Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Beri válasza VGYke (#11847) üzenetére


Beri
addikt

Mondom, ki kéne próbálni egy másik ellenoldallal azt a 655öt. Ha nem tetszik neki, másik router, vagy előre kipróbált ap a megoldás...

kukodaricsi: 741 és fölötte lehetőség szerint.

adriankoooo: Szimultán dualbandet a D-Link DIR-825 tud a legolcsóbban, csak a gyári szoftveréért nem lelkesedünk különösebben... Viszont most olcsóbb lett a netgear wnrd3700, 27ért már kapsz, azzal pedig örömbódottá van :D
Ha nem kell szimultán, akkor ott a linksys wrt320n, viszont volt aki panaszkodott a jelerősségére (gyakorlatilag a hálókártyája messzebbre ért, mint a router).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11852) Alex91 válasza adriankoooo (#11850) üzenetére


Alex91
félisten

NETGEAR WNDR3700
LINKSYS WRT610N
D-LINK DIR-825
LINKSYS E3000
AirPort Extreme :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11853) adriankoooo válasza Beri (#11851) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A WNDR3700-al szemeztem/szemezek, csak ez, meg a másik (meg amiket Alex91 ajánl ;] ) egyből dupla pénz :Y :W

Várok még egy kicsit talán :K :R

[ Szerkesztve ]

(#11854) Beri válasza adriankoooo (#11853) üzenetére


Beri
addikt

Szimultán dualbandet nem kapsz olcsóbban. Ha sok, várj 4-5 évet és megveheted 15ért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11855) vargalex válasza Alex91 (#11852) üzenetére


vargalex
félisten

Azért a DIR-825-öt elég drágán mérik az Ipon-ban. :)
Mondjuk én még áprilisban kereken 25000 Ft-ért vettem.

Alex

(#11856) Beri válasza vargalex (#11855) üzenetére


Beri
addikt

Gyakorlatilag árcédulát cseréltek a wndr3700-zal. Juhé :C

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11858) tutis


tutis
őstag

TP-Link TL-WR1043ND tulajoktól kérdezném akik már megoldották az Opernwrt-t.

Tud-e kezelni a router külön wifi csatornákat (SSID)? (minimum 2-őt)
ezeket tudja-e sávszélességre bekorlátozni?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#11859) hati válasza tutis (#11858) üzenetére


hati
addikt

nem

(#11860) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Sziasztok!

A minap köttettem be új netet a lakásba (DIGI-Net 40/20 Mbit/s). Sajnos hamar rádöbbentem, hogy az 5 éves TP-Link router kevés neki. Naponta egyszer bont valamint maximum 15 Mbit/s-t tud kisajtolni magából. Ráadásul 3an lakunk így necces a sávszél.
Rengeteg tesztet olvastam és az Asus RT-N16 router meg is győzött meg nem is, valaki meg van vele elégedve valaki meg nem ajánlja.
Érdemes belevágjak és vennem egy 30.000Ft-os router-t vagy milyen alternatívák lehetnek még?
Fontos számomra a minőség, stabilitás és sebesség!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és tanácsaitokat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11861) Beri válasza tutis (#11858) üzenetére


Beri
addikt

Van fóruma. Egyébként minden megoldható...

Bajnokfoto: A listámból láthatod, hogy nem kell kicsapnod 30ezret egy routerre 40/20-hoz, viszont ha már abban a sávban mozgunk, én inkább a wndr3700-ra szavaznék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11862) Bajnokfoto válasza Beri (#11861) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Tetszetős ez a Netgear csak erről semmit nem olvastam.Miben jobb ez az asus-nál? A sebesség most még ennyi de én mindig a jövőbe gondolok és inkább szánok rá többet csak az megbízható legyen és később ne legyen probléma ha nagyobb sávszélességű netem lesz!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11863) adriankoooo válasza Beri (#11854) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Berendeltem a WNDR3700-at! :K Kár, hogy a topikja nem aktív.

