközön? :U
de inkább ilyet vegyél, ez lesz a legjobb; link :)

[ Szerkesztve ]

(#12861) zack válasza kali (#12860) üzenetére


zack
nagyúr

Megrendeltem a 822N-t. Du.17h után mehetek érte. Bruttó 5k. :K ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12862) kali válasza zack (#12861) üzenetére


kali
legenda

jó döntés! így sem feltétlenül lesz meg a valós terheléses 120/10 megabit/sec átvitele, de azért közelebb leszel hozzá, mint a 150-es eszköz esetében lettél volna!

[ Szerkesztve ]

(#12863) zack válasza kali (#12862) üzenetére


zack
nagyúr

Eddig nem tünik jó ajánlásnak, de biztos valami beállítási gond.
Mixed B/G/N módban a UPC speedtest 25Mbit/s mér a 100-120 helyett. :O :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12864) kali válasza zack (#12863) üzenetére


kali
legenda

az ajánlást garantálom, nálad valami óriási gond van (két 300-as eszköz esetén a 25 megabit/sec amúgy is érdekes), mert a tl-wr1043nd - tl-wn822n párost mióta belőttem a havernál, azóta 80 - 90 megabit/sec között teljesít valós terheléssel - igaz, csak néhány méter távolság, és csak egy vékonyka gipszkarton fal, de jobb sebeséget más eszközökkel sem sikerült elérni, pedig próbáltunk néhányat...
milyen kapcsolati sebességet ír az oprendszer?

[ Szerkesztve ]

(#12865) zack válasza kali (#12864) üzenetére


zack
nagyúr

Nálam nincs gipszkarton, a vevő és a router között pedig kb. 40cm van egyelőre, amíg be nem lőjjük valahogy. A jelerősség maximumon van, és 300Mbit/s ír. Valami fatális hiba lesz, ami remélhetőleg egy kattintás lesz. Bízom benne. Mert ha nem, vissza fogom kérni a pénzt. Remélem rájövünk mi a gond, mert a 25Mbit baromi karcsú. :F
Mit nézzek még meg? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12866) kali válasza zack (#12865) üzenetére


kali
legenda

először is tedd távolabbra, mint 40 cm, mert a jóból is megárt a sok!
kábelen adott a jobb sávszélesség? kizárva ezzel a szolgáltató hibáját...stb!
a router jól beállítva? channel? channel width? max tx rate; 300? transmit power; hihg? az alatta lévő értékek jók? bandwidth control nincs bekapcsolva?
ha van másik elérhető wifi csatorna az elérhető környezetedben, akkor nézd meg, hogy az milyen csatornán forgalmaz, olyat kell magadnak keresni, amelyik szabad - és lehetőség szerint a szomszédos értékei is!
ezzel az alkalmazással felmérheted a környezetedet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

[ Szerkesztve ]

(#12867) zack


zack
nagyúr

A vezeték nélküli hálózati kapcsolatoknál, az adapter beállításoknál átállítottam b/g/n-ről csak n-re. Jobb lett, de még mindig karcsú. 62/5,9. :F
Kábelen minden ok, a kapcsolat rendben van. A többit leellenőrzöm a biztonság kedvéért. 1,5m tettem őket egymástól.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12868) kali válasza zack (#12867) üzenetére


kali
legenda

az már nem olyan karcsú wifi sebesség azért, de még finomhangolhatod kicsit!

(#12869) zack válasza kali (#12866) üzenetére


zack
nagyúr

Az értékek jók a router beállításoknál.
Futtattam a linkelt cuccot de ott 54Mbit/s ír a sor végén... :F Frankón nem értem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12870) kali válasza zack (#12869) üzenetére


kali
legenda

azzal nem kell foglakozni, hogy a wireless net view mit ír kapcsolati sebességnek, csak a csatornákat nézd!

(#12871) zack válasza kali (#12868) üzenetére


zack
nagyúr

Nem olyan karcsú de ez még a beri által említett 80-100Mbit/s is elég messze van. Ráadásul "only n" módban nem fogm használni a telefonok miatt. Ezt csak kipróbáltam.

