Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) kali válasza h1mpi (#11050) üzenetére


kali
legenda

attól, hogy a tp-link olcsóbb, még nem feltétlenül rosszabb, mint egy linksys termék - persze típusa válogatja, mert minden gyártónál vannak jobb, és gyengébb termékek egyaránt!
én csak jókat tudok mondani az ajánlott kategóriákba tartozó tp-link termékekről, és ezen részlegben is olvashatsz elég sok jó véleményt!
nekem például a tl-wr1043nd/tl-wr941nd/tl-wr841nd + tl-wn821n párosról csak pozitív tapasztalataim vannak!

[ Szerkesztve ]

(#11052) h1mpi válasza kali (#11049) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kali: Ok. Hallgatok rád, mert igazad van. Nem kell a 320 nekem.
Akkor marad ez: TP LINK TL-WR941ND Router

Még egy kérdésre válaszolj, kérlek: Az USB-s vevő vagy a kártyás vevő lenne a jobb megoldás?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11053) Beri válasza h1mpi (#11052) üzenetére


Beri
addikt

A USB-s megoldást bármire rá tudod dugni minden gond nélkül. Ha kártyás alatt picimacisat értesz, akkor azt én inkább hanyagolnám (ha nem lehet antennát rátekerni).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11054) h1mpi válasza Beri (#11053) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt néztem ki. Van rajta 2 db antenna.

TP LINK TL-WN851N 300Mbps MIMO vezeték nélküli PCI hálózati kártya

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11055) kali válasza h1mpi (#11054) üzenetére


kali
legenda

tökéletes lesz! :K

(#11056) h1mpi válasza kali (#11055) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi a segítséget. asszem holnap elmegyek az aquaba.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11057) Beri válasza h1mpi (#11054) üzenetére


Beri
addikt

Jahogy PCI, nem picimaci. Akkor nyugodtan vedd meg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11058) Nokia666


Nokia666
csendes tag

Szia Beri,

Hála ezért a cikkért:
http://logout.hu/bejegyzes/beri_2/altalanos_ajanlott_router_lista/hsz_1-200.html
:R
Üdv

AZ igazat és csakis az igazat.

(#11059) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Köszi. Megvan a TP link router már azzal megy a net.
A speedtest szerint többször is mérve 40/20 a 30/20-as kábel szóval még
többet is mutat. A 15/15 után jelentős előre lépés. Egyet nem találok.
Hol lehet a ssid-t elrejteni. Az asusban volt ilyen menü.

himpi

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11060) h1mpi


h1mpi
nagyúr

menü megvan, viszont fura hogy a sima asus modemmel kiváló volt a jel minőség, ezzel
meg a jó és a nagyon jó között ugrál, pedig sokkal több az antenna....

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#11061) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy pont témába vág a kérdésem, de azt szeretném megtudni, hogy Planet wifi routert/ap-ot hol lehet kapni? Több helyet találtam, de csak több hetes szállítással tudják rendelésre hozni, nekem meg raktárról kéne, lehetőleg budapesti üzletben. Valaki ismer egy viszonteladót esetleg? :U

Üdv: Ádám

(#11062) Truman válasza sziada5925 (#11061) üzenetére


Truman
senior tag

És miért ragaszkodsz ehhez a típushoz, ha szinte beszerezhetetlen? Annyi más jó márka van...

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11063) sziada5925 válasza Truman (#11062) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igazából csak azért, mert elég régóta van egy vezetékes Planet routerem, és egy szétkapcsolást sem tapasztaltam még vele. Itthon 4 gép csatlakozik rá, és rosszat nem tudok rá mondani. Több wifis router is megfordult már itthon, legutóbb egy ZyXEL is, de azzal is akadtak problémáim. Ezért gondoltam, hogy beszerzek egy ilyet. Tudsz valamilyen megbízható wifis routert ajánlani? 8Mb-es Invitel netem van, ez már egyiknek sem jelent gondot szerintem.

Üdv: Ádám

(#11064) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Helló!

