Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Ghostface válasza Beri (#12900) üzenetére


Ghostface
senior tag

Köszönöm! :R
Az miért hátrány hogy csak "G"-s az adapter?

PSN: Nifty_Ghostface

(#12902) Beri válasza Ghostface (#12901) üzenetére


Beri
addikt

Nálad nem az, úgysem akarsz sok adatot mozgatni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12903) tete007


tete007
tag

üdv

egy olyan kérdésem lenne hogy van egy telom ami Wi- fi képes de mivel nem volt szükségem eddig nem is volt se routerem se semmi ilyen!
nos a kérdés milyen dolgot ajánlotok hogy a telon tudjak itthon netezni a házban meg a közelében legalább Wi-fi-n át.
nézegetem USB s dolgokat meg PCI kártyásokat mert a router nem kéne most mert azok drágák!
szóval így mit tudnátok ajánlani olyan max 5000Ft ért???

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#12904) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link-es Wifis routerem 300m-es hatótávolsággal. Milyen USB Wifi-s eszközt ajánlanátok hozzá? A netem sebessége: 40mb/s
én ezt néztem ki: TP-Link WN821N. A lényeg hogy jó nagy hatótávolságú legyen.

(#12905) Beri válasza tete007 (#12903) üzenetére


Beri
addikt

Ötezerért kapsz routert is, pl.: [link]

chewycl: Hol láttad azt a 300 métert?
Egyébként őt szeretjük mostanában.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12906) chewycl válasza Beri (#12905) üzenetére


chewycl
tag

há' mer a merthülyeazértnemvagyokba azt mondták :DDD
most nézem a típusa: WR941ND 12méter a hatótávolság + 3 fal wifi - router között.
Amit te linkeltél az mennyiben teljesítene jobban abban amit én linkeltem? A távolság úgy kb 15m + 3fal a router és a leendő wifis eszköz között.
A sebesség nagyon fontos lenne a letöltések miatt. Kábellel nem szeretnék szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#12907) kali válasza chewycl (#12906) üzenetére


kali
legenda

tl-wr941nd lesz az! látatlanban sajnos senki sem fogja megmondani, hogy 12 - 15 méter + három fal mellett milyen lesz a kapcsolat, mert több/más környezeti tényező (falak milyensége, nagyobb (fém)tárgyak, más wifi hálózatok elérhetősége...stb - is számít, és az ellenoldali gép is, amibe a túloldali wifi modul csatlakozik!
amúgy a tl-wr941nd elég jól teljesít wifi terén, 3 * 3 mimo (notis beépített) ellenoldal mellett nekem például a 30/3 megabit/sec net maximális terheléses letöltés mellett még b/g/n módban is átment 2 - 3 (tégla)fal és ~ 10 méter esetén is! modjuk volt szabad csatorna az elérhető 5 - 6 közeli wifi hálózat mellett is, és a beállítások frankók voltak!
mondjuk 40 megabit/sec netnél, húzós letöltés - főként p2p - esetén nem mindig javasolt a wifi, főként három fal és tizen méteres távolság mellett nem...

[ Szerkesztve ]

(#12908) Beri válasza chewycl (#12906) üzenetére


Beri
addikt

Jaaaaaa, jóvan. Hülyeazértnevagyokéknak szólni kéne, hogy az megabit, nem méter :DDD
Egyébként ~1200 forint a difi a két usb adapter között, szerintem ne aprózd el. Kell, hogy legyen értelme a 822-nek a két külső botantennája miatt, bár nehéz megmondani, mennyi lesz a nyereség a te esetedben. A wifi mindig szerencsejáték (kivéve zaj nélküli vákuumban :DDD ).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12909) chewycl válasza Beri (#12908) üzenetére


chewycl
tag

Kérek kölcsön egy wifis usb-t és megnézem azzal. ha gyenge lesz akkor marad a 15méternyi kábel a falat meg áteresztem egy betonfúróval ;]

kali:most nézem hogy az a 40mb/s csak néha van most is 25 körül mozog.....upc fiberpówer 60 van de ahoz valamilyen speckó kábel kéne mert nem megy annyival :DDD

(#12910) kali válasza chewycl (#12909) üzenetére


kali
legenda

60/6 alá a cat5e már tökéletesem megfelel, sőt! xp esetén esetleg fp optimizáló kellehet az oprendszer alá!

[ Szerkesztve ]

(#12911) chewycl válasza kali (#12910) üzenetére


chewycl
tag

windows 7-em van, konkrét fp opitizáló programot meg tudnál nevezni? sosem hallottam még ilyesmiről.

