Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) tomgabor válasza Beri (#11500) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm már csak a kettő közül kell választanom:
a, nem veszek
b, megkérdezem máshol.

(#11502) Beri válasza tomgabor (#11501) üzenetére


Beri
addikt

A fölötted lévő hozzászólásban linkeltem be a listámat, gondoltam nem kell újra. Minden árkategóriában találsz itt megoldást 3500 forinttól 30+ezerig. Nem tudom, mi ezzel a baj...
Ha azt akarod, hogy minden kliens megkaphassa akár a teljes sávszélességet, semmit nem kell beállítanod. A PSP-d b-s wifije meg nem tud 15Mbitet, viszont a PSP-d is összefosná magát alatta. Nem kéne sértődöttet játszani, ha már a keresőt sem tudod/akarod használni...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11503) Seraf723


Seraf723
csendes tag

sziasztok
szeretnék beszerezni egy routert, hogy megosszam a cuccokat a gép és a tv között de hogy azért a netem is megmaradjon a jó öreg 60megás sebességen :D erre a célra kéne nekem valamilyen max 10-12ér ti mit ajánlanátok, egyáltalán lehet ennyiért megfelelőt szerezni? :D

(#11504) Beri válasza Seraf723 (#11503) üzenetére


Beri
addikt

[link]...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11505) tomgabor válasza Beri (#11502) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ezt néztem ki csak jó lesz ha nem akkor eladom neked. Nem akarsz véletlenül kezet fogni Xirtam kollégával ő olyan hogy Google a barátod Wiki a barátnőd, lehetne egy új topik aminek az első hozászolásában ez állna: Ne kérdezz semmit itt van mindenre a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#11506) Beri válasza tomgabor (#11505) üzenetére


Beri
addikt

Igen, jó lesz.
Hidd el, segítek szívesen, ha valakinek olyan megoldásra van szüksége, ami nem szokványos. Mindenki más számára az esetek túlnyomó többségében elég az a lista, megtalálják benne az internetkapcsolatukhoz megfelelő modellt. Közvetlenül fölötted linkeltem be utoljára, nem akartam ismételni magam. Végülis a fórum azért van, hogy megtaláld azokat a beszélgetéseket, ahol az emberek ugyanazt a kérdést tették föl, amit te is szeretnél. Senki nem akar kioktatni, csak már egymilliószor válaszoltunk ugyanarra.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11507) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Egy olyan wifis routerre lenne szükségem ami megbizható, erős a jele és tudjon torrentklienst is.

Nekem idáig a Linksysek bejöttek, de a tp-link ről is elég sok jót olvastam.

(#11508) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Milyen "olcsó" wifis routert vegyek, amin végre lehet hajtani usb modot? Egy rtorrent normálissn elfusson vele 5-10 torrenttel, ezen kívül adsl 5Mb-es netet osztanék meg vele wifin wpa2 titkosítással! Semmi másra nem akarom használni!

(#11509) m0thman


m0thman
csendes tag

Sziasztok,
Van-e itt valakinek tapasztalata T-Home-os 50/25-ös ill. 80/40-es Optinet hálózaton Linksys WRT320N router-rel? Mennyi a valóban elérhető le- ill. feltöltési sebesség LAN-on a router-en keresztül?

(#11510) Beri válasza csuki00 (#11507) üzenetére


Beri
addikt

Gyári szoftverrel? Milyen kapcsolathoz?

tukko1: 1043ND. Esetleg ha forrasztanál, 941 v2.

m0thman: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11511) discrate


discrate
aktív tag

sziasztok,

tp link 741 ng-t szereztem be, kábelnetem van, de hiába követtem a beállítási javaslatokat, kábelen keresztül az 5mbites netem kb 3.5-lel jön. wifin keresztül megvan a teljes sebesség.
ez mitől lehet? és hány wifis eszközt tudok rácsatlakoztatni (fizikai határ)?