Köszönöm a válaszokat, de felmerült még egyetlen kérdésem:
TL-WR941ND-et hogy megrendeltem, kérhetem szerintetek, hogy V2 Verzióval kérem? Vagy ha v3 vagy v4, az sem rossz? Csak olvastam hogy a 941ND V2-nek a belseje 1043ND, a V3 és V4 meg a 841ND-é?
Vagy ne filózgassak ezen, jó mindegyik? :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11065) kali válasza h1mpi (#11059) üzenetére


kali
legenda

a digi esetében a 30/20 egy ideje hivatalosan is 40/20 sebességre emelkedett!
a wireless beállításokon belül megtalálod az ssid pontot, a jelölést kivéve rejtett lesz az azonosító!
a beállításokat ellenőrizd, főként a csatornákkal érdemes játszani, próbáld ki mindegyiken az átvitelt!
a több antennának csak akkor van jelentősége, ha megfelelő beállítások mellett, az ellenoldal is n szabványos, és mimo képes!

Sziszifeca; jó mindegyik, a v2 több buherálási lehetőséget ad (egyszerűbb usb ráforrasztási lehetőség...stb), de normál használatra nem fogsz csalódni egyikben sem! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11066) Coolmat válasza Sziszifeca (#11064) üzenetére


Coolmat
őstag

Szerintem már nem is nagyon kaphatsz mást, csak V4-est, de ez ne tántorítson el a vásárlástól. Ez alapján a V1-3-ban ugyanaz a proci van mint a 1043ND-ben, V4-ben pedig mint a 741ND-ben, a wifi rész pedig mindegyiknél a 1043ND-vel megegyező. A V4-es procija valamivel gyengébb ugyan, de ez csak akkor lehet tényező, ha 80/25-ös Digi neted van, ahhoz viszont már eleve nem 941ND-t szoktak itt ajánlani, mert V2 és V3 esetén is szűkösen fér csak át a 100Mbit-es portok miatt. Ha gondolod megmérem délután a V4-es 941ND-t mennyit képes routolni, Beri listája szerint kb. 70-80Mb/s fér át rajta (vagyis ekkora neted tud megosztani fel és letöltést összeadva).

(#11067) Beri


Beri
addikt

Kibővült a dd-wrt által támogatott tp-linkek listája:

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11068) Sziszifeca válasza Coolmat (#11066) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Köszönöm a választ!

Egyelőre nekem 45/20-as netem van, de ki tudja mikor nyomják feljebb. :)
Akkor ha a V4 is ugyanolyan jó, akkor marad ez a verzió. :K
Vagy a 1043ND az sokkal brutálisabb? Nem tudok dönteni, olyan nehéz ez. :U
Sztem nekem elég lesz a 941ND is, úgyis csak netezni, meg online game-khoz kell! ;)

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11069) Coolmat válasza Sziszifeca (#11068) üzenetére


Coolmat
őstag

Megmértem a V4-es 941ND-t itthon, LAN-WAN 84-88 Mbit/s megy át rajta [link]. Ha nem tervezed, hogy nagyobb neted lesz, akkor elég a 941ND, de ha később pl. 80/25-re pályázol, akkor ez már szűkös lehet, ha teljesen ki akarod majd használni. Én a helyedben 1043ND-t vennék, gondolva a jövőre. :)

(#11070) Sziszifeca válasza Coolmat (#11069) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:D hát azért 80mbit az megfelelne nekem netben, elég is az nekem :D
Köszönöm hogy megmérted. :K :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11071) kali válasza Coolmat (#11066) üzenetére


kali
legenda

azért van még elég sok helyen raktáron v3 :K

(#11072) Coolmat válasza kali (#11071) üzenetére


Coolmat
őstag

Iponnál már februárban V4-et kaptam. De Beri által betett kép szerint és a DD-WRT fórum szerint is minden típus okosítható már (ill. ha jól olvastam a V3.2 flash chipjével voltak/vannak bajok, mert nem menti el a beállításokat rendesen).

