Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) Beri válasza Armagedown (#12348) üzenetére


Beri
addikt

[link] parancsolj. Ha 100/100 jön a falból, nehogy már harmadannyival szüttyögj.

A 741 n-lite, a 841 300 n 2xMIMO, a 941 meg 3xMIMO. Különböző processzorokkal is szerelték őket, de az hw verziónként is változott.

avman: Minden attól függ, mekkora terhelés mellett, meg minek van prioritása mi előtt. Ha mondjuk épp 120Mbittel töltesz lefelé netről, nem fog tízmegával olvasni vinyóról, mert nem marad rá processzoridő. Ez ugyanígy igaz minden másra is. Nem tudom ki mér úgy bármit, hogy valamennyi ilyen terhelés, valamennyi olyan, aztán nézem a harmadik folyamat sebességét...
A számok nagy fájlok mozgatására értendők, nem cache-be hirtelen kétmegás fájl beírására. Vegyem fel videóra, ahogy 9-10MBps körül másolok NTFS vinyóról ftp-n gépre? Épp van kéznél hozzá minden.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12352) vargalex válasza #95590400 (#12349) üzenetére


vargalex
félisten

A másolási sebességeket én a TP-Link WR1043ND topic-ban olvastam. Saját tapasztalatom nincs, mert nekem egy D-Link DIR-825 van, szintén OpenWrt-vel. Nálam, ha megy a torrent seed (igaz csak FiberPower 15-öm van), akkor is tudok 22-24 MB/s-el olvasni a rá csatlakoztatott USB-s vinyóról.
De a routeres megoldás legnagyobb előnye az ár és a fogyasztás. Mondjuk egy D945GSEJT már nem rossz fogyasztásban.

Alex

(#12353) #95590400 válasza Beri (#12351) üzenetére


#95590400
törölt tag

Nem tudom ki mér úgy bármit, hogy valamennyi ilyen terhelés, valamennyi olyan, aztán nézem a harmadik folyamat sebességét.
én meg nem tudom, mi értelme van úgy bármit is kimérni, h esetleg nem is tükrözi a valós használatot. mert a most ez a leggyorsabb egy olyan ideális állapot, ami azért nem mindig áll fent, sőt.
kezdj el streamelni mondjuk wifin (esetleg megbolondíthatod utp-n felfele másolással, de ezt már nem is muszáj) , közben menjen pár torrent és/vagy egy ftp letöltés, és mellette netezzen valaki, esetleg mondjuk indítson el egy youtube videót. és most nem akarom fikázni a a rútert, de kb. a felétől már össze fogja fosni magát. egyszerűen mert nem erre való, se hardveresen, se sehogy.
h most kinél milyen a használat, az egy dolog. nálam elég gyakorta előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#12354) #95590400 válasza vargalex (#12352) üzenetére


#95590400
törölt tag

De a routeres megoldás legnagyobb előnye az ár és a fogyasztás. Mondjuk egy D945GSEJT már nem rossz fogyasztásban.
meg egy 15k-s szimpla atomos sem. sőt, uyganott van. nem ide tartozik, csak most köpködöm magam miatta. kinyiffant az egyik apc back ups-em, gondoltam ha lúd, szereztem olcsón egy 700-as smartot. eszik maga az ups 30w környékén. a back evett 5-10w-ot. csak most így eszembe jutott, milyen durva lenne egy szinte alatta fogyasztó itx gépnek alárakni.

[ Szerkesztve ]

