Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Tutti-amigo válasza Beri (#12299) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Na örülök hogy ilyen kis vitaindító voltam a vitából mindig előre lehet haladni. Végülis ha dominánsan az antennán múlik akkor gondolom a 741ND és a 941ND sok különbség nincs sőt lehet ugyanaz az antenna van rajta.

Aztán meglátjuk, mi lesz. Beírom majd a fejleményeket.

Köszike mindkét kollégának

Tutti

(#12302) Winne válasza Tutti-amigo (#12301) üzenetére


Winne
nagyúr

Várom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12303) forrest85 válasza morpheus133 (#12300) üzenetére


forrest85
senior tag

Semmivel sem rosszabb. Az egy nagyon jó router és moddolható is.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12304) Beri válasza Tutti-amigo (#12301) üzenetére


Beri
addikt

De igen, sok különbség van és az antennák sem egyformák.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12305) csirketyuk


csirketyuk
csendes tag

sziasztok!valaki segítsen nekem!:)nem nagyon értek a router dolgokhoz de azt szeretném hogy a lakásba többen is tudjunk netezni vezeték nélkül!milyen routhert kell hozzá vennem?vagy milyen kábeleket?előre is köszönöm a segítséget!

(#12306) Beri válasza csirketyuk (#12305) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12307) morpheus133 válasza forrest85 (#12303) üzenetére


morpheus133
tag

Köszi.
Akkor valószínűleg ezt veszem meg. Azt lehet tudni, hogy wireless és Lan között milyen sebességet tud?
Laptop és a Desktop között szoktam másolgatni fájlokat, és a WRT54GL ebben nem nagyon szuperál (Sokkal lassab a másolás a kettő között mint a netről történő letöltés)

(#12308) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!
Lecserélem eddigi wrt54g2 routerem.
Maradok a Linksys márkánál, nagyon meg vagyok vele elégedve.
2 kinézett modell van: WRT160NL , illetve WKUSB160N.

A wrt160nl-ről az egyik helyen azt írják, hogy draft n-es, máshol simán n-esnek írják.
A wkusb160n paraméterei ahogy néztem megegyeznek a másikéval, viszont beépített antennái vannak, amelyeket ugye nem lehet cserélni.
Ti mit ajánlanátok inkább?
Torrentre használható mindkettő? (nem elsődleges szempont, de ha tudja akkor jól jönne :) )
Előre is köszi!

Aláírás

(#12309) Beri válasza morpheus133 (#12307) üzenetére


Beri
addikt

Jelszinttől, ellenoldaltól függően 0-tól 100-110Mbit környékéig.

Laci.M: 1043ND-t. Ugyanaz a cpu van benne, mint a 160NL-ben, viszont gigabites switch-e van, levehető antennái, meg olcsóbb is.
A "Torrentre használható" dolgot hogy érted?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12310) Laci.M válasza Beri (#12309) üzenetére


Laci.M
senior tag

Van rajta USB, amire lehet kötni külső vinyót, és spéci firmware-el (DD-WRT) torrent kliensként is működik. A WRT160NL biztos forrás: WRT160NL.

Aláírás

(#12311) Beri válasza Laci.M (#12310) üzenetére


Beri
addikt

1043ND-n szintén van usb és ugyanúgy dd-wrt által támogatott.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12312) Winne válasza Laci.M (#12308) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem a WKUSB120N van, ezt tartottam meg, de arra még nem jöttem rá, amit korábban írtam, lehet tudtok benne segíteni. Adott a tesóméknál egy családi ház, egy régi laptop és 3 fal. Nem, hogy nincs különbség az N-es router mellett az N-es és a G-s usb-s vevőegység jelszintje között, hanem még a G-s erősebb jelet is produkál. Mi lehet a gond/megoldás? A 3 fal mögött már elveszíti a gép a kapcsolatot, minimális jel marad, de nem megy a net.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12313) Beri válasza Winne (#12312) üzenetére


Beri
addikt

Ezt mért neki címzed? Még nem vett semmit.
A megoldás meg valószínűleg nagyonis egyszerű. Hulladék az n-es usb stick.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12314) kraftxld válasza Beri (#12029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A beruházás kicsit meggyorsult, mivel a Telecom-os fos Thomson feladta a napokban a harcot, így meg is rendeltem ezt a WAG320N-t, nem volt valami olcsó Ft-ra átszámolva majd 40e, remélem jó lesz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12315) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egy ~150 m2-es házba keresek routert (44-es főfal, 32 tartófal :D) :
- fontos hogy mindenhol erős jelet kapjak, akár az udvaron is lehessen használni a wlant
- 3 laptop, 1-2 mobil és egy asztali gép használná
- szeretnék rákötni egy USB/Ethernet (még nem tudom :) ) külső vinyót, amely család külső tárolójaként szolgálna