(#11073) kali válasza Coolmat (#11072) üzenetére


kali
legenda

igen, mert az ipon pont nem rendelkezik raktárkészlettel, mindig frissen rendelnek mindent!
viszont júliusban kínáltak nekem 4 elfekvő darabot egy apróbb üzletben, mindegyik v3 volt, gyorsan le is csaptam rájuk, pláne, mert az áruk is kedvező volt, kiárusítás címén! :C
okosítás szempontjából valóban nem mérvadó a dolog, talán a chip számít minimálisan, terhelhetőség szempontjából...
nekem (is) v3 van, de mivel csak 30/3 netem van, és extra igényeim nincsenek, így gyártói firmware fut rajta, és azzal is maximálisan kiszolgál!

[ Szerkesztve ]

(#11074) Beri válasza Sziszifeca (#11070) üzenetére


Beri
addikt

OK, 80Mbit, de egy irányba, egy szálon és nem pppoe-n (gondolom). Majd Coolmat kijavít, ha nem így lenne.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11075) Coolmat válasza Beri (#11074) üzenetére


Coolmat
őstag

Valóban így van, hozzáteszem legújabb gyári fw van a routeren.

(#11076) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. D-link DI-524 >> wifi mod: Mixed mode és G mode. Mit takar ez a kettő és melyik kell nekem? Utóbbit szereti a telefonom, előbbivel darabosan megy a net.

Mellesleg a D-link DIR-600-ról mit gondoltok? Azt nézegetem ~9-be ez helyett. Bízom a nagyobb hatótávban és hálózati sebességben.

[ Szerkesztve ]

(#11077) sziada5925 válasza Kolondrum (#11076) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A mixed azt jelenti szerintem, hogy a b/g szabványos is tud rá csatlakozni. Ha csak a G mode-ra van állítva, akkor egy 802.11 b szabványos eszköz nem tud rá csatlakozni
A DIR-600-as pedig már támogatja az N szabányt is, igaz csak N-lite (300Mbps helyett csak 150Mbps) sebességre képes. Ha nincs ilyen eszközöd, akkor nem sok újítást érsz el vele. .

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#11078) Kolondrum válasza sziada5925 (#11077) üzenetére


Kolondrum
félisten

A notim tud Draft-N-t is, azaz lesz változás DIR-600-nál?
A telóm meg: 802.11b, 802.11g*
* : Operation times vary depending on the network and usage.

[ Szerkesztve ]

(#11079) sziada5925 válasza Kolondrum (#11078) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igen, várható a javulás :K

Üdv: Ádám

(#11080) Beri válasza Kolondrum (#11076) üzenetére


Beri
addikt

Ha tudja a hálókártyád, az n-lite (150Mbps) kb. a duplájára emeli a wifid sebességét a g-hez képest, míg a 300as n kb. a négyszeresére akár. A DIR-600 áráért meg kapsz 300as routert is (841, 941).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11081) Kolondrum válasza Beri (#11080) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mondasz tipusokat? Aztán ránézek!

(#11082) Sziszifeca válasza Beri (#11074) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Értem. :K

Hát nekem PPPoe-n keresztül jön a netem, és ez a 45 mbit is kiszolgál, csak normálisan jöjjön ezen a routeren a sebesség. Remélem így lesz.
Vagy a PPPoe-t a 1043ND jobban bírja? Ez a router procijától függ nem?
A PPPoe jobban terheli a routert ugye?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11083) sziada5925 válasza Kolondrum (#11081) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ezekre gondolt: 1 2

Üdv: Ádám

(#11084) Beri válasza Sziszifeca (#11082) üzenetére


Beri
addikt

Csak arra céloztam, hogy 80/25öt átpaszírozni egy 941-en kb. impossible mission (kivéve ha v2, de akkor sem ajánlott).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11085) Kolondrum válasza sziada5925 (#11083) üzenetére


Kolondrum
félisten

tplinket hanyagolom,van itthon ilyen kari! Dlink lett , N 300as! Azért köszi! Rem be tudom állítani, ha nem jövök.

(#11086) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Nem olvastam még nagyon bele a fórumba, most jöttem egyből írok::)
Van egy linksys WRT54G-s ruterem, nagyon nem vagyok vele megelégedve, folyton elvesztia a kapcsolatot, kihuzom visszadugom ujraindul és megint jó.