Átraktam a 2-es csatornára mind a két eszközt. Visszaállítottam a b/g/n beállítást...fos ez úgy ahogy van. :( 32/8.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12872) Beri válasza zack (#12871) üzenetére


Beri
addikt

Legyen g/n, 40MHz channel width. Aztán próbálgasd a csatornákat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12873) kali válasza zack (#12871) üzenetére


kali
legenda

nem kell mind a két eszközön módosítani a csatornát, csak a routeren! mixed módban természetesen lomhább, mint csak n módban, de nem ennyivel!
nekem anno, amikor tesztelgettük az eszközöket, a tl-wr941nd routerrel b/g/n mixed módban maximálisan átvitte a tl-wn822n a 60/6 upc netet!
a gép esetében az illesztések rendben vannak? a routeren a firmware friss? gyári firmware van a routeren?

[ Szerkesztve ]

(#12874) zack


zack
nagyúr

Most keltem. Adom még neki 2-3 órát aztán vissza az eladóhoz. :W :( Napokat nem akarok vele pöcsölni, mert nem ér annyit az egész. Az eddig max. amit csak N módban tudtam elérni kicsivel 60 felett van, mixed módban ez már csak max. 50Mbit eddig. Nagyon úgy tünik hogy ez a vége. :F Esetleg kérnék telefonos segítséget ha ráértek.Úgy gyorsabb lenne, mert nem látom milyen beállítástól gyorsulna be még +30-40Mbit/s... :U

Firm frissítést még az elején megcsináltam. Utána használtam vezetékesen hiba nélkül 120/10 mérve.
A csatornák váltásakor a drasztikus lassuláson kívül eddig nem sokat vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12875) zack


zack
nagyúr

Próbálgatom a csatornákat, de eddig csak rosszabb mint az auto módban...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12876) zack


zack
nagyúr

A 822N kapcsolati tulajdonságainál a kapcsolati sebesség folyamatosan változik. Van hogy 270Mbit, van hogy 300, de van hogy magától leesik 100-120-ra is. Tehát baromira ingadozik. Persze gyorsabb nem lett. Azt hiszem én befejeztem a küzdést. Nem látom értelmét annak hogy tovább szenvedjek. Már szinte minden lehetséges dolgot kipróbáltam (összes csatorna), és nem segített. :( A 822N megy vissza az eladóhoz, a 1043ND és a gép között pedig marad a kábel. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12877) lexxa83


lexxa83
csendes tag

Érdekes ez a TP-link csatározás. Voltam tegnapelőtt a MédiaMarktban... mondom: kellene egy rooter wifihez, de a legolcsóbb, mert meguntam, hogyha netezni akarok az ágyban, akkor kábelt kell fektetnem. :D Erre mondja a srác, hogy náluk 10-nél kezdődik (karácsonyi +5k mindenre logikus). Kérdeztem márkáról: TP-link? NEEE AZT NEE! Az nagyon gagyi. Olyat ne vegyek. Ellenben a programozó cimborám TP-linket ajánlott. Hamarosan venni fogod, de nem tudom milyet. HELP!

(#12878) zack


zack
nagyúr

Átdugtam vezetékesre...mindjár felugrott 125/9-re. :U Ez az USB-s Wi-Fi hálózat egy kalap meleg fingot se ér. Persze nem kizárt hogy van ahol 50-60Mbit jobb, de a rendszer ha ennyire függ a környezeti változóktól, akkor a későbbiekben nem célszerű ajánlagatni 120/10 nethez max. a 60/6-hoz. A gépem minden egyes porcikája minőségi. Adatlapomon megtaláljátok. Ennél többet nem tudok tenni, mint amit tettem. Az állítólagosan 08h-tól hívható terméktámogatás elérhetetlen, tehát a TP-LINK-től sem tudtam segítséget kérni.
Bassz@k meg az USB-s fosukat. :((( :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12879) gurabli válasza zack (#12876) üzenetére