(#12355) Beri válasza #95590400 (#12353) üzenetére


Beri
addikt

közben menjen pár torrent és/vagy egy ftp letöltés
Ugye nem úgy gondoltad, hogy a routeren fusson a kliens? Csak mert nincs fenn egy darab sem.
Egyébként a "valós használatot tükröző" mérésből meg ahány lenne, annyiféle értéket adna. Semmi értelme. El lehet indítani párhuzamosan több másolást, meg lehet hádéjutúbot nézni közben 4 gépről, nem fossa össze magát, viszont ilyenkor a számokat bámulni - mondom még egyszer - értelmetlen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12356) #95590400 válasza Beri (#12355) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, mivel arról volt szó, h nas és torrentbox, és emellett akkor versenybe száll egy itx géppel a tápélink és kevesli majd a 100 megabitet, ezért igen, erre gondoltam.
biztos velem van a baj, de én úgy teszteltem az asust: másoltam rá usb-re wifin, elindítottam róla egy hd filmet az asztalin, közben ment a torrenten 2 feladat meg töltöttem le egy ftp serverről, és megpróbáltam szörfözni. az eredmény az lett, h semmi esetre sem tudja helyettesíteni a servert. és néztem a sebességeket, minden ment, csak egy picit döcögött, köhögött. akkor hasalt el, amikor elkezdtem a móka kedvéért még gigabiten másolni 2 gép között.
van a stresszteszt, meg vannak a szintetikus teszteredmények. az egyik ad használati eredményt, a másik meg max csak irányadó.

[ Szerkesztve ]

(#12357) Winne válasza Beri (#12342) üzenetére


Winne
nagyúr

Hát azért a tápban a venti elég sokat dob a hangerőn sajna és hát nem egyedül alszom a szobában, és van nálam kényesebb falat is, ha érted. :D Megrágom a dolgot, köszi a tippeket. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12358) Beri válasza #95590400 (#12356) üzenetére


Beri
addikt

Természetesen nem helyettesít a tápélink egy itx gépet, ezzel teljes mértékben egyetértek. Ezért vagyok én az antikrisztus a 1043 topicban, mert ezt le merészeltem írni ott is :D
Viszont egy routerrel sem tudsz kiváltani egy atomos kisgépet, a közelébe sem ér egyik sem. Próbáltam már másolgatni mindent mindenfelé, sok szálon, töltöttek az ftp-ről wan felől is, futott a torrentkliens a gépemen, stb., mégsem hasalt el a kis fehér doboz. Minden a szoftvertől függ. Viszont ilyenkor nem lehet tisztességesen mérni, túl sok dolog befolyásolja az eredményt.

Winne: Tisztességes táp nem süvít, pláne akkor nem, ha 30 wattot szednek ki belőle. Ha rászánod az időt és összeraksz egy ilyen megoldást, 30 centiről kell fülelned egy süketszobában, hogy halld a ventiket.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12359) Alex91 válasza #95590400 (#12350) üzenetére


Alex91
félisten

1 TB-os lemezzel most 35K korul van az ara... (De valoban, valamivel dragabb volt amikor vettem, de nem 80k! :Y ) Az egyik legolcsobb megoldas. Termeszetesen nem osszemerheto a dragabb NAS-ok teljesitmenyevel, es szolgaltatasok teren sem tud annyit. De szerintem a router+USB lemez megoldasnal azert valamivel jobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12360) #95590400 válasza Beri (#12358) üzenetére


#95590400
törölt tag

mondjuk én max az extrém és elborult viszonyítási pont lehetek... szerintem az átlagigények max, h egy szolid torrentseed meg némi letöltés mellett mondjuk egy 720p filmet röccenésmentesen le lehessen játszani róla, és emellett a net is menjen. gondolom ezt minden további nélkül teljesíti a tápélink.
csak nem fér a fejembe, miért nem adnak ki legalább egy 64 megás v2 verziót.

(#12361) ecaddict válasza #95590400 (#12360) üzenetére


ecaddict
senior tag

Amit stressztesztként leírsz, ott az várható el, hogy nem borul meg a router (nem fagy, nem dobja a kapcsolatokat).

Egyébként meg kb. amikor routing (IP csomagok pakolgatása) van ezerrel akkor az megy főképp, ha nincs akkor lehet rendesen fájlokat leszedni az USB-s diszkről ha meg az sincs akkor torrentezgethet (USB diszkre, kikapcsolt PC mellett).

Routert meg nem a sebesség miatt érdemes torrentre (vagy letöltésre) használni, hanem, ha csak csorog lefelé a cucc mondjuk hetekig. Pl. az ingyenes rapidshare letöltés alapból sávszélesség korlátos. Meg a torrent se mindig száguld. Seed-re meg vsz. tökéletes a router.

