Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) kali válasza WhiteWalker (#11400) üzenetére


kali
legenda

a feltételeidnek már ez is megfelel; tp-link tl-wr1043nd

[ Szerkesztve ]

(#11402) WhiteWalker válasza kali (#11401) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megnézem köszi,azt elfelejtettem beleirni hogy a routeren fusson valami torrent kliens is ,ami az usb-re kötött hdd-t kezeli :B

(#11403) Konair válasza kali (#11398) üzenetére


Konair
csendes tag

Nagyon szépen köszönök mindent. :R

Beri: köszi. Visszaolvastam és így kicsit világosabb lett.

Weboldal készítés felsőfokon...

(#11404) kali válasza WhiteWalker (#11402) üzenetére


kali
legenda

ja, úgy már egy kicsit más tészta, azt alapban nem tudja az általam javasolt router, de ha nem zárkózol el egy kis szoftveres moddolástól, akkor az is megoldható!

Konair; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#11405) Maximusz válasza vargalex (#11387) üzenetére


Maximusz
aktív tag

köszönöm Alex!

természetesen én is aktív hub-ra gondoltam :) -

ha jól gondolom mehet egyszerre külső usb-s eszközökkel a webrádió a szamba és a torrent ?!?

már alig várom, az ösztöndíjamat, hogy beruházzak egy ilyen routerbe :)

(#11406) vargalex válasza Maximusz (#11405) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Igen, mehet egyszerre, de ekkor természetesen osztoznak az USB sebességén.

Alex

(#11407) Kolondrum válasza kali (#11401) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a router egy állat. Már pár napja párhuzamosan megy a DIR-615-el és minden téren legalább 30%-al veri, jelben sebességben. Talán csak az zavar, hogy ha átállítom valamilyen beállítását az nagyrészt restartal jár, ellenben a Dlinkel ami pr másodperc alatt alkalmazta a dolgokat.

(#11408) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Keresek egy routert aminek a következôket kellene tudnia:

- legalább 1db USB port
- storage megosztás a hálózaton
- legalább G-s wifi
- gigabites lan port

Nagyon fontos szempont, hogy legalább 20-25 Mb/s-el el tudjam érni a rá csatlakoztatott winchestert hálózaton keresztül. Ez a video streamelés miatt fontos.

Ja és ne legyen arany ára. Az ASUS RT-N16 sajnos nem a legjobb választás mert max 15 Mb/s-es megosztást tud.

Tudtok ajánlani valamit?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11409) Beri válasza Grafiqs (#11408) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem te NAS-t keresel, csak még nem tudsz róla. D-Link DIR-825 megy 20-22Mbit/s körül openwrt-vel, de még az is elég halovány a célra. A megoldás egy router gigabites portokkal, meg pl. egy WD mybook world.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11410) freaghill


freaghill
őstag

Vélemény erről a routerről?
TP-Link TL-WR340GD Router

(#11411) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Sziasztok
Keresek egy ilyen routert:

-Legyen Wifi-s.
-megbízható és stabil legyen.
-minimum 1 USB port, amivel nyomtatót tudok megosztani
- és az se lenne hátrány, ha buherálás nélkül, gyárilag lenne rajta torrent kliens.
- N szabvány se hátrány, de ez nem olyan fontos, a lényeg a nyomtató
-Árban max. 21-22k legyen.

Egy családi házba kéne, nincs több száz megabites internetünk.

Én ezek alapján az ASUS RT-N13U -t találtam.

(#11412) #95590400 válasza Grafiqs (#11408) üzenetére


#95590400
törölt tag

megabit-re gondolsz?
mert a rtn16-on a gyári firmware is a dupláját tudta nálam, olyan 3000 kb/s-ot tud lefele (fel 2000), az oleg meg 5-6000 körül mozog stabilan. ntfs-n, ext egy picit gyorsabb.
-----------
@ #11411) sp@rtan
olyan rútert nem találsz, amivel megbízhatóan tudsz torrentezni gyári fw-el. pláne asusban. de javítson ki valaki, ha tévednék.
az n13u jó választás lehet, van is hozzá custom fw, csak éppen abból is jött már v2, amiben erősebb proci, 64 mega ram van. h erre fel lehet-e küzdeni...

