Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) FerNandor válasza Melack (#50448) üzenetére


FerNandor
őstag

3 hétig volt csak taxi?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#50452) giigz válasza DeFranco (#50449) üzenetére


giigz
veterán

Így igaz, de egy állapotfelmérésen néznek mindent, kipufugógáz, futómű, fékek, kuplung, váltó, kormányzás, motor, stb. stb.

Van olyan állapotfelmérés, hogy ránéz, és mondja, hogy szépen néz ki, ez egy jó autó, de egy rendes állapotfelmérésen minden kiderül.

(#50453) DeFranco válasza giigz (#50452) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, mindegy. szerintem nem

de én nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#50454) giigz válasza DeFranco (#50453) üzenetére


giigz
veterán

Én sem értek hozzá, és még nem is vittem autót állapotfelmérésre, csak még a Focust egy nagyobb szervizbe, ott mondták, hogy ha hozzájuk állapotfelmérésre visznek autót, akkor ott minden ki fog derülni :) Még azt is megnézték, hogy a fényszóró hogy van beállítva, meg ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#50455) bitpork válasza kalmanchris (#50423) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem a francia megoldások műszaki tartamát firtattam. Csak annyit mondtam h nekem a francia ülés derék gyilkos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50456) DeFranco válasza giigz (#50454) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na erre viszont tényleg nem mondok semmit. :W

megnézték a fényszóróbeállítást, az igen. szakszerű :D olajszintet is ellenőriztek? ablakemelő motort kipróbálták?

hagyjuk szerintem, tényleg nem akarok ebből most vitát, de komoly kételyeim vannak afelől, hogy egy rejtett vagy elfedett hibát ki tudnak-e szúrni. aztán meg lobogtathatod a papírokat, azt fogják mondani, hogy bontás nélkül nem derült volna ki.

[ Szerkesztve ]

(#50457) bitpork válasza Szplöttyy (#50428) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem piszkosul nem fogják ezt így átírni. Ha három szerződés, akkor 3x fogják veled kifizettetni a vagyonszerzési illetéket, majd a késedelmes átírás büntetését.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50458) giigz válasza DeFranco (#50456) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként, én sem vennék olyan autót, ami taxi volt :DDD

Ezen az állapotfelmérésen szerintem mindent kipróbáltak, aminek működnie kell, ez egy vizsgabázis egyébként, ott voltam eredetvizsgán a Focus-szal, és akkor kérdeztem, hogy ha állapotfelmérést kérnék, mi lenne benne, de addig el sem jutottunk, mert a festékréteg méréskor már kiderült, hogy körbe volt törve :D

(#50459) Melack válasza FerNandor (#50451) üzenetére


Melack
veterán

Ezt mondta, igen. Esély meg van rá, nem azt mondom. De holnap remélem kiderül, hogy mi is volt és hogyan.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50460) DeFranco válasza giigz (#50458) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de értsd már meg, hogy állapotfelmérésen nem arra vagyunk kiváncsiak, hogy ég-e a lámpa, meg hogy fúj-e a klíma, mert azt meg tudjuk nézni magunk is, hanem hogy hengerfejes-e az a k.va motor, csak szétadalékolták, meg hogy meg-e fog halni a szervópumpa meg hogy ki fog-e esni az első kerék hazafelé.

a rétegmérés ok, a futómű, alváz, karosszéria átvizsgálása ok, motorhang, kuplung- és váltóérzet OK, kpiffüst OK, de ettől még úgy veszel meg egy torkavéres sz.rt mint a huzat.

el kell vinni, kötelező, én is azt mondom, de azért ne osztogassuk már a jóezhataxiisvolt csak vidd el állapotfelmérni szöveget mint a cukorkát, meg felülteted vele az ötküllős szopórollerre a delikvenst.

főleg, ha még nincs is benne tapasztalatod. nem muszáj minden kérdésre válaszolni.

én hülye vagyok hozzá, belátom, de legalább amihez nem értek vagy nem láttam, nem szólok bele.

