Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Kolondrum válasza Beri (#11199) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tisztába vagyok vele. :DDD Egy 16-os csőbe húztunk mi már 2x 8 erest is a biztonság kedvéért, minden mindennel kapcsolatban volt.

(#11202) krisun


krisun
csendes tag

Koszonom mindenkinek a valaszokat.

Szoval modem:

TP-Link TL-WR1043ND ez lesz akkor, wifi van 2 dolog pipa :)

Kabel: a cat6 a falba

Es figyeljek a gigabites holzati kartyara.

Remelem mindenre gondoltam, megegyszer koszonom a valszokat!

(#11203) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali skacok, nem nagyon vagyok otthon router(wi-fi) téren segítsetek abban milyet érdemes venni manapság ? Az apróból rengetegen váltanak ( N-es WLAN-ra ) ez mit jelent és mi az előnye ? Amire én használni szeretném 2 laptop 1 telefon egyenlőre 12288 / 1536 kbit/s netem van ! :R

(#11204) milszab


milszab
senior tag

Nekem most egy 741nd-m van, de a földszinten már gyengécske a jel,pláne a teraszon! Szerintetek vegyek hozzá 1 antánnát, vagy pedig 1 nagyobb routert helyette (941,1043) ??

(#11205) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Vásárlási tapasztalatom szeretném megosztani veletek.

A fórumon olvasottak alapján vettem egy TP-Link WR340GD tipusú wifi routert.
2 perc alatt beállítottam (UPC) és azóta tökéletesen megy.

Előtte egy Asus WL-530g tipusú volt. (ami egyszer csak bedöglött)

A TP-Link sokkal jobb jelet ad, gyorsabb, kevesebb mint feleannyiba került és még a garancia is 5 év.

Részemről csillagos ötös.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#11206) Adler válasza Beri (#11177) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a segítséget Beri-nek és Kali-nak! :R

Kérdésem még az lenne, hogy lehet beállítani a fix ip-t a router wireless részén? persze ha lehet. Nekem egy Netgear WNR2000 típusú routerem van.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11207) MaciG


MaciG
addikt

Srácok, valaki tudna ajánlani nekem otthoni felhasználásra olyan routert amiben van wifi, de van kábelese "része" is?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#11208) Beri válasza Zsozsooooo (#11203) üzenetére


Beri
addikt

[link]

milszab: Ha egy 8as antenna nem segít, akkor egy 941 sem fog önmagában.

Adler: Olvasd el a manualt.

MaciG: Mindegyik olyan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11209) Gercsa válasza MaciG (#11207) üzenetére


Gercsa
senior tag

Két hozzászólással fölötted fényezek egy routert.
Azon 4 kábeles port is van.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#11210) Beri válasza Gercsa (#11209) üzenetére


Beri
addikt

Fényezd csak, attól még én nem vennék olyat.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11211) zso73 válasza krisun (#11202) üzenetére


zso73
veterán

Jó választás.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11212) kali válasza Djuree (#11200) üzenetére


kali
legenda

igen lehet, négy vezetékes lan kimeneti port van alapban a routeren, és amellett a wifi!

(#11213) milszab válasza Beri (#11208) üzenetére


milszab
senior tag

Majd a héten kiderül mer hoznak routert meg antennát is, és majd amelyikkel jobb lesz a dolog! Amúgy 1043-as-at hozatok...2esa a jel ráadásul szakadozik is... :(

(#11214) kali válasza milszab (#11213) üzenetére


kali
legenda

milyen szabványos az ellenoldal? ha például g szabványos, akkor nincs kimondott jelentősége, hogy a router tl-wr741nd, tl-wr941nd, vagy pedig tl-wr1043nd, ellenben ha n szabványos/mimo képes, akkor már nem mindegy, hiszen a tl-wr741nd csak egy antennás, viszont a tl-wr941nd és a tl-wr1043nd már három antennás, és mimo képes, ami javít(hat)ja az átvitelt!

(#11215) milszab válasza kali (#11214) üzenetére


milszab
senior tag

TL-WN721N
Wireless Lite N USB Adapter

(#11216) kali válasza milszab (#11215) üzenetére


kali
legenda

akkor mindegy, az sem mimo képes...

