Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) Gyúrma válasza Beri (#11950) üzenetére


Gyúrma
tag

Igen, de a port forward sem megy, mert a routeremben nem tudok port tartományokat beállítani, csak egyesével lehet portokat forwardolni, de abból is limitált darabszámút, viszont a progi egy százas tartományt jelöl meg, amit használna....

Erre esetleg tudtok megoldást?

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#11952) Zirowe válasza Beri (#11915) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na, ma megjött a cucc, és ahogy nézem ez a növelt sebességű (most az a GC vagy a gC?),mert 125mbps van ráírva.

Szépen beállítottam, de kb a bekapcsolás után már magától ment minden (érdekes, hogy nem kérte a mac címet amit klónozni kéne upc nethez, hanem megy minden anélkül is, míg ha beírtam a rendes mac címet a megfelelő helyre, akkor elment a net, de nem fontos, mert nélküle viszont megy, de érdekes).

A kérdésem a portforwardolással lenne kapcsolatos, mivel neten a modellre vonatkozóan hiányos leírásokat találtam, és picit eltér a régi asus routeremtől, ha tudnál segíteni.

Így állítottam be.
A két fix ip ugyanazt a gépet takarja, csak az egyik a lan, a másik a wifi kártya, így nem kell mindig állítgatni, a gépeknek meg ki van osztva rendesen a fix ip.
Jó ez a portforwardolós beállítás?
Mert a netes ellenőrző szerint nincs megnyitva az a port.
Nat menüponton belül mást nem állítottam be.

Esetleg a többi beállítás, hátha rendben vagyok velük:
radio powerre beraktam egy 9est a 18ból, ne küldje teljes erővel, közel vagyok:), és ezzel kb az egész lakást lefedem max sebességgel, kíváló vétellel, akkor ez jó, nem?
A másik, hogy lease time-nál (ip configon belül, dhcp servernél) a max, amit be lehet állítani az 86400 (bár nem tudom mi az egysége:) ), míg az előző routerban volt olyan opció, hogy forever, tehát fixen maradjon az az ip kiosztva.
Itt ezzel nem lesz gond, hogy csak 86400ra lehet állítani?

Előre is köszi!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11953) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem,hogy egy 100 megabites router le és fel írányba is tudja hozni a sebességet egyidőben vagy ilyenkor feleződik a sebesség 50/50-re?

(#11954) need


need
addikt

sziasztok...

Szeretnénk magamnak egy jó kis routert viszont nem nagyon ismerem ezeket!
80/25 digis netem van! Maga a routert egyenlőre csak vezetéken akarom megosztani
a multis lejátszómmal és a tévémmel!
Két m.társamnak is TP-Link TL-WR1043ND van és azt mondják jó választás!
Erröl már itt korábban érdeklödtem!

Ma viszont az egyik fórum társam Linksys Wireless-N WRT320N [link] ajánlotta a figyelmembe!
Furcsa módon nem látom benne a PPOE ami nekem van a Diginél!:(

Mi erről nektek a véleményetek?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11955) bivalyolo válasza need (#11954) üzenetére


bivalyolo
őstag

Furcsa módon nem látom benne a PPOE ami nekem van a Diginél!:(

de ezt miért kéne látni? :F
tudja ez azt ne félj ;)

"Let's agree to disagree!"

(#11956) need válasza bivalyolo (#11955) üzenetére


need
addikt

ok..

jó választás ez a készülék?

vagy egyáltalán van itt külömbségek
pl. Linksys WRT160NL TP-Link TL-WR1043ND

vagy oly min1 hogy melyiket veszem?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11957) bivalyolo válasza need (#11956) üzenetére


bivalyolo
őstag

tp link is teljesen jó.

"Let's agree to disagree!"

(#11958) Alex91 válasza need (#11956) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mindegy, hogy melyiket veszed :). Nekem is WRT-320n van a gigabites LAN-ja miatt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11959) need válasza Alex91 (#11958) üzenetére


need
addikt

ha nem gond majd szeretnélek gyötörni a routeredel kapcsoltban privátban:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11960) Alex91 válasza need (#11959) üzenetére


Alex91
félisten

WiFi-t kerdezheted, azt nem hasznalom :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11961) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!
Valahol már lehet olvastam, de nem emlékszem. UPC 120-as netre a TP-LINK TL-WR1043ND router jó, igaz?

(#11962) Beri válasza Gyúrma (#11951) üzenetére


Beri
addikt

Ha a router nem akarja az igazságot, venni kell egy tiszességeset, nincs más megoldás. A listámban bármelyik megoldja, amire szükséged van.