[ Szerkesztve ]

(#11413) sp@rtan válasza #95590400 (#11412) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Torrent nem olyan fontos, igazából csak egy kényelmi funkció lenne. Az ASUS-tól picit a beépített antenna miatt tartózkodom.

(#11414) #95590400 válasza sp@rtan (#11413) üzenetére


#95590400
törölt tag

milyen távokat, szinteket kéne átlőnöd, hány és milyen falakkal, födémmel?
szerintem nem vészes, 2 szintes, átlag családi ház alsó sarkába raktam be sógornak, lent-fent van normálisan net, mindenki tud nyomtatni.
ha mákod van és nincsenek nagy igényeid, torrent is tud menni, de seedelni szerintem nem fogsz nagy adatmennyiséget. a legújabb gyári fw-ek lehet, h jobbak már. ott nem kell piszkálnom, a saját n16-omon meg már oleg van fent.
de n13u-n csak ftp-s fileelérés volt, mikor legutoljára láttam.

[ Szerkesztve ]

(#11415) Neontea


Neontea
csendes tag

Aloha
Az "N" szabványos router igényel valami speciális beállítást?

Tiszta Windows, rendes ház

(#11417) Grafiqs válasza Beri (#11409) üzenetére


Grafiqs
őstag

Gondolkodtam a NAS-on is csak az drága nekem. A streamelés elsô sorban a gigabites lanon menne.

Az ajánlott router topikjába írtam egy postot, ha megtennéd, hogy rápillantasz...

G

avman: Igen az akart lenni. De választás szempontjából kérdéses dolgokat megkérdeztem a fenntebb linkelt topikban.

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11418) Alex91 válasza Grafiqs (#11417) üzenetére


Alex91
félisten

A streamelés elsô sorban a gigabites lanon menne.

Jo, de ha nem tudja kiszolgalni eleve a rakotott HDD-vel a router?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11419) looser


looser
addikt

Sziasztok! Sub 10e kategóriában tudnátok ajánlani routert? 1 kliens csatlakozna rá mindössze. Egy kolléganőm kért meg és nem szívesen áldozna egy wrt54gl-re (magam ezt használom). Az Asus, SMC, D-Link, TP Link olcsó eszközei mennyire problémásak? Lebeszéltem a mobilnetről, mivel a barátnőjének (aki a szomszédos lakásban lakik) van net előfizetése, mindössze meg kellene osztani.
Esetleg ez a legolcsóbb Linksys megbízható még?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11420) Grafiqs válasza Alex91 (#11418) üzenetére


Grafiqs
őstag

És mi van akkor ha ezt kötöm rá lanon? Ez mûködô megoldás lehet?

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11421) Beri válasza looser (#11419) üzenetére


Beri
addikt

WRT54GL-t, GH-t, stb. nem veszünk 2010-ben. 10k alatt is találsz bőven megoldást itt.

Grafiqs: Amit linkeltél, egy mybook world, amit emlegettem az előbb. Azt a routerrel való megosztás sebességének többszörösével tudod írni-olvasni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11422) Alex91 válasza Grafiqs (#11420) üzenetére


Alex91
félisten

Minden a WD My Book World-ről

Nalam mukodik :), de igenytol fugg, hogy jo lesz-e... Hany gepre menne egyszerre a stream?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11423) looser válasza Beri (#11421) üzenetére


looser
addikt

Köszi a tippet, ezek szerint ez egy letesztelt darabokból álló és általatok ajánlott lista. Már találtam kedvemre valót és a csajszi is elégedett lesz :D

"WRT54GL-t, GH-t, stb. nem veszünk 2010-ben"
Már nem divatos a kék-fekete? :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11424) Alex91 válasza Grafiqs (#11420) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg meg ezt neznem meg: Iomega iConnect Wireless Data Station

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11425) Beri válasza looser (#11423) üzenetére


Beri
addikt

A kék-fekete is kihalóban van, meg divatba jött az 50Mbitps feletti WAN to LAN throughput tízezer forint alatt is :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11426) freaghill válasza Kolondrum (#11416) üzenetére


freaghill
őstag

Te miért adod el?

(#11427) Beri válasza freaghill (#11426) üzenetére


Beri
addikt

Vett egy 1043-at.