(#11217) MaciG válasza Gercsa (#11209) üzenetére


MaciG
addikt

Jónak tűnik. :)

BANZAII

(#11218) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

A mai routerekre mennyire jellemző hogy torrent alatt belassulnak?
van egy régi smc-m és nem szereti ha a torrent maxon megy.
vagyis elindul 20MB-el, aztán lemegy 13-ra, és ilyenkor ledobálja a wifi-t :F

szóval olyan router kéne nekem ami bírja a torrentezést.
meg az megoldható hogy a letöltős gépem wifiről menjen? mert most laptoppal nem jön soha maxal a sávszélesség, és itt még jobban belassul.

ha egy TP-LINK TL-WN722N wifi kártyám lenne gépben, meg lecserélném a routert mondjuk egy TL-WR741ND akkor vajon tudna maxon menni a torrent? 30/20MB a sávszélesség wifi-ről?

(#11219) kali válasza easy...rider (#11218) üzenetére


kali
legenda

a torrent húzós beállítások mellett gyilkolni tudja ám az erősebb hardveres jellemzőkkel megáldott routereket is, az smc routerek meg nem is az erősebb kategóriába tartoznak, a proci hamar eldobja magát terhelés alatt, ami először a wifi behalásában nyilvánul meg!
ha digi 30/20 netről van szó - ami hivatalosan már 40/20 -, akkor pláne erősebb routerre van szükség, hiszen pppoe kapcsolatról van szó, ami amúgy is jobban terheli a routert, mint a sima kábeles (például; upc) net!
az általad említett tp-link párossal nagyot lépnél előre, ajánlott a csere, jobban fog menni a torrent (is), és még wifi hálózaton is átmegy majd a maximális sebesség!
ellenben ha a notidban csak g szabványos wifi modul van, akkor ott nem lesz meg a maximális sebesség - semmilyen routerrel -, mert a g szabvány a gyakorlatban alapban csak ~ 20 - 22 megabit/sec átvitelére képes - hiába az elméleti 54 megabit/sec jelző!

[ Szerkesztve ]

(#11220) easy...rider válasza kali (#11219) üzenetére


easy...rider
őstag

lesz itthon egy 24/7-ben üzemelő gépem, (ezen használnám amúgy is a sávszélességet) és ezt akkor egyben routernek is használnék.igy közvetlenül nem lesz gond a sávszélességgel.

ebbe vennék egy TL-WN722N és ez szórná a laptopnak a netet. lehet ez a leg energiatakarékosabb megoldá. mert egy router is fogyaszt. ha a router tápjából indulok ki (9V, 0.9A, ~10W ha a táp veszteségét is számolom)

viszont van még egy gépem, és akkor lehet ehhez is vennék egy TL-WN722N-et.
de itt játszanék is és így vajon fogok e pingelni? (ha 24/7-es gépem osztja a netet wifi kártyán keresztül)
vagy tegyek bele egy mezei hálókarit, és kábellel kössem őket össze?

[ Szerkesztve ]

(#11221) Kolondrum válasza milszab (#11215) üzenetére


Kolondrum
félisten

A tp-link wifi kártyákrólók csak annyit, hogy pár méterről nem látta a routert, a dlinkes G kártya meg 4 csíkkal látja. Biztosan rossz volt, de nekem elég volt ahhoz h leírjam a márkát.

kali! Win7-en otthoni hálózat van kialakítva, a gép kábelről, a noti wofiről kapja a netet és így vannak összekötve. 2.5Mb-nál az istenért nem másol többel egyikről a másikra. Tized megákat javult az új router óta. Beáll egy sebességre és annál többel nem megy. N-es a router és N-es a noti is, gigabytes az asztali. Hol lehet levenni a korlátot mert ennék még menni kéne. Igazából DI-524-el is így ment.

[ Szerkesztve ]

(#11222) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Milyen komolyabb routert ajánlotok 80-as Diginethez. Szinte csak wifin keresztül használnák de egyszerre akár 8-10 ember is. Jelenleg egy WRT54GL van Tomato FW-el de csak 20 Mb-es sebességet tud biztosítani Wifin, bábelen Pedig 40Mb-et.