(#12912) kali válasza chewycl (#12911) üzenetére


kali
legenda

célirányosan erre gondoltam; upc fiber power optimizer - de ez igazándiból csak xp alá lehet szükséges!

[ Szerkesztve ]

(#12913) tete007 válasza Beri (#12905) üzenetére


tete007
tag

aha és erről mik a vélemények és tapasztaltok?
TP-LINK TL-WR541G 54M Wireless Router
TP-LINK TL-WR740N 150M Wireless Router
TP-LINK TL-WR542G 54M wireless Router
TP-LINK TL-WR741ND 150M Wireless Router

ezek közt mik a különbségek ha kérdezhetem és a Tp link mint márka menyire megbízható?
mert ha így nézem az utolsó is max 7 ezer de az már nagyon a plafon ahol néztem

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#12914) kali válasza tete007 (#12913) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr54x széria régebbi, és csak g szabványos wifi, valamint hardveresen is gyengébb, mint a tl-wr74x széria, ami már lite-n szabványos wifi!
a 7-es széria és attól felfelé már kifejezetten ajánlott kategória!

[ Szerkesztve ]

(#12915) tete007 válasza kali (#12914) üzenetére


tete007
tag

akkor a 740 és 41 közt nincs akkora különbség már meg éri mindegyik nem?

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#12916) kali válasza tete007 (#12915) üzenetére


kali
legenda

mind a kettő jó, ami esetlegesen számíthat; a tl-wr741nd antennája levehető/cserélhető, a másiké nem!

(#12917) tete007 válasza kali (#12916) üzenetére


tete007
tag

ok
köszönöm akkor lehet az lesz és a router gond is letudva ha szükség lenne rá :-D
gondlom a Enneka Wifi ható távja is közepes szintű és jobb mint ez usb s nek?

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#12918) kali válasza tete007 (#12917) üzenetére


kali
legenda

saját kategóriájában jó, usb viszonyítási alap nincs, hiszen kicsit más - a 2 * 2 meg a 3 * 3 mimo nő csak fölé, ha az ellenoldal is támogatja adott mimo funkciót!

(#12919) sNORh


sNORh
addikt

hali
Van egy kis gondom. Adott egy betárcsázós net, és egy SMC WBR14T-G router.
PPPoE-nél beállítok mindent ahogy kell, de nem jó egyszerűen, statusnál pedig írja hogy Internet Disconnect.
a logban pedig ennyit:
2010-12-26 19:29:32 PPPoE send PADI
2010-12-26 19:29:32 Dial On Demand(PPPoE1)
2010-12-26 19:28:32 PPPoE send PADI

mi lehet a gáz még?
DNS ipt is beírtam.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12920) mrThomi


mrThomi
addikt

sziasztok.

Egy 2 szintes házban 15 megás nethez milyen routert ajánlanátok ami jol továbbitja a jelet a ház minden helyére ?
Árban 10 kilo alatt legyen midnenképp! 6-7körül !
Nemértek hozzájuk h mit kell nézni h milyen legyen, ti talán okosabbak vagytok :)

kösszi

Nothing Phone (2a)

(#12921) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Itt melyik a jobb?

BELKIN WIRELESS+4 PORT F5D7234NV4 vagy TP-LINK TL-R860 8 PORT

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#12922) Beri válasza mrThomi (#12920) üzenetére


Beri
addikt

[link]

}{3@Đ$}{0ot: Az egyik wifis, a másik csak drótos... Melyik jobb, egy fakanál, vagy egy habverő?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12923) sNORh válasza Beri (#12922) üzenetére


sNORh
addikt

:DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12924) mrThomi válasza Beri (#12922) üzenetére


mrThomi
addikt

kösz de nemjutottam előrébb. mi legyen a nevében a rutoernek h 15 mega sávszé legyen a laptopon is ?

Nothing Phone (2a)

(#12925) Beri válasza mrThomi (#12924) üzenetére


Beri
addikt

Azt, hogy mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, kb. esélytelen megtippelni. Sőt, azt sem lehet, hogy mennyire csökken majd a hálózat sebessége a jelszint visszaesésétől. A tp-link 741ND alatt (árban) nem szoktunk ajánlgatni mostanában, tehát neked is ezt javaslom. 100%-os jelszint mellett n-es ellenoldallal a 15Mbit háromszorosát is át bírod tekerni vele egy szálon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12926) mrThomi válasza Beri (#12925) üzenetére


mrThomi
addikt

köszönöm, akkor a tp-link 741ND lesz !
itt ez szerepel: TP-Link 741ND: 70-80Mbit körül megy
ez azt jelenti h ijen net sebességét képes továbbitani ?