(#50461) bitpork válasza DeFranco (#50460) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Majdnem. A PoHu-nál van 25-ks állapotfelmérés ami sac annyit tartalmaz amit giigz is mond-ír. Minden szemrevételezhető és hibatárolós hibát felírnak. Meg van 100k+ is, amikor már megbontják a motort. Csak ezt kevesen szokták vállalni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50462) kalmanchris válasza Melack (#50430) üzenetére


kalmanchris
tag

Fotó alapján mindkét lökösnek elüt a fénye, na meg a balos sárvédőnek is.

(#50463) Melack válasza kalmanchris (#50462) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm, ezt fel is jegyeztem :R

(#50465) bandus: mert mindenki a "Taxi"-t hallotta ki. Erre tuti rá fogok mozdulni, mint "árcsökkentő" hiba...

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50464) -v- válasza DeFranco (#50460) üzenetére


-v-
addikt

De miért, mi az ami nem deríthető ki az autóról vagy rejtve maradna? :U

(#50465) bandus válasza kalmanchris (#50462) üzenetére


bandus
veterán

azt nem értem, hogy ezt eddig miért nem mondta senki sem :) az első lökösnél is, de főleg a hátsónál ordít, hogy az nem az eredeti.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50466) EQMontoya válasza Melack (#50463) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jol le fogod am alkudni a korbetort taxit, bombavetel lesz! :DDD

Same rules apply!

(#50467) Melack válasza EQMontoya (#50466) üzenetére


Melack
veterán

Ha nem robban fel, már az :D
De érzem az iróniát, nagyon is.

Egyelőre esélyt adok neki, mert kíváncsi vagyok rá. Aztán holnap okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50468) Kornel válasza Melack (#50467) üzenetére


Kornel
veterán

ha megveszed majd írj egy kis beszámolót pár hónap távlatából, hogy mások azért okuljanak majd belőle :K

(#50469) Dr.Zoo válasza maglew (#50446) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Automata,megbízható, jó autó?
Nehéz ügy...
Régebbiek kiesnek?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#50470) kalmanchris válasza maglew (#50446) üzenetére


kalmanchris
tag

(haverom a 4 éves autójával a lamdaszondájával szenved már vagy fél éve, meg szétesett a kipofogó, nyekereg az ajtó, - citroen - a másik haverom a 6 éves Peugeottal, harmadik a Fiath-al szenved) tehát ilyen megbízhatatlan típust nem szeretnék venni.

Az én haverom meg a TDI passat-al szenvedett. Minden előjött rajta, ami lehet... Eladta. Ezt csak azért írom, mert nem lehet egyértelműen márkákra kategorizálni, hogy ez meg az szar. A márkán belüli típusokkal már más a helyzet, minden gyártónak vannak gyengébb típusai. Az ajtó nyekergés... tipikus bosszantó típushiba lehet, kb. mint az hogy megáll a por a műszerfalon. Orvosolhatatlan :(((
Hitel? Bátor és biztos jövőkép előtt álló ember vagy...

[ Szerkesztve ]

(#50471) DeFranco válasza -v- (#50464) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kb. minden kideríthető, kérdés hogy mennyi idő alatt, és mennyiből. ahogy bitpork is írja, van olyan, hogy szétkapják a kocsit, mint hülyegyerek a nápolyit, de az keményen fizetős és várós, nem az az 5-15k-s fél-egyórás fajta. egy 700k-s chevy-re gondolhatod mikor költenek 100k-t állapotfelmérésre

az alánézős-szemrevételezős meg hagy maga után kételyeket.

ne legyen félreértés, jó, és szükséges dolog, én is átnézettem, én is bízok az eredményében a fenti korlátozásokkal, csak mostanában minden bontószökevényre ez a válasz, hogy vidd el átnézetni 'sztjólesz. hát nem.

[ Szerkesztve ]

(#50472) mycso válasza bitpork (#50401) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, a6-ban, hol talàlhatò fizikailag a gyàri mèlylàda? Elèg korrektül szòl benne a gyàri muzsika.
Ma audiztam egy csomòt, nem volt rossz: 2008, 3.0tdi quattro sline.
Fogyasztàs miskolc-bp tempomat 135 --> 7.7l/100km. Pesten karikàztam egy jò 80-100km-ert, volt dugò is dögivel, ìgy jött ki a vège 9.6l/100km -re, szerintem tök jòl eszik.
Egyèbkènt hiàba van benne 233lovacska, valahogy nem győzött meg, de nem rossz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#50473) bitpork válasza mycso (#50472) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivel nekem még a C5 van - tehát a 2004 előtti- így csak ebben tudom megmondani. Csomagtartó jobb hátulja, ahol az erősítő is található.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50474) TaaT


TaaT
veterán

Biztos jó autó, de hogy kevés rondább van ennél az is tuti :o lexus_is_2013

Give them hell Ukraine!