Eddig nincs is semmi problémám, vannak jelöltjeim. Na de most jönnek a kényes dolgok:
- szeretném használni torrent kliensként is
- jó lenne megoldani hogy képes legyen lejátszani audio-video tartalmakat melyeket a TV/házimozi-re/ra (VGA-HDMI) küldene
- valahogy nyomtatóra kellene kötni, hogy bárhonnan lehessen nyomtatni ( bár a nyomtató wifiképes azt hiszem...)

Nem tudom van e olyan megoldás, amellyel ez orvosolható. Ha lehet nem szeretnék külső médialejátszót, fontos a méret a praktikusság és az erő.

Ha van ötletetek, kérlek írjátok meg.
Minden tiszteletem :R

[ Szerkesztve ]

(#12316) Winne válasza Beri (#12313) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem neki címeztem, hanem a hsz-ére reagáltam. :) Az a nagy bajom, hogy a sticket már nincs módomban cserélni. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12317) Beri válasza Robez88 (#12315) üzenetére


Beri
addikt

- fontos hogy mindenhol erős jelet kapjak, akár az udvaron is lehessen használni a wlant
Még mindig nincs rá módszer, hogy látatlanban megmondja valaki, meddig ér majd el a wifi.

- szeretnék rákötni egy USB/Ethernet (még nem tudom ) külső vinyót, amely család külső tárolójaként szolgálna
NAS-t keress, ha komolyan gondolod.

- szeretném használni torrent kliensként is
Majd a NAS torrentezik.

- jó lenne megoldani hogy képes legyen lejátszani audio-video tartalmakat melyeket a TV/házimozi-re/ra (VGA-HDMI) küldene
WD TV live.

- valahogy nyomtatóra kellene kötni, hogy bárhonnan lehessen nyomtatni ( bár a nyomtató wifiképes azt hiszem...)
Jó lenne tudni.

Aláhúzva, összeadva: ha hálózatos a nyomtató, akkor egy 1043ND-vel is megleszel (persze a hatótávjáért senki nem vállal felelősséget). Ha nem, ott az ASUS N16.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12318) Robez88 válasza Beri (#12317) üzenetére


Robez88
tag

Köszi a gyors és kimerítő választ!

Ha jól értelmezem:
- WD TV és ASUS N16 segítségével a torrentezésen kívül minden elérhetővé válik! (ha nem wifis a nyomtató!)
Kérdés:
- a két egység akkor összeköthető úgy, hogy vica versa képesek legyenek kommunikálni?
- nyomtatás megoldható úgy hogy ne kelljen minden gépre a drivert/softvert telepíteni?

SZUPER! :C

[ Szerkesztve ]

(#12319) Beri válasza Robez88 (#12318) üzenetére


Beri
addikt

Az N16 torrentezik is neked, ha kéred, csak mocskosul lassan egy tisztességes géphez képest. Ugyanez igaz az USB-ről való fájlmegosztásra is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12320) #95590400 válasza Beri (#12319) üzenetére


#95590400
törölt tag

mármint az alap, gyári fw-el?
másrészt meg egy beugró alap nas hálózati sebessége se sokkal nagyobb az n16-nál, sőt-

[ Szerkesztve ]

(#12321) #95590400 válasza Robez88 (#12318) üzenetére


#95590400
törölt tag

van olyan hálózati médialejátszó, ami tud torrentezni, illetve nasként is funkcionál belső vagy külső vinyóval. sőt, a legtöbb komolyabb, nem 3 pálcás tudja.
ha ebben gondolkodsz, akkor egy komolyabb lejátszó + vinyó, alap n-es rúter. persze, csak ha a nyomtató tud wifit.

