Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Gubek-Einste válasza aleister (#12649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

FP120-hoz alapból egy Full N-s, gigabites router kell, a G-sek ehhez már nagyon kevesek.
Ajánlom a Linksys WRT320N-t (nekem is ez van FP120 mellett) és a TP-Link 1043ND-t, többektől is hallottam, hogy ki lehet vele hozni a max sebességet.
A linkelt oldalon csak a Felső kategória tagjai közül válogass ha kell a teljes sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12652) aleister


aleister
veterán

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12653) Intelligencs válasza Beri (#12644) üzenetére

OK, elfogadom, amit mondtál, praktikusabb, amit Te ajánlasz. Viszont akkor a saját igényeim tekintetében is kissé túllőttem a célon, és olcsóbban is megúszhattam volna egy 1043ND-vel. Most már mindegy, akkoriban még nem kísértem figyelemmel ezt a topikot.

Mondjuk az is tény, hogy amióta olvasgatom ezt a topikot, azóta csak és kizárólag TP Linkeket helyeztem üzembe rokonoknál, ismerősöknél. Ár/érték arányban jelenleg verhetetlennek tűnik. Nagyon megkedveltem ezt a márkát. Úristen, ha belegondolok, hogy régebben a legfapadosabb SMC-ket raktam mindenhova. :O Mondjuk ha valaki csak netezget, elszolgálnak azok is, de a torrentezésnél már megfekszenek.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#12654) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

100/10 UPC nethez szeretnék olyan Wi-Fi routert ami valósan át tudja vinni a gép felé ezt a sebességet. Azt tervezem, hogy az asztali gépem továbbra is vezetékes netet kapna, és lényegében csak a telefonok miatt kellene a Wi-Fi router. De csak olyan kell ami tudja fizikálisan is 100/10-et, és összhangban lesz a UPC-vel.

Előre is köszönöm!

mod: Most látom, hogy pár hsz-el lejjebb, is ez a téma, így valószínű 1043ND-t fogok venni, mert baromi jó ára van. :B :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12655) Beri válasza Intelligencs (#12653) üzenetére


Beri
addikt

Legalább akkor sem kéne routert váltanod, ha megdupláznák a 120as fájberpajjeredet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12657) zack


zack
nagyúr

Esetleg ehhez a routerhez egy USB-s vevőt is vennék, hátha az asztali gépet is WiFi-re állítanám. Viszont az asztali gépnél elvárás a max. sávszélesség, amit elírtam az előbb mert nem 100/10 hanem 120/10. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12658) Ronnie12


Ronnie12
tag

Sziasztok!

Én is UPC fájber páwör kérdéssel zargatnálak titeket. :D Még néhány hónapig 120-as netem van, aztán visszaáll az eredeti 60/6-ra. Eddig olcsó vezetékes routerrel szarakodtam, de bőven elég volt. Egy komolyabb megosztót szeretnék venni és a topikos ajánlgatások alapján én is az 1043ND mellett döntök. Ahhoz, hogy a wifi net el is jusson a géphez viszont kell még nekem elvileg két darab pci wireless kártya is. Milyen típust ajánlotok, amelyik megbízhatóan képes fogadni a netet? A másik gép a routertől kb 20 méterre található és 3 betonfal van köztük.

Az iPhoneom képes lesz csatlakozni a TP-link routerhez vagy ahhoz is kell még valamilyen plusz eszköz?

Előre is köszi, :R
Ronnie

(#12659) Beri válasza zack (#12657) üzenetére


Beri
addikt

120+10 megát átvinni wifin esélytelen. Ne gondolkozz ilyesmin. USB-s vevőből a TP-LINK TL-WN821N teljesen rendben van, 80-100Mbit köré jó vagy vele.

Ronnie12: 3 falon át senki nem tippeli meg előre, mennyit sikerül majd átvinned.
Az ájfónod is tud majd kapcsolódni, ha nem n-onlyra állítod a routert.
Egyébként [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12660) zack válasza Beri (#12659) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi, akkor egyelőre kihagyom, és marad vezetékes. ;) A telóknak meg mindenképpen elég lesz a Wi-Fi sávszél.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12661) aleister


aleister
veterán

Urak ...nézegetem az ajánlott termékeket, és felmerült pár kérdés:
- usb-s fájlmegosztás: jól értelmezem, hogy úgy működik mint egy fájlszerver?
- nyomtatószerver: gondolom a routerhez csatlakoztatott nyomtatót osztja meg a hálózaton
- torrent kliens: ez azt jelenti, hogy pc üzemelése nélkül is megtörténik a fájlmegosztás?

