Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) PyCos


PyCos
tag

Sajna asszem megtaláltam a választ a kérdésemre :
" Especially for older "blue rings" models (200Mhz ARM CPU and 32 MByte RAM), where it varies between 3–6 MByte/s, with an average of 4.5 MByte/s.[4]" :F
Forrás : Mybook - Wiki

A térerő legyen Veletek ... és a vizeskulacs!

(#12202) Beri válasza PyCos (#12200) üzenetére


Beri
addikt

Létezik rev. 1.0-1.7ig, viszont nincs hardveres különbség, teljesen mindegy, melyiket kapod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12203) peti85


peti85
senior tag

Hello!

Tudna nekem valaki ajánlani olyan (WiFi) routert, ami alkalmas forgalomirányításra?
Tehát két gép között szeretném megosztani az internetet, de fontos, hogy ne fogja le egyik gép az egész sávszélt.
Inkább az olcsóbb kategóriában nézelődnék, pl. a TP-LINK termékeivel meg voltam eddig elégedve, csak nem tudom melyik modelljük tud ilyet. Persze más márka is szóba jöhet.

Köszi!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#12204) Beri válasza peti85 (#12203) üzenetére


Beri
addikt

Már a 741 is, de attól felfelé mindegyik.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12205) gprspeter válasza Beri (#11989) üzenetére


gprspeter
senior tag

Eladtam a TP-LINK TL-WR1043ND.
Vettem egy Netgear WNDR3700-at.
És láss csodát, 5GHz-en 300Mbps-al megy.
Mindjárt jobb az internet sebesség is...

...és a letöltés is. ;)

(#12206) Beri válasza gprspeter (#12205) üzenetére


Beri
addikt

Tehát sok volt az interferencia a 2.4-es sávon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12207) gprspeter válasza Beri (#12206) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem feltétlen. Ez a kártya 2,4-en csak 150Mbps-et tud...

(#12208) peti85 válasza Beri (#12204) üzenetére


peti85
senior tag

Köszi! Valóban tudják, de ha jól értelmezem a használati utasítást, ezeknél fixen be lehet állítani, hogy mennyit kapjon adott IP-jű gép a teljes sávszélből. De ha tegyük fel csak egy gép van bekapcsolva, akkor az nem tudja az egész sávszélességet kihasználni, csak ami be van állítva neki, igaz?
Lehet ezekre Open FW-t feltenni? Abban gondolom megoldható a dinamikus sávszélesség kiosztás is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#12209) Beri válasza gprspeter (#12207) üzenetére


Beri
addikt

Jahogy a kártya volt a ludas... mondjuk érdekes...

peti85: Hát beállítasz egy minimumot mindenkinek...
Egyébként dd-wrt által támogatott tp-linkek:

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12210) Claude Leon válasza peti85 (#12208) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem fix, minimum-maximumot állíthatsz minden rulesbe, külön a kimenő és bejövő forgalomra.
Persze ha csomagforgalomra gondolsz, az más ügy, ahhoz már openwrt-t kell felbabrálnod rá.
(vagy dd-wrt-t, ahogy beri javasolja)

[ Szerkesztve ]

(#12211) peti85 válasza Claude Leon (#12210) üzenetére


peti85
senior tag

Claude Leon, Beri: Ja, hogy a minimumokkal lehet így játszani. Végülis logikus. Köszi a segítséget!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#12212) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok.

T-home 5Mbit / 10.000 Ft körül milyen jó gyors Reutert ajánlotok?

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#12213) Sammy Jankis


Sammy Jankis
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos hőn szeretett NetGear WPN824v2-es routerem megadta magát. Egy ehhez hasonló, vagy jobb kaliberű routert keresek DigiLan 30/20 Mbites nethez 15 ezerig (később lehet jobb netem lesz). A stabilítás és szakadásmentesség a legfontosabb, de a hatótávolság sem utolsó. Főbb terület a letöltés, + néha online gamelés. Melyik routert ajánljátok. Esetleg LinkSYS-t érdemes venni, ha igen, akkor melyiket?
Előre is köszönöm

(#12214) Beri


Beri
addikt

rebugra, Sammy Jankis: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12215) eziskamu válasza PyCos (#12201) üzenetére


eziskamu
addikt

Az nem olyan rosz mint gondolod. Pláne ha wifin küldöd. Gondolj bele, minimum 30 Mbit megvan mindig. Hacsak nem egy céget akarsz ellátni HD felbontású filmekkel, akkor jó lesz. Még a digitális tévéadásoknál is egy MUX (egy freki amin több, akár HD felbontású tévécsatorna folyama megy át, sem szokott 30-40Mbit/sec-nél "nagyobb" lenni.

