Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) saphancs válasza kali (#11449) üzenetére


saphancs
aktív tag

:) köszi...
azt nem írtam az előbb, hogy főleg tölteni akarok majd filmeket meg ilyeneket (persze nem illegálisan :N ), akkor is ezt ajánlod? Függ ez egyáltalán ettől?

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#11452) kali válasza saphancs (#11451) üzenetére


kali
legenda

persze, hogy függ, húzós le-, és feltöltés esetén az erősebb hardveres kiépítésű router ajánlottabb! a tl-wr741nd már elég jó hardveresen! :K

(#11453) saphancs válasza kali (#11452) üzenetére


saphancs
aktív tag

:R Köszi... kicsit (jóvan nagyon) süti vagyok a témába... Szóval azt mondod, hogy ezen hasítani fog a letöltés (az adsl adottságaihoz mérten)? Mert ha rábólintasz, akkor mindjárt meg is rendelem...
Bocs a sok zaklatásért...

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#11454) kali válasza saphancs (#11453) üzenetére


kali
legenda

nyugodtan vedd meg, ár/érték arányban jelenleg nem nagyon lehet jobbat ajánlani, sokkal drágábbat meg felesleges, mert nem használnád ki!

(#11455) pierpont válasza pierpont (#11450) üzenetére


pierpont
csendes tag

sajnos a firmware frissítés sem segített, úgy látszik, ennyit bír a rendszer. köszi!

(#11456) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Hali, én 5 perce üzemeltem be az új TP WR1043ND routeremet és ennél egyszerűbb telepítési guideot kívánni sem lehet, ezeket azért írom mert a régi Netgeares routeremet már resetelni sem lehetett rendesen, szv most nagy az öröm :)

(#11457) WhiteWalker válasza kali (#11445) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

és van olyan router amin használható a gyári szoftver,ergo nem kell okositani , fut rajta a torrent kliens és állítható a sebességkiosztása userekre lebontva ( 80/30 diginetet osztanék 2 részre)és persze gigabites.... :F

mert egy asus wl 500gp- ra felszuszakoltam a dd-wrt-t rendszert,sőt fut a torrent is,csak a Qos része használhatatlan.... :W (mint eddig a legtöbb routerben)

azért kérdem hogy a tp-link tl-wr1043nd mennyire lesz használható ha felteszem az új "op.rendszert"

[ Szerkesztve ]

(#11458) Beri válasza WhiteWalker (#11457) üzenetére


Beri
addikt

A dd-wrt qos-ához még csak hasonló szintűt sem kapsz soho router gyári szoftverétől. Ha neked az használhatatlan, az nem a szoftver hibája.
A 1043ND gyári firmware-el is átviszi a 80/25-öt, qos is van, meg moddolási lehetőség is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11459) Questor


Questor
csendes tag

Sziasztok!

Router-t szeretnék beszerezni és kellene egy kis segítség hogy milyet lenne érdemes, mert egyáltalán nem értek a témához.
Internet-et és nyomtatót szeretnék wi-fi-n keresztül használni 2 notebookon.
Az internet 20/10-es Digi kábelnet, a nyomtató Canon Pixma MP640 a notebook wi-fi g-s szabványt támogat.
A lényeg, hogy az internet max sávszélen ki tudjam használni és ne kerüljön túl sokba 5-10K között gondolkodok.
Laikus fejjel a korábbi hozzászólások alapján az alábbiak a potenciális jelöltek:

TP-LINK TL-WR741ND
TP-LINK TL-WR841N
TP-LINK TL-WR841ND

A 2 841-es között igazából nem tudom mi a különbség...

Előre is köszönöm!

(#11460) Truman válasza Questor (#11459) üzenetére


Truman
senior tag

Itt szépen összefoglalták ezen router-ek tulajdonságait.
Gyakorlatilag, az általad felsoroltak közül bármelyik jó lesz. A TP-LINK TL-WR841 N / ND között csak annyi a különbség, hogy az N-nek nem leszerelhetőek az antennái. Ez ha nagyobb hatótáv kéne akár problémát is jelenthet, szóval nem igazán ajánlott vétel.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11461) Questor válasza Truman (#11460) üzenetére


Questor
csendes tag

Köszi a Választ!

logout-ot most sajna nem tudom megnézni, mert gonosz Websense blokkolja, később ránézek.

TP-LINK TL-WR741ND-ről azt olvastam, hogy 20/10-es internet-et csak 10/10-zel tudott küldeni ezért nem döntöttem még mellette viszont olcsóbb mint a 841ND és ha ez is tudja rendesen a 20/10-et akkor teljesen megfelelne.