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#11223) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok

Már jártam itt egyszer, hogy a segítségeteket kérjem, de most még egyszer szeretném :D

Lenne egy TP-340 Wlan router 4999 Ft ért. Nos én ehhez teljesen sík vagyok, 2 gépet szeretnék ellátni nettel (5Mbit es) , meg egymásközt sem baj, ha hálózatba lennének :DD Bocsánat, sose volt még routerem, de most szükségessé vált.
Nos ez elég ehhez??? Árát megéri??? Vagy inkább ezt??? Köszönöm előre is válaszotokat :R

[ Szerkesztve ]

(#11224) kali válasza Kolondrum (#11221) üzenetére


kali
legenda

az a 2.5 megabit/sec vagy megabyte/sec? kis "b" betűt tekintve bit, viszont a "-nál" miatt byte lenne a logikus...
ha 2.5 megabyte/sec lenne, akkor az 20 megabit/sec, ami alapján esetlegesen arra is lehetne gondolni, hogy g szabványos wifi átvitelen megy a hálózat azon része!
ellenben ha 2.5 megabit/sec, akkor az minden szempontból nagyon kevés! a gép <-> router, illetve a noti <-> router között jó/megfelelő sebességű a kapcsolat, és csak a két munkaállomás közötti hálózaton jelentkezik a sebességgel kapcsolatos probléma? ha igen, akkor igazándiból a router lehet a ludas, annak a beállításait kellene ellenőrizni!

easy...rider; a router asztalival történő kiváltása, és azon asztaliról wifi modullal hálózat osztása tovább wifi eszköznek? számomra nem szimpatikus megoldás, de lelked rajta...

[ Szerkesztve ]

(#11225) adm


adm
őstag

üdv,
egy gigabites hálózatot építenék digi 80/25 nettel, két helységben minimum 4 asztali géppel + 2 laptoppal + 4 okostelefonnal. a felhasználás alapvetően irodai jellegű, de a multimédia funkciók sem mellékesek.

szükségem van egy gigabites routerre (max br.~30k)...
feltétel:
- gigabites wwan.
- N-es wifi, 2 de inkább 3 cserélhető antennával
- legalább egy vagy hubbal bővíthető usb (nyomtató és tárhely is).
- beépített ftp kliens
előny:
- 2 usb (nyomtató és tárhely is)
- vpn
- 2-3 év garancia
- ha rendszerként működik, később nas és nyomtatószerver egy felületről vagy kliensből vezérelhető.

és két gigabites switchre (max br.~20k)
- 4-5 esetleg 8 portos
- full duplex (2gbit)
- 2-3 év garancia

ha jól rémlik a meglévő kábelek cat6-osok.

ha van jól működő hasonló rendszerrel tapasztalat, vagy tippek az összeállításra azt örömmel fogadom.

16core - 32thread - 64gb

(#11226) kali válasza dni (#11222) üzenetére


kali
legenda

80/25 megabit/sec sebességű digi nethez minimum tp-link tl-wr1043nd kell! a jelenlegi router esetében a g szabványos - 54 megabit/sec elméleti sebességű - wifi jelenti a korlátot, hiszen az elméeti 54-es wifi a gyakorlatban valósan ~ 20 - 22 megabit/sec sebességet tud! az n szabványos átvitel ennek a többszörösére képes, a 150-es jelölésű lite-n a gyakorlatban hozzávetőlegesen a háromszorosára, a 300-as pedig akár az ötszörösére, de kivételes esetekben még a hatszorosára is! a buktató egyedül ott lehet, hogy a sok wifi ellenoldal közül amelyik g szabványos, ott továbbra is marad a ~ 20 megabit/sec körüli sebesség, hiszen az a modul nem tud majd n szabványos hálózaton csatlakozni az új routerhez sem, marad a g szabványos átvitel, a maga 20 megabit/sec körüli korlátjával! a routert mixed módban állítva, az n szabványos ellenoldalak viszont ekkor is a gyorsabb n szabványos hálózaton csatlakoznak majd a routerhez, így azokkal gyorsabb lesz az átviteli sebesség, mint a jelenlegi router esetében!

SMITHVADŐR; 5 e ft környékén inkább egy tp-link tl-wr542g vagy picivel drágábban egy tl-wr741nd és megkíméled magad némi szitkozódástól/szentségeléstől! :)

[ Szerkesztve ]

(#11227) Kolondrum válasza kali (#11224) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megabájt

Csak kábelen 11.2 megabájtal másol, wifin dekkol a 2.5megabájtnál. Én keveslem nagyon mindkettő értéket!

[ Szerkesztve ]

(#11228) SMITHVADŐR válasza kali (#11226) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Köszönöm :D :R

(#11229) dni válasza kali (#11226) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm a választ. Linksysből is tudnál ajánlani wifi routert ami gigbit lan-t is tud?

(#11230) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló!