Ha meg több kell akkor pl a legújabb Linkstation Duo-t USB-re se kell kötni, mert NAS és 50 bruttóért két 500-as winyót is pakolnak bele, és 40MBYTE(!) ávitelt igér (bár ez csak akkor igaz, ha Raid-0 üzemmódot és gigabites ethernet kapcsolatot használsz, és egy nagyobb fájlt olvasol, bár Raid-1-ben se lassú, sőt úgy még megbízhatóbb is).
Ja és a rákötött USB-s eszközöket is meg bírja osztani. Bár NTFS-t csak olvasni tud :( .

[ Szerkesztve ]

(#12216) Táltos1


Táltos1
csendes tag

Sziasztok!

120/10 es UPC nethez viszonylag jó áron tudnátok nekem ajánlani routert?
Asztalinak a bedugós netét szeretném wifin keresztül laptoppal is használni.
Köszi :R

(#12217) Beri válasza Táltos1 (#12216) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12218) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli routert szeretnék venni. Ami fontos, hogy egy régebbi laptopra van kötve a tv, ami nem mindig bírkózik meg a nagyobb HD filmekkel. Ezért én az asztali gépen keresztül szeretném lejátszani a combosabb filmeket. Milyen routert ajánlotok?

Köszi!

(#12219) Simtu válasza Simtu (#12218) üzenetére


Simtu
senior tag

Ezeket néztem:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12220) Beri válasza Simtu (#12219) üzenetére


Beri
addikt

Egyrészt hirdetést belinkelni szakmai fórumba szabálytalan, másrészt szükséged van wifi adapterre?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12221) Simtu válasza Beri (#12220) üzenetére


Simtu
senior tag

Sorry, nem tudtam, hogy nem lehet, illetve láttam már máshol is, ezért nem gondoltam...

Az asztali géppel kábellel lenne összekötve, viszont nem most hirtelen tudom, hogy a notiban
milyen teljesítményű a wifi.

(#12222) daniel001


daniel001
csendes tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni azzal kapcsolatban, hogy milyen router vasaroljak.

Jelenleg SMC van, de attol mar kezdem kitepni a hajamat, szoval az NEM kell :((( :F :Y :W

Linksys es Asus routerben gondolkodom.

A hely, ahova kellene, az hazunk, ami egyben a munkahelyunk is. 3 szint es kabelnet van.
A kozepso szintre lenne elhelyezve router, itt gipszkarton falak vannak fem szerkezettel, az also szinten, tegla, vasbeton szerkezet, a felso szin az vegulis csak tetoter, ott fa es gipszkarton falak vannak.

Maximum 8-10 gep hasznalna egyszerre az internetet, kell G es N szabvany, mert vannak regebbi gepek is, de folyamatosan csereljuk, igy javareszt mar csak N-esek vannak.

Most van a routerhez csatlakoztatva egy Canon multifunkcios keszulek, ami vezetek nelkuli, tehat mindegyik geprol erre nyomtatunk, es mindegyikre gepre errol scannelunk.

A routeren legyen 2 USB, 1db egy uj lezernyomtatonak, valamint 1db egy HDD-nek.Lehet egy USB, akkor olyan lezernyomtatot veszek, amit tudok vezetek nelkul csatlakoztatni. Ha nincs USB, akkor veszek olyan HDD-t ami van RJ45 csatlakozo.
De a legjobb az lenne, ha minden uj eszkozt vezetek nelkul tudnek csatalkoztatni.

Ilyen felhasznalas melle mit tudnatok ajalani?

Elore is koszonom a Segitsegeteket!

Udv. Dani

(#12223) Noxy válasza daniel001 (#12222) üzenetére


Noxy
veterán

N300 WIRELESS GIGABIT ROUTER
WNR3500L

Árak.

• Easy setup — Smart Wizard® CD with graphical installation guide and multi-language support

Magyar is köztük van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12224) daniel001 válasza Noxy (#12223) üzenetére


daniel001
csendes tag

Ez így elsőre igen jónak tűnik.

Köszönöm az segítségedet, ajánlásodat.

(#12225) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok

Tökéletesen láma vagyok a témában ezért kérnék segítséget
- 53 Nm belvárosi lakás
-net :fel 60Mbit/sec. le: 6 Mbt/sec vagy ennél több
legyen - egyszerű telepítés stb
- stabil szakadás mentes

nem sürgős a vásárlás csak hogy képbe legyek ...

