Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok.
tudnátok mondani valami megbízható, olcsó routert? wifi nem kell. net 3 felé lesz osztva.

(#12952) Raven992


Raven992
csendes tag

Halika. Ma Vettem egy ASUS RT-N13:) Nagyon szép a GUI része.Mindent jól csinál,de rákötöttem egy USB Hubot ,hogy pendrivert(FTP miat) és nyomtatót is rátudjam kötni,de nem igazán akkar a kettő egyszerre működni..valaki tudna ebbe nekem segíteni vagy ez halót ötlet..:/?! :R

(#12953) Gubek-Einste válasza zenwalk (#12951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi nélküli routerek nem nagyon lehet kapni.
INNNEN válogassál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12954) Beri válasza Raven992 (#12952) üzenetére


Beri
addikt

Igen, rá lehet kötni egyszerre két dolgot, saját külső tápos hub használata ajánlott.
Melyik nem működik a kettő közül?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12955) nepszter1


nepszter1
addikt

Üdv itthonra kiszemeltem ezt a fajta router-t TP-Link 743ND !Szerintem otthonra tökéletes lesz 5mb/s netem van sajnos :( Ha jól olvasom 4UTP kábelt lehet beledugni . De hogy müködik ez az egész? megveszem bedugom és már müködik is? vagy hogy van ez ?
Gondolom majd a net szolgáltatomnak bekell szolnom hogy router csere van vagybe kell még regelni az azonosítóját és annyi elég?

(#12956) need válasza Brogyi (#12950) üzenetére


need
addikt

nem tudom mennyire egyedi a dolog de azzal együtt amit küldtem privátban pipa dolgot rendbe jött a dolog. Sőt 9.5 megával darált lefelé és közben kis combos 1080p mkv néztem hálózaton természetesen semmi röcögés nem volt!
És ki vettem a portot ami be volt állítva!

Brogyi itt fentebb írja a „ladanyii” forumtárs a következőt!

Kapcsold ki a router tűzfalát (vagy ha lehet, akkor az SPI csomagszűrést)
A tűzfal az eleve ki van kapcsolva de ezt s SPI csomagszűrést amúgy hol találom?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12957) need válasza ladanyii (#12949) üzenetére


need
addikt

fentebb írtam a tűzfal az be sem volt kapcsolva...

az SPI azt + a Brogyitól kérdeztem hogy merre hol van!

THX a tippet :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12958) 477il4


477il4
tag

helló
volna egy problémám, mégpedig az , hogy nem tudom milyen wlan routert vegyek.
a követelményeim az lenne:
-össze tudjam kapcsolni az upc féle modemmel (amibe bemegy a tv kábel s kijön belöle a net ethernet vagy usb)
-megtudjam olsztani a netet vézetéken a pc-vel (ethernet)
-tudjak kapcsolodni a netre wifin telefonnal(jelenleg, majd késöbb lesz noti is)
-az sem volna hátrány ha majd egy késöbben befigyelő media box al is tudnák kapcsolodni wifin
-ne kerüljön tizezrekbe
-megbizható legyen

segítségetek elöre is köszönöm! :R

(#12959) Beri válasza nepszter1 (#12955) üzenetére


Beri
addikt

Nem, nem kell szólnod a szolgáltatónak. Ők max a MAC címe alapján tudják azonosítani az eszközt a kábel végén, azt meg ráklónozhatod a routerre, ha szükség lenne rá. Csak azt kell megmondani a routernek, amit a gépedben is beállítottál a netkapcsolathoz és jön majd a net.

477il4: első hozzászólás...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12960) nepszter1 válasza Beri (#12959) üzenetére


nepszter1
addikt

Igen ám de most nézem van egykis baj :DDD A routerem olyan hogy nem csak egy UTP kábel van hanem van egy másik is . koaksz kábel vagy hogy az istenbe mondják én szerintem amit a tv-re szoktak dugni . azt hiszem . vagy az megoldható hogy a routerből jön ki egy utp kábel és rákötöm majd a jövő beli routeremre? és még 3gépet kötök rá ugy jó ?

(#12961) 477il4 válasza Beri (#12959) üzenetére


477il4
tag

megvolt! olvastam de nagyon láma vagyok...