Érdeklődni szeretnék, hogy egyik haverom mondta vegyek neki egy routert a lakásba, amin kétfelé osztják wlannal a netet, valamint legyen akkora hatótávolsága, hogy a ház mögött kb 100 méterre lévő garázsba is elérjen a jele. Semmi extra nem kell, csak ezt tudja teljesíteni. A garázs és a router helye között kb 6 tégla fal van meg persze a 100m. :)
Milyet érdemes venni szerintetek?
Néztem a TP-Link Routereket, aminek hrom antennéja van, láttam iponon egyet 10k-ért (TP-LINK TL-WR941ND), csak nem tudom, hogy az bírná-e a mutatványt. Valamint azt szeretném kérdezni, hogy ha a garázsból akar netelni, valami "garázsgéppel", akkor arra is egy nagy teljesítményű antennával szerelt wlan kártya kéne, vagy oda elég a sima legegyszerűbb kártya?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#11231) kali válasza dni (#11229) üzenetére


kali
legenda

mondani tudok, ajánlani már kevésbé; wrt320n a legolcsóbb gigabit képes router - bár az is jelentősen drágább, mint a tl-wr1043nd -, de a wrt320n wifi ügyileg nem kimondottan domborít, a belső kis antennák nem hozzák a megfelelő teljesítményt - ezen topic lakói között is találsz rá konkrét panaszt! ha nem lesz nagy távolság, fal...stb, tehát ideális környezeti tényezők mellett talán elmegy/elmenne, de mint említetted, egyszerre sok wifi ellenoldal fog kapcsolódni hozzá, ezért én nem merem javasolni...
a wrt610n valamivel jobb jobb wifi ügyében, de az már más árkategória, mert más szempontból viszont jóval többet tud!

SymbianOS; wifi esetében nézd meg, hogy milyen szabványon megy a kapcsolat, milyen jelerősség, milyen elméleti sebességet ír ki...stb! a gép <-> router és a noti <-> router között jó a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#11232) kali válasza spgabor (#11230) üzenetére


kali
legenda

100 méteres távolság, és közben hat fal - amik téglából készültek - átvitele wifi hálózaton? na, az ütős mutatvány lesz egy router és egy ellenoldal segítségével... :( jobb antennás toldással és ap közbeiktatással esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#11233) spgabor válasza kali (#11232) üzenetére


spgabor
aktív tag

Akkor az nem kivitelezhető az előbb említett router árkategóriában, ha jól értelmezem.

(#11234) kali válasza spgabor (#11233) üzenetére


kali
legenda

nem az árkategóriával van a gond, alapban egy jóval drágább router sem képes 100 méteres távolságot, és hat falat átvinni, még egy jobb ellenoldal mellett sem, oda már kiegészítők kellenek!

(#11235) spgabor válasza kali (#11234) üzenetére


spgabor
aktív tag

Akkor ésszerűbb vezetékes megoldással levinni? Az utp-nek mekkora a csillapítása, nem gyengül nagyon a jel ott is?

(#11236) Beri válasza adm (#11225) üzenetére


Beri
addikt

ASUS N16 + TP-LINK TL-SG1005D, eseteg az 1008 8 porttal.

spgabor: Nem az árkategóriával van baj, hanem a hat fallal, meg a távolsággal. 80 ezerért se kapsz olyan routert, ami azt alapból átlőné. Ha a házban, a garázsban és a kettő között a szabadban is kell wifi, akkor a legolcsóbb 100%-os megoldás szerintem:
- egy router a házba, ami majd szór benn
- egy ap a routerre, arra egy nagy antenna, amit kiraktok az ablakba, hogy rálássatok a garázsból
- egy wifi adapter a garázsgéphez, arra egy irányított kisebb antenna
Cirka 35ezer forintból ki lehet hozni.

Egyébként kábelen el lehet vinni a garázsig a netet, de 100m már úgy is nagyon sok. Igazából az pont az elméleti maximális távolság 100as ethernettel, ami még két eszköz között lehet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11237) krealon válasza Beri (#11236) üzenetére


krealon
veterán

Ráadásul 100m -t áthidalni csak jó minőságű UTP kábellel lehet (ezt sajnos már tapasztaltam).
Valamint ilyen kábelhossznál már érintésvédelmi problémák jelentkezhetnek.