Nothing Phone (2a)

(#12927) Beri


Beri
addikt

Közérdekű közlemény :DDD
8382 megjelenítés és picit több mint 6 hónap után módosítottam a listámat, kikerültek belőle a g szabványú wifivel szerelt modellek, az 543-as tp-link helyét pedig a 743 vette át. Beírtam pár plusz mondatot a wifiről is.

mrThomi: Olvasd el az írásom elejét is, kérlek. Az egyes modellek mellett feltüntetett értékek azt jelentik, hogy egy szálon, nem PPPoE kapcsolattal mennyi fér át rajtuk egy irányba.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12928) sNORh válasza Beri (#12927) üzenetére


sNORh
addikt

na de rútermester, az enyimre tudnál vmit mondani? ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12929) Beri válasza sNORh (#12928) üzenetére


Beri
addikt

Csak a szokásos, nagyon általános dolgokat tudom leírni (igaz, hogy másra nincs is igazán szükség), amit valószínűleg már olvastál máshol is, azért nem reagáltam.
Ne adj meg ip-t, se dns-t, csak a felhasznév/jelszó párost. Klónozd rá a routerre annak a gépnek a MAC címét, amivel gond nélkül működött a kapcsolatod idáig. Jaés állandó kapcsolatot válassz (nem tudom hogy hívja az esemcé, általában connect automatically, vagy valami hasonló).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12930) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
wifi-s routert készülök venni és azt szeretném kérdezni hogy ha veszek hozzá usb sticket akkor jobb lessz a jel és nem fog csökkenni a sávszél? Vagy laptopnál mindegy?

(#12931) Beri válasza Norbi46 (#12930) üzenetére


Beri
addikt

Vannak olyan usb wifi adapterek, amiknek alapból nagyobbacska, esetleg cserélhető antennája/antennái vannak. Ilyenek jelenthetnek pluszt a notid hálókártyájával szemben.
Mennyit akarsz átvinni wifin? Milyen hálókártyával? Milyen routerrel? Hány milliárd fényév távolságból?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12932) sNORh válasza Beri (#12929) üzenetére


sNORh
addikt

rendszergazdi vagyok egyébként, csak gondoltam vmi nagy guru hátha tud segíteni, vagy valami.
a sima low quick setupot is megcsináltam azzal sem jó, de manuálisan is belőttem.
lehet a router fos? :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12933) Beri válasza sNORh (#12932) üzenetére


Beri
addikt

Hát... ezek az esemcék sok furcsaságra képesek. A volt lakótársamnak volt egy ilyenje (vagy az G2 volt :F ), kicsit olyan érzése volt vele az embernek, hogy el kell járni az esőtáncot, aztán fel kell áldozni egy kecskét pirkadatkor, hogy hajlandó legyen netet osztani... Kvikkszetáp alatt kérdezés nélkül mac címet klónozott, naponta többször nulla terhelés mellett (gyakorlatilag csak böngésztek azon át) elhasalt úgy, hogy semmire nem válaszolt. Egyszer rávettem magam, hogy szépen sorjában rápróbáljak minden firmware verziót, hátha valamelyikkel kevésbé szar, de nem jártam sikerrel. Rádugtam egy másik tápot is, ugyanaz. Persze lehet, hogy gariztatni kellett volna, de járt már itt ember, aki egy ilyennel végtelen ciklusba került (gari-haza-ugyanaz-gari-haza-ugyanaz...).
Persze lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen, meg nem törődtem eléggé a kis ívelt kékes doboz lelki világával, vagy nem léptem egyszerre...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12934) sNORh válasza Beri (#12933) üzenetére


sNORh
addikt

ezek a szövegek :DDD
lehet kérek kölcsöne gy routert haveroktól, és ha azon meg a betárcsázás, akkor lecserélem.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12935) Norbi46 válasza Beri (#12931) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia Beri!
Egy ilyen notihoz kellene
[link]
Egy 130 nm alapterületű kétszintes családi házba lenne ahol vastagok a falak (50-60)
10megás net! TP-re gondoltam 841-től fölfele.
Mit javasolsz?

[ Szerkesztve ]

(#12936) need


need
addikt

Üdv mindenkinek...

Tegnap délutántól a nevem alatt szereplő router folyamatosan bontja a vonalat torrentezés közben!
Hiba javítás után a következő üzenet jön
" alapértelmezett átjáró nem érhető el"

Ez a dolog eddig jól működött de tegnap délután óta NEM!

Amit próbáltam első körben tenni hogy le vettem a maximális fel/le töltések számát
levettem a fel és letöltés sebességét

A routerben létre van hozva külön egy prot is a torrentnek!