[ Szerkesztve ]

(#11512) Beri válasza discrate (#11511) üzenetére


Beri
addikt

Azért mérsz 3.5öt 5 helyett, mert:
1. valami zabálja a sávot mérés közben
2. valaki zabálja a sávot mérés közben
3. simán hülyeséget mér a speedtest, ahogy szokása

Wifin annyi klienst csatlakoztathatsz fel elméletileg, ahánynak IP-t tudsz osztani. Tehát sokkal többet, mint amennyi eleve fizikailag befér a lakásba :DDD (xxx.xxx.xxx.1-xxx.xxx.xxx.255-ig).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11513) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Upc nethez kellene egy panel lakásba egy wifis router,elfogadható áron.
Mit ajánlanátok?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11514) csuki00 válasza Beri (#11510) üzenetére


csuki00
tag

Egy 10/2 megás nethez kellene, de nem baj ha többet tud. Sajnos nálunk ez a legnagyobb elérhető csomag.

Igen örülnék, ha nem kellene vele buherálni. De ha úgy jelentősen lehet spórolni akkor belenyúlok én:D

köszi

(#11515) sziada5925 válasza beci (#11513) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Üdv!
Attól függ, milyen upc nethez kell, és hogy mennyit szánsz rá. Irányadónak itt van Beri router listája

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#11516) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Napokban köttettem Digi 80/25öt, de a mostani TP-Link TL-R402M routerem nem tud csak 50megabitet.
Milyen router ajánlanátok, 5-8k között ami tudná ezt? Elvileg a mostani is 100megabitet tud...

(#11517) Beri válasza csuki00 (#11514) üzenetére


Beri
addikt

Ha van kedved openwrt-t flashelni, akkor 1043ND. Ha nincs, akkor asus n13u, vagy n16.

Erdei88: 5-8k között semmilyet, még mindig a 1043ND a minimum árban.
A mostanidnak OK, hogy 100Mbites portjai vannak, de ez még nem jelenti azt, hogy a router bírja procival ezt a tempót route-olni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11518) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
nmost fogok bekotni upct 15megabites ami az elso 6 honapban 30as lesz, szeirntetek a köv ket router kozott melyiket valasszam? vagy valami egyeb tipp?
- TP-Link 741ND
- Tp-link TL-WR841ND

Üdv
balazs

(#11519) kali válasza bazsimano (#11518) üzenetére


kali
legenda

bőven elég lesz a tl-wr741nd :K

(#11520) Erdei88 válasza Beri (#11517) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem nincs szükségem wifis routerre. Olyat nem tudnátok ajánlani ami sima mezei vezetékes?
A 841ND sem tudja vezetéken a 100at?

[ Szerkesztve ]

(#11521) bazsimano válasza kali (#11519) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a valaszt! es meg egy kerdes, a tplinkek mennyire "kompatibilisek" a hp laptopokkal? vagy ez hulye kerdes? cska azert mert jartam mar ugy, hogy vettem egy us robotics routert, es sehogy sem lehetett osszehozni a laptoppal...
elore is koszonom a valaszt!
b.

(#11522) kali válasza bazsimano (#11521) üzenetére


kali
legenda

sajnos szabványon belül is vannak/lehetnek anomáliák, egy több összetevő függvénye, de azért szinte mindig van (rész)megoldás a problémára (firmware és illesztők frissítése, beállítások finomhangolása)! a laptop milyensége nem fontos, a routernek inkább az számít, hogy milyen wifi modul dolgozik (típus - ebből adódóan szabvány, chipset...stb) abban a notiban! ha például csak g szabványos modul van benne, akkor a szabvány korlátjából adódóan nem fog átmenni a 30 megabit/sec valós sebesség, hanem csak ~ 20 megabit/sec! más szempontból szerintem nem lesz probléma, a notiban lévő wifi modul illesztője legyen friss - valamint a chipset is számíthat -, valamint a router illsztője is kerüljön frissítésre, ha nem az utolsó kiadott firmware verzióval kerül eladásra, és akkor nem lesz gond, a többi már csak beállítás kérdése!

Erdei88; napjainkban olcsóbb kategóriában hardveres kiépítés és ár szempontjából szerintem nincs értelme vezetékes router vásárolni, ha nem kell a wifi, akkor kikapcsolod és kész! 100 megabit/sec sebességet valósan egyik 100-as router sem képes routolni, még a gigabit képes tl-wr1043nd belsejével rendelkező megfelelő verziós tl-wr941nd típus sem - mert sajnos több korlát is van - de legjobban ez közelíti meg az elméleti maximális sebességet!