Tisztességesen ekkora távot már illik galvanikusan leválasztott átvitellel megoldani (ld üvegszál, irányitott hullám (wifi, mikrohullám, laser)), vagy gondoskodni a megfelelő védelemről. Sajnos egyik sem olcsó.
Védelem nélkül pedig fel lehet készülni, hogy nagyobb viharok után cserelni kell a végberendezéseket. :B
Rosszabb esetben kórházi / temetési költséggel is növekszik a kiadás. :(

(#11238) pierpont


pierpont
csendes tag

hello. van ötletetek, hogy a 120-as upc nethez milyen gigabites routert érdemes választani? nekem elég lenne a sima zsinóros is, de ilyenben nem találtam eddig értelmeset 10k alatt.

(#11239) kali válasza pierpont (#11238) üzenetére


kali
legenda

a legolcsóbb a tl-wr1043nd, ami pont tökéletes választás! :K csak vezetékesben szerintem nem érdemes gondolkodni ebben a kategóriában!

[ Szerkesztve ]

(#11240) Rebirth II.


Rebirth II.
tag

Hello

Mivel ma sikeresen beszart a Tp-link WR941ND routerem (az előbb), ezért valami normális routert keresek (wifis) 10.000Ft környékén.

Lényeg: Jó legyen a csomagütemzése + legalább 3 antenna a nagy hatótáv miatt (+ pár fal).

(#11241) pierpont válasza kali (#11239) üzenetére


pierpont
csendes tag

nekem tényleg nem kell a wifi, de akkor maradok ennél. köszi.

(#11242) kali válasza Rebirth II. (#11240) üzenetére


kali
legenda

kár volt a dd-wrt ráerőltetése, ha nem vágod megfelelő szinten a témát... :(

[ Szerkesztve ]

(#11243) Rebirth II. válasza kali (#11242) üzenetére


Rebirth II.
tag

Nem az miatt halt meg, már előtte is voltak gondjai és ezt mentő megoldásnak szántam

(#11244) kali válasza Rebirth II. (#11243) üzenetére


kali
legenda

ja, akkor kár volt, ha a friss gyári firmware alatt nem működik megfelelően - tehát hardveres hibája van -, akkor nincs az a módosított firmware verzió, ami javítaná a hibát! gariztatás? bár ha nem tudod leszedni a dd-wrt verziót, és részint működik a router, akkor nehéz eset lehet... akkor jó, ha esetlegesen teljesen behal! :U

[ Szerkesztve ]

(#11245) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy Wifis routert otthonra ami könnyen kezelhető néha használnám csak okostelefonhoz adatokat frissíteni vagy ha valamire kell.Tehát felhasználóbarát kellene.Ismerősnél TP-Linkre még 1es erősségen is simán csatlakoztam.Létezik hogy az egy jó megoldás otthonra?

Köszönöm előre is a tanácsokat.(Olcsó megoldás kellene)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11246) Rebirth II. válasza kali (#11244) üzenetére


Rebirth II.
tag

Teljesen behalt, de én nem gondoltam volna először hardveres hibára. Amúgy már nem garanciális ha jól emlékszem, bár már a garancia papírt se tudom holvan :C

(#11247) kali válasza HartgeH3-2.8 (#11245) üzenetére


kali
legenda

akkor neked a tp-link tl-wr542g is elég!

Rebirth II.; 5 év gari? :U nekem is csak 1 évet adott az üzlet, a router dobozán viszont ott virít az 5 évet mutató matrica, és a gyártót megkeresve azt a választ kaptam, hogy 5 év gari van rá! :C

[ Szerkesztve ]

(#11248) HartgeH3-2.8 válasza kali (#11247) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszöntem szépen

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11249) Rebirth II. válasza kali (#11247) üzenetére


Rebirth II.
tag

Ja csak nem mind1, hogy hova kell elküldened. Mivel ha az itteni cég adná az 5 évet akkor magyarországra de mivel az itteni nem az 5-öt ezért mittom én ázsiába kell kiküldened.
(Anno volt élettartam garanciás tápom és miután 6 év után meghalt kicserélték volna szívesen csak éppen Honk Kongba kellett volna feladni :D)

(#11250) kali válasza Rebirth II. (#11249) üzenetére


kali
legenda

ezt a kört már lejártam, nem kell(ene) külföldre küldenem, az üzlet intézné, ahol vásároltam! maradjunk annyiban, hogy hibáztak és azért... ;)
mondjuk én ilyen cuccokat eleve nem szoktam gariztatni, meg nekem nem is romolhat el, mert akkor kibelezem, és a lakás minden helyiségének az összes sarkába szétszórom a darabjait! :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.