(#11462) kali válasza Questor (#11461) üzenetére


kali
legenda

butaság, a tl-wr741nd jelentősen gyorsabb netes sebességet is képes átvinni, mint 20/10 megabit/sec!

(#11463) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Csak röviden elmondanám a történetemet. Vásároltam egy TP-Link 1043-as routert. Működött, működgetett. Vissza lehet olvasni, ebbe a fórumba is írtam elég sokat. Aztán ez a szépség behalt teljesen, mert a wifi felé nem adott egy bitet sem. Garanciában kaptam másikat, most pénteken, az pedig időnként lefagyott, időnként ledobott a wifiről. A mai nap folyamán sikeresen megváltam a második TP-Link 1043-as routeremtől. A kérdésem az lenne, hogy milyen routert ajánlotok, ami NEM Tplink, mert többet ilyet soha, és lehetőleg gigabites ethernet van benne, és a wifije tudja a 300mbitet. Az usb nem feltétel. Melyiket ajánlanátok a Linksys WRT320N esetleg Asus RT13, vagy 15, ne adj isten Belkin.

KÖszönöm a válaszokat előre is: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#11464) x123456 válasza Pribi (#11463) üzenetére


x123456
aktív tag

Ha a gyári firmware-rel akarod használni, akkor az Asus felejtős...

(#11465) Pribi válasza x123456 (#11464) üzenetére


Pribi
senior tag

Mondjuk a Tp-n is dd-wrt volt, nem gond beállítani.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#11466) Questor válasza kali (#11462) üzenetére


Questor
csendes tag

Okés, akkor a tl-wr741nd lesz a nyerő. Köszönöm!

(#11467) Beri válasza Pribi (#11463) üzenetére


Beri
addikt

a wifi felé nem adott egy bitet sem
Gyári szoftverrel?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11468) Pribi válasza Beri (#11467) üzenetére


Pribi
senior tag

Azzal is, es ddwrt-vel is. Tobb vevoeszkozzel is probaltam, minddel ugyanaz volt az eredmeny.

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#11469) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt én honnan tudom, hogy mit kell a router életre keltésekor kiválasztani net típusnak? Mert az oké, hogy én tudom h PPPoE a jelenlegi, de hol van az leírva, hogy mi a jó amúgy? Pl T-s kábelnetnek mi kell?

(#11470) Fidai


Fidai
csendes tag

Sziasztok, olvastam a router ajanlós blogot és az a kérdésem lenne, hogy ez a router:
TP-Link TL-WR940N
mennyiben jobb vagy rosszabb mint az ott 'középkategóriába' sorolt tplink routerek? melyiket érdemesebb inkább, azt vagy ezt a már ujabb változatát? Pontosabban TP-Link 841ND vagy TP-Link TL-WR940N ?(gondolom a márka az egyértelműen tp-link ahogy olvasgattam a topikot és N wifis kell) 25/5-ös net megosztására kéne 3 laptopra. Köszönöm, üdv :R

(#11471) Beri válasza Kolondrum (#11469) üzenetére


Beri
addikt

Megmondja a szolgáltató.

Pribi: Gondolom nem kell neked is linkelnem a blogomat, válassz valami másat. Ahogy visszaolvastam, kb. mindegy, mire böksz rá, nem fogja megoldani a problémádat.

Fidai: Első körben mindenképpen ND-t érdemes venni (tehát a 940N eleve kiesik), mindenből (a D a levehető antennát jelöli). A 741, 841, 941 között hw verziónként különbség van ([link]), de a legalapvetőbb a wifijük különbözősége.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11472) Fidai válasza Beri (#11471) üzenetére


Fidai
csendes tag

Értem, köszi és ez miért fontos hogy levehető legyen?(házon belül kell 15 méter max.) És ezek a hw különbségek jelentősek? Pl nagy jelentősége van hogy 4 v 8mb flash van benne? És akkor elég a 841nd vagy inkább 941nd-t érdemes? 3 gépre, torrent megy rendesen, hd videok streameles, voip, videohivás stb egyenlore 25mbit kabelnet-re.

(#11473) Dulcinea


Dulcinea
csendes tag

Amatőr vagyok tudom, de valaki megmondaná mi a különbség 1 2 3 4 portos routerek között?

(#11474) Beri válasza Fidai (#11472) üzenetére


Beri
addikt

Mindegyiknek van értelme, mindegyik megéri a plusz pénzt az alatta lévőkkel szemben. A levehető antenna is egy plusz lehetőség, ha egyszer egy másikat tekernél rá. Neked kell eldöntened, hogy mire van szükséged és mennyit szánsz rá. A flash nagysága a route-olás sebességét nem befolyásolja, viszont a 9132 és a 7240 között van difi. Egyébként a 741 is bőven több, mint amire szükséged van.

