Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) Devdi válasza Beri (#11149) üzenetére


Devdi
aktív tag

Oksa :) El van felejtve. Viszont most egy D-LINK DIR-615-öst néztem ki. Erről véleményed?
A TP-linktől félek. Most egy 542G-m van és ha online játszok hosszabb ideig akkor megbolondul és ledobja a netet. Utána minden router kábel ki-be aztán utána lesz csak jó... :S

(#11152) Kolondrum válasza Devdi (#11151) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én most vettem egyet. Könnyű beállítani, de a jellel vannak gondjai. Gondolok itt arra, hogy nem az egész telken van net. Bár lehet h nekem vannak nagy elvárásaim.

(#11153) Kolondrum válasza Beri (#11147) üzenetére


Kolondrum
félisten

:DDD Tele van a ház: [link] Vasbeton itt minden! :R Panelban azért megy annyira mert virslik a falak meg a szintek! 38-as tégla kell ide drájvittal! Az ad a wifi jelnek mint atom! :DDD Csodálkozom ha nem full a teló térerő? :))

(#11154) Claude Leon válasza ro_bert17 (#11112) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Valakit kellene keresned, akinek van ilyen (TL-MR3420), de gyanítanám, hogy csak a 3G-s modemekkel társul.

Az egybeépítettől kissé óvakodnék, egyrészt, ha valami sérül (pl. villám befigyel a telefonvonalon), akkor az egészet dobhatod ki, másfelől ebből az olcsóbb kategória belügyileg kezd kissé elavulni (nem a g miatt, hanem a hardver egyéb részei).

Szerintem valami külön modem+tp-link741-ese(a minimálhoz, igaz, ennél az újabb sorozatról -V1 utáni- sokan sírnak, hogy melegszik, nem stabil, nekem még v1 jutott, azzal semmi gond)
(Az igaz, hogy ez pedig villanyszámlában lesz több 4-5W-tal, mintha egyben volna :)

Bocsi, már megválaszolták :)))

[ Szerkesztve ]

(#11155) Beri válasza rayoliviero (#11150) üzenetére


Beri
addikt

Hát, nincsenek túl jó tapasztalatok vele, én másat választanék.

Devdi: A 615 dd-wrt-vel sok szódával elmegy. Az már más dolog, hogy szvsz nem a routered hibája a szakadás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11156) rayoliviero válasza Beri (#11155) üzenetére


rayoliviero
veterán

Választani már mást nem tudok...

(#11157) Devdi válasza Beri (#11155) üzenetére


Devdi
aktív tag

Akkor minek lehet a problémája? :S Amúgy 941ND lett végülis. De ennél is egyszer már megszakadt :S Ilyenkor mi lehet a ludas? :S Online játékoknál általában... Kicsit idegesítő a dolog :S

(#11158) Devdi válasza Devdi (#11157) üzenetére


Devdi
aktív tag

Ismét szétkapcsolt... most már tuti nem a routerben van a hiba... A nettel se lehet, mivel csak a router kábeleit húzom ki és dugom vissza aztán jó... Akkor marad a gép. De mi lehet a baj? Olyankor wifi is elmegy. Valami driver vagy program? :S

(#11159) Beri válasza rayoliviero (#11156) üzenetére


Beri
addikt

Most már nem...

Devdi: Mutasd meg egy embernek, aki látott már hálózatot. Nehéz az ilyet távgyógyítani.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11160) Sish


Sish
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy elvárásaimnak megfelelő routert? A lényeg az, hogy kábel netem van (Fibernetes), egy asztali géphez és egy laptophoz lenne használva, ezért jó lenne ha lenne egy jó wifi és az asztali géphez ethernet csatlakozó, (4 port legalább). Előre is köszönöm a segítséget:)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#11161) sagvary


sagvary
aktív tag

legalább 6 vezetékes kapcsolathoz keresek stabil routert. Nem tudom miért, de csak 4 portosakat kapni.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#11162) kali válasza Sish (#11160) üzenetére


kali
legenda

a netes sebességed kellene, meg az, hogy g vagy n szabványos a notid wifi modulja?!?!