Egy kérdésem máris akadt: két N-es eszközöm van. Egy Macbook és egy iPhone 4. Az utóbbi az N-es hálózatot csak 2.4Ghz-en tudja, tehát nem a szokásos 5Ghz-en. Ha az iPhone 4 is rá lesz csatlakozva a hálózatra, akkor a rendes N-es Macbookom (5 Ghz) is csak 2.4Ghz-en fog menni az 5Ghz-es frekvencia helyett az N-es hálózatban? Ha igen, akkor ennek milyen hátrány lesz? Kb. milyen teljesítményt várhatok LAN -> WLAN közt?

(#11864) Alex91 válasza adriankoooo (#11863) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel szimultan dualband, ezert gondolom, hogy egyszerre mehet mindketto, az egyik az 5GHz-en, a masik meg a masikon...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11865) adriankoooo válasza Alex91 (#11864) üzenetére


adriankoooo
senior tag

De egy a probléma, nekem tri-band kéne szerintem, vagy valami ilyesmi. :D

A pontos felállás:

b/g 2.4Ghz: szüleim laptopjai
N: 2.4Ghz: iPhone 4
N: 5Ghz: Macbook

Erre leszek kíváncsi, de ha átáll 5Ghz-re automatikusan, miután kikapcsolom a telefonon a WiFi-t, nekem úgy is jó lenne.
:F

(#11866) Bajnokfoto válasza adriankoooo (#11863) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Üdv!

Én is most ezen a routeren gondolkozom az Asus RT-N16 helyett!
Meg vagy vele elégedve sebesség valamint stabilitás terén? Gyári firmware rendben van?
Köszönöm a válaszod!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11867) Bajnokfoto válasza Bajnokfoto (#11866) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Bocsi látom még csak rendeled! :) Sorry majd várom a beszámolódat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11868) vargalex válasza adriankoooo (#11865) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A 2.4GHz-es eszközök párhuzamosan mehetnek b/g/n-en. Így a Macbook-od egyedül lesz az 5GHz-es WiFi-n.

Alex

(#11869) vargalex válasza Bajnokfoto (#11866) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én egy D-Link DIR-825-öt használok április óta, ami ugyan az a vas, mint a WNDR3700. Igaz, a D-Link gyári firmware-t nem próbáltam, de OpenWrt-vel az összes igényemet kielégíti.

Alex

(#11870) Beri válasza adriankoooo (#11865) üzenetére


Beri
addikt

Igen, tud szimultán 2.4-en és 5Ghz-en is kommunikálni, ettől szimultán dualband...
A többféle szabvány is mehet egyszerre. A szokásos sebességek érhetők el, g-vel 20Mbit, meg egy kis apró, n-nel 90-100Mbit között (persze MIMO-képes ellenoldallal). Ha többen lógtok rajta egyszerre, osztoztok a sávszélességen (persze nem pontosan, mert egy egész rádió kell a g-s klienseknek). Ráadásképp a router még "csal" is egy picit és minden rádió 4 sávon ad-vesz egyszerre. Tehát ennél jobb megoldást sok kliens hálózatba kapcsolására nem találsz ebben a szegmensben. Smallnetbuilderék 4 sávon 250-260Mbitet mértek összesen, ami példátlan.

A gyári szoftverével semmi baj nincs (ellentétben az n16-tal), gyorsabb is az asusnál, viszont 64MB memóriája van (az asusnak 128), ami még mindig sokkal több, mint amire igazából szükség van internetmegosztáshoz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11871) adriankoooo válasza Bajnokfoto (#11866) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Csak héfőn jön meg sajnos. Vedd meg te is, aztán kitapossuk az ösvényt a WNDR3700 topikban :C

(#11872) Bajnokfoto


Bajnokfoto
csendes tag

Engem meggyőztetek! Jövő héten rendelem :)

Studio Manager / Lead Photographer

(#11873) adriankoooo válasza Beri (#11870) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Köszönöm a kielégítő írást, ezek jó hírek.

Bajnokfoto: nem is nézegettem az Asus-t, de ha másért nem akkor Beri leírta a lényeget. Nekem fontos, hogy a gyári szoftver is jó legyen, semmi kedvem berhelni egyenlőre (aztán lehet majd fogom)..