Amúgy is akartam Gigabites LAN 300mbit/sec es n-es (tudom ez csak elméleti sebesség sajnos) routert.
20.000-nél nem akarok többet költeni ré, és most hogy liknksysből kiábrándultam (cisco ide v oda) már ilyet nem akarok, és ronda kék is :))

kábelen rákötve PC, TV, POPCORN HOUR A-110
Net megosztás wifin egy laptop, meg egy mobil telefon...
tehát 3 eszköz megy rá kábelen 2 -3 wifin

a fő szempont hogy ne veszítgesse el a jelet, szerintem ez a legrosszabb amit egy router tehet....

A gyors kérdés melyik router az ami legtöbb ember szerint érdemes venni és megéri az árát?

thanx!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11087) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Próbáltam vissza olvasni jó pár hsz-t, de lettem nem igazán okosabb (ami ugye az én bajom! :DDD )
Szóval: úgy néz ki, otthon fel dobta a talpát a rendkívűl megbízható kis us. robotics routerünk.
Mit ajánlanátok ti utódnak?
Az alábbi szempontjaim, és elvárásaim lennének:
- n szabvány (mindegy hogy lite, vagy full)
- ha nem kizáró tényező, (vagy nem ajánlott?) akkor modemmel együtt jobb lenne
- nyomtatószerver esetleg (nem létfontosság)
- nyílt firmware nem izgat különösebben
- letöltés nagyon minimális, esetleg még skype a nagyobb igénybe vétel
Kb. ezeket néztem eddig:
[link]
[link]
[link]
de nem tudom hogy melyik elégítené ki legjobban az igényeimet.
A legfontosabb, hogy megbízható legyen, viszonylag elég erős antennákkal.

Köszi a segítséget előre is!

(#11088) Beri válasza lcee79 (#11086) üzenetére


Beri
addikt

[link]
Egyébként milyen szoftver fut a routeren? Melyik hw verzió?

ro_bert17: A 3 közül a 120n-t semmiképp sem választanám. A sima n13-nak meg semmi értelme usb port nélkül a 1043ND-vel szemben. Ha kell nyomiszerver, n13u, ha meg gigabit, akkor ott a tp-link (ha már nem akarsz alternatív szoftvert telepíteni).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11089) ro_bert17 válasza Beri (#11088) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bocsi a láma kérdésekért, de routerekből nem vagyok kiművelve.
Szóval: a 120n miért nem ajánlott? A modem miatt, vagy a márka a gyenge láncszem?
Jelen esetben mivel jobb az alternatív szoftver telepítése? (gondolom a TP Linkre gondolsz)
Szerk.: ja! És az usb mire használatos ezeknél? Tároló egységet rákötni? Nyomtatót? ADSL modemet? 3G modemet? Vagy mind esetleg?
Bocsi a sok kérdésért. :)

[ Szerkesztve ]

(#11090) zso73 válasza Kolondrum (#11085) üzenetére


zso73
veterán

Pedig nem rossz a TP-limk sem......És a beállítása sem bonyolult. Mert egy gombnyomás...

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#11091) Beri válasza ro_bert17 (#11089) üzenetére


Beri
addikt

A 120N-nel csak 54Mbps-es kapcsolat garantált n-es kliensekkel is, egyszerűen nem szabad, hogy felmerüljön bárkiben a gondolat, hogy olyat vegyen.
Modemet meg adjon csak a szolgáltató egyforintért, aztán szívjon vele, ha probléma van. Egyébként mindig azt vágnák a fejedhez, hogy a te saját eszközöd szar.

Alternatív szoftverrel több szolgáltatás elérhető, mint a gyári megoldásokkal általában.

Az USB portos kérdés meg egy csöppet furcsa. Nem úgy volt, hogy nyomtatót akarsz megosztani hálóban? Mert akkor azt mégis hová dugod úesbé nélkül? Rácelluxozod a router tetejére? :))

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11092) lcee79 válasza Beri (#11088) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ

tehát ahogy néztem a felső kategóriát a tp link az amit a mai nap folyamán nézegettem is, úgyhogy lehet hogy az lesz az a 12900 ft-os ár (annyiért láttam legolcsóbban) elég barátságos szerintem.