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#12226) Noxy válasza Antonio (#12225) üzenetére


Noxy
veterán

Itt nézegess.

Simple Sharing vagy Work and Play

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12227) Beri válasza Simtu (#12221) üzenetére


Beri
addikt

Wifin 1080p-t átvinni merész vállalkozás, nemigazán szokott sikerülni. A 941 gyorsabb vas egyébként, ha ez számít, válaszd azt.

daniel001: Ha mindent kábel nélkül akarsz csatlakoztatni, akkor olyan külső tárolót, meg nyomtatót kell venned, amik ezt tudják. A routernek ehhez semmi köze.
3 szintet egy eszközzel wifivel beborítani sem lesz egyszerű, sok függ az ellenoldalaktól is. A jelenlegi smc mennyire látszik?

Antonio: Azt, hogy meddig ér el egy wifi háló, senki nem tudja neked megmondani ránézésre, leírtam már egymilliószor. Ha a 60/6-odat wifin is szeretnéd átvinni lehetőség szerint teljes mértékben, legalább egy 941ND-t kell venned. Ha nagyobb csomagra váltanál, 1043ND, vagy fölfelé.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12228) daniel001 válasza Noxy (#12226) üzenetére


daniel001
csendes tag

Köszönöm.

Azzal kapcsolatban van információd, hogy ha a routeren van 1 usb csatlakozó 1HDD-nek, azonban ha veszek egy USB HUB-ot, ami 1ből több usb csatlakozást csinál, akkor több eszköz is ráköthető?

(#12229) daniel001 válasza Beri (#12227) üzenetére


daniel001
csendes tag

Első sorban mindent vezeték nélkül szeretnék csatlakoztatni. Ha nem találok megfelelő vezeték nélküli nyomtatót és merevlemezt, akkor lenne szükség USB-re a routeren.

Az SMC router az egy smc wbr14s-n2. A jelerősség elfogadható mindenhol, azonban a maximális sávszélesség 50%-át viszi át vezeték nélkül. Ha valamelyik porton keresztül rákötök gépet, akkor megy a 100% sávszélesség.

Az a baj főleg a routerral, hogy folyamatosan kiakad, és csak a reset segít. Firmware-t is frissítettem már, de semmi változás.

(#12230) Beri válasza daniel001 (#12229) üzenetére


Beri
addikt

Akkor először keress nyomtatót, meg hálózati tárat, aztán válassz routert. Tárból pedig inkább egy gigabites NAS-t válassz, mint az USB-ről routerrel megosztást, mivel az az usb-s megosztás sebességének többszörösére képes.
Ha az smc látszik mindenhol, bármi más is látszani fog.
MIndent összevetve asusból az n16 a nyerő számodra, linksysből pedig a wrt610n v.2. Lényegében ugyanaz a cpu van mind a kettőben, amelyik felirat jobban tetszik, azt válaszd.

És igen, egy usb portra lehet több mindent kötni hubbal.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12231) daniel001 válasza Beri (#12230) üzenetére


daniel001
csendes tag

a NAS akkor egy merevlemez, aminek van hálózati csatlakozója(RJ45)?
és mivel gigabites, ezért gyorsabb az usb 2.0-nál?

(#12232) daniel001 válasza daniel001 (#12231) üzenetére


daniel001
csendes tag

persze ezt durván fogalmazva értem. ha esetleg rosszul mondtam, megtudnám mondani nagy vonalakban, mivel több egy NAS?

(#12233) dani3l


dani3l
őstag

Hali! D-Link dir-300 wifi routerröl mi a velemenyetek? megbizhato?

(#12234) Beri válasza daniel001 (#12231) üzenetére


Beri
addikt

Egy routernél nem az usb port a szűk keresztmetszet, hanem a cpu. Igen, a NAS egy olyan merevlemez, amin van hálózati csatlakozó. Semmi más célja nincs azon kívül, hogy a HDD-k írási/olvasási sebességét teljes mértékben ki tudd használni hálózaton.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12235) Noxy válasza daniel001 (#12228) üzenetére


Noxy
veterán

akkor több eszköz is ráköthető

Igen, de nehogy "rózsafüzért "rakjál 2.5 meghajtókból, vagy pendriverekből, mert a router tápellátása is véges.
Ezen kívül, 1 meghajtón belül is, mappákat adhatsz hozzá hálózati meghajtónak, különböző jogokkal.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#12236) daniel001 válasza Noxy (#12235) üzenetére


daniel001
csendes tag

jah, rózsafüzert nem szeretnék :) :D

azért kérdeztem, mert tárhelyre mindig szükség lesz, és hogy akkor valószínűleg jobb ha most beruházok egy nagyobb hdd-re(1-2TB) mint most veszek 500GB, és nem lesz elég, akkor kellene még 500.