A NAS/itx cucc nyilván lehet gyorsabb (főleg itx). Viszont mivel ahhoz is kell router csak akkor éri meg, ha lényegesen gyorsabb (és ki is fogod használni). Egyébként meg csak kb. megduplázza a fogyasztás (ha csak annyit eszik mint a router/router+modem kombó) meg invesztáltál valamibe ami pillanatok alatt elavul (legalábbis ami a médialejátszást illeti, nem igazán látom AVCHD-t hogyan játszanák le ezek a cuccok ma).

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#12362) #95590400 válasza ecaddict (#12361) üzenetére


#95590400
törölt tag

igen, csak azért ott van az, ha nem is borul meg, akkor ha minden van, gyakorlatilag semmi sincs.
szerintem baromi jó dolgok ezek a rúteres megoldások, főleg, h tele van ez az irányvonal nyílt forrással meg segítőkész emberekkel, és odáig jutott a dolog, h egy szimpla leírás alapján egy teljesen laikus hozzá nem értő is be tudja konfigolni a motyóját.
hosszabb vásár és ünnepnapokon én is kikapcsolom a fenébe a hómszervernek csúfolt, via csipszetes fapad lapba ültetett, 1,6 ghz visszafojtott kórót.
igazából arra évente 2-3x van szükségem, h az inkrementális mentés alapján visszakeressek valamit, illetve jó dolog, h folyamatosan megy a biztonsági mentés és szinkronizáció a laptopok meg a szerver között. de erre egy szimpla háztartásban semmi szükség nincs.
avchd nem szintén mpeg4/h264 féle dolog? mert akkor iont neki, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#12363) ecaddict válasza #95590400 (#12362) üzenetére


ecaddict
senior tag

avchd nem szintén mpeg4/h264 féle dolog? mert akkor iont neki, aztán kész.

Az, csak kihagytam, hogy 44 Mb/s AVCHD.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#12364) #95590400 válasza ecaddict (#12363) üzenetére


#95590400
törölt tag

elméletileg nvidia ion + corevc (ez utóbbi fizetős, de fillérekbe kerül) párosnak pl. illene megbirkóznia vele.
de a gyakorlatban lehet h csak együtt élünk két büdös k*rvával, ahogy a viccben van.

(#12365) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Digikábeles 40/20-as nethez keresek routert, mivel a mostanival (netgear wgr614 v7, ill. tp-link tl-wr642g) érthetetlen módon csak 10/10körül tölt a gépem (Acer Aspire 7738G).UTP-vel amúgy megy a 40/20... :W

Tudtok ajánlani néhányat elfogadható áron? :R

(#12366) Beri válasza Rotor82 (#12365) üzenetére


Beri
addikt

Kitalálom... wifin?
Mert akkor nem érthetetlen módon nincs meg a 40/20. Mondjuk a tízmega még így is kevés, de kb. mindegy. Neked n-es routerre van szükséged, lehetőség szerint 300-asra (150-esen 40+20 nem fér át), már ha az noti tud olyat. Válassz kedvedre: [link]

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12367) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A hozzászólásom további része előtt előterjesztem, ha valamihez nagyon nem értek, az a hálózat. Sosem kötött le, nem volt sok szükségem a beállítások babrálására.

Hogyan tudom belőni a Gigabyte GN-BR01G routerem a vezeték nélküli hálózatot? Ha összedugdosom, akkor UTP-n a gép kap netet, de a Wifi nem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12368) Beri válasza z0d1AK (#12367) üzenetére


Beri
addikt

http://routeripje címet beírod a böngészőbe, név/jelszó ott van az eszköz alján. Aztán ott megtalálod a wireless configuration menüpontot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12369) z0d1AK válasza Beri (#12368) üzenetére


z0d1AK
veterán

A User's Manualban 192.168.1.254 szerepel. De hiába írom, nem nyer, Próbáltam mással is, de sehogy sem akar összejönni. Azt hittem, esetleg a Chrome felületével van baja, de IE alatt sem megy. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12370) MZsoltee válasza z0d1AK (#12369) üzenetére