[ Szerkesztve ]

(#11523) bazsimano válasza kali (#11522) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyon koszonom a kimerito valaszt! akkor mar keresem is hogy merre vasaroljam meg a routert. Igen en is gondoltam, hogy csak a wifi chipset szamit, csak mivel otthon van a laptop :) nem nagyon tudom pontositani a dolgot!
Koszi megint a valaszt!
üdv
balazs

(#11524) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Az alábbi D-link DR-855 routerrel kapcsolatban lenne kérdésem:[link]

Érdekelne, hogy van e szerintetek mód egy usb-s külső vinyó rákötésére, illetve valamilyen firmwire módosítással torrent-klienst futtatni?

Xbox GT: nozsolt

(#11525) kali válasza bazsimano (#11523) üzenetére


kali
legenda

ahol elérhető közelségben a legolcsóbb! (árukereső, árgép...stb segíthet!) :)

(#11526) bazsimano válasza kali (#11525) üzenetére


bazsimano
őstag

igen már meg is találtam, hogy melyik a legmegfelelobb bolt kozelseg es surgosseg miatt :)))

egy kicsit off topic, hiszen annyira gyorsan jott a segitseg...szoval egy olyan kerdesem lenne, hogy van nehány vinyóm különböző méretűek egy 3-4 darab, és a kérdésem, hogy hogyan tudnám oket használni, lés ne kelljen kidobni oket? ugy hogy laptopom van! szoval valami külön "doboz" vagy hasonló tipp?

nem tzudom, hogy érthető-e a kérdésem, :)))
koszi
b.

(#11527) ert012


ert012
csendes tag

Halihó,
egy kis segítségre van szükségem! A problémám röviden:

Van egy TP-LINK TL-WN821N usb adapterem (legfrissebb gyári meghajtóprogram) és egy TP-LINK WR1043ND routerem (legfrissebb gyári firmware-vel)

kb. 2 m-re vannak egymástól, fal nincs köztük, a csatornán csak ez a két eszköz van.
acer 5920G laptopon vistán futnak, aminek a beépített wifi-je (ami max. g-s) az eszközkezelőben le van tiltva ugyanis a BIOS-ban csak az időt, és a boot-ot lehet piszkálni. A router N only-ra van állítva, WPA2 AES.

digi topnetbből (PPPoE) 80/25-ből wifin kb. 20/15 jön át!

:O

(#11528) vargalex válasza nofi (#11524) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A DIR-855-ben UbiCom CPU dolgozik, alternatív firmware nem létezik hozzá.
Egyébként, ha jól tudom külső vinyó köthető rá, de csak a saját SharePort alkalmazásával látható. Ráadásul egyszerre csak 1 kliens férhet hozzá.
Ha torrentezni szeretnél, akkor a márkán belül a DIR-825 (B1/B2) javasolt.

Alex

(#11529) nofi válasza vargalex (#11528) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm a választ! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11530) kasza blanka válasza tomgabor (#11505) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

jó lesz. nálam több mint 1 éve megy, a teljes 80mbit átjön vele. linkelhetek screenshotot 10mbyte/secc-es torrent letöltésről :)
n only módban, közepes sugárzáson wifin is átmegy olyan 50mbit két szoba között panelben (8m táv).

de ha gondolsz a jövőre, akkor 1043-ast veszel.

[ Szerkesztve ]

(#11531) dr.bubo válasza bazsimano (#11526) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ilyen külső mobilrack-ba teheted a vinyóidat: [link] :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11532) csuki00 válasza Beri (#11517) üzenetére


csuki00
tag

Az asus n13u-asnál egy usb hubbal rátudok kötni több dolgot is? (scanner, nyomtató, hdd)

(#11533) Beri válasza csuki00 (#11532) üzenetére


Beri
addikt

Igen, de lehetőség szerint saját tápos hubot vegyél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11534) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap vettem olcsóért egy NETGEAR WPN824 + NETGEAR WPN111 kombót egy UPC 60/6 nethez. Ma vissza is vittem, és visszakértem a pénzt, mert 22Mbit/s tudott a 60-ból. Igaz ez egy G-s router, de 108 Mbit/s van feltüntetve a dobozán (USB vevőnek is), amit meg is magyaráznak hogy miért ennyi. Az eladó is állította (PH apróból vettem) hogy jó lesz a netemhez, csak is ezért vettem meg.
Egy teljes éjszakát "szivattyúztam" vele, hogy mi lehet a gond a sebességgel. Rájöttem több óra próbálkozás után, hogy semmi, mert ez ennyit tud, ha a fejem tetejére állok akkor is. 22Mbit/s is úgy tudott, hogy mellette egy google-t se lehetett megnyitni olyan terhelt volt a sávszélesség. Nagy csalódás volt, de a lényeg, hogy az eladó korrekt volt, és visszaadta a pénzt.