Mielőtt vásárolok valamit, mindig megkérdezem a PH közösséget, hogy mit vegyek. Eddig még sosem választottam miattuk rosszul :R Ez is egy bika routernek néz ki! :K

[ Szerkesztve ]

(#11874) Bajnokfoto válasza adriankoooo (#11873) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Én is így teszek mindig, nagyon körültekintő vagyok és meghallgatom mások tanácsait véleményeit, főleg hogy ha nem értek valamihez annyira.

Studio Manager / Lead Photographer

(#11875) terror


terror
tag

Szevasztok!
Most szereletem be két ismerősömnek 1-1 TP-LINK wifi routert.
Az egyik ismerősömnek 741ND típust választottunk ADSL2+ modemhez (2048Kbps/256Kbps). A router kíválóan teljesít a wifi full térerővel 3 szobafolon kb 10m-en keresztül is! g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra lett állítva.

Viszont, a másik ismerősömnek a 941ND-t vettük meg. Nála csak 1024Kbps/128Kbps sávszélességű ADSL2+ net van bekötve.
De egy kb: 3x3 méteres kis dolgozó szobába tettük be a routert. Abban a szobában a wifi jele közvetlen a router előtt a windows7 térerő kijelzője szerint, az 5 szegmensből eleve 4 szegmens erősségű. Ha kimegyünk a szobából 2-3 méterre (1 fal kerül a laptop és a router közé) már csak 2 szegmens az 5-ből. Még 3-4 lépést teszek és a jel 1-es lesz majd megszűnik (pedig több fal nem is került közénk).
Pár routert szereltem már be, de még ilyet nem láttam.
A routeren a legujabb firmware van! b+g+n módban van, chanel auto, 20/40mhz auto-ra van állítva. A router magasan van szekrény tetején.

Hogy a fenébe van ez, hogy az olcsóbb 1 antennás tökéletesen megy, míg a drágább 3 antennás sokkal gyengébben teljesít? Mindkét lakás téglafal 10cm-es vastagsággal.

Létezhet az hogy az 1megabites igen karcsú adsl net miatt kevesebb a router rádió térereje is? (ámbár ezt kétlem, hogy annak köze lenne a rádióhullám erősségéhez)

(Pont most néztem netes leírásokban hogy az 1 és 2 antennásoknak (741ND,841ND) 3dbi érzékenységű az antennájuk, míg a 3 antennáson (941ND) csak 2dbi érzékenységűek az antennák.)

Valaki tud esetleg valami megoldást?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#11876) sziada5925 válasza terror (#11875) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nincs a wifi szintje levéve? Nem tudom, hogy nézted-e a beállítások között. Próbáltad másik wifi vevővel a tesztet?

Bár ez a kérdés talán ebbe a témába való: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#11877) terror válasza sziada5925 (#11876) üzenetére


terror
tag

wifi szint high-on van, másik notival vagy wifi vevővel nem próbáltam

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#11878) kali válasza terror (#11875) üzenetére


kali
legenda

a gyártó szerint;
tl-wr741nd és tl-wr841nd esetén; 5dBi Detachable Omni Directional Antenna (utóbbinál ugye 2 darab)
tl-wr941nd esetén; 3dBi Detachable Omni Directional Antenna (3 darab)
ellenben a Wireless Transmit Power mind a három router esetében 20dBm
a tl-wr741nd nem mimo képes, a tl-wr841nd 2 * 2 mimo, a tl-wr941nd pedig 3 * 3 mimo - egy 3 * 3 mimo képes ellenoldal esetén nem kérdés, hogy melyik router lesz a jobb!
a netes sebességnek nincs köze a router által szórt wifi jel "erősségéhez"!
a különböző típusú routerek ilyentén történő összehasonlításának csak azonos környezetben lenne értelme, mert a távolság és falak száma és milyensége (vastagsága, anyaga...stb) mellett számtalan más befolyásoló tényező van még; szoba berendezése, nagyobb (fém)tárgyak, egyéb árnyékoló tényezők...stb! nem utolsó sorban az ellenoldal típusa, milyensége, illesztése, beállítása...stb is sokat számít!
ha tl-wr941nd esetében a három antenna megfelelően felhelyezésre került, valamint jó szögben állnak, továbbá megfelelően konfigurálásra került - lehetőleg friss firmware mellett -, akkor a többi már csak a környezeten és az ellenoldalon múlik, de ideális esetben nem lehet annyira tragikus a dolog, mint leírtad, ott valami gond van!
ha az ellenoldal más routerekkel nem olyan pocsékul kommunikál, akkor adott környezetben próbáld ki másik routerrel, illetve a tl-wr941nd router ott és máshol is másik ellenoldallal...stb, a végén ki - ki alapon kiderül, hogy hol a hiba!