[ Szerkesztve ]

(#12322) Beri válasza #95590400 (#12320) üzenetére


Beri
addikt

Persze, a gyári fw-rel. Ha más is játszana, a nyomtatómegosztáshoz se kéne N16. Az már más tészta, hogy szerintem egy router még mindig kevés torrentezni, meg fájlokat megosztani.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12323) #95590400 válasza Beri (#12322) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem is az a baj vele, h lassú, hanem, h egy megbízhatatlan fos a gyári torrentopció.
a fórumos tapasztalatok szerint olyan egy 1-1,5 MB/s letöltést és 0,5 MB/s feltöltést tud az rtorrent/transmission.
azaz egy 10 megabites net mellé még bőven befér. streamelhető róla komolyabb hd film is (persze nem a full letöltés mellett)
szóval felhasználása válogatja, szódával vidékre elmegy. én továbbra is azt mondom, 30k környékén már elég komoly, halk és kisfogyasztású itx cucc összelegózható, ami lejátszóként is funkcionál, akár routolni is lehet vele, ha valaki elég mazochista, felesleges másban gondolkodni nas/torrent szinten.

[ Szerkesztve ]

(#12324) Robez88 válasza #95590400 (#12323) üzenetére


Robez88
tag

Szia avman!

Érdekes a felvetésed, ki tudnád nekem fejteni bővebben mire gondolsz itx cucc alatt? :)

Otthon vagyok a számítástechnikában, de eddig csak egy router volt otthon ami kiszolgált mindent. Most szeretnék komolyabbat "építeni", ne kelljen pendrive-on hurcolni a nyomtatandó file-okat, és laptopról Tv keresztül nézni a filmeket, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12325) Winne válasza Beri (#12319) üzenetére


Winne
nagyúr

Látom te elég jól átlátod a témát, azt kérdezném, hogy ha van egy hálózatos külső merevlemezem, amiben nincsen torrentkliens, akkor van arra bármilyen mód, hogy egy átlag routerrel valahol megoldjam, hogy töltsön gép nélkül?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12326) #95590400 válasza Robez88 (#12324) üzenetére


#95590400
törölt tag

a legalapabb megoldás egy passzív itx ház, pl ez [link], 10k környéke.
ebbe belerakni pl. a legegyszerűbb egymagos atomos lapot, [link] 15k.
venni bele 1-2 giga ramot, akár használtan. min. 5k.
hdd ízlés szerint, de lehetőleg 2.5", vagy 5200-as 3,5". utóbbi tárterülete 1,5x akkora ugyanannyiért. a lényege, h ne melegedős cucc legyen.
30-35k környékén megvan, plusz a vinya. fullpasszív, alig fogyaszt (30-35w környéke).
oprendszer xp-től linuxon át win7-ig bármi. felmegy rá, bekonfigol, monitor lehúz, távoli asztal (beépített winestől kezdve akár a logmein-ig bármi jó).
a sebessége mindenre jó home felhasználás mellett.
ha htpc célokra is van használva, azaz filmet néznél róla, akkor atom + ionos lap, ez 28k környékén asrockból megvan, zotac 30k felett. dvi kimenet, a hd filmek hardveres gyorsítása az nvidiától pl. a coreavc-vel elég megbízható, és azt hiszem h a 75w-os táp, ami ehhez a házhoz mellékelve van, még belefér, mert filmmel fogyaszt egy 3,5" vinyóval 60-65w környékén, idle meg 45 környéke.
utóbbi esetben egy infrás pc távirányító még 5-6k.
55k környékén megvan az egész, tehetsz bele slim dvd lejátszót, ha hasonló gyári nettopot veszel, az egy picit drágább.
ha kell filmet nézel róla, eléred más gépről a megosztott file-okat, sőt az ionos megoldással kompromisszum nélkül netezhetsz is (az egymagos atom már necces sokszor flashnél)
tehetsz beléjük pci-os wifi kártyát, akkor mazzzag se kell.
ha törvénytisztelő vagy az 1 millió kalózwin országában, akkor persze a legál win oprendszer rádob 30k környékén.

[ Szerkesztve ]

(#12327) vargalex válasza #95590400 (#12326) üzenetére


vargalex
félisten

Annyi még hozzátartozik, hogy az ajánlott legegyszerűbb alaplapon csak 10/100Mbps-es hálókártya van, így ennél gyorsabb net esetén ez lesz a felső korlát. Valamint, ha NAS-ként használja, akkor szintén. Persze mehet bele 1000Mbps-es PCI-s kártya is.

Alex

(#12328) Beri válasza Winne (#12325) üzenetére


Beri
addikt

Van olyan NAS, amire lehet mókolni torrentklienst, meg olyanok is, amik alapból tudják. Routereknél is ugyanez a helyzet, csak szegények lassabb processzort kapnak, többnyire kevesebb memóriát stb., meg más dolguk is van a fájlok kezelésén kívül (internetet osztanak pl.).