TP-Link 1043ND ezzel szemezek, nem tudom hogy ez jó lenne nekem, és meg lehet oldani az upc -s csatlakozást?
mármint ebbe bedugom a modemböl az ethernetet, ebből kijövet ethernet pc be, és wifin is lesz netem meg a pc-n is?

tudom hülyeséget kérdek de...

(#12962) Beri válasza nepszter1 (#12960) üzenetére


Beri
addikt

Igen, megoldható. Mért akarsz második routert egyébként?

477il4: Amiből UTP jön ki, azt bármelyik felsorolt routerrel meg tudod osztani. Nincs júpíszís LAN, meg tékomos LAN, csak egyféle létezik...
Igen, összeszúrod és örülsz. Persze miután szóltál a routernek, hogy mit kell mondania a modemnek, hogy netet is kapjon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12963) nepszter1 válasza Beri (#12962) üzenetére


nepszter1
addikt

Há most nagyon bonyolult rendszeren van az egész itthoni hálózat ha nekem megy a gépem akkor minden hol van de ha kivan kapcsolva nincs :DDD ne kérdezd hogy miért de amugy ezért.

(#12964) gabork77


gabork77
csendes tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. A TP-LINK WR743ND tip. routeremhez adtak egyPoE Injectort. Egészen pontosan mire való?

Előre is köszönöm.

Fegyvertelen emberrel nem lehet szellemi párbajt vívni!!!

(#12965) Brogyi válasza need (#12957) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azt írja hogy az SPI benne a firewall-ban.Ha kikapcsoltad akkor SPI sincs.
Nálam megy a firewall.:)
No problem. :)

[ Szerkesztve ]

(#12966) Beri válasza gabork77 (#12964) üzenetére


Beri
addikt

POE = power over ethernet. Lehet neki egy dróton vinni az áramot az adattal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12967) nepszter1


nepszter1
addikt

full n wifi
lite n wifi ezek mit jelentenek ?

(#12968) Gubek-Einste válasza nepszter1 (#12967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A full N wifi az a 300Mbps, a lite N pedig a 150Mbps, a valóságban olyan kb 80-130Mbps-et és 40-50Mbps-et jelent ami az elérhető sebességet illeti de ezt nagyban befolyásolja a környezeti viszony (fal, berendezések, stb).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12969) nepszter1 válasza Gubek-Einste (#12968) üzenetére


nepszter1
addikt

köszönöm!
TP-LINK TL-WR741ND egy ilyen meg is rendelve 5300Ft volt .

(#12970) need válasza Brogyi (#12965) üzenetére


need
addikt

utánna +találtam ezt a SPI dolgot... Igen fent írja is hogy micsoda...!

1ik közeli ismerősöm ajánlotta a tűzfal kikapcsolását és csak a win7 használom...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12971) Nova96


Nova96
őstag

Üdv írtam már de nem tudom mit válaszoltatok,és most lett aktuális
Olyan router kéne ami telefonal laptoppal lehet fogni wifi legyen benne és olyan 5-15m-ig legyen erős jel. olyan 5-7e.-t tudok rászánni
És UPC modemhez milyen kábel is kell?

[ Szerkesztve ]

(#12972) Gubek-Einste válasza Nova96 (#12971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy meddig mekkora lesz a jelerősség az nagyon erősen függ attól is, hogy milyenek nálad a körülmények (fal vastagság, anyaga, berendezések zavaró tényezői, környékbeli hálózatok interferenciái).
Ha UPC FiberPower 15 vagy 30 van akkor ebben az ár kategóriában TP-Link 74x de ha 60 vagy 120 akkor sajnos ennyi pénzből nem tudsz tisztességeset venni ami bírná is net teljes sebességét.
Nézzél körül ITT.
FP 15-höz és 30-hoz elég a Cat5, 60-hoz és 120-hoz Cat5a de inkább Cat6 kábel kell.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12973) Nova96 válasza Gubek-Einste (#12972) üzenetére


Nova96
őstag

Szia 30mbites akkor melyiket és milyen vezetéket?

(#12974) Gubek-Einste válasza Nova96 (#12973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz elég a 74x is és Cat5 kábel de ha nagyobb az sem baj, sőt jövőre tervezve előnyösebb is.

tipp:
Ne off topicként írjál ilyeneket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12975) Nova96 válasza Gubek-Einste (#12974) üzenetére


Nova96
őstag

de ez már offolás...