SymbianOS: Egyébként lehet, hogy nem kéne ilyen topicban hirdetni...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11428) Kolondrum válasza Beri (#11427) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak élelmes vagyok. ;)

(#11429) looser válasza Beri (#11425) üzenetére


looser
addikt

Köszi a tippeket. TP-Link TL-WR741ND lesz a kedves, aki szolgálja majd őket. Barátnője a szomszédja, neki van előfizuja, kolléganő pedig hiénázik majd, ez a minimum, hogy ő veszi a routert :) Mondjuk üzembe helyezni én fogom, felteszem ez is browserből konfigolható.
Mondjuk ez a kicsike meg nekem tetszik, de most kell a pénz másra és a Linksys már lassan egy éve megy folyamatosan bekapcsolva (kb. két éves, időnként kap egy új Tomatot) és még nem volt gond vele.
Köszi még 1x! :D :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#11430) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

UPC Fiber Power 30-as (30/3 Mbit/s) netem van, amit meg szeretnék osztani a lakásban wireless routerrel, hogy az asztali gépen kívül 2 db laptopon is lehessen netezni.

Milyen routert vegyek, milyen szempontokat figyeljek az áron kívül?

(#11431) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, olvastam az előző oldalon, hogy a UPC-s 120mbites nethez egy TP-Link TL-WR1043ND routert ajánlottatok, nekem az lenne a kérdésem, hogy -mert én is szeretnék majd erre a csomagra váltani a UPC-nél- egy ennél olcsóbb router (TP-Link TL-WR841ND) is elég lenne e nekem, ha:

-ha a max sávszélet wlanon keresztül szeretném csak kihasználni, értsd: az én szobámban lenne a router és a gépem wlanon lenne összekötve vele, ezen a gépen menne torrent, a másik szobában az albérlők wifin keresztül használnák, nekik nem fontos a torrentezés :)

Szóval ha igy szeretném használni a routert akkor elég az olcsóbb is? :) előre is köszi üdv

(#11432) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#11430) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ja, és szörfözésen kívül DC++ -ra, torrentezésre, online játékra is használom a netet. Nem tudom, ez számít-e routerválasztásnál, de inkább leírom most, minthogy később szívjak vele.

(#11433) Beri válasza Apollo17hu (#11430) üzenetére


Beri
addikt

[link]

Jim-Y: Nem, nem elég a 841. Gigabites wan port kell a 120as fájberhez.

SymbianOS: Oké, élelmes vagy. Csak az alapelvek tiltják.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11434) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Köszi a válaszokat.

Azt hiszem megvan a nyertes kombó.

Egy D-Link DIR-825 router és egy WD My world

Ez így azt hiszem kielégíti minden igényemet. Gyors elérés, lanon, afp, szamba, timemachine.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11435) Kolondrum válasza Beri (#11433) üzenetére


Kolondrum
félisten

Utolsó off tényleg: Soha nem olvastam és nem is fogom! Irányítsák azt aki engedi.

(#11436) Grafiqs válasza Kolondrum (#11435) üzenetére


Grafiqs
őstag

Én a helyedben ezt az álláspontot gyorsan revidiálnám. Feltéve, hogy akarsz még a továbbiakban is forum tagja maradni. :(((

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#11437) freaghill


freaghill
őstag

Ti melyik routert ajánljátok?
Csak gépen és telón akarok netezni, ADSL 1megás net...
Én TP-Link TL-WR340GD Routerre gondoltam....

(#11438) Beri válasza freaghill (#11437) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11439) freaghill válasza Beri (#11438) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor lehet, hogy TP-Link R460 :D

(#11440) Ironhide


Ironhide
tag

Sziasztok!

