Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) Alex91 válasza bajtokarpi (#11900) üzenetére


Alex91
félisten

Az.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11902) bajtokarpi válasza Alex91 (#11901) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

És az mivel jobb, mint a gyári firmware?

battletag: bossi#2666

(#11903) Alex91 válasza bajtokarpi (#11902) üzenetére


Alex91
félisten

Mit tudom en, majd elmondjak akik ilyet hasznalnak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11904) Beri válasza bajtokarpi (#11902) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11905) bajtokarpi válasza Beri (#11904) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Köszi

battletag: bossi#2666

(#11906) gprspeter válasza bajtokarpi (#11905) üzenetére


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

2 router közül melyik a jobb választás?
EnGenius ESR-9850
TP-LINK TL-WR1043ND
A felhasználás mondhatni hétköznapi. Nem akarok semmi extrát rátenni...
:R

(#11907) Mac_ válasza gprspeter (#11906) üzenetére


Mac_
csendes tag

Szia!
Szerintem a TP-Link TL-WR1043ND megfelelő választás lehet. Olcsóbb is mint a EnGenius ESR-9850(már ha ez nálad szempont) és 3 évvel több garanciát is vállal rá a gyártó ami szerintem nem elhanyagolható. Nekem is van 1043ND-m és ha csak alap felhasználásra kell akkor a gyári FW-vel is jól használható. Bár nekem DD-WRT van rajta, de 1 hétig használtam a gyári szofttal is és nem tapasztaltam semmi bajt nála. Remélem tudtam segíteni. Üdv.: Mac_

[ Szerkesztve ]

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. ; Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem..

(#11908) Beri válasza gprspeter (#11906) üzenetére


Beri
addikt

Az engenius brutális wan to lan tempót tud, viszont a 1043 is megy 150Mbit felett valamivel, ami bőven elég bármire gyakorlatilag, és ott a lehetőség, hogy moddolj, ha kedved támad hozzá. El kell döntened, mire van szükséged. Nem lehet azt mondani, hogy vedd az egyiket, mert a másik kevésbé jó...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11909) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma megvettem magamnak életem első wifi routerét, ami egy asus wl-520gc (nem tudom, hogy gC vagy GC, de gondolom, hogy a régebbi, mert kb 3éves) potom 4500 ft-ért.

Egy 15mbites upc modemre lenne kötve, egy gépre utp kábellel, egy laptopra hibrid üzemmódban (olykor utp, olykor wifi :D ), illetve vegyesen 3 wifi eszköz, de alkalmanként csak egy csatlakozna (ipod touch, htc desire, psp).
A hálózatot rejtve és wpa2-vel titkosítva, illetve mac szűréssel szeretném működtetni, és nagyon sokszor menne max sebességen.
A wifi pont egy fal mellett lenne (de picivel mellette egy ablak is van), ami mögött van az én szobám, régi ház, tégla fal, max távolság router és eszköz között kb 7méter.

Az lenne a kérdésem, hogy ezen felhasználási feltételek mellett elég a gyári fw vagy érdemesebb felrakni rá a dd-wrt-t?
Egyszer be akarom faszán állítani, és nem szeretnék vele többet foglalkozni, csak menjen jól.
Wifi eszközök között menni fog a max 15mbites sebesség?
Egyszerre hány wifi eszköz tud rá csatlakozni? (tudom, hogy hülye kérdés, csak még nem volt wifi routerem, max 2-3 wifi eszköz használná egyszerre)
Milyen fontosabb beállításról kéne még tudnom wifi router esetében, ami nem volt vezetékes routernél?

Ez előtt egy asus rx3041 vezetékes routerem volt két évig, azzal az volt a baj, hogy 1-2 naponta elszállt a kapcsolat és csak az áramtalanítás segített, illetve ha sokat ment max sebességen, akkor gyakrabban szállt el, fw-t pedig nem engedett frissíteni.
Ezt megelégelve váltottam, remélem nem bánom meg:)

Előre is köszi!:R:R:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11910) Beri válasza Zirowe (#11909) üzenetére


Beri
addikt

Van egy 520gc-m, de csak a firmware update menüpontot láttam a gyári szoftverből :DDD
Viszont most pontosan azt tudja, amit szeretnél. Ilyen 2-3 hónapos uptime-okat produkál, csak akkor indul újra, amikor új build jön ki. Viszont volt pár dd verzió, ami 100%-on hajtotta a prociját mindenféle ok nélkül...
Azt mondom, használd egy darabig gyárival, én a héten hazamegyek, megnézem mi van az 520-on, felpróbálok rá pár 15xxx buildet, aztán meg tudom mondani a tutit.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11911) Zirowe válasza Beri (#11910) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11912) Zirowe válasza Beri (#11910) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amúgy nézegettem ezt az ipv4 rémhíreket, hogy már jövőre elfogynak a címek, és át kell minél előbb állni ipv6-ra.
Ez vajon az átlag magyar upc-s netezőt mikor fogja elkezdeni érinteni?
Mert ha jól nézegettem az általam kiszemelt routert, az nem tudja az ipv6-ot, de a dd segítségével tudná, csak a 2megás verzióból kihagyták..