Dulcinea: LAN port = lyuk, ahová az utp kábelt dugod...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11475) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Rájöttem valamire, megosztom veletek. :U Adott egy N 300-as router és egy N-es noti. 54-el hajlandó csatlakozni alap helyzetben. Ámde, ha a titkosítást gyengítjük (pl WPA) és/vagy más típust választunk akkor már szépen csatlakozik és ráadásul 300-al, sőt valósan viszi is 70-80 megával. Kérdem én: Mi a fene köze van a wifi védelemnek a sebességhez?
Ha leírnám a két eszközt és a kettő közötti hercehurcát és azt az egyetlen beállítást amivel 300-al hajlandó menni biztosan fejre állnátok.
Üdvözlöm a router gyártókat és az ezer féle eszközt hozzájuk! :W
Hála ég a Tp link megkajolja 300-al a notimat (valós 160megabit a sebesség) akármit is állítok át (kivétel ha 1-es csatornán meg mert ott csak 130megával csatlakozik)

(#11476) kali válasza Kolondrum (#11475) üzenetére


kali
legenda

erősebb titkosítás = több munka a hardvernek!
egy szabványon belül nagy a szórás, főként akkor jelentkezhet a probléma, ha az n szabvány véglegesítése előtti (~ 1 éve) wifi modul van például a notiban, akkor aztán nincs rá garancia, hogy az n szabványos átvitel az teljes mértékben az lesz...
adott titkosítás betehet úgy szabványon belül két szélsőséges hardvernek, hogy egyik nem ismeri fel rendesen, hogy mire képes az ellenoldal - itt általában nem a router, hanem a wifi modul a ludas -, vagy olyat is láttam már, hogy a notiban lévő wifi modul energiagazdálokdási beállítása nagyobb terhelés - például húzós letöltés -, vagy a noti akkumulátoros használata során ledobta n szabványos átvitelről a modult g szabványos átvitelre! más extremitás is lehetséges, a technika ördöge mindenütt ott figyel, hogy kit mivel tud felidegesíteni... :)

(#11477) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

A TP-LINK TL-WR1043ND tudja az ap client-et, illetve a wds-t?

(#11478) forrest85 válasza Hauptmann (#11477) üzenetére


forrest85
senior tag

gyári fw-el szerintem biztosan nem. Moddoltal meg nem tudom. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11479) kali válasza Hauptmann (#11477) üzenetére


kali
legenda

wds alapban is van, az ap client mód már nehézkesebb a gyári firmware verzióval...

(#11480) Beri válasza Hauptmann (#11477) üzenetére


Beri
addikt

Kliens mód nincs alapból, de egy flash és minden megoldható :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11481) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok! Nem nagyon értek a témához, ezért is kérek segítséget. Arról van szó, hogy nagyjából a lakás középpontjában van egy D-Link DI-524 wifi router ami az adott helysgében fajin, de a ház többi helységében eléggé ingadozik a jel. Olyanra szeretném cserélni, ami stabíl jelet biztosít az egész házban három notebooknak. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyet érdemes venni. Az egyik ismerősöm ezt ajánlotta (TP-Link TL-WR941ND) de szeretnék másoktól is tájékozódni. Egyáltalán érdemes a D-Link DI-524-es routert lecserélni a fent említett TP-Linkre?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11482) kali válasza tamas84 (#11481) üzenetére


kali
legenda

igaz, a di-524 nem dobogós router, de ha g szabványos ellenoldalakkal használod, akkor hiába veszel 3 antennás n szabványos és mimo képes routert, nem lesz jelentős javulás, esetlegesen csak nagyon minimális, hiszen a g szabványos ellenoldalak nem képesek majd kihasználni az új router által adott többleteket! ha n szabványos ellenoladal(ak) is van(nak), akkor érezhető lesz/lehet a javulás, pláne akkor, ha mimo képes(ek) adott ellenoldal(ak)!

(#11483) tamas84


tamas84
csendes tag

Ja és az egyik notiba kéne egy hálókártya is, lehet hogy baromságot mondok, de olyan ami a pcmci foglalatba megy. Valami minőségi.

