Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59021) Dany007 válasza Laraxior (#59007) üzenetére


Dany007
veterán

Hát még én mikor a 18 éves taliga megáll 10-11 literből városban. Úgy, hogy átlagban 6-7km-es távot megyek vele egyhuzamban... Jó, télen jóval több...
Most tankoltam és igaz már csak benzingőzzel ment, de 290km-t mutatott az óra a legutóbbi tankolás óta. Mindig a kúton nullázom.
Mindig 10 ezerért tankolok. Ez kb 24 liter - ma már csak 23,7 liter volt. De mentem vele 290km-t úgy, hogy ebből 2x30km volt városon kívül, a többi csak munkába járás és hasonlók. Úgyhogy asszem nem is panaszkodok annyit. :D
Ha lenne 3,5 millám egy autóra, biztos nem érdekelne, hogy 10 vagy 8 litert fogyaszt. Jó, mondjuk én csak ~ 300km-t megyek havonta városban. De ha mondjuk 1000km-t megy az ember havonta városban, a 10literes fogyasztásnál 42.000 forint, 8 literes fogyasztásnál meg 33.600 forint. Az 8.400 forint havonta. Most komolyan, aki nem 10 éve gyűjtögeti, kuporgatja össze a 3,5 millát egy autóra azt tényleg érdekli ez pár ezer forint havonta? Nehogymár...
Ennyi pénzért, már van fullos 4 éves Mondeo. [link] Szvsz ezerszer komolyabban néz ki, mint az a Nissan. De van kisebb dízel motorral is [link] ez már biztos nem fogyaszt tíz litert.

Egyébként a kép alapján jól néz ki az a Nissan, de élőben elég butácska. Van egy itt a házban rendszeresen látom... szép meg minden, de szvsz túl kicsi (rövid) a magasságához képest. Kicsit aránytalannak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.