Vagy még korai emiatt problémázni?:D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11913) gprspeter válasza Beri (#11908) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszi! :R
120/10-es nethez kellene...

(#11914) MrTwister


MrTwister
őstag

Bocsi rossz helyre ment :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11915) Beri válasza Zirowe (#11912) üzenetére


Beri
addikt

Már vagy 5 éve sírnak, hogy elfogynak az ipv4 címek, de aztán kiderül, hogy mégsem. Ha eljön a váltás ideje, minden modemet le kell hogy cseréljen majd a szolgáltató (mert az ügyfélnek nem fogja megmagyarázni egyik sem, hogy neki az jó, ha kicsap kb. 10ezret egy másikra csak úgy), azt pedig valószínűleg észre fogjuk venni :DDD
Egyébként ha kell, dd micro-ra is fel tudsz rakni ipv6-ot, meg ha tényleg eljön a perc, amikor szükség lesz rá, alapból beleforgatják majd a mindenféle buildekbe.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11916) gprspeter válasza gprspeter (#11913) üzenetére


gprspeter
senior tag

Vagy tudtok ajánlani hasonló árkategóriában, leginkább wifi kapcsolatra használt, de gigabites, routert? :R

(#11917) adriankoooo válasza Beri (#11915) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Megrendeltem a modemet aszolgáltatótól ingyen, hűségpontokra. Köszi a tippért :R

Valami Glitel GT-318RI, ingyen jó lesz. :)

(#11918) kali válasza gprspeter (#11916) üzenetére


kali
legenda

hasonló árkategóriában nincs több jó - és főként jobb - gigabit képes router, ugrani kellene egy sávot az árban! adott esetben jó lesz neked az általad kiválasztott két router egyike is!

(#11919) gprspeter válasza kali (#11918) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm!
Szerintem TP-Link lesz... :R

(#11920) gprspeter válasza kali (#11918) üzenetére


gprspeter
senior tag

És a következő sávban melyek lennének a jobbak?

[ Szerkesztve ]

(#11921) Beri válasza gprspeter (#11920) üzenetére


Beri
addikt

A következő lépés a netgear wndr3700.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11922) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv mindenkinek!

30 Mbites FiberPowert szeretnék két PC plusz 1 mobiltelefon között megosztani, és mindet wifin keresztül. Eddig azt hittem tudom mit akarok, de elkezdtem beleásni magam a témába, és totál elbizonytalanodtam. Megjegyzem, hálózat, pláne wifi témában nagyon nem vagyok otthon. :(
Eddig egy TP-LINK TL-WR1043ND routerben, és két TP-LINK TL-WN951N kártyában gondolkodtam, ugyanis egyik gépben sincs alapból wifi. Viszont azt nézegetem, hogy mivel csak wifin menne minden forgalom, ezért a 1043-as gigabites LAN-ra nem is lenne szükségem, szóval lehet hogy egy olcsóbb megoldás is elég lenne, na de melyik? Tudna valaki segíteni, hogy mi az ami szükséges és elégséges megoldás lehet a feljebb vázolt célra? Egyébként a kártyák esetében a 851N és 951N csak az antennák számában különbözik, tehát messzebbről tud erősebben jelet adni/fogni? Lehet hogy a 851-es is elég lenne? Viszonylag jó rálátás lenne a routerre, mindkét gép kb 8-10 m-re lenne, 1 vastag falat kéne átvinni. Természetesen itt is az a kérdés, hogy elég lehet-e az olcsóbb, mert ha nincs a drágábbra szükségem, akkor nyilván nem venném meg, és kemény ezreseket lehetne összességében megspórolni a router+2kártya kombón. Remélem valaki tud rám szánni egy kis időt, és felhomályosít a témában. :R

(#11923) Bajnokfoto válasza Beri (#11921) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Én is ezt a routert rendelem a héten. Ugyan egyelőre 40/20-as netet kell kiszolgálnia de a későbbiekben sem lesz gond talán vele ha 100megás netem lesz. Még annyi, hogy jelenleg a gépben egy G-s usb wifi adapter van: TP-LINK TL-WN321G, érdemes ezt is lecserélni pl. egy ilyen N-s USB-re: ASUS USB-N11? Esetleg olcsóbb alternatívára?