Úgy néz ki nálam csak az asztali gép, és a Samsung Wave telóm használná a WiFi-t. Más egyelőre nincs.
Olyan routert szeretnék viszonylag olcsón, ami fizikálisan is tudja WiFi-n keresztül a 60 ill. a 100Mbit letöltési sebességet (lehet csomagot fogok váltani) UPC-s nettel, stabil legyen a jel, és ami a legfontosabb, ne laggoljon, ne dobálja el a kapcsolatot, mivel elég sokat játszok online FPS játékkal (Batlefield Bad Company 2), és itt a lag kizáró tényező.
Mellényúlni még1x nem akarok, ezért kérdezlek titeket, hátha tudtok ajánlani 1-2 tipust.

Olyan véleményt is hallottam az egyik szám.tech. bolt szervízesétől, ami végképp elbizonytalanított, hogy a WiFi-s netnél a lag nem kiküszöbölhető, tehát online FPS játékhoz a legjobb a kábel. Nem kapkodtam, hazajöttem vásárlás nélkül, mert mindenképpen utána akarok járni a dolognak! :K
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11535) Jag válasza zack (#11534) üzenetére


Jag
senior tag

Ezek elméleti sebességek, amiknek jó, ha a felét tudják valójában. Neked valamilyen "N"- es router kell, pontos típust majd valaki hozzáértő mond.

FPS-re wifit felejtsd el. Ha 100%-os a jel, akkor is nagyobb lesz a pinged és ingadozó. (Tapasztalat) Ráadásul a wifi jel csomószor megszakad, még a legjobb eszközökkel is.

(#11536) Coolmat válasza zack (#11534) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ha tényleg azt tervezed, hogy váltassz 120-as fiberre, akkor min. egy ilyet kell venned, hogy átférjen rendesen a sávszél. Wifin ezzel is max. 80 Mbit körül fogsz mérni a legideálisabb esetben, és azt is csak akkor, ha 300Mbit-es N-es kártya van a gépedben. Az online játékoknál pedig azt tapasztaltam, hogy ha megfelelően stabil a kapcsolat, akkor nem vehető észre max +5 ping a vezetékes megoldáshoz képest, de ezt neked kell kitapasztalnod, hogy mennyire lesz jó wifin.

(#11537) bazsimano válasza dr.bubo (#11531) üzenetére


bazsimano
őstag

igen igen, valami hasonlora gondoltam en is, csak ugy mondjuk hogy egy "hazban" van 3 vagy 4 vinyonak hely...mondjuk...es hogy ne kelljen darabonkent venni egy ilyen kulso racket, nem tudom, hogy egytalan letezik-e ilyen :)

(#11538) interbalu


interbalu
csendes tag

Sziasztok!

Melyik routert tanácsoljátok a következő célra?
- tudjon wifi-t
- nyomtatószerverként is tudjon működni
- torrent fájlokat is tudjon letölteni
- 2 db usb (lehet egy is, ha USB HUB-al megosztva felismeri a nyomtatót és a winyót is)

Ha lehet akkor nem alegdrágább kéne. Néztem az ASUS-kat, de valami olcsóbb is jó lenne.