Edenyke: 520gC = 520GC
Épp most értem haza, build 15437 up and running :)

Ugyanazt a portot több IP-hez nem tudod megadni (vagy hát meg tudod - meg is tetted - csak nem érsz el vele semmit). Ha mindenáron ugyanazon a porton akarsz mind a két kapcsolattal látszani kívülről, engedélyezd az upnp-t, aztán kérjen az alkalmazás magának portot (ha tud).

A lease time meg nem számít, ha úgyis le vannak fixálva az IP-k.

wagi: A jelenleg piacon lévő 100as routerek portjai full-duplexek, tehát a teoretikus 100Mbit mind a két irányba mehet egyszerre. De WAN-LAN és LAN-WAN irányban úgysem a port lesz a szűk keresztmetszet.

need: Igen, "van itt külömbségek". A 1043 és a 160NL hasonlóságairól nemrég volt szó, a 320N meg benne van a listámban. Olvasgass kedvedre.

II-Adi: Igen.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11963) Zirowe válasza Beri (#11962) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kösz, nagyon úgy látszik, hogy fel teszem most a dd-wrt-t, mert tegnap éjjel ugyanazt a hülye hibát tapasztaltam, ami miatt lecseréltem a régi vezetékes asus routeremet: bizonyos időközönként (1-2naponta, de van, hogy naponta többször is) megszakad a net (modem tesztelve lett, nem azzal van a gond, ha csak modemre vagyok dugva, akkor napokig nem szakad meg), és csak az áramtalanítás segít.
Tegnap éjjel azt írta a log, hogy elvesztette az ip-t, és a szolgáltatótól nem kapott újat..
Áramtalanítás--> megy megint.
Nem tudom felfogni, hogy ez mitől lehet.
Remélem az új fw megoldja a problémát, de nagyon gyanús, hogy már két router is ugyanazt a hibát hozza elő.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11964) Sh@dowMAN007


Sh@dowMAN007
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy N-es wifi routert a digi netemhez.

Ami számomra fontos: 1:megbízhatóság
2:sebesség korlátozás (legalább a wifire)
3:torrentet bírja

Amire gondoltam:
[linksys-wrt160n]
[asus-rt-n12]
[asus-rt-n13]
TP-Link TL-WR1043ND

Véleményeket, hozzászólásokat várok.

üdv: Shadow

[ Szerkesztve ]

(#11965) Beri válasza Sh@dowMAN007 (#11964) üzenetére


Beri
addikt

Az utolsóra szavazok. A legtöbb szolgáltatás egységnyi pénzért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11966) Sh@dowMAN007 válasza Beri (#11965) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

:C

(#11967) fullhause


fullhause
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Most T-hom-nál vagyok 4Megás nettel ,asztali gép vezetéken laptop wifin Tp-Link 54m-es routerrel.
Sok problem nem volt néha dob a router,de nem zavaró.
Átállok Digire 20Megás –ra úgy kell megoldanom ,hogy az asztali is wifin legyen.
Szerintetek elég vennem egy 54M-es usb-s adaptert az asztali gépbe és akkor ez a router kiszolgálja mindkét gépet vagy ,érdemes fejleszteni egy új 150M-es routerbe és egy ugyanilyen 150M adapterbe?
Jobb ,gyorsabb,stabilabb lesz?
Köszönöm!

(#11968) kali válasza fullhause (#11967) üzenetére


kali
legenda

az g szabvány 54-es jelölésű eszközei ~ 20 megabit/sec sebesség környékén visznek át valósan, tehát a gyakorlati maximális sebesség környékén leszel, de attól még esetlegesen elég lehet a router - ami milyen is? mert az sem teljesen mindegy...
a 150-es jelölésű wifi eszközök azok már nem g, hanem n (lite-n) szabványosak, jóval gyorsabb átvitelt tesznek lehetővé - ha a neted sebessége jelenleg nem is igényli/használja ki ezt, azért a két munkaállomás között nem mindegy, hogy mennyi az átviteli sebesség, ha direkt hálózatban vannak! arról nem is beszélve, hogy például már a tp-link tl-wr740n/tl-wr741nd 150-es jelölésű routerek az olcsóságuk ellenére is erősebb hardveres kiépítésűek, mint például a tl-wr3xxx(x)/tl-wr5xxx(x) szériás routerek, így nem csak gyorsabb átviteli sebeeségre képesek megfelelő ellenoldal esetén, de a terhelést is jobban bírják, és nagyobb stabilitás várható!

[ Szerkesztve ]

(#11969) fullhause válasza kali (#11968) üzenetére


fullhause
csendes tag

TL-WR340GD a router ,akkor tehát elég hozzá egy ilyen adapter: TL-WN422GC 54M?
Köszi.