Köszönöm a válaszokat!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11924) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Digis netet szeretnék megosztani, 20/10es van jelenleg, de később lehet váltok 40/20asra.
Amiket kinéztem az a TP-LINK "7-es szériája" úgymond, konkrétan:
TL-WA701ND, TL-WA730RE, TL-WR741ND, TL-WR743ND

Csak nem tudom melyik legyen. :F Mert nem tudom mik a különbségek.
Szimplán csak megosztanám a netet, esetleg olyan plusz funkció érdekelne hogy a wifi-re felhasználónévvel és jelszóval lehessen bejelentkezni, meg esetleg forgalomkorlátozás. De nem lényeges igazából.

Előre is köszönöm a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#11925) i are robot válasza i are robot (#11922) üzenetére


i are robot
senior tag

Annyival egészíteném még ki a kérdést, hogy úgy látom van olyan router, aminek leszedhető/cserélhető az antennája, ez miért jó, kell-e nekem? Másrészt van olyan TP-LINK router, aminek 2×5dBi (841ND), és van olyan aminek 3×3dBi (941ND, 1043ND) antennája van, ezek között mi a különbség, a 2×5-ös kevesebb gépet tud nagyobb távolságra kiszolgálni, míg a 3×3-as több gépet de kisebb távolságra, vagy nincs ilyen összefüggés? Bocs a láma kérdésekért, de fontos lenne ezeket minél hamarabb tisztáznom. :B

Vagy ezzel inkább menjek valamelyik WLAN topikba?

[ Szerkesztve ]

(#11926) rroolleerr


rroolleerr
csendes tag

Hali,

azt szeretném megkérdezni, hogy létezik e olyan router ami usb3.0 csatlakozóval rendelkezik?

(#11927) kali válasza i are robot (#11922) üzenetére


kali
legenda

a 30/3 megabit/sec sebességű fp 30 esetén n szabványos átvitel kell, mivel a g szabvány nem képes a gyakorlatban valósan átvinni adott sebességet! ebből kiindulva már egy tl-wr740n vagy tl-wr741nd router is elég lehet, mivel bár ezek csak lite-n funkciósak (elméleti maximális 150 megabit/sec), de - megfelelő ellenoldal esetén - bőven 30 megabit/sec felett tudnak a gyakorlatban! viszon annyi hátránya van az említett kétrouternek, hogy csak egy antennájuk van, és nem mimo képesek! ha az ellenoldal nem mimo képes, akkor nincs is jeletősége, de ha tl-wn851n vagy tl-wn951n - előbbi 2 * 2 mimo, utóbbi 3 * 3 mimo - lesz az ellenoldal, akkor már ajánlottabb egy tl-wr841n / tl-wr841nd vagy egy tl-wr940n / tl-wr941nd router - előbbi 2 * 2 mimo, utóbbi pedig 3 * 3 mimo! a jobb mimo képesség némileg javítja a hatótávot és a jelerősséget! a d jelölés a típus végén a leszerelhető/cserélhető antenná(ka)t jelöli, ha esetlegesen jobb antenná(ka)t szeretnél, ami(k) némi toldással is bír(nak), hogy távolabb és jobb helyzetben elhelyezhető(k) legyen(ek)! 30/3 megabit/sec net esetén ha csak a wifi - hatótáv és jelerősség - a szempont, akkor felesleges a gigabit képes tl-wr1043nd router, bőven elég a tl-wr940n / tl-wr941nd + egy tl-wn951n ellenoldal (ezen párosítás esetében adott a 3 * 3 mimo!), és máris kihoztad a legjobbat adott lehetőségből! ha még ettől is olcsóbb megoldás kell, akkor mehetsz lefelé, a router és az ellenoldal is lehet két antennával rendelkező (tehát 2 * 2 mimo) tl-wr841n / tl-wr841nd + tl-wn851n, vagy végszükség esetén mimo nélkül a tl-wr740n / tl-wr741nd + tl-wn851n párosítás!
az 5dbi vs 3dbi antenna a 2 * 2 vs 3 * 3 mimo miatt van, de egyrészt nem képes több ellenoldalt kiszolgálni a nagyobb értékű antenna, másrészt ha az ellenoldal 3 * 3 mimo képes, akkor bőven "kárpótolva" leszel a -2dbi miatt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#11928) kali válasza easy...rider (#11924) üzenetére