Én is azon a véleményen vagyok, hogy ha már egy csöppet érdekel a dolog, gereblyézz össze egy kisfogyasztású gépet, ami majd osztja a fájljaidat olyan sebességgel, amit a vinyók bírnak, torrentezik sok cache-el, sok kapcsolattal gond nélkül, vagy akár internetet is oszt, sőt, odarakhatod a tévéd mellé, aztán játszhatja a filmeidet is. Sokan építettek már ehhez hasonlót itt a ph-n, biztosan van topicja is, nézelődj, kérdezz, ismerkedj a dologgal.

Esetleg vegyél kész célhardvert (synology-tól pl.), ha nincs kedved barkácsolni, egy olcsó gigabites portokkal szerelt routert, nameg valamilyen lejátszót, ami majd lejátssza a megosztott videóidat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12329) #95590400 válasza vargalex (#12327) üzenetére


#95590400
törölt tag

szörnyen frusztrálhatja az embert, ha netezhetne 100 megabit felett, de ez az istennek sem megy... :DDD szívesen éreznék ilyen frusztrációt hosszú-hosszú ideig is akár. :D
monnyuk akkor ahhoz már gigabites rúter kellene wan oldalon 100 megabit feletti teljesítménnyel, ha tovább kell osztani, akkor gigabites szvics. csak a baj van vele, áhh, nem is kell ilyen. :DDD
a helyi hálóhoz még mindig smucig vagyok venni egy gigabites szvicset (amiből túlképp még egy kellene), mert még mindig bőven elég a 100 megabit. most, h 4 giga adat nem kettő, hanem 10 perc alatt megy át... meg lemenne a backup 20 perc helyett 5 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12330) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Router vásárlás előtt állok és kikérném a tanécsotokat a kicsikének egyenlőre egy 5/0,5mbps-es netet kellene megosztania, de később lehetséges komolyabb net is.
Egy Pc egy laptop és esetleg egy telefon között. A PC és a lapos között helyi hálózat is lenne. A PCbe kábelen keresztül a többi eszköz meg wlanon.
5k körül gondolkodom lehetőleg helyi boltban esetleg ugyan ennyiért használtan garival:
[link],[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12331) Beri válasza MZsoltee (#12330) üzenetére


Beri
addikt

Ott van a 741ND alig 5k fölött.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12332) Robez88 válasza #95590400 (#12326) üzenetére


Robez88
tag

Köszönöm a részletes leírást, nagyon megfontolandó....
:R

(#12333) MZsoltee válasza Beri (#12331) üzenetére


MZsoltee
veterán

740 és a 741 között mi a különbség? A 40-es valamivel olcsóbb.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12334) Beri válasza MZsoltee (#12333) üzenetére


Beri
addikt

A levehető antenna a difi (a D a detachable-t jelenti).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12335) MZsoltee válasza Beri (#12334) üzenetére


MZsoltee
veterán

Fontos az nekem?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12336) Beri válasza MZsoltee (#12335) üzenetére


Beri
addikt

Ha van rá esély, hogy valaha rátekerj másik antennát, akkor igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12337) MZsoltee válasza Beri (#12336) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem hiszem, hogy ilyen késztetésem lenne...
Akkor marad a 40-es köszönöm a segítséget!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12338) vargalex válasza #95590400 (#12329) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Csak azt furcsálltam, hogy egy olyan eszközt ajánlottál, ami a NAS funkciókat tekintve (torrentet kivéve) sebességben a hálókártya miatt nem igazán teljesít túl még egy OpenWRT firmware-os TP-Link TL-WR1043ND-t sem. Igaz, másra is használható!

Alex

(#12339) Winne válasza Beri (#12328) üzenetére


Winne
nagyúr

Értem. Hát jó 5letnek tűnik nekem mindegyik, csak vannak külső tényezők. Jelenleg a hálómban van minden cuccom, és 0-24-es gépet nem építhetek össze a zaj miatt sem és a fogyasztás miatt sem, bármennyire is jó lenne. Az az egy eset lenne jó, ha meg lehetne monyákolni a jelenlegi routeremmel és a hálózati külső vinyómmal valahogy, ha lassabb, az se biztos, hogy hátrány, hiszen legalább akkor van sávszélem, amikor használnám a gépet és akkor nem kell háborúzni a családdal, hogy ez nem megy nekik, meg az nem megy. :)

WRT120N a router most... :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12340) #95590400 válasza vargalex (#12338) üzenetére


#95590400
törölt tag

tudtommal a WR1043ND a legjobb esetben is, lejtőn lefele, erős hátszéllel kb. 5 MB/s-ot azaz kb. 40 megabitet tud nasként kipréselni magából. wifin még talán ennyit sem. ez kevesebb, mint fele, amire a nem igazán teljesíti túl nagyon nem igaz.
nasból is kevés van belépős kategóriában, ami egyáltalán a 100 megabitet folyamatosan kinyomja magából.