(#11970) krealon válasza wagi (#11953) üzenetére


krealon
veterán

Működési beálíitástól függhet.
Ha a router adott portja Full Duplex módban megy, akkor elvileg mindket iránnyba képes a teljes sebesség átvitelére (100Mb adás, 100 megabit vétel).
Ha a port Half Duplex módban működik, akkor egyszerre csak egy irányba áralik az adat egy időben, tehát a két irányú forgalom összege nem lehet több 100Mb -nél (ha mindkét irányba megy adat, akkor elvileg 50/50Mb is lehetséges).

Az internet és a helyi hálózat (WAN-LAN) átvitel sebességéhez hozzátartozik a router processzorának sebessége is, hiszen cimfordítást (NAT) kell végeznie. Gyakorlatilag az adatcsomagok forrás- vagy célcímét kel átírnia a kapcsolati táblázat alapján.

(#11971) kali válasza fullhause (#11969) üzenetére


kali
legenda

elég - bár a tl-wr340gd elég gyengécske, pppoe kapcsolat melletti két wifi csatlakozású munkaállomás már (le)terheli rendesen - pláne ha húzós letöltés is megy - ezért a wifi stabilitás terén előfordulhatnak majd problémák...

(#11972) fullhause válasza kali (#11971) üzenetére


fullhause
csendes tag

Persze,hogy megy a letöltés mint ahogy mindenkinél.
Azért én úgy érzem megérné váltani.
Ha már lesz egy normális sebességű netem menjen is rendesen,stabilan.
Tp-link tl-wr740n/tl-wr741nd 150-es-ezeket ajánlottad,elég láma vagyok ehhez,párszáz forint a különbség,miért is?

(#11973) kali válasza fullhause (#11972) üzenetére


kali
legenda

akkor pláne érdemes váltani az erôsebb hardver miatt is!
az árakat ne nézd, gyakran nem sokat segít az eligazodásban...
a két router látványos különbsége a cserélhetô antenna a "d" jelölésû javára!

(#11974) ikiviki válasza Sh@dowMAN007 (#11964) üzenetére


ikiviki
aktív tag

Legjobb most U.S.Roboticks router..

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=ikiviki&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#11975) Brogyi válasza ikiviki (#11974) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mondd a tipust had legyek okos.

(#11976) fullhause válasza kali (#11973) üzenetére


fullhause
csendes tag

Köszi a segítséget.
Akkor a következőket rendelem.

TP-LINK TL-WN722NC 150M Wireless USB adapter+ 4 dBi antenna+USB bölcső
TP-LINK TL-WR741ND 150M wireless router

(#11977) kali válasza fullhause (#11976) üzenetére


kali
legenda

:K amúgy nincs mit! ;)

(#11978) Sh@dowMAN007 válasza ikiviki (#11974) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

Az lehet, de kishazánkban évek óta nem kapni vagy, ha igen az nekem lassú (300 Mbps kell).

(#11979) krealon válasza Zirowe (#11952) üzenetére


krealon
veterán

Nem adtál meg local portot.
Azon kívül honnan tudja a router a fenti beállitásból, hogy az internet felől a 22689-as portra irányuló kérést melyik belső hálón levő IP-re kell továbbítani?

(#11980) Atimester válasza fullhause (#11976) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia Fullhause!

Megvetted már a TP-LINK TL-WR741ND 150M típusú wireless routert?
Mik a tapasztalataid?

[ Szerkesztve ]

Attila

(#11981) abirtha


abirtha
csendes tag

Nemrég cseréltem a régi Edimax routeremet, mert nagy forgalomnál állandóan dobta a kapcsolatot. Vettem helyette egy TP-Link TL-WR741ND-t. Igen ám, csakhogy míg az Edimax esetében az ADSL teszt elérte a szolgáltató által írt 1,5Mbps maximumot, addig a TP-Link csak 9,4Mbps-t produkál. Egymás után többször teszteltem mindkettővel, úgyhogy nem az ADSL aktuális terheltsége a szűk keresztmetszet. A router-PC LAN kapcsolat 100 megabites, azt is ellenőriztem. Toltam Firmware frissítést is, de nem segített. Néztem a router beállításaiban a "Bandwith Control" részt, oda is beírtam a szolgáltató által megadott adatokat, de semmi. Létezik, hogy a TP-Link nem képes többre?

(#11982) abirtha válasza abirtha (#11981) üzenetére


abirtha
csendes tag

A maximum nem 1,5, hanem 15 Mbps...

(#11983) Atimester válasza abirtha (#11982) üzenetére


Atimester
aktív tag

Melyik szolgáltatónál vagy most?
És milyen csomagban?

Attila

(#11984) kali válasza abirtha (#11981) üzenetére


kali
legenda

nem létezik, a tl-wr741nd a sokszorosára képes!