(#11163) Sish válasza kali (#11162) üzenetére


Sish
tag

Netem sebessége: le: 6Mbit / fel: 1mbit
A notinak nem tudom ezt az infóját mert még nincs meg. De linkelem neked hátha te meg tudod állapítani [link] Bár sztem ennek a notinak mind 1 mert végül is ez egy netbook, javíts ki ha tévedek:)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#11164) kali válasza Sish (#11163) üzenetére


kali
legenda

6/1 nethez bőven elég egy tp-link tl-wr542g router is, de sokkal ajánlottabb picivel drágábban egy jóval ütősebb tl-wr741nd típusú!
a netiben lévő wifi modulnak annyiban van/lett volna jelentősége, hogy amennyiben lenne egy 30 megabit/sec vagy attól gyorsabb neted, úgy g szabványos átvitelen az a gyakorlatban már nem menne át, ahhoz már n szabványos átvitel kell! a netik már simán rendelkez(het)nek n szabványos wifi modullal - a leírás szerint a tiédben a gyorsabb n szabványos modul van! -, és ha nem is éri el a neted sebessége a g szabványos átvitel gyakorlati korlátját, azért egy asztali - neti közötti hálózat esetén is számíthat, hogy ~ 20 - 22 megabit/sec a g szabványos átvitel, vagy akár a duplájánál is több - esetlegesen a háromszorosa - az n szabvány miatt!
szóval ha a két gép közötti hálózati sebesség is számít, és előre is nézel kicsit, akkor utóbbi router a jobb!

(#11165) Sish válasza kali (#11164) üzenetére


Sish
tag

Köszi szépen a felvilágosítást, most már ezt is tudom legalább:) Amúgy akkor valószínű hogy ezt veszem tl-wr741nd. Most az a 800-1000 Ft különbség már teljesen mind 1:) Köszi még 1x :)

Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket!

(#11166) Beri válasza sagvary (#11161) üzenetére


Beri
addikt

Válassz egy szimpatikus routert, aztán hozzá egy switch-et. Egy 8 portos 100as nincs 3k HUF. SOHO megoldásoknál nem divat a 4nél több port.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11167) sagvary válasza Beri (#11166) üzenetére


sagvary
aktív tag

Van egy régebbi HUB-om azzal nem menne a megosztás?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#11168) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

van egy 60/6 netem, egy Netgear WNR2000 router. két gép lenne rákötve. Az egyiken lenne csak torrent és online játék. a másikon csak net és mail.

Routeren keresztül ajánlatos torrentezni vagy nem? azaz stabilan fogja-e bírni a router? Csak a torrentnél kell ugye portátírányítást beállítani?

válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11169) Beri válasza sagvary (#11167) üzenetére


Beri
addikt

Gondolom tudod, mire jó egy HUB (ha van egy otthon), meg miben különbözik egy switch-től. Tehát a kérdést magadnak kell feltenned. Megelégedsz azzal, amit a régebbi HUB-od tud nyújtani, vagy veszel egy switch-et?

Adler: 60/6-tal elbír a wnr2k. Minden máshoz ott a bittorrent topic.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11170) kali válasza Adler (#11168) üzenetére


kali
legenda

ha mind a két gép kábelen csatlakozik a netre, és a router esetlegesen nem bírja a tempót, akkor kiitathatod, a 60/6 esetében 3 ip cím is kiosztásra kerül egyszerre, nem elengedhetetlenül fontos a router! amúgy routeren is mehet a torrent - amennyire bírja!

[ Szerkesztve ]

(#11171) Adler válasza kali (#11170) üzenetére


Adler
aktív tag

csak a torrentes gép csatlakozna vezetékkel a routerre, a másik wifi-vel. Az utolsó mondatodból azt szűröm le, hogy nem igazán ajánlott routeren keresztül torrentet futtatni? Mire kell vigyázni ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11172) kali válasza Adler (#11171) üzenetére


kali
legenda

akkor rosszul szűrted le, mert mehet a torrent a routerrel, csak megfelelően kell beállítani a torrentet, hogy ne menjen a stabilitás/teljesítmény rovására a le-, és a feltöltés, illetve a kliens okozta terhelés!

(#11173) pukkancska


pukkancska
tag

Hello
5-7 ezer ft árkategóriában melyik a legjobb router?

[ Szerkesztve ]

(#11174) kali válasza pukkancska (#11173) üzenetére


kali
legenda

ár/érték arányban; tp-link tl-wr741nd vagy kicsivel 7 e ft felett a tl-wr841nd :K

(#11175) Adler válasza kali (#11172) üzenetére


Adler
aktív tag

Most így van beállítva az utorrent kliens:

kapcsolatok max száma: 800
kapcsolódó peerek maximális száma torrentenként: 125
feltöltési szálak száma torrentenként: 25

aktív torrentek maximális száma: 30
aktív letöltések maximális száma: 20

Ezek maradhatnak így ha routeren keresztül fog menni? ha kell akkor mit kell megváltoztatnom?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11176) pukkancska válasza kali (#11174) üzenetére


pukkancska
tag

A TP-Link TL-WR542G-ről mi a véleményed?