Az olyan routereknél, ahol van fájl és nyomtatószerver funkció, de csak 1 usb port van, ott egy közönséges usb elosztóval lehet egyszerre mindkét szolgáltatást használni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12662) Beri válasza aleister (#12661) üzenetére


Beri
addikt

-igen
-igen
-igen

Saját tápos USB hubot illik venni és igen, rá tudsz dugni egyszerre több dolgot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12663) aleister válasza Beri (#12662) üzenetére


aleister
veterán

Köszi szépen a válaszokat, most már mindent értek. :)
:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12664) Humamage


Humamage
tag

Sziasztok,

Otthonra kellene egy Router 120-as UPC nethez 2 géphez (1 desktop+1 laptop). Erre gondoltam:

Linksys WKUSB160N Wireless kit (router+usb vevő) ( http://goo.gl/oBo9R )

Tudtok róla mondani valamit? Megéri? Nem lesz gond a sebességgel? ( wireless )

Köszi előre is.

L.

(#12665) Beri válasza Humamage (#12664) üzenetére


Beri
addikt

Tehát 100as etherneten akarsz 120Mbitet átvinni... Nem túl életképes ötlet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12666) Humamage válasza Beri (#12665) üzenetére


Humamage
tag

Err... Nem vagyok hálózatos, 300Mbps-t ir, azt hittem az elég.. Melyikre mondtad? a Wirelessre? ezt azért néztem ,mert wireless "N"-t irt hozzá ami meg elméletileg 54-600 Mbit/s

Mire mondtad?

(#12667) Humamage válasza Beri (#12665) üzenetére


Humamage
tag

Jáá tényleg :D Köszi hogy szóltál! "Beépített 4 portos 10/100 switch"
pfff. akkor ez kaki tényleg.. pedig tetszett a dizájnja..

Mondjuk annyira nem lenne fontos a sebesség, mert 120-al úgysem jön semmi és amúgy is 2 gép között lenne elosztva..

(#12668) Beri válasza Humamage (#12667) üzenetére


Beri
addikt

Nem az a baj, hogy nem jön ki belőle 120Mbit, hanem hogy bele se tud menni annyi, mert a WAN port is 100as.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12669) StLui


StLui
veterán

Sziasztok
Van egy 1043ND routerem, amire ha a torrentet ráengedem korlátlanu le-fel töltéssel, akkor lefagy, invitel 8Gb/512Mb-is a net. Routert áramtalanítom és bekapcsolom jó megint, amíg a torrent nincs megint ráengedve. Ha valakinek van valami tippe szívesen fogadom.

De a fő kérdés itt most az lenne, hogy sajna nem tudok meglenni Wlan nélkül amíg iPon vizsgáltatja, szervízelteti, tehát szükségem lenne egy tartalék routerre, milyet javasoltok?

Ami csatlakozik rá: egy Toshiba A200 noti ami azt hiszem G-s, egy Macbook, gondolom az is G-s, az én asztali gépem amibe N-es usb-s kütyü van (TL-WN821N), valamint kábelen egy xbox360 és egy popcorn médialejátszó, de ezek nagyon ritkán vannak használva hálózaton.
Köszönöm! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12670) Humamage válasza Beri (#12668) üzenetére


Humamage
tag

Ühüm.. no ezt nem láttam rajta.. De értem a problémát. Akkor ezzel 10mb/sec lenne a sebesség 2 felé osztva optimális esetben maximum?

Mert ahhoz csaj youtubozzon amig nálam megy az MSN arra nem kell gigabit.. max a jövőre gondolva..Viszont akkor nem kell hogy N-es legyen sem..

(#12671) Beri válasza StLui (#12669) üzenetére


Beri
addikt

Bármit.

Humamage: Nézd, olyan 92-93Mbit fér át a 100as portokon. Ha ezt osztod kettővel, ~46Mbitet kapsz 60 helyett. Másrészt ha nem kell a 120Mbit, válts kisebb csomagra...
Egyébként a 160N ára alatt kapsz ugyanolyan chipre épülő routert gigabittel (1043ND)...