gurabli
senior tag

Ha pár méteres távolságról is ingadozik a jel, akkor az biztos, hogy valami zavarja és ezért nem tudsz elérni nagyobb sebességet, jobb kapcsolatot.
Én a wifi-t nem erőltetném nagy mennyiségű és folyamatos adatátvitelre, arra sokkal jobb a kábeles kapcsolat (esetedben akár gigabites). A wifi meg tökéletes böngészésre, stb, laptopról, telefonról, ilyesmi. Ott meg nem igazán éreznéd, hogy 40-50 vagy 120 Mbit/sec a kapcsolat, különösebben nem számít. Persze ez csak a saját véleményem.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12880) Gubek-Einste válasza lexxa83 (#12877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT nézz körül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12881) kali válasza zack (#12878) üzenetére


kali
legenda

usb csatoláson belül még mindig az egyik legjobbat választottad/kaptad, és ha nálad annyit megy, akkor sajnos ez van... mégmindig lehet gépi probléma is - illesztések...stb -, olyannal kell megnézetni, aki vágja a témát, csak egyszer kell rendesen belőni!
azt már az elején leírtuk, hogy a 120 megabit/sec átvitele necces, és a 80 - 100 megabit/sec is csak megfelelő környezetben lehetséges! a gyártói támogatással, de még a telefonos segítséggel sem sokat fognak tudni segíteni, mert a beállításokat leírhatod ugyan, de esetlegesen látni kellene a környezetet, a rendszer rejtett apró beállításait...stb! néha akár az usb csatolás takarékos beállítása betesz egy ilyen kapcsolatnak - de számtalan hibalehetőség lehet még...
mondjuk nem viccből írnak az n szabványos (600-as) kapcsolatra jellemzően 74 megabit/sec sebességet; link
ettől függetlenül ideális környezetben vittem már át 120 megabit/sec felett is - tl-wr1043nd routerrel -, de nem tartós terhelés alatt, húzós letöltés alatt ~ 90 megabit/sec környékén dolgozott, de az elég jónak számít!

[ Szerkesztve ]

(#12882) Beri válasza zack (#12878) üzenetére


Beri
addikt

120hoz senki nem ajánlgatott neked wifit, olvass vissza bátran. A drótnélküli internetmegosztás browse-oláshoz való, arra meg még a te halovány 60 megád is sok. Minden másra ott a kábel.
Az usb-s fosuk megbaszásához meg csak annyit, hogy hiába vennél bármi másat, bármelyik gyártótól, nem menne többet. Esetleg 5GHz-en, mert valószínűleg ott kevesebb az interferencia nálad. Ahhoz viszont kell egy router kétszer ennyiért (hogy a telefonokat is etetni tudd közben).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12883) zack válasza Beri (#12882) üzenetére


zack
nagyúr

Viszont azt se mondta senki, hogy ne vegyek hozzá vevőt, mert a jó minőségűek se fogják megközelíteni. A 80-100 Mbit/s van folyton emlegetve itt a topikban (ha kell megkeresem), nem pedig az, hogy "örülj, és felettébb szerencsés vagy ha 60-70mbit-et elérsz". Mert ha ezt mondjátok, akkor el se megyek megvenni az USB vevőt. :U
Persze most már lehet így-úgy szépíteni, hogy senki sem ajánlott nekem 120Mbit képes vevőt, de azért is vettem meg, mert a 80-90Mbit/s sebességgel kiegyeztem volna, ami itt többször is elhangzott. :U És nekem nem 60Mbit volt. :U Az hogy "n"-re állítva ennyi volt, az egy dolog. De a telefonok miatt "mixed" módot használtam volna amúgy is. Ott meg max. 30-40Mbit/s mértem. Most te azt mondod hogy ennyit tud a rendszerem, és ha több kell, használjak vezetékest, és a drótnélküli internetmegosztás browse-oláshoz való, arra meg még a te halovány 60 megád is sok. Minden másra ott a kábel." Érdekes módon eddig tök más irányba ment a beszélgetés, kali teljesen másképp gondolja mint te.
Idézem kali-t: "Az ajánlást garantálom, nálad valami óriási gond van".