Előrebocsátom,Google a "barátom",de valahogy még sem találtam meg amit szeretnék.
Ez a fórum rész meg már olyan hosszú lett,hogy bár beleolvastam,mégsem lesz erőm végigolvasni.Pedig legtöbbször fórumokban keresek megoldásokat.
Adott 1 nyílt wifi hálózat,melyet szeretnék legalább átjátszani,erősíteni,de nem vezetéken lenne a hálózat vétele,hanem jó volna,ha újra wifin tudnám sugározni.
Tudom,hogy a megoldás része 1 AP,de kérdés,mi a pontos megoldás,hogy minél kevesebb egységből álljon a hálózat.
Nem tudtam magam eldönteni,mely jobb,repeater vagy cliens mód.A lényeg,wifi hálózatot wifin szeretném tovább lőni.
Alapból 1 ilyen AP-ra gondoltam.
[link]
Ez tudja a kívánt lehetőségeket.
Legyetek oly jók és 1 kis leírással segítsetek meg.
Teljesen nyugodtan lehet privibe,hogy ne szaporítsuk olyanért a sorokat ebben a topikban,ami esetleg már volt.
Előre is köszönöm

Ironhide

Ironhide

(#11441) Beri válasza Ironhide (#11440) üzenetére


Beri
addikt

Nemrég volt erről szó: [link]. Az a TP-LINK TL-WA730RE 150M Wireless Range Extender lehet érdekes számodra, ha attól félsz, hogy nem fogod tudni összehozni a hálózatot egy sima AP-vel. Nem tudom, mit vett az illető ezután, ha rákérdezel privátban, ő el tudja mondani, hogy járt a konkrét darabbal, mennyire volt számára összetett feladat bekonfigurálni.

A legjobb ár/érték arányú megoldás szerintem egy 741ND v1 lenne dd-wrt-vel. Meg tudod vele csinálni, amit szeretnél (kliensként felcsatlakozni egy hálóra, aztán továbbosztani), viszont ha úgy adódik, hogy szükség lenne rá, egy teljesértékű routered van, nem csak egy access pointod.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11442) Jim-Y válasza Beri (#11433) üzenetére


Jim-Y
veterán

Köszönöm :)

(#11443) WhiteWalker válasza kali (#11404) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

ezt fejtsd már ki bővebben ha kérhetem , akár privátban is ;)
én ezt ismerem ddr wrt,mint szoftveres buherálás....
de lehet te másra gondolsz.... :U

(#11444) Apollo17hu válasza Beri (#11433) üzenetére


Apollo17hu
őstag

köszi, átolvasom

(#11445) kali válasza WhiteWalker (#11443) üzenetére


kali
legenda

igen, ilyesmire gondoltam! openwrt, dd-wrt és társai... :K

(#11446) pierpont


pierpont
csendes tag

sziasztok, egy fiberpoweres kérdéssel fordulok hozzátok. eddig 30/3-as csomagom volt, amely routerrel és anélkül is stabilan ment. ma viszont bővítettem a csomagot 60/6-ra, kaptam is egy cisco modemet.
a gépemben gigabit lan kártya van, ez direktbe kötve tökéletesen hozza a 60/6-os sebességet. ahogyan viszont a dlink di-604es router mögé rakom őket, akkor a letöltést nem tudom 20mbit fölé tornázni, miközben a feltöltés vígan megy 6mbit-tel.

eddig ment a 30 letöltés, most meg nem tudom 20 fölé tornázni. dobjam ki a dlinket vagy valahogy meg lehet oldani? köszi.

ui: a routerben eddig egy régi hálókártya mac volt klónozva, ez a régi és új modemmel is tökéletesen ment. most megváltoztattam a mac címet routerben, de semmi nem történt (tehát már tényleg nincs mac azonosítás upc-nél).

(#11447) kali válasza pierpont (#11446) üzenetére


kali
legenda

újabb/friss firmware verzió nincs a routerhez, mint ami most van rajta?
mondjuk lehet, hogy sok már a 60/6 annak a routernek...

[ Szerkesztve ]

(#11448) saphancs


saphancs
aktív tag

helló!
Adsl 5Mb/s-os nethez szeretnék wifit, egy notebook és egy telóhoz kéne. Lakáson belül (leginkább szobán belül :-)), vékony falak mellett. Mit ajánlotok?
:))

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#11449) kali válasza saphancs (#11448) üzenetére


kali
legenda

minimum tp-link tl-wr542g, de ár/érték arányban jelenleg inkább tl-wr741nd :K

(#11450) pierpont válasza kali (#11447) üzenetére


pierpont
csendes tag

D1 verzió, 3.20 van rajta, a dlink oldalán 3.21 béta2-t látok, mindenesetre köszi a tippet :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.