[ Szerkesztve ]

(#11879) vargalex válasza adriankoooo (#11873) üzenetére


vargalex
félisten

Ha utánanézel, hogy milyen lehetőségek nyílnak meg előtted pl. egy OpenWrt-vel, akkor biztosan fogod! :)

Alex

(#11880) spillo rosso


spillo rosso
csendes tag

Sziasztok! A bemásolásért előre is elnézést! A szitu a következő:Digikabel, asztaligép, laptop, midkét gép wifi n keresztül működött már több mint két éve. Egyik pillanatról a másikra, mikor bekapcsoltam a gépet nem látta a hálózatot, de más hálózatokat igen.Mindkét gép esetén ez a helyzet.Következőket próbáltam:reset és újra be állítottam minden kapcsolatot.Változás nem történt.Routert kiiktatva kábel gépbe internet működik, ezután megpróbáltuk egy másik routrrel és így másik routeren keresztül volt hálózati kapcsolat.Ha bekapcsolom a routert adja a jelet a kapcsolat összejön, de amint a routerbe bedugom az internetkábelt pár pillanat múlva megszűnik a jeladás-nincs kapcsolat. Ha ki húzom belőle pár pillanat adja jelet és összejön a kapcsolat.A szóbanforgó router másik 4 helyen különböző-ebből egy digi- szolgáltatónál tökéletesen működött, ill. a gép máshol ugyanúgy fellépet wifi s hálózatra.Tehát router működik, számítógépek működnek. A router: Linksys wrt54gc + wusb54gc. Ötlet?

(#11881) Beri válasza spillo rosso (#11880) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11882) spillo rosso válasza Beri (#11881) üzenetére


spillo rosso
csendes tag

PPPoE s a digi

(#11883) lazatt


lazatt
csendes tag

Sziasztok
Amíg volt a régi asztali gépem és a notebookom addig a 5mb-os T-onlineos nethez kapott webstar modembe egyszerűen megoldottam, hogy legyen net a notebookon is és a Pc is.
A Pc kapta Usb keresztül a noti meg utp keresztül a netet és nem volt semmi gond.
De vettem egy új Pc-t amin már vin 7 van és egyszerűen nem bírom megcsinálni h usb keresztül kapja a netet. Tehát azon gondolkodom hogy kellene venni egy routert és elosztani a netet és ha már veszek szeretnék wifiset.
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy milyen tipusú routert kellene vennem?
A net nem lesz gyorsabb később se 15 megásnál.
És mivel egyáltalán nem értek ezekhez most lehet olyat hogy a netet elosztom tehát mindkét gép kap 310 kb/s letöltést és nem lopják egymástól?

(#11884) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! utorenttel szeretnék letölteni, teljes sebességgel kezdi letölteni, de 1 perc után sorban megszünnek a peer kapcsolatok a letöltés leáll, annyira, hogy az internet kapcsolat (UPC) is elmegy csak router (TP-Link 741ND) újraindítás után lesz. Valami router beállítási probléma lehet, mert ha a modemre kötöm akkor nincs semmi probléma. UPnP engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#11885) vargalex válasza copperhead (#11884) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha jól gondolom, akkor a Flood Filtering-et kell kikapcsolnod.

Alex

(#11886) terror válasza kali (#11878) üzenetére


terror
tag

Köszi az infókat! Itt ellenoldalon mit értesz? A notebook-ot amivel a router jelét fogom? "egy 3 * 3 mimo képes ellenoldal esetén" lehet a mondatot én értem félre, de miért kell egy ellenoldalnak is 3x3 mimo képesnek lennie?