Persze, ajánlgatni lehet dolgokat, és ha rosszul sül el akkor mindent meg lehet magyarázni, csak döntsétek el, kinek mit, és mihez ajánlotok vevőt. Mert ez így kicsit furi nekem, hogy hazahozom, szopok vele, majd jön az hogy nálam valami gond van, mert nem ennyivel kellene mennie, aztán jössz te, és teljesen mást mondasz mint kali. :U Kicsit félrevezetve érzem magam, attól függetlenül, hogy segítőkészek vagytok, és csak jót akartatok nekem. Ha az elején tisztázzuk hogy milyen sávszélre számíthatok, és nem az van kiemelve hogy összejött véletlenül egyszer a 80-100Mbit környéke, nem megyek vevőt venni. :F
Egyébként a 821-es vevőt pont te ajánlottad, és a mostani mondókád után elég furcsán jön le az alábbi mondat:

"120+10 megát átvinni wifin esélytelen. Ne gondolkozz ilyesmin. USB-s vevőből a TP-LINK TL-WN821N teljesen rendben van, 80-100Mbit köré jó vagy vele"

Szóval nagy az összevisszaság az ajánlásokat és a magyarázatokat tekintve is. :(

De ez már a múlt, a vevőt visszavittem, visszakértem a lóvét, és marad az eredetileg vezetékes net. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12884) kali válasza zack (#12883) üzenetére


kali
legenda

a tőlem idézett részt nem kell szépítgetni, mivel ha megnézed, én azt a 25 megabit/sec sebességre írtam, és nem a 62/5,9-re - azért van különbség!
azt is leírtuk, hogy megfelelő környezet, beállítás...stb kell az ideális sebességhez, ha nálad csak 62/6 megy át, arról nem feltétlenül a router és/vagy az usb modul tehet, hanem más környezeti tényezők, elégtelen beállítás...stb!
azt sem írta senki sem, hogy mixed módban hozza a maximálisan elvárt n szabványos sebességet, de a 30 - 40 megabit/sec kevés!
nem kell/nem akarunk utólag semmit sem megmagyarázni, végszükség esetén megmutatom neked a gyakorlatban, hogy adott két eszközzel átviszek 80 megabit/sec feletti sebességet n szabványos wifi hálózaton, hogy a te gépeddel, a te beállításaiddal, és a te környezetedben nem megy annyit, az már más kérdés, akkor ott mindegy, hogy mit ajánlottunk volna, mással sem nagyon lenne jobb...

[ Szerkesztve ]

(#12885) Beri válasza zack (#12883) üzenetére


Beri
addikt

Nem nagy az összevisszaság, csak nem olvasod végig a mondatokat és csak arra figyelsz, hogy 80-100. Tökéletes jeszint és nulla zaj mellett megoldható. Olvass vissza, leírtam ezerszer. Ahogyan azt is, hogy senki nem garantálja, hogy a te környezetedben is ugyanannyit megy majd ugyanaz a hálókártya-router páros. Ha sok az interferencia, mit csináljak? Vidd ki a routeredet a hálókártyáddal egy lakatlan szigetre, ahol még a mókusok se walkie-talkie-znak egymás között, aztán egyből benne leszel a 80-100as sávban.
Leírom még egyszer: nem a rendszered tud ennyit, a környezeted zajos.
Jaés kali az óriási gondot a 25megás mérésedre mondta, ne keverd ide.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12886) zack válasza Beri (#12885) üzenetére


zack
nagyúr

Tudom hogy arra mondta. Nem is gondoltam másképp. Azért kevertem ide mert a mixeden elért 40Mbit nem sokkal több. Persze. Nem tudhatjátok, kinél mire lehet képes a Wi-Fi, de nekem egyik hozzám intézett mondandótokból sem jött át, hogy 300Mbit/s eszközöknél 40-100Mbit/s várhatok, ami igen nagy szórás. :U Nem kell nekem semmit se garantálni, csak nem a maximum értékeket kell hangoztatni ha ajánlani kell új rendszert, hanem a hozzá nem értő júzerral közölni kellene azt is, hogy benne van az is hogy minimumot fogja csak átvinni nála. Így elldöntheti hogy belevág e vagy sem. Mert ha így lett volna tálalva, biztos nem vágok bele az USB-s vevő kérdésbe. Te tetted bele a bogarat a fülembe az általam idézett mondatoddal. Az hogy nekem mi az egyértelmű és mi nem, azt nem tudom, de azzal tisztában vagyok, hogy én tök hülye vagyok a hálózathoz. Ezért is fordultam hozzátok, akik értenek hozzá, így elvárható lenne a megfelelő és valós információ, hogy a hozzám hasonló "hülyék" is dönteni tudjanak. Nagy gondot ez most nem okozott, de ha ilyen téves ill. nem teljes infók miatt bukom az 5k-t akkor morcos lettem volna az biztos.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12887) Beri válasza zack (#12886) üzenetére