kali
legenda

akkor csak router kell neked, nem? mert a tl-wa701nd az access point, a tl-wa730re az wireless range extender, a tl-wr741nd az router, a tl-wr743nd pedig ap/client router! sima megosztásra a tl-wr741nd kell, az alap, hogy jelszóval levédhető - különböző titkosítási módokkal - a wifi, továbbá a forgalom "korlátozására" is képes! 40/20 megabit/sec pppoe átvitele kábelen sima ügy - bőven többre is képes -, de megfelelő - n szabványos - wifi ellenoldal esetén wifi útján is átmegy!

i are robot; most nézem, hogy a neked írt hozzászólásom utolsó mondata esetén kimaradt egy szó, így helyes; ...nem képes több/kevesebb ellenoldalt kiszolgálni...

[ Szerkesztve ]

(#11929) i are robot válasza kali (#11927) üzenetére


i are robot
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ! Azt hiszem akkor vagy a 8-as széria 2×2-es mimo-val, vagy a 9-es széria a 3×3-assal lesz. Lehet hogy megkockáztatom az olcsóbb megoldást, azzal is vagy 5-6e Ft-ot meg lehetne spórolni, végülis csak lakáson belül, nem túl nagy távolságra kéne szórni a jelet. Ez viszont attól tartok amúgyis csak a gyakorlatban derülne ki, úgyhogy próba cseresznye. Köszi mégegyszer. :R

(#11930) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne 20-30 megabites körüli netet megosztani. Két laptoppal használnák, wifi-n keresztül. Segítenék neki választani, de nagyon láma vagyok ilyen ügyben.
Nem nagyon tudom, hogy mire kell figyelni vásárláskor. Annyit azért tudok, hogy érdemesebb n-es szabványt támogatót nézni, bár lehet csak a marketing etetett meg.
Ezt néztem ki nekik, nem tudom jó lesz e. TL-WR841N
Annyit mondtak rá, hogy ha lehet, olcsóbban szeretnének routert. Nem tudom, hogy van e ennél olcsóbban olyan, ami nyugodt szívvel ajánlható.
Tudtok ajánlani valami tutit? :)

solfilo

(#11931) kali válasza solfilo (#11930) üzenetére


kali
legenda

az n szabvány annyira nem marketing, hogy az 54-es jelölésű g szabványon nem is lehet valósan átvinni 30 megabit/sec sebességű netet, ~ 20 - 22 megabit/sec körül vége a mókának! a tl-wr841nd jó router, de 30 megabit/sec alá akár az olcsóbb tl-wr740n / tl-wr741nd is elég lehet! ha a notikban esetlegesen csak g szabványos wifi modul van, akkor egyik router mellett sem fog átmenni 30 megabit/sec, maximálisan csak a fent említett bő 20 megabit/sec!

i are robot; igen, látatlanban sajnos nem nagyon lehet előre megmondani, hogy mi a megfelelő, majd a gyakorlatban fog kiderülni! sajnos nem csak a távolság és a falak száma befolyásolja a dolgot, hanem más - környzeti - tényezők is!

[ Szerkesztve ]

(#11932) solfilo válasza kali (#11931) üzenetére


solfilo
veterán

Hm, erre nem is gondoltam. Szerintem csak g-s van a laptopjaikba. Megkérdem őket. Bár kb 1500 Ft a különbség, lehet a 841-esre beszélem rá őket. A döntés meg az övék marad, majd elmondom, hogy mi a különbség az 1500 Ft-on kívül. :)
Köszönöm a segítséget!

solfilo

(#11933) easy...rider válasza kali (#11928) üzenetére


easy...rider
őstag

okés köszönöm :)

(#11934) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hello!

Tudnátok ajánlani nekem 1 SOHO routert, ami támogatja a SIP és a H.323 protokollokat, más "extrára" nincs szükségem, csak minél olcsóbb legyen, de azért megbízható, ne valami noname?

Kösz előre is!

Üdv,
Gyúrma

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#11935) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

E két routet közül melyiket érdemes inkább megvenni?

Asus VS. D-Link

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11936) Beri válasza Gyúrma (#11934) üzenetére


Beri
addikt

Mit értesz "támogatja" alatt? Ha van egy VOIP-telefonod, abból UTP jön ki, aztán mindegy mire dugod. Internet kell neki, azt' kész. Ha nincs, akkor VOIP gateway-re van szükséged, nem routerre.

runner 125: Ha mindenképpen a kettő közül kell választani, akkor az asus-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11937) runner 125 válasza Beri (#11936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi.