(#12976) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Lesz 80/25-ös digi netem, milyen wifi routert ajánlotok, rá lesz kötve 4
eszköz kábellel+wifin laptop és telefon. Streamelek videokat is+torrent persze. :)
wifi jelerősség is fontos lenne.

Illetve az egyik laptopba kéne egy usb wifi-s adapter, mert a laptopban csak G-és van.

keret 20k

ezeket néztem routernek:

TP-Link 1043ND
EnGenius ESR9850

Köszi

(#12977) Beri válasza sittes79 (#12976) üzenetére


Beri
addikt

Ha 20k a keret, akkor 1043ND + tp-link TL-WN822N vagy 821N.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12978) gabork77 válasza Beri (#12966) üzenetére


gabork77
csendes tag

Köszönöm.
De! A hozzáadott használati útmutatón Ebbe van bedugva a táp a POE csatlakozóba a router, a LAN csatlakozóba egy switch. Ennek mi a gyakorlati haszna?

Fegyvertelen emberrel nem lehet szellemi párbajt vívni!!!

(#12979) Beri válasza gabork77 (#12978) üzenetére


Beri
addikt

Vannak helyek, ahová szívás kivinni a külön tápot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12980) Ghostface válasza Beri (#12900) üzenetére


Ghostface
senior tag

Helló!
Megvettem a routert amit javasoltál: TL-WR741ND ehez az adapterhez TL-WN422G
A problémám az lenne hogy (elméletileg) sikerült mindent beállítanom, nekem van netem, a tesóm látja a hálózatot de képtelen kapcsolódni. Ha wpa-psk-ra teszem a titkosítást akkor próbál csatlakozni de nem történik semmi, nincs hibaüzenet csak nem tud csatlakozni, ha wpa-ra állítom akkor pedig identitás ellenőrzésbe kezd de nem tudja megcsinálni. Vagy nem ír ki semmit vagy kiírja hogy helyezzek be egy intelligens kártyaolvasót a hálózati tanúsítványhoz. Hálózati kulcsot és SSID-t pontosan megadom neki, comodo tűzfalat kikapcsolva is kipróbáltam de mindig ugyanez az eredmény.
Van valami ötleted, vagy esetleg másnak?
Előre is köszi!

PSN: Nifty_Ghostface

(#12981) Loituma69 válasza sittes79 (#12976) üzenetére


Loituma69
őstag

TP-Link 1043ND ezt használom 2 hónapja 80MB/30MB digikábel nettel. 1 gép + 2 gép wifin keresztül csatlakozik. Semmi fagyás tökéletes sebesség csak ajánlani tudom!
Szerintem ár/teljesítmény győztes fölényesen!

(#12982) sittes79 válasza Beri (#12977) üzenetére


sittes79
addikt

Loituma69:

Oké nagyon köszönöm nektek akkor tp link lesz.

(#12983) Beri válasza Ghostface (#12980) üzenetére


Beri
addikt

Így állítsd be:

A pesszvörd a jelszó értelemszerűen.
A gépen töröld a már létrehozott kapcsolatokat, nyomj egy survey-t, látszani fog a háló. Aztán sima duplakatt után kéri majd a pesszvördöt és mindenki boldog :)

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12984) Ghostface válasza Beri (#12983) üzenetére


Ghostface
senior tag

Közbe már sikerült megoldani, tesóm gépén volt valami elállítva, nálam így volt minden.
Viszont ha tudsz sávszélesség korlátozás beállításban segíthetnél. A "Bandwith Control" alatt csak annyit látok hogy engedélyezem vagy sem. Úgy szeretném beállítani hogy tesóm gépe 2Mb/256 legyen, ha telóval kapcsolódok a wifire akkor az ne legyen korlátozva. Van egy "Rules List" menü is de nem tudtam ott gépet sehogy hozzáadni.
Ja és olyat lehet valahogy beállítani hogy az én gépem netes kommunikációja legyen az elsődleges?
Előre is köszi!