(#11177) Beri válasza Adler (#11175) üzenetére


Beri
addikt

A kapcsolatok max számát oszd el mondjuk néggyel. A feltöltési szálak száma dolog attól függ, hány torrentet futtatsz, de 25 bőven túlzás, esetleg global 25 lehet jó. Plusz ne engedélyezd a további slotok nyitását, ha az up <90%. Jaés bittorrent topic

pukkancska: Az, hogyha 7k a plafon, akkor 741.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11178) kali válasza pukkancska (#11176) üzenetére


kali
legenda

nem rossz, de mint Beri is írta, adott keretbôl hozzuk ki a legjobbat! tl-wr741nd; erôsebb hardver, gyorsabb, jobban terhelhetô, nem csak g szabványos wifi, hanem lite-n és még sorolhatnám...

(#11179) pukkancska válasza kali (#11178) üzenetére


pukkancska
tag

Ok, köszönöm válaszaitokat. Holnap megyek is a boltba, és megveszem.
Magában elég vagy érdemes firmwaret frisíteni a jobb hatótávolság érdekében?

(#11180) kali válasza pukkancska (#11179) üzenetére


kali
legenda

ha nem is a jobb hatótávolság, de más szempontok miatt érdemes frissíteni, ha nem az utolsó firmware verzió lesz rajta!

(#11181) pukkancska válasza kali (#11180) üzenetére


pukkancska
tag

Utolsó? Mi a gond vele?
Tudsz adni egy linket amelyiket ajánlod?

(#11182) kali válasza pukkancska (#11181) üzenetére


kali
legenda

semmi gond vele, csak az utolsó a jobb; link

(#11183) pukkancska válasza kali (#11182) üzenetére


pukkancska
tag

Jah, hogy az utolsó legyen rajta. :D
Az előző üzenetedból azt vettem ki, hogy mindegy melyik, csak az utolsó ne legyen rajta. :)
Köszi a linket.

(#11184) Beri válasza pukkancska (#11183) üzenetére


Beri
addikt

Ráadásul ha ver.1, akkor mehet rá dd-wrt is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11185) Dawson


Dawson
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy gyors kérdésem.

Melyik az a wifis router ami képes g szabvány (54Mbit) átvitelére WPA titkosítás mellett?
(15-25eFt körül)

A mostani D-Link DI-524 es routerem WPA titkosítással 4-7 Mbittől (terheltségtől függően) nagyobb sebesség átvitelére nem képes.

Üdv:
Dawson

(#11186) pukkancska válasza Beri (#11184) üzenetére


pukkancska
tag

Huh, és az mitől jobb mint a sajátja? Mivel tud többet? Hatótávolságban nagyobb lesz?

(#11187) greenmukk


greenmukk
tag

Sziasztok, 5-15ezer ft között milyen routert tudnátok ajánlani? sima otthoni felhasználásra, 3gép lenne rákötve , letöltögetések ,online játék azért működjön rendesen :)) Igazábol cseppetsem értek hozzá ,légyszi segítsetek :R

(#11188) kali válasza Dawson (#11185) üzenetére


kali
legenda

az elméleti 54 megabit/sec a gyakorlatban a legjobb router esetén sem éri el az elméleti sebesség felét sem, így a konkrét válasz az, hogy nincs olyan router, mert egyik sem tudja valósan a ráírt elméleti maximális sebességet! ehhez jön még az ellenoldal, a beállítások, illesztôk...stb milyensége, és a környezeti tényezôk befolyásoló hatása, ami miatt csökkenhet az átviteli sebesség! a te routered (is) képes bô 20 megabit/sec sebességet átvinni valósan akár a leghúzósabb titkosítás mellett is, így jelenlegi lassú sebességed oka az ellenoldalban, beállításokban, illesztôkben, vagy a környezeti tényezôkben keresendô! mondjuk a di-524 nem a legjobb a kategóriájában, de ideális esetben az általad leírtaktól több várható el tôle!