Egyéb indok?

Esetleg ebben az árkat.-ban másféle ajánlat?

Köszi

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11938) Beri válasza runner 125 (#11937) üzenetére


Beri
addikt

Kevesebb pénzért kapsz 741ND-t 150-es n wifivel, sokkal gyorsabb processzorral, kétszer annyi memóriával...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11939) runner 125 válasza Beri (#11938) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, akkor ez lesz, köszi a segítséget.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11940) Mazsika


Mazsika
őstag

helló! milyen routert ajánlanátok ide: 20/10 digi net, 4-5 laptop mind wifin, torrent szokott menni 1-2 gépen plusz netezés mindenhol, most egy alap tp link van de néha szakad a net, és nem tudom miért?! egy linksys wrt160n vagy nl-t néztem ki, ez már bőven jó lenne és még lehet az nl-re a nyomtatót is rá tudnám kötni! szerintetek? vagy tudnátok valami mást ajánlani?

Dáccsika

(#11941) Beri válasza Mazsika (#11940) üzenetére


Beri
addikt

[link]

Egyébként a torrentkliensek helyes konfigurálását tudom ajánlani...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11942) Mazsika válasza Beri (#11941) üzenetére


Mazsika
őstag

és erről találok valami leírást valahol?

Dáccsika

(#11943) Bajnokfoto válasza Beri (#11941) üzenetére


Bajnokfoto
csendes tag

Tudnál erről valami bővebb információval szolgáltatni minket Beri?
Köszönöm előre is!

Studio Manager / Lead Photographer

(#11944) Beri válasza Mazsika (#11942) üzenetére


Beri
addikt

Miről? Bittorrentről? Arról itt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11945) Mazsika válasza Beri (#11944) üzenetére


Mazsika
őstag

jah bocsi, utorrentet használunk! egyébként az az oldal nem sokat segített amit linkeltél, kinéztem egy routert, elkezdtem utána olvasgatni erre tök más van írva róla máshol! :DDD

Dáccsika

(#11946) Brogyi válasza Gyúrma (#11934) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az ESR9850-ben benne van, de az neked noname. Azert okosits ki legyszi minek kell mind a ket szabvany? Ugye a H323 regi, a SIP az uj amivel talalkozik az ember fia. Ezenkivul semmi elonyt nem erzel egy kozonseges routerhez kepest. Ha mar VOIP-ozni akarsz akkor cel hardware-t vegyel. Mint korabban mar emlitettem neked is a Fritz a csucsok csucsa. Rossz helyen tetted fel a kerdesed. Letezik egy VOIP topik. Ott kerdezz.

[ Szerkesztve ]

(#11947) Beri válasza Mazsika (#11945) üzenetére


Beri
addikt

Akkor menj máshová, ahol megetetik veled a hülyeségüket...
Jaés a protokollt is bittorrentnek hívják, nem csak a klienst...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11948) Mazsika válasza Beri (#11947) üzenetére


Mazsika
őstag

okés, köszi szépen a segítséget! ;)

Dáccsika

(#11949) Gyúrma válasza Brogyi (#11946) üzenetére


Gyúrma
tag

Akkor pontosítanék: van egy progi az X-Lite, amivel szeretnék VOIP (vagy lehet h H323 használ, nem tudom) telefonálni!
A mostani routeremmel ez nem működik, de ahogy direktbe dugom a gépem a netre, úgy megy, ill. próbáltam egy másik progival is (Ekiga) ott kiírta h a router nem támogatja a H323 és a VOIP technológiát!
Port forward sem megy, mert a mostani routeremen (eléggé noname) nem lehet tartományokat forwardolni, csak egyesével lehet a portokat, és 50-nél többet így sem lehet, márpedig ennek a szoftvernek megkéne 100 portot nyitnom!
Illetve, nekem nem kell h wireless legyen!

A VOIP Gateway-eket néztem de azok 10k-tól kezdődnek, és ennyit nem szeretnék rá lehetőleg költeni, elég lenne 1 router ami ezt tudja, és remélhetőleg olcsóbb....

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#11950) Beri válasza Gyúrma (#11949) üzenetére


Beri
addikt

Ha a gépeden futó szoftverrel akarsz telefonálni, annak max portot kell forwardolni. Ahhoz kell mindenféle protokollt támogató router, vagy gateway, ha egy külön telefont akarsz használni.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.