PSN: Nifty_Ghostface

(#12985) Beri válasza Ghostface (#12984) üzenetére


Beri
addikt

Első körben bekapcsolod a qos-t, aztán a rules listben IP-hez tudsz le/fel sávszélt megadni (min-t és maxot is). A kliensnek kiosztott IP-t a router DHCP szerverének beállításaiban illik lefixálni az adapter fizikai címéhez.
Kliensek között prioritást beállítani gyári szoftverrel nem tudsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12986) Fame


Fame
csendes tag

Sziasztok!

40/20as digi kábeles netem van, 2 gépet szeretnék összekötni 1 szobában ,wifi nem szükséges, letöltés mmo használat folyamatos a 2 gépen.
Melyik routert ajánljátok: TP-Link R460 v TP-Link 741ND? :))

(#12987) Beri válasza Fame (#12986) üzenetére


Beri
addikt

A másodikat. Legalább. Az első hozzászólást elolvasni nem szégyen...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12988) Ghostface válasza Beri (#12985) üzenetére


Ghostface
senior tag

Sikerült megoldani, köszönöm a segítséged! :R

PSN: Nifty_Ghostface

(#12989) hossszú


hossszú
őstag

Melyik az a router amelyiknek a kimenő wifi jelét csatornánként le lehet szabályozni?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12990) Beri válasza hossszú (#12989) üzenetére


Beri
addikt

Nem tudom, mit értesz csatorna alatt. Egyszerre egy csatornán (channel) tudsz adni-venni (n-nél még alatta-fölötte, de a lényegen nem változtat). Meg a másik: mit akarsz szabályozni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12991) hossszú válasza Beri (#12990) üzenetére


hossszú
őstag

Huhh :) megpróbálom elmagyarázni mit szeretnék.
Adott egy router amire csatlakozik 5 noti, szeretném az egyik noti le és feltöltési sebességét lekorlátozni, erre a feladatra keresnék routert.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12992) Beri válasza hossszú (#12991) üzenetére


Beri
addikt

Akkor nem kell semmi hókuszpókusz. Mindegy, hogy milyen módon kapcsolódik fel a kliens a routerre, attól még a qos ugyanúgy vonatkozik rá is. Egy 741ND-vel is meg tudod oldani (persze ha elég a netkapcsolatodhoz és egyébként is megfelel az elvárásaidnak).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12993) hossszú válasza Beri (#12992) üzenetére


hossszú
őstag

Én is TP-LINKre gondoltam konkrétan a 941-est néztem ki csak nem tudtam, hogy ezt alapból tudják. :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#12994) Beri válasza hossszú (#12993) üzenetére


Beri
addikt

A listámban szereplő összes wifis tp-link tud qos-t, sőt, még az R460, az 542G és a 642G is, csak nem a legelső hw verziótól.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12995) Lajos84


Lajos84
csendes tag

Sziasztok!
Wifi-s routert szeretnék vásárolni és ehhez kéne 1 kis segítség.
Az elöző hozzászolásokat már végig olvastam, de abszolut kezdő vagyok ebben a témában.
15mb-es netem van T-home a modembe még a kábel telefon és a kábeltv is be van dugva.
Jelenleg csak a blu-ray -el szeretném megosztani a netemet és persze még wifis mobilal.
A jövöben még lehet hogy egy másik pc-t is rá lesz kötve.
Milyen routereket tudtok ajánlani???

(#12996) Beri válasza Lajos84 (#12995) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásban felsoroltakat első körben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12997) rodman73


rodman73
aktív tag

Átolvastam gyorsan az első hozzászólást, kábelnethez melyik routert ajánlanátok nekem?

TP-Link 1043 ND vagy ASUS N16 esetleg ASUS RT-N56U vagy más? Családi házba kellene, egy pc kábellel, egy ps3 és max 2 laptop csatlakozna wi-fivel.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#12998) Beri válasza rodman73 (#12997) üzenetére


Beri
addikt

Milyen gyors kábelnethez? Mennyit szeretnél költeni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12999) rodman73 válasza Beri (#12998) üzenetére


rodman73
aktív tag

5 megás kábelnet. Fizetek érte 40.000 Ft-ot is, ha az N56 a nyerő! 20-30e gondoltam előszőr, aztán megláttam az N56-t, külsőre elég meggyőző, de ugye ez még nem elég netezni. :)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#13000) Beri válasza rodman73 (#12999) üzenetére


Beri
addikt

Ahhoz bármit vehetsz a listáról, bőven sok lesz.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.