MZsoltee
veterán

Reseteld a routert, utána el kell tudnod érni lehetőleg kábelen keresztül próbálkozz!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12371) z0d1AK válasza MZsoltee (#12370) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kábelen keresztül próbáltam. Gomb nincs rajta, így resetelni azzal tudtam, hogy kihúztam huzamosabb ideig, de nem segített. Szar volna a router, vagy mi van?:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12372) Brogyi válasza z0d1AK (#12371) üzenetére


Brogyi
senior tag

A cmd-be beírod ipconfig ,majd ha magyar szarod van akkor azt írja ki alapértelmezett átjáró, rendes nevén gateway.Ott látott IP a routered vacka.
Linuxod biztos nincs, mert nem kérdeznél ilyeneket, így azt nem írom le :) .
Ha jelszót se tudod, akkor bíz meg kell találni a módját a reset-nek.

(#12373) Claude Leon válasza z0d1AK (#12371) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Azt mondanám, hogy írd be, hogy ipconfig, és a gateway címével próbálkozz, de nyilvány nem az alapértelmezésű jelszóval fog menni, ha már valaki másképp konfigurálta.
Valahol a manual végén írnak reset gombról, amit sehol máshol nem emleget a füzet, lehet azért, mert belül dugták el, hogy ne akarja a juzer állandóan resetelni.

szerk.
(Látom, már megelőztek, de én alaposabb voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#12374) Brogyi válasza Brogyi (#12372) üzenetére


Brogyi
senior tag

A használati azt irja, hogy tarsd 5 sec-ig azt a rohadt gombot.Keresd már meg ,és ne légy ilyen anyámasszony katonája. :W
Utána a gyári értékekkel jön elő. 192.68.1.254 admin/admin

(#12375) Brogyi válasza Brogyi (#12374) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az a gyanúm, hogy a hátulján kell legyen egy pici luk. Ott kell benyulni egy kiegyenesitett
iratkapoccsal, vagy tollal.Nem hiszem el ,hogy manapság nem lehet hozzáférni a reset gombhoz.500 évvel ezelőtt az SMC-nek nem volt reset gombja,de annak volt egy trükkje, de nálad ez nem áll .

(#12376) #95590400


#95590400
törölt tag

nem tesz semmit a reset gomb, nekem volt egy linksysem, hiába nyomkodtam rajta az idők végtelenségéig, max csak újraindult. :DDD

(#12377) MZsoltee válasza z0d1AK (#12371) üzenetére


MZsoltee
veterán

Van rajta igen picike valszeg a hátulján
Manualban is írnak róla:[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12378) Beri válasza Brogyi (#12375) üzenetére


Beri
addikt

Hádde 500 évvel ezelőtt még kőből faragták a routereket, meg az utp is tényleg tyúkbélből volt :DD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12379) mackosajt


mackosajt
addikt

ELnézést kérek, ha tudatlannak fogok tűnni, és esetleg nem olyan régen hasonló kérdéssel fordult már a topik lakóihoz valaki.

Rövidre próbálom fogni.

Szóval van egy Belkin F5D7230-4, ver.: 6xxx wifi-s kis routerem.
Eddig elégedett is voltam nagyjából vele, azt leszámítva, hogy a házon belül érződik, a wifi nem egy bika rajta, de a célnak megfelel.
Most viszont adódott az a lehetőség, hogy upc 120-as fiberre váltsak, és szerencsétlen a legfrissebb fw-el se képes 42-43 megától többet átereszteni. Gondolom, ennyi a max neki.

Szóval le akarom rövid időn belül cserélni, de akkor már úgy, hogy ha lehet, egyrészt a wifi is erősödjön, a netet is csutkán képes legyen átengedni, és ha van rá lehetőség, fincsivincsit rányomni, és dolgozhat a háttérben, illetve amit rátesz, azt bármikor elérhessem róla.