(#50475) Typhoon47


Typhoon47
őstag

erről a kauffer.hu-ról rendelt már valaki? 4 napja adtam le egy rendelést és basznak válaszolni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#50476) zoo8800 válasza Typhoon47 (#50475) üzenetére


zoo8800
veterán

Én eddig 3x rendeltem. Ebből 2x normál időben reagáltak, de van egy rendelésem 2013.05.13 óta, arról szerintem megfeledkeztek :D Nekem nem sürgős :D

rip and tear, until it is done

(#50477) Typhoon47 válasza zoo8800 (#50476) üzenetére


Typhoon47
őstag

nah akkor oké. remélem lesz valami, mert ad1: elég olcsók ad2: van nekik egy helyen szűrők(mann)-olajok széles választéka.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#50478) giigz válasza Typhoon47 (#50475) üzenetére


giigz
veterán

En onnan akartam rendelni most az olajcserekor, de aztan Bardi lett egy kis kedvezmennyel :D

Vagy 2-3 hete irtam az autotekanak arajanlatert, azota sem irtak vissza... De jo nekik, hogy nem kell a penz :D

(#50479) zoo8800 válasza Typhoon47 (#50477) üzenetére


zoo8800
veterán

Rossz a rendelési rendszer, hívd fel őket. Most beszéltem velük, nem mennek át a rendelések.

rip and tear, until it is done

(#50480) alienpapa válasza TaaT (#50474) üzenetére


alienpapa
senior tag

Szerintem kib@szott szép!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#50481) Melack válasza giigz (#50478) üzenetére


Melack
veterán

Mindenki írja, hogy "kedvezménnyel" - azt el tudja valaki mondani, hogy ezt hogyan adják meg? :U :B

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50482) bitpork válasza Melack (#50481) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

pl van egy autószerelő ismid, akkor neki 30-40% kedvezménye van. Olyan is van h egy egyszerű netes regre adnak 20-30%-ot.

Vagy csak be kell bizonyítanod h el tudsz szívni zuhogó esőben egy 100s marbit :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#50483) giigz válasza Melack (#50481) üzenetére


giigz
veterán

Ahogy bitpork is írta. A Bárdi és Unix és ilyenek elég magas árakat adnak, kedvezménnyel lehet annyiért vásárolni tőlük, mint máshol, de legalább szinte minden van, azonnal.

Nekem most amik kellettek: Mannfilter olajszűrő 1,6k, Alco levegőszűrő 1,3k, Alco üzemanyagszűrő 1,6k, Total 10W-40 4 liter olaj 4,8k, szumma ~ 9.500 Ft. Azt hiszem ennél sokkal olcsóbban egy 1.0 Swiftnél sem lehetne megúszni az olajcserét, persze most itt szűrők is lettek cserélve.

:)

(#50484) TaaT válasza giigz (#50478) üzenetére


TaaT
veterán

Én írtam nekik még régebben késő délután árajánlatért, aznap este 8-ra jött is a válasz email :D

De a filterABC olcsóbb volt (plusz ingyenposta), és a Unix-os kedvezményemmel sem bírták felvenni a versenyt. :)

alienpapa: levennék a luxus emblémát és vmi kínai sosenemhallottamróla márkáét raknák rá, fel se tűnne nekem. :B

Give them hell Ukraine!

(#50485) giigz válasza TaaT (#50484) üzenetére


giigz
veterán

Nem tudom nekem miért nem írtak vissza, lehet, hogy nekik is néha gond van a rendszerrel... Felhívhattam volna utána őket, de akkor meg már meg lett rendelve a Bárdiból... Különbség meg max. 1 ezres körül lehetett volna...