[ Szerkesztve ]

(#12341) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy routuert szeretnék venni , 100 megabites nethez.
kb 10 - 15 gép lenne rákapcsolva , külön switchekkel lenne megoldva az összeköttetés.
A wifi nem fontos , ha van rajta nem gond.
milyen routert javasoltok ami stabilan bírná a gépeket ?
Egy Tp-Link WR741ND elég lenne ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12342) Beri válasza Winne (#12339) üzenetére


Beri
addikt

Zaj? Nem hallanád, hogy megy. Fogyasztás? Egy NAS, meg egy router is fogyaszt annyit együtt.

avman: Gyári szoftverrel 7-8MB/s olvasást és olyan 4MB/s körüli írást produkál. DD-vel NTFS vinyóval ez 9-10 olvasás és olyan 5-6 írás köré megy föl, ext2-vel 13MB/s-el olvasott nálam, írni valamivel 7MB/s körül sikerült.

Armagedown: 100/100ról van szó? Nem, egy 741 nem elég, még 100/0.00001-hez sem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12343) Armagedown


Armagedown
őstag

Igen , 100/100 elvileg.
A 741ND mit tudna kezdeni ennyi géppel ekkora sebességnél ?
Milyen alternatívát javasoltok ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12344) Alex91 válasza #95590400 (#12340) üzenetére


Alex91
félisten

nasból is kevés van belépős kategóriában, ami egyáltalán a 100 megabitet folyamatosan kinyomja magából.

A My Book World-om is siman kinyomja... Gigabiten ennel tobbet is :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12345) Beri válasza Armagedown (#12343) üzenetére


Beri
addikt

Összecsinálja magát kb.
100/100-hoz följebbről kell válogatni. Ha a legolcsóbb megoldás érdekel és nem kell wifi, akkor a mikrotik routerboard 750G lehet számodra érdekes. A másik alternatíva az EnGenius ESR9850, neked tényleg szükséged van a wan to lan sebességére. Picit följebbről, sokkal szofisztikáltabb kidolgozásban meg ott a netgear WNDR3700.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12346) Armagedown válasza Beri (#12345) üzenetére


Armagedown
őstag

az a gond hogy a környékemen nem kaphatóak ezek a routerek amit írsz .
de az ajánlott routerek topikban láttam a Tp-Link 941ND-t , ami már jobb.
nem fontos az hogy 100/100al menjen , elég a 30 megabit is , csak azt a sebességet bírja is

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12347) Beri válasza Armagedown (#12346) üzenetére


Beri
addikt

Hol van a környéked?
30 megához elég a 741 is, csak meg kell adni egy globális le/feltöltési korlátot, hogy ne boruljon meg a router.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12348) Armagedown válasza Beri (#12347) üzenetére


Armagedown
őstag

Románia nyugati részén , a magyar határtól kb 50 kmre.
Érdekelne még az hogy gyakorlatilag mi a különbség a Tp-Link 741ND , 841ND és 941ND között ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12349) #95590400 válasza Beri (#12342) üzenetére


#95590400
törölt tag

úgy, h megy mellette a torrent, és/vagy ftp meg routol, meg dhcp ésatöbbi fittyfiritty? mert ne haragudj, de ezt erősen kétlem. sőt, igazából nekem ez magában is soknak tűnik nagyobbacska file másolgatása ennyike rammal, de biztos nem lehetetlen, ha ti mondjátok.
most nézem, kimaradt az, h terhelés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#12350) #95590400 válasza Alex91 (#12344) üzenetére


#95590400
törölt tag

abszolút nem vagyok tájékozott májbúk témában, de mi pénz volt vinyóval mikor megvetted? 80k? vagy messze vagyok a valóságtól? belépő kategória nekem inkább az az olcó ész nemjó, amit a kolléga iszonyatosan szidott a múltkor a májbúk topikban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.