(#12237) daniel001 válasza Beri (#12234) üzenetére


daniel001
csendes tag

egy nas-t távolról is el lehet érni? például egy külföldi rokon, munkatárs?

(#12238) Beri válasza Noxy (#12235) üzenetére


Beri
addikt

Alap, hogy router mellé saját tápos usb hubot vesz az ember, akkor meg rakhat rózsafüzért is.

daniel001: Igen, van amelyikkel megoldható.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12239) Alex91 válasza daniel001 (#12237) üzenetére


Alex91
félisten

Miért is jó a NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12240) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Üdvözlök mindenkit

Tudnátok ajánlani valami olyan wifis routert ami/nek:
-jó erős a wifi modulja kb mint a régi dlink624+om
-lehet macen beállítani a letöltést
-és kiírja az éppen felhasznált sávszélességet mac enként

köszönöm előre is

(#12241) dani3l válasza dani3l (#12233) üzenetére


dani3l
őstag

valaki? senki? :F

(#12242) Beri válasza dfdfdf (#12240) üzenetére


Beri
addikt

Hogy írja ki az épp felhasznált sávszélességet? Na, olyat gyári szoftvertől nem kapsz. Viszont minden másat akár egy 741ND-től is.

dani3l: Ha nem a gyári szoftver fut rajta és kicseréled a tápját egy tartósabbra akkor igen :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12243) Scobbyka


Scobbyka
tag

Erre kellene nekem egy router:
Külső merevlemez csatlakoztatása USB-n keresztül
bittorent client
gigabites portok
N-es Wifi
Linux-os firmware

Kipróbáltam a TP-Link WR1043nd openwrt-vel de valamiért nem jött be. 5-6 torrentnél feküdt.

Vagy inkább gondolkozzak valamilyen NAS-ban?

Scobby

(#12244) Beri válasza Scobbyka (#12243) üzenetére


Beri
addikt

Gondolkozz atomos kisgépben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12245) dfdfdf válasza Beri (#12242) üzenetére


dfdfdf
őstag

VAn olyan gép ami ezt valahogy megtudja csinálni(éppen használt sávszél)? mert akkor olyat veszek árban nagyon max 20 a keret de ami nagyon lényeg bitang erős legyen a wifije.
Ha firmware-t kell cserélni az sem érdekel használt is jó.
2 havernak osztom a netem és szeretném ellenőrizni őket :)

(#12246) #95590400 válasza Beri (#12227) üzenetére


#95590400
törölt tag

Wifin 1080p-t átvinni merész vállalkozás, nemigazán szokott sikerülni. A 941 gyorsabb vas egyébként, ha ez számít, válaszd azt.
nem az 1080p a lényeg, hanem a bitrétes. egy átlagos blu ray disc 20-40 Mbps. egy 1080p mkv rip meg 8-12. általában nekem a wifin a szomszéd szobában is kb. megvan a 8 MB/s.
nem mintha blurayeket tolnék orrba-szájba, de eddig a laptop a serveren lévő összes killsample-t vitte wifin keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#12247) #95590400 válasza Scobbyka (#12243) üzenetére


#95590400
törölt tag

az a 32 mega ram nagyon gyenge keresztmetszet ehhez abban a csodarúterben. asus rt-n16. kb. 1,5 MB/s-ig. oleg + optware.

[ Szerkesztve ]

(#12248) Beri válasza dfdfdf (#12245) üzenetére


Beri
addikt

Ha 20k a max, akkor vegyél egy 1043ND-t, aztán tegyél fel rá egy openwrt-t.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12249) Sammy Jankis


Sammy Jankis
csendes tag

Hosszas töprengés után 2 router maradt:

LINKSYS WRT160N
TP-Link TL-WR1043ND

Melyiket éri meg jobban megvenni, főleg szakadásmentesség szempontjából?
Választ előre is köszönöm.

(#12250) rebugra válasza Sammy Jankis (#12249) üzenetére


rebugra
aktív tag

Linksys WRT120N nálam 1 év után meghalt, azaz 15 percenként dobta a netet.
Most vettem helyette egy: TP-Link TL-WR841ND.et. Kíváncsi leszek milyen.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.