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12672) Humamage válasza Beri (#12671) üzenetére


Humamage
tag

Most váltottam :-) 30-as volt eddig de csak felfelé váltani engedtek.. Igy is 500 ft-al olcsóbb volt, mint amit a 30-asért fizettem..

Mengézem a 1043ND-t is. Nagyon szépen köszönöm a segitséget! :-)

(#12673) StLui válasza Beri (#12671) üzenetére


StLui
veterán

Na jó akkor ezen az alapon már ez a fórum sem kell :) (természetesen már előtte is olvastam azt) és tavasszal is ennek a fórumnak az ajánlása alapján vettem az 1043-at is.

De mondjuk akkor arra lennék kiváncsi érdemes e ilyen felállásnál spórolni és a 941-et megvenni "tartaléknak" vagy inkább az 1043 legyen az is, főleg ha üzemben is tartanám a másikat is, mondjuk a ház két szintjének stabilabb összeköttetésére, ha lehet egyáltalán ilyet?

Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12674) Gubek-Einste válasza Humamage (#12672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell még a WRT160N kinézete akkor vegyél WRT320N-t, ugyan úgy néz ki és ki is lehet vele használni a FP120-at, nekem is ez van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12675) Geri85


Geri85
csendes tag

Helló!
120/10 Mbit/s-os UPC netem van, egy Cisco modemmel. Ezt a netet szeretném megosztani egy asztali gép és egy laptop között vezetékkel. Nem kell wireless megoldás, csak sima vezetékes.
A kérdésem az lenne: hogyan tudnám legveszteségmentesebben megosztani. Esetleg egy gigabites routerrel? Vagy valami más lenne ideális?
Melyik márkát javasoljátok (Linksys, Asus, stb.)?
Ez a típus megtenné: Asus RX3141 ?
A választ előre is köszönöm!
Üdv.!

(#12676) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Lehet hogy most sokan le fognak oltani. 1 hónapja vettem egy Belkin 150N routert. A netem 40/20. TP-linket szerettem volna venni, mert egy ismerősöm ezt a márkát ajánlotta, ő is ezt használja ( pontos tipust nem tudom. ) viszont a boltban Belkin-t ajánlottak odszkodtam is tőle, de aztán mégis a Belkin-t vettem meg. Nem volt egyszerű az install de mindent meg lehet oldani csak akarni, kell. 2 gép van bekötve + 2 wifi-s okostelefon. Panelban lakunk. A gépek a kis szobában vannak. a távolság a két helység között 7 méter. Be van csukva mindkét helység ajtaja és még így is a nagyszobában mobilra letölthető speedtest.net progival mértem 8-10 mbit sávot kapok. Szóval nem bántam meg hogy Belkin-t vettem. Az ára 13000Ft- volt. Gondolom, hogy ebben az árkategóriában kaptam volna más típust is de mint írtam nem bántam meg 100 év garanciát adtak rá :D

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12677) Gubek-Einste válasza Geri85 (#12675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olvass vissza egy kicsit és ott a válasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12678) Geri85 válasza Gubek-Einste (#12677) üzenetére


Geri85
csendes tag

Köszönöm a választ visszaolvastam. Már csak egy kérdésem lenne, amit nem értek teljesen.
Ha a WLAN átviteli sebesség: 150 Mbit/s, és a LAN sebesség: 10 Mbit (IEEE 802.3), 100 Mbit (IEEE 802.3u), akkor ez azt jelenti, hogy 150 Mbit-et tud fogadni és maximum 100 Mbitet tud LAN csatlakozónként leadni??
(Az adatok egy Asus RT-N10-es routerre vonatkoznak)
A választ előre is köszönöm!

(#12679) Beri válasza StLui (#12673) üzenetére


Beri
addikt

Ez a lista arra való, hogy ne kelljen ezerszer leírnunk ugyanazt. Ha valakinek nem szokványos megoldásra van szüksége, adunk tippeket, de a szokásos ilyennetemvanmitvegyek kérdésekre már válaszoltunk ezerszer.
Ha fel tudsz vinni kábellel egy második routert a második szintre, természetesen magasabb jelszintet el tudsz érni. A 941 és a 1043 drótnélküli része ugyanaz, ha csak arra kell, mindegy melyiket veszed. Meg neked 8/512-vel egyébként is az. Sőt, még n-es wifi sem kell.

Gubek-Einste: Csak kaki a wifije szegénynek. Mondjuk ha vele egy szobában vannak a kliensek, akkor mindegy.