Köszi

(#11539) kali válasza zack (#11534) üzenetére


kali
legenda

a g szabványos eszközök 54-es jelölés esetén ~ 20 - 22 megabit/sec sebességet tudnak valósan! (az 54 megabit/sec az elméleti maximum, annak sajnos nem sok köze van a valós jellemző sebességhez!) adott router 108-as jelölésű, tehát a g szabványon belül kezel egyfajta kiterjesztést (super-g és társai), amivel némileg felgyorsul a sebesség a sima 54-es eszköz jellemző sebességéhez képes, tehát ~ 20 - 22 megabit/sec helyett ~ 25 - 26 megabit/sec is átvihető, de ennek feltétele, hogy az ellenoldali wifi modul is kezelje azt a kiterjesztést, amit a router! ha az ellenoldali wifi modul csak sima 54-es, akkor marad a jellemző 20 - 22 megabit/sec! (125-ös jelölésű routerel és azonos super-g képes ellenoldallal vittem már át valós terhelés alatt 28 megabit/sec sebességet, de az volt a maximum!)
60 megabit/sec wifi hálózaton történő átviteléhez már n szabványos ellenoldalak kellenek! a 150-es jelölésű lite-n eszközök esetében pont 50 - 60 megabit/sec környékén van a gyakorlati valós átvitel, de ha biztosra akarsz menni, akkor 300-as n szabványos eszközök kellenek! a 300-as n szabvány esetén 80 - 90 megabit/sec a jellemző valós sebesség, felette már extrém környzet szükségeltetik, legyen szó hardverről, illesztésről, beállításokról, vagy a wifi jeleket fizikálisan befolyásoló környezeti tényezőkről - terepviszonyok, nagyobb (fém)tárgyak...stb!
60/6 alá minimum egy tl-wr741nd router kell, amivel vezetéken sima ügy adott netes sebesség maximális átvitele, de wifi szempontjából csak lite-n és nincs mimo, tehát lite-n de akár teljes n szabványos ellenoldali wifi modullal is pont határérték lesz a netes sebesség maximális átvitele! ha wifi útján is kell a maximális 60/6 akkor tl-wr841nd vagy tl-wr941nd router kell, és az ellenoldalra egy 300-as mimo képes wifi modul! a 120/10 netes sebességhez már egyik 100-as router sem elég, hiába a 300-as wifi, ha wan port csak 100-as! 120/10 alá gigabit képes router kell, amit már előttem is ajánlottak; tl-wr1043nd kell minimum, és az ellenoldalra egy 300-as mimo képes eszköz, hogy a lehető legközelebb kerülj a 120 megabit/sec átviteléhez! valós terheléses átvitellel nem lesz meg a teljes 120 megabit/sec, majd eldől, hogy mennyi lesz a maximum, mint fent is írtam, a 80 - 90 megabit/sec már nagyon jónak számít!
olcsó, és ár/érték arányban jó routereket írtam, természetesen nem kell feltétlenül a gyártóhoz/típushoz ragaszkodni, de vásárlás előtt érdemes rákeresni a kinézett típusra, mert hiába a szabvány és a feltüntetett elméleti maximális sebességek, ahány gyártó/típus, annyi valós teljesítményi jellemző - főként a hardveres kiépítés miatt!

[ Szerkesztve ]

(#11540) #95590400


#95590400
törölt tag

nincs kedvem megint ott trollkodni, de erősítsetek már meg abbéli hitemben, h ezen tesztnek álcázott termékbemutató reklám hemzseg a tárgyi tévedésektől...
[link]
én már ott felsírtam, h csodájára jár az n-es wifinek. 2010-ben.

[ Szerkesztve ]

(#11541) #95590400 válasza interbalu (#11538) üzenetére


#95590400
törölt tag

teljesen mindegy mit választasz, gyári firmware-el ez nem fog menni. stabilan. jól. custom-mel (ddwrt openwrt, oleg) is csak jó adag parancsoros beállítgatással. ezekhez viszont vannak jó leírások, fórumokon segítőkész emberek. aránylag könnyen megoldható még hozzá nem értőnek is. kis szerencsével.
másrészt, milyen netre, milyen célzott adatforgalomra havi szinten, mennyi torrentet szeretnél seedelni, zárt oldalak, vagy csak nyíltak