(#11985) Atimester válasza kali (#11984) üzenetére


Atimester
aktív tag

Én is ezt olvastam valahol.
A TP-Link tl-wr741nd routert ajánlották digikábeles internethez.
Pedig ott még az alap csomag is 20/10 Mbit/s sebességű.

Attila

(#11986) gprspeter


gprspeter
senior tag

Na, megvettem a TP-Link-1043ND routert.
Wifin használom, ezzel a kártyával:
4965 WLAN PCI Express Mini-Card
Mind kettő elméletileg 300Mbps-re képes, nekem azonban csak 150Mbps-en megy...
A 120/10 UPC netből a gépen ennyi lesz:

Kipróbáltam 3db egyforma 5dBi antennával, az RSII pont semmit nem változott.
Lehet ezt a sebességet feljebb tornászni?
Egy Netgear 3700-el lehetne gyorsabb?
Mitől jobb ha DualBand?
Köszönöm a segítséget! :R

(#11987) krealon válasza gprspeter (#11986) üzenetére


krealon
veterán

Sajnos a 150M jogos, ugyanis a hálókártya leírásában ez szerepel:
"The Wireless 4965 PCI Express WLAN Mini-Card from Dell™ is an embedded 802.11 a/b/g Draft-N network adapter"

(#11988) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Olyan kérdésem lenne,hogy mi lehet a probléma, ha a wifi rouer kb 8-10 percenként megáll. Ilyenkor nem érem el még http://192.168.2.1/index.asp ezen keresztül sem. Utána megnézem a leírását és egy olyan van legalul,hogy dns restart... Mi lehet a baj? Edimax Br 620 4wg.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#11989) Beri válasza gprspeter (#11986) üzenetére


Beri
addikt

150es kapcsolaton az a ~30Mbit nem olyan gagyi, viszont lehetne több is (40-50 közé fel lehet tuszkolni). Ha a hálókártyád nem csatlakozik fel 300-on, vehetsz akármilyen routert, nem nyersz vele semmit. A dualband meg annyit jelent, hogy tud 5GHz-es sávon is kommunikálni az eszköz, sebességnövekedéshez nem vezet (kivéve, ha annyira tele van interferenciával a 2.4-es sáv, hogy gyakorlatilag használhatatlanná válik).

membrandj: Nem próbál valaki véletlenül betárcsázni LAN-on belülről?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11990) membrandj válasza Beri (#11989) üzenetére


membrandj
nagyúr

Csak én vagyok lan-on keresztül bent, wifin keresztül próbál a lenti gép, de ennyi:S Most kapott egy resetet elvileg, azóta jó..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#11991) gprspeter válasza Beri (#11989) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm a választ!
Akkor ezek szerint a noti wifije a leggyengébb láncszem...
Hogyan lehetne egy kicsit feljebb tuszkolni?
Tudom nem ebbe a topikba tartozik, de tudna valaki WLAN PCI Express Mini-Cardot ajánlani, amelyik valóban N-es? :R

(#11992) Beri válasza gprspeter (#11991) üzenetére


Beri
addikt

Én még próbálnám reszelgetni a már meglévőt. Újabb driver, kis guglizás, stb. Mennie kéne 300at is.
Egyébként mért annyira kevés ez a 30Mbit? Böngészni bőven jó, másat meg úgyis kábelen csinálsz (remélem). 120Mbitet úgysem tekersz át wifin... esetleg egy szálon, tökéletes jelszint mellett, nulla zajjal, egy tüske erejéig...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11993) gprspeter válasza Beri (#11992) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem kevés...
Hajt a kíváncsiság, hogy miért nem, és mivel lehetne kihajtani.
Ha nem is maxon, de határeseten.
De, mindent ezen csinálok! ;)

(#11994) Beri válasza gprspeter (#11993) üzenetére


Beri
addikt

Jellemzően 80Mbit körül lehet tartósan adatot forgalmazni 300as kapcsolattal 40MHz-es channel width mellett, 100%-os jellel egy irányba. Ha nálad ez határeset...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11995) vargalex válasza abirtha (#11981) üzenetére


vargalex
félisten

Próbáld meg kikapcsolni a Bandwidth control-t, ha még nem tetted meg.

Alex

(#11996) Badb0y


Badb0y
addikt

Melyik a legolcsóbb router, ami rendelkezik USB-vel (nyomtatómegosztáshoz) :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11997) Beri válasza Badb0y (#11996) üzenetére


Beri
addikt

Gyári szoftverrel az asus wl-520gu.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11998) Badb0y válasza Beri (#11997) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezzel lehet valami probléma ?

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11999) Beri válasza Badb0y (#11998) üzenetére


Beri
addikt

Pl. hogy nem megy a link :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12000) Beri válasza Badb0y (#11998) üzenetére


Beri
addikt

Az csak 3G modemmel tud bánni usb-n.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.