de ezen még megakadt a szemem
EnGenius ESR9850: Ralink RTL3052 @384MHz, 32MB RAM, 4MB flash, brutális tempó, ~600Mbit, 20ezer forint alatti áron
hogy őszinte legyek nem is hallottam még erről, pedig azért informatikával foglalkozom nap mint nap...igaz ne pont routereket veszek, de azért mégiscsakakkorisna... :)

Firmware Version: v7.00.8

ez van most a routeremen
gondolom erre kérdeztél

igazából nem akarom nagyon ha nem muszáj downgradelni, de mintha a régi firmware-el kevésbé vagy egyáltalán nem csinálta volna ezt a szakadást. ma esete konkrétan 25-30x szakadt meg 2 óra alatt...(töltés megy meg közben chat meg böngésző ablakok...csak a szokásos :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11093) Beri válasza lcee79 (#11092) üzenetére


Beri
addikt

Tehát gyári szoftver van az 54g-n. Akkor kezdetnek egy dd-wrt-t feltennék a helyedben. Már ha a fw verziószámában a v7 nem a hw verzióra utal, mert akkor felejtős a dolog. A többi broadcom chipes volt, míg a v7 Atheros AR2317 chip köré épül, így nem támogatott.
Downgrade jó ötlet lehet ebben az esetben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11094) Kolondrum válasza zso73 (#11090) üzenetére


Kolondrum
félisten

Elhiszem, láttam, hogy nem gyenge, de maradok a Dlinknél, az bejött, a TPlink meg nem, mai napig szenvedük azzal a wifi karival mert egy emeletet sem lát át max 3 csíkkel ha jó kedve van. A telóm meg full csíkkal fogja a jelet onnan.
Dlin DIR-615 lesz, az még nem túl drága és talán jobb mint a DIR-600-as.

(#11095) ro_bert17 válasza Beri (#11091) üzenetére


ro_bert17
őstag

Bennem felmerült, de már is adok egy kijózanító fülest magamnak! :))
Egyébként azt hittem a cisco matrica jelent valamit rajta. :F

Oké, oké! Lassan már csak az ethernet csatlakozós nyomtatokhoz vagyok szokva. Bár azt mondod működik akkor is, ha rácelluxozom? :DDD

Azt tudtam, hogy firmware moddolással több funkciót lehet elérni, bár sejtésem szerint ezekre az alap dolgokra a gyári is megteszi.

Konklúzió: tökéletes az asus n13u, de a tp link tl-wr1043nd is abszolút megfelel csak nem fele annyiba kerül, ráadásul 1 év (vagy 2) gar helyett 5 év van rá?

[ Szerkesztve ]

(#11096) kali válasza ro_bert17 (#11095) üzenetére


kali
legenda

igen, az asus router 2 év garis, a tp-link pedig 5 évet ad!
a cisco jelzés nem minden esetben garancia a kifogástalan minőségre és működésre...

(#11097) lcee79 válasza Beri (#11093) üzenetére


lcee79
őstag

Hi
Routerem adatai
7-es verzió, de nem tudom a kép alapján meg tudod mondani hogy ez melyik

Szóval akkor, a tplink 1043as jó vétel, mert akkor cserélek, hogy gyorsuljon a rendszerem
magas bitrátájú HD filmeknek amúgy sem árt a gyorsulás... :)

Thanx

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11098) lcee79 válasza Beri (#11093) üzenetére


lcee79
őstag

az előbbi linken csak egyik kép látszik, ezen van a fontosabb

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#11099) Beri válasza ro_bert17 (#11095) üzenetére


Beri
addikt

A 120N-nek az a baja, hogy túl hamar jött és még nem volt 100%-osan lefixálva az n-es szabvány.
A 1043ND gyári szoftverrel nem tud nyomtatót megosztani hálózatban, míg az n13u igen. Ha hálózatos nyomtatód van UTP-vel, akkor meg mindegy, mit teszel alá, nem a router oszt.

lcee79: Hát igen, ez rev.7. Akkor marad a downgrade, vagy az új router vásárlása.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11100) lcee79 válasza Beri (#11099) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Akkor ha vkinek kell van egy eladó linksys wrt 54G :)
Remélem a TP- LINK jó lesz.(TP-Link TL-WR1043ND)
Köszi a segítséget.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.