Geri85: Most volt téma, olvass vissza. Egyébként 1043ND, vagy attól fölfelé.
A 150es n (n-lite) olyan 50Mbit körül tud, a 100as portokon meg 92-93Mbit valós forgalom szokott kiférni. Egy kapcsolat megosztásakor viszont nem a portok sávszélessége lenne a szűk keresztmetszet, szegény kis N10 processzora sokkal hamarabb kifullad.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12680) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Egy valamit nem értek valaki írja meg nekem legyen olyan szíves. Többször szoktam sebességet mérni speedtest.net és ilyenkor általában csak az én gépem megy. A netem ugye 40/20. Többször megfigyeltem hogy nem mindig kapom rendesen a sebességet. Ez most van a router hibája ( Belkin 150 N ( 150mbit ) vagy a szolgáltatóé. Ha valaki találkozott már ezzel a jelenséggel kérem írja meg nekem előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12681) Magnat válasza Butcher-HUN (#12680) üzenetére


Magnat
veterán

Könnyen meglehet, h a szolgáltató nem szolgáltat egyenletes sávszélt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12682) Butcher-HUN válasza Magnat (#12681) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

a szolgáltató a DIGI. Olyat is olvastam pont most az előbb hogy internet security programok is bezavarhatnak. Ezt speciel a Norton IS 2011 ről írták. Az a vicc hogy én is ezt használom. De olvastam olyat is hogy a Router kifullad vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12683) Magnat válasza Butcher-HUN (#12682) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nincs rajta más kliens és te sem futtatsz mást a sebességteszten kívül, akkor nem hiszem (ha meg más olyan dolog is megy közben, ami internetes forgalmat generál, akkor nyilván nem lesz pontos a mérés, hiszen a többiek is megesznek vmennyit a sávszélből) ... de tegyél egy próbát és iktasd ki a routert, amikor ingadozik a sebesség, ha úgy sem lesz jó, akkor tuti nem a router.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12684) Butcher-HUN válasza Magnat (#12683) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

a wifi része le van normálisan védve szval remélem nem törték fel valamelyik szomszéd mert már erre is gondoltam. Megnézem amit mondtál és köszönöm!

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12685) Magnat válasza Butcher-HUN (#12684) üzenetére


Magnat
veterán

Mekkora ingadozásokat mérsz? A routerek jó részén lehet látni az aktív klienseket, esetleg a dhcp logban tudod nézni, milyen eszközök kaptak címet a routertől (mondjuk ha manuálisan ad magának ip-t a behatoló, akkor a dhcp logba értelemszerűen nem kerül be, de ez kevéssé valószínű, mint ahogyan a törés is, ha jól le van védve) ... szal jó sansszal ki lehet sakkozni, ha nem csak te használod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12686) Butcher-HUN válasza Magnat (#12685) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Még egy kérdésem lenne. Norton IS 2011 használok. Tűzfal be van kapcsolva de a routerben is be van kapcsolva. Nem fognak ezek össze akadni illetve mehet e együtt a két tűzfal? Ja és nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12687) Sanya595


Sanya595
senior tag

Sziasztok.
Tudtok nekem olyan routert javasolni,amin 4-nél több lan csati van?
Vagy megoldást arra,hogy egy wifi router amin van 4 lan port,de nekem mindenképp 5 kábeles kellene,hogy tudnám megoldani?

(#12688) Intruder2k5 válasza Sanya595 (#12687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT megírtam neked a választ!

[ Szerkesztve ]

(#12689) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Még egy kérdésem lenne. Norton IS 2011 használok. Tűzfal be van kapcsolva de a routerben is be van kapcsolva. Nem fognak ezek össze akadni illetve mehet e együtt a két tűzfal? Ja és nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#12690) vargalex válasza StLui (#12669) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A torrent problémához kapcsolódóan lehet, hogy nálad is csak aflood filtering kikapcsolása kell.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12691) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
T-Home-os 15/1 netet kellene megosztani 3 géphez. TP TL-WR741ND routert, PC kábellel, másik PC vezeték nélkül TP-LINK TL-WN721N adapterrel, és egy noti.
Lehet-e ezzel az összeállítással bármi alapvető gondom, vagy ez így megfelelhet 2-3 évre tervezve?