(#11189) Beri válasza pukkancska (#11186) üzenetére


Beri
addikt

Egy új szoftvertől a vas nem változik, hogy nagyobb hatótávot kapj. Persze fel lehet tolni egy csöppet a TX powert, de az van, hogy többet árt, mint használ.
Az ok, ami miatt érdemes dd-t feltenni, a plusz funkciók és a stabilitás. Itt egy szimulátor, nézd meg. Az egyes modellekre szánt verziók különbözőek a flash mérete miatt.

greenmukk: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11190) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Javítás DIR-615-höz: Mobilos wifivel valóban gyengus a jel, de notival 90m-ről még 3 csík van.

(#11191) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki mondjon okosat.
Van egy router wifivel, annak van egy hatótávja. Aztán van egy telefon vagy pl noti aminek szintén van egy hatótávja. Ha pl a noti wifije látja a router jeleit azaz a kettő egy pontban jelen van akkor fasza minden azaz van valamilyen erősségű jel.
[link]
Gyakorlatban nem ilyen, de valahogy így kell elképzelni? Két dologból áll össze a dolog jól gondolom? Tehát ha jó a routerem, de a telóm wiife gyenge akkor sem oké a jel erősség és hatótáv.

(#11192) krisun


krisun
csendes tag

Sziasztok!

Segitseget kernek, 7eve nem nyultam a gepemhez most koltozes miatt mar aktualisa valik. Ebben segiteni fognak nekem. Az uj helyen a upc 120/10es csomagot valasztottam fele annak amit most fizettem orulok neki.

Kerdeseim:

Most meg tudok modositani, milyen utp kabelt csoveztesek be a falba? Ehhez a sebesseghez kell valami plusz vagy eleg a sima bolti?

Milyen routert vegyek, lesz rajta 1 gep kene wierless a parom laptopjahoz valamint meg egy xbox lesz rajta.

Gondolom alaplapra integralt halozatikartyam lesz, gigabites kell ? van valami megkotes vagy barmi jo?

Elore is koszonom!

Szakmailag mivel nem ertek hozza ne nagyon menjunk bele a technikai adatokba, ha tudtok pontos tipusokat mondani az teljesen megfelel.

(#11193) Kolondrum válasza krisun (#11192) üzenetére


Kolondrum
félisten

A Dlink DIR-615-ös nagyon majmolja az Xboxot meg a PSP-t és társait, h támogatja a vele való munkát.

(#11194) Alex91 válasza krisun (#11192) üzenetére


Alex91
félisten

Cat 5e, vagy Cat 6-os kabelt rakass be!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11195) Kolondrum válasza Alex91 (#11194) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem meg minnél több eressel essen neki. Itt nálunk is az a baj h 2 érrel indultak el a teló miatt, a set top boxhoz meg 8 kellene ha az egész házban akarnánk IP TV-t.

Vagy wifizd be a házat és környékét, ha jó a jel akkor megy az, én már nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#11196) kali válasza krisun (#11192) üzenetére


kali
legenda

120/10 net esetén a legolcsóbb - de jó - gigabit képes router a tp-link tl-wr1043nd, ajánlott vétel! adott sebességű nethez hálókari is gigabit képes kell! cat6 fali kábel jó lesz!

(#11197) Djuree


Djuree
félisten

milyen vezetéknélküli routert ajánlotok? 25 megás netet kéne 2 felé osztani: pc és ps3. 5000ft-om van rá kb. +-1000ft
és ehhez a pc-be milyen kártyát vegyek?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11198) kali válasza Djuree (#11197) üzenetére


kali
legenda

6 e ft-ig a legjobb vétel jelenleg a tp-link tl-wr741nd :K
a pc esetén nincs alaplapi integrált hálókártya? vezetékes hálókártya kell bele? akkor elég egy pci csatolású olcsó 100-as hálókártya! vagy wifi hálózatra gondoltál?

(#11199) Beri válasza Kolondrum (#11195) üzenetére


Beri
addikt

Minél több eressel?! A cat5e és a cat6 szabvány is négy érpárat jelent...

A rajzod nem igazán korrekt, de az elképzelés jó. Ha az egyik oldal gyenge, hiába pakolsz négyméteres antennákat a másik oldalra, nem sokat fog segíteni.

krisun: Ha most veszel kábelt, a cat6 a megoldás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11200) Djuree válasza kali (#11198) üzenetére


Djuree
félisten

jaja wifi-re gondoltam. vagy úgy lehet hogy a pc vezetékről menne, a ps3 meg wifi-vel? akkor nem kéne wifi kártyára költenem :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.