Viszont most amiket veszek alkatrészt, ez a Bárdiban csak nagyobb márka van, és inkább máshonnan veszek kisebb márkájú utángyártottat. Pl. ablakmosó motor Febi 6,5k, Polcar meg 2k körül van, vagy Meyle, az is 2k körül, és remélem a célnak megfelelnek majd :D

Szerk.: Az Unixban is csak Hella ablakmosó motor van, listaáron 11,6k-ért. Ennyiből 6x megtudom venni a kisebb márkát, és biztos nem félévet fog kibírni az olcsóbb sem...

Szerk2: Ja, van VDO márkájú is, 16,2k-ért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50486) maglew válasza Szplöttyy (#50450) üzenetére


maglew
aktív tag

Nissan Cherry 1.5

(#50487) ReSeTer válasza TaaT (#50474) üzenetére


ReSeTer
senior tag

:O Szerintem eddigi legszebb elejű autó.

(#50488) Melack válasza bitpork (#50482) üzenetére


Melack
veterán

Ahha, akkor ezek alapján sürgősben kell ilyen ismerőst szerezni :)

(#50483) giigz: ez nagyon baráti ár, meg kell hagyni. Pár helyet már végignéztem, jópár kocsi kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#50489) Zewa válasza whitezo88 (#50427) üzenetére


Zewa
senior tag

Vagy nem.

Jó ez a 28i dupla vanos motor... Vegyesben normálisan vezetve reális a 8,5. (A városi rész nem BP-en)
BMW001 -nek is ilyen vasa van, és neki is 8l körül van az elmúlt 2000km átlaga. (város=Paks)

Erre esetleg valaki?

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#50490) Typhoon47 válasza TaaT (#50484) üzenetére


Typhoon47
őstag

jaj ez a filterABC de fasza, leadtam itt a rendelésem, köszi a tippet :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#50491) runner 125 válasza ReSeTer (#50487) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is bejön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#50492) 8th válasza TaaT (#50474) üzenetére


8th
addikt

Elég bazári. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#50493) TaaT


TaaT
veterán

Nemdohányzó

Give them hell Ukraine!

(#50494) Nkboy válasza Szplöttyy (#50428) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha minden papír rendben van, tehát minden helyesen kitöltve, tanukkal aláíratva, akkor ez a része rendben van.
De! Kereskedő vagy nepper? Kereskedő illetékmentes. Ha nepper, akkor kifizettetik vele az illeték dupláját. Ha Te is így adod tovább, tehát csak adásvételivel, akkor veled is kifogják fizettetni a dupláját. Valószínű még az is, hogy a valós tulaj aki eladta a kereskedőnek, már bejelentette az okmányirodában, hogy eladta. Ha 15 nap után sem íratták át (leírásod alapján nem) akkor már a forgalomból is ki van vonva. A visszahelyezés költsége azt a személyt fogja terhelni, aki a nevére akarja íratni.

Szóval nem éri meg így továbbadni! De kérdezz rá az okmányirodában, hogy jelenleg mi a trendi!

(#50493) TaaT:
Persze, hogy nemdohányzó, ki merne benne rágyújtani? :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#50495) DeFranco válasza TaaT (#50493) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg kell nézetni, ha jó, meg kell venni :K

(#50496) FerNandor válasza TaaT (#50493) üzenetére


FerNandor
őstag

nem dohányzó + hölgy tulaj ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#50497) MunezXBK válasza FerNandor (#50496) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Garázsban elhanyagolt. ;]

(#50498) Balupapa válasza MunezXBK (#50497) üzenetére


Balupapa
senior tag

"festés mentes" :DDD ;]

_-=*WheelWhores*=-_

(#50499) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Adott egy Renault Megane II kishaszongépjármű. (2 ülés, hátul rakodótér)
[link]

Van 78 kW-106 LE, meg 63 kW-86 LE. Sztetek autópályára melyiket érdemes venni, az erősebbet? A 86-os nagyon gyenge lenne? Sztetek jóval többet fogyaszt a 106-os? Valami olyat is hallottam régen, hogy nagyobb motorral (1,4 helyett 1,6) kevesebbet fogyaszt a benzines, mert nem kell annyira pörgetni és nyomatni, mint a gyengébb motornál..

[ Szerkesztve ]

(#50500) MunezXBK válasza kalapacsolok (#50499) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pályához kell a kevesebb LE, gyorsuláshoz kell több.

De mondtam már, a nagyobb motor, u.akkora kasztniban kevesebbet eszik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.