(#12692) Brogyi válasza vargalex (#12690) üzenetére


Brogyi
senior tag

:R Érdekes látni, hogy milyen kevés embernek jut eszébe ez az ötlet. Pedig minden TP tulajnak ismerni kellene. Egy próbát megér. Írtam volna csak balkézzel nehezen megy. :((

(#12693) #95590400 válasza ro_bert17 (#12691) üzenetére


#95590400
törölt tag

alapvetően ehhez a nethez bőven elég, de ez elvi 150 megabites n lite eszköz. szerintem annyival nem drágább egy szintén tp 300 megabites n-es eszköz, szóval én inkább azt választanám. ezek a valóságban kedvező csillagzat alatt 40-80 megabitet tudnak átvinni derót nélkül (n lite / n).
bár kérdés, helyi hálón milyen adatforgalom zajlik wifin, ha zajlik egyáltalán. mekkora a terület, amit be kell szórni, erre utóbbira is jobb az n-es eszköz. nagyobb hatótáv, nagyobb sávszél.
fogadó eszköz nem tudom milyen a notiban, az usb-s vevő szintén csak 150 megabites.

[ Szerkesztve ]

(#12694) StLui válasza vargalex (#12690) üzenetére


StLui
veterán

Szia, köszönöm, sajnos ezt már néztem, nincs bekapcsolva.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#12695) ro_bert17 válasza #95590400 (#12693) üzenetére


ro_bert17
őstag

Agyaltam én is n-es eszközökön, mert tényleg hangyaf@sznyival drágább, de ~10k-s költségvetébe kellene belezsúfolni a mutatványt, és ebbe még bele kellene faragni egy ODD cserét is.
A lakás egyébként nem túl nagy, bár panel. A noti nagy valószínűséggel n-es.
"bár kérdés, helyi hálón milyen adatforgalom zajlik wifin" Arra gondolsz hogy pl. média lejátszás, fájlmozgatás? Szerintem semmi, csak net.

Szerk.: mondjuk a netcsomag sincs gyakran váltogatva. Jelenleg egy kb. 2006-os 1/nem tudom mennyi felfelé net van náluk. (és ezen még állítólag dc-ztek is :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#12696) debrejo


debrejo
senior tag

Sziasztok!

Kérdeznék, bár lehet láma lesz, 15/1,5-ös netet szeretnék megosztani egy asztali pc (kábellel, nem fontos azt is wifivel) illetve egy okostelefon között. 5-6ezres kategóriában keresgéltem, úgy érzem ehhez elég egy alap wifis router is. Főleg TP Linkeket néztem, mert ebben a kategóriában több példányt is gyárt, és ahogy olvasom eléggé megbízhatóak is.
Ezeket néztem:
TP-LINK TL-WR340GD
TP-Link TL-WR740N
Tp-link TL-WR543G
Tp-link TL-WA501G

Ezek a típusok sacc per kábé egy árban vannak. Elég ezen típusok bármelyike megosztani a netet? Illetve még egy kérdés, bár érzem, hogy ez is a lámaság körébe tartozik. Meg lehet oldani azt ezekkel a routerekkel (vagy amúgy mivel), hogy fixen legyen szétosztva a net? Mondjuk 12/3-ra a 15-ös? Hogy a 3 Mbit-s részt jelszóval bárki, bármilyen wifis eszközzel tudja használni?

(#12697) kali válasza debrejo (#12696) üzenetére


kali
legenda

- 6 e ft-os kategóriában a te céljaidra a tl-wr740n (vagy egy tl-wr741nd) éri meg!
a tl-wr340gd kőkorszaki, a tl-wr543g is gyengébb - csak g szabványos, a fent említett két típus pedig lite-n, valamint hardveresen is erősebbek -, a tl-wa501g pedig nem router, hanem egy g szabványos access point!
- igen, részint kivitelezhető; bandwidth control!

[ Szerkesztve ]

(#12698) debrejo válasza kali (#12697) üzenetére


debrejo
senior tag

Köszi a gyors választ! :R
PS: definiálnád a részint kivitelezhetőt? :)

(#12699) kali válasza debrejo (#12698) üzenetére


kali
legenda

nézd át a következő szimulációt itt; link
bandwidth control - control setting ; rules list
ip & mac binding - binding settings ; arp list

(#12700) debrejo válasza kali (#12699) üzenetére


debrejo
senior tag

Oldal megjegyezve, köszi még1x, peace and respect :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.