Beri
addikt

Újra meg újra ismételnem kell magamat... Gyakorlati maximumokról beszélünk, meg arról, hogy ez zajos környezetben bőven kevesebb tud lenni. Nincs minimális sebesség, amit BIZTOSAN át tudsz tekerni két pont között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12888) zack válasza Beri (#12887) üzenetére


zack
nagyúr

"Gyakorlati maximumokról" csak most vétel után esett szó. :U Vétel előtt 1-2 elszólás hogy a "80-100Mbit meglesz". Amit én úgy értelmeztem teljesen jogosan hogy kb. nekem is lesz ennyi. De vétel után, pláne, hogy nem volt jó nálam, már a "zajos környezetről" is szó esett. :U Itt a bibi. Nem a "biztos" és a "bizonytalan" jelzőkön kell lovagolni mert nem ez a lényege, hanem inkább a vásárlás előtti megfelelő információ a tudatlan júzer felé. Tényleg nem érted mit akarok mondani most már sokadszorra? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12889) Beri válasza zack (#12888) üzenetére


Beri
addikt

Értem. Azt akarod mondani, hogy nem olvastál vissza és én vagyok a gyökér, mert azt merészeltem mondani, hogy meglehet 80-100Mbit, meg kali, mert neki ugyanezzel a router-hálókártya párossal meg is van.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12890) zack válasza Beri (#12889) üzenetére


zack
nagyúr

Nem egészen ezt. De úgy, ahogy utólag közöltetek sok fontos információt amit ha előre tudok nem veszem meg, közölhettétek volna választás előtt is. :U Erre céloztam.
Feltettem egy egyszerű kérdést, mit vehetek 120/10 nethez. Ahogy válaszoltál arra, hogy mennyi lesz a letöltés (amit most így utólag nevezzünk gyakorlati maximumnak, ami X-ből 1x összejön szerencsével), úgy közölhetted volna a buktatókat, és az árnyoldalát is. Ha pedig az a gond hogy kérdeztem, akkor inkább ne válaszolj, főleg félreértelmezhető, és félinformációkat ne, hanem küldj el a pics@ba, hogy olvassak vissza, mert még ezzel is objektívebb képet kaptam volna mint így.
Ezt csak azért írtam le ennyire részletesen, hogy esetleg másnál ne legyen hasonló gond, és egyből el tudjátok küldeni a pics@ba, hogy olvasson vissza. :U Engem nem ért kár, csak a benzinköltség, de más járhat szerencsétlenebbül is.
Befejeztem a témát, mindent elmondtam amit akartam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12891) Beri válasza zack (#12890) üzenetére


Beri
addikt

Utólag közöltünk sok fontos információt? Utólag leírtunk mindent ezredszerre, maradjunk ennyiben.
A 80-100Mbithez meg nem szerencse kell, hanem interferenciától mentes környezet. Bivalybasznádon a határban megcsinálom neked 10ből 10szer.
És nem, nem esik nehezemre válaszolni, segíteni. Látod, most is itt simizem a kis édi buksi fejedet ;)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12892) zack válasza Beri (#12891) üzenetére


zack
nagyúr

Az első "fecske" aki engem igazol. :U [link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12893) Beri válasza zack (#12892) üzenetére