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#11887) kali válasza terror (#11886) üzenetére


kali
legenda

ellenoldal alatt azt értem, ami adott esetben a router által szórt wifi hálózathoz csatlakozik; noti, mobiltelefon...stb!
nem feltétlenül kell n szabványos és 3 * 3 mimo képes ellenoldal, csak ha épp olyan van, akkor kidomborodik a különbség a tl-wr741nd, tl-wr-841nd és a tl-wr941nd trió szempontjából, az utóbbi lesz a legjobb, és visszafelé csökken a wifi hálózat hatótávja és jelerőssége!

(#11888) Beri válasza lazatt (#11883) üzenetére


Beri
addikt

741ND vagy fölötte. Ha nem tetszik a másik kliens garázdálkodása, ott a qos.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11889) copperhead válasza vargalex (#11885) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Ez volt a megoldás, érdekes módon idáig nem volt ilyen probléma.

(#11890) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ebben a WNDR3700-ban nincs ADSL modem? Eddig az összes routeremben volt. :(

(#11891) Gismo


Gismo
addikt

Üdv!

A mytek routerekkel van valakinek tapasztalata?

Köszi!

(#11892) Gismo


Gismo
addikt

Következő kérdés: (sajnos nem szerkeszthetőségi időben merült fel)
Milyen wifi routert ajánlotok aminek minden kábeles portja gigabites?

Várom a lehetőségeket.

Köszönöm!

Üdv!

(#11893) sziada5925 válasza Gismo (#11892) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Attól függ pontosan mire használnád, de ha csak a gigabites átvitelre van szükséged, akkor a TP-Link 1043ND lehet a legolcsóbb megoldás.

Üdv: Ádám

(#11894) Beri válasza adriankoooo (#11890) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nincs. Ahogy a listámban szereplő többi routerben sincs.

Gismo: Itt találsz gigabiteseket is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11895) Gismo válasza sziada5925 (#11893) üzenetére


Gismo
addikt

120 megabites UPC nethez kéne, arra, hogy ki is tudjam ténylegesen használni.
A jelenlegi 10/100-assal épp csak a felét sikerül kihajtani a rendszerből.

(#11896) adriankoooo válasza Beri (#11894) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Most a régi routert kötöttem rá, nem tudom így mennyire jó (bővebben a Router gondok topikban írtam le).

Esetleg egy modemet tudnál hozzá javasolni (6Mbit-es adsl)? Van itt a PH-n egy 2007-es teszt, ahol ajánlják a D-Link 380T-t, nem tudom, hogy ma is meg -e állja még a helyét?

(#11897) Beri válasza Gismo (#11895) üzenetére


Beri
addikt

A 1043ND-n is átfér a 120as fájberpajjjer, nem kell félni. Afölött meg ott van pl. a netgear wndr3700, ami még nagyon megéri az árát.

adriankoooo: A modemet a szolgáltatótól kell venni nullaforintért, aztán ha gáz van, szívjanak ők vele, ne kenjék arra, hogy (szerintük) gagyit vettél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11898) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Linksys WRT 320N-hez melyik firmware-t ajánljátok? Életem első firmware frissítéséhez készülök, bevallom kicsit izgulok, hogy el ne kolbászoljam. Csináltam egy cfg. backup-ot, ha ezt lementettem, akkor firmware frissítés után visszateszem, akkor azok a beállítások köszönnek vissza, mintha nem is lett volna frissítés?
Bocs, ha nagyon alapokat kérdezek, de a hálózati dolgok sajna nem az erősségem.
Upc 120 fiberpower netet kéne "befognom".

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#11899) Alex91 válasza bajtokarpi (#11898) üzenetére


Alex91
félisten

A legujabb gyarit, es ott nem veszik el frissitesnel a beallitas. Vagy valami hack-re gondoltal? Na, akkor mentheted, mert ugyse tudod visszatolteni ra :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11900) bajtokarpi válasza Alex91 (#11899) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Igazából gyárival próbálkoznék, mert még garis. Hallottam egy dd-wrt firmware-ről. Ez valami moddolt cucc?

battletag: bossi#2666

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.