De a hiba továbbra is fen áll!
Oly annyira ha elindítom csak simán az Utorrentett már akkor bonja a kapcsolatot!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#12937) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Úgy hozta a sors, hogy karácsony alkalmából egy hónapos haláltusa után kimúlt ar SMC Barricade-ünk. (WBR14 G2). 5 éve tette a dolgát szinte teljesen hibamentesen, így nem búsulunk, max az időzítés miatt.

Érdekelne, hogy van-e router, ami képes a gépek között biztosítani vezetéken a gigabites kapcsolatot,és emellett rendelkezik nagy jelerősségű wifivel is.3-4 gép, és 2-4 vezetéknélküli eszköz. Ennyit kell maximum lekezelnie. Más feltétel nem nagyon van. Tűzfala legyen, és lehessen a wifi-t titkosítani. Ennyi, de ezek már amúgy is alap dolgok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12938) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#12937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

INNEN válogassál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12939) Gubek-Einste válasza need (#12936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálj meg egy táp kihúz-bedug-ot ha még nem volt.
A reset is megér egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12940) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Erről mi a vélemény: EnGenius ESR9850

Elsősorban a megbízhatósága érdekelne.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12941) Beri válasza Norbi46 (#12935) üzenetére


Beri
addikt

Ha tud MIMO-t, vehetsz 841-et, meg afölött, egyébként nem érsz vele sokat.

TESCO-Zsömle: [link] - itt egy teszt. Egyébként "Not Wi-Fi Certified" az eszköz, viszont mocskosul gyors kábelen. Brogyinak van egy ilyenje, ő nem panaszkodik a rádiójára sem. Természetesen a stabilitásával nincs gond.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12942) Norbi46 válasza Beri (#12941) üzenetére


Norbi46
aktív tag

940N lett :))

(#12943) TESCO-Zsömle válasza Beri (#12941) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm, megrendeltük. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12944) Beri


Beri
addikt

Újabb közérdekű közlemény!
A logoutos írásom néhány topicra mutató linkkel együtt bekerült az első hozzászólásba, tehát azonnal látható mindenki számára, aki idetéved.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12945) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Egy 67nm-es panelbe keresek routert és hozzá usb adapter.A net (kábel) sebességét nem tudom (szülőknek kell), valahol 8 és 20Mbit között. Szomszédos szobába kell átvinni a jelet, egy fal van köztük.
Melyik router az, ami elbír a panellel?
Ezt néztem ki:
router: TP-Link TL-WR741ND
adapter: TP-Link TL-WN722N
Szerintetek ez jó lehet?

üdv.

(#12946) kittamama


kittamama
csendes tag

Üdv!
Digis nethez kellene 40/20-as olyan wirelesses router, amivel PC-re, laptopra és telefonra is meg tudnánk osztani a netet, de a PC-hez vezetékkel kellene. Az első hsz-ből TP-Link 741ND-t néztem ki, ez megfelelne nekem?

(#12947) Beri válasza profi (#12945) üzenetére


Beri
addikt

Látszani fog, net is átmegy majd rajta. Az, hogy a szomszédban mennyi marad a szokásos 40-50megából, nem lehet megtippelni előre, mindenesetre elég kell, hogy legyen.

kittamama: Vezeték nélkül maradéktalanul átvinni a teljes sávszélt nem fog sikerülni, de kábelen gond nélkül.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12948) profi válasza Beri (#12947) üzenetére


profi
aktív tag

Köszönöm, akkor ez lesz

(#12949) ladanyii válasza need (#12936) üzenetére


ladanyii
csendes tag

Szia need!

Kapcsold ki a router tűzfalát (vagy ha lehet, akkor az SPI csomagszűrést) és így próbálgasd, illetve használd pár napig. Ha megszűnik a szakadozás akkor a csomagszűrés lehet a bűnös...

Imre

(#12950) Brogyi válasza TESCO-Zsömle (#12940) üzenetére


Brogyi
senior tag

Megerősítve a panaszmentes működés. Müködik a wifi rész is 0-24-ben. Pontosabban ha nincs wifi forgalom akkor lekapcsolja.
Need-nél pedig gyanus a win7 vs. PC hardware. Emlékezz, gondod volt a suspend móddal is. Nálam sok szinű a paletta.Volt rutorrent(rtorrent), van utorrent,transmission, és persze van amiről nem tudok,mert minden felhasználó gépét nem ismerem. Ha akarod zsebre vágom a kis szervert, átviszem hozzád, és ha nem szakítja meg a vonalat akkor talán nem a router-t kellene piszkálni. Szerintem óriási az esély erre, de egy próbát megérne.Az UPnP-ből az alsó fölösleges.Nálam nincs is bekapcsolva.Utorrentes user nem panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.