Beri
addikt

Mit is pontosan? Hogy nem csak nálad van zaj?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12894) zack válasza Beri (#12893) üzenetére


zack
nagyúr

Ja jó...De nem vágod hogy ezzel megint csak engem igazolsz és nem magadat? :B

Ennyi erővel 100 emberből 99-nél lehet zaj, ill. mondhatod, hogy a zaj miatt kaki nála is a sávszél. Ez kicsit kezd a "milyen tápot vegyek" topikra hasonlítani. :U Ott is ajánlgatnak mindent, hogy nem kell nagy táp, vedd ezt meg azt, aztán ha nem bírja el a rendszer, akkor mindeféléket kitalálnak ill. megmagyarázzák mi a gond, holott ők ajánlották. Ez így eléggé komolytalan. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12895) Beri válasza zack (#12894) üzenetére


Beri
addikt

Nézd, a gépedbe nem ugrik be csak úgy véletlenül egy plusz fogyasztó, viszont a lakásodba a szomszéd wifije simán.
Ha pontosan ugyanaz a router-hálókártya páros másnál gyorsabb, nem lehet a két eszköz a hibás. Kali felajánlotta, hogy megnézheted működés közben. Tanulságos kirándulás lenne :DDD

Ennyi erővel 100 emberből 99-nél lehet zaj, ill. mondhatod, hogy a zaj miatt kaki nála is a sávszél.
Így van. Lehet akár mind a 100nál is zaj és igen, amiatt kaki a sávszél. Nem azért, mert az eszközök nem képesek többre. Bármennyire is fáj, míg meg nem veszed és ki nem próbálod az adott környezetben, senki nem mondja meg előre, mennyit is fog menni. Leírtam már párszor.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12896) DDE


DDE
csendes tag

Sziasztok!
1 hete én is vettem egy 1043ND-t. Mivel nem vagyok sebességhajhász (inkább stabilitás) nem néztem meg, hogy 'mennyit bír'.
Más tapasztalat kapcsán írok.
Sikerült mindent beregisztrálnom (1 desktop, laptop és mobil (E52)) és ment is minden rendben. 1 darabig.
Aztán elkezdte 'lekapcsolgatni' a switch portokat (a WiFi része nem produkálta). Kb. 15-20mp-ig ment, majd kb ugyan ennyi ideig nem.
Új firmware rátölt, újraprogramoz és kb 1 óra múlva megint előjött.
Factory default beállít, újraprogramoz - kb 2 óra múlva fordult elő megint. Nem sok hajam van, de az a pár szál is majdnem kihullott.
Akkor reset gomb megnyom, majd részenként (értsd - DHCP, WiFi, egyéb security) újraprogramoz és közben tesztelés - és azóta legnagyobb megelégedésre minden OK. Terheltem rendesen minden honnan, hogy előjöjjön a problem, de nem jelentkezett azóta.

(#12897) freaghill


freaghill
őstag

Valaki valamit légyszi erről TP-Link TL-R402M router

(#12898) Beri válasza freaghill (#12897) üzenetére


Beri
addikt

Inkább R460.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12899) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Router témában teljesen amatőr vagyok, sosem használtam még. Szeretném a segítségeteket kér az alábbi kérdésekben. Jelenleg Inviteles 10/512-es adsl netem van, amit szeretnék megosztani a másik szobában lévő géppel. Ha lehetséges akkor wifin, és kódolva hogy más ne tudjon rá felcsatlakozni, viszont szeretném a sávszélességet a másik gépnél 1Mb/256-ra korlátozni. A másik gépben egy ilyen usb-s adapter van: TP-Link TL-WN422G
Megoldható ez az elképzelésem, és milyen megbízható routert ajánlanátok hozzá?
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#12900) Beri válasza Ghostface (#12899) üzenetére


Beri
addikt

Persze, gond nélkül megoldható. Igaz, hogy az az adapter csak g-s, de a minimális árkülönbség és a jelentős plusz kakaó miatt (nameg nem kell figyelni a hw verzióra, mint az 542, meg a 642 esetében) azt mondom, hogy a tp-link 741ND jó befektetés lehet (vagy attól felfelé innen).
Az admin felületével itt tudsz ismerkedni, a sávszélesség-kiosztás beállításait a bandwidth control alatt keresd.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.