Ha van olyan a fenti céloknak megfelelő, vagy közel megfelelő router, kérem írjátok meg, melyik az.
Legfontosabb feltétel nálam, hogy stabilan működjön. Ez a jó öreg Belkin évek óta szolgál hűségesen, még 1x sem miatta szakadt meg a netem.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

ui: Jah, amúgy ha kiiktatom a routert, a gépen egyből megjelenik a 120-as net teljes sebességen, szal így jöttem rá, szükség lesz kicserélni a routert.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12380) Tosee válasza mackosajt (#12379) üzenetére


Tosee
őstag

Minimum egy ilyenre lesz szükséged: TL-WR1043ND
Árban 12-14 ezer körül mozog...
És vannak más routerek is amik megfelelnek a célnak... némileg tudásban, de árban mindenképpen eltérnek!
Beri fórumtárs írt a blogján egy összefoglalót az ajánlott routerekről (az aktuális árakat google segítségével megtalálod):
Általános ajánlott router lista

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12381) Beri válasza mackosajt (#12379) üzenetére


Beri
addikt

Egy 1043ND is elbír a 120as fájberrel.

fincsivincsit rányomni, és dolgozhat a háttérben
Ezt részletezd.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12382) biker


biker
nagyúr

Üdv

új otthoni (kis irodai) hálót szeretnék kialakítani, melyhez keresem a legjobb routert :)
(az AirportExtreme mint mac fan majdnem jó lenne, ha elég jó lenne, de szerintem van jobb ár/érték arányú cucc)

Amit tudnia kell:
- n-es dual band mindent tudó WiFi rendszer
- 1xWAN 4xLAN és a WLAN kliensek száma irreleváns, úgyis 10x annyi lesz, mint nekem elég
- min. 1db USB port, ahova lehet HDD-t kötni, mely elérhető kell legyen AFP(!!!), SMB, FTP-n kívülről is megfelelően levédhetően. Itt fontos, hogy az általam eddig megtekintett n darab cucc 99.9%-a CSAK FAT/NTFS HDD-t kezel, ez nem jó! kell kezelje a HFS+ és EXT2/3/4 partíciókat is! sebessége legyen több, mint az AEBS-nek a rémísztő 2-3Mbyte/sec a hdd-re!
- QoS előny, saját torrent kliens nem érdekel, tudja-e, iTunes server előny, de nem kötelező
- olyan USB port, ahova lehet 3G adaptert tenni vagy beépített sim kártya hely előny, de nem feltétel.

Mit ajánlanátok?
Nem akarnék routert és nas-t is venni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12383) Alex91 válasza biker (#12382) üzenetére


Alex91
félisten

Airport Extreme? :) (Amugy router+NAS kombo.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12384) mackosajt válasza Beri (#12381) üzenetére


mackosajt
addikt

Úgy "hallottam" vannak olyan routerek, amik képesek p2p-re.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12385) biker válasza Alex91 (#12383) üzenetére


biker
nagyúr

pont az AE amiről elolvastam pár éles tesztet, és köszi, nem.
egyhangúan 2-3mega/sec filemásolási sebesség LAN és WLAN esetén, ratyi... pedig jó lenne, ha jó lenne

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12386) Beri válasza mackosajt (#12384) üzenetére


Beri
addikt

Így van, de 120 megával tölteni nem bír semmi a piacon. Még a felével sem.

biker: HFS-t semmi nem fog támogatni apple cuccokon kívül, kár keresni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12387) Alex91 válasza biker (#12385) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert mondtam, hogy router+NAS. (Mondjuk MyBook World, es igen, van TimeMachine, iTunes, AFP, es az USB-jen meg a HFS+ lemezt is irja/olvassa! :). )

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12388) mackosajt válasza Beri (#12386) üzenetére


mackosajt
addikt

nem is kell, hogy 120-al menjen a tőtike a háttérben, csak az, hogy ha éppen beállítom, hogy menjen valami, akkor menjen normálisan, hogy mire hazaérek mondjuk melóból, ne csak 10 kilobájt másszon le és fel összesen.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12389) Beri válasza mackosajt (#12388) üzenetére


Beri
addikt

Gyári szoftverrel, vagy tennél fel másat?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12390) mackosajt válasza Beri (#12389) üzenetére


mackosajt
addikt

tőlem bármi kitelik, ha a cél szentesíti az eszközt :)