(#11484) Beri válasza tamas84 (#11483) üzenetére


Beri
addikt

Pl. [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11485) Jadro


Jadro
veterán

Egy megerősítést szeretnék. Olvasgattam és kezd tisztulni a dolog, de inkább még rákérdezek. Tehát egy wifi-t szeretnék routerrel fogni és továbbszórni, hogy a ház elhanyagolt részeiben is legyen térerő. Ha jól értelmezem ehhez nekem access point kell ugye? Pl egy ilyen.

Ez az ajánlott hardver vagy esetleg van jobb, másabb, olcsóbb stb?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#11486) Beri válasza Jadro (#11485) üzenetére


Beri
addikt

Van egy TP-LINK TL-WA730RE 150M Wireless Range Extender nevű AP, ami kifejezetten erre a célra készült. Árban kb. ugyanannyi, mindenre képes, amire egy sima AP, meg egy kis plusz, a range extender mode, amit egyszerűbb bekonfigurálni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11487) Jadro válasza Beri (#11486) üzenetére


Jadro
veterán

Szuper! Köszi a választ, utánaolvasok részletesebben. Ez lesz az én megoldásom, hogy a teraszon is legyen net és a hálóban se szakadozzon. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#11488) Kolondrum válasza kali (#11482) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az lehet, de nekem a DI-524-hez képest annyival lett erősebb a jel h számokban nem kifejezhető. (képletesen pozitív irányban)

(#11489) Hauptmann válasza Beri (#11480) üzenetére


Hauptmann
addikt

Melyik moddolt firmware-el tudja az ap client-et? X-WRT?

(#11490) Beri válasza Hauptmann (#11489) üzenetére


Beri
addikt

dd-wrt és openwrt is (az x-wrt egy open ui-val).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11491) Hauptmann válasza Beri (#11490) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, akkor a jövő héten majd meg is veszem a routert majd. Van valami magyar leírás ahhoz, hogy az X-WRT-t hogyan kell telepíteni? Látom, hogy két változat van (kamikaze, white russian), melyiket érdemes választani?

(#11492) Beri válasza Hauptmann (#11491) üzenetére


Beri
addikt

A főoldal szerint x-wrt-hez a 8.09.2-es openwrt buildet használják (legutolsó "végleges" relase), pedig az már a 10.03-nál tart. Ha egyáltalán nem akarsz semmihez nyúlni, csak kellenek a plusz funkciók, akkor flashelj fel egy dd-wrt-t, egyébként:
Openwrt telepítés: [link]
DD telepítés: ráflasheled a webuiból ezt és kész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11493) Norbo03


Norbo03
őstag

Hellosztok,

Tudnátok ajánlani vmi jó Routert? 20/10-s Digis netet akarunk szétosztani 4 fele...2 laptoba van wifi 1 másik laptopba meghalt a wifi egy másik meg egy asztali gép... Ez így h lehetne megoldani? Lehet kábelest meg wifist venni? Mert, ha nem akkor marad a kábelezés..., ebben az esetben kábelesből milyan ajánlanátok?

Előre is köszi a választ!

Üdv,
Norbo.

(#11494) sziada5925 válasza Norbo03 (#11493) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Szerintem a TP-Link WR941ND jó választás lehet.

Üdv: Ádám

(#11495) Beri válasza Norbo03 (#11493) üzenetére


Beri
addikt

[link]

sziada5925: Meg a WNDR3700 is ennyi erővel...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11496) sziada5925 válasza Beri (#11495) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Úgy gondoltam, hogy ár/érték arány. A listádat meg elmentettem, legközelebb azt linkelem.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#11497) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Egy 5 megás t-online netet szeretnék szétosztani 2 felé (asztali kábellel, laptop wifi), és az lenne a kérdésem, hogy milyen routert ajánlotok. ami a lényeg: ne nagyon szakadjon meg, torrent alatt sem. Használtan érdemes venni? Most tudnék egy Zyxel P-334WT-et 5 ezer ft-ért. Ja a max keret az 5 ezer ft... köszi előre is!

(#11498) Beri válasza Slyer (#11497) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11499) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok! T-kabel netet szeretnék megosztani Letöltés:15 Mbit/s, Feltöltés:1 Mbit/s.
Olyanra lenne szükségem amit vezetéken rá tudok kötni a PC-re, PS3-ra és az Xboxra, plusz van rajta WIFI a PSP-nek 802.11b Wi-Fi és a PS3-nak 802.11b/g Wi-Fi. Úgy be tudom állítani hogy mindenhova a teljes sávszélesség menjen?

(#11500) Beri válasza tomgabor (#11499) üzenetére


Beri
addikt

Neked is belinkeljem a listát, vagy megtalálod egyedül?
B szabványú wifin nem viszel át 15 megát, viszont a psp nem is haragszik majd meg érte :D

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.