(#11542) Beri válasza zack (#11534) üzenetére


Beri
addikt

Ha veszel egy tisztességes routert, meg egy normális MIMO-s adaptert, a 60as csomagod át fog férni rajta. Szakadástól, magas pingtől nem kell tartanod (a 1043-am meg az 520gc-m egymás között 30%-os jelszint mellett is 2ms-t mérek, stabilan), inkább a max sebességet redukálja le drasztikusan a jelszint csökkenése.
100Mbit körüli tempóhoz 100%-os jelszint kell, valamint 3xMIMO, nincs mese, pl. [link]. Routernek meg válassz minimum egy 1043-at, vagy fölötte valamit innen. Levehető antennás modellek előnyben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11543) kali válasza #95590400 (#11540) üzenetére


kali
legenda

de legalább is illett volna leírni, hogy pontosan milyen wifi modulok voltak az ellenoldalon, mert így bármire gondolhat az ember... például csak lite-n modulok voltak, ezért a lassú 48 megabit/sec sebességű átvitel! más kérdéseket is felvet még a "teszt", de inkább nem feszegetem a témát... :)

(#11544) Dotcom


Dotcom
aktív tag

bár egy kissé talán offtopic, de sokan vannak akik letöltőközpont vagy fileszerver feladatokra is akarják használni a routerüket, persze van is ilyen, de ha valaki nem akarja kidobni a meglévő erre nem alkalmas routerét, vagy kicsit profibb és gyorsabb megoldást szeretne, érdemes lehet megnézni ezt:
Synology USB Station 2

lassan a mobilarena felirat mellé odabiggyeszthetnek egy almát is

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#11545) Beri válasza Dotcom (#11544) üzenetére


Beri
addikt

Arra a "Download Station"-re kíváncsi lennék.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11546) interbalu válasza #95590400 (#11541) üzenetére


interbalu
csendes tag

Féltem, hogy valami ilyesmi lesz a válasz.
A net sebessége 5 MB körüli. Zárt oldal is előfordulhat de havi szinten szerintem max 20 torrent lesz seedelve.
Szerinted van olyan router ami 15 eFt-ból megúszható? Nem a legkomolyabbra van szükségem.

(#11547) #95590400 válasza interbalu (#11546) üzenetére


#95590400
törölt tag

megabit vagy bájt? mert bájtban az már kúva sok :DDD (no offenz, sokan keverik, Mb/MB).
aztat nem mán halytja-e ki rúter torrentezve :DDD
de félre a tréfát, 15k környékén [tp-link_wr1043nd]
van fórumja, van cikk, meg szép vastag szakirodalom openwrt/ddwrt okosításhoz.
érdemes beesni a topikba és az usb hubra rákérdezni, illetve mivel mit bír (hány feladat, milyen sebességgel) szerintem a szűk keresztmetszet a 32 meg ram lesz.
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_1-50.html
http://logout.hu/cikk/tp-link_tl-wr1043nd_okositas/bevezetes_specifikacio.html

[ Szerkesztve ]

(#11548) #95590400 válasza kali (#11543) üzenetére


#95590400
törölt tag

csak leírtam pár dolgot. azémégis.
viszont nemrég olvastam valahol, h az only 5 ghz hatótávolsága éppenséggel gyengébb, mint a 2,4-é... valami linksziszes teszt féle volt, valaki tud erről érdemben nyilatkozni? csak kíváncsiságképp.

(#11549) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! A TP-Link 741ND-t, hogy kell beállítani DC++ használatára?

(#11550) zack


zack
nagyúr

Köszönöm a gyors segítséget és a kimerítő válaszokat! :R :R :R
Ahogy számolgatok, USB AP-vel 19k alatt nem fogom megúszni (1043ND 15k + TP-LINK TL-WN821N 4,2k), és ennyit nem tudok most a bizonytalanra (vagy átmegy, vagy nem) kiadni, főleg ha utána el kell adnom, mert valami nem tuti a hardveres, szoftveres környezetben. Csak az asztali gépem kapcsolódna, és persze a telefon. A telefon miatt gondoltam, mivel N-es WIFi van benne, és jóval kényelmesebb lenne a netezés. De csak ezért 19k kiadni kicsit most luxus, mert 1Gb netem azért van az előfizumhoz, tehát dráma nincsen. Úgy voltam vele, 10k alatt még megéri a telefonos WiFi, de így meg a gép nem kapná meg a kraftot, ami igazán fontos lenne. Elgondolkodtató mindenesetre, de mivel nem akut, lehet jobban járok ha várok még addig, amíg igazán szükséges nem lesz.

Még1x mindenkinek köszönöm a szakértelmét! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.