Ha képes voltam eddigi "telefonjaim" rom-jait is cserélgetni, talán ezt is képes lennék.
Csak tudod, nem ebben "utazom", ezért is kérek tanácsot. Nem akarok belefutni olyanba, hogy van eszköz, de sz@rt sem érek vele, mert alkalmatlan valamelyik dologra, amit szeretnék.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12391) biker válasza Alex91 (#12387) üzenetére


biker
nagyúr

ok, csak van már egy M9 DX2 minipod, meg egy USB2 backup disk, a WD meg megint lemezt is tartalmaz, megint pénzkidobás, és eladási cécó...
nem akarok 3. lemezt is venni...
csakugye routerek mind nem akarják a HFS+-t.
AE meg lassú.

router+HFS+ comp. NAS ház?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12392) Beri válasza mackosajt (#12390) üzenetére


Beri
addikt

Akkor vegyél valami moddolható usb portos megoldást (tp-link 1043ND, netgear wndr3700, asus n16...), aztán reszelgesd kicsit :) Mondjuk az n16 tudja amit akarsz alapból is, csak a letöltőkliense többek szerint hulladék, a wan to lan sebessége nevetséges a gyári szoftverrel, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12393) Alex91 válasza biker (#12391) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor meg nem lattad az en asztalom! :) Hogy azon mennyi HDD csucsul...

(Amugy a World egy jo vetel volt, rajta a Transmission, 9 W fogyasztas, megy 7/24-ben.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12394) mackosajt válasza Beri (#12392) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha már ilyen jól összejött, te melyiket ajánlod inkább a 3 közül, illetve szerinted/szerintetek melyikből lehet többet kihozni?
Asus saját kliensét olvastam asszem itt valahol, hogy hulladék volt. Többit eddig nem néztem igazán meg alaposan

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12395) Beri válasza mackosajt (#12394) üzenetére


Beri
addikt

Nézd, harmincezret kidobni egy routerre azért, hogy torrentezzen, szerintem hülyeség. Nemrég volt téma, hogy mennyiből lehet egy tisztességes kisgépet építeni a feladatra, ami akár 120Mbittel is töltene gond nélkül, ha lehetősége adódik rá.
Egyébként a 3 közül én wndr3700-at vennék, ha mindenképpen választanom kéne és nem számítana az ára.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12396) mackosajt válasza Beri (#12395) üzenetére


mackosajt
addikt

Most olvasgattam a TP-ről, jónak tűnik nagyon, és számomra is kivitelezhetőnek az eljárás.
Relatíve olcsó is.
Kisgépet nincs kedvem építeni, mert egyrészt több hely, másrészt szerintem többet is eszik. Nem véletlen akarok routeres p2p-t.
Köszönöm a tanácsot!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12397) Beri válasza mackosajt (#12396) üzenetére


Beri
addikt

Teljesen jó a tp-link, ha nem 120 megás fájberhez veszik torrentezni. Csak netmegosztásra még elég, de szvsz följebbről válogass.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12398) mackosajt válasza Beri (#12397) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor sikeresen félreértettem a mondandódat. :)

Oksa.

Más vélemény? Többiek?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#12399) Noxy válasza mackosajt (#12398) üzenetére


Noxy
veterán

Amit Beri ajánlott wndr3700, vagy WNR3500L
Árak

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12400) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!
Wlanon keresztül szeretnék netezni (15Megás a net).
A jelenlegi routerem egy asus wl500g deluxe. A távolság kb 40-50m, de több fal is van (tégla). Egy laptop meg egy asztali gép menne róla.
Most a laptopom beépitett vevője egyszer látja-egyszer nem, mert ennyire gyenge a jel.
Ezt is az ablaknál, a lakáson belül szinte egyáltalán.
Mivel tudok olyan erősségű jelet varázsolni, hogy a net legyen a szük keresztmetszet, ne a wifi?
Pl ha egy komolyabb vevőt veszek az asztali géphez + lecserélem a router antennáját az elég?
Vagy jobb lenne routert is cserélni? Vagy ezek sem oldanák meg a problémát?
(Sajnos utp kábel is és a rálátás is kivitelezhetetlen)
Köszi a segítséget!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.